PZC Progressief Hulst sluit CDA uit Havengeld raakt schippers niet Maatregelen voor fietsers en bussen bij kapotte brug zeeuwse almanak Misleidend Zenuwachtig voor de Bonte Avond SSW?i Moordzaak Sas aangehouden Gedenksteen onthuld in Sluis Kaartenactie Stop nieuwe natuur Loonbedrijf uit Hoek niet schuldig aan dumpen afval Oppositiepartij stelt eisen aan 'regeringsdeelname Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Bromfietser onderuit Dealer gesnapt editie Zeeuws-Vlaanderen Tusseti huis en kinderopvang waaiden moeder en zoon bin nen in een Vlissings stemlo kaal. Zoonlief was nog vele ja ren verwijderd van zijn kies recht, maar jong geleerd is oud gedaan, vindt zijn moe der. Bovendien bood de stemvoor- ziening beide keuzemiddelen, dus dat was dubbel pret voor haar manneke: een computer met knopjes voor de nieuwe bazen van de stad én het rode potlood voor de nieuwe bazen van de sloten en de duinen. Zo had ze het thuis maar uit gelegd aan de driejarige wijs neus. Het leek hem aanvankelijk al lemaal aardig overeen te ko men met de voorlichting. Maar eenmaal in het stemhok wees hij haar streng op een fout. „Mam, jij hebt geen gelijk," constateerde het snuitertje, terwijl hij aanstalten maakte om 'ns stevig te kleuren. „Dit is geen hokje, het is een rond je. Een hokje heeft vier punt jes, hoor!" Leden van de Bonte Avond Club uit Sluiskil repeteren voor de jubileumuitvoeringen '55 jaar jong'. foto Peter Nicolai door Patricia de Ryck SLUISKIL - Maanden hebben ze gere peteerd. De zenuwen gieren bij sommi ge leden van de Bonte Avond Club (BAC) uit Sluiskil al een tijdje door hun lijf. Hun optreden komt steeds dichter bij, want op 11, 17 en 18 maart zijn er weer Bonte Avonden in Sluiskil. Ieder jaar leven de leden van de Bonte Avond Club (BAC) toe naar de jaarlijk se uitvoeringen. Dit jaar bestaat de club 55 jaar. Daarom heet de show ook '55 jaar jong'. BAC pakt groots uit. Op 18 maart treden de Lamaketta's na afloop van de show van de leden op. De kaar ten voor deze show gaan ontzettend snel. „De Lamaketta's zijn toch een be kende band hier in de regio", vertelt voorzitter Diederik Benjaminsz. Op 11 en 17 maart speelt de 'family- band' na afloop nog een uurtje. Dit is een unieke combinatie van leden die al tijd meegespeeld hebben in het orkest van de Bonte Avond Club. „Ze komen van heinde en ver om mee te komen spe len. Het is bijna allemaal familie van el kaar, dus dat maakt het ook gezellig", aldus Benjaminsz. Bezoekers van de Bonte Avond kunnen een heel nieuw programma verwachten. De voorzitter vertelt dat er in het verle den nog wel eens gebruik werd gemaakt van sketches of liedjes van voorgaande jaren. Dit jaar blikt alleen de presenta tor terug naar de afgelopen 55 jaar. Vol gens Benjaminsz kunnen de bezoekers dit jaar veel muziek en leuke sketches vernachten. De leden van de Bonte Avond Club wer ken al sinds september vorig jaar aan deze voorstellingen. Eerst wordt naar de haalbaarheid van alle ideeën voor liedjes en sketches gekeken. Daarna wordt de decorploeg aan het werk ge zet. „Er komt heel wat bij kijken, maar in december hebben we een concreet beeld. Het decor is ook helemaal klaar." Ondanks dat de leden al veel gerepe teerd hebben, is er vlak voor de uitvoe ring volgens Benjaminsz altijd wel stress. Zelfs tijdens de generale repeti tie wordt er nog wel eens iets helemaal omgegooid. Zenuwen? „Ja, daar hebben een aantal van ons wel last van. Ook al hebben we de stukjes allemaal al vaak gedaan. En sommigen zelfs al voor pu bliek", vertelt Benjaminsz lachend. Be nieuwd naar de voorstelling van de Bon te Avond Club, kom dan op 11, 17 of 18 maart om 20.00 uur naar het Meulengat in Sluiskil. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Diederik Benjaminsz (0115-471806). door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Bij het sluizen- complex in Terneuzen zijn maat regelen getroffen om het fiets en busverkeer vlotter te laten passeren. Rijkswaterstaat heeft een tijde lijk voetpad ingericht over de noordelijke sluisdeur A, aan de Westerscheldekant. Fietsers kunnen vanaf vandaag met de fiets aan de hand de zeesluis lo pend oversteken. Het is verbo den te fietsen over de sluisdeur. Over de zuidelijke brug van de zeesluis in het sluizencomplex van Terneuzen kan wel worden gefietst. Maar als deze zuidelij ke brug openstaat, hoeven fiet sers (ondanks de gestremde noordelijke brug) niet lang te wachten. Fietsers kunnen dan met de fiets aan de hand overste ken via een tijdelijk voetpad. Vanwege de veiligheid wordt de toegang tot sluisdeur A be waakt. Dit gebeurt van 7.00 tot 23.00 uur met één persoon aan iedere kant van de sluis. Als fiet sers niet mogen oversteken, wordt de toegang aan beide kan ten geblokkeerd met een hek. Binnenkort worden de bewa kers vervangen door slagbomen en verkeerslichten. In principe kunnen de fietsers oversteken als sluisdeur A dicht is, behalve wanneer er een schip vanuit het kanaal Gent-Temeu- zen de sluis binnenvaart. Dan is het verboden zich op de sluis deur te bevinden vanwege de veiligheid, voor het geval het schip tegen de deur vaart. De stremming van het voetpad wordt dan duidelijk aangege ven. Gedeputeerde Staten hebben vervoersbedrijf Connexxion op dracht gegeven om tijdelijk een verkeersleider te zetten in het hokje bij de sluiswachter. Sinds de stremming van de sluis vori ge week verloopt ook het busver keer moeizaam. Een verkeerslei der ter plaatse kan gegevens uit wisselen met de sluiswachter en het busverkeer beter regelen in geval van file of een geopende brug. De medewerker ziet tijdig aankomen welke brug wordt ge opend en hoort waar de files staan en kan op die manier bus chauffeurs de beste route wij zen. Anderzijds kan de sluis wachter ook nog even wachten met het openen van de bruggen als bekend is dat er elk moment een bus kan komen. Dagelijks passeren tweehon derd bussen de sluizen bij Ter neuzen. Vanwege de verkeersop stoppingen heeft het geen zin extra bussen in te zetten en ook alternatieve routes zijn niet aan wezig. Redactie: 0113-315649 (ostbus31, 4460 AA Goes ^oord 8en M^dde n'-Zeel a n d0113-315520; Sws Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 10 maart 2006 MIDDELBURG - De 44-jarige man uit Assenede (B) die van een dodelijke schietpartij in Sas van Gent wordt ver dacht, reageerde teleurgesteld over de aanhouding van zijn zaak door de Middelburgse rechtbank. „Mijn cliënt heeft naar deze dag toegeleefd", benadrukte gisteren raadsman H. Dunsbergen de houding van de verdachte. De moordzaak werd aangehouden, omdat het psychia trisch rapport van het Pieter Baan Centrum over de Belg niet op tijd binnen was. Daarnaast moeten in Gent (B) twee getuigen door de rechter-commissaris worden ge hoord. Daarbij zou de herkomst van het wapen van be lang zijn. Een 29-jarige man uit Gent wordt verweten het wapen, waarmee de 67-jarige mevrouw B. van Dam op 15 september vorig jaar werd doodgeschoten, aan de Assen- edenaar te hebben geleverd. De medeverdachte in de Sas- se moordzaak zou dit ontkennen. De strafzaak wordt op 1 juni inhoudelijk behandeld. SLUIS - Een gedenksteen aan de Sluise Kaai herinnert aan het graven van het kanaal tussen Sluis en Brugge. De- ze steen staat er al anderhalve eeuw. Het gedenkteken was echter sterk afgesleten. De steen is daarom recente lijk vervangen door een nieuw exemplaar. Deze her plaatste steen wordt zaterdag onthuld door wethouder L. Kamphuis (monumenten). Naast de onthulling van de nieuwe steen staat zaterdag in Sluis nog meer op het pro gramma. Zo licht Kamphuis vanaf 15.00 uur in het bel fort de activiteiten toe, die dit jaar worden gehouden om te vieren dat klokkenluider Jantje van Sluis zijn stad pre cies vierhonderd jaar geleden behoedde voor een Spaanse bezetting. Diverse Sluise verenigingen hebben de handen ineengeslagen om Jantjes 'heldendaad' te vieren. Vervolgens worden de plannen om de resten van de Sint Janskerk én het bijbehorende kerkhof meer aanzien te ge ven worden toegelicht door Henk Plendrikse, voorzitter van de werkgroep Sint Janskerkhof. Voorzitter van de Sluise stadsraad Willem Behr, legt tenslotte uit hoe dorps- en stadsraden een bijdrage kunnen leveren aan de invulling van cultuurbeleid in hun kernen. LOOPERSKAPELLE - Onder het motto 'Stop Nieuwe Na tuur' is C. Bos uit Looperskapelle een kaartenactie begon nen. Hij wil zoveel mogelijk kaarten inzamelen en over handigen aan premier Balkenende om verdere natuuront wikkeling een halt toe te roepen. „Genoeg is genoeg", zegt. Bos. ,,Ik ben niet tegen natuur, maar steek nu maar geld in de gezondheidszorg." Volgens Bos zijn de nieuwe natuurgebieden veel te onna tuurlijk en is het ondiepe water een bron van ziektes en ongedierte. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.. 0118-615151 SLUISKIL - Het Loon- en Grondverzetbedrijf Guiljam uit Hoek is niet schuldig aan het dumpen van afval in een afgra ving aan de Langeweg bij Sluis kil. ftnnr Harold de Puysseleijr HULST - Progressief Hulst stapt niet in het college van bur gemeester en wethouders als het CDA daar deel van uitmaakt. Lijsttrekker A. Hegger van Pro gressief Hulst liet dat gisteren «eten na afloop van haar onder houd met formateur P. Wee- maes. Hij leidt als lijsttrekker van de PvdA de besprekingen over de vorming van het nieuwe college in de gemeente Hulst. Weemaes voerde gisteren korte gesprek ken met de lijsttrekkers van alle partijen om zich te oriënteren op de mogelijk te vormen coali tie. Hegger heeft in het gesprek met Weemaes kenbaar gemaakt, dat Progressief Hulst 'onder strikte voorwaarden' bereid is bestuursverantwoordelij kheid te nemen. Een van die eisen is in èlk geval, dat de gemeentelijke lasten voor de burgers de komen- ^e vier jaar niet verder toene men. Bovendien gaat de voor keur van Progressief Hulst na drukkelijk uit naar een coalitie zonder het CDA. Negatief (Wij hebben de afgelopen jaren een zeer negatief beeld van het CDA gekregen", licht Hegger toe. „Ze hebben elk initiatief, zo welvan ons als van de PvdA, on deruit gehaald. Dat vinden wij geen goede basis voor een coali tie. Als je de komende jaren din gen wü gaan veranderen in Hulst, denk ik dat je dat het bes te voor elkaar krijgt zonder het CDA." Heggers groepering behaalde drie zetels en was daarmee een van de winnaars van de gemeen teraadsverkiezingen in Pluist. Behalve Progressief Hulst en'de PvdA, dat nu vijf raadszetels mag gaan bezetten, deed ook Groot Hontenisse goede zaken. De partij van lijsttrekker en hui dig wethouder F. van Driessche bleef in zetelaantal (3) welis waar gelijk, maar beschouwt zichzelf ook als een van de win naars, omdat Groot Plontenisse ruim zeshonderd stemmen meer wist te behalen dan bij de verkie zingen in november 2002. Van Driessche heeft gisteren aan Weemaes laten weten, dat zijn partij op basis van die goe de verkiezingsuitslag de komen de vier jaar opnieuw deel uit wil maken van het college. Hoewel het CDA twee zetels inleverde, is die partij met vier raadszetels de één na grootste fractie in de Hulster gemeenteraad. Dat argu ment heeft lijsttrekker B. Pauw els bij de formateur onder de aandacht gebracht, met de toe voeging dat ook de christende mocraten de komende vier jaar graag meeregeren. „Wij dragen graag weer verant woordelijkheid, op basis van het al ingezette beleid, onder ande re met betrekking tot de grote projecten." Op de uitspraken van Hegger over zijn partij wenste Pauwels niet in te gaan. pagina 14 D66 vertrekt PvdA is zorgvuldig Thuis in... RISICOBEHEER L. Guiljam benadrukt dat naar aanleiding van de formele waar schuwing die het bedrijf van de provincie heeft gekregen. Volgens Guiljam zijn de door de provincie gesignaleerde puinres- ten illegaal gestort door onbe kenden. Het uienafval is volgens hem af komstig van de eigenaar van het bewuste perceel. Het opgesla gen zand is bestemd voor een nieuw te bouwen loods. tata^ftaledrijf de ver- Zeeland Seaports heeft nog geen cent geïnd gunning voor de ontgronding beeft aangevraagd, heeft de pro vincie daar ook aangeklopt voor bet opruimen van de rommel. Aanvankelijk kreeg Guiljam tot l maait de tijd, maar na overleg is die datum nu verschoven naar lmei. Ondermeer omdat de bulldozer van het bedrijf in revisie is en pas eind maart meer beschik- Het bedrijf heeft verzekerd dat alles wat niet op het perceel thuis hoort, verwijderd zal wor den, door Wout Bareman TERNEUZEN - De invoering van havengeld heeft de binnen vaartschippers in Terneuzen tot nu toe niet geraakt. Het ha venschap Zeeland Seaports, dat per 1 januari van dit jaar een nieuwe havengeldverorde ning invoerde, is tot nu toe nog niet tot invordering van de ver schuldigde gaan. bedragen overge- (Advertentie) Secretaris A. de Bruijn van de afdeling Terneuzen van de schip persvereniging Koninklijke Schuttevaer: „Als dat zo blijft, hebben wij geen moeite met die verordening. Maar verandert de opstelling van het schap en gaan ze echt rekeningen verstu ren, dan hebben we een pro bleem." Havenschapsdirecteur H. van der Hart ontkent dat het schap tot nu toe nog geen haven geld heeft geïnd. „We hebben daarvoor een bepaalde systema tiek. Het is heel simpel: wie ha- vengeldplichtig is, moet beta len." Havenschapsvoorzitter M. Ie Roy (ook gedeputeerde van economie) houdt de ontwikkelin gen, tot nu toe vanuit de achter grond, nauwlettend in het oog. Ze vindt het onbegrijpelijk dat het schap nog niet is overgegaan tot inning en gaat een en ander onderzoeken. De schippers verzetten zich fel tegen de nieuwe haventarieven. Ze vinden ze onrechtvaardig en voorspellen dat de veiligheid van de scheepvaart er - omdat schippers uit woede elders een ligplaats zoeken - door in ge vaar komt. De schippers vinden de tarieven ook niet bepaald 'klantvriendelijk'. Ze krijgen weliswaar een vrijstelling voor de weekeinden en de feestda gen, maar ze bepleitten ook vrij waring tijdens vakanties en wan neer ze bijvoorbeeld een uurtje aanleggen in de oostelijke ka- naalarm op boodschappen te doen of een kind weg te brengen naar het schippersintemaat. Van der Hart ziet niet direct een verband tussen de veiligheid en de tarieven. Hij vindt ook dat Schuttevaer niet mag klagen over gebrek aan overleg. Dat is er volgens hem in de voorberei dingsfase volop geweest. „Ik heb uit de schipperswereld ove rigens wisselende geluiden opge- Advertentie) vangen over de invoering van de nieuwe verordening. Er wordt verschillend over gedacht." Hij heeft de schippers voorgesteld de kwestie te bespreken in het periodieke Binnenvaart Overleg Scheldemond (BOS) van dins dag 21 maart. Komen de par tijen tijdens dat beraad niet na der tot elkaar, dan volgt een ge sprek, direct na dat overleg. Burgemeester J. Lonink van Ter neuzen, die zich eerder opwierp als bemiddelaar in het conflict, hield gisteren ruggespraak met Van der Hart. Hij neemt daarna zo snel mogelijk contact op met de schippers. TERNEUZEN- Op de Kenne- dylaan in Terneuzen is gisteren ochtend rond kwart over zeven een 22-jarige bromfietser uit die plaats gewond geraakt. De man is geslipt doordat er olie op het wegdek lag. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis. HULST - In Hulst is gisteren een 20-jarige man aangehouden voor handel in verdovende mid delen. De man verbleef illegaal in Nederland. Hij is ingesloten. van 4 maart t/m 1 april 2006 Deelnemende Zeeuwse fotoclubs: Fotoclub de Draadontspanner, Fotogroep Goes, Fotogroep Schouwen-Dulveland en Fotoclub Valkenisse Schouwersweg 7 Heinkenszand tel. 0113 561482 www.blnnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41