PZC oes wacht een politieke ijstijd Parkeren bij de Paardekuup Werkstraf geëist na dodelijk ongeval Stiekem akkoord VVD, CDA en SGP/CU verstoort verhoudingen in raad Dierenzaak krijgt boete Nieuwbouw school Borssele loopt vertraging op Thuis in.,. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Vogelaar informateur op Tholen Gemeente beheerder De Weitjes Goes verwerpt begroting GGD Winkeldievegge slaat erop los Drenkeling uit water gehaald zeeuwse almanak Misleidend ledaotie: 0113-315649 Öredactie@pzc.nl Gstbus 314460 AA Goes fellSSzeelancl: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; '1020-4562500. 10 maart 2006 Tijdag 10 ma editie Bevelanden-Tholen jjfVrank Balkenende goes - De wijze waarop CDA, WD en SGP/ChristenUnie in een achterkamertje een coalitie hebben gesmeed buiten verkie zingswinnaar PvdA om, zet de verhoudingen in de anders zo collegiale Goese raad op scherp. Het wordt oorlog, afrekening Jp afrekening, Middelburgse toestanden." jroenLinks-lijsttrekker D. van 'wijk is net als de PvdA slacht er van het biddagakkoord lat de twee christelijke partijen n de liberalen woensdag in het eheim sloten. Ze was vier jaar ang wethouder, maar moet nu erug in de oppositiebankjes. Links wordt monddood ge laakt, terwijl de PvdA nota be- ie twee zetels heeft gewonnen, jaarmee wordt een groot deel :an de Goese kiezers gene- jeei'd," nog vindt Van Ewijk dat ^'handelwijze van de nieuwe Coalitiepartners de verhoudin gen ernstig verstoort. „Er is bui- engewoon onfatsoenlijk gehan- jeldi Hoe betrouwbaar zijn die lartijen nog als je de winnaar ;an de verkiezingen niet de Lns geeft om collegeonderhan- lelingen te voeren. Jammer, we gingen In Goes goed en jiaal met elkaar om. Ik wees dat het nu vier jaar oorlog wordt.. Afrekening op afreke ning, Middelburgse toestan den." Ook PvdA-fractievoorzitter H, Hoogerland voorziet een poli- iieke ijstijd. „Ik ben woedend, de verhoudingen zijn verstoord, ja, ook de persoonlijke. Dat er een coalitie uitrolt zonder PvdA, dat kan, maar er is niet MIDDELBURG - De economi sche politierechter G. van Un- iiik heeft gisteren in Middelburg Dierenspeciaalzaak Van Pagee conform de eis veroordeeld tot 5000 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. Bij een controle door de Algeme ne Inspectie Dienst werd vorig jaar eind maart in de Middel burgse dierenspeciaalzaak een geval van besmetting met de dierziekte psittacose geconsta teerd.' Eénbeestje overleed aan de ziek te. De eigenaar verklaarde zich niet bereid de regels voor ont smetting te volgen. Hij hield zijn winkel ook gewoon open, ondanks het besmettingsgevaar. De verdachte zei gisteren bij de «politierechter dat hij tegen de ielegde straf in hoger beroep gaan bij het gerechtshof in Den Haag. eens met ons gepraat. Ik ben er heilig van overtuigd dat het CDA dit plan al voor de verkie zingen had klaarliggen. Speel het dan vervolgens wel fatsoen lijk. Maar nee, ze hebben ons ge woon een hak gezet. Het wordt nu vier jaar lang een felle strijd." D6è-lijsttrekker R. de Koster is onthutst. In Goes gebeurt vol gens hem precies wat D66-minis- ter Alexander Pechtold eerder debiteerde: 'de politiek is vuil en vunzig'. „De PvdA is gewoon gepiepeld. Hier is sprake van ouderwetse achterkamertjespoli tiek. Het strookt ook niet met de verkiezingsuitslag. Trots op Goes?, bah!" Zelfs binnen het CDA worden wenkbrauwen gefronst. Vertrek kend CD A-wethouder C. Lins- sen is 'geschokt', want 'zo ga je niet met mensen om'. Linssen, tot 14 maart formeel nog partij leider, was door zijn partij on kundig gehouden over het bid dagakkoord. „Dit betekent een breuk in onze uitstekende be stuurscultuur. Een cultuur van brede samenwerking. Nu krij gen we een rechts en een links blok dat lijnrecht tegenover el kaar staat. Ik ben daar erg onge lukkig mee en het is ook slecht voor Goes." In het huidige college hebben PvdA, CDA, WD en Groen- Links vier jaar (redelijk) goed samengewerkt, al was er de laat ste tijd wel aanzwellende kri tiek van WD en SGP/ Christen- Unie op PvdA-wethouder M. 't Hart. Die betrof onder meer de stagnerende woningbouw. Linssen, die goed met 't Hart overweg kon, vraagt zich niette min af waarom de PvdA nu als partner ongeschikt wordt bevon den. Een politieke afrekening? „Ik sluit dat niet uit. 't Hart heeft ook vijanden gemaakt." Met name bij de VVD. Het is geen geheim dat WD-fractie- voorzitter S. Pleijning en 't Hart bepaald geen vrienden zijn. Heij- ning richtte in de campagne dan ook veel pijlen op de portefeuil le van 't Hart. CD A-lijsttrekker Dieleman ont kent dat de PvdA buitenspel is gezet om te verhinderen dat 't Hart terugkeert als wethou der. „We hebben onze program ma's naast elkaar gelegd en con cludeerden dat we ongeveer het zelfde willen. De nieuwe coali tie kiest voor snelle uitvoering van grote projecten: bijvoor beeld het tweede deel van het Masterplan Binnenstad inclu sief parkeergarage aan de Oost- wal, extra gas op de woning bouw en verlenging van de Nan- senbaan én eigen huisvestings budgetten voor het onderwijs. Met de PvdA lijkt ons dat niet mogelijk, die partij trapt te veel op de rem." In de honger naar het pluche lijkt SGP/ChristenUnie water bij de wijn te hebben gedaan, ook waar het gaat om princi piële standpunten. De rechts- christelijke partij - die biddag ongeschikt achtte voor de raads verkiezingen, maar op die dag wel stiekem ging onderhandelen - steunt nu plotseling het ge doogbeleid voor koffieshops. VVD was er al voor, het CDA lang tegen, maar maakte kort voor de verkiezingen een omme zwaai. Op het gebied van koop zondagen (twistpunt tussen De Goese raadsleden zijn gewend na een vergadering met elkaar na te praten onder het genot van e stuk ijziger worden. hapje en een drankje. De sfeer tijdens de nabeschouwingen zal nu een foto Willem Mieras door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT - Het parkeer terrein bij de Paardekuup in Co- lijnsplaat moet opnieuw worden ingericht om de parkeerproble men bij de haven en de straten daar omheen op te lossen. Advertentie In het toeristische seizoen trekt Colijnsplaat veel bezoekers van buitenaf. Dat de jachthaven de grootste trekpleister is, merken de bewoners van de omliggende straten maar al te goed. Toeris ten die hun auto niet meer kwijt kunnen op het parkeerterrein bij de haven wijken uit naar die woonstraten. Hun wagen staat daar soms meerdere dagen ach ter elkaar. Receanten zetten hun auto ook vaak bij de visafslag. Op een zaterdag in de vorige zo mer telde advies- en ingenieurs bureau DHV daar eens 57 gepar keerde auto's, terwijl er 39 par keervakken zijn. Voertuigen die buiten de vakken staan, blokke ren over het algemeen de door gang. Het parkeerterrein bij de Paardekuup, op loopafstand van de haven, kan uitkomst bie den, maar dan moet er wel het nodige aan verbeterd worden. Het terrein wordt nu enigszins aan het zicht onttrokken en maakt eèn rommelige indruk. Er zijn bovendien geen bordjes die naar de parkeerplaats ver wijzen en de looproute naar de haven is onveilig. Voetgangers moeten over de rijbaan lopen. DHV stelt in het onderzoeksrap port dat een flinke opknapbeurt de Paardekuup aantrekkelijk kan maken als parkeerterrein voor toeristen. Dat kan onder meer door het aanleggen van een voetgangersvoorziening en het verbeteren van de veilig heid. Bijvoorbeeld door het aan leggen van verlichting en een omheining en het eventueel in stellen van cameratoezicht. Berekeningen tonen aan er be hoefte is aan 69 parkeerplaatsen bij de Paardekuup om de dorps kern te ontlasten. Er is echter ruimte voor 321 vakken. DHV adviseert om er minimaal hon derd aan te leggen. Meer zou handig zijn voor erg drukke da gen, maar is niet noodzakelijk. Het college bepaalt later in hoe verre de aanbevelingen worden overgenomen. foorHarmen van der Werf BORSSELE - De nieuwbouw voor de reformatorische ds G. H. Kerstenschool in Borssele 'oopt zo goed als zeker vertra ag op. De provincie treuzelt wet de behandeling van het plan voor de nieuwbouw van de school met woningen. De Kerstenschool zou op 1 au gustus 2007 de nieuwbouw moe- en betrekken. Wethouder M. vermue-Vermue (CDA, ruimte- hjke ordening) heeft er een hard hoofd in dat die datum nog wordt gehaald. De provinciale commissie omgevingsbeleid (pco) heeft de behandeling van het plan van de gemeente Borse- le pas in april op de agenda staan. Vermue-Vermue heeft daarover contact gehad met pro vinciaal bestuurder en partijge noot H. van Waveren, maar dat heeft tot op heden niet veel ge holpen. Volgens Vermue-Vermue stuit het plan op bezwaren bij de pro vincie, omdat de school wordt gecombineerd met woningen. „Ik zie niet in waarom dat een probleem zou zijn", zegt de wet houder. „Op zoveel plekken staan scholen in een woonomge ving. Het is juist een prachtige combinatie, een basisschool met seniorenwoningen. Zet de provincie het licht op groen, dan is er nog een lange procedurele weg te gaan, waar in altijd het gevaar op de loer ligt dat mensen bezwaren gaan maken. De school met de wonin gen is gepland achter het kerkge bouw van de gereformeerde ge meente in Borssele aan de Oost singel. Wonder De kans dat de nieuwe school zo als gepland op 1 augustus 2007 in gebruik kan worden geno men, is klein. „Ik geloof nooit dat we het uitgezette tijdpad ha len", geeft Vermue-Vermue aan. „Dat zou een wonder zijn." C. van Koeveringe, directeur van de ds Kerstenschool, rea geert onderkoeld. „Het zou ver velend zijn, als de planning niet wordt gehaald. Ik hou de moed erin." Hij heeft aangetoond ge duld te hebben. „We zijn al vier jaar bezig, eerst met een uitbrei ding, nu met nieuwbouw." Met een ander plan in Borssele RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118-615151 PvdA-wethouder M. 't Hart WD en SGP/CU) moet er nog een compromis worden geslo ten. Lijsttrekker A. van der Reest wil daar nu niet op in gaan. Het collegeprogramma dat volgende week verschijnt, zal duidelijkheid verschaffen. „Maar ik geloof niet dat we veel water bij de wijn hebben ge daan. We kunnen veel punten uit ons program verzilveren." SINT-MAARTENSDIJK - Ex-burgemeester A. Vogelaar (CDA) van de heringedeelde gemeenten Bruinisse en Hon- tenisse wordt informateur op Tholen. Hij moet het pad ef fenen voor de vorming van een nieuw college van burge meester en wethouders. Hij deed daarmee eerder ervaring op in Kapelle, toen in 2003 SGP-wethouder L. Niewen- huijse werd gedwongen af te treden en een nieuw college moest worden gevormd. Vogelaar zal volgende week met alle Thoolse partijen ge sprekken voeren en wensen inventariseren. Vervolgens brengt hij advies uit welke coalitie mogelijk is. Bij de ge- meenteraadsverkiezingen verloren de christelijke par tijen SGP, CDA en ChristenUnie hun meerderheid in de raad. De PvdA ging van vier naar zes zetels en werd daar mee de grootste partij. Er zijn op Tholen verschillende combinaties mogelijk. GOES - De gemeente Goes neemt het beheer van de sport velden op De Weitjes over van de Pontes Scholengemeen schap. De school gebruikt de velden voor sportlessen, maar inmiddels maken ook verenigingen gebruik van De Weitjes, onder meer W Kloetinge. De school voor voortge zet en beroepsonderwijs moet daardoor optreden als ver huurder en in die rol onderhandelen over huurprijzen. Dat ziet ze niet zitten. Daarom neemt de gemeente nu die rol over. GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft de begroting 2006 van de GGD Zeeland afge keurd. De begroting zit cijfermatig niet goed in elkaar. „Ze rammelt", zegt wethouder D. van Ewijk (Groen- Links, zorg) „ook op het gebied van de nieuwe rechtmatig- heidseisen." De gemeente Goes, die net als andere gemeen ten meebetaalt aan de GGD, heeft zich al vaker gestoord aan begrotingen van de GGD. „Dan komen ze niet op tijd, dan kloppen ze niet. Het is al jaren een probleem. De GGD moet het nou eens een keer goed doen. GOES - Een meisje dat gistermiddag in een winkel op de Oude Vismarkt in Goes werd betrapt op diefstal van enke le truien, heeft een medewerkster van het bedrijf gesla gen. Het meisje werd rond half twee aangesproken door winkelpersoneel; ze haalde de de truien tevoorschijn en liep weg. Een medewerkster pakte haar aan haar jas, maar werd door het meisje meegesleurd en geslagen. Toen de dievegge wegrende, werd zij nog door een man vastge pakt, maar ook deze kon haar niet tegenhouden. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan heeft giste ren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 41-jarige inwo ner van Bergen op Zoom voor het veroorzaken van een dode lijk verkeersongeval 240 uur werkstraf, anderhalf jaar rijont zegging en zes maanden voor waardelijke gevangenisstraf geëist. Bij het ongeluk in Rilland kwam vorig jaar op 23 mei een vriend van de Bergenaar om het leven toen de auto waarin het slachtoffer zat te water raakte. De verdachte kon het niet op brengen om in Middelburg te verschijnen. De man liet zich vertegenwoordigen door raads man E. Moes. „Hij heeft de dood van zijn vriend op zijn geweten. Dat zal hij heel zijn leven mee dragen", verzekerde de officier. Vast stond dat verdachte te veel alcohol op had toen zijn vriend, die ook stevig had gedronken, hem vroeg om te rijden. De auto stond geparkeerd op de kade van de Oostelijke Schelderijn- weg. De Bergenaar moest achter uit rijden, maar zette de auto in de verkeerde versnelling waar door de auto vooruit in het wa ter van het Schelderijnkanaal schoot. Zelf wist hij via een raam uit de auto te geraken en aan wal te klimmen, terwijl zijn vriend in de auto achterbleef. Het slachtoffer werd later door een duiker in de auto aangetrof fen. Drie uur na het ongeval onder ging verdachte een blaastest. Het alcoholgehalte bedroeg 480 microgram, ruim twee keer zo veel alcohol als is toegestaan. „De combinatie van alcohol en verkeer is dodelijk", wees de of ficier op de risico's. Strafpleiter Moes zei dat de ver dachte en het slachtoffer deel uitmaakten van een groep man nen die doelloos op die plek rondhangen, waarbij er sterke drank wordt genuttigd. „Wie het minst drinkt wordt in staat geacht om te rij den.De raads man wees verder op het blanco strafblad van zijn cliënt. Uitspraak op 22 maart. KORTGENE - Aan de Oudedijk in Kortgene is gisteravond rond half elf een inwoner van Kortge ne met zijn auto te water ge raakt. De brandweer van Noord-Beve land en duikers uit Goes waren snel ter plaatse en hebben de man uit zijn voertuig bevrijd. Hij is met verwondingen aan hoofd en hals overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis. Over de precieze toedracht van het ongeval was gisteravond nog niets bekend. Toeristen die hun auto niet kwijt kunnen bij de jachthaven in Colijnsplaat wijken uit naar omliggende woonstraten, zoals de West-Havenstraat. foto Willem Mieras is de gemeente verder: een plan voor een nieuwbouwwijkje ach ter de Borszeestraat. Het ont- werp-bestemmingsplan voor dit wijkje, Stadspoort genaamd, ligt tot en met 18 april ter inza ge- De verwachting is dat het plan in juni door de gemeenteraad wordt vastgesteld en dat dit jaar de eerste paal van de zesent wintig huizen de grond in kan. De gemeente eist dat de wonin gen zo worden vormgegeven dat zij bij het karakter van het oude Borssele passen. Tussen huis en kinderopvang waaiden moeder en zoon bin nen in een Vlissings stemlo kaal. Zoonlief was nog vele ja ren verwijderd van zijn kies recht, maar jong geleerd is oud gedaan, vindt zijn moe der. Bovendien bood de stemvoor- ziening beide keuzemiddelen, dus dat was dubbel pret voor haar manneke: een computer met knopjes voor de nieuwe bazen van de stad én het rode potlood voor de nieuwe bazen van de sloten en de duinen. Zo had ze het thuis maar uit gelegd aan de driejarige wijs neus. Het leek hem aanvankelijk al lemaal aardig overeen te ko men met de voorlichting. Maar eenmaal in het stemhok wees hij haar streng op een fout. „Mam,, jij hebt geen gelijk," constateerde het snuitertje, tenvijl hij aanstalten maakte om 'ns stevig te kleuren. „Dit is geen hokje, het is een rond je. Een hokje heeft vier punt jes, hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29