Kansloze missie PSV in Lyon Landis proeft alvast van het geel Arsenal houdt stand, Liverpool uitgeschakeld Bond blijft Klinsmann steunen Messi staat een maand aan de kant Pech blijft Solskjaer achtervolgen Tuchtcommissie wil Figo horen Canadese doelman naar ADO Eindhovenaren met 4-0-nederlaag uit Champions League geknikkerd PSV'er Simons: Dit was echt een kansloze avond Fifa wil open trainingen bij WK voetbal Feyenoord treft Middlesbrough donderdag 9 maart 2006 BERLIJN - Na alle kritiek van de afgelopen dagen ont ving Jürgen Klinsmann gisteren een openlijke steunbetui ging van zijn broodheer, de Duitse voetbalbond DFB. Na het verlies tegen Italië vorige week (1-4) vielen de media, Franz Beckenbauer, collega-trainers en zelfs de politieke partijen over elkaar heen om de bondscoach te bekritise ren. De kritiek was van velerlei aard, zowel voetbaltechnisch als organisatorisch. „Hij heeft ons volledige vertrouwen. We zijn ervan overtuigd dat Klinsmann de juiste man is om het elftal klaar te stomen voor het wereldkampioen schap", verklaarde voorzitter Theo Zwanziger van de DFB. Hij sloot uit dat de bondscoach voor het WK in ei gen land van zijn functie wordt ontheven. De kritiek van Beckenbauer, dat Klinsmann te veel in zijn huis in Cali- fornië verblijft in plaats van in Duitsland, wuift de bond op dit moment weg. Dat zou pas een rol spelen wanneer met de trainer na het WK zou worden onderhandeld over een nieuw contract. ANP/RTR BARCELONA - De Argentijnse voetballer Lionel Messi (18) heeft dinsdag in het duel met Chelsea een spierscheu- ring in het rechterbeen opgelopen. Onderzoek wees dit gis teren uit. De talentvolle speler van Barcelona is naar ver wachting een maand uitgeschakeld. Hij mist daardoor in elk geval de kwartfinales van de Champions League. ANP/RTR LONDEN - Aanvaller Ole Gunnar Solskjaer heeft zijn jukbeen gebroken. De voetballer van Manchester United is zes tot acht weken uit de roulatie. De 33-jarige Noor liep de breuk dinsdag op in een wedstrijd van het reserve team. De blessure betekent de zoveelste tegenvaller voor Solskjaer. De laatste twee seizoenen hebben voor hem al in het teken gestaan van revalideren. Zijn contract met Manchester United loopt na dit seizoen af. ANP/RTR ROME - Figo moet voor de tuchtcommissie van de Itali aanse voetbalbond verschijnen. De voetballer van Interna- zionale, tegenstander van Ajax in de Champions League, moet uitleg geven over zijn uitlatingen naar aanleiding van de wedstrijd tegen Juventus van vorige maand. De Portugese international beweerde dat de directeur van Juventus, Luciano Moggi, voor de wedstrijd een be zoek heeft gebracht aan de kleedkamer van de scheids rechter. Juventus, dat het beladen duel met 2-1 won, dien de bij de bond een klacht in tegen Figo. ANP/AFP DEN HAAG - ADO Den Haag heeft de Canadese doel man Josh Wagenaar vastgelegd. De keeper heeft zich voor twee jaar verbonden aan de Haagse voetbalclub, met een optie voor nog twee seizoenen. Het contract gaat per 1 juli in. Tot die tijd zal de 21-jarige speler op amateurbasis meetrainen bij ADO. Wagenaar, die ook over de Neder landse nationaliteit beschikt, is achttienvoudig Canadees jeugdintemational. ANP Frans van den Nieuwenhof LYON - De burcht PSV die in ei- „en land zo stevig oogt, is naar internationale maatstaven op drijfzand gebouwd. Voor de der de keer dit seizoen onderging PSV in de Champions League ecn zware vernedering. Als een «eerloos kind nam de ploeg gis teren afscheid van het toernooi. Oivinpique Lyon vernederde de chib uit Eindhoven (4-0), die voor rust aanvoerder Cocu met een onnodige rode kaart zag wegvallen. Er rolde een uitslag uit de bus, die herinneringen opriep aan de zeperds eerder dit seizoen bij Fe- nerbah?e en Schalke 04. Die wedstrijden gingen met 3-0 ver loren. Alleen in Milaan hield PSV zich dapper staande (0-0). In Lyon daarentegen bleef an dermaal niets heel van de illu sie, dat PSV zich ook dit seizoen zou kunnen meten met de beste ploegen van Europa. Saillant verschil: een jaar terug legde PSV juist in uitwedstrijden de basis voor een bijna-finale. De wil van Olympique Lyon om eind mei in eigen land (Parijs) de finale te spelen, was het team van Guus Hiddink veel en veel te machtig. De Eindhovenaren hadden een off-day van de thuis ploeg nodig om hoog in het za delde regie over de partij te kun nen voeren. Elk detail zou dan moeten kloppen om de thuisne derlaag (0-1) weg te werken. Kinderlijk Elk detail klopte, een kwartier tje. Nadat Juninho de toon had gezet met een zware overtreding op de enkels van Afellay, bezon digde PSV zich aan een hele reeks kinderlijke basisfouten die de afgang inleidde. Addo be gon ermee: hij schoof de bal ach teloos in de voeten van Carew die er niks mee kon. Koné stond te dromen toen Clerc uit zijn rug wegliep (diens schot ging over) en Malouda glipte aan de binnenkant langs Reiziger na een steekpassje van Juninho. Hiddink probeerde de put nog te dempen door Culina naar de Ibrahim Afellay probeert de bal af te schermen in een duel met Florent Malouda (rechts) van Olympique Lyon. foto Christophe Karaba/EPA linkerflank te halen, waar hij rechtsback Clerc kon afstoppen, maar het kalf bleek al bijna ver dronken. Het noodlot voltrok zich aan de andere kant. Lucius liet zijn tegenstander (dit keer Malouda) weer eens voorbij snel len. Zijn tackle kwam te laat, waarna het voor Malouda ge makkelijk was om het doelpunt aan Tiago te gunnen: 1-0. Lyon strafte PSV daarmee niet alleen af voor zijn naïveteit, maar ook voor enkele mindere aankopen van afgelopen zomer en kwaliteitsverlies in de achter ste linie. De fouten die PSV be ging, komen namelijk niet uit de lucht vallen. Ze blijven door gaans 'onzichtbaar' door het ni veau van de Nederlandse oppo nent of vallen niet op omdat Ooijer een sterk seizoen draait. Zonder hem, en in een wedstrijd op Europees topniveau, kwam gisteren elk feilen genadeloos bloot te liggen. Hiddink zou in dit soort wed strijden nioeten kunnen rekenen op aankoop Reiziger, maar die heeft bij PSV nooit meer het ni veau gehaald dat hij ooit als in ternational had. De andere nieu weling in de defensie, Ball, is al het hele seizoen niet speelgerech tigd in Europa en vei'der vooral een brave bankzitter. Ook niet goed genoeg voor PSV dus. De spelers die wel naast Hiddink op de bank zaten, bewezen zwij gend waai' het pi'obleem van dit team ligt. Onder de ï'eserves be vond zich geen enkele vei'dedi- ger! Bij afwezigheid van de ge blesseerde Lamey deed Hiddink dus maar weer een beroep op Lu cius en Addo: twee spelers die de mentale hardheid missen om een tegenstander te elimineren. Dat is intern al veel langer be kend. Was het de ii-ritatie over dat al les, waardoor Cocu zo'n domme rode kaart opliep? Het kan haast niet anders, want nie mand in Nederland kent de Champions League beter dan hij. Cocu weet, net als Lyon- coach Houllier steeds zegt, dat een grote ploeg niet kan bestaan zonder grote vei'dediging. PSV heeft die keihai'de internationa le wet afgelopen zomer overtre den, zo bleek gisteren. De straf kon niet uitblijven, al viel die uiteindelijk nog mee. Tiago scooi'de zijn tweede, Wiltord schoot de dei'de goal ei'in en Fred passeerde invaller Aissati alsof hij een zoutpilaar was alvo rens Gomes voor de vierde keer te passeren. Lyon speelde de wedstrijd soeverein uit. Het klas senverschil was ontluistei'end. De kampioen van Frankrijk is vele malen verder dan de kam pioen van Nederland. Olympique Lyon (Fra) - PSV (Ned) 4-0 (2-0). 26. Tiago 1-0, 45. Tiago 2-0, 71. Wiltord 3-0, 90. Fred 4-0. Scheidsrechter: Riley (Eng). Rode kaart (2xgeel): 42. Cocu (PSV). Ge le kaart: Juninho (Olympique Lyon), Afellay (PSV). Aantal toe schouwers: 40.500. Olympique Lyon: Coupet; Clerc, Cris, Muller, AbidalTiago (80. Clé ment), Diarra, Juninho (76. Pedret- ti); Wiltord, Carew (66. Fred) en Malouda. PSV: Gomes; Lucius, Addo, Alex (76. Aissati), ReizigerCulina (57. Vciyrynen), Afellay, Simo7is, Cocu; Koné en Farfan (57. Beasley). GPD LYON - Timmy Simons beaam de het volmondig. „Ja, het was echt een kansloze avond", erken de de Belgische middenvelder van PSV na het plak slaag dat Olympique Lyon in de Cham pions League uitdeelde (4-0). „Als sportman wil je graag alles winnen, maar dat is niet altijd mogelijk. Zeker vanavond niet. Het was na de 1-0-nederlaag van twee weken geleden in Eind hoven natuurlijk al een moeilijk verhaal, maar na de rode kaart voor Phillip Cocu wei'd het wel heel moeilijk", verzuchtte Sim ons. „We hebben niet veel kun nen afdwingen." ANP DÜSSELDORF - Alle deelne mende landen aan het WK voet bal moeten het publiek de gele genheid geven ten minste een training bij te wonen. De wereld bond Fifa heeft dit gisteren la ten weten. „Dat is ook de wens van het or ganisatiecomité van het WK", al dus mediadii'ecteur Mai'kus Siegler in de Duitse krant Han- delsblatt. Het gaat daarbij in ie der geval om één ti-aining voor de eerste wedstrijd. Meerdei'e openbare trainingen zijn ook mogelijk. Siegler: „Maar dat moet wel op tijd bij het organisa tiecomité worden gemeld omdat daar wel het een en ander voor geregeld moet worden. Zeker in verband met de beveiliging." De Duitse voetbalbond had juist Met het oog op de veiligheid vraagtekens gezet bij publieke trainingen. ANP/DPA ROTTERDAM - Feyenoord zal bet in de traditionele openings wedstrijd in de aanloop naar bet nieuwe seizoen opnemen te gen het Engelse Middelsbrough. De wedstrijd staat gepland voor b augustus. Bij Middelsbrough staat international en oud-Feye- no°rd George Boateng onder contract. Ook spits Jerrel Hassel- ,nk draagt het shirt van de En gelse ploeg. ANP foto Oliver Weiken/EPA Het peloton passeert wijngaarden tijdens de derde etappe van Parijs-Nice. Amerikaan neemt leiderstrui in Parijs-Nice over van Tom Boonen door Ad Pertijs SAINT-ÉTIENNE - De ProTour draait sinds gisteren op twee fronten. In Tirre- no-Adriatico liet ritwinnaar Paolo Betti- ni (voor Zabel) zien dat bij Quick Step niet alleen Tom Boonen aanspraak kan maken op het kopmanschap voor Mil- aan-Sanremo. Tijdens de derde etappe van Parijs-Nice verloor diezelfde Boo nen zijn leiderstrui en stond hem af aan de Amerikaan Floyd Landis, de man die straks in juli wil gaan voor de Tourze- Tirreno-Adi'iatico is dé voorbereidings- koers op Milaan-Sanremo, die volgende week zaterdag woi'dt gereden. Parijs-Ni ce is de koers waaiïn de ronderenners zich voor een eerste keer echt kunnen testen. Phonak-kopman Floyd Landis, die de etappezege aan zijn Spaanse me devluchter Patxi Vila Errandonea liet, vólde met het geel om de schouders ech ter nog niet al te ver vooruit blikken in de richting van het echte geel, dat van de Tour de France. „Ik kan het nu beter van dag tot dag bekijken", zegt de voor malige Amish en ex- ploegmaat van Lance Ai'msti'ong. „Hij praat er niet veel over, maar natuuxiijk is de Tour dit jaar zijn hoofddoel", zegt zijn ploeg maat Koos Moerenhout. „En lioofddoel betekent uiteraai'd dat we daar niet voor een plek in de toptien naar toe gaan." Vorig jaar wilde de dertigjarige Landis zijn vroegere kopman Arm strong uitdagen in de Tour. Het liep op een teleurstelling uit. Verder dan de ne gende plaats kwam hij niet. Dit jaar pakt hij de zaken wat anders aan. Eind voióge maand won hij al de Ronde van Californië en nu is hij de voornaamste kandidaat voor de eindzege van Pa rijs-Nice, „Dan kun je niet zeggen dat hij alleen aan de Tour denkt dit jaar", meent Moerenhout. „Anders ben je nu al niet zo goed." Mooiste Waarom dan wel? „Omdat dit één van de mooiste koersen in de wereld is. Op het weer na dan natuurlijk", antwoordt de Amerikaan. „Na deze ronde neem ik enkele weken rust en begin dan met de vooi'bereiding op wat nog komen gaat. Criteióum Intei'national, de Giro en dan de Tour. De ploeg is sterk genoeg om er voor te gaan." Ook Basso (CSC) en Ulhóch (T-Mobile) combineren dit jaar de Giro en de Tour. Basso om hem te winnen, de andei'e twee puur als vooi'bereiding, Voor CSC houdt dat in dat ze in het voorjaar min der offensief rijden dan iedei'een de af gelopen jaren van de Deense ploeg ge wend was. Phonak lijkt de rol van vi'oe- ge prijskapers van het team van Riis te hebben overgenomen. Waar Riis (met Schleck) gisteren genoegen nam met het de kat uit de boom kijken, beraam de Phonak een plan om Landis in de lei derstrui te hijsen. Moerenhout had als taak de Ameiókaan af te zetten aan de voet van de laatste col en daarna deed Landis de rest. „De klim op zich was niet zo zwaar, maar na een koude dag als vandaag voelde het aan als een heuse col", wist Landis. Voor Phonak was de Ronde van Califor nië niet zomaar een koersje. „We kon den er ei-vaióng opdoen met het verdedi gen van de leiderstrui en met het rijden voor een duidelijke kopman", zegt ma nager John Lelangue. Met Landis dus, daar waar Botero op papier de andere leider van het team is. Daarnaast pro beert de ploeg het Amerikaanse bedrijf iShares (fondsenhandel) over te halen het hoofdsponsorschap over te nemen van Phonak. De firma is nu al co-spon sor van het team. De ploeg is er daai'om alles aan gelegen om nu al te scoren. „Of we nu Pai'ijs-Nice al hebben gewon nen, is moeilijk te zeggen", weet Lan dis. „Deze koei's is moeilijk te controle- ren. Vorig jaar heb ik hem door een stomme fout - verrast door de wind - veiioi'en. Zo'n foutje is zo gemaakt. Het punt is dat twaalf renners op minder dan twee minuten staan. Het is moeilijk die allemaal te countei'en wanneer ze aanvallen in met name de vlakkere rit ten. Over de zwaardere etappes (vrijdag en zatei'dag) maak ik me nog de minste zorgen." Kramp Eén van die twaalf i'enners op het vin kentouw is Erik Dekker. Met een opko mende kramp in de benen, haalde hij in het derde gi'oepje de finish in Saint- Etienne. „Ik heb een foutje gemaakt vandaag. Toen ze gingen deman'ei'en aan de voet van de laatste col (op 18 km van de meet) keek ik te lang naar mannen als Julich, Contador en Colom. Ik wachtte op hen, maar ze deden niets. Waardoor ik feitelijk te laat in actie kwam." GPD van onze sportredactie DEN HAAG - In een wervelen de wedstrijd op Highbury scha kelde Arsenal gisteren Real Ma drid uit in de achtste finales van de Champions League. Mét Ro- naldo, dit weekeinde nog op de tribune tijdens de derby tegen Atletico Madrid, bleef het na de 0-1 in Madrid in Londen gelijk: 0-0. De grootste kans van de wedstrijd was voor Raül, die in de tweede helft voor open doel miste nadat Beckham op de paal had geschoten. Voor Arsenal, zonder de gebles seerde Robin van Persie en met Dennis Bergkamp slechts de laatste minuten in het veld, bete kent het dat het winnen van de Champions League dit.jaar nog bewei'kstellig'd kan worden. In de Engelse competitie staat de ploeg namelijk op de vijfde plaats, met een forse achter stand op Chelsea. Zelfs in de top jaren van onbedi'eigde titels wist Arsenal nimmer de Cham pions Leaguefinale te bei'eiken. Bayern München, dat twee we ken geleden thuis 1-1 speelde te gen AC Milan, wei'd afgedroogd in Milaan. De ploeg keek al na 25 minuten tegen een 2-0-achtei- stand aan. Inzaghi scooi'de na acht minuten, Sjevtsjenko kopte na 25 minuten raak uit een voor zet van Jaap Stam. Ismail deed in de eerste helft nog iets terug nadat Milan-doelman Dida een vrije trap van Schweinsteiger niet kon vasthouden. Vlak na rust scoorde Inzaghi zijn vijftig ste doelpunt in de Europese clubtoernooien, Kaka bepaalde een half uur voor tijd de eind stand op 4-1. Ronald Koeman bracht gistei'en Lissabon in extase door met Benfica bekerhouder Liverpool uit te schakelen. Een afstands schot van Simao verschalkte in de eerste helft Liverpool-doel- man Reina en zette de ploeg van Koeman op rozen na de 1-0-ze- ge in Lissabon. Ruimte Vlak voor tijd maakte Benfica gebruik van de ruimte die de ploeg kreeg. Miccoli scoorde de 0-2. Koeman is nog in de Cham pions League actief, terwijl die andere Nederlandse trainer in Portugal, Co Adriaanse, met FC Porto al is uitgeschakeld. Moi'gen loten Bai'celona, Villar- real, Juventus, AC Milan, Ar senal, Benfica en Lyon mee voor de kwartfinales, Internazionale en Ajax zitten nog samen in een koker of balletje omdat die ploe gen elkaar pas volgende week ontmoeten. GPD Arsenal-spits Thierry Henry (links) wordt hard aangepakt dooi; ver dediger Raul Bravo van Real Madrid. foto Sergio Perez/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41