Domburg kan amper aanvallen Utrecht springplank naar hoger niveau Morres blijft winnen na binnenhalen titel Clubgebouw krijgt de naam van De Jong Voorbereiding AZ volledig de mist in Oud-profspeler Visser overleden Spits Chiel Maranus is dit seizoen vooral met verdedigen bezig De Meij blijft trainer Atlas International Van Ulsen hekelt beleid tafeltennisbond Heikant decor van menclinic uitslagen vrijdag 3 maart 2006 wbljj door Eugène de Kok TERNEUZEN - Ook na het be halen van het kampioenschap blijft ZVH/Morres/Controlec winnen in de eerste klasse van het futsal. Het volgende slachtof fer heette VéVé/Taxi Geers, dat met 12-5 opzij werd gezet. Het duel in Terneuzen begon met behoorlijk wat vertraging. De gasten én de scheidsrechter arriveerden te laat in sportcen trum Vliegende Vaart, vanwege de hinder door de kapotte brug bij het sluizencomplex in Ter- neuzen. Arbiter Suijkerbuijk uit Zeven bergen kwam net iets eerder aan dan het team uit Brabant. De leidsman besloot direct dat VéVé niet was komen opdagen en vulde op het wedstrijdformu lier in dat het duel niet was doorgegaan. Toen de Brabanders iets later toch binnenkwamen, wilde liijj niet meer fluiten. Tijd waarna mer Luc Blanckaert nam de rol' van Suijkerbuijk over zodat he duel alsnog doorging. De thuisploeg kwam vervolgens! snel met 1-0 achter. Ali Eryimjj maakte gelijk, maar daarna ver slapte Morres en scoorde VéVj twee keer. Pas toen werden de Zeeuws-Vla. mingen wakker en kwamen s via Ali Eryürük (2x), Gerbea Schram en Jordy Bakker noj voor rust op een 5-3-voor- sprong. In de tweede helft kwam VéVa weer iets dichterbij, maar daar-: na nam Morres het heft definj-1 tief in handen. Door goals van Eryürük, Bak ker (2x), Michiel Standaert ai Arno Zwegers liep de thuisploeg uit naar 11-4. De Brabanders maakten nog een tegentreffer] maar Ali Eryürük bepaalde eindstand op 12-5. van onze sportredactie LEIMUIDEN - Het was al een eer dat hij was benoemd tot Rid der in de Orde van de Neder landse Leeuw, maar Bob de Jong werd ook nog eens erebur ger van Aalsmeer en het clubge bouw van 'Nut en Vermaak' heeft zijn naam gekregen. Leimuiden liep uit om de olym pisch schaatskampioen groots te huldigen. Hoewel hij tegen woordig in Kudelstaart, gemeen te Aalsmeer, woont, Leimuiden is zijn geboortedorp. Daar leer de De Jong schaatsen. Hij begon ermee op de Nieuwkoopse plas sen en bij de Leimuidense ijsclub 'Nut en Vermaak', waar van hij nog steeds lid is. „Echt schitterend", noemde de schaatskampioen liet feest in sporthal 't Spant. Veel meer kon hij met zijn schorre stem niet uit brengen, terwijl hij werd overla den met cadeaus en felicitaties. Tien jonge schaatsers van dij club huldigden hun held met iej der een zelfgemaakte medaille Met de mensen van Team Tel-j fort, ond'er wie De Jongs coacl Ingrid Paul, ging op het podiunj ook de schaatser zelf behoorlijk1' uit zijn dak. GPD NIJMEGEN - Voormalig NEC- verdediger Dries Visser is in dt nacht van dinsdag op woensdag bij een ongeval in Tiel om het le ven gekomen. De 56-jarige Drutenaar raak» met zijn auto in de sloot en over- leed ter plaatse, Dries Vissei speelde van 1977 tot 1982 bi NEC. De geboren Rotterdam mer begon zijn profcarrière bi Sparta en speelde na NEC no{ een jaar in Hongkong. GPD door Eugène de Kok DOMBURG - Ook dit seizoen wordt Chiel Maranus wel weer clubtopscorer, maar nu met een aantal dat hem allerminst tevre den stelt. Slechts vier keer scoor de hij tot nu toe. Dat zijn saldo tweederde van de totale produc tie is van zondag-derdeklasser Domburg geeft de aanvaller he lemaal kopzorgen. „We komen dit seizoen niet aan aanvallen toe." De voetballers van het eerste elf tal van Domburg troffen dit sei zoen slechts zes keer doel. De laatste treffer dateert al weer van 16 oktober vorig jaar. Toen maakte Chiel Maranus (24) na een uur de enige en winnende treffer in het degradatieduel - toen al - met Patrijzen uit 's-Heerenhoek. Het halfuurtje na die 1-0 en de dertig minuten van de gestaakte wedstrijd te gen Breskens (12 februari), die zondag wordt afgemaakt, meege rekend, is het dertien uur gele den dat Domburg een competi tietreffer maakte. „We creëren heel erg weinig kan sen", trapt Maranus bijna la chend een open deur in. „We ko men niet aan aanvallen toe. Ik ben als spits dit seizoen meer aan het verdedigen dan aan het aanvallen." Na de winnende goal tegen Pa trijzen dacht Maranus even het goede gevoel te hebben gevon den. „Na vandaag is de durf en het vertrouwen weer volop aan- RITTHEM - Hans de Meij is ook volgend seizoen trainer van korf balvereniging Atlas uit Ritthem. De Meij is al sinds 2004 actief bij Atlas. Vorig seizoen promo veerde de oefenmeester met zijn team in de zaal naar de derde klasse, maar nu staat de club op de laatste plaats. Op het veld speelt de club uit Ritthem in de vierde klasse. wezig", zei hij toen. „Het is daar na ook een tijdje erg goed ge gaan", kijkt hij nu terug. „We speelden gelijk tegen Gastel en voetbalden tegen Vlissingen en Zeelandia Middelburg goed. We creëerden zelfs kansen. Maar daarna kregen we weer een keer dik klop (tegen Steen, 4-0) en be gon het twijfelen weer." Maranus zoekt de verklaring voor de improductiviteit in de samenstelling vgn het elftal. „Onze groep is erg jong. We spe len regelmatig met een midden veld waarop niemand ouder is dan achttien jaar. Iedereen wil wel graag, maar technisch en tactisch schieten we gewoon te kort. Dat is inherent aan zo'n jong elftal." Weemoed Frustrerend is het wel voor Ma ranus, die in het seizoen 2003- 2004 met 29 goals Zeeuws top scorer werd. „Het is geen leuk seizoen. Ik ben liever aan het aanvallen. Nu krijg ik misschien tien ballen per wedstrijd. Boven dien zijn het vooral lange, hoge ballen terwijl ik iemand ben die de bal graag in mijn voeten krijgt." Met weemoed denkt hij nog wel eens terug aan het seizoen waar in hij Zeeuws topscorer werd. Een jaar waarin Domburg in to taal 85 treffers maakte en als tweede eindigde in de vierde klasse van het zondagvoetbal. „Het verschil is tweehonderd procent! Dat jaar lukte alles; ik hoefde maar een bal te krijgen en schoot hem erin. Nu krijg ik twintig ballen en gaat niets er in. Toen het zo goed ging kon ik het niet alleen, maar nu ook niet. Drie jaar geleden", gaat hij verder, „speelden we ook in de derde klasse. Toen maakte ik acht goals. Ik heb het idee dat het toen veel makkelijker ging. De ploeg was ouder en meer er varen. Nu zijn er van dat team nog maar twee of drie spelers over. We vlogen er dat jaar wel iswaar uit, maar het niveau in de klasse was toen volgens mij veel hoger." De povere resultaten beïnvloe den zijn inzet, merkt de, aanval- foto Ruben Oreel Ier. „Ik zou eigenlijk veel meer moeten doen", zegt hij schuldbe wust. „Voor mijn doen heb ik dit jaar heel veel trainingen ge mist. Ik heb een huis gekocht in Domburg en ben daar vaak in bezig, maar als ik echt lekker in mijn vel zou zitten, zou ik min der snel afzeggen. Tijdens trai ningen geloof je het ook alle maal sneller." Als één van de oudere spelers geeft hij daardoor niet het goe- 'de voorbeeld, beseft hij. „Ik speel vanaf mijn zestiende in het eerste en heb dus veel erva ring. Ik zou dat over moeten brengen op die jonge gasten, zo dat ze beter worden, maar dit seizoen heb ik daar moeite mee." Hoewel ze slechts zes doelpun ten maakten en onderaan staan, hebben de Walchenaren wonder boven wonder nog alles in eigen hand. Domburg heeft negen pun ten uit vijftien wedstrijden. De concurrenten Patrijzen en Bres kens hebben respectievelijk tien en elf punten, maar één duel meer gespeeld. „Eerder dit sei zoen hebben we ook van die .clubs gewonnen. Als we dat nog een keer doen en tussendoor nog eens een puntje pakken, moet het lukken. Misschien spelen we dan volgend jaar weer tegen de gradatie, maar iedereen is dan een jaartje ouder. Het kan al leen maar beter gaan." Maranus verwacht zondag geen mooie wedstrijd. „Het zal een duel met weinig kansen worden, net zoals de eerste ontmoeting; Wij zullen die kansen moeten be nutten. Ik teken ervoor dat ik zondag en tegen Patrijzen scoor. Dat is nu het belangrijkste." Domburg-spits Chiel Maranus is schuldbewust: „Ik zou eigenlijk veel meer moeten doen." Trainer Foeke Booy na weg der geleidelijkheid klaar voor het grotere werk van onze sportredactie GRONINGEN/WUTHMEN - Ta- feltennis-international Sigrid van Ulsen (19) verwijt bestuur ders van de Nederlandse Tafel tennis Bond (NTTB) gebrek aan deskundigheid. „Het zijn men sen die niks met tafeltennis heb ben. Ze komen nooit in een zaal. Daardoor hebben ze niet in de gaten dat ze de sport laten ver loederen." Van Ulsen hekelt vooral de aan wezigheid van veel Chinese vrouwen. „Het is kil en zakelijk. In de eredivisie spelen voorna melijk nog Chinese wouwen, die hier alleen geld komen opha len. Dat is funest. Ik snap niet dat de NTTB daar geen stokje voor steekt. Je ziet nauwelijks nog Nederlandse speelsters in de eredivisie, want voor talen ten is het heel moeilijk om hoger op te komen." Li Jiao Volgens Van Ulsen is die ontwik keling de doodsteek voor het Ne derlandse tafeltennis. „Bij de vrouwenwedstrijden heb je ook geen sfeer meer. Met Li Jiao heb ik geen problemen. Zij is Neder landse geworden. Maar met die anderen krijg je geen contact. Na de wedstrijd zijn ze meteen weer vertrokken." René Hijne, verantwoordelijk voor de portefeuille topsport bij de NTTB, vindt dat het aantal buitenlandse spelers in de Ne derlandse vrouwencompetitie moet worden gereguleerd. Discriminatie „We moeten er natuurlijk voor waken dat de ontwikkeling van het Nederlands talent wordt be lemmerd. Daarom moeten we het aantal buitenlandse spelers per team misschien beperken tot één of twee. Als bond heb ben we geen juridische midde len om dat af te dwingen, want dat zou discriminatie zijn. Daar om hoop ik op een herenak koord, maar ik vrees dat negen tig procent daarop tegen is. Ik ga in elk geval de discussie aan." Op de vraag of de Chinese speel sters een werkvergunning nodig hebben, bleef zowel Hijne als NTTB-voorzitter Cees Korevaar als NTTB-directeur Mari de Graaf het antwoord schuldig. GPD door Robert Jan van der Horst UTRECHT - De stap omhoog wil er nog maar niet komen voor Foeke Booy, de succesvolle voetbaltrainer van FC Utrecht. Toch was er eind vorig seizoen sluimerende interesse van Feyenoord, dat voor Erwin Koeman koos. „Ik was de eerste die hem feliciteerde," zegt Booy nu. „We hebben in Ger Lagen dijk namelijk dezelfde zaakwaarne mer." De voetbalwereld kent voor Booy (43) nog weinig geheimen. De geboren Fries ontwikkelde zich snel en werd uitgeroe pen tot kroonprins na de sensationele 3-0-zege van Utrecht vorig seizoen bij Feyenoord, komende zondag de tegen stander in de Kuip. „Ik heb me nooit een kroonprins gevoeld. Ik vind het een titel van niets, word er eerder achter dochtig van. Ik heb dan het idee dat er een bedoeling achter zit. Dat ze je daar na proberen neer te halen." Na de winst op Feyenoord bleef het stil rond Booy. In de luwte werkte hij aan zijn ontwikkeling, had handen en voe ten nodig om zich staande te houden in Galgenwaard. Het was onrustig, maar niet door de resultaten. Daarvoor heeft Booy inmiddels te veel krediet opge bouwd bij de fans. Twee KNVB-bekers en de Johan Cruijff Schaal maken hem tot de succesvolste trainer ooit van FC Utrecht. Vooral in de organisatie kreeg Booy, die begin 2003 ook werd benoemd tot tech nisch directeur, het voor zijn kiezen. In een jaar tijd versleet de club twee tech nisch managers: Jan Willem van Ede en Arno Pijpers. Eerder dit seizoen werd afscheid genomen van assistent-trainer Harry van den Ham en eind november overleed David Di Tommaso. Booy draaide overuren, zijn aanwezig heid was onmisbaar. „Ik vind dat je dat juist moet voorkomen. Iemand moet misbaar kunnen zijn. Ook Foeke Booy. Door het vertrek van Van Ede en Pij pers kwam de continuïteit van de club in gevaar en bleven zaken liggen. Ik ben iemand die daar niet tegen kan, ik pak die dingen dan juist op. Bij Utrecht is de functie van technisch manager be langrijk. Samen met de jeugdopleiding is dat de pijler van de club, een continüi- teitsfactor op technisch vlak." Prioriteit Booy trok aan de bel toen Pijpers in de cember 2005 vertrok. „Ik zag de hele film weer voorbij komen, nadat we af scheid hadden genomen van Van Ede. Bovendien voelde ik dat ik dicht bij de groep moest staan na het overlijden van Di Tommaso. De prioriteit lag bij preste ren. 'Er moet snel iets gebeuren', heb ik van onze sportredactie ALKMAAR - De voorbereiding van AZ op de uitwedstrijd tegen NEC van vanavond is gisteren volledig de mist ingegaan. Het trainingsveld bleef leeg, de fy- sio-ruimte daarentegen was vol. Oorzaak: de dag vóór de wed strijd was nu voor één keer ook eens de dag na de wedstrijd. Di verse spelers kwamen woensdag avond nog uit met hun nationa le elftal. Kew Jaliens, Barxy Opdam, Jo ris Mathijsen en Martijn Meer- dink speelden met Oranje, Stan Huysegems met België en Ken neth Perez met Denemarken Dinsdagavond speelde Greta: Steinsson met IJsland. En dar waaierden er ook nog diverse spelers uit zónder dat ze eer wedstrijd speelden. Met zo veel afwezigen had trai nen geen zin. Trainer Louis var Gaal gaf de thuisblijvers daar om dinsdag en woensdag vrijaf De enige training stond gepland voor gisteren aan het eind var de middag, maar ook daar ging een streep door. Niet alleen vanwege de 'herstel werkzaamheden' bij sommi# spelers, maar ook omdat het trai ningsveld volledig besneeuwd was. GPD gezegd. Gelukkig werd kort daarna Piet Buter gehaald." Booy, die tot medio 2007 onder contract staat, kan zich nu weer richten op zijn kerntaken. Met succes. Utrecht deed dit seizoen van zich spreken met zeges bij AZ (3-2) en Ajax (4-2). Ook ligt de selec tie goed op koers voor de play-offs. En zie, Booys naam werd in verband ge bracht met PSV en Club Brugge, de Bel gische club waarvoor hij als spits vier succesvolle seizoenen uitkwam. „Het is leuk, maar ik koop er niets voor. Het zijn zaken die je niet in de hand hebt, niet kunt regisseren. Ik heb met Feye noord, PSV, noch met Club Brugge ge sproken. Soms word je gepositioneerd. Dan valt je naam, zodat een club in alle rust met een andere kandidaat kan on derhandelen. Zo werkt het." Toch is Booy klaar voor het grotere werk, vind hij zelf. „Al ben ik niet uitge keken op Utrecht." Een betere leer school was voor Booy haast niet denk baar. Brede ontwikkeling „Door die dubbelfunctie heb ik me heel breed kunnen ontwikkelen: van de Raad van Commissarissen tot aan de werkvloer. Ik heb me begeven op gebie den waar je normaal gesproken als trai ner geen kennis mee maakt. Dat heb ik te danken aan FC Utrecht. Een club ook, waar je altijd de druk voelt van het moeten presteren. Het geeft je veel in zichten en bagage mee. Onder meer dat het ook wel eens goed is afstand te ne men. Ik hou dat nu heel scherp in de ga ten." Al die ervaringen maakten Booy tot een gerijpt en gewaardeerd trainer. „Toen ik als jeugdtrainer begon, kon ik nooit vermoeden dat ik ooit nog eens op dit niveau zou staan." De weg omhoog was de weg der geleide lijkheid, zegt hij. „En als er een andere club komt, moet het wel een sportieve verbetering zijn. Wat Utrecht betreft, doe ik eerder een stap terug. De functie van technisch directeur zal ik waar schijnlijk op korte termijn afstoten. Bu ter is mijn beoogde opvolger. Daarmee ben ik dan weer minder misbaar. Het voetbalbedrijf is altijd in beweging, er mogen geen gaten vallen als iemand weggaat. Ik ben de club dankbaar voor de kansen die ik krijg. Dat houd ik ook de spelers voor. Dat Utrecht een ideale springplank kan zijn naar een hoger ni veau." GPD FC Utrecht-trainer Foeke Booy: „Toen ik als jeugdtrainer begon, kon ik nooit vermoeden dat ik ooit nog eens op dit niveau zou staan." foto: Phil Nijhuis/GPD Doha. Vrouwen. Kwartfinale: Hing: (Zwi) - Koeznetsova (Rus) 7-6 (7) 6i Mauresmo (Fra/1- Vinei (Ita) 6-4 6-0, Pi trova (Rus/2) - Li (Chn) 6-4 6-4, Sugiys ma (Jap) - Schruff (Dui) 6-3 6-2. GëSSSflHHHHHHHB Vriendschappelijk. Frisco: Mexico- Ghana 1-0 (O-O). 75. Franco 1-0. I il II III H——M Alhama de Murcia. Ronde van IVIur cia. Tweede etappe, Alcantarilla- Alhama de Murcia: 1. Valverde (So: 172 km in 4.02.36, 2. Vicioso (Spa), 3, F, gueras (Ita), 4. Carlos Garcia (Spa), 5 Santos Gonzalez (Spa), 6. Bernabei (Spa), 10. De Maar 1.04, 16. Eltink, 2C Weening, 27. Ten Dam 3.02, 64. Scha» neman 10.54, 65. Veneberg, 95. Va' Heeswijk 14.09. Algemeen klassement: 1 Vicioso 8.05.54, 2. Valverde, 3. Gutierrez (Spa! 4. Santos Gonzalez, 5. Carlos Garcia, c Bernabeu, 11. Eltink 1.04, 16. De Maa' 23. Weening, 28. Ten Dam 3.02, 68 Veneberg 10.54, 70. Scheuneman, 83 Van Heeswijk 14.09. HEIKANT - De Zeeuws-Vlaai* se aanspanning In de Triemc houdt zondag een menclinic ir Hippisch Sportcentrum Manegf Heikant. Deze wordt verzorgd door de be kende Nederlandse tweespanrij: der Gerard Leyten, die in 200: op het WK zilver won met he: landenteam. De in het Belgische Beers wonende international start de clinic om 14.00 uur mei een uiteenzetting over de men sport. Daarna volgt een openba re les, met medewerking vac drie leden van In den Triemn waarin het mennen enkelspan dubbelspan en tandem worde? behandeld. EIlSSSISflHSHBHBHHB New York. NBA: Atlanta Hawks - Tor onto Raptors 113-109, Indiana Pacers - Washington Wizards 99-93, Sacramen to Kings - Cleveland Cavaliers 97-90, Miami Heat - Boston Celtics 103-96, Min nesota Timberwolves - New Jersey Nets 100-90, Memphis Grizzlies - New York Knicks 101-99, Denver Nuggets - Detroit Pistons 98-87, Houston Rockets - Philadelphia 76ers 101-106, Phoenix Suns - Milwaukee Bucks 123-110, Utah Jazz - Charlotte Bobcats 89-104, Port land Trailblazers - LA Lakers 99-93, Gol den State Warriors - Orlando Magic 98-94, LA Clippers - New Orleans Hor nets 89-67. Jakarta. Indonesische Open, Euro pese Tour. Stand na eerste ronde: 1 Dyson (Eng). Higgins (Ier), Wang (Tai), Jaidee (Tha) 66 slagen (-6), 5. Kang (VSt), Kennedy (Aus), Buckle (Aus), Jep- pesen (Zwe) 67. Lucky Day 3948: 1-2-5-8-13-16-23-26- 28-35-48-49-50-56-59-60-66-69-71-75 Dubai. Mannen. Kwartfinales: Fede- rer (Zwi/1) - Vik (Tsj) 6-3 6-2, Schüttler (Dui) - Phau (Dui) 6-4 6-1, Nadal (Spa/2) - Henman (GBr) 7-6 6-1, Joezjni (Rus) - Olivier Rochus (Bel) 6-3 6-1. Las Vegas. Mannen. Tweede ronde: Hewitt (Aus/1) - Hernych (Tsj) 6-3 6-3, Robredo (Spa/3) - Fish (VSt) 6-4 6-4, Ko- hlschreiber (Dui) - Benneteau (Fra) 6-3 6-2, Karlovic (Kro) - Bjorkman (Zwe) 3-6 6-3 6-4. Acapulco. Mannen. Tweede ronde: Gaudio (Arg/2) - Sabau (Roe) 6-3 3-6 6-2, Daniel (Bra) - Massu (Chl/8) 6-4 6-4, Horna (Per) - Marin (Cos) 6-3 7-6 (4), Al- magro (Spa) - Acasuso (Arg/5) 6-3 opga ve Acasuso, Di Mauro (Ita) - Pasanski (SMo) 1-6 6-3 6-4, Montanes (Spa) - Moya (Spa/3) 2-6 7-6 (5) 6-4, Chela (Arg/7) - Behrend (Dui) 6-1 2-6 6-2, Calle- ri (Arg) - Martin (Spa) 6-3 6-2. Acapulco. Vrouwen. Tweede ronde: Pennetta (lta/1- Garbin (Ita) 6-2 5-7 6-2, Grönefeld (Dui/2) - Tiene (Bra) 6-3 7-6 (3), Shaughnessy (VSt) - Castano (Col/5) 6-1 6-1, Gussoni (Arg) - Boehmova (Tsj) 6-4 7-6 (4), Martinez (Spa) - Benesova (Tsj/6) 6-2 3-6 6-3, Loit (Fra) - Gagliardi (Zwi) 6-4 7-5, Pous (Spa) - Koukalova (Tsj) 7-5 6-0, Ani (Est) - Smashnova (lsr/7) 1-6 7-6 (6) 2-4, opgave Smashno va.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18