Bedrijventerrein Goes erg in trek Meer zakenman dan dominee PZC Spuistraat opnieuw afgesloten PZC Een sneer en een compliment voor mijnheer Albert -13 Belangstelling voor grond aan A58 is ongekend groot Dansinstuif Inbraak horecapanden Vlissingen Hardrijder raakt rijbewijs kwijt CDA Borsele wil snoeien in regels Ook bussen soms vast bij sluizen Bio-energie kans voor boer Hulst Politieke agenda zaterdag 4 maart 2006 Hnnr Frank Balkenende GOES - Als de interesse voor het Goese bedrijventerrein Poel II zo groot blijft als nu, kan de gemeente er geen tien jaar, maar hooguit vijf tot zes jaar mee vooruit. Na twee maanden in het nieuwe jaar is alweer zes hectare in optie en zijn twee bouwkavels verkocht. Gewoon lijk slijt Goes zo'n anderhalve hectare per jaar. Volgens wethouder S. van 't .Westeinde (WD, economie) is de plotselinge grote belangstel ling een duidelijk teken dat de economie aantrekt en onderne mers weer durven te investeren. De meeste belangstelling komt van bedrijven uit Goes en de re gio, maar de gemeente heeft ook een' Overijsselse groothandel in kunststofleidingen (Wildkamp) binnengehaald. Die opent er in maart zijn 25e Nederlandse ves tiging. Van 't Westeinde is natuurlijk te vreden met die ontwikkeling. Toch denkt ze niet dat bedrijven de komende vijf jaar in dit tem po blijven toestromen. „Zeker (weet je dat nooit, maar als er weer een economische dip komt, .zal de uitgifte van grond rap da- -Tlen." wei?-Toch lijkt het haar verstandig mef'de komende jaren uit te kijken Inaar een plaats voor een nieuw bedrijventerrein, temeer omdat in de Poel II ook grond gereser veerd moet worden voor bedrij- i-e»' ven die in het havendindustrie- der gebied moeten wijken voor wo ningbouw. Deltaweg Het lijkt de wethouder het meest logisch de Deltaweg over te springen en daar aan de A58 een Poel V aan te leggen. Wat SEROOSKERKE - Country 'Coast Line Dance houdt zondag 12 maart een dansinstuif in het café van camping Olmenveld in Serooskerke. De dansmiddag .duurt van 14.30 tot 17.30 uur. verkeersafwikkeling betreft is dat de gunstigste plek. Boven dien bezit de gemeente al grond ten westen van de Deltaweg. „Je kunt bedrijven daar ook weer een zichtlocatie bieden." De ge meente studeert ook op een plek voor een nieuw kantorenpark, want in het Stationspark is mid dels alle grond verkocht of gere serveerd. De gemeente is hard bezig met de uitbreiding van de Poel II. In een punt naar rijksweg A58 lo- pencl, kan nog dertig hectare worden ontwikkeld. Dat ge beurt stapje voor stapje. Momen teel wordt de bestaande water partij doorgetrokken, waardoor uiteindelijk een langgerekte, kunstmatige waterplas langs de snelweg zal ontstaan. Dat staat niet alleen fraai, maar de plas is ook bedoeld om het hemelwater te bergen dat op het bedrijven terrein en deel van de daarach- terliggende woonwijken neer daalt. De duurste kavels aan het water, direct in het zicht van passerende automobilisten, wor den op landlobben aangelegd. Opknappen De gemeente wil vanaf 2007 in drie jaar tijd ook het veel kleine re bedrijventerrein Poel III op knappen. Dat is nu bepaald geen visitekaartje. De wegen vormen een soort Arden nen-landschap, sommige be drijfsgebouwen zien er niet echt fris uit en groen is er ook niet in overdaad. Ondernemers ervaren de ontsluiting op de Anthony Fokkerlaan als grootste pro bleem. In de spits is het.bijna on mogelijk om van het bedrijven terrein af te komen. Het is de bedoeling de doorstro ming te verbeteren door een linksafstrook aan te leggen. Daarnaast komt er een door steek naar de Poel II, zodat auto- Advertentie) mobilisten via de rotonde aan het Nansenplein de stad kunnen verlaten. Ondernemers op Poel III hebben al eerder op zo'n ver binding aangedrongen. Overi gens moet voor de doorsteek nog wel grond worden aange kocht van een particulier. De verjongingskuur voorziet ver der in. asfaltwegen en veel meer openbaar groen, waardoor de Poel III een vriendelijker uitstra ling krijgt. Alles bij elkaar kost dat tonnen. De gemeente hoopt dan ook op een bijdrage van de provincie. Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com VLISSINGEN - De Spuistraat in Vlissingen is opnieuw afgeslo ten voor verkeer. De straat wordt voorzien van een nieuwe riole ring. Nadat het rioleringssysteem is vervangen, wordt de weg voorzien van een tijdelijke bestrating. Tijdens de werkzaamhe den mag het verkeer via Boulevard de Ruyter in twee richtingen rijden. Verwacht wordt dat het aanleggen van de nieuwe riole ring en de tijdelijke bestrating eind april gereed is. Tijdens het zo merseizoen wil de gemeente de straat toegankelijk houden voor verkeer. De werkzaamheden zullen pas na de zomermaanden weer worden hervat. Volgens W. de Ridder van Vereniging Win keliers Vlissingen zal de schade voor winkeliers op het Bel- lamypark beperkt blijven. „Sinds de tweede ontsluitingsweg over de Koningsweg erbij is gekomen, is het park veel beter be reikbaar geworden. Zolang de gemeente die bereikbaarheid goed blijft aangeven, zal het met de schade voor ondernemers wel mee vallen." foto Ruben Oreel VLISSINGEN - In een horecazaak in cle Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen is in de nacht van don derdag op vrijdag ingebroken. Onbekenden hebben een raam geforceerd en de inhoud van een speelautomaat weggenomen. Het bedrag dat buit gemaakt werd is niet bekend. Dezelfde nacht werd ingebroken in een horecabedrijf aan het Nollehoofd. Er werd een ruit vernield en uit het be drijf werden enkele sloffen sigaretten en enkele tientallen euro's gestolen. RILLAND - Op de Oude Rijksweg bij Rilland moest een 36-jarige automobilist uit de gemeente Borsele gisteroch tend rond tien uur zijn rijbewijs inleveren omdat hij veel te hard reed. Tijdens videosurveillance bleek dat de man over de Oes- terdam reed met een snelheid van 142 kilometer per uur, waar een snelheidlimiet geldt van honderd kilometer per uur. Op de Oude Rijksweg,'waar tachtig kilometer per uur gereden mag worden, reed hij met een, gecorrigeerde, snelheid van 131 kilometer per uur. HEINKENSZAND - De fractie van het CDA in de ge meenteraad van Borsele wil dat het nu eens afgelopen is met onzinnige regels en ondoorzichtige procedures. De fractie heeft een initiatiefvoorstel ingediend om een com missie in te stellen die de complete regelgeving van de ge meente tegen het licht houdt. Ruim een maand geleden riep de fractie de inwoners van Borsele op, aan te geven aan welke regels ze zich storen, welke voorschriften ze onzinnig vinden en of ze ervarin gen hebben met ingewikkelde of onduidelijke procedures die een goede gang van zaken alleen maar frustreren. De reacties die binnenkwamen, hadden veelal betrekking op de ruimtelijke regels, op milieuvoorschriften en op de woestijn die mensen moeten doorkruisen om de zorg te krijgen die ze nodig hebben. De fractie vindt ook dat de gemeente niet overal bij moet staan met een wetboek en een reglement. De hele kapver- gunningentoestand voor tuinen zou bijvoorbeeld kunnen worden afgeschaft en ook een vergunning om te stoken zou sneller en makkelijker met minder rompslomp afge handeld moeten worden. De commissie zou ook het 'dode hout moeten wegsnoeien': regels schrappen die nergens meer op slaan. TERNEUZEN - Ook buspassagiers hebben last van de ka- potgevaren brug over de zeesluis bij Terneuzen. Vervoersbedrijf Connexxion zegt echter met de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat afspraken te hebben gemaakt om de vertragingen tot een minimum te beperken. Zo mo gen de bussen de file van wachtende auto's voorbijrijden en met voorrang de brug oprijden als deze na het doorla ten van een schip weer voor het wegverkeer wordt vrijge geven. Ook zijn de zogenoemde bloktijden in de spitsuren aange past aan de vertrektijden van de bussen. Niettemin waar schuwt Connexxion haar reizigers dat vertragingen soms niet te voorkomen zijn. telli RULST - Het gemeentebestuur 'jnfvan Hulst moet zich ervoor in spannen dat ook akkerbouwers uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen een graantje kunnen meepikken van de ontwikkelingen op het ge bied van bio-energie. Dat vindt WD'er C. de Kraker. Bij alle aandacht die in Hulst momen teel uitgaat naar impulsen voor ,de detailhandel en het toerisme, dreigt de boeren in de vergeet hoek terecht te komen, stelt hij. Daarom haakt hij aan bij de vi sie van de WD-Kanaalzone dat 'het nieuwe boeren' de economie daar een enorme impuls kan ge lven, Daarmee wordt gedoeld op de initiatieven die industrieën iop het terrein van bio-energie ontplooien. „Dat kan ook agra- [riërs in onze gemeente een eco nomische kans bieden." schf Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - Meerderheid in de gemeenteraden of niet; de christelijke traditie zit diep in de Nederlandse democratie ge worteld. Zijn geloof en politiek te scheiden? Zou de omgeving er anders uitzien als er geen chris telijke partijen in de gemeente raad zaten? Drie bijbelvaste po litici uit de Walcherse gemeen ten geven antwoord op deze vra gen. Sinds oktober 2005 maakt de Staatkundig Gereformeerde Par tij (SGP) deel uit van het college van burgemeester en wethou ders in de gemeente Middel burg. Niet omdat de SGP extra zijn best daarvoor gedaan heeft, maar meer doordat de christelij ke partij er onverwacht ingerold is. De bijzondere samenstelling van PvdA, CDA en SGP ont stond na een bestuurlijke crisis toen het college besloot de bouw van het theater aan de Zuidsin gel te stoppen. Ook omdat 'de overblijvende wethouders vech tend over de straat rolden',zegt C. Dekker (49), fractievoorzitter en lijsttrekker van de SGP voor de gemeente Middelburg. „Het klinkt wat oneerbiedig, maar het was een chaos. Aantrekke lijk was het niet. Ik heb wel een beetje het gevoel 'de reddende engel' te zijn." Aan Middelburg verandert niets, de stad zal er niet anders uit gaan zien nu de staatkundig gereformeerden in het college zitten. „Nee, dat zal niet specta culair zijn. Uiteindelijk worden alle besluiten door de gemeente raad genomen. Die is democra tisch gekozen." Die mening is ook R. de Visser (39) toegedaan. Hij staat dit jaar voor het eerst op de gecombi neerde lijst van de SGP en de ChristenUnie voor de gemeente Veere. Op een verkiesbare plaats. „Nou, een pleintje dat toe is aan een opknapbeurt ziet er niet anders uit omdat er chris telijke partijen in de gemeente raad zitten. Een pleintje moet gewoon mooi en functioneel zijn." Partijen vinden elkaar niet al leen op praktische punten als het inrichten van de buitenruim te. Plet is Dekker opgevallen dat zaterdag 4 maart VLISSINGEN - Bibliotheek 't Spui, 10.30-16.00 uur. Verkiezingsmarkt. Hoezeer drukt een christelijk signatuur op de politiek? R. de Visser (SGP/ChristenUnie Veere): beurt ziet er niet anders uit omdat er christelijke partijen in de gemeenteraad zitten." ,Een pleintje dat toe is aan een opknap- foto Lex de Meester zijn partij op het sociale vlak veel raakvlakken heeft met de PvdA. „Vanuit het christen-zijn hebben we een idee over het so ciaal beleid, gebaseerd op de bij bel. Hetzelfde idee heeft de PvdA, maar dan vanuit een so ciaal-democratische visie. Over de sociale atlas, wonen en zorg zijn we het op veel punten met elkaar eens." C. Kapaan van de Vlissingse lo kale partij Rechts Protes tants-Christelijke Unie (RPCU) vindt dat een christelijke po litieke partij niet te pas en te onpas met een religieus geluid moet komen. „Ik zeg wel eens: je bent in de politiek voor tachtig procent zakenman en voor twintig procent dominee. We verkondigen onze christelijke visie op het juiste moment en op gepaste wijze. Bij de inrichting van het Scheldeterrein was het niet nodig. Bij de strandnota wel, want naaktrecreatie is on bijbels." Plet besluit van de gemeente raad pakte in dit geval voor de RPCU positief uit. In Vlissingen mag je niet bloot het strand op. Maar voor hetzelfde geld was de nota goedgekeurd en dan zit eeii christelijke partij opgezadeld met een besluit dat volledig in druist tegen haar ideologie. Dat levert wel eens een span ningsveld op, geven de politici toe. Het verdriet Kapaan wel eens, maar alleen daarom met de politiek stoppen, gaat hem wat ver. Ook Dekker geeft toe dat het wel eens zeer doet. „Dan blijft het een beetje knagen." In cidenteel komt er een reactie vanuit de achterban. „Dan vra gen ze: hoe kan dat nou? Soms zeggen ze: je kan je beter afzij dig houden van de politiek. Dat vind ik niet. Je bent burger in een gemeente en je woont niet op een eiland. Wat je kan berei ken, is meegenomen." Kerkklokken Voorlopig is het geloof niet weg te denken uit Nederland. Op zondag beieren de kerkklokken om de gelovigen op te roepen tot het gebed en in verband met bid dag op woensdag zijn de ge meenteraadsverkiezingen dit jaar naar de dinsdag verscho ven. Kapaan: „Het zal heel, heel, heel lang duren voordat het geloof uit de politieke orde verdwijnt." Voor De Visser zijn geloof en po litiek onlosmakelijk met elkaar verbonden. „Het is niet een jas die je af en toe aan de kapstok hangt." door Maurits Sep MIDDELBURG - Ze hadden nog geprobeerd om er samen een debatavond van te maken, maar dat lukte niet meer. En dus verdiepten VVD en PvdA zich gisteren afzonderlijk en op eigen wijze in de Wet Maat schappelijke Ondersteuning. Bij gestaan door Tweede-Kamerle den en een staatssecretaris. In Middelburg natuurlijk, want Middelburg loopt voorop met de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO), zoals de ver antwoordelijk PvdA-wethouder Albert de Vries gisteren nog maar eens benadrukte in een dis cussie van zijn partij in Het Pa let in Middelburg-Zuid. Dat zeg gen zo veel wethouders, nuan ceerde VVD-Kamerlid Anouch- ka van Miltenburg aan de ande re kant van de stad, in Hof ter Veste. Wat die wethouders be doelen, is dat ze een proefge- meente zijn voor één onderdeel uit die wet. „Maar wel slim, want als je een proef doet, krijg je geld van het Rijk. Altijd doen dus." Krantje Middelburg doet ervaring op met woonservicezones. Het doel daarvan is dat mensen zo lang mogelijk in hun eigen huis en in hun eigen wijk kunnen blijven wonen door zorgcentra in de buurt te bouwen. Een week voor de verkiezingen bracht de ge meente een krantje uit over de proef en wat er de komende ja ren staat te gebeuren. Met ach terop een fotootje van wethou der De Vries. WD-lijsttrekker Frank Streng vermoedde opzet. „Het reclame foldertje 'van mijnheer Albert", sneerde hij voor partijgenoten in Hof ter Veste. „Ach, het had al in januari moeten uitkomen, maar het is wat vertraagd", glimlachte De Vries, geconfron teerd met de schimpscheut. „Maar het komt natuurlijk niet slecht uit." En ook de Middelburgse WD' ers moesten bekennen dat de woonservicezones een goed ini tiatief zijn. „Op het moment wordt er wel heel veel tegelijk gebouwd", waarschuwde Annet Tramper, rayonmanager van Zorgstroom en verantwoorde lijk voor Hof ter Veste. „Het ef fect is dat een heleboel ouderen nergens terecht kunnen. Oude gebouwen worden afgebroken, terwijl nieuwe nog niet klaar zijn." Dat leun je wel zeggen, be aamde WD-raadslid Joan van Dijk-Sturm. „Al moet ik zeggen dat het inmiddels wel erg goed gaat hoor", gaf zij onmiddellijk toe. Doorstroming WD-staatssecretaris Mark Rut- te, landelijk campagneleider van de liberalen, vroeg zich af of alle woningen in Hof ter Ves te beschikken over een eigen keuken en een eigen badkamer. Jazeker, knikte Tramper. Het zijn volwaardige appartemen ten; Hof ter Veste is geen verzor gingshuis. Zorgstroom biedt de klok rond zorg aan de bewo ners. „Mensen kunnen er dus ge woon blijven wonen. Dat leidt er ook toe dat er nauwelijks doorstroming is. Je kunt mensen niet dwingen te verhuizen." De nieuwe Wet Maatschappelij ke Ondersteuning heeft tot doel ouderen volwaardig deel te la ten uitmaken van de samenle ving. Meedoen is het tover woord, legde PvdA-Kamerlid Gerdie Verbeet uit aan het pu bliek in Het Palet. Onafhanke lijk van Tramper gebruikte Ver beet dezelfde woorden: „Het ac cent moet verschuiven van zorg naar welzijn." Tramper: „Dat ie mand goed gewassen en gekleed is, wil nog niet zeggen dat hij of zij zich ook goed voelt." Ver beet: „Mensen moeten zelfstan dig kunnen wonen, zonder te verpieteren." Lekker eten en drinken én contact met ande ren." Eigen budget De grote winst van de WMO is dat zorgbehoevenden zelf hun zorg kunnen inkopen, stelde voorzitter Fini de Paauw van de landelijke gehandicaptenorgani satie ANGO en oud-PvdA-Sta- tenlid. „Je krijgt een eigen bud get en kunt de rolstoel kopen die het best bij jou past. Qua grootte, qua voorzieningen en zelfs qua kleur. De WMO is een aanmerkelijke verbetering voor de positie van mensen die zorg nodig hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13