Goed Nieuws slaat niet aan PZC PZC 25% korting op RHYTHM OF THE DANCE!!!! 22 re @ctie het alfabet van Zeeland het alfabet van Zeeland vrijdag 10 maart 2006 Lezersredacteur A. J. Snel is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes. Telefonisch: 0113 - 315660. E-mail:Lezer sredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet: www.pzc.nl. Een zeer ernstig verwijt bereik te mij van de week. „Jullie zijn zo accuraat als de Spoorwe gen." Kijk, dat zijn dingen die blijven haken. Wat was er gebeurd? Een plano loog uit Flevoland, Henk Li- cher, schreef in de rubriek Te Gast in deze krant een stuk over de plannen van de Nederlandse Spoorwegen om een aantal sta tions in Zeeland te sluiten. Daar van situeerde hij er twee op Noord-Beveland. Veel lezers reageerden. Zoals M. Marijs-Brasser uit Middel burg, die een mooie ansicht kaart stuurde met daarop veel zeebanket. „Ik lees graag m'n PZC van A tot Z. Maar de heer Henk Licher mag een enkele reis Flevoland", schreef ze. Wat dom! En Bei Cok uit Kruiningen mail de: „Wat dom! Is dat een idee van de hoogleraar of een foutje van de krant?" Antwoord: het was een idee van de hoogleraar maar een fout van de krant. De redactie hoort zo iets te zien en te corrigeren. Ter afsluiting en om wat op te monteren een prachtige sugges tie van Klaas van Urk: „Kunnen we van het jaar niet eens een vrolijke verkiezingsbordver- branding organiseren? Het is dan weer netjes langs de straat en iedereen fleurt ervan op." ®0W(§[R Elders op deze pagina zet ik uiteen waarom het rubriekje Goed Nieuws verdwijnt. De bedoeling ervan was lezers met hun persoon- lijke, goede nieuws aan het woord te laten maar het aanbod was niet overweldigend. Niettemin, ook nu dit hoekje van de paginal dactie Reactie de kop Divers meekrijgt, zijn lezers die iets aar- digs of opmerkelijks te melden hebben zeer welkom. Tabloid Eerder al heeft de redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant be- kendgemaakt dat wij een krant gaan maken op tabloidformaat. Veel lezers hebben daar positief op gereageerd; een enkeling ldjkt niet naar de verandering uit. Er is nu een datum waarop we af scheid nemen van de krant op broadsheet, zoals dat heet. Op dins dag 9 januari 2007 is het met het grote formaat van de PZC gedaan Tabloid is een naam die in 1884 door een Londense firma ter regis, tratie werd aangeboden om als merknaam te dienen voor een ?nedt. cinaal tabletje. Later werd het synoniem voor compact van vorm. Nog later kreeg de aanduiding tabloid een negatieve connotatie in de gevoelswaarde werd het een andere benaming voor schandaal blad. De lezers van de PZC'kunnen erop rekenen dat de betekenis compact van vorm van toepassing zal zijn. Droevig Wat nagekomen berichtgeving over de gemeenteraadsverkiezingen van deze week als schrale troost voor Arie van Meerwijck van Leef baar Reimerswaal. „In het Brabantse Bladel kwam Guus de Haan één stem tekort om in de raad te komen. De WD haalde de laatsic restzetel binnen met 758 stemmen tegen 757 voor De Haans Frak'è Hoogeloon. De Fraktie mag daardoor maar één politicus afvaardi gen. De Haan, nummer twee op de kieslijst, mist de boot op die ene stem. Hij heeft er maar één woord voor: „Waardeloos!" Ter toelich ting, Van Meerwijck had 153 stemmen nodig, hij kreeg er 152. Ed Bardoul uit Terneuzen, die frequent ingezonden brieven aan biedt, bezocht een verkiezingsbijeenkomst in het sportcentrum gende Vaart in Terneuzen. Een fragment uit zijn impressie van de verkiezingsavond: „Bij de verkiezingsuitslag in het nieuwe sportcen trum de Vliegende Vaart, zaten vier (oud)-wethouders te babbelen en te analyseren en verhalen uit de oude doos te halen en niemand luisterde. Een oubollige grappenmaker uit Axel stond op zijn klom pen en een aardappelzak wat mopjes te vertellen, waar ook nie mand naar luisterde. Dan de uitslag die zo geprojecteerd werd dat iedereen nog eens extra lang moest wachten én uiteindelijk, behalve dan bij de twee winnende partijen, ook geen feestgevoelens opwekte. Alles bij el kaar werden de vier door de gemeente geschonken consumptiebon nen genuttigd en hoorde ik menigeen zeggen: 'Dit had ik thuis op de bank beter kunnen volgen'. Het heeft weer een aardige duit gekost en wat gaat het opbrengen - dat zien we over 4 jaar wel weer want dan doen we deze show weer over. Het scenario is al bekend: Habe- mus Co." Co van Schaik is wethouder. Al heel lang. Volgende week dinsdag verzorgt Maarten van Rossem, columnist van de PZC, in Middelburg een inleiding. Leuk voor hem en voorde krant, jammer voor een aantal lezers: de zaal is vol. Citaat: Democratie is als een vlot. Het zinkt niet, maar je hebt wel altijd natte voeten. Russell Long door A.J. Snel Het was een niet onaardige poging' om de verzuring van de samenle ving tegen te gaan. Premier Balkenende kwam eind vorig jaar, toen het NOS-journaal jubileerde, met de stel ling dat goed nieuws ook nieuws kan zijn. Hij vond dat de media meer oog moesten hebben voor positieve ontwik kelingen en keerde zich tegen een cyni sche benadering van wat zich zo al rond ons afspeelt. - De bal die de minister-president in het veld wierp, was al gauw lek. Deze en ge ne mediadeskundige heeft er eens een schop tegen gegeven en tijdens een se rieus bedoeld journalistiek debat heb ben wat mensen uit de media gepro beerd ermee te scoren. Het leverde wei nig meer op dan het doffe geluid van fut loos leder waaraan maar moeilijk vaart te geven is. Fouten Goed Nieuws? Vrijwel geen mens weet er een sluitende definitie voor te geven. Het bericht waarin wordt gemeld dat in Nederland in 2005 drie baby's zijn over leden door medische fouten zal door de gemiddelde nieuwsconsument als bitter worden ervaren, maar een statisticus die vergelijkt met de situatie van twin tig jaar geleden kan op voor hem goede gronden tot de slotsom komen dat er een geweldige vooruitgang is geboekt. De ouders van de soldaat die naar het front wordt gezonden, kijken heel an ders tegen het verloop van de strijd aan dan de wapenfabrikant en zijn aandeel houders. De hervorming van het zorg stelsel leverde bewindslieden gelukwen sen op, maar in menig huisgezin is sinds- i dien ieder feestgedruis verstomd. Laat de reacties op de verkiezingsuitslagen van deze week nog eens op u inwerken en u beseft dat wat door de een als goed nieuws werd gezien door de ander als I een catastrofe is ervaren, j De Stichting Mediadebat, waarin de journalistenvakbond NVJ, een club van uitgevers en wat media zitten, organi seerde vorig jaar na de uitlatingen van de premier het grote goed nieuws-de- bat. De gedachtegang was dat Balkenen de niet bij voorbaat ongelijk hoefde te hebben en dat zijn zienswijze best eens tegen het licht gehouden kon worden. Het debat liep uit op een fiasco. Er ver zamelden zich in het Haagse café Du- dok een stuk of twintig journalisten die Het Belang van Limburg, positief nieuws in een wekelijkse bijlage. mochten luisteren naar de cabaretier Justus van Oei. Die had over het onder werp vrijwel niets te melden en maakte haast niemand aan het lachen. En het debat zelf, onder leiding van Ma ria Henneman, die echt haar uiterste best deed, kreeg iets van een moeizame tocht door de zuigende bagger van Saef- tinge. Niet zeuren Er werden wat gemeenplaatsen gele verd als: „De regering die allerlei harde maatregelen doordrukt, moet niet zeu ren over het geklaag van de bevolking." En: „Welbeschouwd wisten alleen de Pravda en de Wachttoren lang te overle ven als brengers van goed nieuws. Waar bij zij opgemerkt dat die bladen gevrij waard zijn van economische woelin gen." Ook Ivo "Vandekerckhove, hoofdredac teur van de Belgische krant Het Belang van Limburg, moest toegeven dat het allemaal niet zo makkelijk ligt met goed nieuws. Zijn krant brengt iedere dinsdag een Goed Nieuwskrant, geheel gevuld met aangename en opgewekte berichtgeving. Wie de uitgave goed be kijkt, ziet dat er duidelijk berichten zijn achtergehouden voor die onbekom merde uitgave. De melding over een man die de cultuurtrofee van de stad Diest heeft gewonnen, was ook zonder die speciale bijlage toch wel gepubli ceerd, net als dat over de huldiging van sportkampioenen in Alken. Het Belang van Limburg past. trouwens nog een kunstgreep toe. Paren die van plan zijn te trouwen, kunnen op de dag van hun leven een fotograaf van Het Belang van Limburg laten opdraven en het resul taat van diens inspanning wordt ge plaatst. Zo bindt men abonnees. Vandekerckhove heeft de ervaring dat zijn uitgave met goed nieuws het niet onaardig doet, maar hij pretendeerde niet de kip met de gouden eieren in zijn hok te hebben. In deze krant heb ik, in deze rubriek Re dactie Reactie, de afgelopen maan den een poging gedaan een hoekje met goed nieuws te vullen. Ik riep de lezers op hun persoonlijke goede nieuws aan te dragen. Er kwamen wel reacties, soms ruim voldoende om het hoekje mee te vullen. Maar vaak bleven bij dra- J gen van lezers uit. Goed Nieuws, blijkbaar slaat het niet aan. Kennelijk is er een leemte tussen wat men zegt en wat men meent. Er zou- den meer aardige zaken in de krant be licht moeten worden, maar uiteindelijk willen lezers vooral écht nieuws zien, ook al is dat negatief. De kiezers heb ben altijd gelijk, zo moet zelfs BalkenenT de toegeven. De lezers hebben ook ge lijk. Het rubriekje Goed Nieuws ver dwijnt derhalve met ingang van heden. j Een kind zonder school? A en B: Analfabetisme en Bestrijding. Wie A zegt, zegt ook B. A plus B is C. De C van Cambodja. Scholing doet wonderen. Zeeland helpt! Kinderfonds Sawasdee: Groenendijk 2 A, 4438 NN, Driewegen (Z-B) Telefoon: 0113-655784 Rabo: 38.53.77.274 Algemene voorwaarden abonneevoordeel Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteraf Dp reeds betaalde kaarten. Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC is niet veranlwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële en administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties. Wijzigingen in de spelregels, data, aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen tijde.voorbehouden. Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt. PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het colofon van PZC voor meer informatie. In de nieuwe productie van Rhythm of the Dance is het visuele aspect nog eens extra versterkt, want er wordt aan meegewerkt door een aan tal vedettes uit de befaamde Riverdance-show. Daarnaast is er ook een grote toeloop van dansers en danseressen uit andere shows waarin tapdance en Ierse volksmuziek centraal staan. Geen wonder dus dat de internationale belangstelling voor Rhythm of the Dance steeds groter wordt. Onlangs toerde de groep zelfs door China, waar in onder andere Shanghai twaalf uitverkochte shows werden gegeven. En begin dit jaar werd ook Rusland aangedaan voor optredens in Moskou en St. Petersburg. e keer naar Nederland dus laatste kans! ...lythm of the Dance tourde vele jaren door over de gehele wereld. Het ziet er naar uit dat de show deze keer voor de aller laatste keer Nederland aan doet. Dus zorg dat u als PZC abonnee erbij bent. Indien u voor 18 maart reserveert via www.rotd.nl ontvangt u 25% korting op de entreeprijs. Normale prijs inclusief voorverkoop kosten is 44 euro. Voor de laatste kaarten, via PZC verkrijgbaar, nu slechts 33 euro. Surf snel naar www.rotd.nl en klik op de button actie PZC en profiteer van 11 euro voordeel! Maximaal 4 kaarten per boeking. Voor meer informatie (niet voor reserveringen) kunt u bellen met 026-3635084 of surf naar www.rotd.nl Adembenemend Iers Dansspektactel komt voor de laatste keer met volledig nieuwe mega show naar Zeelandhallen Goes op dinsdag 4 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 22