Weer hoop voor gat Nieuwerkerk M J M z ck PZC Neuriënd afscheid van de Zonnebloem Groen licht voor verplaatsing kwekerij Dierenbescherming zoekt wilde katten Schouwen-Duiveland Projectontwikkelaar Adboma komt met plan woningbouw J Vrachtwagen botst tegen auto School doet mee met uitvoering Nieuw-Leven Diefstal A3 Nieuwe buitenschoolse opvang Inbraak botenloods haven bij Kats Ruiten praathuisje vernield Opspuiten Walchers strand begint Skatebaan in mei open Brandweerkorps zoekt vrijwilligers Kings of Cool treden op in Zierikzee Hnnr Ali Pankow NIEUWERKERK - Er gloort weer hoop voor invulling van het 'Gat van Nieuwerkerk', zo als in de volksmond het al ruim dertig jaar braakliggende ter rein langs de N59 en de Stolp- weg wordt genoemd. Eigenaar van het perceel, projectontwik kelaar Adboma uit Rotterdam, lanceert een plan waarin huis vesting voor jongeren en senio renwoningen gecombineerd wor den. We zijn bezig met de nadere uitwerking van dit plan. We doen dat in goed overleg met wethouder Van der Wekken van Ruimtelijke Ordening en met het stedebouwkundig bureau van de gemeente", vertelt woord voerder M. Lodewijks van Adbo- ina. Volgens hem is de verhouding tussen gemeente en projectont wikkelaar aanzienlijk verbe- ||ri n Bestemming Slechts een jaar geleden moest Adboma nog strijd leveren om te voorkomen dat het betreffen- e' de terrein de bestemming 'groen voorziening' zou krijgen in het J onlwerp-bestemmingsplan Kom Nieuwerkerk. De dorpsraad was evenmin ge lukkig met die bestemming voor Advertentie i Den Dekker KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com (Advertentie) INBRAAK COLIJN BELLEN 0113-213720 ♦"erkend BEVEILIGINGSBEDRIJF Lewestraat 43 Goes/Kloetinge www.colijnbv.nl NOORDGOUWE - Op de Kloos- terweg in Noordgouwe is gister morgen rond kwart voor negen een auto met een vrachtwagen in botsing gekomen. Een 39-jarige vrachtwa genchauffeur uit de gemeente Schouwen-Duiveland moest af remmen voor een auto die stil stond om af te slaan. Tijdens het remmen raakte de vrachtwagen meen slip en kwam op de linker weghelft in botsing met een tege moetkomende auto, bestuurd door een 85-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland. Door de klap kwam de 85-jarige bestuur der in een weiland tot stilstand. Zijn auto raakte total loss. Hij zelf kwam met de schrik vrij. De vrachtwagenchauffeur bleef ook ongedeerd. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grafchtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.rïl E-mail; web@pzc.nl het perceel waarvan het dertig jaar geleden de bedoeling was er een motelaccommodatie te bouwen. Verder dan de funda menten is het nooit gekomen. Drie decennia, talrijke plannen en diverse eigenaren later, ligt het 'Gat van Nieuwerkerk' er nog steeds desolaat bij. De dorpsraad zou er graag wonin gen gebouwd zien. Adboma heeft het perceel inmid dels al enkele jaren in bezit. Aanvankelijk lanceerde deze projectontwikkelaar een ambiti eus, plan voor een concentratie door Piet Kleemans KERKWERVE - Wat Schou- wen-Duivelands dagelijks ge meentebestuur betreft kan de kwekerij van de familie Van den Hoek uit Kerkwerve verplaatst worden van de Bootsweg naar de Taaijersweg. De kwekerij moet wijken voor natuurontwik keling. Dat staat in een brief van het college vam B en W aan de gemeenteraad. De verhuizing van de kwekerij MIDDELBURG - De brandweer moet betere afspraken maken met andere werkgevers om aan voldoende vrijwilligers te ko men. Het korps van het stadsge west Vlissingen/Middelburg is dringend op zoek naar vrijwilli gers en heeft vorig jaar al ge merkt dat het steeds moeilijker wordt nieuwe mensen te vinden. Landelijk wordt gewerkt aan nieuwe en betere regelingen, zegt D. te Paske van de stadsge- van kantoren, winkels, een auto bedrijf, een snackbar en een af haalchinees. Na meerdere aan passingen is dat plan uiteinde lijk afgeblazen. Woningbouw leek aanvankelijk niet tot de mogelijkheden te be horen, zowel door de aanwezig heid van de rijksweg N59 in de directe omgeving als door het provinciaal beleid, dat slechts mondjesmaat woningbouw in de kernen buiten Zierikzee toe stond. De kansen lijken gekeerd. Het gemeentebestuur liet in het ont- van Van den Hoek is cruciaal voor de ontwikkeling van nieu we natuur langs de Schouwse zuidkust in het kader van Plan Tureluur. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) beschouwt het aan de Bootsweg grenzende ge bied als de 'motor' van de voor de ontwikkeling van het gebied zo belangrijke kwelstroom. Door de zoute kwel ontwikkelt zich zilte vegetatie en dat geeft het nieuwe natuurgebied een uniek karakter. Over de verplaatsing van de westelijke brandweer. Vrijwilli gers moeten nu in de avonduren trainen en dat is voor sommige kandidaten een belemmering om zich aan te melden. Als zij overdag kunnen oefenen, willen zij wel vrijwilliger worden. De brandweer onderzoekt of het mogelijk is om de vaste werkge- vèrs een vergoeding te betalen voor de uren dat hun werkne mers actief zijn voor de brand weer. Het korps zoekt op dit mo ment vijftien nieuwe krachten. werpbestemmingsplan uiteinde lijk toch de mogelijkheid tot wo ningbouw open, de N59 behoeft na aanpassing van de maximum snelheid ter hoogte van Nieuwer kerk geen probleem meer te vor men en het provinciaal woning bouwbeleid is inmiddels wat ver ruimd. Mix Dorpsraadsvoorzitter J. Prins is blij met het nieuwe plan van Ad boma. „Vooral de mix van wo ningen voor jongeren én oude ren spreekt ons zeer aan. Combi kwekerij van Van den Hoek is langdurig onderhandeld. De DLG wilde een grondruil en op zich stond de familie Van den Hoek daar zeker voor open. Mits in het kader van die grond- transactie de familie op een an dere locatie een nieuwe loods en een dienstwoning mocht bou wen om het bedrijf voort te kun nen zetten. DLG en de familie Van den Hoek bereikten uiteindelijk overeenstemming met elkaar. Om de bouw van genoemde loods en dienstwoning mogelijk te maken moet het bestemmings plan aangepast worden. Vooruit- ZIERIKZEE - The Kings of Cool spelen zondag in Café De Biet. De band speelt muziek doorspekt met invloeden uit de blues, jazz, big bands en soul. The Kings of Cool spelen materi aal van onder anderen BB King, Ray Charles en Jimmy Smith. Naar aanleiding van reacties op neren van leeftijdsgroepen is veel beter dan gettovorming." Prins heeft er wel vertrouwen in dat dit nieuwe plan van Adbo ma kans van slagen heeft. „Dit past binnen het Provinciaal Om gevingsplan en binnen de ge meentelij ke woonmilieu visie zegt de dorpsraadsvoorzitter. Hij zou een kleine horecavoor- ziening op deze locatie in combi natie met woningbouw ook toe juichen. „Wij zijn daar in principe niet tegen, maar dan moet daar wel een exploitant voor te vinden lopend daarop heeft het college van B en W besloten een vrijstel lingsprocedure te starten. De ge meente legt daarmee het negatie ve advies van de provinciale agrarische adviescommissie - die zich eerder uitsprak tegen de bouw van een vervangende bedrijfslocatie aan de Taaijers weg - naast zich neer. Nu deze hindernis genomen is wil de DLG de vaart in de herin richting van de Schouwse zuid kust houden. De DLG heeft de gemeente toestemming ge vraagd voor herinrichting van het gebied rond de Bootsweg. Het college heeft daar geen de cd Cool Swing is de band hard aan de slag gegaan om met eigen nummers te komen. Het re sultaat mag er zijn; The Kings of Cool laten veel blues en jazz horen, maar. ze zijn ook niet bang nieuwe wegen te bewande len. Bij het optreden in De Biet worden beide registers openge trokken. zijn", zegt Lodewijks van Adbo ma. Wethouder Van der Wekken zegt waardering te hebben voor het nieuwe plan. „Er zitten voor de gemeente nog wel wat haken en ogen aan, maar ik héb er ver trouwen in dat dit tot een goed einde kan worden gebracht", zegt de wethouder. Lodewijks waagt zich, door er varing wijs geworden, niet aan al te optimistische uitspraken. Hij verwacht pas in 2009 echt met de bouw in het gat van Nieu werkerk te kunnen beginnen. enkele moeite mee. Als de zoge heten deelgebieden II en III her ingericht zijn kan het werk aan het natuurgebied, omsloten door Delingsdijk, Slikweg, Boo- gerdweg, Inlaagweg en Hoosjes- weg, afgerond worden. Met de aanleg van het stuk nieuwe na tuur ontstaat een waterhuis- houdkundige eenheid. In het gebied zijn.eerder al drie boerderijen inclusief- woonhui zen gesloopt. Voor twee van die bedrijven wordt voor huisves ting elders op Schouwen-Duive land gezorgd. Netto komt er der halve minder 'steen' terug dan er stond. The Kings of Cool bestaat uit Lennert Goemans (drums), Hans Goemans (saxofoon), Col lin Clement (bas), Eric van Doorn (leadgitaar), Jeroen van 't Leven (Hammondorgel en pia no) en Gerrit Rentier (gitaar en zang). Het concert in De Biet begint om 16.30 uur. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De Dierenbe scherming roept de hulp in van Schouwse ondernemers om ver wilderde katten te vinden. De Dierenbescherming Noord- en Midden-Zeeland heeft in de af gelopen maanden geld ingeza meld om verwilderde dieren te castreren of steriliseren. Dit is gebeurd na aanhoudende klach ten over de zwerfdieren, maar nu is er geen ondernemer meer die klaagt. „Ik snap het niet", zegt coördi nator I. Zweedijk van de Dieren bescherming. „Ieder jaar komen meldingen binnen over grote aantallen zwerfkatten rond bun galowparken en campings en nu is er niemand die er last van heeft." De dieren komen af op het voed sel wat daar in overvloed te vin den is en omdat de natuur zijn gang gaat, worden er jaarlijks meerdere nestjes geboren bij de zwerfkatten. Het gevolg is dat de populatie verwilderde katten OUWERKERK - Leerlingen van openbare basisschool 't Stoofje in Ouwerkerk werken vrijdaga vond mee aan de jaaruitvoering van fanfare en drumband Nieuw-Leven in het plaatselijke dorpshuis. De scholieren gaan terug in de tijd en zingen bedjes die veel toe schouwers zich uit hun eigen schoolverleden zullen herinne ren. De muzikanten van Nieuw-Le ven zoeken het meer in het he den en brengen naast het gebrui kelijke repertoire ook moderne feesttoppers van Frans Bauer, Jan Smit, de Sjonnies, de Bos wachters en de Deurzakkers. Voor alle nummers geldt dat het publiek wordt uitgenodigd van harte mee te zingen. Na de pau ze met grote verloting spelen en kele tonelisten binnen de fanfa re een sketch. De jaaruitvoering van Nieuw-Leven begint om 19.30 uur sterk groeit. Daarom is de Die renbescherming geld gaan inza melen onder het motto: „Miep wil geen moeder meer zijn, help haar". Het probleem is echter dat Miep en haar soortgenoten nu in geen velden of wegen te vinden zijn en ook (nog) niet voor overlast zorgen. „Ik heb gebeld met ver schillende campings, maar nie mand geeft aan dat er sprake is van grote aantallen katten. Het gaat hooguit om enkele katten, waarbij de campinghouders aan geven daar geen last van te heb ben." Toch is er volgens Zweedijk nog steeds sprake van een probleem. „Dat zegt ook Staatsbosbeheer, maar de katten laten zich mo menteel weinig zien." Zweedijk hoopt dat onderne mers alsnog gaan bellen over zwerfkatten. Het geld is er om een flink aantal dieren 'te hel pen'. De inzamelingsactie heeft ruim 2100 euro opgeleverd. „Het is nu de goede tijd om ze te van gen. Er zijn inmiddels al wel wat katten zwanger, maar de meesten nog niet." De katten zullen niet uit de na tuur verdwijnen. De meeste kat ten worden weer teruggebracht naar de vangplaats omdat de katten te verwilderd zijn om nog in een huis te kunnen leven. Zweedijk weet dat daarom enke le ondernemers niet mee willen werken. Die willen dat de kat ten voorgoed verdwijnen van hun terrein. „Maar dat is een il lusie. Haal je katten weg, dan zal de populatie weer aangroei en, want er is immers voedsel. Plaats je ze terug, dan blijft de populatie constant." MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een benzine- dief uit Vlissingen bij verstek veroordeeld tot honderd uur werkstraf. De 22-jarige Vlissinger tankte vorig jaar in mei en in juli vier keer benzine bij pompstations in Vlissingen, Grijpskerke en Westkapelle zonder af te reke nen. De man moet de schade te rugbetalen aan de gedupeerde pomphouders. dinsdag 7 maart 2006 WOLPHAARTSDIJK - Kinderopvang De Bevelanden be-' gint in april met buitenschoolse opvang in Wolphaarts- dijk. In de ruimte van peuterspeelzaal De Tjoekjes in dorpshuis De Griffioen wordt op maandag-, dinsdag- en donderdagmiddagen opvang geboden aan kinderen van de basisscholen. In verband daarmee wordt donderdagavond 9 maart in De Griffioen een informatiebijeenkomst (aanvang 20.00 uur) gehouden. Voorlopig blijft de buitenschoolse opvang in Wolphaartsdijk beperkt tot drie middagen in de week. Op overige dagen en in de schoolvakanties kunnen de kin deren terecht op andere locaties van de Kinderopvang De Bevelanden. Willy Bondewel op de 'oude' Zonnebloem waarop hij in vijftien jaar tijd in totaal 168 keer meevoer als kapitein of stuurman, door Wout Bareman ROTTERDAM - Natuurlijk was er een vleugje weemoed, toen hij de 'oude' Zon nebloem voor het laatst afmeerde. Maar 'oproepkapitein' Willy Bondewel uit Terneuzen plengde gisteravond, bij het afscheid in de Coolhaven in Rotterdam, niet één traan. Tja, hij is nu eenmaal de nuchterheid zelve. „Ik heb bij het weg gaan even zachtjes 'Tabé, ouwe schuit' geneuried. Meer niet." Binnenkort stapt hij Over op de nieuwe Zonnebloem van de gelijknamige orga nisatie, die langdurig zieken en gehandi capten op gezette tijden opbeurt met een stukje vertier. Begin februari kwam het nieuwe schip, dat volgens Bondewel de allure van een heus cruiseschip heeft in de vaart. Dit jaar staan er 42 reizen met in totaal 2850 passagiers op het pro gramma. En Bondewel zal er bij zijn. Want het afscheid van de oude Zonne bloem, waarop hij in vijftien jaar tijd in totaal 168 meevoer als kapitein of stuur man, is voor hem geen afscheid van het werk aan boord. „Ik ben 68, maar het gaat me nog prima af. Het is zo ontzet tend leuk om voor die mensen, die op de ze manier ook hun vaak eenzame leven op een prachtmanier onderbroken zien, te varen. Het is iets heel speciaals. Je ziet mensen opleven, je merkt hoe ze er naar toe hebben geleefd. Mensen, die in sommige gevallen te horen hebben ge kregen dat ze niet lang meer te leven hebben. Het lijkt wel of ze hun leven nog even oprekken om die reis toch nog mee te maken. De emoties aan het einde van de reis.het is prachtig werk." Hij heeft al proefgevaren met het nieu we, hypermoderne schip en staat in april veertien dagen in de stuurhut als vervangend kapitein. Het schip is al di rect voor een jaar volgeboekt; de wacht lijsten zijn enorm. Ja, eigenlijk zou de organisatie snel geld moeten inzamelen voor een tweede schip. Willy Bondewel begon bij de Zonne bloem nadat hij op doktersadvies was gestopt met het zware werk als binnen schipper. Z'n rug liet dat werk niet meer toe. „Van het GAK kreeg ik: wel toestemming om op de Zonnebloem te gaan varen, omdat op dat schip alle mo gelijke voorzieningen voor gehandicap ten voorhanden waren. Voor mij was het een geschenk uit de hemel, want ik had, na 28 jaar zelfstandig varen en voordien bij m'n vader aan boord, geen zin op de wal weg te kwijnen." De Zonnebloem vaart hoofdzakelijk Rijnreizen vanuit Arnhem. Alleen bij ex treme omstandigheden, zoals te hoge of te lage waterstanden, wordt een alterna tieve route door Nederland gevaren. Bondewel: „Op dit soort passagierssche pen moet altijd twee man aan boord zijn met de vereiste papieren. Het is echt zaak dat er mensén met ervaring op de brug staan, want op de Rijn is het constant uit je doppen kijken, vooral in de buurt van schepen met gevaarlijke stoffen. En die varen er nog al wat." Lekke band Varen met gehandicapten en langdurig zieken brengt ook onvergetelijke erva ringen met zich mee. Zoals die keer dat foto Marijke Folkertsma een bedlegerige passagier met bed en al in het centrum van een Duitse stad strandde met.een lekke band. „Moes ten we aan boord een nieuw wiel opha len." Of het verhaal van die defecte wc-pot, die in afwachting van reparatie was gedemonteerd en op de gang was gezet. „En jawel, toen we hem wilden terugplaatsen bleek hij door iemand ge bruikt!" Dat de Rijnreizen wonderen doen, blijkt regelmatig. Bondewel grinni kend; „Bij het ontschepen zijn er men sen, die hun rollator vergeten en zo naar huis terugkeren. Wij noemen dat het Lourdeseffect." Gisteren voer Bondewel de oude Zonne bloem van Geertruidenberg naar de Coolhaven in Rotterdam. Met aan boord een groot aantal genodigden, on der wie mensen van het Leger des Heils. De boot gaat namelijk twee jaar dienst doen als drijvend opvangcentrum voor dak- en thuislozen. Willy Bondewel, vo rig jaar nog uitgeroepen tot Havenman van het jaar in Terneuzen en al eerder benoemd tot Schuttevaerman van de Eeuw, leverde het schip probleemloos af. Zoals hij dat al tientallen keren eer der deed. KATS - In een botenloods aan de Veerhaven bij Kats is tussen zaterdagmiddag vijf uur en zondagmorgen kwart voor negen ingebroken. Verschillende boten zijn opengebroken. Wat en voor hoe veel geld er is meegenomen, is nog niet bekend, omdat geen van de botenbezitters tot op heden aangifte heeft ge daan bij de politie. Een toegangsdeur tot de botenloods was geforceerd. SINT-PHILIPSLAND - Onbekenden hebben tussen afge lopen vrijdagavond zes uur en zaterdagmorgen negen uur zes ruiten vernield van het praathuisje aan de Zuiddijk in Sint-Philip sland De ruiten werden ingegooid met stukken steen. De schade bedraagt ongeveer 750 euro. ZOUTELANDE - Rijkswaterstaat is gisteren begonnen met het opspuiten van de stranden tussen Vlissingen en Westkapelle. De zuidwestkust van Walcheren krijgt 1,6 miljoen kubieke meter nieuw zand. Dat is voldoende voor vier jaar. Over dertien kilometer kunnen strandgasten vanaf begin juni op vers zand vertoeven. De zandsupple- tie wordt in opdi-acht van Rijkswaterstaat uitgevoerd door Boskalis. Het opspuiten gaat dag en nacht door, ze ven dagen in de week. Boskalis zet de grootste hopperzui ger van Europa, de Prins van Oranje, in. Plet schip haalt het zand uit de Noordzee en brengt elke vierenhalf uur een lading naar de Walcherse kust. VROUWENPOLDER - Zodra het winterweer verdwijnt en het veld minder drassig is, wordt begonnen met de bouw van een skatebaan achter de Dorpsdijk in Vrouwen polder. H. Koster van de dorpsraad: „We hopen dat de skatebaan eind mei, tijdens de Vrouwenpolderse Dagen, geopend kan worden.De baan zal bestaan uit twee quar- terramps en een f unbox. De'gemeente had voor de aanleg van de twee quarterramps 20.000 euro beschikbaar ge steld. De dorpsraad wilde daar een funbox, een soort ku bus of driehoek met een paar schuine zijden, aan toevoe gen. Daarvoor is gezocht naar sponsoren. Nu die gevon den zijn, heeft de gemeente besloten ook 1500 euro aan de funbox bij te dragen vanuit het Leefbaarheidsfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35