PZC Gala moet meer van sporter zijn Adrie Thijs leerde vak bij opa Danckaert Delta/Ockenburgh loot gunstig in Europa Korenbeurs winnaar van spectaculair due Groot Avontuur kan net geen punt pakken Tonny Veerman laat geen traan om verdwijnen Night of the Sports in huidige vorm duiven agenda Lonink nieuwe voorzitter van SportZeeland uitslagen Roadies houden de stijgende lijn agenda donderdag 9 maart 2006 »b2( door Joop van den Oudenhoven GOES - De loting voor het Euro pees teamkampioenschap was de driebanders van het Goese Delta/Ockenburgh gunstig ge zind. De ploeg is ingedeeld in groep C met als tegenstander on der meer CB Fuengirola. Ia die Spaanse ploeg spelen on der anderen Raul Hernandez en Ruben Legazpi, die bij de workl- cup in Sluiskil goed was voor een moyenne van 1.214. Ocken- burgh speelt ook tegen Horster Eek uit het Duitse Essen, waar de Nederlander Barry van Beers (1.220) de eerste man is. Acade mie Lausanne Billiard uit Zwit serland en BSK Augarten uit Wenen zijn de andere opponen ten. Bij de Oostenrijkers is Franz Stenzei de bekendste en meest gelauwerde speler. De 64-jarige Oostenrijker was vijf keer Europees kampioen in di verse spelsoorten en 63 keer kampioen van zijn land. Hij is goed voor 1.028. Met maten als Hans Werner (0.904), Gerhard Ralis ().838) en Kurt Mastny (0.642) lijkt dit team niet on neembaar voor de Zeeuwen. Over de Zwitserse deelnemer is tot nu toe weinig bekend. De poulewedstrijden worden afge werkt van 28 tot en met 30 april. Horster Eek is de gastheer voor poule C. De ploeg uit Essen is nog op zoek naar een accom modatie, omdat in het eigen clubhuis slechts plaats is voor twee tafels. Er moet op vier ta fels tegelijk worden gespeeld. Er zijn vijf poules, waarbij de lo ting van Gebr. van Wanrooij niet mals is. Met St. Maur uit Frankrijk, BC Deurne, Malmö Car Club en Tito's Billiardclub uit Italië is dit een van de zwaar ste poules. De poulewinnaars gaan naar de finale, die van 1 tot en met 5 juni wordt gespeeld in het Fran se Schiltigheim. door Karei Pleunis AARDENBURG - Tonny Veer man is dit jaar voor het eerst voorzitter van een vakjury die de beste sporters van de provin cie koos. Het eerste jaar dat de Aardenburger prominent op de voorgrond treedt, is tevens het laatste jaar van Night of the Sports in zijn huidige vorm. Dat heeft niets met Veerman te ma ken, al betreurt hij het niet dat het gala van SportZeeland in een nieuw jasje wordt gestoken. „Night of the Sports voorzag in zijn huidige opzet jaren in een behoefte", zegt Tonny Veerman. Mooie en minder mooie afleve ringen. Waardering, bewonde ring, tevredenheid. We zijn de provincie doorgereisd, kregen veel steun van plaatselijke over- heden en de provincie die steeds garant stond. Maar we zijn toe aan iets anders, iets nieuws." „We willen de inwoners van de provincie bij het gala betrek ken. Dat kan met moderne tech niek. Maar Night of the Sports moet vooral weer meer van de sporter worden. Het gaat niet om mooie, lovende woorden, om een beker, een plaquette, maar om de topsporter en zijn ver haal. Dat boeit me. En dat miste ik de voorbije jaren te vaak." „Het verhaal van die jongen of dat meisje mag wat mij betreft nadrukkelijker worden geprofi leerd. Verder willen we jaarlijks een thema. Sport en studie, sport en financiën, sport en ethiek. We kunnen dat laten be lichten door een specialist. Mis schien moeten we ook af van dat Night, maar moet het meer een Tonny Veerman bestrijdt de gangbare mening dat Zeeland te weinig topsportklimaat biedt. „Dat is zo makkelijk. Een atleet hoeft niet vier keer per week naar Rotterdam. Die kan hier ook trainen, als hij maar schema's en trainingsfaciliteiten heeft." foto Peter Nicolai Day of the Sports worden." Veerman vindt dat het evene ment moet worden verlost van het imago dat het een jaarlijks terugkerend avondje uit is. „Na tuurlijk moet je die feestelijke tint niet wegpoetsen. Maar het gala moet meer een herkenbaar onderdeel worden Van de activi teiten die zich rond (toekomsti ge) Zeeuwse topsporters afspe len. Het gala moet de dag wor den waarop SportZeeland (het provinciale sportorgaan) de bes te sporters in de etalage plaatst. Niets meer, niets minder." Betrokkenheid Meer activiteiten rond en vooral meer begeleiding van Zeelands grootste talenten. Zo ziet Veer man, tevens vice-voorzitter van SportZeeland, de toekomst. Woorden als partnership en be trokkenheid vloeien over zijn lippen. „Het is te makkelijk om te roepen dat onze talenten hun heil maar buiten de provincie moeten zoeken. Ik bestrijd die visie. We moeten ze beter facili- teren, juridische en fiscale on dersteuning verlenen, mediatrai ning geven. Ze moeten op ac countants terug kunnen vallen." „SportZeeland heeft al een sa menwerkingsverband met het Cios, maar er kan meer. Oud sporters moeten ingezet worden als mentor. Ik denk aan Marjan Olyslager, Anjolie Wisse, de ge broeders De Nooijer, een Cees Bal. Ongetwijfeld vergeet ik er nog wat. We moeten onze talen ten wijzen op de mogelijkheden van scholing in eigen provincie. Kennen sporters het sportme- disch adviescentrum? Wellicht is er nog veel meer mogelijk. Al die specialismen moeten we bij SportZeeland bundelen. Daar moet een vergaarbak komen van adressen met kennis gericht op begeleiding en uitgaande van de belangen van de sporter." Fragmentarisch Veerman meent dat die begelei ding momenteel te wensen over laat. „Ik noem die te fragmenta risch. Het is er wel, maar waar moet ik het zoeken? Het ont breekt in deze provincie aan een heldere, transparante structuur op dit vlak. Omdat de provincie slechts op beperkte schaal over universitair onderwijs beschikt, verkeren we ten opzichte van an dere delen van Nederland in een nadelige positie. Daar waar we kunnen compenseren, moeten we alle middelen inzetten." Hij bestrijdt de gangbare me ning dat Zeeland te weinig top sportklimaat biedt. „Dat is zo makkelijk. Zie Bal, Jan Raas en Cees Priem. Die reden naar Ber gen op Zoom en kwamen met de wind op de kop naar huis. Een atleet hoeft niet vier keer per week naar Rotterdam. Die kan hier ook trainen, als hij maar schema's en trainingsfacilitei ten heeft." „Voor een turner van het kali ber Anthony van Assche en een zwemmer als Stefan de Die ont breken hier mogelijkheden. Dat moeten we accepteren, maar we kunnen niet berusten in het feit dat we niets voor hen kunnen be tekenen. Laten we niet te gering schattend doen over onze eigen mogelijkheden, die zijn er wel degelijk. We moeten ze alleen wel willen zien, willen bundelen en vervolgens ook benutten." Duivenmelker uit Heikant pakt zesde opeenvolgende rayontitel door Fred Rabout HEIKANT - Zijn mooiste presta tie noemt hij de nationale titel op de dagfond in 1996. En de mooiste zege is de dubbel op de Zeeuwse derby Orleans voor jon ge duiven in 1988. „Er kwamen op 13 augustus 1988 twee duiven tegelijk thuis", haalt Adrie Thijs uit Hei kant zo'van de 'harde schijf'. „Nog geen staart gezien, dan be sef je dat het vroege kunnen zijn. Hoe vroeg, bleek uren later toen ik de bevestiging kreeg dat ik de nummers één en twee op de derby had. Met ruim 11.000 duiven in concours. Het beteken de de hoofdprijs, een auto. Het was de dag dat mijn zoon Peter vier werd. Iedereen dacht dat ze Peter kwamen feliciteren,- maar ze kwamen vooral voor mij." Het nationaal kampioenschap op de dagfond was minder span nend. Dat was immers al maan den bekend, alvorens hij werd opgeroepen voor de nationale manifestatie die jaarlijks in de cember plaatsvindt in Rosma len. Samen met zijn vrouw Ria en zoon Peter (met wie hij sa men met de andere zoon Paul al jaren als A. Thijs&Znn in de dui vensport door het leven gaat) was hij die dag van de partij in het Brabantse stadje dat bekend is om de Autotron. „Je gelooft het niet, maar er kwamen tra nen aan te pas toen het Wilhel mus voor me werd gedraaid. Ik schoot helemaal vol. Zoiets kun je je niet voorstellen, maar je staat daar tussen al die grote mannen uit de nationale dui vensport als die jongen uit Hei kant. Geloof me, dan gaat er heel wat door je heen." Plet is een kleine greep uit de successtory van Adrie Thijs (51) en zijn zonen Peter (21) en Paul (19). Het begon allemaal op vijf tienjarige leeftijd in het buurt schap Absdale, waar het gezin Adrie Thijs, hier met zijn zonen Peter (links) en Paul, wil nog wel eens op de hoogste trede staan tijdens de Zeeuwse kampioenendag. „Ik was al een keer derde. Het wordt een keer tijd voor de zege, maar de concurrentie zit ook niet stil." foto Peter Nicolai i zaterdag Duivensport Kampioenendag rayon 3. Locatie: Ge meenschapshuis 't Heike te Heikant. Aanvang: 20.00. Organisatie: alle vereni gingen uit rayon 3. Bonnenverkoop op inschrijving. Thijs destijds woonde. Vader Frans had duiven, maar het ech te virus erfde hij van opa Jozef Danckaert van moeders kant. Hij speelde samen met broer Twan en dat bleef tot zijn huwe lijk in 1979 overeind. „Nog nooit ben ik iemand tegen geko men die meer van duiven wist dan opa Danckaert. Kwam hij op een vreemd hok, dan pikte hij er gewoon de topduiven uit. Onvoorstelbaar." In de kost Die opa zou een grote rol spelen in de opleiding van kleinzoon Adrie. „Van hem heb ik het ge leerd. Toen we na drie jaar Absdale verheten en in Sint-Jan steen terechtkwamen, ben ik vier jaar bij opa Danckaert in de kost geweest. Iedere avond kreeg ik duivenverhalen te ho ren. Ik weet soms nog meer uit van toen te vertellen dan de mel kers uit die tijd die nog in leven zijn. Ze begrijpen niet waar ik het vandaan haal. Ik wel." Pas in 1979 ging Adrie op eigen benen staan. Niet alleen wat de duiven betrof. Hij stapte in de huwelijksboot met Ria en kocht een stuk grond aan de Polen laan in Heikant. „Eerst kwam het duivenhok, later de woning. Ik nam vanuit Sint-Jansteen al leen de jonge duiven mee. De rest bleef bij Twan. In al het overwennen had ik geen trek." 'In 1993 pakte hij zijn eerste pro vinciale zege op Soustons. In 1994 werd hij generaal kam pioen van Zeeland bij de zon dagsvliegers. Thijs is ondertus sen goed voor negen provinciale zeges. Het absolute topjaar was 2004, met liefst drie provinciale zeges. Het was raak op Orleans (oude) en op St. Vincent. „We hadden ze tegen acht uur ver wacht, ik sta normaal om half zes op, zes minuten voor half zes hoor ik een knal op de plank en het was goed voor de elfde natio naal." Ook was het prijs op de Zeeuwse derby voor jonge dui ven vanuit Etampes. In dat jaar pakte hij 26 eerste prijzen, waaronder vijf in het rayon en achttien in verenigings verband. In 2005 bleef het bij 21 eerste prijzen, met één provin ciale (La Ferte voor oude dui ven) en acht rayonzeges. Dit met de oude op Tours, Ruffec (met dezelfde duif), La Ferte en Morlincourt en met de jonge vanuit Creil, Morlincourt, Nierg- nies en Peronne. Ook hier was er winst voor hetzelfde duifje op Creil en Morlincourt. De duif die zich zowel op Ruffec als Tours als eerste in het rayon meldde, is een tweejarige ge schelpte doffer, een rechtstreek se zoon van zijn Pantani. Die Pantani is een zoon van de be kende Pantani van zijn broer Lex (hij won een concours bij Lex en Pantani op die dag een rit in de Tour). Samen met een duivin van Lex Verschueren is dat het stamkoppel van Adrie Thijs&Znn. Een duif die zelf nooit aan concoursen deelnam. „Het is een laat jong van 2000, een donkere witpen die ik uit sluitend voor het nageslacht op mijn hok heb gehaald en die mij zeker niet heeft ontgoocheld. Want een zoon en een dochter van dit koppel pakten al een keer de winst op Orleans." Levenslicht De combinatie Thijs hanteert de speldiscipline weduwschap met doffers. Ze begonnen 2005 met 65 weduwnaars en wat duivin- nen op overschot. Daarnaast 16 kweekkoppels, terwijl er voor ei gen gebruik zo'n 80 jonge wor den gekweekt. In totaal zien er op de hokken aan de Polenlaan zo'n 150 jonge het levenslicht, maar er wordt hier en daar nog al een keer een bonnetje ge schonken. Gekoppeld wordt er traditioneel in het tweede week einde in december. Geconcourst wordt er op alle af standen, met als lievelingsonder deel de dagfond. Sinds 2001 staat ook de overnacht op het programma. Dat zat niet direct in de planning, maar omdat het hok van familielid Ben Danckae rt in hun bezit kwam, werd het overnachtspel vroeger dan voor zien aangepakt. Vorig jaar wer den 12 doffers klaargemaakt voor de grote fond, nu zitten er 21 te wachten om dat grote werk aan te pakken. Een knap pe renstal, waarbij Adrie Thijs meldt dat hij veel steun heeft van buurman Evert van Hooye (68). „Hij doet al een jaar of acht het werk aan mijn jonge duiven. Alleen 's avonds kom ik nog op dat hok. Hij doet dat meer dan voortreffelijk, dus de successen met de jonge is voor een groot deel zijn verdienste." De selectie van die jonge duiven vindt plaats op prestatie. „Ze moeten zich duidelijk laten zien en dan met name op de concour sen met een pittige tegenwind. Pas dan laten de kampioentjes in spé zich zien. Dan moet er im mers gewerkt worden." Apart hoekje Dat er op verjaardagen over dui ven wordt gesproken, mag dui delijk zijn. „De mannen zitten dan in een apart hoekje. Wat wil je met twee zoons, broer Lex (Twan is ondertussen gestopt) en twee zwagers, Alfons van Daalen en Achiel de Meyer in de familie." Zaterdag (11 maart) wordt de combinatie Thijs&Znn in dorps- door Joop van den Oudenhoven RILLAND - In een spectaculai re derby bleven de driebanders van Korenbeurs/'t Kaaitje in ei gen huis 3BSD Partyservice met 6-2 de baas. De biljartstrijd had alles wat een derby zo boeiend maakt. Spanning, wisselende kansen, schitterende oplossingen en dra matisch slechte momenten. Het beste was te zien op de tafels drie en vier. Piet Kox van de be zoekers opende als vierde man met een serie van vijf en liet die volgen door series van een, twee en nog eens twee. Kox was na acht beurten al hal verwege. Jean Louis Smulder van de thuisploeg fronste bij 3-10 even de wenkbrauwen, maar antwoordde vervolgens op de juiste manier. Met fraaie pun- GOES - J. Lonink is de nieuwe voorzitter van SportZeeland, de provinciale organisatie voor sport en bewegen. Lonink is bur gemeester van de gemeente Ter- neuzen en volgt als voorzitter K. Schouwenaar op. De overige leden van het be stuur van SportZeeland zijn me vrouw di'S. E. Spuesens, de he ren M. Buijs, J. van der Veer, L. Wille en T. Veerman. In een va cature wordt binnenkort nog voorzien. SportZeeland-directeur Ton Kienhuis is vanuit zijn functie bestuursadviseur. ten liep hij langzaam ii., M| twintigste beurt kwam Sm£ langszij en drie beurten deelde hij ogenschijnlijk de nadeklap uit met een serie! zes. Maar Kox antwoordde ene ontstond een prachtig gevech Smulder bereikte als eerste de- nish. Kox moest er in denj beurt nog twee. Hij n acquitstoot en miste v het laatste punt. De moyér^ maakten indruk: 0 74*0 i 0.703. Op de andere tafel was er et monstratie van Piet I Sjaak de' Visser. De I snelde naar een schitterende^ ge. Mede door een serie van a ven kwam er 0.714 op de b«. den. Na de pauze speelde Pk Schrier tegen Jan Suykertó die sterk opende. Daarna stofe de productie. Na achttien null's leek de partij toch nog n; thuisspeler te gaan, die h bijna had gedicht: 21-19, Ms toen ging bij Schrier het lichto^ nieuw uit en greep Suykerbuj. alsnog de verdiende winst Jan Westdorp moest ervooiz» gen dat de winst in Ril^ bleef. Daar zag het aanvanfe lijk niet naar uit. Philip vands Male kende een superstart, ach punten uit negen beurten. Wcs dorp kwam niet aan zijn gi gende spel toe, maar raakte nia uit het evenwicht. Het initiatie bleef echter bij de jonge biljar! ter uit Nieuwerkerk. Pas nas: serie van drie en vier van W&. dorp kwam er evenwicht. Daa na gaf routine de doorslag. M zaam maar gestaag werd ci voorsprong door Westdorp uitgs bouwd en de winst bereikt, Jan Westdorp-Philip van der Mi 30-25 (61); Piet Schrier- JanS\i<{ kerbuyk 19-25 (60), Piel Em Sjaak de Visser 25-8 (35); J, Lon Smulder-Piét Kox 20-19 (27), centrum 't Heike tijdens de kam pioenendag van rayon 3 gehul digd. Dan staan ze op de hoog ste trede. Dat hopen ze ook nog een keer voör elkaar te krijgen in de Zaete in Yerseke tijdens de Zeeuwse kampioenendag. „Ik was al een keer derde, maar sinds de fusie tussen de zater dag- en zondagvliegers was die titel er nog niet. Het wordt dus een keer tijd, maar de concurren tie zit ook niet stil. Dat is voorlo pig mijn grootste wens en daar naast uiteraard toch in die Zeeuwse top blijven", aldus de man die naast het secretariaat van zijn club de Postduif Hei kant (zoon Peter is de rekenaar) ook als onrechtmatige keurmees ter en verkoopleider tijdens de bonnenverkopen in de regio aan treedt. Kortom, een leven vol duivensport. Eindstanden Rayon 3 Hokkampioenschappen Oude duiven. Vitesse: 1R. Vermor- ken, 2. J. Voet, 3. E. van Goethem; Midfond; 1. J. Voet, 2. JL. Braet Zn, 3. E. van Goethem; Dagfond: 1. comb. W&E. Voet, 2. comb. d'Hondt/de Cock, 3. A. Thijs Znn; Overnacht: 1. W. Geers, 2. G. Platjouw, 3. A. Thijs&Znn; Jonge duiven. Vitesse: 1. W. Maes, 2. comb. W&E. Voet, 3. .P. Sturm; Midfond: 1. comb. d'Iiondt/de Cock, 2. G, Fijen, 3. Em. De Beule Zn; Natoer: 1. G. Vioen, 2. J. Dhanis, 3. A. Coenen; Duif kampioenschappen Oude duiven. Vitesse: E. van Goethem; Midfond: J. Voet; Dag- l'ond: L. van Vliembei'gen; Over- nachtfond: A. Thijs&Znn; Jonge duiven. Vitesse: Th. Casteels; Mid fond: comb. d'Hondt/de Cock; Nat oer: J. Dhanis. Generaal Hok: 1. A. Thijs&Znn, 2. gebr. van Beveren, 3. G. Fijen, 4, G. Vioen, 5. J. Voet, 6. J. van Goethem, 7. E. van Goethem, 8. G. Scalkens, 9. comb. d'Iiondt/de Coek, 10. comb. W&E. Voet. Generaal duif (oud): 1. 1. J. Voet, 2, E. van Goethem, 3 en 4. J. van Goethem, 5. A. Hemelaar. Vérenigingsklassementen PV de Hoop Biervliet Oude duiven. Vitesse, Onaange- duid: A. Neve; Aangeduid: A. Ne ve; Duif: A. Neve. Midfond: OA: A. Neve; A: A, Neve; Duif: A. Neve. Dagl'ond. OA: M. Brevet; A: M. Bre vet; Duif: M. Brevet. Overnacht. OA: P. Dingemanse; A: P. Dinge- manse; Duif: P. Dingemanse. Jon ge duiven. Vitesse, OA: B. Pro voost; A: S. Von Hout; Duif: B. Pro voost. Midfond. OA: B. Provoost; A: P. Dingemanse; Duif: P. Dinge manse. Natoer, OA: B. Provoost; A: PI. de Dobbelaere; Duif: B. Pro voost. Generaal Hok: 1. B. Pro voost, 2. comb, de Regt, 3. A. Neve, 4. B. v.d. Slikke, 5. M. Brevet. E3am5S5B$ Lucky Day 3953: 6-7-9-14-15-16-17- 27-30-32-33-46-47-48-49-59-60-68-74-75 (onder voorbehoud). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Geldof assu- rantien-Begïjn makelaar 7-1, Rijschool Scaldis-Kuijper betonboringen 3-5, Kamps-Eastman 5-3. Stand: Geldof as surantiën 14-93, Begijn makelaar 14-70, Eastman 14-55, Kuijper beton 13-51, Rij school Scaldis 14-45, Kamps 14-43, WEA/Dauwendaele 13-271 Tweede klasse: Bosma elektro-AKZ verzekeringen 0-8, Piet Voskamp/'t Zand-LVV 2-6, HZ sport-WEA/Dauwen- daele 8-0. Stand: HZ'sport 14-80, Piet Voskamp/'t Zand 14-68, AKZ verzekerin gen 14-66, Bosma elektro 14-48, LVV 13-47, Beko 13-46", WEA/Dauwendaele 14-29. Derde klasse: Indoor kar- ting-Bowling de Kruitmolen 6-2, Schoonen/Flipse/MZ- ROC Zeeland 7-1, Ziekenhuis Walcheren-AKZ verzekerin gen 2 3-5, Provincie Zeeland-Kodde 4-4. Stand: AKZ verzekeringen 2 16-86, Schoonen/Flipse/MZ 16-76, Bowling de Kruitmolen 16-69, Provincie Zeeland 16-68, Ziekenhuis Walcheren 16-63, SVA/Kodde 16-55, ROC Zeeland 16-50, Indoor karting 16-45. Vrouwen. Eerste klasse: Piet Voskamp/Dauwendaele- Jachtwerf Goes 8-0, The tube-Tence/ Dauwendaele 5-3, Vlijtig Liesje-Begijn makelaar 5-3, Smith kaas-LVV 8-0: Stand: Smith kaas 16-113, The tube 16-109, Vlijtig Liesje 16-64, Tence/Dau- MIDDELBURG - De poolbiljar- ters van Roadhouse Roadies blij ven de stijgende lijn handhaven. Dit keer moest Jeto Power uit Tilburg eraan geloven. Met 7-2 werden de Tilburgers huis waarts gestuurd. Jan Roskam bewees opnieuw een aanwinst voor het team te zijn, hij bleef ook na vijf par tijen ongeslagen. Alleen Mario Aspeslagh en Dennis van Belzen verloren. Mark. van Wijngaar den, Arno van der Wal, Jan Ros kam en Rob van Elewout won nen allen.. Het team heeft na de dip rond de winterstop weer zicht op de bovenste plaats. wendaele 16-60, Begijn makelaar M LVV 16-45, Piet Voskamp/Dauwencbft, 16-41, Jachtwerf Goes 16-28, Twaeft klasse: DVC Plus-Cz actief 0-8, Sin'c schoenmode/ SVS-Schoonmtó Simons/'t Zand 7-1, Wagenvootó lastechniek/MZ-Ardita 5-3, Justitie Md delburg-Davos'83 8-0. Stand: Schirti schoenmode/SVS 16-100, CZ a 16-90, Wagenvoorde lastechniek/W! 16-81, Justitie M'burg 16-59, Simons/i Zand 16-57, DVC plus 16-56, Ardl'j 16-46, Davos '83 16-23. Derde klasse: De Reus en Van Heemst -Bate Schrieks/MZ 8-0, Wijk Klarenbeek-dete mei 6-2, Ziekenhuis Walcheren-'l te net 4-4, Jong Ambon- Finall/ SVS 3-5. Stand: De Reus en Van Heemst 16-101 Ziekenhuis Walcheren 16-79, FinalliSVS 16-78, Wijk Klarenbeek 16-66, deKeird 16-64, 't Ken net 16-58, Schrieks/MZ 16-47. ProTour. Parijs-Nice, derde etappe Julienas-Saint-Etienne: 1. Vila (Sf: 168,5 km in 4.23.28, 2. Landis (VSl),:. Samuel Sanchez (Spa) 1.16, 4. Scltó (Lux), 5. Colom (Spa); 14. Erik Defe 1.26, 28. Posthuma 4.09, 54. Moeren' hout 7.20, 95. Den Bakker 22.00,100.61 ling, 101. Boven, 133. Clement 24.41, 142. Dekkers. Klassement: 1. Landi 14.46.28, 2. Vila 0.09, 3. SanuiS Sanchez 1.13, 4. Colom 1.23,5. Schleck 6. Azevedo (Por) 1.34; 12. Erik Dek'® j 1.43, 28. Posthuma 4.17, 51. Moeren hout 8.42, 111. Boven 22.25, 1'" Bakker 23.33,122. Giling 23.52,137.Cb j ment 31.26,142. Dekkers 31.45, ProTour. Tirreno-Adriatico, eerste etappe, Tivoli-Tivoli: 1. Bettïnf (lt' 167,5 km in 4.08.55 (40,374 km/uur), 2. j Zabel (Dui), 3. Hushovd (Noo), 4. CheS lov (Oek), 5. Rebellin (Ita), 14. Kroon,3& Boogerd, 40. Thomas Dekker, 53 Ten kink, 152. Veneberg 1.44,154. DeGroft 157. De Jongh, 159. Van Bon, UI Schmitz 2.17,184. Knaven 3.50. Klasse- ment: 1. Bettini 4.08.45, 2. Zabel 0.04. 3. Hushovd 0.06,4. Chalïlov 0.T0,5.Ret> belin, 6. Garzelli. donderdag Biljarten Pool. Eerste klasse regionaal. Th: Roadhouse-Scooby's Dream team. (Th: Roadhouse, Middelburg). Aanv; 20,00. Snooker. Eerste klasse. The Road house-Jumjoo 5. (The Roadhouse, Mid delburg). Aanv; 20.00, Voetbal Eerste divisie: TOP Oss-AGOVV. niet veel beter tegen Ton Hoef nagels. Het niveau lag hoger, het resultaatniet. Via vijf 'zwijn tjes' haalde Hoefnagels het ve- nijn er bij Brandenburg uit Kopman Jan Eickenboom kon zich uitleven tegen het talent Kai de Zwart (17). In een gelijk- opgaande partij, waarin Eicken boom via 26-23 zelfs winstkan sen had, finishte De Zwart als eerste. Bij 27-30 had de thuisspe ler de nabeurt. De acquitstoot wer,d met enig geluk gemaakt, waardoor de weg open lag voor de resterende twee punten. Die kwamen er. Met 0.882 voor bei de spelers een fraaie afsluiting- Jan Eickenboom-Kai de Zm' 30-30 (34 beurten); Jan Branden burg-Ton Hoefnagels 17-25 (™/j Jan Goudzioaard-William Mlek 17-25 (57); Nico de Leeuw -W Bakkers 20-11 (60). door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van Groot Avontuur kwamen in pou le vier van de vierde divisie net tekort tegen nummer vier Welkom/Sijmens: 3-5. 't Bier winkeltje leed een 8-0-neder- laag tegen DC Michielsen 2. Groot Avontuur slaagde er in ei gen huis niet in de bezoekers een punt af te snoepen. De start met Nico de Leeuw was goed. Zonder te schitteren, pakte hij Piet Bakkers vakkundig in. Jan Goudzwaard speelde drama tisch tegen William Werd. Tot 7-7 deed Goudzwaard nog mee. Toen volgden 23 nullen op rij, scoorde hij een punt en liet ver volgens tien nullen noteren. Jan Brandenburg verging het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20