Goes wacht een politieke ijstijd Parkeren bij Paardekuup n 1 G Stiekem akkoord VVD, CDA en SGP/CU verstoort verhoudingen in raad Heemschut niet blij met aanpak Nieuwe Haven Boulestournooi in Middelburg Kledingbeurs weekenddiensten Plaats uw familie berichten in de PZC Van der Hooft ARENSMAN vrijdag 10 maart 2006 S|/J door Frank Balkenende GOES - De wijze waarop CDA, WD en SGP/ChristenUnie in een achterkamertje een coalitie hebben gesmeed buiten verkie zingswinnaar PvdA om, zet de verhoudingen in de anders zo collegiale Goese raad op scherp. „Het wordt oorlog, afrekening op afrekening, Middelburgse toestanden." GroenLinks-lijsttrekker D. van Ewijk is net als de PvdA slacht offer van het biddagakkoord dat de twee christelijke partijen en de liberalen woensdag in het geheim sloten. Ze was vier jaar lang wethouder, maar moet nu terug in de oppositiebankjes. „Links wordt monddood ge maakt, terwijl de PvdA nota be ne twee zetels heeft gewonnen. Daarmee wordt een groot deel van de Goese kiezers gene geerd." Erger nog vindt Van Ewijk dat de handelwijze van de nieuwe coalitiepartners de verhoudin gen ernstig verstoort. „Er is bui tengewoon onfatsoenlijk gehan deld. Hoe betrouwbaar zijn die partijen nog als je. de winnaar van de verkiezingen niet de kans geeft om collegeonderhan delingen te voeren. Jammer, want we gingen in Goes goed en collegiaal met elkaar om. Ik vrees dat het nu vier jaar oorlog wordt. Afrekening op afreke ning, Middelburgse toestan den." Ook PvdA-fractievoorzitter H. Ploogerland voorziet een poli tieke ijstijd. „Ik ben woedend, de verhoudingen zijn verstoord, ja, ook de persoonlijke. Dat er een coalitie uitrolt zonder PvdA, dat kan, maar er is niet eens met ons gepraat. Ik ben er heilig van overtuigd dat het CDA dit plan al voor de verkie zingen had klaarliggen. Speel het dan vervolgens wel fatsoen lijk. Maar nee, ze hebben ons ge woon een hak gezet. Het wordt nu vier jaar lang een felle strijd." D66-lijsttrekker R. de Koster is onthutst. In Goes gebeurt vol gens hem precies wat D66-minis- ter Alexander Pechtold eerder debiteerde: 'de politiek is vuil en vunzig'. „De PvdA is gewoon gepiepeld. Hier is sprake van ouderwetse, achterkamertjespo litiek. Het strookt ook niet met de verkiezingsuitslag. Trots op Goes?, bah!" Zelfs binnen het CDA worden wenkbrauwen gefronst. Vertrek kend CDA-wethouder C. Lins- sen is 'geschokt', want 'zo ga je niet met mensen om'. Linssen, tot 14 maart formeel nog partij leider, was door zijn partij on kundig gehouden over het bid dagakkoord. „Dit betekent een breuk in onze uitstekende be stuurscultuur. Een cultuur van brede samenwerking. Nu krij gen we een rechts en een links blok dat lijnrecht tegenover el kaar staat. Ik ben daar erg onge lukkig mee en het is ook slecht voor Goes." In het huidige college hebben PvdA, CDA, WD en Gröen- Links vier jaar (redelijk) goed samengewerkt, al was er de laat ste tijd wel aanzwellende kri tiek van VVD en SGP/Christen- Unie op PvdA-wethouder M. 't Hart. Die betrof onder meer de stagnerende woning bouw. Linssen, die goed met 't Hart overweg kon, vraagt zich niettemin af waarom de PvdA nu als partner ongeschikt wordt bevonden. Een politieke afreke ning? „Ik sluit dat niet uit. 't Hart heeft ook vijanden ge maakt." Met name bij de WD. Het is geen geheim dat WD-fractie- voorzitter S. Heijning en 't Hart bepaald geen vrienden zijn. Heij ning richtte in de campagne dan ook veel pijlen op de portefeuil le van 't Hart. CD A-lijsttrekker Dieleman ont kent dat de PvdA buitenspel is gezet om te verhinderen dat 'tHart terugkeert als wethou der. „We hebben onze program ma's naast elkaar gelegd en con cludeerden dat we ongeveer het zelfde willen. De nieuwe coali tie kiest voor snelle uitvoering van grote projecten: bijvoor beeld het tweede deel van het Masterplan Binnenstad inclu sief parkeergarage aan de Oost- wal, extra gas op de woning bouw en verlenging van de Nan- senbaan én eigen huisvestings budgetten voor het onderwijs. Met de PvdA lijkt ons dat niet mogelijk, die partij trapt te veel op de rem." In de honger naar het pluche lijkt SGP/ChristenUnie water bij de wijn te hebben gedaan, ook waar het gaat om princi piële standpunten. De rechts- christelijke partij - die biddag ongeschikt achtte voor de raads verkiezingen, maar op die dag wel stiekem ging onderhandelen - steunt nu plotseling het ge doogbeleid voor koffieshops. VVD was er al voor, het CDA lang tegen, maar maakte kort voor de verkiezingen een omme zwaai. Op het gebied van koop zondagen (twistpunt tussen WD en SGP/CU) moet er nog een compromis worden geslo ten. Lijsttrekker A. van der Reest wil daar nu niet op in gaan. Het collegeprogramma dat volgende week verschijnt, zal duidelijkheid verschaffen. „We kunnen veel punten uit ons program verzilveren. door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT - Het parkeerterrein bij de Paardekuup in Colijnsplaat moet op nieuw worden ingericht om de parkeerpro blemen bij de haven en de straten daar om heen op te lossen. In het toeristische seizoen trekt Colijnsplaat veel bezoekers van buitenaf. Toeristen die ■hun auto niet meer kwijt kunnen op het par keerterrein bij de haven wijken uit naar de omliggende woonstraten. Het parkeerter rein bij de Paardekuup, op loopafstand van de haven, kan uitkomst bieden, maar dan moet er wel het nodige aan verbeterd wor den. Het terrein wordt nu enigszins aan het zicht onttrokken en maakt een rommelige indruk. Er zijn bovendien geen bordjes die naar de parkeerplaats verwijzen en de loop route naar de haven is onveilig. Voetgan gers moeten over de rijbaan lopen. Bereke ningen tonen aan er behoefte is aan 69 par keerplaatsen bij de Paardekuup om de dorpskern te ontlasten. Er is echter ruimte voor 321 vakken. DHV adviseert om er mini maal honderd aan te leggen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De provinciale commissie Zeeland van Bond Heemschut is niet blij met de manier waarop de gemeente Schouwen-Duiveland de recon structie van Nieuwe Haven en 't Luitje aanpakt. Het bezwaar schrift van Heemschut tegen de vergunning tot herstraten is ech ter door de gemeente niet-ont- vankelijk verklaard. De door Bond Heemschut bestre den reconstructie is inmiddels al in een ver gevorderd stadium van uitvoering. Eind april wordt het ingrijpend vernieuw de havenfront opgeleverd. Wat Heemschut betreft had de reconstructie, stelt voorzitter van de provinciale commissie Zeeland van Heemschut W. Heij- broek, best wat minder ingrij pend kunnen zijn. „Wij blijven van mening dat door de recon structie een duidelijke inbreuk wordt gemaakt op het historisch aanzien van de haven. En dan spreek ik niet alleen over de be strating, maar bijvoorbeeld ook over de lichtmasten die er neer gezet gaan worden." Wat Heij- broek nog het meest dwars zit is dat de gemeente in eerste instan tie de reconstructieplannen niet aan de monumentnecommissie had voorgelegd. „Dat is een la ter stadium alsnog gebeurd, maar het had eigenlijk meteen moeten gebeuren", aldus Heij- broek. Was Bond Heemschut eer der op de hoogter geweest van de plannen van de gemente Schouwen-Duiveland dan was zegt Heijbroek, zeker gepr0h beerd nog iets aan het ontwerp voor de reconstructie veranderd te krijgen. „Maar nu is het kar wei ai in volle gang en dan moei je naar ons idee realistisch blij. ven. Wij gaan er dus verder geen halszaak van maken", reageert Heijbroek. op het feit dat de ge meente het bezwaarschrift van Heemschut niet-ontvankelijk heeft verklaard. MIDDELBURG - Club Jeu des Boules Middelburg houdt zon dag aan de Koudekerkseweg 139 in Middelburg het Voor- jaarstoernooi. De wedstrijden, waaraan 42 teams uit Zuid west-Nederland meedoen, begin nen om 10.30 uur. MIDDELBURG - De Gasthuis- kerk houdt donderdag 30 maart een kledingbeurs in de ontmoe tingsruimte achter de kerk aan de Lange Delft in Middelbrug. Op de beurs wordt kleding voor volwassen, kinderen en speel goed aangeboden. De beurs is van 9.00 tot 13.00 uur. De op brengst komt ten goede aan een hulpverleningsproject in Niger. Toeristen die hun auto niet kwijt kunnen bij de jachthaven in Colijnsplaat, wijken uit naar omliggende woonstraten, zoals de West-Haven straat. foto Willem Mieras zaterdag 11 en zondag 112 maart 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur,-in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111)412906, geopend za. 09.00-12,3D uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12,30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijjkverplleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen- Duiveland voor spoedgevallen bereik baar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur. Grevelingenstraat17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111)406111. Het vervolg van de familieberichten van pagina 12 Iedere dag werd de wereld kleiner de mogelijkheden minder de levenswil bleef het leven niet. Bedroefd maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend geven wij u kennis dat van ons is heen gegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Laurina Catharina van der Welle sinds 1 november 1990 weduwe van Jan Passenier in de leeftijd van 88 jaar. Aagtekerke: Wim en Sien Passenier Carla en Jan Mariska en Jeroen Ferdy Anton en Meranda Roel en Ilka Linda en Peter Westkapelle: Laura en Wim Verhulst Jan-Willem en Petra Mike Jolanda en Rien Koudekerke, 8 maart 2006 Verpleeghuis "de Vliedberg", appartement 11 Correspondentieadressen Bouwluststraat 12,4363 BH Aagtekerke Kon. Wilhelminastraat 24,4361 ED Westkapelle De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op maandag 13 maart om 13.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in "Hotel Arneville", Buitenruststraat 22 te Middelburg. Onze dank gaat uit naar het verplegend personeel van verpleeghuis de Vliedberg"appartement 11 voorde liefdevolle verzorging aan haar besteed. Zij die geen rouwbrief ontvangen hebben gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Dag lieve oma Domburg Carla en Jan Anton en Meranda Linda en Peter Jan-Willem en Petra Jolanda en Rien Dag lieve oma oma Domburg Mariska en Jeroen Ferdy Roel en Ilka Dag oud omaatje Mike Belangstellend en zorgzaam, nooit vragend, nimmer klagend, altijd stil dragend. Moedig ging je door, steeds weer, tot op het laatste moment, toen kon je niet meer. Verdrietig maar ook dankbaar dat zij zolang in ons midden mocht zijn, delen wij u mede dat heden, na een kortstondig ziekbed zacht en kalm van ons is heengegaan, mijn lieve levenspartner, schoonmoeder en overgrootmoeder Maria de Putter-Nieuwdorp in de leeftijd van 97 jaar. C. Mallekoote M. Zwartepoorte-de Putter (in herinnering L.L. Zwartepoorte R.M. Zwartepoorte (in herinnering) Manali, Kylian Edwin van Hengst 8 maart 2006 C.D. Vereekestraat 25,4421 CB Kapelle De afscheidsdienst zal worden gehouden maandag 13 maart om 10.30 uur in de Chr. Gereformeerde Kerk, Biezelingseweg 6 te Biezelinge. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats aldaar. Voor aanvang van de dienst is er van 9.45-10.15 uur gelegenheid om afscheid te nemen in bovengenoemd kerkgebouw. Na de begrafenis is er in de zaal van de kerk gelegen heid tot condoleren. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Een ieder die wij vergeten zijn een rouwbrief te sturen, gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. Stil eri eenvoudig ben je weggegaan Stil en eenvoudig zul je in onze harten blijven voortbestaan. Slaap zacht, lieverd. Manali Kylian Lees de PZC de krant voor Zeeland Vertrouwen Begrafenisonderneming C. de Kok-van der Hooft - C. W. de Kok Prunusstraat 25. 4431 DC's-Gravenpolder Rouwcentrum: BóSsewéide 2 Tel. 0113 31 15 17 Dag en nacht bereikbaar voor heel Zuid- en Noord-Beveland Word Buddy van Robert (40) die moet leren dealen met de diagnose MS. Voor een goed gesprek, soms een luisterend oor. Iets voor jou? Kijk op www.handjehelpen.nl www. hand j ehelpennl ZIEN EN HELPEN ADMINISTRATIE-ADRES POSTBUS 75 3253 ZH OUDDORP UITVAARTLEIDERS L,M. VAN DER WERF A. BOSLAND K. BREEN M.G.VAN DE KREEKE uitvaartverzorging Voorheen de Jonge en Uijl VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL SCHOUWEN-DUIVELAND TELEFOON 0111-412877 NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38