Kramer verslaat Hedrick nu wel Die Mannschaft ligt op schema KICK-OFF VOOR STARTERS! AZ geeft kijkje in de toekomst Feyenoord zoekt S een echte leider Gianni Romme gaat voorlopig door Emmen mist tweede plaats na nederlaag Timmer is schaatsen nog lang niet beu 19 Gomes in beeld bij Corinthians Wereldbekerzege baanrenner Bos Van Barneveld nog ongeslagen Ster van Zwolle afgelast Finale Federer-Nadal in Dubai Amerikaan wint wereldbeker op 5000 meter Turners liggen op schema in Teheran PZC I O JobTrack.nl zaterdag 4 maart 2006 EINDHOVEN - De Braziliaanse topclub Corinthians heeft zijn zinnen gezet op PSV-doelman Gomes. De Brazi lianen willen een poging ondernemen om de 25-jarige doelman over te nemen. Gomes heeft een contract tot 2008 bij PSV. De verbintenis bevat een clausule met een afkoopsom. PSV heeft goede hoop dat Gomes uit sportief oogpunt in Europa wil blijven en kiest voor het openbre ken van het contract in Eindhoven. Guus Hiddink en Go- mes hebben daarover binnenkort een gesprek. GPD SYDNEY - Theo Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijden op de wielerbaan van Sydney het onderdeel keirin gewon nen. De Nederlander troefde de Maleisiër Ng On Lam en de Duitser Van Eijden af. Adrie Visser slaagde er op de puntenkoers net niet in een medaille te halen. Zij werd vierde. Tim Veldt werd net als Visser vierde, in zijn geval op de kilometer tijdrit. ANP ABERDEEN - Raymond van Barneveld is nog ongeslagen in de Premier League, het prestigieuze toenjooi van zijn nieuwe bond PDC. De Haagse profdarter won in de derde ronde van stadgenoot Roland Scholten, die ook nog geen partij had verloren. 'Barney' zegevierde in Aberdeen over tuigend met 8-3. Hij gooide vier keer 180 en haalde een ge middelde van 30,49 punten per pijl. Scholten bleef daar duidelijk bij achter: 26,76. Phil Taylor, Van Barnevelds grote rivaal, won ook opnieuw, voor de vierde keer al. Hij was te sterk vóór Ronnie Baxter: 8-4. ANP ZWOLLE - De Ster van Zwolle, de openingsklassiekër van het Nederlandse wegseizoen, gaat vandaag niet door. Organisator Jan van Ommen moest de wielerwedstrijd uit stellen nadat de politie had aangegeven dé veiligheid van de renners niet te kunnen garanderen. Op het parkoers ligt te veel sneeuw. Het is al voor het tweede opeenvolgen de jaar dat de-Ster van Zwolle niet op de geplande datum plaatsvindt. Ook vorig jaar was sneeuw de oorzaak. Van Ommen zoekt met de wielerunie KNWTJ naar een nieuwe datum. ANP DUBAI - Roger Federer en Rafael Nadal tennissen van daag de finale van het ATP-toernooi in Dubai. De Zwit ser plaatste zich voor de eindstrijd door vlotte winst op de Rus Michael Joezjni, 6-2 6-3. De Spanjaard won net zo vlot van de Duitser Rainer Schüttler, 6-4 6-2. Federer en Nadal waren vorige week de grote afwezigen bij het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotter dam. Zij hadden zich wel verbonden, maar zegden daarna weer af, evenals negen anderen. Bij de vrouwen in Doha gaat de eindstrijd tussen de Fran se wereldranglijstaanvoerder Amélie Mauresmo en de Russin Nadia Petrova, eveneens eerste en tweede ge plaatst. Mauresmo gaf de Zwitserse 'comeback kid' Marti na Hingis een krachtig tennislesje, 6-2 6-2, en Petrova was te sterk voor de Japanse Ai Sugiyama, 6-1 7-6 (2). ANP/RTR ,,nnn?e soortredactie HEEKENVEEN - Gianni Rom- n,e gaat voorlopig door met schaatsen. Na zijn laatste offi ciële wedstrijd van dit seizoen, gisteravond in Thialf, zei hij op soek te gaan naar „het juiste ge voel." Ik heb dit jaar vaak in een diep dal gezeten", zei hij. „Maar dat heb ik wel vaker, en meestal kwam ik heel sterk terug. Mijn doel is zeker top acht rijden, maar eigenlijk in de buurt te ko men van het podium. Ik denk dat het er nog in zit. Dus ga ik verder." Het kan best zijn dat het gevoel hem bedriegt. „Dat merk ik dan wel kort na de zo mer, bij de eerste selectiewed strijden. Lukt het dan niet om met de toppers mee te rijden, dan stop ik alsnog. Gaat het goed, dan ga ik door naar de vol gende ronde. Ik heb er wel ver trouwen in." Hoe Romme het gaat aanpakken weet hij nog niet. Als bekend stapt zijn coach Jac Orie over naar een andere sponsor, DSB, maar daar is voor Romme geen plaats. „Ik ga er niet vanuit dat zich bij mij nog één van de grote re teams meldt. Er zijn voldoen de andere mogelijkheden om ver der te gaan." Bijvoorbeeld een samenwerking met Rintje Ritsma sloot Romme niet uit. „Al hebben we er nog niet over gepraat." Rintje Ritsma gaf gisteravond in ijsstadion Thialf opnieuw te ken nen ook nog niet van stoppen te willen weten. „De kans dat ik nog een jaar door ga is heel erg groot", zei hij. Ritsma wil zich dan vooral op het allrounden richten. ANP van onze sportredactie RIJSWIJK - Emmen heeft gister avond de kans laten lopen naar de tweede plaats van de eerste divisie te klimmen. De Drentse club verloor in eigen huis met 0-2 van Haarlem. Daardoor blijft Emmen steken op de vier de plaats met 53 punten. De Haarlemse doelpunten kwa men op naam van Verweij en Ar- turo ten Heuvel. Voor de Noord-Hollanders was het al de veertiende zege op rij. - Het buitenkansje op een fraaie notering was Emmen in de schoot geworpen door het win terse weer. De topdrie van de eerste divisie kwam door afge lastingen niet in actie. Sneeuw val had veel velden onbespeel baar gemaakt. Koploper Excel sior, VW en Volendam mochten thuis blijven. FC Omniworld kreeg in Almere flink op de broek van TOP Oss: 0-4. Van der Sloot scoorde twee keer. Cambuur Leeuwarden won met 3-0 van MW. Stegeman was al in de eerste minuut trefzeker. Bij de Maastrichtse club kreeg Supusepa een rode kaart in de 71e minuut. De Graafschap won met 2-1 van hekkensluiter Fortu- na Sittard. Meijer maakte in de slotminuut de winnende treffer. De KNVB heeft de afgelaste wedstrijden vastgesteld voor maandag 20 maart. Alle duels beginnen om 20 uur. ANP TEHERAN - De Nederlandse turners liggen bij de eerste we reldbekerwedstrijd van het nieu we seizoen op schema. In Tehe ran behaalden Yuri van Gelder, Jeffrey Wammes en Epke Zon derland in de kwalificatieronde in vijf pogingen ook vijf finale plaatsen. Van Gelder hing in Iran voor het eerst sinds het behalen van zijn wereldtitel in november weer in wedstrijdverband in de ringen. De Waalwijker ging als eerste naar de eindstrijd van vandaag. In de verder matig bezette wed strijd ging Wammes op sprong (3e met 15,30), vloer (5e met 13,8) en rek (2e met 15,07) door. Zonderland eindigde met 15,00 als vierde op rek, ook voldoende voor de finale. Vandaag komt Van Gelder in actie, evenals Wammes op vloer. De andere Nederlandse finales zijn voor morgen. ANP (Advertentie) j rr.rt van ie carrière kijk je - - jobTrack.nl- De P van vacatu.es in jo"1" regio.1 leuke (vaste) baan op l< „u.. pn hbo-niveau. functies op mbo- en nuu in de PZC én op e PZC heeft het meest complete en a En zoek snel en gericht naar een p,obTrack.n.. De grootste vacaturesite voor 't Betere werk! dnnrGer Lammerink HEERENVEEN - Schaatser Svcn Kramer heeft gisteravond bij wereldbekerwedstrijden in Hcerenveen de Amerikaan Chad Hedrick verslagen op de 5000 meter, 6.14,90 tegen 6.18,67. Re centelijk was hem dat bij de Winterspelen van Turijn niet ge lukt. Kramer won in Thialf, olym pisch kampioen Hedrick werd derde. De tweede plek was voor de Italiaan Enrico Fabris. Voor de Amerikaan was er wel een an dere prijs. Hij won de wereldbe ker op de afstand. Het was ook om die reden dat hij eerder op de dag uit de Verenigde Staten was'komen vliegen. Kramer, in Turijn goed voor zil- ver op de 5000 meter, sprak van revanche. „De Winterspelen heb ik afgesloten met een zeer zwak ke tien kilometer. Die rit paste niet bij mij. Voor eigen publiek wilde ik hier laten zien dat ik veel beter kan." Dat lukte hem. „Dit is een mooie opsteker voor Calgary", vervolgde Sven Kra mer. Over enkele weken neemt hij in de Canadese stad met Carl Ver hei jen en Mark Tuitert deel aan de wereldtitelstrijd allround. Hij geldt als één van de favorie ten. „Ik heb hier vanavond laten zien dat ik het in me heb", zei de wereldkampioen van de ju nioren. Wonderbaarlijk Hedrick stelde zich tevreden met de derde plaats. Hij was vooral naar Nederland gekomen om de wereldbeker op de 5 km (en die op de 1500) te winnen. In principe was het voor de Ameri kaan voldoende om af te reke nen met Carl Verheijen. Dat deed hij in een rechtstreeks duel. De voorbereiding van Hed rick was, op z'n zachtst gezegd, wonderbaarlijk geweest. Na Turijn verscheen hij sinds af gelopen maandag in Alkmaar (bij Louis van Gaal), New York en Los Angelos. Werkend aan zijn pr in uiteenlopende talk shows en toekomst als acteur. Pas enkele uren voor aanvang van de wedstrijden in Thialf keerde hij terug in Nederland. „Ik voel me fit", riep hij. De vlucht van Los Angeles alsmede het tijdsverschil deerden hem niet. „Ik heb me wel vaker op deze wijze voorbereid. Tijdens de vlucht heb ik lekker geslapen. Om de wereldbeker te winnen kon ik het me niet veroorloven deze wedstrijd te laten schieten. Daarom ben ik gekomen. Het eerste deel van mijn opdracht is voltooid, nu de volgende nog." ANP doorJohan Stobbe HEERENVEEN - Nog één week einde hard schaatsen en dan lek ker met een zak chips en een fles cola op de bank. Olympisch 1000-meterkampioene Marian ne Timmer is toe aan een beetje rust. Toch had ze er geen moment aan gedacht om het finaleweek- einde van de wereldbeker aan zich voorbij te laten gaan. „Ik vind schaatsen zo leuk, joh. Ik geniet echt van de sport." Minder genoot Timmer van haar laatste bocht van de eerste 500 meter die dit weekeinde werd ge schaatst. Ze maakte een misslag en moest de halve bocht laten lo pen. Toch werd ze in een tijd van 39,22 nog beste Nederland se. Met vermoeidheid had de misser niets te maken. Natuurlijk zijn de huldiging in Zwolle, het be zoek aan de koningin en alle an dere drukte na het behalen van .90 k door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De scouts van Feyenoord en adviseur Wim Jan- ids sen zijn al druk bezig met de sa- menstelling van de selectie voor ni volgend seizoen. Wanneer de du huidige spelersgroep groten- 7: deels intact blijft, richt de Rot- terdamse club zich in eerste in- Lil stantie op het aantrekken van een linksback en een middenvel- e[S der met leidinggevende capaci teiten. 3-( Voor de eerste positie lijkt a- Edson Braafheid de belangrijk- rir ste kandidaat. De verdediger speelt morgen met FC Utrecht 2-i in de Kuip tegen Feyenoord. Trainer Erwin Koeman ontken- de gisteren dat er al een ak- H koord is tussen de club en de linksback. Verder wil Koeman graag een speler voor in de as, Vi die zich zowel verbaal als fysiek laat gelden. „PSV heeft zo ie mand met Cocu, maar verder I denk ik dat iedere Nederlandse jj club zo'n type zoekt. i Slepende blessure 3 Met Alfred Schreuder heeft l Feyenoord volgens de trainer i; wel een dergelijke speler in de j» selectie, maar de middenvelder zal dit seizoen vanwege een sle- pende blessure waarschijnlijk niet meer in actie komen. „We willen ons op een paar posities versterken", vertelde Koeman r gisteren. „Het is alleen nog de waag op welke precies. Want i wat gebeurt er aan het einde _r v'an dit seizoen met Kuijt en Ka- lou? En binnenkort heb ik ook een gesprek met Patrick Paau- we over zijn toekomst." Types als Kuijt, Schreuder en Pierre van Iiooijdonk zijn vol gens Koeman van onschatbare waarde voor zijn selectie, zowel binnen als buiten het veld. „Pier re houdt spelers na een training bijvoorbeeld langer op het veld, dat is alleen maar goed. Maar we hebben nu te weinig spelers die op bepaalde momenten aan geven hoe er gespeeld moet wor den. Zulke types zijn ook schaars. In de subtop lopen er wel een paar rond, maar als spe ler van Feyenoord komen er an dere factoren bij kijken. We zoe ken daarom met een vergroot glas. Er zijn veel jongens die té gen ons heel goed spelen, maar dat is wat anders dan bij ons spelen." Op de vlakte De afgelopen weken circuleer den verschillende namen als mo gelijke versterkingen voor Feye noord. Zo zouden de Rotterdam mers naast Braafheid ook be langstelling hebben voor inter national Barry Opdam, wiens contract bij AZ afloopt. Met be trekking tot nieuwe spelers hield Koeman zich echter op de vlakte. Alleen op de naam Ge orge Boateng, de international en ex-Feyenoorder die nu bij Middlesbrough speelt, reageer de de trainer. Al was het dan met een glimlach. „Hij verdient een paar miljoen per jaar in En geland, dus dan houdt het voor ons op." Duitsland'is in paniek, want de natio nale voetballers kunnen niet meer voetballen. En met het WK binnen hon derd dagen in eigen land is daarom alarmfase één ingetreden. Uiterlijk is bondscoach Jürgen Klinsmann onbewo gen, maar buiten het zicht van camera's en andere ogen moet de Duitse bonds coach zich de krampen in zijn buik la chen. Klinsi' heeft een rookgordijn opgetrok ken dat nog dikker is dan de Berlijnse Muur van weleer. Met 4-1 verliezen in en van Italië in een potje om niks, wat geeft dat nou? Het Nederlands elftal verloor - nota bene in een thuiswedstrijd - maar met één doelpuntje verschil minder van diezelfde Italianen. En de teneur in Ne derland is desondanks nog altijd dat 'we' met Marco wel even wereldkampioen worden. Klinsmann heeft zijn zaakjes keurig op orde. Niemand houdt rekening met Duits land; zelfs de Duitsers zelf niet. En in die positie is Duitsland op zijn gevaarlijkst. Zijn we met z'n allen vergeten, dat Duits land in de aanloop naar het WK van 2002 met 1-5 verloor van Engeland? En vlak voor dat WK ook nog 's met 0-1 van het pietepeuterige Wales? De Duitsers stonden ruim een maand later mooi wel in Yokohama in de WK-finale. Nog gevaarlijker wordt Duitsland met het thuisvoordeel. Want op een WK telt dat zwaar. Ga maar na: alle organise rende landen hebben in de voorgaande WK's de eerste ronde overleefd. Zelfs voetbalmini's als Chili (1962), de Verenig de Staten (1994) en zowel Japan (2002) als Zuid-Korea (2002) hebben dat thuis voordeel optimaal uitgebuit. Dat weet Klinsmann echt wel. Dat de bakkerszoon uit Göppingen don derdag bij zijn eigen voetbalbond op au diëntie moest om het 4-1-verlies in Italië toe te lichten, maakt Duitsland alleen maar nóg gevaarlijker. Het verwachtings patroon wordt alsmaar naar beneden bij gesteld. Stel nu dat Duitsland alle oefen duels in de aanloop naar het WK had ge wonnen. Dat gevoegd bij het thuisvoor deel zou een ondraaglijke druk met zich meebrengen. Luistert daarom allen naar Gary Lineker, oud-spits van Engeland. In Linekeriaanse termen riep hij ooit: „Football is a very simple game. For 90 minutes 22 men go running after the ball and at the end the Germans win" Voor de niet-Engelssprekenden onder ons: Voetbal is simpel. Negentig minuten lang rennen 22 mannen achter een bal aan en aan het einde winnen de Duit sers." Goed gezien, Gary. Slechts één conclusie is nu gerechtvaar digd over de WK-voorbereiding van de Duitsers: Pas op, Die Mannschaft ligt op schema. Rudy Boogert Sven Kramer heeft tot zijn grote genoegen de 5000 meter op zijn naam geschreven. foto Jan de Vries/GPD haar derde olympische goud haar niet in de koude kleren gaan zitten. Maar op het ijs is het lekkere gevoel dat haar in Turijn de titel opleverde er nog steeds. „Ik heb de vorm goed te pakken", zei ze gisteravond. Door de misslag kon Timmer echter niet meedoen om de ere plaatsen. Ze werd tiende. De 500 meter werd gewonnen door de Japanse Sayuri Yoshii in 38,35. De Duitse Jenny Wolf werd vijfde en is daarmee zeker van de World Cup. Morgen schaatsen de vrouwen wederom een 500 meter. Bij de mannen was het even zoe ken naar de eerste Nederlander. Gerard van Velde was op de twaalfde plaats met een tijd van 35,69 de beste van de vier oran jeklanten. Op het podium ston den dezelfde drie mannen als in Turijn. Deze keer won Kang-Seok Lee in een baanre cord van 34,82. Olympisch kam pioen Joey Cheek werd tweede, Dmitry Dorofejev derde. GPD door Theo Brinkman NIJMEGEN - Hij moet er eigen lijk pas volgend seizoen staan, maar gisteravond al liet Haris Medunjanin een glimp van zijn mogelijkheden zien. De jeugdin- ternational van AZ bezorgde zijn ploeg kort na rust de over winning in de uitwedstrijd te gen NEC (0-2). Met de blik al gericht op de gro tere wedstrijden die nog komen, spaarde AZ-trainer Louis van Gaal gisteren zowel Kenneth Pe- Romano Denneboom van NEC (rechts) verliest en kopduel van Kew Jaliens. foto GPD rez als Barry van Galen. Daar door kreeg Medunjanin zijn kans als centrale middenvelder. Voor de 20-jarige jeugdinterna- tional, geboren in het voormali ge Joegoslavië, werd het zijn mooiste avond in dienst van AZ. In een tijdsbestek van twee mi nuten besliste hij de wedstrijd in Alkmaars voordeel. Medun janin scoorde eerst zelf de 0-1 en gaf vervolgens de assist waar uit Danny Koevermans de 0-2 kon maken. NEC draait de laatste weken slecht. De Nijmegenaren vèrlo- ren drie van hun laatste vier duels. Zelfs van de armetierige hekkensluiter RBC werd vorige week verloren. Dat het niet ge weldig liep bij AZ, was wel ver klaarbaar. De ploeg had afgelo pen week niet één keer kunnen trainen - vijftien spelers hadden interlandverplichtingen - en bo vendien trad het aan met veel nieuwe spelers. Van het elftal dat zondag ver loor van PSV, ontbraken nu liefst vijf spelers in de basis: Shota Arveladze (hamstringbles sure), Denny Landzaat (schor sing), Tarik Sektioui (in Marok ko vanwege familieomstandighe den) en het tweetal Perez en Van Galen. De 18-jarige aanval ler Jeremain Lens uit Amster dam debuteerde gisteravond bij AZ. Hij viel in de slotfase in voor Koevermans. Perez en Van Galen zaten wel op de reser vebank. AZ controleerde de wedstrijd en stond NEC nauwelijks kansen toe. Zelf wist het wel diverse ke ren gevaarlijk te worden. Zo had NEC-doelman Raymon van Emmerik grote moeite met scho ten van Koevermans en Stijn Schaars (twee keer). Op slag" van rust kreeg Meerdink boven dien een goede kans, maar hij kopte naast. Na rust was het als nog snel bekeken. Met dank aan een jonge linkspoot die voor even zijn kans greep. NEC - AZ 0-2 (0-0): 49. Medun janin 0-1, 51. Koevermans 0-2. Scheidsrechter: Blom. Toeschou wers: 11.000. Gele kaart: Van der Doelen (NEC), Jaliens (AZ). NEC: Van Emmerik; Nalbantoglu, Pothuizen, Olsson (69. Grot) en Leiwakabessy; Boutahar, Barreto (69. Takak), Van der Doelen en Jo nes; Denneboom en Niedzielan (46. Worm). AZ: Timmer; Jaliens, Mathijsen. Opdam en De Cler; De Zeeuw, Me dunjanin (75. Molhoek) en Schaars; Meerdink (77. Perez), Koevermans (85. Lens) en Huyse- gems. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 77