Zilver Ruckstuhl op de vijfkamp hogerop voor technici! PZC Opnieuw terugslag Sneijder Ajax treft eerst Internazionale en daarna misschien Villarreal Een brief van IJzeren Rita V. Nieuw schandaal in Duits voetbal Doornbos achtste bij vrije training 19 Okken bereikt met derde tijd de halve finale Bloeiperiode Nederlandse atletiek krijgt in Moskou mooi vervolg Huntelaar versus Farfan Dieleman gaat het strand op O'Grady mist voorjaarsklassiekers Honkballers winnen laatste duel Everse keert terug bij FC Zwolle Koploper Excelsior hervindt zich Maand schorsing voor Matthaus G PZC I O JobTrack.nl zaterdag 11 maart 2006 MOSKOU - Karin Ruckstuhl jttfl mei een zilveren medaille dt bloeiperiode van de Neder- landse atletiek een mooi vervolg «even. De WK atletiek in Hei- Si brachten Nederland von- zomer goud (Rens Blom) en zilver (Ruiger Smith). Gisteren behaalde de 25-jarige Ruck- ilnlil bij de WK indoor in Mos- l,n de tweede plaats op de vijf- MOSKOU - Arnoud Okken j,eeft de halve finale van de 800 meter bereikt op de WK indoor- atletiek in Moskou. Hij had aan een tijd van 1.47,58 genoeg. Ok ken eindigde als derde in zijn se rie. Dat was niet voldoende voor rechtstreekse plaatsing, maar zijn tijd was zo snel dat hij als nog doorging -naar de volgende ronde. De tijd van Okken was de snel- ste die hij dit.seizoen heeft gelo pen. Het'was alAjveer twee jaar geleden dat de middenafstand sloper zo hard ging. Vandaag 5 (15.10 uur Nederlandse tijd) moet Okken bij de eerste drie in zijn halve finale eindigen om door te gaan naar de finale. Op papier heeft hij met zijn 1.47,58 de vierde tijd van de zes deelne mers. I Tijdens de sprintnummers heer sten zoals gebruikelijk atleten uit de Verenigde Staten. Leo nard Scott (26) won de zestig me terbij de mannen, Me'Lisa Bar ter (25) was de snelste vrouw. Scott en Barber liepen allebei de snelste tijd van het seizoen: 6,50 en 7,01 seconden. Ze troef- - den daarmee gastheer Rusland af, dat kanshebbers had in alle loopnummers. Andrei Jepisjin ï(tweede) Maria Bolikova (vier- ide) stelden voor het eigen pu bliek in het Olympisch Stadion teleur. GPD Het zijn mooie rekenaars, die meerkampers. Zonder calcula tor begrijpen ze de puntentel ling die voor de leek mét reken machine al moeilijk te begrijpen is. Treffen ze elkaar, dan kijken ze eerst en vooral naar hun ei gen progressie. En na het laatste onderdeel schudden ze elkaar de hand, feliciteren de winnaar en trainen ze al rekenend door tot de volgende wedstrijd. Voor de WK schatte Ruckstuhl in dat een score van 4700 pun ten goed zou zijn voor een me daille. Ze zou er haar persoonlij ke record, tevens het nationale récord, voor moeten verbeteren. Om de verwachtingen te tempe ren, voegde ze er wel aan toe: „Het kan ook zijn dat ik een re cord vestig, maar geen medaille win." Maar gisteren stond ze daar. Ruckstuhl had in vijf onderde len slechts 4607 punten bij el kaar gesprokkeld, 76 minder dan haar beste indoorprestatie. Het was goed voor de zilveren plak. „Ik ben wel blij.-maar ik hoefde niet boven mezelf uit te stijgen." Ruckstuhl had gehoopt in Mos kou in betere vorm te verkeren. De laatste trainingen in Neder land hadden er in elk geval op geduid. En toen na Karolina Klüft (olympisch en wereldkam pioene), Eunice Barber (WK-zil- ver), Margaret Simpson (WK- brons) en Kelly Sotherton (olym pisch brons) ook nog Austra Skuyjte (olympisch zilver) af haakte, leek de medaille zeker. Een kwestie van rekenen. Dopingcontrole Maar de cijfers en de ranglijsten hielden geen rekening met een paspoort dat op het bureau van de atletiékunie kwijtraakte, zo dat Ruckstuhl donderdagnacht pas om één uur Russische tijd in Moskou landde. Ze hielden ook geen rekening met de dopingcon trole om half negen 's ochtends, toen ze probeerde uit te slapen na de lange reis. En ze hielden al helemaal geen rekening met de duizelingen van donderdag middag. „Daar ben ik erg van ge- in onze sportredactie SAKHIR - Robert Doornbos is gisteren tijdens de training van de Grote Prijs van Bahrein als achtste geëindigd. De testrijder van Red Buil klokte een tijd van 1.22,926. Christijan Albers ein digde in de achterhoede. De cou reur van Midland had 1.36,314 nodig en hield zodoende alleen de auto's van Super Aguri ach ter zich.- FC Twente zet ook NAC opzij ENSCHEDE - Het sprookje van FCTwenle onder leiding van in terim-trainer Jan van Staa blijft voortduren. Gisteravond won nen de Tukkers moeizaam maar verdiend van NAC Breda: 1-0. Halverwege de tweede helft maakte Bakircioglü het doel punt. Deelname aan de play offs komt daarmee steeds dich terbij voor FC Twente. FC Twente - NAC Breda 1-0 (0-0). BI-Bakircioglü 1-0Scheidsrech te' Blom. Aantal toeschouwers: 13.200. FC Twente: Boschker; Wellenberg Schuurman), Rahim, Zomer en" heubach; Sibum, Brama en BakircioglüGerritsen, N'Kwfo en Tourna (89. Afonso). NAC Breda: Schollen; Elshot, Sno, Zmanswijk en Stam; Mendes da Sim, Petö, Slot en Van Gessel; "onlanthen en Leonardo (76. Jen- HANP schrokken. Ik ben meteen naar een osteopaat geweest. Bleken al mijn nekwervels vast te zit ten." Ruckstuhl vestigde gisteren per soonlijke records bij het kogel stoten (13,64 meter) en de 800 meter (2.16,72), maar stelde te leur bij het verspringen (6,33 me ter). „Ik hoopte dat ik daar mis schien het goud zou kunnen pak ken." De zilveren medaille die ze gisteren won - haar eerste prijs op een titeltoernooi - past goed in de geleidelijkheid waar mee Ruckstuhl de wereldtop be stormt. Ze kwam pas in 2000 aanwaaien bij bondscoach Peter Verlooy en het duurde nog twee jaar voordat ze echt serieus voor haar sport ging leven. Krachthonk Ruckstuhl realiseerde zich dat niemand kampioen wordt door alleen maar leuke dingen te doen. Ze heeft met haar nieuwe coach Ronald Vetter (Verlooy Karin Ruckstuhl is even helemaal kapot na één van de vijf onderde len. foto Olaf Kraak/ANP moest wegens tijdgebrek afha ken) een programma uitgestip peld dat loopt tot en met de Olympische Spelen van Peking in 2008. Volgend jaar moet de sterkere Ruckstuhl door trai ning in het krachthonk samen smelten met de atletische, het jaar erop wil ze pieken. Al menen haar trainers wel dat ze meer rust moet nemen, wil ze in Peking meestrijden om een medaille. Nu volgt Ruckstuhl de week voor een WK doodleuk nog twee lange dagen cursus voor haar werk als promovendus geofysi ca, „Maar als de focus op dat ene ding ligt, ben ik te zenuw achtig. Bovendien wil ik wel ge lukkig zijn. Ik heb niet drie jaar- ellende over voor één moment van geluk." Misschien zou ze ook kunnen le ren dingen meer op gevoel te doen. Trainen is voor Ruckstuhl analyseren en vragen. Totdat ze begrijpt waarom ze niet die paar hondersten van een secon de sneller gaat. Vanuit dat ka rakter was ook haar ingetogen heid te begrijpen na het zilver- gisteren: ze had geen progressie geboekt. GPD van onze sportredactie AMSTERDAM - Wesley Sneijder moet zijn rentree in het eerste elftal van Ajax uitstel len. De middenvelder kreeg tijdens een trai ning met Jong Ajax opnieuw last van de ge kwetste hamstring. Hij mist komende week de belangrijke ont moetingen met PSV, Internazionale en FC Groningen. Sneijder is al weken dicht bij een rentree. „Maar hij kan het laatste stapje naar volledi ge fitheid maar steeds niet maken", betreur de Danny Blind. „Dat is jammer. We kun nen hem goed gebruiken. Maar we willen geen risico met hem nemen." Trainer Guus Hiddink van PSV heeft goede hoop dat hij vanavond in de uitwedstrijd te gen Ajax over Jan Vennegoor of Hesselink kan beschikken. De spits lijkt genezen van een knieblessure die hem woensdagavond tijdens de uitwedstrijd tegen Olympique Lyon aan de kant hield. Vennegoor of Hesse link trainde gisteren voluit met de selectie van PSV mee. Ook Michael Lamey was weer van de partij. Plij ontbrak tegen Olympique Lyon wegens een kuitblessure. „We moeten even afwachten hoe beide spe lers op de pittige training reageren", aldus trainer Hiddink. „Het zou best wel eens kun nen dat ze allebei tegen Ajax beginnen." ANP De trainingsresultaten geven nog geen indicatie voor de krachtsverhoudingen, aange zien de teams de dag voorname lijk gebruiken om de juiste af stelling te vinden. Daarnaast werkt de ene coureur de sessies af met een bijna lege tank, ter wijl anderen met een volle tank rondrijden. Toch is de uitslag een opsteker voor Doornbos. De Rotterdam mer hoopt zich op de vrijdagtrai ningen in de kijker te rijden. In Bahrein slaagde hij daarin. Doornbos hield op het circuit van Sakhir Kimi Raikkönen, Juan Pablo Montoya en zijn teamgenoten Christian Klien en David Coulthard achter zich. Doornbos was opgetogen over zijn optreden. „Ómdat donderdagavond pas mijn speciale stoeltje vanuit En geland was overgevlogen, was het even spannend qua tijd om voor aanvang van de training nog even een verplichte FIA-test af te werken. Daarna ging alles op rolletjes. Ik heb een goede indruk van de banden kunnen krijgen en daarmee het team de juiste keuze kunnen la ten maken", zei de testrijder na de training. Christijan Albers had een moei lijke dag. Hij kende problemen met de traction control en de elektronica in de auto. „We we ten wat de problemen zijn en ho pen die voor de zaterdagtrai ning op te lossen", vertelde Al bers. ANP --De topper tussen Ajax en PSV is vanavond ook het duel tussen twee topaanvallers. Voor de doelpunten zal met name gekeken worden naar Klaas-Jan Huntelaar (Ajax) en Jefferson Farfan (PSV). Huntelaar heeft dit seizoen in 25 competitieduels voor SC Heerenveen en Ajax al 27 doelpunten gemaakt, Farfan in evenveel duels 17 doelpunten. Waar ligt de kracht van beide goalgetters? Uit onderstaande grafieken blijkt bijvoorbeeld, dat Huntelaar met name in de tweede helft dodelijk is. Dat Farfan zijn ploeg met meer dan de helft van zijn doelpunten op voorsprong zet. Dat Huntelaar in meer duels wél dan niet scoort. En dat Farfén vaker in uitwedstrijden scoort dan in thuiswedstrijden. Soort doelpunt Naar 1 goal verschil Naar 2 goals verschil Naar 3 goals Verschil Naar 4 goals verschil Naar 5 goals verschil Naar 6 goals verschil Gelijkmaker Aansluitingstreffer Totaal *5 4 6 1 2 1 5 3 27 waarvan 4 openingstreffers Doelpuntenverdeiing per kwartier 5 4 76 tot 90 1 tot 15 ■min. i min. - 46 tot 60 31 tot 45 min. min. Aantal goals per wedstrijd 0 goals I 1 goal 2 goals I 3 goals i 4 goals H Doelpuntenverdeiing in thuis- en uitduels en in eerste en tweede helft thuis uit totaal eerste helft 5 3 8 tweede helft 12 7 19 totaal 17 10 27 Doelpuntenverdeiing per kwartier 3 2 76 tot 90 1 tot 15 tpjp. min. 46 tot 60 31 tot 45 min. min. Aantal goals per wedstrijd 0 goals S 1 goal 2 goals E 3 goals EB Doelpuntenverdeiing in thuis- en uitduels en in eerste en tweede helft thuis uit totaal eerste helft 3 5 8 tweede helft 5 4 9 totaal 8 9 17 Soort doelpunt Naar 1 goal verschil *9 Naar 2 goals verschil 4 Naar 3 goals verschil 2 Naar 4 goals verschil Naar 5 goals verschil Naar 6 goals verschil Gelijkmaker 2 Aansluitingstreffer Totaal 17 waarvan 7 openingstreffers ^^^_^^_^nfo(jra£hlcFellxiBjnicewicz/PZCi van onze sportredactie AMSTERDAM - Trainer en spe lers van Ajax wilden niet voor uitlopen op de loting van de Champions League. In de kwart finale wacht mogelijk Villar real. Danny Blind: „Maar we moeten eerst maar eens zien te winnen van Inter." Bij de loting van gisteren ging men er al vanuit dat Internazio nale en niet Ajax de kwartfinale zou bereiken, De spreekstal- meester koppelde Villarreal nog voor het spelen van de tweede wedstrijd tussen Ajax en Inter nazionale simpelweg aan de Ita lianen. Dat vond Blind een beetje voor barig. „Die man zat volop in het voetbal, dat kon je wel mer ken", grapte de trainer. „Maar het is voor ons ook niet niks om van Inter te winnen. Het blijft echter een knock-outsysteem, Dan zijn er altijd kansen." Twee weken geleden speelden de clubs in Amsterdam gelijk (2-2). Dinsdag volgt de return in Milaan. Dat is een week later dan het reguliere programma in de Champions League voor schrijft, maar omdat Inter en AC Milan een stadion delen, is de wedstrijd verschoven. AC Mi lan speelde afgelopen woensdag in San Siro tegen Bayern Mün- chen en plaatste zich voor de kwartfinales. De president van Villarreal, Fer nando Roig, had geen echte voor keur voor Inter of Ajax. „Maar als de Italianen zo gevaarlijk zijn als ze zeggen, prefereer ik de Nederlanders. Dat we nog niet weten tegen wie we spelen, ROTTERDAM - De uit Goes afkomstige Martijn Diele man gaat met Richard de Kogel een beachvolleybalduo vormen. De Kogel vormde afgelopen seizoen een koppel met Emiel Boersma, maar de twee besloten in de zomer uit elkaar te gaan. Zowel De Kogel als Dieleman revalideert op dit moment van een schouderoperatie. Het tweetal wil zo snel moge lijk met de trainingen op het strand beginnen. De twee richten zich vooral op de maanden augustus tot en met no vember. Voor de lange termijn zijn de Olympische Spelen van 2012 het doel. „Maar als de resultaten goed zijn en we halen daarmee de Spelen in Peking zou dat mooi mee genomen zijn", liet het nieuwe duo weten. ANP ROME - De Australische sprinter Stuart O'Grady komt niet in actie in de voorjaarsklassiekers. Zijn wielerploeg CSC heeft dit gisteren laten weten. De renner kwam ten val in de tweede etappe van de Tirreno-Adriatico en brak daarbij vijf ribben en een sleutelbeen. O'Grady eindigde vorig jaar als vierde in Milaan-Sanremo. ANP/AFP SAN JUAN - - De Nederlandse honkballers hebben giste ren hun laatste groepswedstrijd bij de World Baseball Classic gewonnen. De ploeg van bondscoach Robert Een hoorn versloeg Panama met 10-0. Door nederlagen tegen Cuba en Puerto Rico was Oranje al uitgeschakeld voor de tweede groepsfase. ANP ZWOLLE - Jan Everse is vanaf volgend seizoen hoofdtrai ner van FC Zwolle. De 52-jarige oefenmeester was tussen 1996 en 1999 ook al coach van FC Zwolle. Everse, op dit moment trainer van Excelsior Maassluis dat evenals Hoek en Kloetinge uitkomt in de hoofdklasse A, volgt bij zijn toekomstige werkgever Plarry Sinkgra- ven op. Deze oefenmeester begon dit seizoen als assistent van de inmiddels opgestapte Hennie Spijkerman die werd bedreigd door een deel van de Zwolse aanhang. ANP RIJSWIJK - Excelsior heeft zich na weken sukkelen her vonden. Na de kostbare zege bij FC Den Bosch (0-1) heeft Rotterdam weer alle kans op een derde vertegenwoordi ger in de eredivisie! Voor WV-Venlo is de kwakkelwinter nog altijd niet voorbij. Gisteren verloor de ploeg van trai ner Herbert Neumann opnieuw, kansloos bij FC Dord recht: 5-0. ANP RIO DE JANEIRO - Lothar Matthaus is dertig dagen ge schorst omdat hij een scheidsrechter heeft beledigd. De voormalig Duits international (44) werkt sinds een maand als coach bij Atlético Paranaense, in de Braziliaan se stad Curitiba. Tijdens een wedstrijd op 1 maart tegen Malucelli stak Matthaus zijn middelvinger op richting de arbiter en riep: „Arrogant ref, arrogant ref." ANP/DPA is een voordeel. Dinsdag kan on ze technische staf beide mogelij ke tegenstanders immers zelf be kijken." In de andere drie kwartfinale wedstrijden speelt Arsenal te gen Juventus en neemt Olympi que Lyon het op tegen AC Mi lan. Ronald Koeman ontmoet met Benfica zijn oude club Bar celona en voormalig ploegge noot Frank Rijkaard. GPD door Wierd Puk BERLIJN - Drie maanden voor het begin van het WK voetbal in Duitsland is het land opgeschrikt door een nieuw omkoopschandaal in het voetbal. Deze week wer den vier mensen gearresteerd in verband met de manipula tie van wedstrijden in de Tweede Bundesliga en in en kele regionale liga's. Volgens het Openbaar Minis terie in Frankfurt zijn spelers benaderd om in ruil voor dui zenden euro's de uitslagen van tenminste vijf wedstrij den te beïnvloeden. Op basis van die afgesproken uitslagen zouden lucratieve wedden schappen zijn afgesloten. In minstens één geval zou een speler het aanbod hebben ge accepteerd. De namen van de arrestanten werden niet be kend gemaakt. Volgens Duit se media zijn de clubs Sport- freunde Siegen, waar Vlissin- ger Lionel Lord vorig seizoen onder contract stond, en de l.FC Eschborn in het vizier van justitie geraakt. De Duitse voetbalbond (DFB) doet zelf ook onderzoek naar bedrog' in het amateurvoet bal. Bewijzen liggen nog niet op tafel. Alle informatie waar over de DFB beschikt zijn aan het OM overhandigd, zei DFB-voorzitter Theo Zwanzi- ger. Vice-voorzitter Thorsten Schroder van 1. FC Eschborn (regionale liga) bevestigde gis teren dat één speler van zijn club omkoopgeld was gebo den. Over de hoogte van het bedrag wilde Schroder zich niet uitlaten. De betreffende speler meldde de omkooppo ging meteen bij zijn club. Eschborn stelde vervolgens de DFB op de hoogte. Het nieuwe wedschandaal heeft niet de omvang van de zaak rond de Berlijnse arbiter Robert Hoyzer en de Kroati sche wedmaffia, die vorig jaar aan het licht kwam, al dus de DFB. „We willen dui delijk maken dat er, naar de huidige stand van het onder zoek, geen scheidsrechters on der verdenking staan en dat er geen Bundesligaclubs bij zijn betrokken", zei Theo Zwanziger. „Maar zolang er geld circuleert rond wedstrij den kun je, helaas, niet uit sluiten dat er gemanipuleerd en bedrogen wordt." GPD Advertentie eachte heer S. Kalou, Langs deze weg wil ik reageren op de oor u aan mij gerichte brief. Na het le- zen van uw indrukwekkende betoog be koop mij een warm gevoel en zag ik het Nederlandse paspoort, met uw foto, gege vens en handtekening daarin, eigenlijk al voorme. Pas later las ik in verschillende ■nedia dal u gebruik heeft gemaakt van jen ghostwriter. Dat betreur ik dan weer en zeerste, want iedere goed geïntegreer- eallochtoon moet in staat zijn een der gelijke brief op te stellen. 'et was niettemin een nette brief en 'aarontvang ik er niet zo veel van. Me- "jg allochtoon in Nederland kan mijn noed namelijk wel drinken en dat besef terdege. Of u ook tot die categorie be- «M, betwijfel ik. U komt op mij altijd over als een nette, rustige jongeman, die zijn humeur niet laat verpesten door een beslissing mijner zijde. En laten we eer lijk zijn: dat had al verschillende keren het geval kunnen zijn. Toch geeft u in uw brief aan dat de hele affaire rond uw per soon u niet onberoerd heeft gelaten. Uw spel heeft geleden onder alle procedures en u voelt zich daarom schuldig ten op zichte van uw club Feyenoord, de suppor ters en uw teamgenoten. Als gelouterde voetbalkenner kan ik u vertellen dat dat nergens voor nodig is. U mag dit seizoen dan niet zo flitsend spe len als in uw eerste volledige jaar bij Feyenoord, toch heeft u al weer dertien doelpunten achter uw naam staan. Vorig seizoen kwam u tot een totaal van twin tig voltreffers. U ligt dus nog op koers om dat aantal te verbeteren. Van uw ver klaring dat uw spel onder de hele affaire heeft geleden geloof ik dan ook weinig. Marco van Basten en Johan Cruijff zul len uw mening waarschijnlijk wel weer delen, maar ook dat zegt me niets. Al be sef ik dat ook dat oud nieuws is voor u. Het valt mij ook heel erg tegen dat u het Nederlanderschap niet als de hoofdprijs ziet. U verklaart in uw schrijven dat we reldkampioen worden met Nederland voor u de hoofdprijs is. Ieder zijn me ning, denk ik dan op mijn beurt. Ik vind een paspoort namelijk prachtig, in tegen stelling tot het veroveren van die gouden beker. En wat levert zo'n wereldtitel ons nou verder nog op? Misschien kan het on ze economie een kleine impuls geven, al weet ik dat niet zeker. Economie is name lijk niet mijn sterkste kant, in tegenstel ling tot Vreemdelingenzaken en Integra tie. De afgelopen tijd zijn wij het nog nimmer met elkaar eens geweest, maar na het lezen van uw brief blijkt dat wij wel degelijk een overeenkomst hebben. U laat mij weten dat u een weg bent inge slagen die niet omkeerbaar is. Hetzelfde geldt voor mij, want wanneer ik nu niet standvastig blijf verlies ik mijn geloof waardigheid. Tenslotte wil ik u ter voor bereiding op uw eventuele naturalisatie test nog een vraag stellen die iedere Ne derlander moet kunnen beantwoorden. Welke minister luistert naar de bijnaam 'IJzeren Rita'? Nog een hint: ik ben trots op het antwoord. Hoogachtend, R. Verdonk Minister van Vreemdelingenzaken en Integratie Barry van der Hooft om hogerop te temen. I C heeft het meest complete «teel. aanbod "8'°' Snel en gericht leuke (vaste) baan zoeken doe Je op JobTrack.nl. grootste vacaturesite voor functies op mbo- en hbo-niveau. 't Betere werk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19