ipzc Bioscoop opent met James Bond Scholieren vallen voor PvdA Wethouders promoten gezonde voeding Ruilbank nodig voor 600 hectare grond in gemeente Hulst tela os Maand menu 23,50 Terneuzense filmliefhebbers kunnen vanaf eind november in eigen stad terecht Dorpsraad Cadzand komt met manifest CDA Terneuzen Sluipverkeer Draaibrug weg Boete voor rijden na joint Grensoverschrijdend wandelen Inbraak in bedrijf Breskens zeeuwse almanak Nooit Redactie: 0113-315649 Ê.Sl:rZedactie@pac.nl PoTtbus 31,4460 AA Goes »S8en' Midden-Zeeland: 0113-31B520; Es Vlaanderen: 0114-372770: Na onaal: 020-4562500. i dinsdag 7 maart 2006 rmücj editie Zeeuws-vlaanderen Hnnr Rfiné Hoonhorst TERNEUZEN - De nieuwste film van James Bond is op de preinièredag (donderdag 23 no vember) in Terneuzen te zien. Casino Royale, zoals de rolprent heet, moet de film worden waar mee de nieuwe bioscoop op de Veemarkt officieel wordt ge opend. De eerste paal voor het filmza lencomplex moet eind deze maand, begin volgende maand de grond in. Aannemer Van der Poel begint woensdag 22 maart met het bouwrijp maken van Het bioscoopterrein. Vanaf die (latum is de Burgemeester Geill- straat dus geen doorgaande weg meer. Directeur M. van der Staal van Van der Poel verze kert dat de bioscoop binnen jacht maanden kan worden ge bouwd. Desnoods werkt de bou wer tijdens de bouwvak door. „Dat moeten we gewoon tegen die tijd bekijken. Maar zonder extreme tegenvallers moet no vember te halen zijn." Vertrouwen Bioscoopexploitant R, van Steen van Merral Theaters heeft er alle vertrouwen in dat de pre mière van cle nieuwe Bondfilm haalbaar is. In Zutphen heeft Merral een gelijkwaardig film theater neergezet binnen zeven maanden. „De bioscoop daar staat op een industrieterrein en dat bouwt misschien iets makke lijker dan in een binnenstad. Maar met die vijf weken extra moet de bioscoop ook in Terneu- jzen klaar kunnen zijn." De financier én de exploitant lie ten vorig jaar weten dat het nieuwe filmzalencomplex voor door Frank van Cooten december klaar moest zijn, om dat de omzet van een bioscoop vooral tegen de jaarwisseling wordt gehaald. Wethouder A. van Waes maakte er een erezaak van om die datum te halen en was gisteren dan ook trots dat het lijkt te lukken. „Het is mooi dat de bioscoop uiteindelijk toch in de binnenstad komt en dat de eerste films nog dit jaar kunnen worden gedraaid. We hebben er lang genoeg naar uit gekeken." Gemeente, aannemer en eigenaar hebben er alles aan gedaan om aan wensen van om wonenden tegemoet te komen. Zo ziet Van der Poel af van tien garageboxen, omdat de buurt toch liever gewone parkeerplaat sen heeft. De achterkant van de bioscoop komt er ook mooier uit te zien, omdat de buurt het liefst niet tegen een egale stenen of stalen wand aankijkt. Dooi de bouw van zeven appartemen ten aan de bioscoop wordt het gebouw geen blokkendoos en kij ken de mensen in de Burgemees ter Geillstraat ook niet tegen een blinde muur aan. Van Steen van Merral Theaters is blij dat alle hobbels genomen zijn. „Als er een oud VOC-schip in de bo dem ligt, komt de première nog in gevaar, maar normaal gezien moet de tweede week van no vember haalbaar zijn. Dat moet ook, want we moeten minstens een weekje proef kunnen CADZAND - W. Huigh van de dorpsraad in Cadzand heeft de verkiezingsprogramma's van de politieke partijen in de gemeen te Sluis gefileerd. Samen met de geventileerde opvattingen van de lijsttrekkers afgelopen vrij dag tijdens een politiek forum in Cadzand, leidt dit tot het 'ma nifest dorpsraad Cadzand, raadsperiode 2006-2010'. In dit manifest staan aan de hand van de beloftes van de poli tieke partijen alle maatregelen die in Cadzand de komende raadsperiode zijn gerealiseerd of in gang zijn gezet. Zo is de verkeerssituatie van de Zuidzandseweg vanaf de kom- grens naar de molen en de krui sing met de Ringdijk Noord ver beterd. Met de plannen om van Cad zand een badplaats van allure te maken is eindelijk begonnen. Jonge gezinnen en de eigen be volking krijgt eindelijk de moge lijkheid zelf een lapje bouw grond te kopen. Maatschappelij ke en sociale voorzieningen zo als een pinautomaat, buurtwin- kels en sportvoorzieningen blij ven. In het manifest staat ook dat al le dorpen de komende raadspe riode zorgwoningen krijgen en- dat er een studie komt voor het opzetten van brede scholen, ook ineen klein dorp als Cadzand. Ook krijgen de dorpen een fraai er aanzien door het aanplanten van meer groen en beter onder houd van wegen-, voet- en fiets paden. De verenigingen en de Vrijwilligers worden meer en be tel' ondersteund en er komt meer financiële armslag voor be houd en noodzakelijke restaura tie van monumenten. Ook wordt de N61 eindelijk aan gepakt zodat Cadzand veel be ter te bereiken is. De wethouders Kamphuis (1) en Weemaes delen appels uit op het Reynaertcollege in Hulst. door Jeanette Vergouwen HULST - GGD Zeeland geeft in een rapport aanwijzingen hoe het eetpatroon van scholieren positief kan worden beïnvloed. Het eerste plan van aanpak werd gisteren overhandigd aan de directie van het Reynaertcol lege in Hulst. Met redelijk eenvoudige acties kunnen de schooldirecties bij dragen aan een goede gezond heid van hun leerlingen. Bijvoor beeld bewuster omgaan met het vullen van de automaten. Behal ve saucijzenbroodjes moeten er ook gezonde alternatieven te koop zijn en wat frisdrank be treft moeten ook suikervrije va rianten worden aangeboden In samenwerking met GGD Zee land gingen de drie Zeeuws-Vlaamse wethouders met volksgezondheid in de porte feuille de boer op om scholieren te wijzen op het belang van ge zonde voeding. De wethouders C. Lief ting (Terneuzen) L. Kamphuis (Sluis) en P. Wee maes (Hulst) deelden gisteren, gestoken in een T-shirt met de tekst „Jij wordt mijn toetje" ap pels uit op het Reynaertcollege. GGD Zeeland neemt de signa len dat de kinderen te dik wor den serieus. Het overgewicht moet volgens de actie bestreden worden door het eten van fruit. De schooldirecties moeten er op hun beurt op toezien dat scholie ren ook op school in staat wor den gesteld gezond te eten. De twee locatiedirecteuren van het Reynaertcollege, Th. de Rijke (Gildestraat) en J.K. Bolleman (Zoutestraat) namen als eerste het rapport met aanbevelingen in ontvangst. „Het is en blijft moeilijk", zegt De Rijke. „We hebben een tijd light-dran- ken aangeboden maar die willen de leerlingen niet. Daarom bie den we zowel gezonde als zoete zaken aan, anders gaan de leer lingen wel naar de supermarkt in de buurt. Desondanks nemen we de aanbevelingen serieus. Dit rapport is onderdeel van het gemeentelijk beleid jeugdge zondheidszorg en dat is weer eens wat anders dan alleen maar bezig zijn met vandalis me." Volgens Bolleman zijn veel leer lingen al bewust bezig met hun eetpatroon. „Ze vragen ons of er meer fruit op school verkocht kan worden. Die mogelijkheid gaan we bekijken." Niet alleen de schooldirecties moeten hun verantwoordelijkheden nemen, ook ouders moeten letten op de eetgewoonten van hun kinde ren, stellen de wethouders. De leerlingen uit de tweede klas foto Wim Kooyman sen krijgen adviezen van een jeugdverpleegkundige. Tijdens een onderzoek wordt gekeken naar het gewicht en de leefwij ze. Twee jaar later wordt het on derzoek herhaald en wordt geke ken of de adviezen nut hebben gehad. De wethouders stellen dat de actie een vervolg moet hebben. (Advertentie) Het CDA is de partij die belang hecht aan vertrouwen in mensen. Bedankt dat u vandaag uw stem geeft aan onze kandidaten. Iedere stem telt! door Raymond de Frel OOSTBURG - De uitslag van de scholierenverkiezingen op het Zwin College in Oostburg teken de zich eigenlijk vorige maand al grotendeels af. Toen PvdA'er Robert Evers tijdens een verkie zingsdebat aangaf best voor een koffieshop in de gemeente Sluis te voelen, ging er een luid ge juich op. Gisteren vertaalde dat verbale kabaal zich in cijfers. De sociaal-democraten kwamen met 119 stemmen als winnaar uit de bus, nadat 512 leerlingen uit de derde tot en met zesde klas van het vmbo, havo en vwo hun stem hadden uitgebracht. Goede tweede: de lokale partij Nieuw West met 71 krabbels. „Een aantal stemmers heeft ze ker voor de PvdA gekozen van wege dat koffieshopidee, maar ik denk dat deze uitslag toch vooral een afspiegeling is van de landelijke trend", zei leerling Ruben Spelier, die samen met drie andere vwo-eindexamen- kandidaten de organisatie op zich had genomen. Docent Car los de Smit onderstreepte dat vermoeden. „We hebben in deze verkiezin gen trouwens ook bewust par tijen meegenomen, die aan de ge meenteraadsverkiezingen in Sluis helemaal niet meedoen. Op televisie komen partijen als D66, SP en SGP wel veelvuldig aan bod, dus konden onze leer lingen daar ook op stemmen. De uitslag is te verklaren door een landelijke ontwikkeling, wat in zekere zin ook wil zeggen dat Leerlingen van het Zwin College in Oostburg hielden gisteren al verkiezingen. het eigen geluid van jongeren te genvalt. Dat neemt niet weg dat de betrokkenheid van jongeren bij de politiek veel groter is dan volwassenen denken", aldus De Smit. Advertentie www.groetenuitgoes.com Om zomaar een voorbeeld te ge ven: leerlinge Renske van de Waal uit Aardenburg wist maar al te goed waarom ze op Nieuw West had gestemd. „Die partij wil een fietspad tus sen Aardenburg en Oostburg. Dat gaf voor mij de doorslag. En tijdens de echte verkiezingen stem ik weer op ze, want ik ben al achttien!" De VVD, tijdens de vorige scho lierenverkiezingen nog winnaar, moest nu genoegen nemen met Vooraf tempura van scampi's op een bedje van saffraanrisotto vergezeld door een zachte kreeftensaus. Dan volgt een heerlijk pakketje gevuld met tilapiafïlët en Mediterraanse groenten. En als dessert een duo van chocolade: 1 witte chocoladeparfait en ^_purechocolade crème brulée. tel. (01 18) -II 8 0 1 9 w vv VV S i ,1 11 O 11 1 draaien voor de officiële ope ningsfilm. Als de eerste paal over een maand de grond in gaat, moeten we er samen met degenen die er aan hebben ge werkt en de buurt maar een ste vige pint op drinken. Dat lijkt me wel gepast nu de bioscoop na vier jaar plannen maken echt van de grond komt." DRAAIBRUG - Met 'sympathieke maatregelen' wordt ge- probeerd het sluipverkeer op de parallelweg bij Draai brug terug te dringen. Wethouder L. Wille (verkeer) van de gemeente Sluis ziet weinig heil in een bussluis. Het wordt dan voor Draaiburgers wel heel erg lastig hun dorp in te komen. „Daarom zien we meer in een slingerbewe ging in de weg om deze sluiproute zo onaantrekkelijk mo gelijk te maken", zegt Wille. „Momenteel maken immers zo'n zevenhonderd motorvoertuigen per dag gebruik van de parallelweg. Dat is enorm veel. Daarom is ook bij de politie de bereidheid groot om het sluipverkeer aan te pakken." Het treffen van verkeersmaatregelen is ook no dig in verband met het mogelijk terugplaatsen van de bus halte naar het centrum van Draaibrug. De halte staat mo menteel langs de parallelweg en dat is zowel de inwoners van Draaibrug als busschauffeurs van Connexxion een doorn in het oog. Zij pleiten voor het terugplaatsen van de halte. Om het tijdverlies zo klein mogelijk te houden, moeten de bussen nog wel voor een stukje over de parallel weg rijden. Om dat in goede banen te leiden, zijn verkeers maatregelen nodig. „Ik durf te zeggen dat verplaatsing van de bushalte naar het centrum geen maand meer gaat duren", zegt Wille. MIDDELBURG - Een 23-jarige man uit Torhout (B) is gis teren door politierechter I. Woltring voor rijden onder in vloed van softdrugs veroordeeld tot 460 euro boete. Net zoals veel van zijn landgenoten ging de man vorig jaar, 10 augustus, bij de koffieshop wiet halen, rookte zijn joint en stapte vervolgens in zijn auto om naar huis te rijden. En dat is strafbaar, maar wist hij veel. De joint had een sterkere uitwerking dan hij wellicht verwachtte. De politie trof in Schoondijke de Belg stoned en in een diepe slaap achter het stuur van zijn auto langs de kant van de weg aan, terwijl de motor nog draaide. Tijdens het verhoor op het politiebureau zat hij te slapen en viel hij zelfs van zijn stoel. Gisteren moest de verdachte in Mid delburg de rekening betalen voor het rijden onder invloed van de softdrugs. SLUIS - De gemeente Sluis en provincie West-Vlaande ren hebben een grensoverschrijdend wandelnetwerk in het Land van Uilenspiegel uitgestippeld. Het netwerk om vat een stelsel van paden, wegen, dijken en steegjes en haakt aan bij de bestaande dorpswandelingen en lange af standsroutes. De route strekt zich uit over de Brugse Om melanden, het Meetjesland en West-Zeeuws-Vlaanderen. Wandelaars kunnen zelf de lengte van hun tocht bepalen. De routes zijn voorzien van bewegwijzering en informatie panelen. door Harold de Puysseleijr HULST - Door uitbreiding van de bedrijventerreinen, de ont wikkeling van nieuwe woonge bieden, natuurcompensatie en de uitvoering van Plan Perkpol- der gaat in de gemeente Hulst in de komende tien jaar zo'n zes honderd hectare landbouw grond verloren. Dat blijkt uit een overzicht van de gemeente. Volgens F. Kuijpers, lid van de regioraad Zeeland van land bouworganisatie ZLTO (Zuide lijke Land- en Tuinbouw Orga nisatie), is de provincie samen met de Dienst Landelijk Gebied inmiddels hard aan het werk om onder meer ten behoeve van de Oost-Zeeuws-Vlaamse landbou wers een grondruilbank op te zetten. Kuijpers is namens de ZLTO lid van de commissie Economie in de gemeente Hulst en vroeg vo rig jaar al eens om een overzicht van de ontwikkelingen die in de ze gemeente plaats vinden die ten koste gaan van landbouw grond. De meeste hectares in Oost-Zeeuws-Vlaanderen gaan verloren door de natuurcompen satie die afgesproken is als ge volg van de derde verdieping van de Westerschelde. Het gaat dan om ongeveer driehonderd hectare in de Hertogin Hedwige- polder. Maar ook de bouw van recreatie woningen en de aanleg van een golfbaan in Plan Perkpolder kost volgens Kuijpers heel wat boerengrond: zo'n tweehonderd hectare. Daarnaast schat de gemeente in, dat ook voor de ontwikkeling van nieuwe woongebieden in de komende tien jaar ongeveer der tig hectare agrarische grond moet worden ingeleverd. Het gaat dan met name om woning bouw in Graauw, Sint-Jan steen, Kloostêrzande, Nieuw- Namen en Hulst. Voor de uitbreiding van de be drijventerreinen Hogeweg in Hulst en de omgeving van de Hulsterweg in Kloosterzande komt daar nog eens 33 hectare bij. Afgezien van deze ontwikkelin gen slokken ook de aanleg van parallelwegen en natuurontwik kelingsprojecten die de provin cie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen nog op de rol heeft staan, nog de nodige landbouwgrond op. BRESKENS - Medewerkers van een bedrijf aan de Oosthaven- dam in Breskens hebben zondag middag rond kwart over één ont dekt dat er een vacumeermachi- ne is weggenomen. Het is niet bekend wanneer de diefstal heeft plaatsgevonden. De vacumeermachine weegt en kele honderden kilo's, dus de dieven hebben wel wat moeite gehad om het ding mee te ne- rfien. foto Peter Nicolai een derde stek (64 stemmen), ge volgd door Dorpsbelangen en Toerisme (55) en de LPF (43). GroenLinks werd zesde (39) en de SP zevende (31). Het CDA (21) bleef de Partij voor de Die ren (19) net voor. Oostburger Frangois Babijn (11) liet met zijn eenmanslijst zijn oude partij Gemeentebelangen (9), D'66 (10) Christenunie (8), Lijst Wilders (7), Partij voor de Vrijheid (7) en hekkensluiter SGP (0) achter zich. Geagiteerd doorzocht die Mid delburger de stapels papier die op zijn bureau torenden. Waar was nu toch die lijst met belangrijke telefoonnum mers? Die lijst waaraan hij grotendeels zijn bestaan ont leende. Een dag eerder had hij enigs zins opruiming gehouden op zijn schrijftafel. Het werd hem bang te moede. Zou hij zo stom zijn geweest? Haastig sloeg hij aan het gra ven in de centrale papierafval bak die gelukkig nog niet was geleegd. En jawel hoor, hij had de lijst al gauw te pak ken. Het ding was makkelijk te herkennen, want bovenaan stond met grote letters 'Nooit, nooit, nooit weggooien'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41