Bedrijventerrein Goes erg in trek éi i Politieke boodschap komt niet over Gewichtig moment voor Borsselse molen ChristenUnie Tholen wil meer met minder PvdA Kapelle stelt Gemeentebelang is Gansemanbelang CDA-Kapelle achter veilige honken Bromfietsers gewond bij botsing Rijden onder invloed van cocaïne Ook bussen vast bij sluizen Middelburger bedreigde collega Belangstelling voor grond aan A58 is ongekend groot bij nader inzien Politieke agenda zaterdag 4 maart 2006 KAPELLE - In navolging van de SGP-fractie in de ge meenteraad van Kapelle, wil ook de CDA-raadsfractie dat het college van B en W meewerkt aan het opzetten van zogeheten veilige honken. Veilige honken zijn herken bare huizen of boerderijen waar fietsende scholieren te recht kunnen als zij bijvoorbeelkd een lekke band heb ben, gewond zijn geraakt of worden gepest. De gemeente Reimerswaal wil samen met de gemeente Kapelle tot een veilige honken-route' komen voor scholieren die in Goes naar school gaan. Het CDA-Kapelle weerspreekt dat wet houder G. Burger tegen een dergelijk initiatief zou zijn. Hij ziet, zo meldde het CDA vrijdag in een verklaring, wel degelijk het nut van veilige honken in. In Zeeland zijn al diverse gemeenten waar het systeem 'draait', zoals Borse- le, Tholen en Veere. De ervaringen zijn gunstig. OOST-SOUBURG - Een 16-jarige Middelburger en een 16-jarige jongen uit Oost-Souburg zijn gistermidddag ge wond geraakt bij een aanrijding. De jongens, die samen op een brommer zaten, werden op de kruising Kanaalstraat/Spoorstraat aangereden door een 75-jarige automobilist. De man verleende hen geen voorrang. De jongens zijn naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELBURG - Een 43-jarige Vlissinger kreeg gisteren van de politierechter in Middelburg twintig uur werk straf voor rijden onder invloed van cocaïne. Daarnaast legde de rechter twee maanden rijontzegging en vijftig eu ro boete op. De Vlissinger viel 25 mei vorig jaar in zijn woonplaats op door zijn roekeloze rijgedrag. De man gaf toe twee lijntjes cocaïne te hebben gebruikt. TERNEUZEN - Ook buspassagiers hebben last van de ka- potgevaren brug over de zeesluis bij Terneuzen. Vervoers bedrijf Connexxion zegt echter met de provincie en Rijks waterstaat afspraken te hebben gemaakt om de vertragin gen tot een minimum te beperken. Zo mogen de bussen de file van wachtende auto's voorbijrijden en met voorrang de brug oprijden als deze weer wordt vrijgegeven. Ook zijn de bloktijden in cle spitsuren aangepast aan de ver trektijden van de bussen. Niettemin waarschuwt Con nexxion dat vertragingen soms niet te voorkomen zijn. MIDDELBURG - Een 37-jarige Middelburger is gisteren wegens bedreiging veroordeeld tot vijftig uur werkstraf. Dat was evenveel als cle eis. Ook moet de man 567 euro schadevergoeding aan het slachtoffer betalen. De Middel burger bedreigde 14 april vorig jaar een collega met een stanleymes. Verschillende getuigen hadden dat gezien. Te gen anderen zei de verdachte de volgende dag: „Als ik hem tegenkom, maak ik hem af." Het slachtoffer voelde zich daar zo door bedreigd, dat hij vijf dagen niet naar zijn werk durfde en elders onderdak zocht. Vanwege de bedreigingen werd de Middelburger ontslagen. Hij sprak over een complot, maar die bewering overtuigde politie rechter G. van Unnik allerminst. Frank Balkenende GOES - Als de interesse voor het Goese bedrijventerrein poel II zo gr001 blijft als nu, kan de gemeente er geen tien jaar, maar hooguit vijf tot zes jaar mee vooruit. Na twee maanden in het nieuwe jaar is alweer zes hectare in optie en zijn twee bouwkavels ver kocht. Gewoonlijk slijt Goes zo'n anderhalve hectare per jaar. 'iVolgens wethouder S. van l'tWesteinde (WD, economie) is de plotselinge grote belangstel- 'ling een duidelijk teken dat de economie aantrekt en onderne men weer durven te investeren. De meeste belangstelling komt i Van bedrijven uit Goes en de re- i gio, maar de gemeente heeft ook een Overijsselse groothandel in i kunststofleidingen (Wildkamp) 'binnengehaald. Die opent er in maart zijn 25e Nederlandse ves- [tiging. Van 't Westeinde is natuurlijk te- Ie weden met die ontwikkeling. Toch denkt ze niet dat bedrijven de komende vijf jaar in dit tem- -po blijven toestromen. „Zeker weet je dat nooit, maar als er j weer een economische dip komt, zal de uitgifte van grond rap da- Ten." Toch lijkt het haar verstan- ei; dig de komende jaren uit te kij- ken naar een plaats voor een nieuw bedrijventerrein, temeer j omdat in de Poel II ook grond ge reserveerd moet worden voor be- drijven die in het havendindus- I triegebied moeten wijken voor I .woningbouw. i Het lijkt de wethouder het ~jj meest logisch de Deltaweg over j te springen en daar aan de A58 een Poel V aan te leggen. Wat verkeersafwikkeling betreft is in het artikel van gisteren over De Vos- l> sënkuil in Oud-Vossemeer werd de sug- gestie gewekt dat inwoners niet meer in het dorp terecht kunnen voor fees ten. Dat klopt niet, want het plaatselijke café biedt daar ook mogelijkheden toe. dat de gunstigste plek. Boven dien bezit de gemeente al grond ten westen van de Deltaweg. „Je kunt bedrijven daar ook weer een zichtlocatie bieden." De ge meente studeert ook op een plek voor een nieuw kantorenpark, want in het Stationspark is alle grond verkocht of gereserveerd. De gemeente is hard bezig met de uitbreiding van de Poel II. In een punt naar de A58 lopend, kan nog dertig hectare worden ontwikkeld. Dat gebeurt stapje voor stapje. Momenteel wordt de bestaande waterpartij door getrokken, waardoor uiteinde lijk een langgerekte, kunstmati ge waterplas langs de snelweg zal ontstaan. Dat staat niet al leen fraai, maar de plas is ook bedoeld om het hemelwater te bergen dat op het bedrijventer rein en deel van de daarachter- liggende woonwijken neerdaalt. De duurste kavels aan het wa ter-worden op landlobben aan gelegd. Opknappen De gemeente wil vanaf 2007 in drie jaar tijd ook het veel kleine re bedrijventerrein Poel III op knappen. Dat is nu bepaald geen visitekaartje. De wegen vormen een soort Arden nen-landschap, sommige be drijfsgebouwen zien er niet echt fris uit en groen is er ook niet in overdaad. Ondernemers ervaren de ontsluiting op de Anthony Fokkerlaan als grootste pro bleem. hi de spits is het bijna on mogelijk om van het bedrijven terrein af te komen. Het is de be doeling de doorstroming te ver beteren door een linksafstrook aan te leggen. Daarnaast komt er een doorsteek naar de Poel II, zodat automobilisten via de ro tonde aan het Nansenplein de stad kunnen verlaten. Onderne mers op Poel III hebben eerder op zo'n verbinding aangedron gen. Voor de doorsteek moet nog grond worden aangekocht van een particulier. De verjongingskuur voorziet ver der in asfaltwegen en veel meer openbaar groen, waardoor de Poel III een vriendelijker uitstra ling krijgt. door Willem van Dam - BORSSELE - Het was gisteren een gewichtig moment voor de Bors selse (vrijwillig) molenaar Pieter Hazelager (rechts). Hij ontving uit handen van wethouder A. van Opdorp een paar bijzondere attribu ten, die ooit tot de Korenmolen 'De Hoop en Verwachting' behoor den: twee zogeheten lichtgewichten. Ze dateren van 1836 en 1871, zijn van lood en omkleed met koper, wegen elk ongeveer drie kilo en waren onderdeel van een heimachine waarmee de molenstenen kun nen worden afgesteld. Waneer de gewichten zijn verdwenen en waar ze sindsdien verbleven is onbekend. Ongeveer tien jaar geleden kwa men ze in handen van een Limburgse verzamelaar. Hij kocht de ge wichten op een beurs in Utrecht. Onlangs toonde de verzamelaar (af komstig uit een van oudsher Zeeuwse familie) zich bereid de gewich ten te verkopen aan de gemeente Borsele. Volgens wethouder Van Opdorp en molenaar Hazelager gaat het om vrij unieke voorwerpen. De gemeente betaalde er 600 euro voor. De twee gewichten - de ge meente beschouwt ze als 'een stukje cultureel erfgoed - krijgen een plaatsje waar ze thuishoren: in de uit 1714 stammende molen aan de Kaaiweg in Borssele. foto Mechteld Janse Politici op tournee HEINKENSZAND - In een Ame rikaanse schoolbus gaan poten tiële raadsleden uit de gemeente Borsele vandaag weer verschil lende dorpen langs. De verkiezingsbus van de ge meente stopt om 10.00 uur voor de katholieke kerk in Lewe- dorp. Daarna reist hij door naar Nieuwdorp (Oranjeplein, 11.00), Heinkenszand (Van der Bilt- plein, 12.00), 's-Heerenhoek (plein voor kerk, 13.00), Borsse le (Plein, 14.00), Ovezande (Schutterstraat, 15.00) en Kwa- dendammë (Witte Dam, 16.00). (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl1 - door Cornelleke Blok THOLEN - De ChristenUnie (CU) Tholen wil meer doen met minder. Meer zorg, meer wonin gen, meer communicatie en meer aandacht voor huisvesting van scholen. Daar staat tegen over: minder regels, minder wet houders, minder externe advi seurs, minder personeel en min der besloten vergaderingen. Met die plannen gaat de Chris tenUnie Tholen onder aanvoe ring van oud-raadsgriffier Bram van de Sande de gemeente raadsverkiezingen en de nieuwe raadsperiode in. Net als enkele andere Thoolse partijen zet de ChristenUnie communicatie met de burger hoog op de agenda. In de zeven speerpunten die de partij heeft geformuleerd, staat het gesprek met de burger centraal. De par tij wil onder meer in debat gaan met inwoners van Tholen-stad over de ontwikkeling van hun woonplaats. Een dorpsplatform in de kleinere kernen om de leef baarheid te behouden, ligt ook in de planning. Zorg voor de kwetsbaren in de samenleving is een ander belang rijk speerpunt. De CU legt daar bij wel de nadruk op de eigen- verantwoordelijkheid van de burgers. Economische groei mag, maar wel met mate, vindt de Christen- Unie. Ze wil de 'rust en ruimte' van de gemeente Tholen inzet ten om de recreatie te stimule ren. Het herstructureren en revi taliseren van de bedrijventeiTei- nen is daarnaast een belangrijk speerpunt voor de partij door Willem van Dam KAPELLE - De fractie van de Partij van de Arbeid in de ge meenteraad van Kapelle heeft opnieuw de confrontatie ge zocht met voormalig wethouder P. Ganseman. In een verklaring die de PvdA heeft gepubliceerd op haar web site, schetst zij nog eens de ach tergronden die hebben geleid tot het vertrek van Ganseman. De aanleiding tot de verklaring vormen de pogingen van de ex-wethouder om via voorkeur stemmen in de gemeenteraad te rug te komen. Ganseman staat op de vijftiende plaats van zijn partij Gemeentebelang. In de verklaring meldt de PvdA. dat ook zonder het zogeheten Oesterbaai-incident de positie van Ganseman onhoudbaar was geworden. De PvdA-Kapelle gaat uitvoerig in op de lijntjes die tussen de oud-wethouder van (onder meer) ruimtelijke or dening en de vastgoedbranche lopen. De partij verwijst in dat verband onder meer naar een aantal onroerendgoed-transac- ties waaraan naar haar mening een luchtje kleeft. Volgens de PvdA heeft Ganseman zich schuldig gemaakt aan belangen verstrengeling en 'aantoonbaar in strijd gehandeld met de inte- griteitsverordening van onze ge meente'. De PvdA-fractie noemt de ex-wethouder, die in april voor de- rechtbank in Middel burg moet verschijnen in ver band met een aanklacht wegens mishandeling, 'een waar schrik beeld voor eerlijke kiezers.' Kritiek uit de PvdA ook op de samenstelling van de kandida tenlijst van Gemeentebelang. Volgens de socialisten in de raad van Kapelle bestaat de lijst 'kennelijk volledig uit Ganse man-aanhangers.' „Anderen, zo als huidig fractievoorzitter Cees Vleugel, krijgen daarin echt geen kans. Gemeentebelang is Gansemanbelang", aldus de PvdA-fractie. zaterdag 4 maart THOLEN - Omroep Tholen, 11.00 uur. Verkiezingsdebat met lijsttrekkers van de Thoolse politieke partijen. De SGP doet om principiële redenen niet mee. E. Tichem van Omroep Tholen leidt het debat.Het verkiezingsdebat wordt tus sen 11.00 en 13.00 uur uitgezonden via Omroep Tholen Radio. Verkiezingscampagne brengt weinigen op andere gedachten door Mieke van der Jagt GOES - De verkiezingen komen eraan. Dat merken we aan de folders, de aanplakbiljetten, de politici die zich plots weer on der de burgers begeven en aan boude uitspraken, die soms weer moeten worden ingetrok ken. Maar hoezeer beïnvloedt dat de keuze van de kiezer? Scheelt fanatiek folderen ook stemmen? Trekt een filmpje kie zers, of stoot het ze juist af? We gingen het vragen en het lijkt erop dat er veel moeite voor niks wordt gedaan. In Kruiningen, in de schaduw van het plakbord waarop de kandidaten naar hartelust heb ben mogen plakken, spreken we geen enkele kiezer die er acht op slaat. Wie van plan is te gaan stemmen, doet dat al jaren op dezelfde partij. Anderen is het bord niet eens opgevallen. Meike Maas, nog maar korte lings neergestreken in Krabben- dijke, is niet van plan naar het stembureau te gaan. „Ik weet niks van die gemeentepolitiek, ken ook al die mensen niet. Als ik naar de landelijke politiek kijk, word ik daar ook niet vro lijk van. Er zijn natuurlijk wel krantjes binnengekomen, maar eerlijk gezegd kan ik het niet op brengen om ze te lezen. Alle par tijen zeggen hetzelfde: ze willen alles voor de mensen doen. Maar iedereen klaagt. Nee hoor, je kunt je tijd beter in je vrien den steken, in je familie en je buren. Daarvan kim je nog wat terug verwachten." Het zit er dik in dat haar oproepkaart via de prullenbak het huis verlaat. Bij de winkels op het Molen plein in Goes is het al niet veel anders. De plakzuil schettert al leen informatie over evenemen ten die staan te gebeuren. Poli tieke plakkers zijn in Goes in het algemeen toch nogal terug houdend geweest. Op stukjes hardboard aan lantarenpalen zijn wel wat affiches geplakt, maar een echte boodschap komt op de automobilisten die er langs rijden, niet over. Opvallend weinig raambiljetten zie je ook. Het lijkt wel of de burgers alleen maar minder be trokken zijn geraakt. Vuile werk Geen wonder, zegt Jo de Bruin, die er als gepensioneerd bouw vakker heel wat jaren van poli foto Willem Mieras bus bracht. „Ik ken maar één persoon in al die lijsten. Daar heb ik les van gehad en dat was een aardige vent. Op hem kan ik best stemmen, al zie ik zijn partij landelijk helemaal niet zitten." Wie het wordt en welke partij, gaat ons niks aan. „Het is een geheime stemming en wat mij betreft blijft dat zo." Ook de invloed van de zendtijd voor politieke partijen lijkt be perkt. Hoe meer mensen je er naar vraagt, hoe droeviger het beeld van de kijkcijfers op doemt. Een enkeling heeft het filmpje van de WD op het jour naal gezien en veel waardering is er niet voor. Een kiezer heeft 'Wouter Bos met een leuke meid zien lopen' op de televisie. Brengt dat hem tot een PvdA-stem? „Nee, je kunt toch helemaal niet op Wouter Bos stemmen?" Verkiezingsborden in Kruiningen. De meeste mensen kijken er niet naar om. ze zitten samen met de SGP. Blijven over: GroenLinks en de PvdA, want een SP heb je hier niet. Daar moet ik nog eens over denken." Netjes De meeste mensen in Goes ma ken zich minder kopzorgen over de verkiezingen. Ze weten het al of het kan ze niet sche len. Monique van Mook gaat 'netjes CDA stemmen'. „Dat doe ik van huis uit, eerlijk ge zegd niet omdat ik me in de po litiek verdiept heb. Maar de normen en waarden spreken me aan. Het wordt de eerste op de lijst. Wie is dat? Dieleman, die ken ik niet, maar het zal best een goeie wezen." Geen folder, affiche of filmpje heeft voor Rinus Roelse zijn keuze bepaald, maar wel de kieslijst die de gemeente in de wil helemaal niks met burgers te maken hebben. Alles waar mee ze voor cle mensen konden zorgen, hebben ze geprivati seerd. Het spoor, de stroom, de post en nu ook de zorg maar weer. Ze zitten er vooral om zichzelf in stand te houden. Dat die lokale politici deze lui van stal halen om hun campagnes te ondersteunen, siert ze niet. Daaruit blijkt dat ze het zelf niet snappen." Maar goed, gaat Jo de Bruin nou stemmen of niet? „Ik heb nog nooit een verkiezing overge slagen maar misschien doe ik dat nu. De laatste twintig jaar ben ik een zwevende kiezer ge weest maar wel altijd ter linker zijde. Daar reken ik ook de Christen Unie onder. In mijn vo rige woonplaats, Rotterdam, heb ik daar weieens op ge stemd. Hier kan dat niet, want tieke betrokkenheid heeft opzit ten. „Kijk nou eens naar die Haagse politici. Die kruipen nu eventjes uit hun luxe apparte menten om de burgers te laten zien hoe belangrijk die voor hen zijn. Alsof ze zich er niet van be wust zijn dat ze de gemeenten hun vuile werk laten doen. Laat me niet lachen! Deze overheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57