ipzc Hiddink heeft nog twijfelgevallen Albers kiest voor geleidelijke weg Boonen wint om van 't gezeur af te zijn Kousemaker voelde mededeling van zijn trainer al aankomen Mourinho bespuugd door fans Barcelona 19 pSV'ers Vennegoor, Reiziger en Lamey geblesseerd in aanloop naar duel met Lyon Pak van Wüst levert 2000 euro °P Kalou gaat niet naar hoorzitting Damlegende Koeperman overleden Fifa wil gezond en dopingvrij WK voetbal US Open zal videobewijs hanteren Petacchi winnaar in Giro di Lucca 'Kaiser' haalt uit naar Klinsmann Sunderland zet McCarthy aan dijk Sloetskaja gaat toch naar het WK dinsdag 7 maart 2006 ^nr^ranif van den Heuvel EINDHOVEN - De zorgen om dt bezetting van de verdediging wuren er al, maar gisterochtend tijdens de training van PSV in J Eindhoven bleef ook Jan Ven- negeer of Hesselink aan de kant. De spits liep tegen FC Twente een verrekking van de knieband op. Het is twijfelach tig of hij morgen kan meespelen legen Olympique Lyonnais. AMSTERDAM - Feyenoorder Salomon Kalou heeft zich afge meld voor de hoorzitting donder dag bij de Immigratie- en Natu ralisatiedienst (IND). In overleg met zijn advocaat mr. J. Kroes heeft de Ivoriaanse aanvaller be sloten om het bij een schriftelij- K ke toelichting te houden. 1 ,Dat is de duidelijkste en snel ste manier, die bovendien de minste inspanning vergt", zegt Kroes. „We kunnen niet voldoen aan de voorwaarden die minis ter Verdonk in haar brief van 28 februari heeft gesteld. Dat zul len we haar schriftelijk meede len, In onze brief zullen we ook haar argumenten en haar eisen die ze aan Kalou blijft stellen, opnieuw aanvechten." Volgens Kroes is Kalou (20) nog niet van plan zijn slepende natu ralisatieprocedure stop te zet- ten. „Maar hij is wel teleurge- 1 steld. Verdonks laatste brief is zeer ongunstig. Het is fijn voor Kalou dat hij zondag twee keer scoorde tegen FC Utrecht. Zijn voetbal mag zo weinig mogelijk lijden onder deze zaak." minister Verdonk liet vorige 'week weten dat ze van plan is [hetbezwaar van Kalou af te wij len. De Feyenoorder wil via een versnelde procedure een Neder- m lands paspoort bemachtigen en VKj daarna met Oranje deelnemen aan het komende WK in Duits-a ,land. Bondscoach Marco van 'Basten heeft hem op voorhand lal geselecteerd. ANP champions league BOSTON - Voormalig we reldkampioen dammen Iser Koeperman is gisteren op 83-jarige leeftijd in de Ame rikaanse stad Boston over leden. Hij was tussen 1958 en 1974 zeven keer de beste dammer ter wereld. Koeperman was van oor sprong een Oekraïner, gebo ren in de hoofdstad Kiev. Hij was meerdere keren kampioen van de Sovjet unie. Hij verliet Kiev in 1977 en reisde via Italië naar de Verenigde Staten. Hij werd vervolgens vier keer Amerikaans kam pioen. In 1965 werd hij Europees kampioen. ANP „Waarschijnlijk zal pas op het laatste moment duidelijk zijn of hij fit genoeg is. Dat geldt ook voor Michael Reiziger en Mi chael Lamey", zei PSV-trainer Guus Hiddink. Voor Reiziger ziet het er rede lijk tot goed uit en ook Lamey hoopt op tijd fit te zijn. Hij heeft een bloeduitstorting bij de kuitspier, die verder niet geha vend is, zo bleek uit de scan. Hiddink bleef niettemin voor zichtig. „Lamey wordt een moei lijk verhaal." In dat geval zou-zomaar Theo Lucius een plaats kunnen krij gen in het elftal. Tegen Heeren- vêen vielen twee backs uit, maar bleef hij op de bank zitten. Lucius baalt van de situatie, die hem zo goed als zeker een kandi datuur voor de WK-selectie kost, en overweegt een vertrek als op korte termijn niets veran dert. „Het zou gek zijn als hij niet teleurgesteld was", reageer de Hiddink. „Hij mag dat ook ui ten, 'daar raken we bij PSV niet zo snel door van slag." Hiddink zal niet schromen om Lucius tegen Lyon in te zetten als het nodig is. „Boosheid zorgt voor adrenaline in het lijf. Spe lers denken dan: nu zullen we die trainer eens een hak zetten. Prima. Al moet je dan opletten dat je niet te gretig bent en gaat óverdrijven." In Stade Gerland geldt Olympi- que morgen als grote favoriet. „Niemand is verbaasd als we het niet halen", weet Hiddink. Overwinningen op AZ en SC Heerenveen zijn mooi, maar een wedstrijd tegen Olympique Lyon is van een heel andere or de. „Dan gelden andere normen. Met het voordeel van een uit- doelpunt ben je rijk, zo is het nu eenmaal. Het is aan ons om ze te verrassen." De selectie vliegt vanochtend om tien uur richting midden- Frankrijk en traint vanavond om half zeven in het stadion. De wedstrijd staat morgen onder leiding van Michael Riley. De Brit floot nooit eerder een duel van PSV. Net als twee weken geleden in de eerste wedstrijd tegen Lyon kan'het arbitrale kwartet met el kaar communiceren via een au- dioverbinding. GPD Achtste finales, returns: Barcelo- na-Chelsea, Juventus-Werder Bremen, Villarreal-Glasgow Rangers. Midland is volgende stap voor Nederlandse Formule 1-coureur Christijan Albers weet wat hij wil: de top in de Formule 1 bereikenDat lukt niet van de ene op de andere dag, dus is hij content met het bescheiden Midland Fl. De coureur uit Laren (26) ziet het - na zijn debuutjaar bij het kneuzenteam van Minardi - als een volgende stap. door Ivo Op den Camp BARCELONA - Als gebaren en gelaats uitdrukkingen boekdelen spreken, waait er een stevige storm door de hospitali- ty-tent van Midland Fl op het Circuit Ca- talunya bij Barcelona. Christijan Albers is er om zijn nieuwe grijs-wit-rode boli de voor het laatst serieus te testen. Daar na wordt het spid ingepakt en op trans port gezet naar Bahrein, waar zondag de eerste GP van het nieuwe seizoen is. „Er moet nog veel gebeuren", zegt de cou reur met een felle blik in zijn ogen als hij aanschuift op een grijs beklede stoel. Grijs, het is de kille basiskleur van Mid land Fl, het eerste Formule 1-team on der Russische vlag. Als het aan Albers ligt, is de renstal van de steenrijke Russi sche zakenman Alex Shnaider dit jaar geen grijze muis in het Formule 1-veld. „De toekomst van Midland is ook die van mij. Daarom probeer ik iedereen tot het uiterste te pushen. Gaat de auto snel, dan kunnen we goed presteren en sta ik meer in de belangstelling. We hebben el kaar nodig." Het gaat Albers niet vlot genoeg. Het aan vankelijke optimisme maakte plaats voor een realistisch doel: af en toe WK- punten halen, dus bij de eerste acht eindi gen. „Veel bij dit team is nieuw, inclusief de auto. Dat' betekent dat je in het begin problemen hebt. Belangrijk is dat ieder een gemotiveerd is. En daar heb ik niet over te klagen. De auto is niet slecht en omdat hij nieuw is, zit er veel rek in." Midland is een nieuwe naam in de Formu le 1. Shnaider kocht anderhalf jaar gele den de bijna failliete boedel van Eddie Jordan, behield de naam het eerste jaar nog, maar kondigde aan dat er vervol gens een frisse wind zou gaan waaien. Al bers heeft de veranderingen met eigen ogen gezien. „Van het oorspronkelijke Jordan is bijna geen spoor te bekennen." "Bij Jordan stonden de ontwikkelingen stil. Zodanig zelfs, dat het nietige Minar di (met Albers en Robert Doornbos) vo rig jaar tegen het eind van het seizoen een bedreiging werd. „In vergelijking met toen gaat het nu in volle vaart", zegt Albers. „Er komen voortdurend nieuwe specificaties en upgrades van de auto. We hebben nog achterstand op de teams waar we graag mee concurreren, maar ik ben ervan overtuigd dat we dat gat dich ten. Straks, tijdens de Europese races, denk ik dat we er staan. Vooralsnog is vooral de betrouwbaarheid belangrijk. Daar kun je in het begin van het seizoen succes mee hebben." Minardi-effect Albers heeft een duidelijke route voor ogen om de top te bestormen. Die gaat over de weg van de geleidelijkheid. Zijn debuut, vorig jaar bij Minardi, paste daarin. Albers deed er veel ervaring op. „Midland is op dat traject een volgende stap", vindt Albers, die niet bang is voor een Minardi-effect bij de Russische stal. Dat gevaar is er wel degelijk, nu Minardi is opgekocht door Red Buil, onder de naam Toro Rosso gaat racen en over een hoger budget beschikt dan Midland. „Daar maak ik me niet druk om. Ik vind het alleen niet eerlijk dat Toro Rosso(met tiencilinder-motoren mag rijden en dé rest 'van het veld V8- krachtbronnen heeft. Weliswaar zijn er restricties aan die motor opgelegd, maar wat als tijdens de eerste races blijkt dat die toch sneller ■is dan onze Toyota-motor? In mijn ogen is dat oneerlijke concurrentie." Op weg naar de top in de Formule 1 spe len steeds vaker politiek, pr en marke ting een rol. Een terrein waarop Albers zich moeilijk manifesteert. Hij staat niet te boek als makkelijkste en vriendelijk ste Formule 1-coureur en werd vorig sei zoen in een Engels Formule 1-magazine op de korrel genomen vanwege zijn wei nig coöperatieve houding. Ook in de ver gelijking met Doornbos trok Albers meestal aan het kortste eind. „Ik. vind dat in topsport prestaties en resultaten tellen. Vergelijk mijn cv met dat van Doornbos en het is duidelijk. Ik weet dat ik geen gemakkelijke jongen ben. Bij mij staat het beter maken van de auto en van mezelf voorop. Daarna komt pas vriende lijk zijn tegen journalisten." GPD Midland heeft nu nog een achterstand op de teams waarmee Formule 1-coureur Christijan Albers ten. Straks, tijdens de Europese races, denk ik dat we er staan." zou concurreren: „Maar ik ben er van overtuigd dat we dat gat dich- foto Daniel van den Hoek/GPD Hans Dekkers scoort in Parijs-Nice zijn eerste toptienklassering in ProTour DUSSELDORF - De wereldvoet balbond Fifa treft maatregelen om komende zomer een gezond en dopingvrij WK voetbal te be leven. Alle deelnemers krijgen een grondige medische controle, waaronder een harttest, en tij dens alle duels zijn del'ibrilato- ten voorhanden om mensen met een hartstilstand te reanimeren. „Vooral dat laatste is een grote vooruitgang", meent Jiri Dvo rak, hoofd van de medische com missie van de Fifa. „Wij zijn de eerste grote sportbond die een dergelijke maatregel treft." On geveer 160 sportartsen woonden m Düsseldorf een medisch voet bal- en sportcongres bij Do teamartsen van de WK-deel- nemers ondertekenden een ver klaring waarin ze zich achter bet antidopingbeleid van de Fi- ia scharen. In de voorbereidings periode op het WK worden van elke deelnemer vier spelers ge- est' Dat kan gebeuren rondom een oefenduel, maar ook tijdens een trainingskamp. ANP door Ad Pertijs SAINT-AMAND-MONTROND- Tom Boonen heeft zijn ritzege binnen. In de straten van Saint - Amand-Montrond won hij giste ren de eerste etappe van Pa rijs-Nice. De rest kan de nieuwe leider nu gestolen worden. Tot aan Milaan-San Remo wil hij vanaf vandaag het liefst met rust worden gelaten. Het gemak waarmee de 25-jari- ge wereldkampioen de massa spurt won (ruim voor Allan Da- vis en Francisco Ventoso), stond in schril contrast met het ent housiasme dat hij uitstraalde. „Ik heb eigenlijk geen ambitie hier te koersen", zei de Vla ming. Boonen vindt Parijs-Nice te koud en het parkoers ligt hem niet. Waarom dan als voorberei ding op Milaan-San Remo niet de Tirreno-Adriatico gereden? „Dat valt niet mee in deze ploeg met al die Italianen en kopman nen. Ik ben naar hier gestuurd." Dat klinkt vreemd uit de mond van dé ster van de ploeg. „Als ik op mijn strepen was gaan staan, had ik de Tirreno-Adriatico (die morgen start) gereden. Maar het maakt niet uit. Als ik maar kan fietsen. Meerijden en gezond blijven, daarom ben ik hier." De tijd dat Boonen zo maar mee kan koersen, is echter voorbij. „Eigenlijk is mijn voornaamste ambitie hier een rit winnen om daarna van het gezeur af te zijn. Als ik niet win, komen de vra gen waarom ik niet win. Voor mezelf heb ik deze zege niet no dig. Ik weet wel dat ik'goed ben. Maar feit is dat ik voortaan in ie dere etappekoers een rit moet winnen om rust te hebben. In Parijs-Nice wilde hij die rust zo snel mogelijk. „De proloog of de eerste etappe, daarin moest het gebeuren." In de proloog kwam hij drie tellen tekort. Bleef de dag van gisteren over. Met hulp van de nodige ploegen werden de twee dappere vluch ters Augé-en Laurent, die maxi maal tien minuten hadden, toch nog in de kraag gegrepen. Waar na Quick Step haar spurtbom professioneel afvuurde. De mooiste Boonen kreeg op het podium de groene sprinttrui en de gele lei derstrui. Ook dat vond hij maar niets. „Ik draag dit jaar liever geen enkele leiderstrui." Want leiderstruien bedekken zijn re genboogtrui. „De mooiste leider strui van allemaal, toch?" Geen haar op zijn hoofd die er aan denkt het geel te verdedi gen. „Als het zo koud blijft, stap ik misschien nog af ook." Is het minachting voor de koers waarin anderen zich wel willen tonen? Of een pose om te overle ven. „Geloof me, voor mij zijn er al genoeg dagen dat ik met veel stress moet koersen. Die heb ik hier even niet nodig." Negen plekken achter Boonen spurtte de een jaar jongere Ne derlander Hans Dekkers naar zijn eerste toptienklassering in een ProTour-spurt. „Ik was ner veus", gaf de inwoner van IJzen- dijke toe. Zijn kennismaking met het grote werk viel niet te gen. „Met name in de finale gaat Tom Boonen (links) wint simpel de spurt waarin Hans Dekkers tien de wordt. foto Jacky Naegelen/RTR het allemaal veel sneller. Het valt nooit stil en als je het wiel niet kunt houden, kun je het schudden", zei Dekkers, die dit seizoen voor Agritubel rijdt. Dekkers zei tevreden te zijn. Meer niet. Juichen doet hij pas als hij voelt dat hij mee kan doen voor de zege. „Dat is nog niet het geval. Ik sprint op de tweede rij, dat is toch anders dan sprinten voor de zege." Hij kent zijn zwakke punt: „Po sitie kiezen voor de spurt. Daar naast moet ik nog sterker wor den om eruit te kunnen komen. Dekkers zag om hem heen hoe Quick Step Boonen in stelling bracht. „Bij Agritubel is er nie mand die me kan afzetten in de finale. Nu word ik gedwongen zelf positie te leren kiezen. En je wordt er sterker van. Gerben Löwik verschijnt van daag niet aan de start in de twee de etappe. De Tukker van Rabo kwam gisteren na een botsing met Koos Moerenhout (Phonak) ten val en kneusde onder meer zijn hoofd, nek en hand. De ver wachting is dat hij een week is uitgeschakeld, gevreesd wordt voor een lichte hersenschud ding. Löwik wordt achtervolgd door pech. In de Tour van 2005 liep hij een vervelende zitvlak blessure op. Daardoor ging de rest van het jaar verloren. GPD RIJSWIJK - De internetveiling van olympische attributen voor Right to Play leverde in totaal 7723 euro op. Het meest gewilde object was het pak waarmee schaatsster Ir- een Wüst bij de Spelen in Turijn de 3000 meter won. Het leverde 2000 euro op. De olympische jas van Carl Verhei- jen bracht 1650 euro op. Onder de verkochte artikelen Wa ren ook het schaatspak van Barbara de Loor en een be schilderd snowboard van Nicolien Sauerbreij. ANP NEW YORK - De US Open maakt dit jaar voor het eerst gebruik van videobewijs. Ieder speler krijgt bij het granclslamtoernooi van 28 augustus tot 10 september per set twee keer de mogelijkheid een beslissing van cle scheids- of lijnrechter te laten bekijken op video. Een spe ciale videoscheidsrechter beoordeelt met behulp van een computerprogramma of de bal in of uit was. De beslissing van de scheidsrechter wordt clan ook getoond aan de toe schouwers in het stadion en de kijkers thuis. ANP/DPA CAPANNORI - De Italiaanse wielrenner Alessandro Pe tacchi heeft gisteren de Giro di Lucca gewonnen. De sprinter van Milram maakte het ploegwerk goed af, zijn Duitse kompaan Erik Zabel werd derde. Petacchi's land genoot Claudio Corioni (Lampre) wercl tweede. ANP DUSSELDORF - Franz Beckenbauer, de voorzitter van het Duitse WK-organisatiecomité, heeft uitgehaald naar de Duitse bondscoach Jürgen Klinsmann. Der Kaiser ver wijt Klinsmann slechte manieren en een ongebruikelijke beroepsopvatting. Beckenbauer sprak tijdens de officiële opening van een tweedaagse WK-workshop voor bonds- coaches en officials. Klinsmann schitterde door afwezig heid. Hij reisde na de afgang in en tegen Italië (4-1) terug naar zijn gerieflijke woning in Californië (VSt). ANP/SID LONDEN - De Engelse voetbalclub Sunderland heeft coach Mick McCarthy ontslagen. Hij moet vertrekken we gens de slechte resultaten van de ploeg. Sunderland staat stijf onderaan in de Premier League en leed zondag bij Manchester City de 22e nederlaag van het seizoen. Mc Carthy had de ploeg drie jaar onder zijn hoede en promo veerde naar het hoogste niveau. Maar het verblijf daar lijkt van korte duur. Sunderland heeft Kevin Ball als tij delijk opvolger aangesteld. ANP/RTR MOSKOU - De Russische kunstrijdster Irina Sloetskaja gaat toch op jacht naar haar derde wereldtitel. De voorzit ter van de Russische bond meldt dat de winnares van olympisch brons in Turijn is teruggekomen op haar be sluit niet mee te doen aan de wereldtitelstrijd. Sloetskaja, behalve tweevoudig wereldkampioene ook zevenmaal Eu ropa's beste, moet voor het WK naar Canada. De strijd is in Calgary, van 20 tot en met 26 maart. ANP/AFP door Barry van der Hooft THOLEN - In de zomer van het afgelopen jaar tekende hij bij NAC Breda een contract voor twee seizoenen. Nu, ruim acht maanden later, is er voor Wil- mer Kousemaker (20) geen plek meer in de eerste selectie en kreeg de verdediger van trainer Cees Lok te horen dat hij naar een andere club mag uitzien. „Ik ben er achter gekomen dat het allemaal zakelijker is dan ik dacht", zegt de Tholenaar. Op het moment dat Wilmer Kou semaker in juni 2005 zijn verbin tenis tekende was Ton Lokhoff nog de eindverantwoordelijke bij de Brabantse eredivisionist. Na de tegenvallende resultaten werd de trainer op straat gezet en werden zijn taken overgeno men door Lok. In de laatste maanden van Lokhoff stond Kousemaker vanwege fysieke ongemakken bijna drie maan den buitenspel. „En onder Lok heb ik maar een paar keer ge traind en één wedstrijd in het tweede gespeeld", vertelt de ver dediger. „Daardoor kan hij vol gens mij niet echt een goed beeld van me hebben gekregen." Dat Lok het desondanks niet in hem zag zitten, werd Wilmer Kousemaker twee weken gele den overduidelijk. „Hij nam zes tien spelers mee naar een wed strijd, terwijl dat er achttien mo gen zijn. Yvo van Engelen, Ben ny Kerstens en ik werden buiten de selectie gelaten en hoorden dat we een gesprek met Lok zou den hebben. Toen had ik al zo'n vermoeden wat er ging gebeu ren. Dat wij met z'n drieën naar Jong NAC werden teruggezet, kwam daardoor niet als een tota le verrassing." Transfervrij Kousemaker kreeg te horen dat hij het seizoen bij het tweede elf tal moet afmaken en transfer vrij mag vertrekken. „Mijn zaak waarnemer Frank Schouten is nu aan het rondkijken", vertelt de inwoner van Tholen. „Ik hoop dat hij wat stages kan rege len zodat ik me bij een andere club in de picture kan spelen. Want ik wil natuurlijk het liefst 'prof blijven. Ik kijk wat er de ko mende maanden op mijn pad komt. Het belangrijkste is dat ik naar een club ga waar ik aan spelen toekom. Of dat in de ere divisie of in de eerste divisie is, maakt me niet uit." De afgelopen maanden hebben Kousemaker duidelijk gemaakt dat het voetbal een stuk zakelij ker wordt als de resultaten te genvallen. „Als je niet presteert, kun je wegwezen. Het is een har de wereld, maar zo werkt het nu eenmaal. Daar heb ik me maar bij neer te leggen." van onze sportredactie BARCELONA - José Mourinho heeft geheel in eigen stijl gerea geerd op de hete ontvangst die hem in Barcelona ten deel viel. De coach van Chelsea, van avond tegenstander van Barca in de Champions League, werd bij aankomst op het vliegveld uitgescholden en bespuugd door fans van de Spaanse kampioen, maar tilde er niet zwaar aan. „Ilc weet wat me te wachten stond, daarom verliet ik als eer ste het vliegveld", zei de Portu gees nonchalant. „Ilc kan dit soort dingen beter opvangen dan de spelers. Bij het verlaten van het hotel was het precies hetzelfde. Voor de wedstrijd be treed ik het veld vóór de war- ming-up. Als het publiek tegen mij tekeer gaat, is de druk voor mijn spelers minder." Mourinho haalde zich vorig j aai de woede van de halve Europese voetbalwereld op de hals door na het Champions League-duel in Camp Nou arbiter Anders Frisk partijdigheid te verwijten. Ook bij het eerste duel van het huidige tweeluik, dertien dagen geleden in Londen, liet hij zich na afloop verbaal gelden. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49