Angst voor Sloepoort iets geluwd GRgeKteAer PZC reuma da Dierenbescherming zoekt wilde katten op Schouwen-Duiveland Steeds meer protesten tegen sluiting stations Dorpsraden op hun hoede Wandelnetwerk in grensregio Muziekfeest in Middelburg Vrouwenavond Goese stichting schrapt taptoe op Grote Markt zonder evenwicht 11111111® wmmmrn valt de wereld stil Steun reuma- research, in je eigen belang. Giro 324. {Reumafonds door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - De angst voor de komst van het nieuwe bedrijventerrein Sloepoort, net buiten het Sloegebied, is bij de dorpsraden van 's-Heerenhoek en Nieuwdorp iets geluwd, zo bleek gisteravond op een infor matiebijeenkomst van de ge meente Borsele. Sloepoort is tussen 's-Heeren hoek en Nieuwdorp gepland. Op het bedrijventerrein kunnen on der meer havengebonden bedrij ven komen. Dat stuitte de dorpsraden van de nabij gelegen dorpen tegen de borst, ook omdat havenschap Zeeland Seaports het terrein gaat uitgeven. De dorpsraden vrezen dat het in dustrie- en havengebied Vlissin- gen-Oost daarmee een grens overgaat en de overlast, zal toe nemen. In reactie op het vooront werp-bestemmingsplan van de gemeente Borsele voor Sloe poort lieten de dorpsraden al enige tijd geleden hun bedenkin gen horen. Gisteravond waren vertegen woordigers van beide bewoners organisaties door de gemeente uitgenodigd in Heinkenszand om hun op- en aanmerkingen toe te lichten en vooral om dui delijk te maken welke voorwaar den aan de in Sloepoort te vesti gen bedrijven zullen worden ge steld. Normen Het bedrijventerrein is met-na me bedoeld voor ondernemin gen uit Borsele die uit hun jasje groeien of iets nieuws willen, werd duidelijk gemaakt. Havengebonden bedrijven kun nen er zeker ook komen, maar die moeten dan wel voldoen aan wettelijke geluids- en andere mi lieunormen. En het zal gaan om bedrijven die niet gebonden zijn aan diep vaarwater. Met de komst van Sloepoort houdt Zeeland Sea ports ruimte in het Sloegebied voor ondernemingen die wel aan dat diepe vaarwater zijn ge bonden. Helemaal overtuigend klonk dit de dorpsraadleden niet in de oren.. Naaf hun idee is er in het Sloegebied nog voldoende ruim te, waarbij gewezen werd op de vestiging van een politieschool. „Als Sloepoort er al was ge weest, was de politieschool daar heen gegaan", stelde P. van de Schraaf van Zeeland Seaports. „De school kon echter niet lan ger wachten." Dat er nog genoeg ruimte in Vlis- singén-Oóst is. werd door Van de Schraaf bestreden. Geluidsbelasting De mededeling dat de geluidsbe lasting van Sloepoort wordt meegeteld bij die van het Sloege bied, kwam weer geruststellend over. Al tekende H. van Dam uit Nieuwdorp daarbij aan dat het raar is dat de geluidsbelastin gen van industrie en wegverkeer apart worden gewogen. „Alsof geluid niet stapelt. Zo ervaren bewoners dat in elk geval wél." De wet schrijft evenwel aparte berekeningen van de geluidsbe lastingen voor. De procedures rond Sloepoort zijn voorlopig niet afgerond. Zo lang houden de dorpsraden de vinger aan de pols, beloofden de dorpsraadleden. G. Eijssens uit 's-Iieerenhoek zette scherp aan: „Je zit toch met de angst 'gaat mijn dorp er niet aan?'. Al is dat wat overdre ven." dinsdag 7 maart 2006 vv 14 door Melita Lanting ZIERIKZEE - De Dierenbe scherming roept de hulp in van Schouwse ondernemers om ver wilderde katten te vinden. De Dierenbescherming Noord- en Midden-Zeeland heeft in de af gelopen maanden geld ingeza meld om verwilderde dieren te castreren of steriliseren. Dit is gebeurd na aanhoudende klach ten over de zwerfdieren, maar nu is er geen ondernemer meer die klaagt. „Ik snap het niet", zegt coördi nator I. Zweedijk van de Dieren bescherming. „Ieder jaar komen meldingen binnen .over grote aantallen zwerfkatten rond bun galowparken en campings en nu is er niemand die er last van heeft." De dieren komen af op het voed sel wat daar in overvloed te vin den is en 'omdat de natuur zijn gang gaat, worden er jaarlijks meerdere nestjes geboren bij de zwerfkatten. Het gevolg is dat de populatie verwilderde katten sterk groeit. Daarom is de Die renbescherming geld gaan inza melen onder het motto: „Miep wil geen moeder meer zijn, help haar". Het probleem is echter dat Miep en haar soortgenoten nu in geen velden of wegen te vinden zijn en ook (nog) niet voor overlast zorgen. „Ik heb gebeld met ver schillende campings, maar nie mand geeft aan dat er sprake is van grote aantallen katten. Het gaat hooguit om enkële katten, waarbij de campinghouders aan geven daar geen last van te heb ben," Toch is er volgens Zweedijk nog steeds sprake van een probleem. „Dat zegt ook Staatsbosbeheer, 'maar de katten laten zich mo menteel weinig zien." Zweedijk hoopt dat onderne mers alsnog gaan bellen over zwerfkatten. Het geld is er om een flink aantal dieren 'te hel pen'. De inzamelingsactie heeft ruim 2100 euro opgeleverd. „Het is nu de goede tijd om ze te van gen. Er zijn inmiddels al we! wat katten zwanger, maar d= meesten nog niet." De katten zullen niet uit de na tuur verdwijnen. De meeste kal- ten worden weer teruggebracht naar de vangplaats omdat de katten te verwilderd zijn on nog in een huis te kunnen leven. Zweedijk weet dat daarom enke le ondernemers niet mee willen werken. Die willen dat de kat ten voorgoed verdwijnen van hun terrein. „Maar dat is een il lusie, Haal je katten weg, dan zal de populatie weer aangroei- en, want er is immers voedsel, Plaats je ze terug, dan blijft de populatie constant." SLUIS - De gemeente Sluis en de provincie West-Vlaandercn hebben een grensoverschrijdend wandelnetwerk in het Land van Uilenspiegel uitgestippeld. Het netwerk omvat een stelsd van paden, wegen, dijken en steegjes en haakt aan bij de be staande dorpswandelingen en lange afstandsroutes. De route strekt zich uit over de Brugse Ommelanden, het Meetjesland en West-Zeeuws-Vlaanderen. MIDDELBURG - In het Paletin de Middelburgse Magistraat- wijk wordt zaterdag 18 maart het muziekfeest 'Greatest Hits' gehouden. De avond staat in heil teken van de jaren zeventig; tachtig en negentig. De zaal i| open vanaf 20.30 uur. OOST-SOUBURG - Aglow, de interkerkelijke organisatie voor vrouwen, houdt dinsdag ld maart een bijeenkomst in Oost-Souburg. De ontmoeting begint om 19.30 uur in gebouw De Ark. door Willem van Dam KAPELLE - Het verzet tegen de plannen van de Nederlandse Spoorwegen om drie stations in Zeeland te sluiten groeit. Gisteren ontving wethouder J. Herselman van Kapelle 3370 handtekeningen tegen de voorge nomen sluiting van het NS-sta- door Harmen van der Werf GOES - De taptoe op de Grote Markt in Goes is door stichting Goes Promotie geschrapt. Goes Promotie maakt dit jaar andere keuzes en zit met beperkte finan ciële middelen. „Jammer dat de taptoe weg valt", vindt coördinator Ad Schuurbiers van Goes Promotie, „zeker in het licht van de vele activiteiten die vorig jaar in tion Kapelle- Biezelinge. De sta pels handtekeningen zijn het re sultaat van een actie van de plaatselijke afdeling van de NBvP Vrouwen van Nu (voor heen plattelandsvrouwen). De handtekeningen werden afgelo pen zaterdag ingezameld bij een aantal supermarkten in Kapelle en Biezelinge. Ook lagen bij di verse instellingen, zoals het post kantoor, de bibliotheek, de Vroonë en de Cederhof, lijsten waarop de inwoners van Kapel le een protestkrabbel konden, plaatsen. Wethouder Herselman was gis termorgen zeer ingenomen met het aantal ingezamelde handte keningen. Dat toont ondubbel- zinning aan, aldus Herselman, hoezeer de bevolking van de ge meente Kapelle '(nog geen 12.000 inwoners) hecht aan de instandhouding van het NS-sta- tion. Vergelijkbaar Vergelijkbare acties in Krabben- dijke en Arnemuiden (ook daar bevinden de NS-stations zich in de gevarenzone) leverden eerder in totaal eveneens ruim 3000 handtekeningen op. Zowel in Ar nemuiden als in Krabbendijke werden er rond de 1700 ingeza meld, De gemeenbesturen van Kapel le, Reimerswaal en Middelburg maken zich - met de provincie - ook sterk voor het behoud van de stations. Zij voelen zich daar in gesteund door een meerder heid in de Tweede Kamer. Die vindt ook dat de stations in Krabbendijke, Kapelle-Biezelin- ge en Arnemuiden niet uit het spoorboekje mogen worden ge schrapt. Goes plaatsvonden, toen de stad het zeshonderd jaar bestaan vierde." Hij zou het gevoel dat in het jubileumjaar in Goes is ontstaan, het gevoel dat Goes als evenementenstad meetelt, graag vasthouden. Stichting Goes Promotie krijgt van de gemeente een vast evene mentenbudget van 50.000 euro plus 10.000 euro voor het stimu leren van activiteiten. Plet eer ste bedrag staat voor vijftien jaar vast. Het laatste was in 2004 nog 18.000 euro, maar is in 2005 teruggebracht, aldus Schuurbiers. „Het blijft vechten om extra geld, niet alleen bij de gemeente, maar ook bij onderne mers. En de taptoe valt dan af. Die was -financieel niet meer rond te breien." Wethouder J. Herselman ontving welgeteld 3372 handtekeningen tegen de sluiting van het NS-station in Kapelle-Biezelinge. Met het plaat sen van zijn eigen handtekening bracht Herselman de stand op 3373. foto Dirk-Jan Gjeltema Boven de 35 begint reuma vaak al. Boven de 60 heeft bijna iedereen er mee te maken. www.reumafonds.nl Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voor het voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maar de laatste honderd jaar is de balans wreed verstoord. Greenpeace doet daar wat aan. Met educatie, onderzoek, lobby en, als dat niet helpt, met actie. Steun ons en word donateur. Via giro 44 of ga naar www.greenpeace.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14