Berusting over ontpoldering Buurt bouwput is woest op gemeente Parkeerprobleem Albert Heijn door plan-Bierkaai KBO vervult sociale functie voor heel Clinge Gewond bij aanrijding Boer kan rol krijgen bij recreatienatuur Grondeigenaren en -gebruikers hebben vooral praktische vragen weekenddiensten agenda vrijdag 3 maart 2006 zl4 door Sheila van Doorsselaer HULST - Supermarkt Albert Heijn in het Hulster centrum komt in het nauw door stadsver nieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai. In het plan zijn vol gens I. Mattheeuws van AH Hulst te weinig parkeerplaatsen voorzien als de supermarkt wordt uitgebreid. De familie Mattheeuws wil haar supermarkt aan het 's-Graven- hofplein al jarenlang uitbrei den. Het verkoopoppervlak meet nu duizend vierkante me ter en zou na de gewenste uit breiding 1600 vierkante meter bedragen. De Nieuwe Bierkaai omvat ook het 's-Gravenhofplein. Archi tect H. ter Beek van Op ten Noord Blijdenstëin, verantwoor delijk voor de hoofdlijnen van het nieuwe ontwerp van het stadsdeel, heeft drie ontwerpver- sies gemaakt voor het 's-Graven hofplein: het plein met de super markt op huidige grootte, een schets na uitbreiding van de AH en een tekening hoe het plein er uit zou zien als de Albert Heijn het plein, en daarmee de binnen stad, zou verlaten. Het 's-Gravenhofplein gaat hoe dan ook op de schop. Het terrein heeft nu voornamelijk een par- keerfunctie, er zijn 204 parkeer plaatsen. Cijfers •Na de herstructurering van het plein, zullen er zo'n zestig tot tachtig parkeerplaatsen overblij ven. Dat is volgens Mattheeuws veel te weinig. „Als we onze su permarkt willen uitbreiden, dan hebben we tussen de 100 en 120 eigen parkeerplaatsennodig. Het is geen exacte wetenschap, maar het zijn de cijfers waar Ahold Vastgoed van uitgaat." Architect Ter Beek zegt voor Al- bert Heijn geen problemen te voorzien als het aantal parkeer plaatsen op het 's-Gravenhof plein wordt teruggebracht. „Het totale winkeloppervlak binnen De Nieuwe Bierkaai blijft gelijk in vergelijking met het huidigf aantal vierkante meters. Nu zijn vaak veel parkeerplaatsen onbe- zet. En zeker als er in de toe- komst ook extra parkeerruimte in de buurt van de Tivoliweg bij. komt, is er genoeg plaats." Mat theeuws is het hier absoluut niet mee eens. „Het is verre van voldoende. Als wij uitbreiden, trekken we ook meer mensen uil de dorpen die bij ons boodschap- pen gaan doen. We hebben dus gewoon meer parkeerplaatsen nodig. Mattheeuws hoopt- er binnen een jaar uit te zijn hoe de toe komst van de supermarkt eruit zal zien. „Er moet wel wat ge- beuren. De laatste jaren zijn de Aldi en de C1000 verdubbeld in oppervlakte en wij hebben al tijd moeten woekeren met onze ruimte." Mocht er aan het aantal parkeer plaatsen niet te tornen zijn, dan is het niet ondenkbaar dat Mat theeuws besluit de winkel te ver plaatsen naar buiten de binnen stad. Over dat scenario wil Mat theeuws nu nog niet veel kwijt, Logischerwijs zal de nieuwe su permarkt dan verhuizen naardt omgeving van het BACK-ter- rein aan het Stationsplein, waar ook de andere grote supermark ten al gevestigd zijn- Wijkraad Hulst. Binnenstad heeft al aangegeven dat de ge meente Hulst er alles aan moet doen de supermarkt in het cen trum te houden.. TERNEUZEN - Bij een aanrij ding op de kruising Julia- nastraat/Axelsestraat in Terneu- zen is een 16-jarig meisje uit Axel gisteren gewond geraakt. Het meisje zat achter op een brommer. De bestuurster ver leende geen voorrang aan een 19-jarige automobilist uit de ge meente Terneuzen. De Axelseis met been- en knieletsel naar het j ziekenhuis gebracht. SLUIS - De gebiedscommissie West-Zeeüws-Vlaanderen ziet wel degelijk mogelijkheden om naast Staatsbosbeheer, ook het Zeeuwse Landschap en indivi duele boeren in te schakelen voor het beheer van nieuwe re creatienatuur in de streek. Zij wil in overleg met het minis terie van LNV bekijken of het geld voor natuurbeheer dat nu naar Staatsbosbeheer gaat, ook voor agrariërs en stichting Het Zeeuwse Landschap is in te zet ten. Dit is ook in de Cletemspol- der bij Groede gebeurd. Voorzitter T. Kramer van de ge biedscommissie is niet somber over de kansen om ook anderen een rol te geven in het beheer van nieuwe recreatienatuur. Re creatienatuurgebieden zijn na tuurgebieden die tot stand zijn gekomen met financiële steun van recreatieondernemers. Zij doen, bij uitbreiding van hun verblijfsrecreatie, ook een forse investering in de landschappelij ke verbetering van het gebied. Bijvoorbeeld door geld te stor ten in een pot waaruit inrich ting van recreatienatuur wordt betaald. Het probleem is dat er voor het beheer van deze recreatienatuur door anderen dan Staatsbosbe heer nog geen geld is. Recreatie natuur is nieuw beleid, dat niet past in de doelstellingen van het provinciale natuurbeleidsplan. En vergoeding aan boeren of Het Zeeuwse Landschap vanuit de subsidieregeling Natuurbe heer is daarom niet mogelijk, constateerde de coördinatie groep die de gebiedscommissie adviseert in een notitie. De gebiedscommissie erkent dit probleem, maar ziet de 'knelpun tennotitie' vooral als eerste stap. Zij wil nu stap twee zetten en actief op zoek gaan naar op lossingen om agrariërs toch een rol te geven in natuurbeheer, en daarmee nieuwe perspectieven voor de landbouw te creëren. Kramer: „We zijn blij met de dy namiek in de recreatiesector. Er liggen zoveel plannen om in fi nanciële zin bij te dragen aan de ruimtelijke kwaliteit van West- Zeeuws-Vlaanderen. Dan moe ten recreatieondernemers niet hoeven wachten totdat wij het beheer goed geregeld hebben. Er ligt voor ons de opdracht om dit zo snel mogelijk te regelen, zodat de uitbreiding van de ver blijfsrecreatie samenvalt met de aanleg van recreatienatuur." door Rinus Antonisse TERNEUZEN - Grondeigena ren en -gebruikers in de Zeeuws-Vlaamse Eendragt- en Hellegatpolder berusten in de feiten. Hun landerijen komen in aanmerking voor ontpoldering. Als maar fatsoenlijk rekening wordt gehouden met onze belan gen, was gisteravond de teneur tijdens een informatiebijeen komst in Terneuzen. boeren in de randgebieden 13 miljoen euro beschikbaar voor een grondruilbank (vormen grondvoorraad en vrijwillige ka velruil) en een ontwikkelings fonds voor bijzondere projecten. Kramer zei zich ervan bewust te zijn een 'buitengewoon verve lend bericht' te brengen. Een be richt dat emoties opwekt. Hij be treurde het dat voor de betrok kenen een onzekere periode aan breekt, die ongeveer een jaar zal duren. Uit de vijf geselecteerde polders moet een uiteindelijke keus gemaakt worden (er zijn verschillende combinaties van gebieden mogelijk) om tot netto 300 hectare nieuwe getij denna- tuur te komen. Liever had de gedeputeerde de gebieden direct aangewezen. „Maar we zitten vast aan een aantal procedures. Daar kunnen we niet omheen. We moeten aan geven dat we verschillende mo gelijkheden in ogenschouw heb ben genomen en op zorgvuldige wijze tot een keuze zijn geko men." Kramer liet weten dat met alle grondeigenaren en -ge bruikers afzonderlijke gesprek ken gevoerd worden. Die zijn onder meer bedoeld om de bereidheid tot medewerking te polsen. De gedeputeerde be klemtoonde groot belang te hechten aan vrijwilligheid. DLG'er Van Kleef maakte duide lijk dat in het uiterste geval ont eigening mogelijk is. Het bete kent wel dat dan de steunmaat regelen en vergoedingen niet meer van kracht zijn. Domeinen Kramer was niet blij met de hou ding van de Dienst der Domei nen, die in de polders grond heeft. Ondanks een verzoek van de provincie nam de dienst tot nu toe geen contact op met de pachters. „We willen dat Domei nen snel' duidelijkheid geeft over de positie, zodat de pach ters weten waar ze aan toe zijn." Volgende week donderdag wordt voor de grondeigenaren en -gebruikers in de Bevelandse polders een informatiebijeen komst gehouden. Op 28 en 30 maart zijn er in Heinkenszand en Terneuzen voorlichtingsavon den voor alle burgers. Het waren vooral praktische vra gen die gesteld werden. Over de gang van zaken, wanneer er meer zekerheid komt, of de fis cus meewerkt bij afhandeling van de schadevergoeding, op welke wijze bedrijfsverplaat- sing wordt aangepakt en hoe het gaat met boeren die buiten de ontpolderingsgebied nog an dere grond hebben. Gedeputeerde M. Kramer (Pv dA, natuur en water) en P. van Kleef van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) legden als het wa re een rode loper uit voor de boe ren in de geselecteerde polders (naast de twee in Zeeuws-Vlaan deren ook de Zuid-, Everinge- en Van Hattumpolder op Zuid-Beveland), die vrijwillig willen verkassen ten behoeve van de natuurontwikkeling. Ze onderstreepten dat de eigenaren en gebruikers die worden getrof fen, kunnen rekenen op royale ondersteuning. Dat varieert van het betalen van een bedrijfsadviseur tot finan ciering bij (beperkte) bedrijfs- vergroting en omzetten van pacht in eigendom. Met name agrariërs die buiten de ontpolde- ringsgebieden opnieuw aan de slag willen, krijgen hulp. Grond aankoop gebeurt op basis van actuele (agrarische) marktwaar de, mét een toeslag van 10.000 euro per hectare (bij pacht krij gen eigenaar en pachter ieder de helft). Subsidie Voor kavelaanpassingswerken is 2000 euro per hectare beschik baar. Voor bovenmatige aanpas singen komt een aparte subsidie regeling. Daarnaast is voor alle Oostburg: J. P. J, v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebruq, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen,/ alarmnummer 01*15- 442161 Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan- deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117-456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan- deren, dag en nacht bereikbaar via tel, 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12- ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum-' mer 05 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610: Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Be reikbaar via mobiel nummer 06- 53997850. streekactiviteiten" AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten (a- Kanaalzone); 14.00 uur: Bingo; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, creatief; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: The Free Coun try Dancers; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Volksdansen en so lo dansen; 19.30 uur; Gezelschapsdan sen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, fysiogym; 10.00 uur: Fysio gym: 10.30 uur: Engels; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur; Internet café, KBO; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur. Volksdansen; OOSTBURG - Ledeltheater, 20.15 uur. Erik Rotte vertelt over zijn reis door zuid oost Azië; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Regionale biljartcompetitie; De Regenboog, 13.00 uuj-; ANBO biljar ten; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur: Open huis; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur Bowls; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Familie- bingo; VOGELWAARDE t Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten. zaterdag 4 en zondag 5 maart 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: J. Devriendt, Melkweg 1a Oostburg, tel. (0117)455092 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: X. Groeneveld, Hofplein 2, Axel, tel. (0115) 562332. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12,00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13,00-17.00 uur, zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T.Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreek uur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengst dijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat, van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Het dagelijks bestuur van de KBO in Clinge, vlnr Jan Pankow, Piet van Geertruy en Dees van den Berghem. foto Camile Schelstraete door Jeanette Vergouwen CLINGE - De Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) afdeling Clinge is opgericht op 8 februari 1956, maar toen het bestuur dit jaar de zaal op die dag wilde be stellen, bleek alles verhuurd. Daarom wordt het vijftigjarig ju bileum van de bond gevierd op zaterdag 11 maart. Voorzitter Piet van Geertruy, penningmeester Jan Pankow en secretaris Dees van den Berg hem spreken liever niet over ouderen, maar over senioren. De Clingse afdeling van de KBO telt 503 leden, onder wie ook mensen uit Hulst, Nieuw-Na- men en België. „Clinge is een dorp dat vergrijst en dus zijn er veel senioren. Maar de bond is springlevend hoor. Het bestuur bestaat uit elf leden en er zijn er heel wat van net vijftig jaar bij, de jonkies van de senioren dus. Wij voelen ons niet oud, wij zijn moderne senioren. Ook alleenstaanden voelen zich bij ons thuis", aldus Pankow. De KBO in Clinge is opgericht door Theophile Goossens en Ce- lie Laurijs. Het doel was om de ouderen vanachter de gera niums te halen. Indertijd gingen de mannen als ze vrij waren naar het café en de vrouwen ble ven thuis. De bond organiseerde allerlei activiteiten voor de vrou wen zoals borduren, sokken breien en kussens maken. Later kwamen daar de kaartmidda- genbij. Toen ook veel mannen lid. wer den, kwamen er meer activi teiten. In thuishonk Malper tuus is er altijd wel iets te doen. Het lijstje van Van den Ber ghem is indrukwekkend: bil jarten, koersbal, dansen, zin gen, gymnastiek, sjoelen, lezin gen en een maandelijkse bingo. Liefst vijftig vrijwilligers zor gen er voor dat alles op rolletjes loopt. Voor die groep is er jaar lijks ook een vrijwilligersdag. De drie bestuurders benadruk ken de sociale functie van de KBO voor Clinge. Dit betekent alle inkopen doen in het eigen dorp en nauwe samenwerking met de dorpsraad en de Stich ting Welzijn voor Ouderen in Hulst, waardoor de belangen van de senioren zo goed moge lijk worden behartigd. Het socia le komt ook tot uiting in de prij zen die de ouderen moeten beta len om aan van alles mee te doen. „En dat moet ook wel, want veel senioren hebben wei nig te besteden." De helft van de leden heeft al la ten weten het jubileumfeest mee te willen vieren. Voor de finan ciering wordt de opbrengst van de bingo's gebruikt. De deuren van gemeenschapscentrum Mal pertuus gaan open om 9.00 uur. De gebedsdienst om 9.30 uur wordt voorgegaan door geeste lijk adviseur en oud-pastoor Jo van de Heijden. Het officiële deel begint om 10.30 uur. Rond het middaguur is er een warm en koud buffet en vanaf 14.00 uur zorgt Sempre Gaudete voor toepasselijke muziek. Step by Step uit Eindhoven verzorgt vanaf 15.00 uur een dansdemon- stratie. Plet laatste uur wordt ge vuld met koffie drinken, gezel lig praten en een verloting. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ontevreden? Boos? Laaiend zal je bedoelen! Bewoners rond de Middelburgse bouwput vinden dat ze niet serieus worden genomen. Het top punt is het plan voor de schaderegeling dat begin deze week in de bus viel. Vandaag is het precies een jaar geleden dat de wand van de bouwput het defini tief begaf. Omwonenden moesten hun huizen uit omdat gevreesd werd dat de panden in zouden storten. De brandweer zette de put vol water om de uitspoeling van de bodem in de buurt tegen te gaan. De bouw van het theater werd stopgezet. Vrijwel direct daarna beloofde toenma lig wethouder Adrie van 't Westeinde dat alle schade aan de gebouwen rond de put vergoed zou worden. De gemeenteraad vroeg hem daar haast mee te maken. Een jaar later heeft nog geen enkele bewoner een vergoeding gekregen. De schade is wel opgenomen, maar tot woede van de omwonenden wordt in veel gevallen ont kend dat er een verband is met de bouw put. Bovendien zijn de bedragen ontoerei kend voör herstel. „De politiek schreeuwde vorig jaar una niem dat de bewoners schadeloos gesteld moesten worden", zegt Ruud Paesie uit de Korte Noordstraat. „Ik ben laaiend, schrijf dat maar op." De schade-expert van de gemeente heeft de kosten voor her stel van zijn pand tienduizend euro lager ingeschat dan de eigen taxateur. „Van de scheuren in de kelder wordt keihard ge zegd dat die er al zaten." „Voordat we dit pand kochten, hebben we een bouwtechnisch onderzoek laten doen door de Vereniging Eigen Huis", vertelt zijn vriendin Carolien van der Mandele. „Toen is de kelder ook beke- Precies een jaar nadat de wand van de bouwput het begaf, ligt de put er nog steeds troosteloos bij. foto Ruben Oreel ken. Er waren geen constructieve gebre ken." Paesie: „Ik vermoed dat de scha de-expert opdracht heeft gekregen van de gemeente om niet te veel geld uit te ge ven. Iedereen is het spuugzat, We wor den murw gemaakt." „Beloftes worden niet waargemaakt", vindt Van der Mandele. „Dat mag niet, zo mag je niet met mensen om gaan. Er zou voor ons gezorgd wor den." Paesiè: „De politiek heeft gezegd dat we ons geen zorgen hoeven te maken. We maken ons dus wel zorgen. We den ken dat de pot met geld leeg is." Van der Mandele: „Dat is onze grootste angst," Wie de schade-overeenkomst met de ge meente tekent, heeft geen recht meer om in de toekomst nog schade te claimen. Veel buurtbewoners twijfelen, of hebben besloten niet te tekenen. „Maar hier om de hoek woont een vrouw, die is het zo zat, die heeft gewoon getekend", zegt Paesie. „Mensen hebben de moed en de puf niet meer om opnieuw in gevecht te gaan." „We zijn een jaar verder", zegt Lisette Clarijs, woordvoeTster van de belangen vereniging voor omwonenden. „En wat zijn we opgeschoten? Niets. De put ligt er nog steeds zo bij. Een oplossing is er nog steeds niet." Wie de overeenkomst tekent, ziet af van claims voor alle soorten schade, vertelt ze, dus ook voor emotionele schade of be drijfsschade. „Terwijl de raad had beslo ten had om het nu te beperken tot bouw kundige schade. Het is bijna crimineel dat dit achter de rug van de raad om ge beurt." Mooie verhaaltjes „Er worden mooie verhaaltjes verteld, maar er gebeurt niets", vindt René Rauch, bewoner van een huis aan Achter het Hofplein. „Zo'n expert zegt: 'Dat scheurtje zat er al, dat zijn krimpscheur- tjes en tsja, het zijn oude huizen hè'. Het is rekken en mensen moe maken. Tot je zo moe bent dat je maar tekent. Als je hiermee akkoord gaat en de boel gaat over drie jaar zakken of rotten, dan is het: sorry, u hebt getekend." Zijn kelder liep onder bij pogingen om het grondwater in de buurt op peil te hou den door in de omgeving water in de bo dem te pompen. „Dat was een regelrech te ramp, Alles beschimmelde en verroest te en verrotte. Maar het ergste van alles is de verschrikkelijke onzekerheid en het feit dat de gemeente zegt dat men niet verantwoordelijk is." De gemeente moet het netjes oplossen, vindt hij. „En niet met een banketstaaf aankomen met Sinterklaas. Dat is toch beschamend. En intussen gaan ze ge woon door. Dat Van 't Westeinde weer kandidaat is, vind ik illustratief. Die heeft gewoon een paar maanden vakan tie genomen. Na de verkiezingen krijgen we toch weer dezelfde coalitie, met een paar zeteltjes verschil. Het is diep en diep en diep treurig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44