Weemaes wil snel nieuw college NOG 1 DAG TOTAAL VERNI PZC PZC Prachtig, die glunderende gezichten Schap krijgt negen nieuwe bestuursleden 15 Van Schaik: eind deze maand nieuw college Terneuzen PvdA 'er zet vaart achter besprekingen in Hulst Blanco stem voor theater kon wel Loonbedrijf moet afval opruimen Libéma denkt na over ijsbaan Monument verdronken dorpen Prijs voor sportclub Ter Reede Springkasteel restaurant stoort omwonenden agenda Opening 10 maart 11.00 uur Kijk ook op donderdag 9 maart 2006 IEBNEUZEN - Tijdens de eer ste vergadering van de nieuwe gemeenteraad van Terneuzen op donderdag 30 maart moet ook bet nieuwe college kunnen wor den geïnstalleerd. PvdA-lijst- trekker J. van Schaik verwacht ,oor die datum een ploeg dage lijkse bestuurders te hebben ge formeerd. Van Schaik begint vandaag zijn werk als formateur. Hij wil de komende drie dagen de lijsttrek kers van alle zeven andere par tijen spreken. Hij wil van ieder een horen welke belangrijke pro grammapunten zij in een college programma willen zien opgeno men om een zo breed mogelijk bestuurlijk draagvlak te creë ren. Daarnaast hoopt de lijst trekker van de grootste partij (tien van de 31 raadszetels) con crete inhoudelijke afspraken te maken over diverse dossiers, waarover nu telkens opnieuw ge steggeld moet worden. „Als we van tevoren afspreken hoeveel geld we ergens voor beschik baar stellen en welke plannen we precies willen uitvoeren, hoeft er gedurende het uitvoe ringstraject niet steeds opnieuw overlegd te worden. Omdat de eerste onwennige jaren na de herindeling achter ons liggen, is dat nu een stuk makkelijker", verwacht Van Schaik. Hij laat zich er nog niet over uit of hij de huidige coalitie wil voortzetten of opteert voor deelname van TOP/Gemeentebelangen of de VVD aan het college. Het lijkt aannemelijk dat de PvdA het CDA wel graag aan boord houdt om een breed gedragen college te kunnen presenteren. Van Schaik wil ook nog niet kwijt over het aantal wethouders - vier of vijf - dat hij nodig acht voor het besturen van de ge meente. Hij laat wel weten snel spijkers met koppen te willen slaan. Vlak na de officiële instal latie van de nieuwe gemeente raad volgende week donderdag moet het nieuwe college vorm krijgen. HULST - Formateur P. Wee maes (PvdA) zet vaart achter de besprekingen die eind deze maand moeten resulteren in de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethou ders in de gemeente Hulst. Weemaes zegt dat een dag na de klinkende overwinning van de Hulster sociaaldemocraten bij verkiezingen voor de nieuwe Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem.Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zo breed mogelijke steun geniet binnen de gemeenteraad." Het weekend wil Weemaes ge bruiken voor de uitwerking van een coalitiemodel op basis van de gesprekken met alle lijstaan voerders. „Ik hoop dat we daarna spijkers met koppen kunnen slaan." Hij zegt verder ernaar te streven dat het nieuwe college van bur gemeester en wethouders tij dens de gemeenteraadsvergade ring van 30 maart wordt geko zen. In de tussentijd vinden nog twee gemeenteraadsvergaderin gen plaats. Op dinsdag 14 maart is er een speciale bijeenkomst in de raads zaal van het stadhuis waarin af scheid wordt genomen van de oude gemeenteraad. De installa tie van de nieuwe raad vindt twee dagen later (donderdag 16 maart) plaats. Weemaes gaat er vooralsnog niet van uit dat in die laatste vergadering ook het college al kan worden geïnstalleerd. „De vraag is of je dat moet forceren. Dat is ook niet ons eerste doel. Wij sturen wel degelijk op in houd. Daar is de gemeente Hulst op dit moment het beste mee gediend." De PvdA is nu met vijf zetels de grootste partij in de Hulster ge meentepolitiek en daar vloeit uit voort dat lijsttrekker Wee maes het voortouw neemt in de onderhandelingen die moeten leiden tot de vorming van een nieuw gemeentebestuur. Overleg Weemaes zegt dat hij nog voor dit weekend gesproken wil heb ben met zijn zeven collega-lijst trekkers. „Ook partijen met een klein ze telaantal en nieuwe partijen zijn belangrijk. Onze inzet is om te komen tot een coalitie die een MIDDELBURG - Op minimaal twee stembureaus in Middel burg was niet bekend dat er blanco gestemd kon worden voor het burgeradvies over het theater. Kiezers is gevraagd om dan maar een keuze te maken. Blanco stemmen kon echter wel. De knop zat naast het scherm pje op de stemmachine waar de keuze kan worden nagelezen, vlakbij de herstel-knop. De blan co-knop kon voor zowel de ge meenteraad als het burgerad- hes worden gebruikt. Volgens J.P. Pouwer, die in Mid delburg verantwoordelijk is voor het verloop van de verkie zingen, is aan de mensen die op de stembureaus zaten, wel uitge legd dat blanco stemmen moge lijk was. Clarisse Ueberfeld-van den Berge bergt de kapperschaar na 33 jaar op: „Ik zal dit heel erg missen." door René van Stee TERNEUZEN - Bij de opening van ver pleeghuis Ter Schorre aan de Churchill- laan in Terneuzen was de inpandige kapsalon nog niet klaar. Daarom moes ten de haren van de klanten worden ge wassen in een apart kamertje. Maar al gauw kwam er een eigen ruim te. De kapsalon verhuisde ruim een jaar geleden mee naar de nieuwe stek van Ter Schorre aan de Bachlaan. Ook Cla risse Ueberfeld-van den Bex-ge (59) uit Sas van Gent ging mee over. Gisteren zette zij erna bijna 33 jaar definitief een punt achter. „Het is welletjes geweest. Maar het af scheid doet mij heel veel. Want je bouwt een hechte band op met de men sen. Ik zal dit heel erg missen", vertelt zij. In haar begintijd kwam Ueberfeld-van den Berge in dienst bij haar broer Wim, nog steeds kapper in Terneuzen. Enkele jaren later nam zij een kapsalon - waar dochter Julie inmiddels de honneurs waarneemt - in Sas van Gent over. De werkzaamheden in Ter Schorre zet te zij samen met enkele personeelsleden voort. Daar was het twee dagen per week altijd volle bak. De hectiek ver schilde nauwelijks met het werk in de kapsalon in Sas van Gent. Ueber feld-van den Berge praat er met liefde over. Vooral omdat zij een goede uiterlij ke verzorging heel belangrijk voor de bewoners vindt. „En dat hoort ook zo. Want ook al wo nen ze in een verpleeghuis, ze horen er gewoon netjes bij te zitten. Het is ook een van de weinige dingen die je nog voor hen kunt doen. En reken maai- dat ook dementerende ouderen het goed in de gaten hebben. Die glunderende ge zichten als je klaar bent. Prachtig ge woon." Het knippen, wassen en verven van de haren van verpleeghuisbewoners is zwaarder dan in een reguliere kapsa lon. Want veel bewoners zitten in een rolstoel. Sommige zijn ook bedlegerig. Bovendien vereisen vooral dementeren de ouderen een heel andere aanpak. Voor Ueberfeld-van den Berge ging dit bijna vanzelf. „In het begin had ik veel meer mensen met alleen een lichamelijk handicap. Te genwoordig is de groep met andere ouderdomsverschijnselen veel groter. Dan gaat het er veel zachtaardiger aan toe. Je moet bijvoorbeeld veel meer doen om die mensen gerust te stellen. Dus veel praten en soms ook zingen. Er waren dagen dat ik dan een hele och- foto Peter Nicolai tend gezellig liedjes stond te zingen." Het werk in Ter Schorre kende ook min der prettige kanten. Zoals het ongemak dat wel eens optrad als een klant naar de wc moest. En de ontnuchterende wer kelijkheid als er mensen wegvielen. „Je wist dat dit gebeurde, maar het deed al tijd veel pijn. Net zoals je mensen zag achteruitgaan." Haar klanten waren Ueberfeld-van den Berge allemaal even dierbaar, maar er zijn toch bewoners die een speciaal plek je in haar hart hebben veroverd. Zoals Jannie Geensen en Ankie Dieleman. „Zonder iemand anders tekort willen doen, zijn die twee voor mij heel spe ciaal. Altijd vrolijk en altijd in voor een prettig gesprek. Dat zijn de dingen waar het je voor doet." Clarisse Ueberfeld-van den Berge neemt volgende week dinsdag officieel afscheid van Ter Schorre. De receptie begint om 16.00 uur. Dochter Julie neemt de werkzaamheden in het ver pleeghuis van haar moeder over. SLUISKIL - Loon- en grondverzetbedrijf Guiljam uit Hoek krijgt tot 1 mei de tijd om het afval op te ruimen dat in een afgraving aan de Langeweg bij Sluiskil is ge dumpt. Wordt hieraan geen gehoor gegeven, dan dreigen gedeputeerde staten met bestuursdwang of het opleggen van een dwangsom. De provincie gaf bijna twee jaar gele den vergunning voor ontgrondingswerken aan de Lange weg, ten noorden van Sluiskil. Het ging om het winnen van zand en een verbetering van de landbouwkundige kwaliteit van de bewuste percelen. Toen een inspecteur van de provincie begin vorig jaar een kijkje ging nemen bleek dat een 240 meter lange en 50 meter brede strook niet was afgewerkt volgens de voorwaarden van de ver gunning. De afgegraven delen zouden namelijk worden aangevuld met schone grond. In plaats daarvan consta teerde de inspecteur echter dat er in totaal zo'n 10 kubie ke meter puinresten, strobalen en uienafval in de afgegra ven delen van het terrein zijn gedumpt. Een illegale afval- storting dus, concludeerde de provincie. GOES - Exploitant Libéma van de Zeelandhallen in Goes onderzoekt de mogelijkheden om in een van de bestaande hallen van het complex een overdekte ijsbaan aan te leg gen. Aanleiding daarvoor is het initiatief van M. Vriese- ma uit 's Heer-Hendrikskinderen om in Goes tot de reali sering van een overdekte (wedstrijd)schaatsbaan te ko men. Volgens projectmanager T. van der Steen is Libéma in principe geïnteresseerd in de ideeën van Vriesema. Van der Steen acht de aanleg van een volwaardige wedstrijd- baan echter nagenoeg onhaalbaar. Wel wil Libéma bezien of in hal II van het complex enkele maanden per jaar een schaatsbaan van kleinere omvang kan worden geëxploi teerd. Het gaat dan om een voorziening met de omvang van een ijshockeybaan. Van der Steen verwacht dat over een maand duidelijk zal zijn of dat haalbaar is. KATS - De Dorpsgemeenschap Kats en de Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland houden maandag 20 maart een in- fomatiebijeenkomst in De Vriendschap in Kats. Het doel van de avond is tweeledig: herdenking van de dijkval van 1966 bij Kats en de presentatie van een kunstwerk van Ly- dia Schouten: het monument voor de Verdronken Dorpen in Zeeland. Over die verdronken dorpen zal het tijdens de bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, voornamelijk gaan. Archeoloog Jan Kuipers houdt een inleiding met dia's over de strijd die Noord-Bevelanders door de eeuwen heen tegen het water hebben geleverd. Piet van der Maas, de waterschapsman die een groot deel van zijn leven in Kats woonde, deelt met de zaal zijn herinneringen aan de dijkval van 1966. VLISSINGEN - Club Vief van verzorgingshuis Ter Reede in Vlissingen heeft een landelijke prijs ontvangen voor de sportactiviteiten voor ouderen. Het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen vindt de club een goed voorbeeld van de campagne Bewegen met plezier. Ter Reede heeft daarom de Flash Active Plus-prijs gekregen voor het meest vernieuwende beweeg- plan voor ouderen. 'DEN HAAG - De gemeente Sluis zal onderzoek moeten doen naar de overlast van het op- blaasspringkasteel in de speel tuin bij restaurant De Linden- hoeve aan de Klokstraat, blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. Het rechtscollege vreest dat de luchtcompressor voor het op- blaasspeeltuig mogelijk te veel herrie produceert. Met de uit spraak komt het rechtscollege slechts deels aan de bezwaren van een aantal bewoners van het Bagijnhof tegemoet. Zij heb ben grote bezwaren tegen de her rie van de speeltuin bij het aan de Beestenmarkt gevestigde res taurant. De omwonenden heb ben de gemeente gevraagd daar tegen op te treden, maar die wei gert dat tot nu toe. De achtertui nen van de bewoners grenzen aan de Klokstraat. Aan de over zijde heeft restaurant De Lin- denhoeve drie jaar geleden een groot aantal bomen en struiken gerooid om een speeltuin voor kinderen aan te leggen. Sinds dien is het hommeles tussen be woners en de restaurantuitba ter. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek, GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoelen, vrij spelen en kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, Engels; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; De Blauwe Hoeve, 10.00 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Bakmiddag; 19.00 uur: Koersbal, soos, kaarten; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; PHILIPPINE - Hotel au port, 20.00 uur: Melkveecafe, veehouders aan de stam tafel; De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderensoos, De Zonnebloem; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 20.00 uur: ZLTO; TERNEUZEN - De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; De Veste, 13.30 uur: Canasta, biljarten, handwerken; Churchill hotel, 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Zeeland Hobby Computer Club. Advertentie door René Hoonhorst TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen krijgt met ingang van donderdag 13 april negen nieuwe bestuurders. Van hen zijn of waren er drie ook ac tief als raadslid voor een ge meente: D. Steijaert (CDA Hidst), J. Baart (TOP/ Gemeente belangen Terneuzen) en P. van Veen-de Rechter (tot aan de in stallatie van de nieuwe raad nog D66 Terneuzen). Na het afvallen van Van Veen is straks precies een derde van de in totaal dertig waterschapsbe stuurders ook gemeenteraadslid of wethouder. De opkomstper centages lagen op het niveau van vier jaar'geleden. Destijds moest alleen voor de categorie ën gebouwd en ingezetenen wor den gekozen. De percentages van 2002, 45 en 48 procent, wer den deze keer op de kop af weer gehaald. Bij de categorieën ongebouwd en bedrijfsgebouwd - waar vori ge keer net zoveel kandidaten als bestuurszetels voor waren - was de opkomst nog groter: res pectievelijk 55 en 100 procent. De verklaring voor die ultieme score voor bedrijfsgebouwd zit hem in de wijze van stemmen. De leden voor de categorie be drijfsgebouwd worden gekozen door het algemeen bestuur van de Kamer van Koophandel. Die kozen H. de Smet uit Philippine en A. Dees uit Cadzand als nieu we bestuurders. C. de Jonge uit Aardenburg en C. Ollebek uit Axel moesten voor hen het veld ruimen. Ollebek werd wel op nieuw gekozen in het bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilan den. Voor de categorie ongebouwd komen E. Paridaen uit Sint Kruis, H. Thomaes uit Hoofd plaat en J. van Waes uit Philippi ne nieuw in het bestuur en voor gebouwd komt naast Van Veen ook L. van Driessen uit Sas van Gent op het waterschapspluche. Onder degenen die niet in het be stuur komen zijn (oud-)politici als C. Freeke en P. Hamelinck uit Terneuzen, M. Calon uit Sluiskil en R. de Kort uit Vogel waarde. Ook (min of meer) be kenden als oud-voorzitter J. Hes- sing van de Stadsraad Axel, Ter- neuzens D66-fractievolger O. Jansen, hoofd economische za ken van Sluis F. van den Hemel en huisartsenpostmanager L. Vosters vallen buiten de prijzen. Door het vertrek van de gezwo renen T. Wemaer (bedrijfsge bouwd), J. Steijaert (onge bouwd) en E. Wijffels (ge bouwd) zal het dagelijks be stuur vanaf 13 april ook een ge daanteverwisseling ondergaan. Ervaren waterschapsbestuur ders als G. Michielsen uit Clinge (ongebouwd), oud-Dow-topman J. Seters (bedrijfsgebouwd) en oud-dijkgraaf C. Almekinders (gebouwd) staan klaar om ge zworene te worden. Maar bij ge bouwd en ongebouwd lijken er meer kandidaten in de race. Ook de huidige gezworenen voor de ingezetenen, F. Hame link en A. Paauwe, zullen waar schijnlijk niet zonder slag of stoot in het dagelijks bestuur te rugkeren. J. Provoost lijkt niet veel kans te maken opnieuw wet houder in Sluis te worden, D. Steijaert wil misschien wel in de voetsporen van zijn vader tre den en oud-wethouder J. Baart koestert immer de hoogste be stuurlijke ambitie. De leden van de nieuwe algemene vergade ring kiezen 13 april het dage lijks bestuur. Ongebouwd: L. Mangnus, Vogel waarde; T. Buysse, Biervliet; E. Pa ridaen, Sint Kruis; G. Michielsen, Clinge; H. Thomaes, Hoofdplaat; J. van Waes, Philippine. Gebouwd: C. Almekinders, Cadzand; A. Dob- belaer. Sint Jansteen; B. IJsebaert, Axel; A. Stoffels, Terneuzen; F. de Dobbelaere, Terneuzen; J. Hage- man, Vogelwaarde; P. van Veen-de Rechter, Biervliet; L. van Dries sen, Sas van Gent.Ingezetenen: J. van Schaik, Axel; E. de Koek, Kloosterzande; K. Martinet, Hei kant; D. Steijaert, Nieuw-Namen; J Provoost, Groede; P. Weemaes, Hulst; J. Rosendaal-Dees, Zuidzan- de; L. Dekker, Zuidzande; F. Ha melink, Zaamslag; A. Paauwe, Zaamslag; J. Baart, Terneuzen.Be drijfsgebouwd:!. Vereecken, Clin ge; J. Dees, Zaamslag; H. de Smet, Philippine; J. van Seters, Terneu zen; A. van Dees, Cadzand. sesÊkw®»,;-. -y SCHOENEN MODE SPORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45