Gemeenten missen terreurbeleid Winter wil niet van wijken weten SmI PZC Saddam geeft wraakactie toe De Spelen zijn nu echt voorbij Britse bouwvakkers winnen flink met wedje op Wembley f Burgemeesters vrezen voor radicalisering op platteland PZC ^Stroomstoring treft bijna r 400.000 mensen „Overeenstemming over CAO Shell Campagne tegen spugen in China Donner wil meer slimme camera's Anderhalf uur in het donker Oranje blijft onder de maat 17 middag midd W\4 Nu en dan zon en op de meeste plaat- sen droog. Matige tot vrij krachtige westenwind. Maxima 4 tot 6 graden. 248e jaargang no. 52 donderdag 2 maart 2006 1 los nummer 1,25 Duitsers '2 tevreden over Merkel 4 door Ferdi Schrooten _)EN HAAG - Burgemees ters van kleinere gemeenten houden er serieus rekening dat radicalisering en terrorisme vanuit de grote [steden naar hun gemeenten [overwaaien. Maar beleid op jdit vlak hebben zij niet. )at bleek gisteren op een confe rentie in Den Haag. ITerrorismebeleid hebben ze niet het Noord-Hollandse Venhui- feen, waar Roy Ho ten Soeng tot januari burgemeester was. |Maar ik was wel alert toen vee Noord-Afrikanen een boer derij hadden gekocht. Dat heb cnik de politie laten uitzoeken." Ho ten Soeng waakt nu als eer ste burger over Medemblik. „We 3noebben een asielzoekerscen trum. Daar zitten radicale ele menten tussen, die ook in de -nboskee komen. Dat moet je vol len." Burgemeester Arco Hofland van Zwartewaterland (bij Zwolle) freest het waterbedeffect: oefen (e op een bepaald stuk druk uit, ^jan verplaatst het water zich laar elders. „Nu in de Randstad Je druk op bepaalde figuren wordt opgevoerd, ligt het voor je hand dat ze zich in anonimi- ieit terugtrekken op het platte- iand." n pnisteij Johan Remkes van Bin- enlandse Zaken waarschuwde e; ïsteren, samen met Nationaal Coördinator Terrorismebestrij- .ing Tjibbe Joustra, een zaal vol ikale bestuurders. „Doelen van (Advertentie) DVD-Spaarweken Dit is een spaarzegel voor spaarzegel de DVD-spaarweken van 2 1 de PZC. Iedere dag ver- schijnt er een van de drie verschillende zegels in de krant Met drie verschillende zegels heeft u een volle spaarkaart en kunt u een DVD 'bestellen Spaarkaarten staan op woens- en zaterdag in de krant t/m 8 april. het alfabet van Zeeland terroristen liggen niet alleen in Madrid en Londen, maar ook in Slochteren, Roermond en Vlis- singen. Ook u kunt met radicali sering en terrorisme te maken krijgen." Remkes zei verder dat het inter net steeds belangrijker wordt voor radicale moslims om hun ideeën te verspreiden. Zij spelen met one-liners over de radicale islam vooral in op de gevoelens van jongeren. Waarschijnlijk is de invloed van het internet op radicalisering al groter dan die van islamitische gebedshuizen en verenigingen. Verder benadrukte Remkes gis teren dat de weerbaarheid bin nen de eigen kring van de mos limgemeenschap toeneemt. „Ik juich dat toe." Een halfjaar gele den zei hij nog dat gematigde moslims zich zo weinig uitlieten over radicale ontwikkelingen. Nu vindt Remkes dat de moslim clubs zich meer mengen in het debat en meer afstand nemen van gewelddadige uitingen en radicaliteit. GPD/ANP PORDRECHT - Bijna 400.000 pensen in de Drechtstreek en pp Goeree-Overflakkee hebben ^gistermiddag enkele uren zón- Her stroom gezeten. )e stroomuitval begon om waalf uur door een technisch nankement in een stroomver- eelstation aan de Dordtse Mer- redehaven. Daardoor werd de troomtoevoer naar het netwerk 'an Eneco onderbroken. Vat precies de oorzaak is ge- >e veest zal netwerkbeheerder Ten iet nog onderzoeken. Rond ;wart voor drie had iedereen veer elektriciteit. )oor de stroomstoring was een ur lang treinverkeer van ên laar Dordrecht onmogelijk. Volgens een woordvoerster van le politie heeft de storing ver- Ier niet geleid tot grote proble- nen. ANP ROTTERDAM - De vakbonden en Shell zijn het gisteren eens geworden over een nieuwe CAO Voor ongeveer 2400 werknemers op de locaties Pernis en Moer- - dijk, aldus een woordvoerder - yan FNV Bondgenoten. fcij krijgen er per 1 maart van Öit jaar 1,75 procent bij en nog feens 1,75 procent op 1 maart vol- Hcènd jaar. [De prestatiebonus stijgt dit jaar evan 5,5 naar 6 procent en vol- eigend jaar verder naar 6,5 pro cent. Op 1 januari 2008, als de -AO afloopt, komt er nog een oonsverhoging van 0,5 procent |ij -ANP van onze redactie KRUININGEN - Meteorologisch begon gisteren de lente, maar het weer hield daar geen rekening mee. In grote delen van het land viel een pak sneeuw. Ook Zeeland kreeg er een deel van mee. Een automobilist in Kruiningen liet, bedoeld of onbedoeld, een bood schap achter in de verse sneeuw. De glad heid veroorzaakte op de Zeeuwse wegen verschillende ongevallen. In de meeste ge vallen bleef het bij blikschade, maar er vielen ook enkele gewonden. In het binnenland deden de problemen zich gisteravond vooral voor op de snelwegen rond Amsterdam en Zwolle. Daar ontstonden in de avondspits lange files die pas tegen tienen begonnen op te lossen. Het treinverkeer ondervond hinder doordat de spoorbrug over de IJs- sel bij Zwolle niet meer dicht kon. Trein verkeer naar het noorden moest worden Schaatser Bob de Jong toont zijn gouden medaille aan koningin Beatrix. Ireen Wiist (links), die in Tu rijn eveneens goud won, lacht mee. foto Robin Utrecht/ANP van onze sportredactie DEN HAAG - Geen hossende fans, geen liters bier, geen 'olé olé'. De officiële huldiging van de olympische medaillewinnaars gisteren in Den Haag was een feest van sporters, sponsors'en fami lie, met als hoogtepunt een bezoek aan de konin gin. Een handvol fans wachtte de kampioenen en sub kampioenen op bij de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Ze moesten zich tevreden stellen met een glimp van de helden. De sporters snelden over een oranje loper de schouwburg in, waar premier Balkenende, staatssecretaris Ross-Van Dorp (sport) en NOC NSF-voorzitter Erica Terpstra klaai stonden voor de huldiging. De zoveelste. Want na het volksfeest in Zwolle van maandag heeft menig olympisch kampioen al een handvol huldigingen achter de mg. Voor de gouden-medaillewinnaars Ireen Wiist (3000 meter) en Bob de Jong (10 kilometer) was de huldiging extra feestelijk; zij werden benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De derde gouden kampioene, Marianne Timmer, moest zich tevreden stellen met een bos bloemen. Zij kreeg haar lintje acht jaar geleden al. Premier Balkenende blikte met genoegen terug op de Winterspelen. De mooiste tranen waren die van Marianne Timmer, zei hij. En de meest verras sende ontknoping was de winst van Ireen Wüst. Na een uur van loftuitingen aan hun adres moes ten de kampioenen de bus weer in. Ze hadden nog één officieel bezoek af te leggen voor ze hun olym pische kleding weer konden verruilen voor hun al ledaagse kloffie. Koningin Beatrix maakte de ze getocht voor de sporters compleet met de laatste officiële huldiging. Ook voor de sporters zijn de Winterspelen nu echt afgesloten. GPD door Robert Bloemen BAGDAD - De voormalige Iraakse dictator Saddam Hoes sein heeft de verantwoordelijk heid op zich genomen voor een wraakactie na een mislukte aan slag op zijn leven. Saddam verklaarde gisteren tij dens zijn proces in de Iraakse hoofdstad Bagdad dat hij op dracht gaf voor strafmaatrege len in 1982 in het plaatsje Du- ja'il. De verdreven president zei dat hij destijds boomgaarden en landbouwgronden van verdach ten van de aanslag met de grond gelijk had laten maken. Hij stel de dat uitsluitend hijzelf hier voor berecht kan worden. Saddam moet met zeven ande ren terechtstaan voor de moord op 148 mannelijke inwoners van Dujail. Zij werden terechtge steld nadat in het plaatsje ten noorden van Bagdad het kon vooi van de president was be schoten. Saddam liet verder ver dachten folteren en vierhonderd bewoners, onder wie vrouwen en kinderen, naar de woestijn deporteren. Boomgaarden In de laatste minuten van de zit ting, die gisteren werd verdaagd tot 12 maart, zei hij: „Ik tekende het bevel om de boomgaarden en akkers te vernietigen." De boomgaarden en landbouwgron den waren van levensbelang voor Dujail. „Ik ben Saddam Hoessein. En destijds was ik aan de macht. Het is niet mijn omgeleid via Deventer. Vluchten op Schiphol kampten met één tot twee uur vertraging. Ook voor vandaag wordt hinder dooor sneeuwval en opgevroren natte wegen verwacht. foto Willem Woznitza zie ook katern Zeeland verkeersongelukken door gladheid gewoonte om iemand anders met de verantwoordelijkheden op te zadelen", voegde hij eraan toe. In Dujail wonen sjiitische mos lims. Saddam zelf behoort tot de soennitische islamieten, die in Irak een minderheid vormen. Het soennitische Hoessein-regi me domineerde de sjiietische meerderheid. Na de verdrijving van de dictator door de Ameri kanen en hun bondgenoten kwa men de sjiieten aan de macht, tot grote ontevredenheid van de soennieten. Zij proberen met aanslagen een burgeroorlog te ontketenen. ANP PEKING - Twee jaar voor de Olympische Spelen in de Chine se hoofdstad Peking, zijn de au toriteiten een campagne tegen spugen begonnen. De autoriteiten verklaarden het gespuug in het openbaar tot de slechtste gewoonte van cle stad. Politie en camerabewaking moe ten het gebruik indammen. Hon derden geüniformeerde 'spuug- waarnemers' gaan gratis spuug- zakjes uitdelen. Buitenlandse bezoekers staan vaak versteld over de hoeveel heid slijm die de inwoners van Peking uitstoten. Ook vloeren van winkels en restaurants zijn vaak bezaaid met fluimen, meld de de Britse omroep BBC giste ren. ANP Aardwarmte drukt energierekening De minister van Justitie Piet Hein Donner claimt ettelijke miljoenen uit de extra aardgasopbrengsten voor de aan schaf van een nieuw type camera. Hiermee denkt Donnet- de veiligheid op straat aanmerkelijk te kunnen verbete ren. Deze zogenaamde slimme camera's richten zich automatisch op mensen die zich verdacht gedragen. <«3 De Zeeuwen hebben vorig jaar gemiddeld anderhalf uur zonder elektriciteit ge zeten. Het gemiddelde werd flink opgetrokken door de grote stroomstoring die het oos ten van Zeeuws-Vlaande- ren eind november trof, toen 14.000 huishoudens lang van elek triciteit versto- H ken bleven. Het Nederlands elftal bleef gisteravond in het oefenduel met Ecuador onder de maat. Dankzij een doelpunt van Dirk Kuijt won Oranje weliswaar met 1-0, maar te veel spelers haalden niet het gewenste niveau. De debutanten Martijn Meerdink en Kew Jaliens van AZ maak ten de negentig minuten vol. Feyènoorder Nicky Hofs mocht na een uur invallen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 16 en 17; Economie: 19, 20, 21 en 22 door Roy Hammink LONDEN - Zo'n zestig bouw vakkers van het nieuwe Wem- bleystadion in Londen heb ben vorige maand hun salaris wat opgekrikt. Ze wedden bij bookmaker Paddy Power dat het stadion niet op tijd af zou zijn voor de finale van de FA Cup op 13 mei. Het was 'easy money' voor de bouwvakkers, want de book maker kreeg te laat in de ga ten dat het vooral arbeiders van Wembley waren die inzet ten plaatsten. „We hadden scherper moeten zijn toen we alleen mensen met helmen op en in werkkleding zagen gok ken. En we hadden argwaan moeten krijgen toen er geen penny werd ingezet op een tij dige oplevering van Wem bley", aldus een woordvoer der van Paddy Power, dat al le gewonnen weddenschap pen wel gewoon uitbetaalt. De onthullingen over de gok kende bouwvakkers werden gedaan door The Sun. De En gelse krant had eerder ook al compromitterende foto's ge publiceerd van de werkzaam heden op Wembley. The Sun liet zien dat een chauffeur tijdens werktijd achter zijn stuur lag te slapen en dat een bouwvakker een joint rookte. GPD pagina 16 van nationale trots tot nationaal fiasco (Advertentie) Kijk op wwwpzc nl/abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar. PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713.4460 W8 Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor rekeningnummer. Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU per maand met automatische incasso 20,55)'. O per kwartaal met automatische incasso 59,75)* per jaar met automatische incasso 229,20)'. met gratis PZC-paraplu sHrnóssussssso1 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1