Maase gaat voor de titels Rooie doffer is een echte prijs vlieger PZC 21 Gebrselassie gaat voor een huzarenstukje NK veldlopen als tussendoortje voor atleet uit Zeist agenda duiven Nog geen enting bij postduiven Van 't Westende vol vertrouwen vrijdag 3 maart 2006 DEN HAAG - Het Ethiopische loopwonder Haile Gebrselassie gaat op 12 maart in de 'Twintig van Alphen' proberen een huza renstukje uit te halen. De man die op de marathon van Amster dam vorig jaar net geen wereld record kon vestigen, gaat in het Groene Hart een poging doen het wereldrecord op de 25 kilo nieter scherper te stellen in een wedstrijd, die er eigenlijk maar 20 telt. Om deze stunt mogelijk te ma ken wordt het parkoers in Alp hen aan den Rijn voor Gebrselas sie en zijn hazen verlengd tot 25 kilometer. Als hij zijn eerste vijf kilometer heeft gelopen wordt de grote meute lopers losgela ten. Achter Keizer Haile. Zoals het hoort. Ieder record is er eentje voor Haile Gebrselassie. Het wereld record op de halve marathon is al in zijn handen. Dat vestigde hij op 15 januari. Het wereldre cord op de tien Engelse mijlen zette hij in Tilburg op zijn naam. De twintig kilometer heeft hij ook al. Gebrselassie verzamelt wereldrecords zoals een ander postzegels spaart. Hij heeft er intussen twintig, maar hij wil minimaal tot 22 komen. Net zoveel als Emil Zatopek. Nummer 21 moet dus in Alphen aan den Rijn in de boeken ko men. Maar wanneer dat lukt, dan moet ook de flexibiliteit van de organisatoren van de wedstrijd een wereldrecordsta- tus krijgen. Race-directeur Ad Persoons: „We kregen ineens een vraag uit Ethiopië of Haile hier 25 kilometer zou kunnen lo pen. Dat is beter voor hem gelet op zijn voorbereiding op de ma rathon van Londen. Hij wilde ei genlijk geen twintig lopen, om dat hij onlangs een lichte blessu re aan zijn kuit had. Twintig ki lometer is toch iets explosiever dan 25 kilometer. Dus toen zijn wij gaan kijken of dat reglemen tair wel kan. Het is allemaal mo gelijk, als er maar meer mensen voor 25 kilometer starten en als er maar meer dan één persoon fi nisht. Er moet dus minstens een haas de volledige afstand uitlo pen." De richttijd van de Ethio piër is 1 uur, 12 minuten en 45 seconden. GPD Hoewel hij zich dit voorjaar vooral richt op de marathon van Rotterdam, versmaadt Kamiel Maase de nationale titel bij het veldlopen niet. Komende zon dag gaat de atleet uit Zeist als grootste kanshebber van start bij de titelstrijd in het Drentse Norg. door Wilko Voordouw DEN HAAG - Het heeft wel wat weg van een inhaalslag, de reeks wedstrijden die Kamiel Maase loopt sinds zijn zware blessure van vorig jaar. Die bles sure aan de hamstring, gevolgd door een cyste, hield Neder lands beste langeafstandsloper ruim vier maanden aan de kant. Weg wereldkampioenschap in Helsinki. Tegen zijn zin maakte hij met nog te weinig trainingsuren in de benen op 11 december zijn of ficiële rentree bij het Europees kampioenschap veldlopen in Til burg. Hij eindigde op de veertig ste plaats, een positie Kamiel Maase onwaardig. Twee weken daarvoor was hij al in de mod der van het Belgische Roeselare naar een tegenvallende elfde plaats geploeterd. Extra lekker Na die twee mindere races ging het echter snel. De oliebollen die het jaar 2005 afsloten, smaakten extra lekker na de overwinning in de Sylvester- cross. Maase versloeg onder meer de Fransman Larbi Ze- roual in een van de weinige nog serieuze crosswedstrijden in Ne derland. Een week later gingen de armen weer de lucht in. Met een splijtende sprint won Ka miel Maase de halve marathon van Egmond. Een maand later was er de overwinning in de der-- tig-kilometerrace bij de Groet uit Schoorlrun. Maase is dus weer gewend aan winnen. Aan de vooravond van het NK cross - zondag - en een week-later de twintig kilometer van Alp hen aan den Rijn is dus de logische vraag of hij ook bij deze komende wedstrijden de vo- rig jaar geleden schade wil inha len. „Went-je,-elke wedstrijd doe je je best. Soms lukt het net wel, soms net niet. Die afgelopen se rie was heerlijk. Vooral omdat ik kon laten zien dat het nog al tijd gaat. Ik draai goed. Maar de - echte doelen van dit jaar blijven toch de marathon van Rotter dam en de marathon op het Eu ropees kampioenschap, deze zo mer in Gothenburg. Prima training De 34-jarige microbiolooog is de laatste om te bluffen. Hij wil gewoon genieten. Lekker lopen. Plezier hebben in zijn sport. Zo wilde hij per se meedoen aan het NK veldlopen van zondag. Gewoon omdat hij cle cross - „de oervorm van het lopen" - leuk vindt. Ook al past het mis schien wat minder in zijn mara thonvoorbereiding. „Crossen is een prima training in de winter. Alleen wanneer er erg veel mod der ligt, vind ik het wat minder. Hoewel: als je goed draait kun je alles aan. Daarbij kom je op het NK de beste crossers van het land tegen. Het is leuk om je te meten met iedereen die wat voorstelt." Om zich optimaal op 'Rotter dam' (waar Maase ook een Ne- derlandse titel kan pakken) voor te bereiden, gaat hij na de 'Twintig van Alphen' van 12 maart voor twee weken naar Zuid-Spanje. „Lekker in je kor te broek trainen. In het zonne tje. Dat is belangrijk met het oog op Rotterdam. In 2003 lie pen we de marathon op de eer ste warme dag van het jaar. Wij hadden alleen maar in cle kou ge traind. Het voorjaarszonnetje was heerlijk, maar na 25,30 kilo meter kom je tot de ontdekking dat je wel heel veel hebt ge- Stoffel Maas zou wel meer cracks willen zoals zijn winnaar op Barcelona door Fred Rabout ZOUTELANDE - De 57-jarige Stoffel Maas stond op die zaterdag in januari aardig in het zonnetje. Hij was tijdens een prijsuitreiking in Limburg de enige Zeeuw op het 'Barcelona-podium', tus sen toppers van de grote fond, die natio naal en internationaal een naam heb ben opgebouwd. De 'vierjarige rooie' van Maas, die na .zijn indrukwekkende prestatie verder ;door het leven gaat als de 'Rooie Barce lona', had zijn baas dat plekje tussen een eliteclubje bezorgd. „Het gaf me ;'een geweldige kick", herinnert hij zich ;een paar maanden na die huldiging inog. Het was eenzelfde gevoel als hal verwege cle jaren zeventig van de vori ge eeuw, toen hij als wielrenner bij de liefhebbers reed en in zijn beste jaar zo wel in Westkapelle als in zijn eigen -Zoutelande de kussen en de bloemen van cle miss kreeg. Het waren de tijden dat de 'bende van ;Sam Broersma', een groepje wielren ners met onder anderen ook Noud Wes- 'terbeke, Jo Blaas en Stoffel Maas de re gie in handen had in de Zeeuwse lief- hebberskoersen. Bijna dertig jaar later stonden in Kerk- rade de eerste 25 prijsvliegers van de nationale vlucht op Barcelona op het podium. Stoffel Maas, de melker van achter de hoge duinen in Zoutelande, stond er als negentiende. Willem van der Veldens duif uit het Zuid-Holland se Boskoop was op zondag 2 juli 2005 (de lossing van het concours moest door cle weersomstandigheden een dag worden uitgesteld) de snelste geweest. De 'rooie' van Stoffel Maas was de snel ste van Zeeland. Stoffel: „Ik heb de vierjarige doffer acht keer ingezet op de overnachtfond. Zeven keer vloog hij bi de prijzen. Ik wou dat ik meer van die cracks had zitten." Provinciaal Het was uiteraard zijn eerste geteken de van de twee die Maas had ingekorfd. De tweede kwam pas na een paar da gen aanvliegen. „In Zeeland zat ik 'i'uim voor de concurrentie, dus ik wist vrij vlug dat ik provinciaal de snelste bad. Vanuit het meidadres van Piet Bakker kreeg ik in eerste instantie met veel enthousiasme zelfs te horen dat ik de snelste van Nederland had. Dat bleek wat overdreven, maar toch, het was een dag om in te lijsten." ;Zijn vrouw Sien en de trouwe wachter Frans Sinke waren er traditiegetrouw hij. Op teletekst had Maas al gezien dat er in Heerlen die zondagmorgen één om acht minuten voor negen was gemeld. ••Dan komt om zeventien minuten over Stoffel Maas: „Als je op het podium in Kerkrade staal, verandert er toch wel iets in je leven." foto Ruben Oreel tien die van mij over het duin en gaat er wel wat door je heen. Op de plank en gelijk binnen, waar zijn vrouwtje zat te wachten." Het bleek de negentiende nationaal en negenendertigste internationaal te zijn. Het was na Cambrai (1986), La Souter- raine (1991) en Limoges (2000) de vier de provinciale winst voor Stoffel Maas. Als kleine jongen al kwamen cle duiven in zijn leven. Zo rond zijn tiende jaar had hij bij het ouderlijk huis een hokje met een koppel of drie. Zoals veel jon gens in Zoutelande in die jaren hadden. „Zelfs nu nog zijn er vier mannen uit die periode actief in onze vereniging. We weten wat we aan elkaar hebben." Op zijn vijftiende sloeg Stoffel Maas een andere weg in en kregen andere za ken voorrang. Pas halvei'wege de jaren zeventig, als hij koerst zoals zijn rooie doffer later zou vliegen, krijgt hij weer serieuze interesse voor de duivensport. Maas wordt lid van PV de Zwaluw in Westkapelle. Hij pakt met zijn stal in het eerste seizoen gelijk het jonge duif kampioenschap in zijn vereniging. „Ik kreeg hier en daar een duifje, zo is het begonnen. Trouwens ik heb nooit echt veel gekocht. Nu bestaat de basis van het hok uit het soort van Wim Min- derhoud (de bloedlijn van Gaby Van- denabeele), van Jan-Pieter Hengst en de overnachters komen van de bekende fondspeler Herman Brinkman uit het gehucht Tuk bij Steenwijk. Via Peter Verstraate uit Westkapelle zijn die hier op mijn hok gekomen, het pure over- nachtsoort. Ook mijn rooie is van dat ras." Kort na zijn start in 1975 ging Maas in combinatie spelen met plaatsgenoot Ei'ik Melchior. Die combinatie won in 1991 met een jaarling kras we- duwschapsdoffer het dagfondconcours GOES - Er is nog geen sprake van en ting tegen vogelgriep bij postduiven. Volgens de laatste berichtgeving is het ook niet waarschijnlijk dat daar toe zal worden overgegaan. Er loopt ondertussen een onderzoek of de bij het pluimvee gebruikte ent stof ook effectief zou kunnen zijn bij postduiven. Verwacht wordt dat dit het geval is. Bij kippen zijn de dieren na de eerste enting twee weken be schermd, de tweede enting wordt een zestal weken later gegeven. Dan geldt de beschermde periode minimaal één jaar. Op dit moment onderzoekt men nog of duiven ook besmet kunnen worden met het H5Nl-virus. Dat onderzoek vindt plaats op het Friedrich-Loeffer Instituut in het Duitse Riems. vanuit La Souterraine. „Toen hadden we er negen van de veertien op de lijst", vertelt hij. „Ik herinner me nog dat ik mijn gazon aan het maaien was, de klep was nog dicht. Niemand had ze nog verwacht. Dat bleek later ook wel juist, want mijn winnaar was met een snelheid van maar liefst 1574 meter per minuut naar huis gekomen." Weduwnaars Vier jaar duurde de combinatie met Melchior, daarna gingen ze weer hun ei gen weg. Stoffel Maas bleef goed mee draaien, met bijzonder weinig duiven. In het seizoen 2005 ging hij van start met veertien weduwnaars en vier nest koppels. Daarnaast zaten er nog vier koppeltjes op het kweekhok en werden 25 jonge gekweekt. Daarmee werd hij kampioen met de jon ge duiven van de vereniging en pakte hij in het duifkampioenschap bij cle jon ge de plekken twee, vier en zes. „Ik heb in tegenstelling tot veel andere colle ga's weinig jonge duiven verspeeld. Ik leid ze zelf goed op, en dan niet over het water, maar richting Kapelle, Hein- kenszand. Dat bevalt goed." Dit jaar is zijn renstal wat uitgebreid. Nu zitten er twintig weduwnaars en tien nestkoppels gereed. „Dat komt doordat mijn jonge duiven het vorig jaar zo goed hebben gedaan. Wat moet je dan weg doen? Je bent toch altijd bang dat er een aankomend kampioen- tje van je hok verdwijnt." Voor het komende seizoen heeft Maas dertig voetringen aangeschaft, dus ook hier is sprake van een kleine uitbrei ding. Wat de discipline betreft gaat hij meer over naar de grote fond. „Het bleef de afgelopen jaren steeds beperkt tot een aantal duifjes. Zo heb ik eens met één duif meegedaan aan San Sebas tian. Ik vloog gelijk nationaal in de prij zen. Ook op Barcelona 2003 had ik maar één duifje ingezet en pakte ik de derde in de vereniging." Podium „Maar als je op het podium in Kerkra de staat, verandert er toch wel iets in je leven", bekent hij. „Re denk ook dat in de toekomst de specialisatie in de dui vensport, die. een aantal jaren geleden is ingezet, alleen maar zal toenemen. Mede door het financiële plaatje." Dat betekent dat de ambities van Stof fel Maas weer hoog liggen: een paar korte prijzen op de grote fond. Maar vooral spreekt hij nu de vurige wens uit dat hij met zijn collega's snel weer kan beginnen met de duivensport. De vogelgriep zorgt er immers voor dat ve le haren van cle Zeeuwse duivenliefheb- bers in deze weken vlugger grijs wor den dan ze zelf willen. vrijdag Basketbal Mannen, hoofdklasse: Pendragon- JRC Boxtel. Mannen tweede klasse: Voorwaarts-Volharding 2 (20.30 uur), Mevo'80-BV Souburg 2 (20.30 uur). Biljarten Driebanden groot. Vierde divisie, pou le 4. 't Bierwinkeltje-BV De Distel 1. (Zaal Reseda, Sas van Gent). Aanvang: 20.00. 3BSD Partyservice-Van Hasselt autoschade. (Biljart Centrum Yip Plaza, Goes). Aanvang: 19.30 uur. Bandstoten district. Derde klasse, poule noord. Organisatie: BV De Graan- beurs. (Clubhuis De Graanbeurs, Zïerik- zee). Aanvang: 19.00 uur. Bandstoten district. Derde klasse, poule zuid. Organisatie: HGL/KOT'86, Sas van Gent. Aanvang: 19.00 uur. Paardensport l Tennis Finaledag Leisure Company Jeugd- toernooi. Locatie: sporthal Leisure Company in Hoek. Aanvang; 9.00 uur. Voetbal I zaterdag Atletiek Inkelloop. Aanvang: 14.00 uur. Afstan den: 10 Engelse mijlen (16.2 km) en 9.1 km. Inschrijven: Camping Den Inkel, Pol derweg te Kruiningen. Tweede DOW Trimloop. Locatie: sportpark Oude Vaart, Terneuzen. 14.45 uur: jeugd (1200 meter). 15.00 uur: 5200, 10400 en 15600 meter. Inschrij ven: DOW PV-gebouw, Terneuzen. Kamiel Maase (links) is op weg naar de overwinning in de halve marathon van Egmond. Zondag wil hij bij het NK veldlopen in Norg ook op de hoogste trede van het erepodium staan. foto Marc van der Kort/GPD l Basketbal zweet. En dat je er doorheen zit. Dus daarom is die periode van veertien dagen in Spanje heel be langrijk." Het is voor het eerst dat hij twee speerpunten heeft in zijn jaar planning. „In 2004 zette ik alles op cle Olympische Spelen, de tien kilometer. Ik werd dertien de, daar had ik meer van ver wacht. Vorig jaar stond alles in het teken van het WK en raakte ik geblesseerd. Alles op één doel zetten is heel nobel. Als het goed gaat, word je de hemel in- geprezen. Als hét niet lukt, ben je een loser." GPD Mannen, hoofdklasse: BC Eindho ven-Barons. Mannen eerste klasse: ABC-Volharding. Mannen tweede klas se: Scheldesport 2-Marathon (21.00 uur). Vrouwen, hoofdklasse: Barons-Yel- lOw Sox, Den Dungk-Quo Vadis, Almon- te-Pendragon, Black Eagles-EBBC, Wald- ric-BC Vlissingen. Biljarten Pool. Promotieklasse. Pooltime, Son ny's, Hague Five en VIP The Dis. (café Pooltime, Terneuzen). Aanvang: 12.00 uur. Driebanden groot. Derde divisie, poule 5. De Stene Brug-Royal/De Parel. (Biljart Centrum Yip Plaza, Goes). Aan vang: 13.30 uur. Vierde divisie, poule 4. De Gesloot- ene Boom-Korenbeurs/'t Kaaitje. (Zaal Reseda, Sas van Gent). Aanvang: 13.00 Bandstoten district. Derde klasse, poule noord. Organisatie: BV De Graan beurs. (Clubhuis De Graanbeurs, Zierik- zee). Aanvang: 10.30 uur. Bandstoten district. Derde klasse, poule zuid. Organisatie: HGL/KOT'86, Sas van Gent. Aanvang: 12.00 uur. Algemeen kampioenschap libre van de ZVB. Lokaal: PV Ontmoetingscen trum Dow, Terneuzen. Aanvang: 12.00 Dammen Zeeuws damkampioenschap. Tien de ronde hoofdklasse. Ons Dorpsleven, 's-Gravenpolder. Aanvang: 13.00 uur. Paardensport Dressuur RSV Hulst. 9.30: paarden Z. 11.00: pony's Z1. 11.30: paarden M2. 12.00: pony's M. 13.15: paarden M1. 14.00: pony's L2. 15.00: pony's B. 15.30: paarden L. 16.15: paarden L1 16.45: paarden B. Locatie: manege Heikant, aan de Vylainlaarrte Heikant. Dressuur RV De Sasruiters. 9.00: paarden B. 12.30: paarden L. 16.00: po ny's B/L. 16.30: paarden L. 16.30: paar den M. 19.30: pony's M/Z. Locatie Stal de Poorte, Philipshoofjesweg Dirksland. Springen LR PC De Paardebloem. 10.00: pony's B, met aansluitend L, M, Z en ZZ. 13.30: paarden B, met aanslui tend L, M, Z en ZZ. Locatie: manege Stal Vermue, Plattendijk, Heinkenszand, Dressuurcompetitie Alfonds Gou den Ruif LR PC Scheldestad. 9.00: paarden M. 12.30: pony's B. 14.15: paar den L. 16.00: pony's L. 19.52: pony's M. 20.30: pony's Z. 20.45: paarden Z. Loca tie: manege De Scheldestad, Gerbran- dystraat te Vlissingen. I Schaken KNSB-competitie, zevende ronde. Meesterklasse: HWP Sas van Gent- U-Boat Worx. Klasse 2C: HWP Sas van Gent 2-WSC, Middelburg-Spijkenisse. Klasse 3F: Souburg-Terneuzen, HWP Sas van Gent 3-Messemaker 1847 1. ZSB-competitie, zevende ronde. Hoofdklasse: Souburg-Zierikzee, Goes-De Zwarte Dame 2, Landau 2, De Zwarte Dame 1, Landau 1-Vlissingen, Middelburg 2-SVVWZV. I Tennis Voetbal Eredivisie: NAC-RBC, PSV-SC Heeren veen, Willem ll-FC Groningen, Vitesse- RodaJC. Hoofdklasse A: Doto-Ter Leede, Kloe- tinge-Quick Boys (15.00), Noordwijk-Ex- celsior M., Lisse-Hoek, Capelle-Ajax, Katwijk-Rijnsburgse Boys, ARC-Scheve- ningen. Eerste klasse C: VVGZ-Arne- muiden (restant 51 min./stand 0-0) (15.00). Tweede klasse E: VVC'68- Tern. Boys, Zaamslag-GPC (15.00), Ril- landia-De Meeuwen, Hardinxveld-Tho- lense Boys. Derde klasse A: Spui- Veere, 's Heer Arendskerke-Bruse Boys, ZSC'62-Duiveland. Derde klasse B: Ko- gelvangers-JPS, Zwaluwe- DVO'60. Vierde klasse A: SVD- Wolfaartsdijk. Vierde klasse B: SC Stavenisse-Vrede- rust, Yerseke-ZPR'84. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. A-junioren, derde divisie D: Baronie- Terneuzen. Vrouwen. Eerste klasse A: Muiden- Pancratius, Wartburgia 2-RCL, Reiger Boys-Oostkapelle (14.30), Smerdiek-Ter Leede 2 (14.30), Rijsoord-CSW; Derde klasse: De Meeuwen-Kerkwijk (12.00), Papendrecht-GVV'63, Tricht- Oostkapei- le 2 (12.00), SC Everstein-Rijsoord 2. Districtsbeker. SSV'65-Rijsoord (14.30). Vrouwen. WIK'57-FC Dauwen- daele (11.30). Vriendschappelijk. Kapelle-WHS, Nieuwdorp-AZVV. FC Dauwendaele 1- Meto. Aanvang: 14.30 uur. Volleybal Vrouwen, regiodivisie: Rijnmond 2- Fusion, Morres/Hulst-VOY (Hontenisse- hal, 16.30). Promotieklasse B: DVO- Sliedrecht Sport 2, Morres/Hulst 2-Sic Pugno. Tweede klasse F: Voorwaarts- Zuvo 3, Morres/Hulst 3-IJVC 2. Man nen, regiodivisie: Rijnmond 4- Rijn mond 3, Morres/Hulst-VOY (Hontenisse- hal, 16.30). Promotieklasse A: Krim pen 2-Kwiek, King/Capelle 2-RVC/ Liba non, Spivo-WIK Promotieklasse B: Spivo 2-Udenhout. Eerste klasse D: Morres/Hulst 2-Sic Pugno 2. Tweede klasse G: Voorwaarts-Zuvo 2. Derde klasse G: Voorwaarts 2-Bok. Waterpolo Mannen. Tweede klasse: Hellasgla- na-De Schelde (16.30). District. Twee de klasse: De Schelde-Aquamigos 3 (19.30, Oostburg). Derde klasse: ZVD074-De Bruinvis (18.20). Zaalhandbal Vrouwen. Eerste klasse: Swift Hel- mond-EMM. Zaalkorfbal Dressuurcompetitie Alfonds Gou den Ruif LR PC Scheldestad. 17.00 uur: pony's B. 19.00 uur: paarden B. Lo catie: manege De Scheldestad, aan de Gerbrandylaan te Vlissingen. Overgangsklasse B: Fortis-Excelsior (19.40). Eerste klasse G: ODO-Tjoba, Merwede-Swift. Tweede klasse G: TOP-AII Ready (16.00). Derde klasse C: Ondo-Stormvogels (19.20), Togo- Ventura Sport (16.40). Vierde klasse B: Luctor-'t Capproen (16.00), BKC-Vol- harding (16.50), Blauw-Wit-KVK (15.00), Scheldevogels-Zaamslag. Zeilen Goofy's race. Inschrijven: 10.00 uur in matrozenhok clubgebouw WSV Noord-Beveland. Briefing: 11.00. Start: IMS, 12.00; ORC, 12.15; Ongemeten, 12.30. Locatie: jachthaven Colijnsplaat. Eredivisie: NEC-AZ. Eerste divisie: Helmond Sport-FC Zwolle, Cambuur Leeuwarden-MVV, Go Ahead Eagles-Veendam, FC Omni- world-TOP OSS, Excelsior-Eindhoven, Stormvogels/Telstar-FC Dordrecht, VW Venlo-Volendam, Emmen-Haarlem, AG- OVV-FC Den Bosch, Fortuna Sittard-De Graafschap. zondag Atletiek 4e Rabo-natuurloop. Aanvang: 10.15 uur: 750 en 1500 meter, 10.30 uur: 2.5, 4.3 en 9.7 km. Locatie: Strandpaviljoen De Zeemeeuw te Cadzand-Bad. Basketbal Mannen, hoofdklasse: Tracks-BC Vlis singen. Vrouwen, overgangsklasse: Springfield-BC Vlissingen 2. Biljarten Eredivisie driebanden: Delta/Ocken- burgh-Kaleidoscoop. (Brasserie Ocken- burgh. Goes). Aanvang: 13.00 uur. Bandstoten district. Derde klasse, poule noord. Organisatie: BV De Graan beurs. (Clubhuis De Graanbeurs, Zierik- zee). Aanvang: 11.00 uur. Finale om streeks 15.30 uur. Bandstoten district. Derde klasse, poule zuid. Organisatie: HGL/KOT'86, Sas van Gent. Aanvang: 12.00. Finale omstreeks 15.30 uur- Algemeen kampioenschap libre van de ZVB. Lokaal: PV Ontmoetingscen trum Dow, Terneuzen. Aanvang: 12.00. Finale: 15.00 uur. Paardensport- Dressuurclinic. Met medewerking van Tommie Visser. Organisatie: RV Re- nesse en de Schouwse Ruiters. Locatie: manege Grol in Renesse. Aanvang: 13.00 uur. Rugby Tweede klasse zuid: Tovaal-Tilburg, 14,00 uur, sportpark Het Schenge in Goes. Oemoemenoe-Ducks, 14.00 uur, Sportpark Voorborch in Middelburg. Tennis Dubbeltoernooi Lukaart-Nieuwen- huysen. Locatie: tennishal TSI in Goes. Aanvang: 9.00 uur. Voetbal Eredivisie: Feyenoord-FC Utrecht, Ajax-Sparta, FC Twente-Heracles Alme lo, RKC Waalwijk-ADO Den Haag. Eerste klasse C: Rood WitV-WSC, DFC-TEC, Blauw Geel'38-Unitas, RKD- VC-Internos. Tweede klasse E: SC 't Zand-Oisterwijk, Unitas'30-Halsteren, Derde klasse A: Goes-Vlissingen, Zee- landia/Middelburg-Steen, MOC'17- HSC'28, Domburg-Breskens (restant 60 min./stand 0-0). Vierde klasse A: Jong Ambon-Vogelwaarde, Hontenisse-Clin- ge, Koewacht-Ria W„ Axel-HVV'24, Aar- denburg-De Noormannen (restant 45 min./stand 1-1). Vierde klasse B: Luc- tor'88-WW'67, Hansweertse Boys-Val Aan, Steenbergen-Odio, FC Bergen- Wernhout. Vijfde klasse A: Corn Boys -Philippine, Schoondijke-Oostburg, IJ- zendijke-Sluiskil, SDO'63-Groede (res tant 80 min./stand 0-0). Vijfde klasse B: Rimboe-Kwadendamme, Lewed. Boys-Vosmeer (restant 60 min./stand 0-0), Renesse-Dreischor (restant 80 min./stand 0-0). Aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Derde klasse: Kaaise Boys-OW'67, SC 't Zand 3-Blauw Wit'81, Noad-Madese Boys, Terneu- zen-WDS'19 (12.30), Dongen-SC Gastel. Zaalhandbal Mannen. Eerste klasse: d'n Boeme- laer-EMM, De Sprint-LifeDesign/Delta Sport. Tweede klasse: GSC-Witte Ster'75 2. Locatie: sportpunt Zeeland Goes, 12.00 uur Derde klasse: De Beuk-LifeDesign/Delta Sport 2. Vierde klasse: Olympus-GSC 2. Locatie: Nas- saulaan Middelburg, 13.10 uur, Vrouwen. Tweede klasse: Olym- pus-GHV, Locatie: Baskensburg Vlissin gen, 12.00, Witte Ster'75-EMM. Zwemmen Dubbeltoernooi Lukaart-IMieuwen- huysen. Locatie: tennishal TSI in Goes. Aanvang: 16.00 uur. Zeeuwse Competitie. Eerste klasse deel 4. Zwembad De Eenhoorn, Oost burg. De Bruinvis ontvangt De Bevelan ders, Luctor et Emergo en Zeelandia. Aanvang: 14.30 uur. Tweede klasse deel 4. Zwembad Rey- naertland, Hulst. De Honte ontvangt De Ganze, Onderdak en De Otters. Aan vang: 13.00 uur. VLISSINGEN - Sam van 't Westende start morgen vol ver trouwen aan het NK judo voor aspiranten (-17 jaar) in sportcen trum Drachten. De Vlissinger (14) is vrijgeloot voor zijn eerste partij in de klasse tot 50 kilo. „Ik verwacht dat ik Berend Werkman van Judo Groningen in de tweede ronde tref. Dat is een sterke judoka en een van' mijn grootste concurrenten", vertelt Van 't Westende, die on langs tijdens het VJV-toernooi van de Groninger won. Na een zware loting versloeg de Vlissin ger toen al zijn concurrenten. „Ik word niet zenuwachtig van de loting, in principe kan ik ie dereen hebben. Ik denk eerder dat de judoka's die aan mijn kant van het wedstrijdschema staan, balen dat ze mij treffen." Zijn zusje Tess van 't Westende (12) lootte zwaar in de klasse tot - 48 kilo. Ze treft in haar eerste partij favqriete Sanne Verhagen van sportschool Essink. Het NK is de tweede in een reeks van vijf meetmomenten om een selec tieplaats af te dwingen bij de bondscoaches richting het EK, begin deze zomer in Hongarije.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21