Vlissingen slaat zich op de borst sg® PZC Zeeuws-Ylaamse wethouders prijzen gezonde voeding aan Boete voor klimmen op dak Kinderbescherming Driekwart van doelstellingen Stadskoers 2010 is behaald Winterkleding voor een euro i i Den Dekker PlNV^ziek INBRAAK Hiphop-party in Walk-Inn Oude hits in café Bommel Boete voor rijden na roken wiet Dansen voor vijftigplussers ,13 Kapitein zegt oud schip vaarwel Skatebaan in mei open Fietser rijdt tegen stilstaande auto Inbraak botenloods haven bij Kats Monument Krabbendijke hersteld Wmótc dprrWendyvanden Hurk VLISSINGEN - Op de helft van Vlissingen Stadskoers 2010 is ze ker driekwart van de doelstellin gen. die de stad in 2000 voor zichzelf vastgelegd heeft, be haald. Vlissingen ligt op koers. Eind jaren negentig stelde de ge meente een lijst met 66 actiepun ten op. Die moesten voor 2010 zijn behaald. En een dag voor de gemeenteraadsverkiezingen laat het college van B en W zien wat hij de afgelopen periode heeft uitgevoerd: van alle punten is driekwart behaald. Om wat voorbeelden te noemen: in de zomer is het rustiger op de boulevards en met de uitbrei ding van het aantal slaaphuisjes op het Nollestrand komen meer verblijfsrecreanten in de stad. Maar ook: de vismijn is gepriva tiseerd, Vlissingen heet nog al tijd 'bruisend als de branding', politieke partijen praten steeds meer met elkaar, in de stad ont staat een echte horecakern. Dan het paradepaardje van de stad: na jaren ligt er de Konings- brug. Vlissingen heeft eindelijk een tweede binnenstadsontslui ting. Het college is trots, blijkt wel uit het aantal keren dat hij erover rept in zijn evaluatie van de Stadskoers. De Koningsbrug is goed voor vijfmaal 'gelukt'. Natuurlijk heeft het college nog met alles voor elkaar gekregen. Zo is het Bellamvpark nog altijd geen flaneergebied. Wel ligt op agenda [STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Wijkcentrum Palet 13.30- 16.30: Seniorenclub, met onder meer biljarten, kaarten, koersbal en sjoelen; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VUSSINGEN - Open Hof, 16.15 uur: Po- weiyoga; 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- Gildeweg 29,14.00 -15.30 uur: interker kelijk kindertheater. 00STKAPELLE - Alle tweede hands winterkleding van Woord en Daad in Oostkapelle is van dinsdag 14 tot en met zaterdag 18 maart te koop voor één euro. Het winkeltje is elke dinsdag-, donderdag- en zaterdagmorgen geopend en op woensdag de hele dag. De opbrengsten komen ten goede aan de realisatie van een gezondheidsproject in Bangla desh. Woord en Daad is geves tigd aan de Dorpsstraat 25 te Oostkapelle. Advertentie KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden: zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het stadskantoor een schets van een autoluwer horecagebeuren. „Maar zover is het nog bij lange na niet", zegt voorlichter R. de Witte. „Die gewone stoeptegels op het Bellamypark liggen er als noodmaatregel. Straks komt er een even mooie inrichting als die van de Nieuwendijk. Minder auto's, meer terrassen. Een plek MIDDELBURG - De vijf actie voerders van Family for Justice hadden een smoesje gebruikt om het kantoor van de Raad voor de Kinderbescherming bin nen te komen. De 'huisvrede breuk' kwam ze gisteren bij de rechter in Middelburg op een boete van tweehonderd euro per man te staan. Op 26 oktober van het vorig jaar liepen de mannen met een mede werker van de Raad voor de Kin derbescherming mee naar bin nen toen die om half acht de deur van het slot deed. Daarna vroegen ze hem naar buiten te gaan. Toen hij weg was, blok keerden ze de deuren en klom men op het dak. Het enige doel van hun actie (Advertentie) COLIJN BELLEN 0113-213720 ^t^kend BEVEILIGINGSBEDRIJF Lewestraat 43 Goes/Kloetinge www.coliinbv.nl waar je rustig tussen alle horeca kunt wandelen. Zo gaan we de Fonteyne en het De Ruyterplein ook aankleden. Volgend jaar zal het allemaal klaar zijn." Die horeca zit in elk geval wel al steeds dichterbij elkaar. „We hebben de Concurrent naar het Bellamypark gehaald. Wat wij ook willen, is dat steeds meer ho- was aandacht te vragen voor de vaders die na een echtscheiding hun kinderen niet meer mogen zien. En voor de kinderen, want ook die lijden daaronder, stellen de actievoerders. Ze wilden pra ten met de directeur van de Kin- recaondernemers het maritieme thema aanhalen in hun zaak. Dat hadden we ook als doelstel ling gesteld voor 2010. Niet dat het een voorwaarde is, maar wel een wens. Dat maritieme karak ter is echt iets Vlissings. Die zee moeten we uitbuiten." Ook niet gelukt: onderzoek naar 'grootschalige toeristische voor zieningen'. Dus nog geen verde re studie naar een casino aan de boulevard. Maar dat ligt niet aan de gemeente, denkt de voor lichter. „Eerst moeten wij lucht krijgen van ondememersplan- nen en pas dan kunnen wij daar op inspringen. Tot die tijd blijft de gemeente passief. Die kan al leen de boulevard mooi inrich ten, zodat er ondernemers op af komen. Want natuurlijk willen ook wij dat de boulevard op knapt. Alleen kunnen wij geen hotels bouwen, of terrassen aan leggen. Dat is aan hen, niet aan de gemeente." En als de ondernemers zich voor 2010 weten te melden, is ook dat speerpunt behaald. de de conclusie van de rechter. Omdat de actie zowel in tijd als in overlast beperkt was geble ven, legde de rechter hun de helft van de boete op die het Openbaar Ministerie had geëist. En dus hoeven ze geen 400 euro maar 200 euro boete per man te betalen. Als ze dat niet doen, moeten ze vier dagen de gevan genis in. Spijt van hun actie hadden ze geen van allen. Daarvoor vinden ze het doel te belangrijk: gelijke rechten voor beide ouders. Ze zullen dan ook doorgaan met ac tievoeren. Ze voegden gisteren de daad bij het woord, voor de rechtbank waar ze terechtstonden. Deze ac tie bleef beperkt tot het ophan gen van spandoeken en het uit delen van brieven over Family for Justice. VLISSINGEN - In het Vlissing- se jongerencentrum Walk-Inn wordt zaterdag een hiphop-par ty gehouden. Er zijn optredens van onder meer De Dikke en de Dunne en 111 Productionz. Het feest begint om 21.00 uur en duurt tot 24.00 uur. door Jeanette Vergouwen HULST - GGD Zeeland geeft in een rapport aanwijzingen hoe het eetpatroon van scholieren positief kan worden beïnvloed. Het eerste plan van aanpak werd gisteren overhandigd aan de directie van het Reynaertcol- lege in Hulst. Met redelijk eenvoudige acties kunnen de schooldirecties bij dragen aan een goede gezond heid van hun leerlingen. Bijvoor beeld bewuster omgaan met het vullen van de automaten. Behal ve saucijzenbroodjes moeten er ook gezonde alternatieven te koop zijn en wat frisdrank be treft moeten ook suikervrije va rianten worden aangeboden In samenwerking met GGD Zee land gingen de drie Zeeuws- Vlaamse wethouders met volks gezondheid in de portefeuille de boer op om scholieren te wijzen op het belang van gezonde voe- ding. De wethouders C. Liefting (Ter- neuzen) L. Kamphuis (Sluis) en P. Weemaes (Hulst) deelden gis teren, gestoken in een T-shirt met de tekst „Jij wordt mijn toetje" appels uit op het Reynae- rtcollege. GGD Zeeland neemt de signa len dat de kinderen te dik wor den serieus. Het overgewicht moet volgens de actie bestreden worden door het eten van fruit. De schooldirecties moeten er op hun beurt op toezien dat scholie ren ook op school in staat wor den gesteld gezond te eten. De twee locatiedirecteuren van het Reynaertcollege, Th. de Rijke (Gildestraat) en J.K. Bolleman (Zoutestraat) namen als eerste het rapport met aanbevelingen in ontvangst. „Het is en blijft moeilijk", zegt De Rijke. „We hebben een tijd light-dran- ken aangeboden maar die willen de leerlingen niet. Daarom bie den we zowel gezonde als zoete zaken aan, anders gaan de leer lingen wel naar de supermarkt in de buurt. Desondanks nemen we de aanbevelingen serieus. Dit rapport is onderdeel van het gemeentelijk beleid jeugdge zondheidszorg en dat is weer eens wat anders dan alleen maar bezig zijn met vandalis me." Volgens Bolleman zijn veel leer lingen al bewust bezig met hun eetpatroon. „Ze vragen ons of er meer fruit op school verkocnt kan worden. Die mogelijkheid gaan we bekijken." Niet alleen de schooldirecties moeten hun verantwoordelijkheden nemen, ook ouders moeten letten op de eetgewoonten van hun kinae ren, stellen de wethouders. De leerlingen uit de tweede klas sen krijgen adviezen van een jeugd verpleegkundige. Tijdens een onderzoek wordt gekeken naar het gewicht en de leefwij ze. Twee jaar later wordt het on derzoek herhaald en wordt geke ken of de adviezen nut hebben gehad. De wethouders stellen dat de actie een vervolg moet hebben. MIDDELBURG - Café Bommel aan de Vlasmarkt in Middel burg staat vrijdag in het teken van de jaren zeventig, tachtig en negentig. DJ Patrick draait van 22.00 tot 2.00 uur plaatjes. MIDDELBURG - Een 23-jarige Belg zal zich zijn bezoekje aan koffieshop Checkpoint in Ter- neuzen, op 10 augustus vorig jaar, nog lang heugen. De Middelburgse politierechter legde hem 460 euro boete op voor rijden onder invloed. De in woner van Torhout kocht wiet in de koffieshop, rookte ter plek ke een joint en stapte vervol gens in zijn auto om naar huis te rijden. De politie trof de Belg vervolgens in Schoondijke in diepe slaap achter het stuur van zijn auto langs de weg, terwijl de motor nog draaide. OOST-SOUBURG - Welzijnsor ganisatie Palladium houdt mor gen in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg een dansbijeen- komst voor vijftigplussers. De middag is van 13.30 uur tot 16.30 uur. derbescherming, met de gedepu- officier van justitie, die de man- teerde voor jeugdzorg en met de nen ten laste had gelegd dat ze commissaris van de koningin, 'wederrechtelijk' het pand wa- Dat hadden ze ook op een ande- ren binnengedrongen. De vijf re manier kunnen vragen, oor- ontkenden dat, maar gaven wel deelde de rechter. toe dat ze 'een smoesje' hadden Hij was het daarom eens met de gebruikt. Huisvredebreuk, luid- De leden van Family for Justice gingen na hun veroordeling gewoon weer verder met actievoeren. foto Ruben Oreel dinsdag 7 maart 2006 Willy Bondewel op de 'oude' Zonnebloem waarop hij in vijftien jaar tijd in totaal 168 keer v meevoer als kapitein of stuurman. door Wout Bareman ROTTERDAM - Natuurlijk was er een vleugje weemoed, toen hij de-'oude' Zon nebloem voor het laatst afmeerde. Maar 'oproepkapitein' Willy Bondewel uit Terneuzen plengde gisteravond, bij het afscheid in de Coolhaven in Rotterdam, niet één traan. Tja, hij is nu eenmaal de nuchterheid zelve. „Ik heb bij het weg gaan even zachtjes 'Tabé, ouwe schuit' geneuried. Meer niet." Binnenkort stapt hij over op de nieuwe Zonnebloem van de gelijknamige orga nisatie, die langdurig zieken en gehandi capten op gezette tijden opbeurt met een stukje vertier. Begin februari kwam het nieuwe schip, dat volgens Bondewel de allure van een heus cruiseschip heeft in de vaart. Dit jaar staan er 42 reizen met in totaal 2850 passagiers op het pro gramma. En Bondewel zal er bij zijn. Want het afscheid van de oude Zonne bloem, waarop hij in vijftien jaar tijd in totaal 168 meevoer als kapitein of stuur man, is voor hem geen afscheid van het werk aan boord. „Ik ben 68, maar het gaat me nog prima af. Het is zo ontzet tend leuk om voor die mensen, die op de- ze manier ook hun vaak eenzame leven op een prachtmanier onderbroken zien, te varen. Het is iets heel speciaals. Je ziet mensen opleven, je merkt hoe ze er naar toe hebben geleefd. Mensen, die in sommige gevallen te horen hebben ge kregen dat ze niet lang meer te leven hebben. Het lijkt wel of ze hun leven nog even oprekken om die reis toch nog mee te maken. De emoties aan het einde van de reis.het is prachtig werk." Hij heeft al proefgevaren met het nieu we, hypermoderne schip en staat in april veertien dagen in de stuurhut als vervangend kapitein. Het schip is al di rect voor een jaar volgeboekt; de wacht lijsten zijn enorm. Ja, eigenlijk zou de organisatie snel geld moeten inzamelen voor een tweede schip. Willy Bondewel begon bij de Zonne bloem nadat hij op doktersadvies was gestopt met het zware werk als binnen schipper. Z'n rug het dat werk niet meer toe. „Van het GAK kreeg ik wel toestemming om op de Zonnebloem te gaan varen, omdat op dat schip alle mo gelijke voorzieningen voor gehandicap ten voorhanden waren. Voor mij was het een geschenk uit de hemel, want ik had, na 28 jaar zelfstandig varen en voordien bij m'n vader aan boord, geen zin op de wal weg te kwijnen." De Zonnebloem vaart hoofdzakelijk Rijnreizen vanuit Arnhem. Alleen bij ex treme omstandigheden, zoals te hoge of te lage waterstanden, wordt een alterna tieve route door Nederland gevaren. Bondewel: „Op dit soort passagierssche pen moet altijd twee man aan boord zijn met de vereiste papieren. Het is echt zaak dat er mensen met ervaring op de brug staan, want op de Rijn is het constant uit je doppen kijken, vooral in de buurt van schepen met gevaarlijke stoffen. En die varen er nog al wat." Lekke band Varen met gehandicapten en langdurig zieken brengt ook onvergetelijke erva ringen met zich mee. Zoals die keer dat foto Marijke Folkertsma een bedlegerige passagier met bed en al in het centrum van een Duitse stad strandde met... een lekke band. „Moes ten we aan boord een nieuw wiel opha len." Of het verhaal van die defecte wc-pot, die in afwachting van reparatie was gedemonteerd en op de gang was gezet. „En jawel, toen we hem wilden terugplaatsen bleek hij door iemand ge bruikt!" Dat de Rijnreizen wonderen doen, blijkt regelmatig. Bondewel grinni kend: „Bij het ontschepen zijn er men sen, die hun rollator vergeten en zo naar huis terugkeren. Wij noemen dat het Lourdeseffect." Gisteren voer Bondewel de oude Zonne bloem van Geertruidenberg naar de Coolhaven in Rotterdam. Met aan boord een groot aantal genodigden, on der wie mensen van het Leger des Heils. De boot gaat namehjk twee jaar dienst doen als drijvend opvangcentrum voor dak- en thuislozen. Willy Bondewel, vo rig jaar nog uitgeroepen tot Havenman van het jaar in Terneuzen en al eerder benoemd tot Schuttevaerman van de Eeuw, leverde het schip probleemloos af. Zoals hij dat al tientallen keren eer der deed. VROUWENPOLDER - De skatebaan achter de Dorpsdijk in Vrouwenpolder wordt binnenkort gebouwd. Zodra het winterweer verdwijnt en het veld minder drassig is, kan volgens H. Koster van de dorpsraad begonnen worden met de aanleg van de baan. „We hopen dat de skatebaan eind mei, tijdens de Vrou- wenpolderse Dagen, geopend kan woi'den." De baan zal bestaan uit twee qucirterramps en een funbox. De gemeen te Veere had voor de aanleg van de twee quarterramps 20.000 euro beschikbaar gesteld. De dorpsraad wilde daar een funbox, een soort kubus of driehoek met een paar schuine zijden, aan toevoegen. Daarvoor is gezocht naar sponsoren. Nu die gevonden zijn, heeft de gemeente besloten ook 1500 euro aan de funbox bij te dragen vanuit het Leef baarheidsfonds. MIDDELBURG - Op de Kruitmolenlaan in Middelburg is gistermiddag een onbekende fietser tegen een geparkeer de auto gereden. De eigenaresse van de auto stond rond kwart over twaalf voor het raam en zag een oudere man bij haar auto weg fietsen nadat hij vermoedelijk tegen haar auto was gere den. De onbekende man is hierbij gewond geraakt want er lag een plas bloed op straat en er zat bloed op de auto. Verder werd bij de auto een klein, zwart gebreid mutsje gevonden. De fietser was mogelijk in de war en is doorgereden zon der zijn identiteit bekend te maken. De auto raakte wel beschadigd. KATS - In een botenloods aan de Veerhaven bij Kats is tussen zaterdagmiddag vijf uur en zondagmorgen kwart voor negen ingebroken. Verschillende boten zijn opengebroken. Wat en voor hoe veel geld er is meegenomen, is niet bekend, omdat geen van de botenbezitters tot op heden aangifte heeft gedaan bij de politie. Een toegangsdeur tot de botenloods was ge forceerd. KRABBENDIJKE - De restauratie van het monumentale pand aan de Dorpsstraat 79 in Krabbendijke is voltooid. Enkele jaren geleden had woningcorporatie R&B wonen plannen om het gebouw te slopen, maar dat stuitte op be zwaren van veel omwonenden. Toen ook de Rijksdienst voor de Monumentenzorg nega tief adviseerde over de sloop, besloot R&B er van af te zien. Enige tijd later nam de Stichting tot behoud en ondersteu ning van Monumenten te Goes het pand over. Ze heeft het de afgelopen paar jaar opgeknapt en er drie huurapparte- menten in gerealiseerd. Daarmee zette de stichting, die in Goes heel veel monu mentale gebouwen onderhoudt en verhuurt, voor het eerst voet buiten die gemeente. Het monumentale pand in Krabbendijke wordt vrijdag 17 maart op feestelijke wijze opgeleverd. Dat gebeurt vanaf 15.45 uur. Het is op die dag mogelijk om de drie apparte menten te bezichtigen. door Maurits Sep 4 IHG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13