Grote kans op vrouwelijk college Miss Zeeland strijdt tegen pesten Wie mee wil doen moet instemmen met verbouwing van schouwburg Veere wenst coalitie van drie partijen spreekt partijen over vorming dagelijks bestuur Vlissingen Bouw school in Borssele loopt vertraging op Werkstraf geëist voor veroorzaken dodelijk ongeluk Thuis in... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Verkrachter hoort werkstraf eisen Oproep voor tellen treinreizigers Meisje betrapt op diefstal Winkeldiefstal in Vlissingen zeeuwse almanak Misleidend 1 -10 maart 2006 editie Walcheren Redactie: 0113-315649 ?maitÏÏ'ctie@pzc.ni foV 3M460 M Goes £oordeenn MWden'-Ze'eland: 0113-315520; Ews-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. BORSSELE - De nieuwbouw voor de reformatorische ds G. H. Kerstenschool in Borssele loopt zo goed als zeker vertra ging op. De provincie treuzelt inet de behandeling van het plan voor de nieuwbouw van de school met woningen. De Kerstenschool zou op 1 au gustus 2007 de nieuwbouw moe ten betrekken. DeBorselse wethouder M. Ver- mue-Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) heeft er een hard hoofd in dat die datum nog wordt gehaald. De provinciale commissie omge vingsbeleid (pco) heeft de behan deling van het plan van de ge meente Borsele pas in april op de agenda staan. MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan heeft giste ren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 41-jarige inwo ner van Bergen op Zoom voor het veroorzaken van een dode lijk verkeersongeval 240 uur werkstraf, anderhalf jaar rijont zegging en zes maanden voor waardelijke gevangenisstraf geëist. Bij het ongeluk in Rilland kwam vorig jaar op 23 mei een vriend van de Bergenaar om het leven toen de auto waarin de twee zaten in de Schelde-Rijnka- naal terechtkwam. Zelf wist de verdachte via een raam uit de auto te komen en aan. wal te klimmen, terwijl zijn vriend in de auto achterbleef. Het slachtoffer werd later door een duiker in de auto aangetrof fen. De verdachte kon het niet op brengen om in Middelburg te verschijnen. De man liet zich vertegenwoordigen door raads man E. Moes. Vast stond dat de verdachte te veel alcohol op had toen zijn Vriend, die ook stevig had ge dronken, hem vroeg om te rij den. Drie uur na het ongeval on derging de verdachte een blaas vest. Het alcoholgehalte bedroeg 480 microgram, ruim twee keer zoveel alcohol als is toegestaan. Uitspraak op 22 maart. Miss Zeeland Tamara Mahassen presenteerde gisteren op basisschool de Cypressenhof in Middelburg de antipestencampagne Eerlijk spel. foto Lex de Meester door Wendy de Jong MIDDELBURG - Miss Zeeland, Tamara Mahassen, is nooit ge pest. Burgemeester Koos Schou- wenaar van Middelburg wel. Hij kreeg vroeger regelmatig com mentaar op zijn oren. Pesten is volgens hem niet stoer of flink, maar misselijk. Op de christelijke basisschool de Cypressenhof in Middelburg presenteerde Miss Zeeland giste ren de derde maand van de anti pestencampagne. De campagne is een project van de Landelijke Stichting Tegen Zinloos Ge weld. Tamara Mahassen komt uit Mid delburg en is een oud-leerlinge van de Cypressenhof. Ze is zelf nooit gepest, maar ze heeft tij dens haar periode op de basis school wel gemerkt dat bepaal- (Advertentie) de kinderen het mikpunt van de klas waren. Miss Zeeland zet zich voor de stichting in omdat ze het belangrijk vindt dat kin deren zich bewuster worden van de gevolgen van pesten. De leerlingen van groep zeven denken dat kinderen pesten om dat ze stoer willen doen, omdat ze onzeker of boos zijn of omdat ze thuis problemen hebben. Nie mand geeft toe zelf wel eens ie mand te pesten, maar over ge pest worden hebben opmerke lijk veel kinderen iets te zeggen. Megan moest in groep vier van Idas wisselen. Ze werd toen ge pest omdat ze nieuw was en er al groepjes waren. Burgemees ter Schouwenaar: „Tamara heeft iets gepresteerd. Ze is mooi, slim, verstandig en ze kan goed vertellen. Dat is niet mak kelijk. Ik denk dat als je net als Tamara iets goeds gedaan hebt, je je dan veel stoerder voelt dan wanneer je iemand pest." Uit onderzoek van de Stichting Tegen Zinloos Geweld is geble ken dat op elke basisschool en in elke klas gemiddeld twee kin deren worden gepest. Om die re den is de stichting vorig jaar de cember begonnen met een groot schalige campagne tegen pes ten. De stichting probeert kinde ren, leerkrachten en ouders be wust te maken van het pestpro- bleem en ze aan te zetten tot ge drag waarmee het probleem kan worden verminderd. Eerlijk spel Iedere maand wordt in een ande re provincie een nieuw thema ge lanceerd in de vorm van een pos ter. In maart staat het thema 'Eerlijk spel' centraal. Tijdens deze maand wordt speciale aan dacht besteed aan sportief en eerlijk spel. De scholen ontvangen naast de poster ook een lerarenkalender. Die kalender bevat een over zicht van allerlei bestaande pro jecten, methoden en spellen om pesten het hele jaar door te be strijden. Onder luid applaus en gejoel leg den Miss Zeeland en de burge meester aan het eind van de och tend een stoeptegel met een lie veheersbeestje op het school plein. Schouwenaar: „Deze te gel herinnert jullie er voortaan aan dat pesten laf is. Als je ge pest wordt, of als iemand an ders gepest wordt, dan ga je naar de juf of meester of naar je ouders. Doe er in ieder geval iets aan, want pesten is waarde loos." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De PvdA in Middelburg wil een college met het CDA en twee andere par tijen. Volgende week begint de informatieronde waarbij de wen sen van alle fracties worden geïnventariseerd. Als grootste partij levert de PvdA de informateur, in de per soon van gemeenteraadslid A. Harwijne, zei PvdA-lijsttrekker S. Szarafinski gisteren. De infor mateur zet de wensen van alle partijen op een rijtje. Na de eer ste ronde vindt een debat plaats. Daarna volgen gesprek ken met 'potentiële coalitiepar tijen'. Ook die onderhandelin gen worden afgesloten met een openbaar gesprek. Als alles naar wens gaat, worden de nieu we wethouders op maandag 27 maart benoemd. Wie mee wil doen met de PvdA, moet akkoord gaan met een ver bouwing van de stadsschouw burg. Bij het burgeradvies haal de die optie 29,2 procent van de stemmen, een krappe vijf pro cent meer dan de nummer twee, nieuwbouw aan de Zuidsingel. Voor de PvdA is dat voldoende. „Volgens mij kun je daar niet omheen", zei Szarafinski. Be oogd coalitiepartner CDA is daar nog niet van overtuigd. „We zullen ons er waarschijn lijk bij neer moeten leggen", al dus CDA-fractievoorzitter J. Kodde. „Maar nu nog niet." Het CDA wil zich ook nog niet uit spreken over mogelijke coalitie genoten. Ervaring Het ligt voor de hand dat de SGP weer een wethouder levert, zegt fractievoorzitter C. Dek ker. „Gezien de Middelburgse verhoudingen, vind ik dat er twee confessionele wethouders moeten zijn. Wij hebben inmid dels zes maanden ervaring. Wie de vierde partij wordt, is een open vraag. Het is belangrijk dat het een partij wordt die be stuurlijke ervaring heeft. Ik denk aan GroenLinks of de WD. Veel meer blijft er eigen lijk niet over, maar de keuze is aan de PvdA." Zittend wethouder H. van Klin ken is ook voor een mogelijke nieuwe periode kandidaat, zegt Dekker: „Er is geen enkele aan leiding om niet met Huub door te gaan, gezien de manier waar op hij het doet. In principe zou ik zelf wel wethouder willen worden, maar ik vind niet dat we nu moeten wisselen. Als an dere partijen een beroep op me doen, moeten ze echt met hele goede argumenten komen." K. Hamelink (ChristenUnie) wijst naar de SP als mogelijke collegepartij. „Die zijn met drie zetels in de raad gekomen." M. Visser, fractievoorzitter van de SP, reageert voorzichtig op de vraag of zijn partij een wethou der wil leveren. „Als het moet wel. Het zou kunnen, maar we gaan er in eerste instantie niet van uit. We gaan onbevangen en open voor alles de gesprekken in." Overeenkomsten De PPM, die een zetèl inleverde ten opzichte van de vorige ver kiezingen, is wel in voor deelna me aan het college, zegt lijsttrek ker H. Akdag. „Het zou me niet verbazen als we worden ge vraagd. Wij kunnen leven met het opknappen van de schouw burg. Ook op andere punten zijn er veel overeenkomsten met de PvdA. Maar we zijn een klein tje, we wachten rustig af." fonr Friith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingen kan als eerste gemeente van Zeeland afstevenen op een college van burgemeester en wethouders dat volledig uit vrouwen be staat. Naast burgemeester A. van Dok-van Weele en de twee kandidaat-wethouders van de PvdA, E. Walrave-Troost en T. Verhage-van der Ent, kunnen Hl, Walraven-van der Sloot van de Partij Souburg Ritthem (PSR) en C. Seijbel van het CDA het college compleet maken. Demissionair wethouder Walra- f-e-Troost maakte gisteren be llend dat de PvdA gesprekken voert over de nieuwe coalitievor ming met de PSR. De PSR boek te één zetel winst en kwam op vijf zetels uit, waardoor ze cle tweede partij van Vlissingen is geworden. Walraven-van der Sloot is door de PSR naar voren geschoven als kandidaat-wet houder. Walrave-Troost: „We informe ren ook bij de vier partijen die drie zetels hebben behaald of ze samen willen werken in een nieuw college", legt ze uit. „Dit is de informatieperiode, waarin we ook ingaan op het beleidspro gramma. Met de coalitiepart ners maken we een programma op hoofdlijnen." De vier par tijen met drie zetels zijn: de SP, de Lokale Partij Vlissingen (LPV), de VVD en het CDA. De SP en de LPV kwamen op drie zetels uit na winst van een zetel. Voor de WD en het CDA bete kende het aantal een verlies van twee zetels. M. Reinders-Stijnman (WD): „Ik kan me voorstellen dat de PvdA eerst naar de winnende partijen kijkt om mee samen te werken. Dan doe je recht aan de uitslag", zegt ze. Maar als de PvdA de WD ver zoekt om mee te besturen, dan gaat de partij 'de verantwoorde lijkheid niet uit de weg'. „We hebben wel kandidaten", zegt Reinders-Stijnman voorzichtig. C. Seijbel, lijsttrekker van het CDA, zegt dat ze nog opteert voor een wethouderstitel. „De si tuatie is wel veranderd. Van een grote partij zijn we een kleine geworden, die af moet wach ten." Ondergeschikt Het feit dat Vlissingen een colle ge kan krijgen dat louter uit vrouwen bestaat, is voor Seijbel van ondergeschikt belang. „Vlis singen moet goed bestuurd wor den. Dat kan met mannen en met vrouwen." De nederlaag is hard aangekomen bij het CDA, dat zich als vijfmansfractie als een vis in het water voelde. „We hadden een goed team en vul den elkaar aan. Ik heb het ge voel dat kiezers vaak vooral op basis van emotie kiezen." Tussen het aantal stemmen en de toewijzing van de drie zetels van de vier partijen zit een fors verschil. Dat komt door het aan tal stemmen dat noodzakelijk is voor de toekenning van een ze tel. Voor de LPV pakt dat gun stig uit met 1673 stemmen. De SP verzamelde 1833 stemmen, de WD 1885 en het CDA 2117. Dat was 31 stemmen te weinig om de laatste restzetel te verove ren. Daar ging de PvdA mee aan de haal. W. Hirdes van de LPV merkt op dat zijn partij ook kandi daat-wethouders heeft. Hij vindt dat de winnende partijen meer recht van spreken hebben over de deelname in een coali tie. De SP heeft nog geen beslis sing genomen over een partner schap in de coalitie. „Ik persoonlijk word geen wet houder. Maar we hebben nog meer leden. Daarover spreken we binnenkort", zegt T. de Roos. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 RISICOBEHEER MIDDELBURG - De officier van justitie liet gisteren bij de rechtbank in Middelburg in zijn eis tegen een 42-jarige inwoner van Oost-Souburg de omstandigheden in een ver krachtingszaak zwaar meewegen. Het slachtoffer, een be kende van de Souburger, bezocht hem op 23 april vorig jaar om te praten over de problemen die zij met haar vriend had. De Soubuger was alleen thuis; zijn vrouw was die dag in Groningen. Tegen middernacht besloot de verdachte naar bed te gaan. De vrouw kwam even later bij hem in bed liggen. Na haar te hebben betast wilde hij seks. „Zij heeft meermalen gezegd dat ze niet wilde, maar ik ben doorgegaan", gaf hij toe. „Maar ik vond het geen verkrachting." Zijn ï'aadsman benadrukte dat de vrouw vrijwillig bij zijn cliënt in bed was gestapt en na de ver krachting was blijven liggen. „De volgende morgen heeft ze nog met zijn kinderen gespeeld, voor ze wegging." Vol gens de strafpleiter had ze zijn cliënt ook-uitgedaagd. Hij bepleitte een lagere werkstraf. Hoewel de officier vond dat er geen sprake was van een brute verkrachting, vond hij een eis van 180 uur werkstraf en een half jaar voor waardelijke gevangenisstraf op zijn plaats. Uitspraak op 22 maart. ARNEMUIDEN - In Arnemuiden wordt vandaag een op roep verspreid voor vrijwilligers die willen tellen hoeveel reizigers gebruik maken van het treinstation. Zowel jon geren (vanaf 12 jaar) als ouderen kunnen zich tot 25 maart aanmelden bij het wijkondersteuningspunt aan de Langstraat. De telling vindt plaats in de week van 3 tot en met 9 april. Om een objectief beeld te krijgen van hoe druk het echt is op het station, wordt de hele week geteld. Om dat te kunnen doen, moeten twee mensen gedurende een kwartier tellen. De treinen stoppen namelijk drie mi nuten voor en drie minuten na het hele uur. Door een hele week lang te tellen, hoopt de gemeente Middelburg aan te kunnen tonen dat de cijfers van de Nederlandse Spoorwe gen over de drukte op station Arnemuiden niet kloppen. En de NS er dus van te overtuigen dat de trein er moet blijven stoppen. In februari hebben vrijwilligers en leden van de politieke partij Middelburg Transparant ook al een dag reizigers geteld. In Arnemuiden is toen bovendien een handtekeningactie gehouden tegen sluiting van het station. Die leverde uiteindelijk 2100 handtekeningen op. GOES - In een winkelpand aan de Oude Vismarkt in Goes is gistermiddag rond half twee een meisje betrapt op dief stal van enkele truien. Toen zij hierop werd aangesproken door het winkelpersoneel, haalde zij de truien tevoor schijn en liep weg. Een medewerkster en een passant heb ben tevergeefs geprobeerd het meisje aan te houden. door Miriam van den Broek DOMBURG - De Veerse politie ke partijen streven naar een coa litie van drie partijen en drie wethouders. Dat is gisteren uit de eerste coalitiebesprekingen gekomen. De besprekingen worden geleid door J. Bostelaar van de PvdA/GroenLinks. Alle partijen hebben daarmee ingestemd om dat deze partij het grootste aan tal stemmen heeft gekregen. Vandaag praat hij met de vier andere partijen afzonderlijk. In de gemeente Veere zijn negen tien zetels te verdelen. De PvdA/GroenLinks, het CDA en de SGP/ChristenUnie hebben al ledrie vijf zetels gekregen. Twee partijen zouden dus al een nipte meerderheid in de raad vormen. Maar volgens Bostelaar hebben alle partijen de wens geuit een coalitie van drie partijen te vor men. De afgelopen jaren bestond de coalitie uit het CDA, de PvdA/GroenLinks en de WD. Hoewel de WD van de kiezer op z'n donder heeft gehad en van vier naar drie zetels is ge gaan, wil P. Overmeen nog steeds wel wethouder worden. „Soms hoeft verlies niet te bete kenen dat je niet in het dage lijks bestuur zitting mag ne men." Het heeft de SGP vier jaar lang pijn gedaan dat ze in 2002 niet in de coalitie is gekomen. De partij had toen meer stemmen gekregen dan de periode daar voor, maar PvdA/GroenLinks en WD wilden destijds niet met twee christelijke partijen rege ren. De vraag of de SGP/ChristenUnie nu keihard gaat vechten voor een plaats in de coalitie, wil lijsttrekker R. de Visser niet beantwoorden. „Af gesproken is dat alleen Bostel aar het woord voert over de coa litievorming." Volgens Bostelaar wordt de ko mende dagen gezocht naar over eenkomsten tussen partijen en naar pijnpunten. „Woensdag zitten we weer met z'n allen aan de tafel. Ik weet niet of we er dan al uit zullen zijn. We nemen er de tijd voor, want we gaan zoeken naar een coalitie waar iedereen de komen de vier jaar goed mee vooruit kan." VLISSINGEN - In een winkel pand aan de Bonedijkestraat in Vlissingen is gistermiddag even na vijf uur een 37-jarige Temeu- zenaar aangehouden. Hij had een mp3-speler gesto len. De man gaf de speler terug aan personeel van de winkèl. De inwoner van Terneuzen is later op de dag weer in vrijheid ge steld. Tussen huis en kinderopvang waaiden moeder en zoon bin nen in een Vlissings stemlo kaal. Zoonlief was nog vele ja ren verwijderd van zijn kies recht, maar jong geleerd is oud gedaan, vindt zijn moe der. Bovendien bood de stemvoor- ziening beide keuzemiddelen, dus dat was dubbel pret voor haar manneke: een computer met. knopjes voor de nieuwe bazen van de stad én het rode potlood voor de nieuwe bazen van de sloten en de duinen. Zo had ze het thuis maar uit gelegd aan de driejarige wijs neus. Het leek hem aanvankelijk al lemaal aardig overeen te ko-' men met de voorlichting. Maar eenmaal in het stemhok wees hij haar streng op een I fout. „Mam, jij hebt geen gelijk," constateerde het snuitertje, terwijl hij aanstalten maakte om 'ns stevig te kleuren. „Dit is geen hokje, het is een rond je. Een hokje heeft vier punt jes, hoor!" van 4 maart t/m 1 apn! 2005 Deelnemende Zeeuwse fotoclubs: Fotoclub de Draadontspanner, Fotogroep Goes, Fotogroep Schouwen-Duiveland en Fotoclub Valkenisse Schouwersweg 7 Helnkenszand tel. 0113 561482 www.blnnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11