Goese sport moet professioneler APK 44J& Q Nieuwe kans nieuwbouw Nieuwdorp ,VeLolL''-) ary,I'fuur'ijke Politiek jargon overheerst in Thools jeugddebat Sportverenigingen moeten samenwerken om toekomst te waarborgen Dansinstuif Serooskerke Halve eeuw sport bij De Brug in Colijnsplaat 1 trektocht in Z-Vlaanderen Het vervolg van de familie berichten van pagina 12 UnvaanTvenzonging H. ^Jobse Voor een Zorgzame Begeleiding Voor een zorgzame begeleiding De Bevelanden j.C. Hoekman keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag terug door Rob Paardekam GOES - Om het sportbeleid in Goes beter gestalte te geven is dringend meer professionaliteit nodig. Dat was de rode draad door de verhalen van de spre kers, gisteren tijdens het Goese sportdebat. Directeur C. Biesterbosch van sportopleiding Cios pleitte voor meer professionaliteit als het gaat om sport op school. Ze zei het te betreuren dat het feno meen vakleerkracht op Goese basisscholen nog onbekend is als het om de gymles gaat. Ze pleitte verder voor het opzetten van beweegteams voor scholen. Daarin zitten onder meer die vakleerkrachten, maar ook dië tisten, orthopedagogen en lobos- sers (leraarondersteuners voor het bewegingsonderwijs). Het beweegteam zet voor scholen be- weegprogramma's op, organi seert buitenschoolse sportactivi teiten en let ook op een gezond eetpatroon bij scholieren. Scho len die zich aansluiten bij het SEROOSKERKE - Country Coast Line Dance houdt zondag 12 maart een'dansinstuif in het café van camping Olmenveld in Serooskerke. De dansmiddag' duurt van 14.30 tot 17.30 uur. COLIJNSPLAAT - De sportver eniging De Brug in Colijnsplaat viert dit jaar het 50-jarig jubi leum. De reeks van activiteiten die het jubileumhét hele jaar door luis ter moet bijzetten, begint vrij dag 24 maart met een feestelijke bijeenkomst in dorpshuis De Brug. Die begint om 19.00 uur eh is rond 21.00 uur afgelopen. project zouden volgens Biester bosch van de gemeente subsidie moeten kunnen krijgen. P. Hannewijk, die sprak namens de sportverenigingen in de Goe se dorpen, haakte in op de nood zaak van bewegen voor jonge kinderen. De gemeente moet vol gens hém maar eens in de buidel tasten om te. zorgen dat kinde ren in de basisschoolleeftijd gra tis kunnen sporten. „Ik maak als secretaris van een voetbalver eniging mee dat ouders de con tributie niet kunnen betalen, ter wijl het zo belangrijk is dat kin deren al op hun zesde of zeven de beginnen met sporten", zei hij. „Als ze het dan niet gaan doen, komt het er later vaak ook niet meer van." Stimulator Hannewijk vindt verder dat de gemeente een soort sportstimula- tor aan moet stellen; iemand die verantwoordelijk is voor de tota le sportbeoefening binnen de ge meente. Plij deed ook een op roep aan de zorgverzekeraars. Die moeten volgens hem maar eens een vaste afdracht voor de sport gaan doen. Ook directeur T. Kienhuis van SportZeeland kwam niet onder het begrip professionalisering uit. Plet is volgens hém de enige manier om over tien jaar nog sportverenigingen te hebben. Zeker de kleinere verenigingen moeten volgens hem samen gaan werken en een soort 'hol ding' opzetten. Dat is een overkoepelend orgaan. „De sportverenigingen blijven in de ze variant gewoon zelfstandig", benadrukte Kienhuis. „Maar zou het niet heerlijk zijn als za ken als financiën, inkoop en scholing van bovenaf geregeld worden door een professioneel iemand?" Kienhuis zei stellig dat sportver enigingen gedoemd zijn te ver dwijnen als er geen professione le aansturing komt. De vereni gingen zelf hebben volgens hem een grote verantwoordelijkheid om tot die kwaliteitsverbetering te komen, maar ook de gemeen te moet (financieel) een steentje bijdragen. door Frank Balkenende NIEUWDORP - Het wil al jaren niet vlotten met woningbouw op het terrein van het internationa le vervoersbedrijf Boot Bu- teijn in Nieuwdorp, maar nu lijkt er wat schot in de zaak te komen. De eigenaar heeft een nieuwe projectontwikkelaar, Woonwij zer Zuidwest, in de arm geno men, die een nieuw plan voor vijftig woningen heeft getekend. Woonwijzer Zuidwest uit Vlis- singen heeft niet alleen ervaring met uitbreidingsprojecten (Cou- burg in Koudekerke, Lammeren- burg in Vlissingen), maar ook met het opvullen van gaten of vernieuwingsprojecten binnen de bebouwde kom. Voorbeel den: huizen aan de Nieuwstraat in Goes, appartementen aan de Voorstad in Goes en woningen aan de Dorpsstraat en Julia- nastraat in Heinkenszand. Ook in Nieuwdorp is sprake van in- breiding, zij het aan de rand van het dorp. Probleem bij de ont- wikkèling is de vervuiling die in de grond zit. Dat vergt een kost bare sanering. Wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, volkshuisvesting en ruim telijke ordening) heeft wel goe de hoop dat de invulling van het terrein van het transportbedrijf in Nieuwdorp eindelijk van de grond komt. ,,De zaak leek potdicht te zitten, maar er is. nu een opening. Het ziet er gunstig uit." Opsteker Een opsteker voor de dorpsraad van Nieuwdorp, die zich zorgen maakt over nieuwbouwlocaties in het dorp. Hij heeft de wethou der al eerder gevraagd naar al ternatieve locaties te kijken. Mocht het niet lukken met wo ningbouw op de kavel van Boot Buteijn, dan kan de gemeente altijd nog uitwijken naar een uit breidingsplan. Voor de gemeente zou dat dan aan de oostzijde van het dorp, richting Lewedorp, zijn. Ver mue-Vermue zet de kaarten voorlopig weer op het inbrei- dingsplan voor de kavel Boot Buteijn. Als dat doorgaat, wordt het transportbedrijf niet dak loos. Het heeft ook een vestiging aan de Letlandweg in .Vlissin- gen-Oost. door Cornelleke Blok THOLEN - Er was soms geen touw aan vast te knopen. De Thoolse jongeren moesten gister avond tijdens het groot Thools jeugddebat in gemeenschapscen trum Meulvliet in Tholen-stad alle zeilen bijzetten om de inge wikkelde taal van de politici te begrijpen. Het debat was een voorberei ding op de jeugdbeleidsverkie- zingen die dinsdag tegelijk met de gemeenteraadsverkiezingen gehouden worden in de gemeen te Tholen. Twaalf afgevaardig den van de zes politieke partijen naar Tholen-stad gekomen. De leden van de Thoolse jonge- renraad Joth en leerlingen van de School met de Bijbel uit Sint-Annaland en het Calvijn college uit Tholen-stad discussi eerden met de politici. Ongeveer dertig toeschouwers moedigden de deelnemers aan. Opkopen De jongeren hadden stellingen bedacht over onder meer over last bij speelvoorzieningen, be zuinigingen op het verenigings leven, het opkopen van horeca gelegenheden en de communica tie tussen de politiek en de jon geren. HULST - Het eerste seizoen van de Barettoehten, avontuurlijke trektochten door Oost-Zeeuws- Vlaanderen, is zo succesvol ver lopen dat er een vervolg komt. Op 22 april gaat het tweede sei zoen van start. Die dag kunnen niet alleen gro tere groepen een tocht boeken, zoals gebruikelijk, maar ook een lingen of kleine groepjes. De tochten, waarvan delen lo pend, per fiets, kano of zelfs per trekker worden afgelegd, trok- Die communicatie verliep tij.] dens het debat verre van vlekke: loos. Moeilijke woorden als edu catie, integratie, convenant® en amendementen vlogen regel- matig door de zaal. „Even iij Jip-èn-Janneketaal graag"; greep debatleider C. Reitsma in LI. van 't Hof van Algemeen Be lang Tholen (ABT) had die bood schap wel begrepen. Zijn stand-' punt over de horecavoorzienini gen klonk de jongeren als mui ziek in de oren. „Wij snappen best wel dat jullie graag een fles- je bier drinken en een beetje ou wehoeren. Daar moét ruimte voor zijn." vll t Dure bureaustoel De jongeren vroegen zich ineen andere stelling af waarom dege-| meenteraad zo weinig subsidie geeft aan verenigingen. „Waai gaat al dat geld naartoe? Naat een dure bureaustoel in het nieu we gemeentehuis?", vroeg één van de debaters zich af. I Het antwoord stelde de jonge ren niet tevreden. „Ik hoor al leen maar 'wij willen dit en wij willen dat'. Waarom vragen jul lie niet eens wat de jongeren wil len? Daar gaat het hier toch om?" Een groot applaus klont uit de zaal na die opmerking van Joth-voorzitter Hermen Ge luk. ken afgelopen jaar veel studen tenclubs, personeelsverenigin gen en families. Dat het project meteen zo suc cesvol zou zijn, hadden de initia tiefnemers niet verwacht. „We gingen er wel vanuit dal het plan een succes kon wórden, De tijd was er rijp voor. Mensen willen steeds liever actief bezig zijn in de buitenlucht. Voor ons tweede seizoen hebben we al vol op boekingen", vertelt Jessy Bae- cke-Kerckhaert, medeverant- woordelij k voor een tochten. zaterdag 4 maart 2006 b 14 Het terrein van Boot Buteijn in Nieuwdorp. foto Willem Mieras In plaats van kaarten Bij deze wil ik iedereen hartelijk bedanken voor de vele warme reacties, die wij hebben mogen ontvangen na het overlijden van onze innig geliefde moeder, schoonmoeder en oma Jytte Parren-Petersen Het heeft ons bijzonder goed gedaan bij het verwerken van dit grote verlies. Graag hadden wij u hiervoor persoonlijk willen bedan ken, maar dit bleek helaas onmogelijk. Susan de Lange Meulpad 9 4571 MZ Koudekerke Het was een grote steun voor ons zoveel, vaak persoon- lijke en hartverwarmende, blijken van deelneming en me deleven te ontvangen na het overlijden en bij de begrafe nis van onze lieve moeder, oma en over-oma Catharina Margaretha Prince-Klaassen Ook is het fijn te weten dat familie en vrienden deze moei lijke tijd met ons hebben willen delen. Onze oprechte dank hiervoor. Kinderen klein- en achterkleinkinderen Maart 2006 "Ik weet dat mijn Verlosser leeft... Dat u, met zovelen, heeft willen delen in ons grote ver driet om het heengaan van mijn innig geliefde vrouw, onze moederen oma Helena Cornelia Scholt heeft ons diep ontroerd. Daarvoor onze hartelijke dank. H.J. Fokke Kinderen en kleinkinderen Ugchelen, maart 2006 Voor al uw blijken van medeleven die wij, zowel persoon- 1 ijk als schriftelijk van u mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefdé en altijd zorgzame man, vader, opa en overopa Joost Schroevers willen wij u oprecht dank zeggen. G. Schroevers-de Nooijer Kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Arnemuiden, maart 2006 Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven die we van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onzevader, groot- en overgrootvader Nicolaas de Vos betuigen wij u onze oprechte dank. Mevr. A. de Vos-de Ridder Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Arnemuiden, maart 2006 Een hand, een woord een brief, een kaart Het doet zo goed als je iemand missen moet Voor uw warme reactie na het overlijden van onze zoon Dick van 't Westende Vlissingen: G. van 't Westende A.J. van 't Westende-Poortvliet De vele hartverwarmende blijken van medeleven, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man, onze pa en opa 1 Anthonie Adriaan Vermare Anton hebben ons troost en steun gegeven. Wij willen u hartelijk bedanken, het heeft ons goedgedaan. C.S. Vermare-Baden Ella en Ricardo Tïjmen Carolien en Giljam Alexander Stefan Heinkenszand, maart 2006 In Memoriam In memoriam "If Tomorrow Never Comes" Mijn allerliefste vrouw en mama Giovana Allegonda Felipa Bart-Monzón (Fanny) Overleden 04-03-2005 te Middelburg, echtgenote van Mario Bart en onze mama van Gina, Silvano en Lorenzo Uw zokc, m onze banden voon cebeel WaLchenen Rouwcentra beschikbaar in Middelburg Vlissingen Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland 0118 462205 www,hjpbse-uitvaart.nl Email: hjöbse@hjobse4uityaart.nl Tevens beschikken wij óver een hc Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 Alle voorzieningen om thuis op te baren •:'V Aandacht voor uw persoonlijke wensen Vraag om ons gratis informatiepakket! „SCHOUWEN-DUIVELAND" m. de bruijne j. c. hoekman Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzeë www.uitvaartzorgcentrum.nl al Dag en' nacht bereikbaar op: (0113) 311 444 I Overal te ontbieden i Alle voorzieningen om thuis op Te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen I INFORMATIE PAKKET op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vrijblijvend) UITVAARTZORGCENTRUM Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 A| Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpolder www.uitvaartzorgcentrum.nl BAKKERIJ IZEB0UD STOPT MET BAKKEN Zaterdag 11 maart om 16.00 uur sluiten wij voor het laatst onze winkeldeur. Deze zaterdag hopen we een ieder persoonlijk te bedanken voor zijn op haar trouwe klandizie door het aanbieden VAN EEN BLIK UIT HET VERLEDEN IMAN EN JANNIE IZEB0UD Wij wensen bakkerij Koppejan die op 13 maart de zaak voorzet alle goeds en bevelen hem van harte bij u aan. BAKKERIJ IZEBOUD Dorpsplein 2, 4371 AA Koudekerke 1111111111 APK diesel 64,95 all-in AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Tóch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weet Lihetalvanélkaar.hl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 58