Haast geboden voor zorgcentra D66 uit Zeeuws-Vlaamse politiek PZC Toneel Clinge zit op droog zaad Goes wacht een politieke ijstijd Besluiteloosheid over Vogelwaarde en Sint-Jansteen baart betrokkenen zorgen *14 Tijd PvdA stelt zorgvuldigheid voorop Schlagerfeest weekenddiensten Break Out krijgt plekje in Hulst Inspraakavond over plannen Cadzand-Bad Rommelmarkt Sint-Jansteen vrijdag 10 maart 2006 door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - De bouw van zorgcomplexen voor oude ren in Vogelwaarde en Sint-Jan steen baart de partijen die daar bij betrokken zijn nog altijd de nodige kopzorgen. E. Merckx van woningcorpora tie Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren denkt dat de woningcorpora tie er met de gemeente wel uit komt wat Vogelwaarde betreft, maar ziet heel wat leeuwen en beren op de weg voor de bouw van het zorgcentrum in Sint-Jansteen. „Dat is een gigan tisch probleem. We zijn daar al tweeënhalf jaar aan het zoeken en we hebben al heel wat loca ties onderzocht en geprobeerd te verwerven, maar tot op heden zonder enig resultaat." Voor Woongoed zijn in Vogel waarde twee plekken bespreek baar: toch bouwen nabij het wandelbos, of bouwen op een ge deelte van de voetbalvelden. De woningcorporatie is daarbij be reid de bouw van de zorgappar- tementen uit te voeren in combi natie met, een nieuw dorpshuis. Daar zet ook de gemeente vol gens wethouder F. van Dries- sche op in. De omgeving van de nieuwe basisschool leent zich volgens hem uitstekend voor uit voering van de plannen. echter heel wat financiële haken en ogen. Woongoed wil op de plaats van het huidige verzorgingshuis An- tonius een nieuw zorgcentrum bouwen met 45 appartementen, vier groepswoningen voor de menterende ouderen en een dien stencentrum. Probleem daarbij is dat op het bestaande gebouw nog een boekwaarde van 2,4 mil joen euro rust. Eigenaar Cura- mus krijgt maar een deel van dat bedrag vergoed door het col lege Bouw Ziekenhuisvoorzie ningen, omdat de normbedra gen niet toereikend zijn om de volledige boekwaarde af te dek ken. Een oplossing daarvoor is grotendeels gevonden doordat de gemeente zich bereid heeft verklaard kosten voor de aanleg van infrastructuur voor haar re kening te nemen. De tijd voor een definitief be sluit begint zo zoetjes aan wel te dringen, want de bouw van de zorgappartementen in Sint-Jan- steen, Vogelwaarde en ook Kloosterzande is gekoppeld aan de nieuwbouw van de Blaauwe Hoeve in Hulst en woonzorgcen trum Antonius in Kloosterzan de. De capaciteit van het verpleeg huis op het terrein van De Blaau we Hoeve in Hulst wordt over anderhalf jaar teruggebracht van 140 naar 96 patiënten. Daar door moeten mensen verhuizen naar zorgcomplexen voor oude ren in Kloosterzande, Sint-Jan steen en Vogelwaarde. Aan de uitvoering van deze van bovenaf bepaalde zorgspreiding zitten door Marjon Sarneel CLINGE - Het gaat niet goed met het milieu. Dat is het uit gangspunt van de komedie die toneelvereniging Weldoen door Vermaak dit jaar op de planken brengt. Het is wederom een stuk van de hand van Luc Kerkhofs. De club heeft al meer komedies van deze Vlaming gespeeld en met succes. Regisseur Albert van Poele onderstreept dat een stuk van Kerkhofs altijd helder is: „Bij hem weet je ten minste waar het over gaat. Ik lees soms stukken en als ik ze uit heb, ben ik nog geen steek wijzer gewor den. Bovendien past de humor van deze schrijver bij onze vere niging." Hoewel Weldoen door Vermaak de stukken in het Clingse dia lect speelt, hoeft er volgens de regisseur niet veel aan de tekst gedaan te worden. „Wij lezen dat en wij zetten dat recht in het Clings. We zitten hier dicht tegen België aan, dus dat is niet zo moeilijk". Terug naar de milieuverontreini ging. Onderzoek heeft uitgewe zen dat het slecht is gesteld met de kwaliteit van het mannelijk zaad. Als dat zo doorgaat, zal er over vijftig jaar geen levende zaadcel meer geproduceerd wor den. Het toneelstuk gaat over een koppel dat graag kinderen wil krijgen en ook deze man heeft last van 'droog' zaad. Er is niemand anders voorhanden dan de veearts om dit probleem op te lossen. Toneelvereniging Weldoen door Vermaak repeteert twee maal per week en dat is ook wel no dig volgens hoofdrolspeler Ben ny Stienen. „Ik ben zelf wel ver plicht om alle repetities te vol gen, want in dit stuk kom ik niet van het toneel af. Toen ik dat in het tekstboekje ontdekte, vond ik dat best wel eng. In an dere stukken kijk je tussendoor nog even in je boekje, niet om tekst te leren maar om je geheu gen op te frissen. Dat gaat nu niet, maar toch blijkt het geen probleem te zijn, want deze tek sten zijn lekker om te Ieren. Dat komt omdat ze logisch voortko men uit het voorgaande. Deze rol is voor mij weer een hele uit daging". 'Op droog zaad', komedie van Luc Kerkhofs, regie Albert van Poele, spel toneelvereniging Weldoen door Vermaak. Te zien in zaal De Troubadour in Clinge op 18, 19 en 20 maart, op 26 maart in Graauio en op 1 april voor de Zonnebloem in zaal Malpertuus in Clinge. Aan vang 20.00 uur, kaarten via 0114 312156. „Maar eigenlijk vind ik, dat het Rijk extra geld beschikbaar zou moeten stellen voor uitvoering van de spreiding van de oude renzorg, omdat dat zo heeft be dacht." door Frank Balkenende GOES - De wijze waarop CDA, WD en SGP/ChristenUnie in een achterkamertje een coalitie hebben gesmeed buiten verkie zingswinnaar PvdA om, zet de verhoudingen in de anders zo collegiale Goese raad op scherp. „Het wordt oorlog, afrekening op afrekening, Middelburgse toestanden." GroenLinks-lijsttrekker D. van Ewijk is net als de PvdA slacht offer van het biddagakkoord dat de twee christelijke partijen en de liberalen woensdag in het geheim sloten. Ze was vier jaar lang wethouder, maar moet nu terug in de oppositiebankjes. „Links wordt monddood ge maakt, terwijl de PvdA nota be ne twee zetels heeft gewonnen. Daarmee wordt een groot deel van de Goese kiezers gene- Scène uit 'Op droog zaad'. foto Wim Kooyman Erger nog vindt Van Ewijk dat de handelwijze van de nieuwe coalitiepartners de verhoudin gen ernstig verstoort. „Er is bui tengewoon onfatsoenlijk gehan deld. Hoe betrouwbaar zijn die partijen nog als je de winnaar van de verkiezingen niet de kans geeft om collegeonderhan delingen te voeren. Jammer, want we gingen in Goes goed en collegiaal met elkaar om. Ik vrees dat het nu vier jaar oorlog wordt. Afrekening op afreke ning, Middelburgse toestan den." Ijstijd Ook PvdA-fractievoorzitter H. Hoogerland voorziet een politie ke ijstijd. „Ik ben woedend, de verhoudingen zijn verstoord, ja, ook de persoonlijke. Dat er een coalitie uitrolt zonder PvdA, dat kan, maar ér is niet eens met ons gepraat. Ik ben er heilig van overtuigd dat het CDA dit plan al voor de verkiezingen had klaarliggen. Speel het dan ver volgens wel fatsoenlijk. Maar nee, ze hebben ons gewoon een hak gezet. Het wordt nu vier jaar lang een felle strijd." D66-lijsttrekker R. de Koster is onthutst. In Goes gebeurt vol gens hem precies wat D66-minis- ter Alexander Pechtold eerde debiteerde: 'de politiek is Vlijj en vunzig'. „De PvdA is gewoon gepiepeld. Hier is sprake van ouderwetse, achterkamertjespo. litiek. Het strookt ook niet me de verkiezingsuitslag. Trots Goes?, bah!" Zelfs binnen het CDA worden wenkbrauwen gefronst. Vertrek kend. CD A-wethouder C. Lins- sen is 'geschokt', want 'zogaiE niet met mensen om'. Linssen tot 14 maart formeel nog partij, leider, was door zijn partij on- kundig gehouden over het bid- dagakkoord. „Dit betekent een breuk in onze uitstekende be stuurscultuur. Een cultuur'van brede samenwerking. Nu krij gen we een rechts en een links blok dat lijnrecht tegenover el. kaar staat. Ik ben daar ergonge lukkig mee en het is ook slecht voor Goes." In het huidige college 'hebben PvdA, CDA, WD en Groen- Links vier jaar (redelijk) goed samengewerkt, al was er d.e laat ste tijd wel aanzwellende kri tiek van WD en SGP/ Christen unie op PvdA-wethouder M, Hart. Die betrof onder meerde stagnerende woningbouw. Linssen, die goed met 't Hart overweg kon, vraagt zich niette min af waarom de PvdA nu als partner ongeschikt wordt bevon den. Een politieke afrekening! „Ik sluit dat niet uit. 't Hart hgeft ook vijanden gemaakt." Met name bij de VVD. Het is geen geheim dat WD-fractie- voorzitter S. Heijning en 't Hart bepaald geen vrienden zijn. ning richtte in de campagne dan ook veel pijlen op de portefeuil le van 't Hart. CD A-lijsttrekker Dieleman ont kent dat de PvdA buitenspel is gezet om te verhinderen dat 't Hart terugkeert als wethouder, „We hebben onze programma's naast elkaar gelegd en conclu deerden dat we ongeveer hetzelf de willen. De nieuwe coalitie kiest voor snelle uitvoering van grote projecten: bijvoorbeeld het tweede deel van het Master- plan Binnenstad inclusief par keergarage aan de Oostwal. Met de PvdA kan dat niet, die trapt te veel op de rem." SLUIS - Formateur L. Wille (Pv dA) praat morgen met alle poli tieke partijen in de nieuwe ge meenteraad van Sluis over de vorming van een nieuw college. De lijsttrekker voert de gesprek ken samen met beoogd Pv dA-fractievoorzitter R. Evers. Het duo praat, één voor één, met vertegenwoordigers van alle vijf andere partijen. De sociaal-de mocraten stellen alle partijen een aantal vragen, maar gunnen de gesprekspartners ook de kans hun eigen wensen en ver langens op tafel te leggen. Ook het advies van burgemeester J. Sala om een onafhankelijk infor mateur aan te stellen, komt aan de orde. De partijen in Tholen hebben oud-burgemeester A. Vo gelaar van Hontenisse en Brui- nisse in de arm genomen als in formateur. Ook in Tholen is de PvdA de grootste. In Sluis hebben de so ciaal-democraten evenveel ze tels als Dorpsbelangen Toeris me en Nieuw West. Maar omdat de PvdA de meeste stemmen kreeg, neemt lijsttrekker Wille het voortouw voor de onderhan delingen die moeten leiden tot een nieuw dagelijks gemeentebe stuur. Wille wil snel zaken doen, maar zorgvuldigheid is voor hem belangrijker dan snel heid. „We willen zekerheid hebben voor de komende bestuursperio de. En als het even kan overeen stemming over de uitvoering van projecten waarover de ko mende periode belangrijke be sluiten moeten worden geno men." SAS VAN GENT - Dennie Chris tian en Willy Summers zijn de toppers op het schlagerfestival dat zaterdag 25 maart in de Vlaanderenhal in Sas van Gent wordt gehouden. Daarnaast zijn er optredens te vernachten van Bart Kaëll, Dan ny Brendo en Tina Rosita. Sa men met Dennie Christian en Willy Sommers op een affiche moet dat volgens de organisatie garant staan voor spetterende show met, de allerbeste meezin gers. De entree bedraagt 12,50 euro of 17,50 euro, maar voor dat laatste bedrag zitten bezoe kers wel op de voorste rijKaar ten zijn te bestellen bij de Vlaan- derenhal: tel. 0115-453005. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente raadsverkiezingen van deze week hebben D66 in Zeeuws-Vlaanderen van de poli tieke kaart geveegd. De demo craten moeten nu ook hun laat ste raadszetel, die van Patricia van Veen-de Rechter in Terneu- zen, inleveren. D66 in de regio deelt mee in de landelijke af straffing door de kiezer voor het geschutter in de Tweede Kamer in de discussie over Afghanis tan. De democraten in Zeeuws- Vlaanderen staan voor een di lemma: de komende vier jaar een slapende afdeling in leven houden, of het bijltje erbij neer gooien. D66 kwam in 1970 in de Terneu- zense gemeenteraad met S. Vlie ger. Vier jaar later was de partij die zetel alweer kwijt, maar langzamerhand kreeg D66 toch vaste voet in Zeeuws-Vlaande ren. Er werden afwisselend gro te triomfen gevierd en zware ne derlagen betreurd. Waarbij in veel gevallen de plaatselijke D66-kandidaten afhankelijk wa ren van hoe de landelijke politie ke pet stond. En vanwege het ge ringe ledenaantal was het voor D66 altijd al moeilijk om in de verschillende gemeenten kandi daten op een lijst te krijgen. Daarom bijvoorbeeld deden de democraten in 1990 alleen maar mee in Terneuzen. Vier jaar la ter werd D66 echter de grote winnaar bij de gemeenteraads verkiezingen en waren de links-liberalen vertegenwoor digd in zeven van de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Al leen in Hontenisse heeft D66 nooit in de gemeenteraad geze ten. In Terneuzen pakte D66 in 1994 drie zetels, het hoogtepunt in de politieke geschiedenis. In 1998 duikelde de partij in één keer te rug naar één zetel. Tot ieders verbazing wist D66 tijdens die zelfde raadsverkiezingen wel de twee zetels in de Sasse gemeen teraad te behouden. Ze scoor den enorm in Philippine en Westdo'rpe, woonplaatsen van de D66-kandidaten Esther Spuessens en Maurice Wee- maes. De over het algemeen toch te leurstellende uitslag van die ge meenteraadsverkiezingen leidde tot het samensmelten van de twee Zeeuws-Vlaamse D66-afde- lingen. Een van de belangrijkste opdrachten van de nieuwe afde ling Zeeuws-Vlaanderen was om bij de raadsverkiezingen bij de gemeentelijke herindeling de fracties weer op sterkte te bren gen. Dat plan mislukte, want in het nieuwe Zeeuws-Vlaanderen met drie gemeenten haalde al leen Patricia van Veen-de Rech ter in Terneuzen het pluche. En nu dus moet ook zij het veld rui men. In Hulst en Sluis deed D66 niet eens meer mee. „Dikke shit", vat Patricia van Veen de verkiezingskater kort maar krachtig samen. „Het zat er natuurlijk dik in. Boris Dit- trich, Bert Bakker en Lousewies van der Laan hadden na de peri kelen over Afghanistan gewoon moeten opstappen. De fakkel overdragen aan andere D66'ers. Nu zag je het onheil aanko men." Van Veen-de Rechter be raadt zich nog op haar situatie. „Ik weet nog niet of ik lid blijf van D66. Voor mij is het voorlo pig einde verhaal. Er is nog een ander leven na de raad." Voor Patricia van Veen is dat in ieder geval het waterschap. Want ze werd deze week wel in het be stuur van die instelling gekozen. Voorzitter Tom de Boeye van D66 Zeeuws-Vlaanderen weet ook nog niet wat nu te doen. „Ik ben voorzitter van een lege afde ling geworden. Da's een zuur ge voel. Eerst het D66-congres in oktober maar even afwachten", denkt hij. „En op korte termijn natuurlijk een Zeeuws-Vlaamse ledenvergadering uitschri j ven D66 houdt in heel Zeeland nog één raadslid (Goes) en één sta tenlid over. „Als je als partij in Den Haag onderuit gaat en je ba sis in de regio blijft goed, dan kun je terug uit het dal opkrab belen", zegt De Boeye. „Maar hoe overleef je zonder die basis? We worden een slapende afde- ling," Hij wijst erop dat de afdeling toch twee keer per jaar een alge mene vergadering moet. houden en zich ook regelmatig op de re giovergaderingen moet laten zien. „En dat vier jaar lang vol houden. Ik weet niet of je dat van mensen kunt vragen. Een ze tel verliezen en dan nog één ze tel overhouden, dan heb je nog wat. Maar alles verliezen, dan heb je niets meer. En dan is het nog extra' zuur als je weet dat wij als afdeling Zeeland tegen deelname van D66 aan het kabi net waren en ook tegen het Paas- akkoord." Dat was een lijmpo ging om de balans in het regeer akkoord te herstellen nadat de gekozen burgemeester was afge schoten. Hoewel de animo om in Zeeuws-Vlaanderen er opnieuw de schouders onder te zetten nu tot een dieptepunt is gedaald, zou opheffen van de afdeling wel heel drastisch zijn. De Boeye: „Ik vrees dat je het dan helemaal kunt vergeten, als je over vier jaar opnieuw moet be ginnen." HULST - Het beeld 'Break Out' van de Vlaamse kunstenaar Frank Vanhooren krijgt binnenkort een definitief plaatsje ergens in Hulst. De artiest uit Desselgem-Waregem heeft zijn creatie nu geschonken aan de gemeente, met het verzoek dat zijn beeld wel in de stad Hulst blijft. Het beeld was eerst in bruik leen en stond in de beeldentuin van het 's Landshuis aan de Steenstraat in Hulst. Nu is de man-met-ga- ten even opgeslagen in het koetshuis van het 's Landshuis totdat bekend is wat zijn nieuwe stek wordt. foto Wim Kooyman zaterdag 11 en zondag 12 maart 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel. (0117)420828 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: G. J. A. Fassaert, Margrietstraat 9. Kloosterzande, tel. (0114) 681905. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voorspoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek, Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek.Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: TelefoonnummerOIIB- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via Iel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnunv mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850 CADZAND-BAD - Inwoners van Cadzand en andere belang hebbenden krijgen woensdag 29 maart de kans om hun standpun ten over'het concept-ontwikke lingsplan Natuurlijk Stijlvol voor Cadzand-Bad te venvoor den. In het sport- en recreatiecen trum aan de Noorddijk houdt de gemeente Sluis dan een in spraakbijeenkomst over de toe komstplannen voor de bad plaats. Nieuwe appartementen en een opgewaardeerd winkel centrum moeten Cadzand-Bad weer tot een badplaats met inter nationale allure maken. De gemeenteraad stemde vorige week donderdag in met het con ceptplan. Sinds gisteren ligt het plan ter inzage op het gemeente huis in Oostburg. Inwoners heb ben zes weken de tijd om schrif telijk inspraakreacties in te die nen. De bijeenkomst in het sportcen trum begint om 19.00 uur. SINT-JANSTEEN - De fanfare Sint-Jan houdt zaterdag 2a maart de jaarlijkse rommel markt. De spulletjes worden uitg in en rondom het oefen Den Bombardon aan de Tragel De overtollige spullen worden aanstaande zaterdag opgehaald door de leden van de muziekver eniging in het dorp. De ophaal- ploeg gaat vanaf 9.00 urn' op pad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44