PZC Vlissingen wijst bezoeker de weg Bij Bambini draait alles om spelen Loes Souisa ziet af van zetel in gemeenteraad Oproep voor nieuw burgeradvies theater ZELF VLIEGEN School't Klinket wint poëzieprijs Voetganger aangereden Raadsgriffier wordt wethouder 1000 euro boete voor drankrijder Auto-ongeluk in Kortgene GEWOON DOEN Jubelstemming Borden moeten automobilist naar parkeerruimte leiden Inventaris café Zierikzee niet in de verkoop t>:0 Voortaan in Goes AKKON-KOZIJNEN Bedaclie: 0113-315649 H'5actie@pzc.nl PoTtbus31,4460 AAQoe5 AHuprtentie-exploitatie: Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws Vlaanderen: 0114-372770; glial: 020-4562500. zaterdag 11 maart 2006 editie Walcheren KOUDER.KERKE - Christelijke basisschool 't Klinket uit Koudekerke heeft de ereprijs van een poëziewedstrijd voor scholen gewonnen. De inzending voor de wedstrijd 'Mijn wereld onder woor den' is goed voor een cheque van vijf honderd euro. Die ■cheque moet worden besteed aan middelen die het lezen bevorderen. De wedstrijd werd georganiseerd door Stich ting Kinderen en Poëzie. Nick Veenstra uit groep drie won met zijn gedicht een in dividuele prijs. Van de 23.000 inzendingen, hebben 120 ge dichten een prijs gewonnen. MIDDELBURG - Op de kaai in Middelburg is donderdag avond een twintigjarige Middelburger lichtgewond ge raakt. De man werd op het zebrapad bij cle Segeerstraat aangereden door een auto die werd bestuurd door een 58-jarige Middelburger. De vo.etganger liep wat lichte schrammen en een pijnlijke elleboog op. GOES - De raadsgriffier van de Goese gemeenteraad Joost Adriaanse (58) wordt wethouder voor de SGP/ChristenUnie in het nieuwe Goese rechts-confessio- nele college. Adriaanse is raadsgriffier sinds de invoering van het dua le stelsel in 2002. waarbij de gemeenteraad de hoofdlijnen van het beleid bepaalt en het college van burgemeester en wethouders de taken uitvoeren. Daarvoor (sinds 1984) was hij chef van de Goese afdeling welzijn en later nog een poosje secretaris van het managementteam. Adriaan se is tevens Statenlid voor de SGP. Hij stopt maandag als raadsgriffier. Dat de SGP/CU hem naar voren schuift als wethouder, is min of meer een noodoplossing. Van de huidige viermans- fractie kon en/of wilde zich niemand kandidaat stellen voor de wethouderspost. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring' heeft gisteren een 31-jarige drankrijder uit de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot duizend euro boete. Daarnaast verlengde hij de proeftijd van zes maanden voorwaardelijke rijontzegging met een jaar. De Middel burger veroorzaakte op 5 oktober vorig jaar in zijn woon plaats onder invloed van alcohol met zijn auto een aanrij ding toen hij een bocht verkeerd nam. De man meldde de aanrijding bij de politie, die een blaastest bij hem afnam. De uitslag was 395 microgram was bijna twee keer zoveel alcohol als is toegestaan. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Niet Loes Souisa, maar Piet Kraan gaat voor de Politieke Partij Middel burg in de gemeenteraad. Souisa kreeg bij de verkiezingen 198 stemmen, één stem boven de drempel die nodig is om met voorkeurstemmen in de raad te kömen. Ze stond als zevende op de kandidatenlijst, de PPM haal de twee zetels. Souisa is een be kende in Middelburg. Samen met haar man Rinus heeft ze een tattooshop aan de Vlasmarkt. Haar gezondheid laat niet toe dat ze zitting neemt in de raad, zegt Souisa. „Ik kan het stom weg niet. Ik ben al mijn hele le ven diabeet." Haar moeilijk te beheersen bloedsuikerspiegel zorgt ervoor dat ze op onver wachte momenten geen energie KORTGENE - Een 39-jarige au tomobilist uit de gemeente Noord-Beveland is donderdaga vond op de Oudedijk in Kortge ne gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak reed de man van de dijk, kwam in een sloot terecht en klapte daarbij met zijn hoofd tegen de voorruit. De Noord-Bevelander werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De auto van de man raakte zwaar beschadigd. meer heeft. „Op het moment dat je moet vlammen, lukt het dan niet meer." „De PPM is nu een tweemans fractie. Als de helft daarvan niet functioneert, werkt het niet. Ik denk dat Piet Kraan een mooie plaatsvervanger is." Ze blijft, samen met Rinus, die ook meer dan honderd stemmen kreeg, actief achter de scher men. „Onze mening blijft wor den gehoord." Ze vindt het jammer dat ze haar kiezers niet kan vertegenwooi'di- gen, maar ze heeft niet het idee dat ze die in de steek laat. „Veel mensen die op me hebben ge stemd, weten dat ik problemen heb met mijn gezondheid." Vier jaar geleden was Souisa ook met voorkeurstemmen geko zen. Ook toen stond ze haar ze tel af aan Kraan en ook toen was haar gezondheid de belang rijkste reden om niet in de ge meenteraad te gaan. (Advertentie) Start nieuwe theoriecursus 22 maart 200E Seppe Air Service Tel. 0165 - 31 81 67 www.seppe.nl zeeuwse almanak Jubelstemming in de kleedka mer van 't Vuufde, het bier- team. van Terneuzense Boys. Na negentig minuten stond er welisivaar een 3-3 eindstand op het bord, maar dat ivas te gen één van de koplopers ver draaid geen slecht resultaat. „En volgende iveek valt ook Hoek af voor de koppositie", bulderde de voorstopper daar om triomfantelijk. Waarop de 62-jarige spits van het stel hem weer subtiel op zijn plek zette. „Dat zou best kunnen. Wij krijgen namelijk niet Hoek, maar Graauw op visite." De ruimte met speeltoestellen van kinderparadijs Bambini in Vlissingen. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Kinderparadijs Bambi ni in Vlissingen opent woensdagmiddag 5 april de deuren. De transformatie van het voormalige sportfondsenbad tot een speelplaats voor kinderen verloopt op rolletjes. Glijbanen voor groot en klein - met en zonder bochten en ballen - maar ook een fietsparcours, bioscoopje, hindernis- en slingerbanen en een lego bouwplaats zijn klaar voor de start. „We hebben Bassie (van Adriaan) en veel kinderen uitgenodigd voor de ope ning", zegt Sven van Rijswijk van Bam bini. In het speelparadijs zijn geschei den ruimtes voor de jongere en oudere kinderen. „De ouderen, tot en met onge veer twaalf jaar, krijgen uitdagende en veel verschillende speeltoestellen. De jongeren zullen lerend kunnen spelen op een veel rustiger manier. En als ze het spelen beu zijn kunnen ze met de duim in de mond naar de film kijken in de bioscoop, oftewel de bios bi- ni, zegt hij. „De ouders kunnen aan de bar bini rustig zitten, een drankje ne men en een hapje eten." Net als vroeger zullen er weer badmees ters langs de kant van de bassins staan. Ze houden een oogje in het zeil en grij- pen in als er te ruw gespeeld wordt. „Ie dereen moet hier leuk kunnen spelen. Dus moet er opgetreden worden tegen onruststokers." Golven Toen het gebouw nog een zwembad was, werd elk uur het golfslagbad aan gezet. „Kinderen speelden in de golven. Bij Bambini zullen Bimbambini en Boembambini elk uur een optreden ver zorgen. De danspassen en een eigen lied je worden door de twee bini's al ingestu deerd." Ook de verbouwing en uitbreiding bij de buurman, het fitnesscentrum Ten Tije, gaat voorspoedig. Gerben Rodts van Ten Tije vormt een van de voormali - ge zwembaden om tot 'Spagedeelte'. De glazen wanden zitten al in de voorgevel van het gebouw aan het Baskensburg- plein. „De verwachting is dat we half mei gedeeltelijk verhuizen naar het zwembad", zegt Rodts „Dan krijgen we de ruimte om ons huidige pand op te knappen." Ten Tije wil tijdens de bouw openblij ven. „Het is behoorlijk duur allemaal. Als we sluiten, zal het hooguit om een dag gaan." Rodts hoopt dat de volledige verbouwing direct na de bouwvak is af gerond. ZIERIKZEE - De aangekondig de openbare verkoop van de in ventaris van eetcafé 't Visslop in de Visstraat in Zierikzee gaat niet door. Brouwerij InBev uit Breda heeft de belastingdienst te kennen gegeven dat de inven taris van haar is en niet van de uitbater van het eetcafé. De belastingdienst had de open bare verkoop donderdag ge pland. InBev (het voormalige Inter- brew) heeft kortgeleden de huurovereenkomst met de uitba ter opgezegd, omdat de schul den te hoog opliepen. Blijkbaar beeft de ex-uitbater ook ver plichtingen bij de belasting dienst die de dienst dacht te kun nen innen met de verkoop van de inventaris. finnr Maurits Sep VLISSINGEN - Twee verwijs systemen wil de gemeente Vlis singen in het centrum van de stad plaatsen: voor auto's zodat weten waar de vrije parkeer plaatsen zijn, en voor voetgan gers zodat ze weten waar de at tracties zijn. jNuhet stadscentrum langs twee kanten te bereiken is, wil het ge meentebestuur voorkomen dat auto's rondjes door de binnen stadgaan rijden om een parkeer dek te vinden. Op de Nieuwe Vlissingseweg komt een bord te staan dat aangeeft of de parkeer plaats op de Koudenhoek aan de Koningsweg vrij is. Als daar geen plaats is, worden auto's doorgestuurd naai' de parkeerga rages Scheldeplein en Fonteyne. Verkeer dat juist aan die kant de stad binnenkomt, wordt via de Paul Krugei'sti-aat naar de Koudenhoek gestuurd als de par keergarages vol zijn. Zo wordt voorkomen dat auto's via het Bellamypark, de Nieuwendijk en de Gravestraat lijden. Wethouder P. van der Maden verkeer hoopt dat het par- keerverwijssysteem nog voor de zomervakantie functioneert. .Dat zou wenselijk zijn." Hij wijster wel op dat de parkeerga- nder het nieuwe woon- en iwfnkelcomplex De Fonteyne jlgend jaar klaar zal zijn. Maar parkeerders worden niet alleen naar de garages en de [Koudenhoek verwezen. Ze zijn ioatuurlijk ook welkom op de an dere parkeerpleinen in de stad, die achter de boulevard, bezoekers van Vlissingen ihun auto eenmaal hebben weg- gezet, moeten ze lopend naar het centrum. Ook daarvoor wordt een verwijssysteem be dacht, bevestigt Van der Maden. Het gaat waarschijnlijk om bordjes die aangeven waar de at tracties zijn, zoals reptielenzoo Iguana, Het Arsenaal en het Ma ritiem Muzeeum, of de biblio theek. Het kan ook zijn dat er geen bordjes komen maar platte gronden waarop mensen kun nen zien waar ze op dat moment zijn en hoe ze naar de attracties moeten lopen. „Beschouw het maar als een goede service aan de klant", zegt Van der Maden. Omdat het bij de Koningsweg drukker is geworden sinds de binnenstad ook via die route be reikt kan worden, moeten de ver keerslichten op het kruispunt met de Paid Krugerstraat en de Nieuwe Vlissingseweg worden aangepast. Zo moet voor elke richting opnieuw worden beke ken hoe lang het licht op groen of rood moet en hoe vaak het licht op groen moet voor voet gangers en fietsers. De twee verwijssystemen en de aanpassing van meerdere ver keerslichten in de binnenstad, kosten samen 600.000 euro. Vlis singen krijgt daarvoor 240.000 euro subsidie van het Rijk. De gemeente moet de rest -zelf beta len. Het college van B en W moet daarvoor nog een voorstel indienen bij de gemeenteraad. (Advertentie) J\ Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsenweg 15 GOES Tel. 0113-233365 'nnv.vaiidendongenparket.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Oud-wethou der P. Brakman (PvdA) wil een nieuw burgeradvies over het theater. Daarin moet de Middel burgers worden gevraagd wat voor soort theater ze eigenlijk willen. Brakman heeft een brief met die wens aan de gemeenteraad ge stuurd. Hij is teleurgesteld in (Advertentie) Geniet van de mooiste Parketstudio van Zeeland zijn eigen PvdA, die meteen na de uitslag bekendmaakte de oude schouwburg te willen ver bouwen. „Ik heb mijn stem van de week gebruikt om op de Pv dA te stemmen omdat ze voor een A-theater waren. Dat stond in het verkiezingsprogramma. Ik verlang van een serieuze par tij dat ze een zorgvuldige afwe ging maken. Ik vind dat de zorg vuldigheid te grabbel wordt ge gooid." Brakman, wethouder van 1994 tot 2000, vindt dat er een nieuw burgeradvies moet komen. Er is geen inhoudelijk debat gevoerd over het culturele aanbod dat Middelburg haar inwoners wil bieden. „Laat staan dat de inwo ners zich daarover hebben kun nen uitspreken." De discussie is het afgelopen jaar alleen gegaan over geld en locaties, consta teert hij. Hij verwijt de PvdA machtspolitiek te bedrijven door vooraf te stellen dat er al leen wordt samengewerkt met partijen die de huidige schouw burg willen verbouwen. De gemeenteraad had afgespro ken dat de uitkomst van het bur geradvies zou worden overgeno men als de optie met de meeste stemmen tien procent meer zou halen dan de nummer twee. Ver bouwen van de oude schouw burg haalde 29 procent van de stemmen. De tweede optie, de Zuidsingel, haalde een krappe vijf procent minder. J. te Veld huis, voorzitter van de commis sie diê het burgeradvies heeft ge organiseerd, zegt dat wat hem betreft de politiek zelf mag be palen wat er met de uitslag ge beurt. „Ik wens de politieke par tijen veel wijsheid en sterkte toe." PvdA-fractievoorzitter S. Szara- finski herhaalt in een reactie op de uitlatingen van Brakman dat de gemeenteraad volgens haar niet om de uitslag heen kan. „Ik heb meneer Kodde van het CDA van tevoren ook horen zeggen dat hij vond dat de optie met de meeste stemmen het moest wor den. Je moet op een gegeven mo ment een keer een knoop door hakken. We moeten met de bouwput aan de slag." Niet terecht Ze vindt het niet terecht dat sommigen concluderen dat een meerderheid van de Middelbur gers graag een A-theater wil. „Die vraag is niet gesteld. Je kunt ook zeggen: een groot deel van de mensen wil helemaal niks, want die zijn niet komen stemmen. Je kunt wel van alles op de uitslag loslaten." De fractie van de ChristenUnie heeft inmiddels laten weten niet mee te willen doen aan een nieuw college. „Niet onder de voorwaarde dat de oude schouw burg wordt verbouwd", zegt lijsttrekker K. Hamelink. „Wij vinden dat je zo'n voorwaarde vooraf niet kunt stellen, je moet tijdens de onderhandelingen al le opties openhouden. De PvdA legt het burgeradvies eenzijdig uit. Heel veel mensen hebben ge kozen voor een A-theater. De burgers zijn net zo verdeeld als de raad. Dan kun je de cijfers gaan interpreteren, of een nieuw referendum houden. Over dat laatste zijn we niet enthou siast, we vonden het de vorige keer al een zwaktebod." Hamelink denkt niet dat de ChristenUnie nog terugkomt op het ingenomen standpunt. „Of ik verwacht dat de PvdA dat wel doet? Misschien wel, dat zou inmiddels de zevende keer zijn." (Advertentie) VOORJAARSSTUNT Voor de snelle beslisser: 3—2 Bij bestelling van 3 kunststof kozijnen, de goedkoopste GRATIS!! Alléén deze week. (geldig t/m 17 maart 2006) www.akkon.nl 076-5497520 of 0113-567654 AKKON-KOZIJNEN Sponsor van: DARTT0ERN00I OPEN DE CONCURRENT 26 MAART TE VLISSINGEN www.opendeconcurrent.tk Prijzengeld €600.-!!!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11