IMUUiffiiHWil Terreurgroep Hofstad bestraft tut? Vijfendertig aanhoudingen na oudejaarsrellen Krabbendijke K Jj Vrouwelijke helft Bonnie en Clyde geeft zich aan U rJ 'Jrt PZC Veroordeling voor haatzaaien, opruien en dreigen met aanslagen Van Jole Protestactie tegen politieke coup Goes Nederland kan weer bouwen Circus Formule 1 start in Bahrein ochtend middag ^^miaa NO Zonnige perioden, ook een enkel sneeuw- buit,e. Matige tot krachtige noordoosten wind en maxima 3 a4graden. 248e jaargang no. 60 zaterdag 11 maart 2006 los nummer 1,80 I IA \/in(HJ l jgi I Ha attfrt Pearyweg 6 [de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl HOFSTADGROEP: DE VONNISSEN Mohammed B. is conform de eis schuldig verklaard zonder straf omdat hij wegens de moord op Van Gogh al is veroordeeld tot levenslang Mohammed B. Jason W. Eis: Schuldig Eis: zonder straf' 20 jaar Ismail A. Nouriddin el F. Ahmed H. Mohamed el M. Zine L.A. Mohammed F. B. Youssef E. Zakaria T. Rachid B. Mohammed el B. Nadir A. JermaineW. Eis: Eis: Eis: Eis: Eis: Eis: Eis: Eis: Eis: Eis: Eis: Eis: 20 jaar 10 jaar 5 jaar 5 jaar 4 jaar 5 jaar 4 jaar 5 jaar 21 maanden 21 maanden 15 maanden Vrijspraak GPD-graphic/Reinoud Sijtsma door Frank Hendrickx en Ferdi Schrooten AMSTERDAM - Voor het eerst is in Nederland een groep veroordeeld als ter reurorganisatie. Acht leden van de Hofstadgroep kre gen gisteren straffen van één tot vijftien jaar. Leider en inspirator was Mo hammed B., die schuldig is ver klaard, maar geen straf heeft ge kregen, omdat hij wegens de moord op Theo van Gogh al tot levenslang is veroordeeld. Vijf verdachten uit de groep zijn vrijgesproken. Hun rol was vol gens de rechtbank zo marginaal, dat zij amper invloed hadden op het doel van de organisatie: het opruien, haatzaaien en dreigen met terroristisch oogmerk. Van de acht gestrafte terroris ten zijn er twee nü vrij, omdat hun straf lager uitvalt dan het voorarrest. Twee anderen zou den om dezelfde reden vandaag vrij komen, maar zij zijn weer opgepakt. Minister Verdonk van Vreemdelingenzaken wil de twee ongewenst verklaren en uit zetten naar Marokko. Het OM had hogere straffen geëist, maar de rechtbank acht te in veel gevallen het bewijs voor terrorisme onvoldoende. De kopstukken Jason W. en Ismail A. kregen geen twintig jaar, zoals het OM wilde, maar respectievelijk vijftien en der tien jaar. De twee zijn veroor deeld wegens een vijfvoudige po ging tot moord, omdat zij tij dens cle inval in hun woning in het Haagse Laakkwartier een handgranaat gooiden naar de le den van een arrestatieteam. Zij door Wout Bareman TERNEUZEN - De vrouwelijke helft van het Gentse gangster echtpaar dat werd gezocht voor gewapende overvallen en car jacking in de grensstreek, is gis teren overgevlogen naar België. Ze had zich eerder gemeld bij de Belgische ambassade in Algiers, waar ze samen met haar vriend was ondergedoken. De man is nog voortvluchtig. De vrouw, afkomstig uit Westdor- pe, stapte de ambassade binnen na een hevige ruzie met haar vriend, die van Algerijnse af komst is. Ze werd gisteravond in Gent voorgeleid aan de onder zoeksrechter. Het duo, dat al snel tot de Gentse Bonnie en Cly de werd gebombardeerd, pleeg de eind januari, begin februari minstens vijftien gewelddadige overvallen en kort na elkaar (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 14 katern .1 het alfabet van Zeeland Advertentie Advies en Management www.vanjole.com (Advertentie) moeten de vijf agenten met zijn tweeën 38.000 euro schadever goeding betalen. Volgens de rechtbank had die aanval echter geen 'terroris tisch' oogmerk. De rechtbank vindt het evenmin bewezen dat de handgranaten waren bedoeld om een aanslag te plegen. Ook van het doorgeladen Agram-ma- chinepistool, waarmee Nouridin- ne el F. werd aangehouden, is volgens de rechters niet bewe zen dat het was bedoeld voor een terreuraanslag. De Hofstadgroep is uiteindelijk veroordeeld als terroristische or ganisatie op basis van haat zaaien, opruien en dreigen met terrorisme. Het OM had de le den daar niet voor aangeklaagd, maar de rechtbank heeft het toch toegevoegd aan de aan klacht. Volgens de advocaten hebben de rechters daarmee 'een fout' van de aanklagers ge corrigeerd. Het OM is 'niet ontevreden' over de uitspraak. „Wij staan niet met lege handen", aldus persoffi cier D. van Boetzelaer. Volgens de woordvoerder van het lande lijke parket kan de uitspraak vier carjackings in Damme, Brugge en Gent. Bij de laatste carjacking, in Gent, werd ge schoten. Om aan de klopjacht door de Belgische politie te ontkomen, vluchtte het koppel via Frank rijk naar Algerije. Toen ze zich eerder deze week meldde op de ambassade in Algiers, zei de vrouw dat haar positie uitzicht loos was. Ze wilde ook herenigd worden met haar kind, dat bij familie in België verblijft. „De vrouw is net als haar partner verslaafd aan drugs", verklaarde de Gent se parketwoordvoerster N. De Rouck gisteravond. Moord De 31-jarige Gentenaar, die nu nog op vrije voeten is, zat zeven jaar vast voor een moord die hij in 1995 pleegde in de Tweede Verbindingsstraat in Terneuzen. Bij die afrekening in het drugs milieu schoot de Gentenaar de toen 30-jarige J. van Dromme uit leper dood. De 28-jarige be woner van het pand, een Terneu- zenaar, en diens 22-jarige Gent se vriendin raakten gewond. Ook tijdens de moord was de Gentse Algerijn in het gezel schap van een vrouw. Zijn huidi ge partner, die nu door de Gent se politie wordt verhoord, leer de hij kennen in de zeven jaar die hij doorbracht in de Neder landse gevangenis. Zij zat er voor een drugszaak. door Harmen van der Werf KRABBENDIJKE - Vijfender tig inwoners van de gemeente Reimerswaal, vooral uit Krab- bendijke, zijn de afgelopen maanden door de politie aange houden voor vernielingen in Krabbendijke op oudejaarsdag 2005. Ze worden er ook van ver dacht de brandweer te hebben bekogeld met bierflessen, toen die een vuurtje in het dorp wil de blussen. Het zal de verdachten duur ko men te staan wat zij op oude jaarsdag hebben gedaan. Zij worden aansprakelijk gesteld voor de aangerichte schade die, zoals de gemeente Reimerswaal eerder meldde, 10.000 euro be draagt. Het herstel van de be strating kostte nog eens 6500 eu ro. Op de verdachten, van 15 tot 25 jaar met uitschieters tot 46 jaar, wordt dit allemaal ver haald. De verdachten hangen ook straf fen boven het hoofd. De minder jarigen krijgen vrijwel zeker een alternatieve straf opgelegd waarvoor ze naar bureau Halt moeten. De meerderjarigen moe ten voor de rechter verschijnen. Alle verdachten zijn overigens al vrij. Een grootschalig politieonder zoek heeft tot de aanhoudingen geleid. A. Huisman, burgemees ter van Reimerswaal, heeft daar, samen met justitie in Mid delburg, flink achteraan geze ten. Hij nam de problemen in Krab bendijke hoog op, zeker omdat de brandweer het werk bijna on mogelijk werd gemaakt. Behal- door Frank Balkenende GOES - Veel Goese linkse kie zers zijn verontwaardigd over de politieke coup van CDA, WD en SGP/ ChristenUnie. De twintigjarige Sem Stroosnijder bereidt zelfs een protestactie voor. Volgende week donderdag wil hij voor en tijdens de vergade ring van de gemeenteraad een luid protest laten horen. „Ik probeer zoveel mogelijk men sen op de been te krijgen. Van af zeven uur zullen we dan met spandoeken en slaand op potten en pannen ons ongenoe gen kenbaar maken. Drie oppo sitiepartijen hebben inmiddels hun medewerking toegezegd." Stroosnijder mocht voor de eerste keer stemmen voor de gemeenteraad. Hij schonk zijn stem aan de PvdA, die twee ze tels won. „Vervolgens hebben CDA, VVD en SGP/CU stie kem zaken gedaan. Daarmee negeren ze de verkiezingsuit slag. Waarom zou je nog naai de stembus gaan als er toch niet wordt geluisterd naar de kiezers? Ik denk dat vooral jon geren dat niet pikken. Ik in elk geval niet, ik ben woedend." Ook op het forum van de inter netpagina van de gemeente Goes krijgen de nieuwe coali tiepartners er van langs, soms in bedenkelijke bewoordin gen. Verder zijn enkele Goese- naren bezig met de vorming van een lokale partij Goes An ders, die in 2010 mee wil doen aan de raadsverkiezingen. Waar die partij voor staat, is nog onduidelijk, pagina 11 raadsgriff ier wordt wethouder Lijst vergeten oorlogen is heel lang van dienst zijn in andere terro- rismezaken, zoals het proces te gen Samir A. Een aantal advocaten houdt de mogelijkheid van een hoger be roep open. Zowel het OM als de verdediging wil het vonnis eerst bestuderen. GPD pagina 4 justitie mag handen dichtknijpen Over de Dijk in Heinkenszand tussen dorp en platteland Glamour glitter op huishoudbeurs Is de Idols-formule nog wel levensvatbaar? Het kabinet heeft de Wet Luchtkwaliteit zo aangepast dat de meeste weg- en bouwprojecten in het land gewoon uitgevoerd kunnen worden. Op last van de Raad van Sta te was eerder een reeks projecten stilgelegd, om dat uitvoering ervan de luchtkwaliteit zou scha den. In Bahrein wordt morgen de eerste race van het nieu we seizoen in de Formule 1 verreden. De Nederlandse inbreng komt van Chris- tijan Albers en Robert Doornbos. Albers is na een jaar bij het zieltogende Mi nardi neergestreken bij Midland. Doornbos is als testrijder ac tief bij Red Buil. £.1/ Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18,19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11Jong: W12 en W13; Reizen: W15, W17 en W21 (Advertentie) Mohammed B., de leider van de Hofstadgroep, wordt voor de uitspraak in de zaak naar Amsterdam gebracht, foto Marcel Antonisse/ANP mm ve de vijfendertig verdachten zijn nog eens ongeveer zestig ge tuigen gehoord. De aanpak van de vernielingen in Krabbendijke is vergelijk baar met die van het jaar daar voor tijdens oud en nieuw in We- meldinge. Achttien jongeren zijn toen in een maand tijd dooi de politie aangehouden. De scha de die zij hadden aangericht, werd geschat op 6400 euro. De verdachten hebben dat moeten vergoeden. Jongerenwerk De gemeente Kapelle is vervol gens via het jongerenwerk met jongeren in Wemeldinge in over leg getreden, wat ertoe heeft ge leid dat jongeren er sinds kort een ontmoetingsplek hebben. Van vernielingen was in Wemel dinge met oud en nieuw 2005 bijna geen sprake. Wethouder J. de Kunder (CDA, jeugdbeleid) laat weten dat het ook in Reimerswaal de bedoe ling is met jongeren te gaan over leggen via onder meer kerken en verenigingen. „We moeten niet alleen optreden", zegt De Kun der, „maar ook iets positiefs pro beren te doen." De gemeente wil onder meer overmatig alcoholgebruik aan pakken. Bij de vernielingen tij dens oud en nieuw in Krabben dijke speelde dit volgens de poli tie ook een rol. (Advertentie) voorletters* m v nummerpostcode: plaats. telefoon e-jnajl: (postlbankrakeningnummer: Handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon leest u et meer over. Kijk op wvmprc.nl/abonneien. bel gratis 0800-0231231 ot stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. 'kJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55I'. O per kwartaal met automatische incasso 59.75)*. CU per jaar met automatische incasso 229,20)'. met gratis PZC-paraplu HUISHOUDBEURS 2 O O 6 ZATERDAG 18 T/M ZONDAG 26 MAART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1