Veel kindermisbruik in Turkije Al Qaeda maakt oliemarkten nerveus met mislukte aanslag Midden-Oosten biedt geliefden geen lucht India belooft armoede aan te pakken Grand Hotel Arion D/RO0M in Grand Hotel Arion 3-gangen maandmenu in jpaymondo en Stefano's: 23,50 Verzwegen probleem zou alleen opgelost kunnen worden met goede voorlichting "Big Secret" in Hotel Arneville Vrijgezellenfeest of bedrijfsuitje organiseren? En op een originele manier invullen, pfff... ga daar maar eens aan staan! Met bowlen of karten als bedrijfsuitje hebben we het eigenlijk wel gehad en gewoon uit eten met een vrijgezellenfeest is zo, eh gewoon. Een bedrijfsfeest, vrijgezellenfeest of bedrijfsuitje met Big Secret, daar wordt zeker nog lang over nagepraat! Prijs 52,00 inclusief entertainment en een 4-gangen diner, www.bigsecret.nl Een lang gekoesterde wens gaat in ver vulling. De begane grond en de le verdieping van Grand Hotel Arion worden volledig verbouwd! Dat betekent nieuwe zalen, een nieuw restaurant, een nieuwe bar, een nieuwe receptie, en ga zo maar door. Kom eens kijken, tijdens of na de bouw en laat u aangenaam verassen door HET NIEUWE ARION! Door een strakke planning blijft het bedrijf steeds geopend. U komt nooit voor een gesloten deur te staan! "Hier aan de kust" heeft Grand Hotel Arion voor de échte Blof fan een héle speciale kamer: D/RO0M (The Room). Deze kamer is ingericht samen met de leden van Blof: van het bed waar je in slaapt, tot de TMF-award op de plank. Maak gebruik van de multi-media mogelijk heden en geniet van het uitzicht: "dansen aan zee'" BEL VOOR DE INFOBROCHURE Saoedische politieaganten bidden in Riyad vlak voor de schietpartij die maandag plaatsvond en waarbij vijf van de militante mos lims, die vrijdag bij de mislukte aanslag betrokken waren, omkwamen. foto Waseem Obeid/EPA Al Qaeda heeft het gemunt op de olie-industrie. In de wester se wereld zit de schrik er goed in, na de mislukte aanslag vrij dag op 's werelds grootste olie-installatie in Saoedi-Ara- bië. „De Saoedische veiligheid is niet zo groot als we dach ten." door James McGoniqal DEN HAAG - De mislukte aan slag van Al Qaeda op de enor me olieterminal Abqaiq in Sa- oedi-Arabië heeft in de hele we reld grote indruk gemaakt. De terroristen slaagden er niet in het hart van de olieproductie te raken, maar toonden wel aan dat zelfs de zwaarst bevei ligde olie-installatie ter wereld niet geheel veilig is. „De aanslag is gelukkig mis lukt, maar moet toch als vrij spectaculair worden be schouwd", zegt Aad Correljé, verbonden aan het internatio naal energieprogramma (CIEP) van instituut Cligen- dael. „Drie auto's met explosie ven en gewapende strijders zijn er in geslaagd de buitenste ring te doorbreken. Dat is on rustbarend." Omdat tweederde van de Saoe dische olie-export via de termi nal Abqaiq verloopt, reageer den de internationale oliemark ten onmiddellijk. Zelfs toen duidelijk was dat de mislukte aanslag geen gevolgen had voor de olie-export schoot in New York de prijs per barrel (vat van 159 liter) meteen met twee dollar omhoog. Later zak te de koers weer naar 62,55 dol lar. Een hoge functionaris in Saoe- di-Arabië erkende in zaken blad Financial Times: „De ter roristen zijn met succes in een veiligheidszone gekomen. De Saoedische veiligheid is niet zo groot als wij dachten." De vraag rijst of terroristen ook olie-installaties elders ter we reld op de korrel kunnen ne men. Hoe is het met de beveili ging van Pemis, tenslotte de grootste raffinaderij van Euro pa, gesteld? Zo'n strenge bevei liging als in Saoedi-Arabië, is alleen vanwege de nabijheid van kantoren en wegen ondenk baar, stelt Correljé. De afge schermde terminal van olie maatschappij Aramco kent een zogenoemde 'double exclusion zone'. Dat zijn twee ringen van zwaar herkwerk die indringers op tenminste vijf kilometer af stand moeten houden. Tussen die ringen wordt gepatrouil leerd door bewapende militai re in gepantserde voertuigen. Zij kunnen desnoods tanks in zetten. Er is ook beveiliging vanuit de lucht door middel van zogenoemde permanente 'Combat Air Patrols' van straaljagers. In Rotterdam/Pernis wordt ook intensief gepatrouilleerd, maar niet in vijf kilometer bre de tankgrachten. Over de exac te beveiligingsmaatregelen wil echter niemand iets zeggen, juist in het belang van de vei ligheid. Wel zijn sinds de aan slagen op het World Trade Cen tre extra maatregelen geno men. Verplaatst Correljé denk dat de impact van een eventuele wel geslaag de aanslag in Nederland op de wereldoliemarkt niet zo groot is als bij het opblazen van Abqaiq. „Pernis kan niet zo maar worden lamgelegd. Bo vendien kan de weggevallen productie na een eventuele aan slag verplaatst worden naar an dere raffinaderijen in de we reld." Maar ook al de dreiging van aanslagen zou volgens Correljé zijn uitwerking niet missen. De markten worden er nerveus van, met hogere prijzen tot ge volg. „Vrees is altijd slecht voor de olieprijs." GPD woensdag 1 maart 2006 door Fidan Ekiz ISTANBOEL - „In Turkije wor den heel veel kinderen mis bruikt. Het is een groot pro bleem, dat voor de buitenwereld grotendeels verborgen blijft", zegt Yusuf Ahmet Kulca, direc teur van de Vereniging voor Kin derbescherming in Istanboel. Kulca reageert op het dramati sche verhaal van een 11-jarig jongetje uit Adana, dat sinds zijn 6de door 25 mannen zou zijn misbruikt. De door zijn ouders aanhangig gemaakte rechtszaak loopt al twee jaar, maar heeft tot dusver tot niets geleid. De zaak van het jongetje G.S. (zijn volledige naam is onbe kend) krijgt nu meer aandacht dan ooit, omdat de bekende Turkse schrijver Ahmet Altan in een artikel stevige kritiek heeft geuit op de behandeling van de rechtszaak, en daarvoor is ver oordeeld.' Altan is beschuldigd van smaad, omdat hij vraagte kens zet bij het medisch onder zoek van de jongen. Bij de eerste medische controle van G.S. in zijn woonplaats Ada na zeiden de artsen dat de jon gen nietwas misbruikt. Zijn ouders vertrouwden dat niet en lieten het onderzoek overdoen in Istanboel. Dat leidde tot de conclusie dat de jongen wel de gelijk is verkracht. Altan be grijpt niet waarom de recht bank niet meteen heeft ingegre pen en grondig uitzoekt hoe het zit met die tegenstrijdige onder zoeksresultaten. De rechterlijke stappen tegen de schrijver weer hielden hem er niet van afgelo pen zondag in de Turkse krant Hürriyet een emotionele oproep te doen aan het Turkse volk. 'In dit land worden heel veel kin deren verkracht en vermoord. Als we G.S. steunen, door druk uit te oefenen, zodat de zaak wordt opgelost, en de daders worden gestraft, redden we mis schien ook andere kinderen uit het duistere dal', aldus Altan in Hürriyet. p.S. was negen toen hij zijn ouders vertelde dat hij door een door^larald Doornbos BEIROET - Ze ontmoetten el kaar op internet. Zij, studente uit de Libanese hoofdstad Bei roet. Hij, een Iraakse jongen uit Bagdad. „Ik was aan het chat- ten op een islamsite", zegt de 21-jarige Libanese, die niet wil dat haar naam gebruikt wordt, omdat haar ouders van niets we ten. Ook hij kan daarom niet ge noemd worden in de krant. „Noem mij Arwa, en hem Ali", zegt ze in een koffietentje in Bei roet. Het klikte tussen Arwa en Ali. „Ik viel op Ali, omdat hij veel wist van de islam en van poli tiek, en beide interesseren me", vertelt ze, terwijl ze haar zwar te hoofddoek recht trekt. Ook viel het Arwa op dat Ali niet meedeed aan het belachelijk maken van sjiitische moslims, wat veel soennitische deelne mers aan de chatbox wél de den. „Ik ben sjiiet, dus al dat negatie ve gepraat vind ik heel verve lend", zegt Arwa. Ali, zelf ook sjiiet vertelde onmiddellijk dat hij in Bagdad woont. „Dat klonk heel gevaarlijk", zegt Ai wa. „Maar hij verzekerde dat het er wel meeviel." Ali werkt voor een Amerikaanse firma. „Hij beschouwt de Amerikanen als bevrijders, omdat ze Sad dam Hoessein hebben ver jaagd", zegt Arwa. Eindeloos chatten werd gevolgd door telefoontjes en gedichten van Ali. Arwa kocht een gsm, want ze wilde niet dat haar ouders iets merkten. „Je kunt hier wel daten, maar dan moet je ook trouwen", legt ze uit. „Zo maar met een jongen omgaan zonder dat hij met de ouders van het meisje een trouwdatum heeft geprikt, wordt gezien als zeer onbeschaafd." Daarom ook moet Arwa, ondanks haar 21 jaar, om vier uur 's middags thuis zijn. Omdat Beiroet en Bagdad niet bij elkaar om de hoek liggen, stelde Ali voor een webcam te gebruiken. „Ik zag hem, maar hij mij niet", vervolgt ze, „want het is taboe om je als vrouw aan een man te laten zien op inter net." Toen ze uiteindelijk toch haar webcam aanzette, weiger de Ali te kijken. „Hij zei: 'Ik wil alleen maar naar je kijken als je toestemming hebt van je broer'." Toen Arwa vertelde dat een tan te in de buurt was, ging hij on der protest overstag. Maar er gaat natuurlijk niets bo ven elkaar echt ontmoeten. Dus maakten ze een plan. Ali zou naar Syrië reizen en vervolgens naar Beiroet. Doodnerveus wachtte Arwa hem op. Pas na drie dagen mocht hij Libanon in. De ontmoeting was fantas tisch, lacht ze. Ali verbleef in een hotel. Maar omdat stelletjes daar alleen wor den toegelaten na het tonen van een trouwcertificaat, slopen ze hand in hand door Beiroet, bang dat haar ouders of familieleden hen zouden betrappen. Ze kus ten, ze lachten, ze praatten. Wel maakte Arwa zich zorgen over Ali's conservatisme. „Ik kon merken dat hij uit Irak komt, dat veel conservatiever is dan Libanon. Hij wil niet dat ik mannen een hand geef of een spijkerbroek draag." Niet ontspannen Na Beiroet zouden ze een week naar Jordanië gaan. „In Beiroet konden we toch niet echt ont spannen", zegt Arwa. Maar on getrouwde stelletjes reizen in het Midden Oosten niet alleen. Dus ging een tante van Arwa mee. „Ik had haar alles verteld, zij leek er geen problemen mee te hebben." Maar de tante vond Ali maar niets en de man van Arwa's zus in Jordanië werd woedend na het lezen van een sms'je. „Mijn zus is getrouwd met een soen niet", legt Arwa uit. „Die lui zijn fanatiek!" In de sms had Ali aan Arwa geschreven dat hij haar adoreert. „Maar dat woord viel voor mijn soennitische zwa ger volledig verkeerd", zegt Ar wa. „Alleen God mag je adore ren", riep hij. Hij vond de sms heiligschennis. Ali moest ver trekken, Arwa keerde teleurge steld terug naar Beiroet. Twee maanden geleden ontmoet ten ze elkaar voor het eerst en het laatst. E-mailen en bellen doen ze nog elke dag. Maar in het geniep. Ze zijn altijd bang betrapt te worden, bang dat de zwager haar ouders belt. Hoe schat ze, ondanks alle obsta kels, de kans in dat ze uiteinde lijk met Ali trouwt? „Ik weet het niet",zegt ze. „Hij komt uit een samenleving waarin het heel moeilijk is om je familie te verla ten. En mijn ouders zouden nooit toestaan dat ik in Irak ga wonen." GPD (Advertentie) medewerker van zijn school was misbruikt op het toilet. De ouders stapten woedend naar de schooldirecteur en eisten maat regelen. De directeur ontsloeg de medewerker, maar ging niet naar de politie. De ouders lieten het er niet bij zitten, want ze zagen hoe hun zoon met veel pijn naar het toi let ging en laxerende middelen moest slikken om zijn stoelgang te bevorderen. Die situatie duurt tot op de dag van van daag. G.S. vertelde zijn ouders vervolgens dat hij ook werd ver kracht door oudere jongens uit de buurt, onderwijzers en buur mannen. Dit gebeurde voor het eerst toen hij zes was. „We wa ren met vrienden aan het voet ballen, ik ging naar huis om een glaasje water te drinken. Toen ik uit de lift stapte, trok een buurman me zijn woning bin nen en verkrachtte mij", aldus de verklaring van de jongen. Psychische tests wijzen uit dat G.S. goed bij zijn verstand is en in staat is om werkelijkheid en fantasie goed uit elkaar te hou den. „Vooral in Turkije hebben mensen snel de neiging om kin deren die dit soort verhalen ver tellen niet te geloven. Mensen denken dat zoiets onmogelijk Ir hun land kan gebeuren", zegt Kulca van de kinderbescher ming. „Want dit is een islami tisch land, waar veel waarde wordt gehecht aan kinderen. Toch gebeurt het, en juist omdat men er de ogen voor sluit, wordt er nauwelijks tegen opgetreden AHMEDABAD - Een Indiase vrouw droogt rode pepers op een boer derij in de buitenwijken van de West-Indiase stad Ahmedabad. In dia wil de komende jaren een economische groei bereiken van 10 procent per jaar. Dit heeft de Indiase minister van Financiën, Chi dambaram, gisteren gezegd in het parlement. De afgelopen jaren be droeg de gemiddelde groei ongeveer 6 procent. In het lopende begro tingsjaar, dat eind maart eindigt, komt de groei naar verwachting uit op 8,1 procent. De regering wil het groeitempo versnellen om de armoede beter te kunnen bestrijden. Premier Singh beloofde tijdens zijn verkiezingscampagne om de levensomstandigheden van de on geveer 300 miljoen Indiërs die het met minder dan een dollar per dag moeten doen, te verbeteren. Minister Chidambaram kondigde een reeks ambitieuze projecten aan die de groei van de economie moeten ondersteunen. Er zal ruim 4 miljard dollar worden uitge trokken voor verbetering van de infrastructuur op het platteland. foto Am it Dave/RTR en kan het probleem zich verder uitbreiden. In Turkije zijn ook geen instanties waar misbruikte kinderen terecht kunnen voor psychische hulp." Doordat veel zaken in de doofpot worden ge stopt, is het aantal slachtoffers niet bekend. Ook incest komt volgens Kulca op grote schaal voor. „Vaders, broers, neven, stiefvaders die kinderen misbruiken, het komt allemaal voor." Hoewel er veel redenen zijn aan te geven voor dergelijk misbruik, is de belang rijkste het gebrek aan seksuele voorlichting op school, meent Kulca. „Toen ik zelf van school kwam, wist ik nog steeds bijna niks over seks. Dat was jaren ge leden, maar de situatie is nauwe lijks verbeterd. Als je als kind niet beseft dat je wordt mis bruikt, trek je ook niet aan de bel. Daarom kunnen misstan den jaren voortduren." Sekslust Familieleden (voornamelijk mannen) die incest plegen scha men zich volgens Kulca wel, maar willen toch koste wat het kost hun sekslust bevredigen. Dat kan toch ook in een bor deel? „Op het platteland, waar kindermisbruik het vaakst voor komt, zijn geen bordelen. En om dat meisjes zich daar bijna al tijd aan het verbod op seks voor het huwelijk houden, weten de mannen zich op een gegeven mo ment geen raad meer", ver klaart Kulca. Ze vergrijpen zich vervolgens aan kinderen, maar ook aan die ren zoals geiten en honden. Kul ca: „Deze mannen kunnen niet op een normale manier omgaan met volwassenen, zijn onzeker en bang belachelijk gemaakt te worden. Kinderen en dieren kun nen ze gemakkelijk aan." Ook weten ze dat kinderen hen vertrouwen en zullen zwijgen. „Zolang kinderen niet beter wor den voorgelicht op scholen, houdt dit nooit op", benadrukt Kulca. „En de kinderbescher ming staat machteloos. Intussen worden op grote schaal kinde ren verpest voor het leven." GPD BELEEF OP ZONDAG uw BRUNCH BIJ ARION: C 25,- P.P. reserveren: 0118 -410 502 De koks van Grand Café's Raymondo en Stefano's maken met genoegen elke maand weer een heerlijk 3-gangen menu voor u klaar. Stefanos': Vooraf:Tempura van scampi's op een bedje van saffraanrissotto en zachte kreeftensaus. Hoofdgerecht: Pakketje gevuld met tilapiafilet en mediteriaanse groenten Nagerecht: Duo van chocolade witte chocolade parfait en pure chocolade creme brulée Raymondo: Vooraf Mousse van gerookte forelfilet met een kruidige salade. Hoofdgerecht: Varkens haasje gevuld met gedroogd fruit met een saus van rode port en pruimen Nagerecht: Caramelbavarois met vanilleijs,bitterkoekjes en gecarameliseerde appeltjes. Tel: 0118-410 502 Fax: 0118-416 362 E-mail: info@amadore.nl slapen lachen eten 0118-410 502

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 7