Harde aanpak drugsoverlast Zondag geopend Aan elke locatie voor theater kleven nadelen Britannia is restauratie waard bin Omwonenden put kregen foute gegevens over schadeclaims Itv Gemeente VUssingen legt dossier aan over pand Scheldestraat Tijdstip sturen cijfers theater was 'ongelukkig' nam van der Poel Bromfietsers gewond bij botsing Rijden onder invloed van cocaïne Middelburger bedreigde collega Museum Goemanszorg verbouwt V oorwaardelijke werkstraf voor slaan dochter zeeuwse almanak Hoest Redactie: 0113-315649 vww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl lostbus 31,4460 AA Goes kdvertentie-exploitatie: inord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; leeuWS-Vlaanderen: 0114-372770; Tationaal: 020-4562500. Lterdag 4 maart 2006 1 jaar 3,05 5 jaar 3,SO 10 jaar 3,80 30 jaar 4,20 www.expertfti.nl editie Walcheren GISSINGEN - De drugsover- ast in de Scheldestraat in Vlis- ingen is grotendeels onder eon- rolc. Eén pand, halverwege de traat, boven interieurwinkel Al- ena, blijft voor problemen zor- 'en. De gemeente houdt het de tomende maanden extra scherp n de gaten en bouwt zorgvuldig ian een dossier om eventuele Iuiting af te kunnen dwingen. {adat de overlast in de Schelde- traat vorig jaar door enkele be woners werd aangezwengeld, eeft de gemeente extra aan- acht geschonken aan de straat. Ir werd een speciaal Probleem nterventie Team (PIT) ingezet 'oor controles. In november kon ,e gemeente tevreden constate- en dat de problemen waren ver anderd en beheersbaar waren eworden. Heen het pand Scheldestraat 7 blijft het gemeentebestuur orgen baren. Het gaat om vijf amers boven interieurzaak Al- ena, die eigendom zijn van een amerverhuurbedrijf. Daar lijft het gebruik van en de han- èl in drugs voor overlast zor- en, Het college van B en W van lissingen heeft besloten de con- ;ole op het pand te verscher- Als de openbare orde lordt verstoord of als de Opium wet wordt overtreden, kan het and worden gesloten. Jossier 'olgens loco-burgemeester i.Poppe-de Looff zal van elke vertreding een proces-verbaal /orden gemaakt. Dat wordt toe- evoegd aan het dossier over de cheldestraat 27. Dossiervor- ning is voor de gemeente in dit IIDDELBURG - Het college an B en W in Middelburg pelt zijn excuses aangeboden oor het tijdstip waarop bereke- ingen van de vijf theaterop- es naar buiten zijn gebracht. j,én dag voordat de commissie e Veldhuis met informatie ver de kosten van de vijf op- es naar buiten kwam, stuurde pt college eigen cijfers naar de ers. Vooral de Zuidsingel was aarin veel duurder. Dat kwam mdat het college alle kosten oor de exploitatie bij het inves- iringsbedrag ha^ opgeteld. VD, ChristenUnie en Groen- inks vinden dat het college aarmee de commissie voor de peten liep. De partijen be- 'huldigden het college ervan discussie over het theater te allen sturen. „Ik heb het idee at mensen alles mogen kiezen, ir niet de Zuidsingel", zei Hamelink (ChristenUnie). |e drie fracties zijn voorstan- er van doorbouwen aan de geval van cruciaal belang, zegt Poppe-de Looff. „Dan staan we sterk als we bij de rechter belan den." De gemeente houdt zich bij de - aanpak van het drugspand nauwgezet aan de richtlijnen uit de Wet Victoria. Die schrijft pre cies voor hoe een gemeente moet handelen. Klachten die bij de ge meente binnenkomen, moeten bijvoorbeeld onmiddellijk wor den doorgegeven aan de politie. Alle informatie van gemeente, politie en justitie moet in een dossier worden opgenomen. Als burgemeester A. van Dok-van Weele het pand wil sluiten om aan de overlast een einde te ma ken, moet zij zich baseren op dat dossier. „Wij zijn al begon nen met het aanleggen van een dossier", verklaart Poppe-de Looff. Tegelijk met de hardere aanpak van het pand Schelde straat 27, houden gemeente en politie de andere plaatsen in de stad waar drugsoverlast be staat, goed in de gaten. D. Altena van de interieurzaak in de Scheldestraat is blij met de nieuwe werkwijze van de ge meente. „Eindelijk, zou ik bijna zeggen", verzucht hij. „De over last speelt al jaren en werkt na tuurlijk niet positief voor mijn zaak. Op het ogenblik is het vrij rustig, maar als het beter weer wordt, zal het wel weer toene- door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Bond Heemschut, die zich inzet voor het behoud van cultuur monumenten, wil dat het paviljoen en de mozaïeken van hotel Britannia in VUssin gen gerestaureerd worden. Heemschut heeft bij projectontwikkelaar Loostad hierop aangedrongen. Zowel het paviljoen als de mozaïeken zijn van grote waarde voor de Nederland se cultuurhistorie, stelt W. Heijbroek, voorzitter van de provinciale commissie van de Bond Heemschut. Het paviljoen is in 1954 gebouwd en ontworpen door Joost Boks uit Rotterdam. De zeedier-mozaïeken zijn van de hand van Louis van Roode. „Het ging ons in eerste instantie om het redden van de mo zaïeken. Toen we daarover bezig waren, zijn we eens gaan kijken hoe belangrijk het complex in zijn totaliteit eigenlijk is. We zijn gaan graven in archieven en heb ben deskundigen zoals Art and Conserva tion en het Nederlands Architecteninsti tuut om advies gevraagd. Zo kwamen we tot de conclusie dat het paviljoen, met na me de foyer, en de mozaïeken van grote waarde zijn en als één geheel gerestau reerd zouden moeten worden. Er zijn nog weinig gebouwen waar kunst en architec tuur zo duidelijk een eenheid vormen. De mozaïeken lopen bijvoorbeeld ook aan de binnenkant van het gebouw door." Heijbroek legde projectontwikkelaar Loostad twee opties voor. „We zagen de mozaïeken uit en brengen ze naar mu seum Boijmans van Beuningen dat inte resse heeft. Of ze worden samen met het paviljoen gerestaureerd. Van het uitza gen wil Loostad niets weten", zegt Pleij- fet college wilde de raad zo oed mogelijk op de hoogte hou- ïn, stellen B en W in een brief an de fracties. De timing was igelukkig, geeft het college >e. Bovendien realiseerde men lch niet dat men de commissie weg zou zitten. „Wij bie- én u daarvoor onze excuses door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De discussie over de vijf opties voor het thea ter in Middelburg spitst zich toe op de kosten. Er zijn echter nog andere zaken om rekening mee te houden. Aan elke locatie kle ven nadelen. 1. Het grote voordeel van de Zuidsingel (29,9 miljoen, exclu sief claim aannemer bouwput van 2 miljoen) is dat het bedrag van 5,6 miljoen, dat al in de par keerkelder is gestoken, niet in eens moet worden afgeboekt. Bo vendien staat er na de bouw be halve een theater een parkeerga rage met 285 parkeerplaatsen, iets wat trouwens niet door ie- (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! dereen als een voordeel wordt gezien. Het grote nadeel: weer stand in de buurt en de exploita tiekosten van de parkeerkelder. Onderzoek van adviesbureau Goudappel Coffeng wees uit dat het openhouden van de garage jaarlijks ruim een miljoen euro kost. Op dat onderzoek kwam veel kritiek: de slechte bezetting van de garage is bij het onder zoek als uitgangspunt genomen. Volgens voorstanders is dat niet terecht. 2. Een nieuwe, grotere, schouw burg bouwen op het Molenwa ter (25,3 miljoen, exclusief claims aannemer van maximaal acht miljoen en afboeken kosten parkeerkelder Zuidsingel a 5,6 miljoen) is zo goed als onmoge lijk. De kavel is simpelweg te i klein. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft inmid dels laten weten de bouw van een theater dat groter is dan de huidige schouwburg onaan vaardbaar te vinden. Op het Mo lenwater zal een groot parkeer terrein nodig zijn, al het verkeer zal over het Molenwater moeten rijden. 2. Het verbouwen van de huidi ge schouwburg aan het Molen water (8,8 miljoen, exclusief claims aannemer van maximaal acht miljoen en afboeken kosten parkeerkelder Zuidsingel a 5,6 miljoen) is een tijdelijke oplos sing. Een nieuw theater zou veertig jaar mee moeten gaan, een verbouwing voldoet slechts voor een periode van tien tot vijftien jaar. Resultaat: minder stoelen, er is geen volwaardige programmering mogelijk wat ne gatieve gevolgen heeft voor de exploitatie, afspraken met ande re gemeenten worden geschon den en er is na tien tot vijftien jaar opnieuw een investering no dig. Op het Molenwater moet bo vendien een extra parkeerter rein komen. 3. Miniatuur Walcheren (23, 3 miljoen, exclusief claims aanne mer van maximaal acht miljoen en afboeken kosten parkeerkel der Zuidsingel a 5,6 miljoen) is de lieveling van de twee groot ste partijen in de raad, het CDA en de PvdA. Over deze locatie is nog veel onduidelijk, er is bij voorbeeld nog geen onderzoek gedaan naar de bodem. Duidelij ke nadelen zijn er ook: Er is een parkeerterrein nodig, want een (halfverdiepte) parkeergarage kost minimaal drie miljoen eu ro. Het verkeer zal over het Mo lenwater moeten rijden. Het 'groene' Miniatuur wordt be bouwd, maar dat gebeurt toch. Als er geen theater komt, dan worden er woningen gebouwd. Een stadspark hoort nadrukke lijk niet tot de opties. 4. Een theater op de Mortiere (23,7 miljoen exclusief claims aannemer van maximaal acht miljoen en afboeken kosten par keerkelder Zuidsingel a 5,6 mil joen) stuit mogelijk op bezwaar van de provincie. „Het ruimte lijk beleid van de provincie gaat ervan uit dat dit soort voorzie ningen in of nabij een stad ko men", zegt gedeputeerde H. van Waveren van ruimtelijke orde ning. „Maar ik vind de situatie in Middelburg zo bijzonder dat ik een theater op de Mortiere niet bij voorbaat wil blokkeren. Als dit uit het burgeradvies komt, moeten we met de gemeen te overleggen." Voordelen van de Mortiere zijn het ontbreken van buren en de ruimte om te parkeren. Grootste nadeel van deze locatie: de Mortiere ligt ver weg. Ondernemers vinden dat slecht voor de binnenstad, bo vendien ontbreekt het aan sfeer in de polder. Zuidsingel Molenwater O MiniatuurWalcheren Mortiere 1. Zuidsingel (29,9 miljoen), 2. Nieuw theater Molenwater (25,3 mil joen), 2. Huidig theater Molenwater verbouwen (8,8 miljoen), 3. Mi niatuur Walcheren (23, 3 miljoen), 4. Mortiere (23,7 miljoen) Geniet van de mooiste Parketstudio van Zeeland OOST-SOUBURG - Een zestienjarige Middelburger en een leeftijdgenoot uit Oost-Souburg zijn gistermidddag gewond geraakt bij een aanrijding. De jongens, die samen op een brommer zaten, werden op de kruising Kanaalstraat/Spoorstraat aangereden door een 75-jarige automobilist. De man verleende hen geen voorrang. De jongens zijn naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELBURG - Een 43-jarige Vlissinger kreeg gisteren van de politierechter in Middelburg twintig uur werk straf voor rijden onder invloed van cocaïne. Daarnaast legde de rechter twee maanden rijontzegging en vijftig eu ro boete op. De Vlissinger viel 25 mei vorig jaar in zijn woonplaats op door zijn roekeloze rijgedrag. De man gaf toe twee lijntjes cocaïne te hebben gebruikt voordat hij in zijn auto stapte. De verdachte is een bekende van de poli tie. De Vlissinger zei zijn auto te hebben verkocht. MIDDELBURG - Een 37-jarige Middelburger is gisteren wegens bedreiging veroordeeld tot vijftig uur werkstraf. Dat was evenveel als de eis. Ook moet de man 567 euro schadevergoeding aan het slachtof fer betalen. De Middel burger bedreigde 14 april vorig jaar een collega met een stanleymes. Verschillende getuigen hadden dat gezien. Te gen anderen zei de verdachte de volgende dag: „Als ik hem tegenkom, maak ik hem af." Het slachtoffer voelde zich daar zo door bedreigd, dat hij vijf dagen niet naar zijn werk durfde en elders onderdak zocht. Vanwege de bedreigingen werd de Middelburger ontslagen. Hij sprak over een complot, maar die bewering overtuigde politie rechter G. van Unnik allerminst. DREISCHOR - Streek- en landbouwmuseum Goemans zorg in Dreischor deelt mee uit de pot voor aanpak van de gemeentelijke musea. Het dagelijks gemeentebestuur heeft besloten daaruit ruim tienduizend euro beschikbaar te stellen voor de grote verbouwing die Goemanszorg de ze winter ondergaat. „Daar ben ik heel tevreden mee en het is maar goed ook, want het geld is vrijwel al uitgegeven", zegt voorzitter L. Zijlstra van het museum. Volgens haar is deze fikse op knapbeurt van belang nu Goemanszorg de status van 'ge registreerd museum' heeft. Om die kwalificatie te behou den moet het museum onder meer beter toegankelijk wor den voor rolstoelen, er moet een verbeterde looproute ko men, meer expositieruimte, en er moet voldaan worden aan eisen van brandpreventie en inbraakbeveiliging. broek. „Of het paviljoen en de mozaïe ken daadwerkelijk gerestaureerd wor den, weet ik nog niet." Loostad was van plan het hele complex te slopen en er een nieuw hotel te bouw- ent. Hoewel de Bond Heemschut zich niet bezig houdt met kosten, is Heijbroek ervan overtuigd dat restaureren goedko per is. Dat er daarna alsnog een toren met hotelkamers op het paviljoen ge bouwd worden, maakt hem niets uit. „Als de foyer en de mozaïeken maar be waard blijven." Bij Loostad was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Omwonenden van de bouwput in Middelburg hebben papieren met foute infor matie in de bus gekregen. Daar door is volgens de gemeente ten onrechte de indruk ontstaan dat toekomstige schade niet meer verhaald kan worden. Het college van B en W betreurt dat er door de fout onrust is ont staan, laat het gemeentebestuur in een persbericht weten. Omwo nenden krijgen nieuwe papieren toegestuurd. Bij de bewoners was onrust ontstaan over de do cumenten die ze moeten tekenen om hun schade vergoed te krij gen. Voorwaarde voor een schadever goeding is dat ze afzien van ver dere claims voor de schade die de gemeente al heeft vergoed. Behalve over toekomstige scha de, maken de omwonenden zich zorgen over het gebruik van de term bouwschade in plaats van bouwkundige schade. Volgens L. Clarijs van de belangenvereni ging van omwonenden kan de term bouwschade veel meer om vatten dan alleen schade aan de panden. Als bewoners nu tekenen, kan dat volgens haar betekenen dat omwonenden en ondernemers geen recht meer hebben om emo tionele of bedrijfsschade te clai men. De gemeente wil de term bouwkundige schade niet ge bruiken omdat die term niet dui delijk zou zijn. De schade zou dan niet meer verhaald kunnen worden op de verzekering. En dat was wel de bedoeling van de gemeente. Het college van B en W wijst er in een brief aan de WD-fractie op dat als gedupeerden niet te vreden zijn over de getaxeerde schade, ze een contra-expertise kunnen laten uitvoeren. Bij een groot aantal omwonenden heeft de expert van de gemeente een veel lager schadebedrag vastge steld dan ze hadden verwacht. MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner van Oost-Souburg is gisteren door de Middelburgse politierechter G. van Unnik ver oordeeld tot een voorwaardelij ke werkstraf van twintig uur. De Souburger gaf 13 augustus vorig jaar in Vlissingen zijn veer tienjarige dochter een klap in haar gezicht. Die ging daardoor tegen de grond. Vader en doch ter hadden ruzie gekregen over vervelende sms-berichtjes die het meisje naar de telefoon van haar vader had gestuurd. De man zei zijn dochter in een reflex geslagen te hebben. Hij gaf verder aan dat de omgang met haar na het incident weer uitstekend is. Officier van justitie J. Zonder van had een hogere straf geëist: zij vond vijfhonderd euro boete, waarvan de helft voorwaarde lijk, een passende sanctie voor het huiselijk geweld. home textiel Parketstudio Schouwersweg 7 Helnkenszand Ze zegt dat ze het verschillen de keren heeft geprobeerd, maar dat het iedere keer weer op een fiasco uitliep. Ze kan gewoon niet stoppen met ro ken. De laatste tijd werd An nie uit Terneuzen iedere nacht wakker door een hevige hoestbui. Zo erg, dat haar hond Droopy piepend een goed heenkomen zocht onder het bed. Het deed haar besef fen dat het zo niet langer kon. En dus kocht ze van die an- ti-rookpleisters. Die ze vervol gens moedivillig vergat op te plakken. Inmiddels heeft ze dé remedie tegen die nachtelij ke hoestbuien ontdekt: een si garet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11