De Ploeg duikt in maffia PZC Froger zingt weer puur Froger 30 Shaggydog combineert ska met Indonesië woensdag 1 maart 2006 Swingende ska met traditio nele Indonesische invloeden geven het repertoire van de groep Shaggydog een apart tint je. 'De uit Indonesië afkomstige band gaat voor de tweede keer op tournee door Nederland. De ze muzikale 'reis' begint in Goes met een optreden in podium 't Beest op vrijdag. komt uit Yogya- karta, het culturele hart van Ja va. De band bestaat uit een groep van zes jonge muzikan ten, die tijdens hun studenten tijd begonnen zijn met hun band vanuit een liefde voor ska en regg'aemuziek. Naast zanger Heru maken Richard, Raymond, Bandizt, Lilik en Yoyo deel uit - van de groep. In 1997 begonnen de musici met het coveren van nummers van onder anderen Madness en Bob Marley. Sindsdien is de band uit gegroeid tot een groep jongvol wassenen die de eigen gemaakte ska-muziek boven een 'real job' prefereert. Dat is overigens een een keuze die in Indonesië al leen is weggelegd voor muzikan- ten met veel talent en succes. Bij Shaggydog is hieraan geen ge brek. De band heeft tot op heden drie albums uitgebracht. In 1999 ver scheen Doggy House, waarop nog veel Engelstalige nummers te horen zijn. In 2000 werd het tweede album Bersama(samen) gelanceerd. Dit album is veel meer nationaal georiënteerd en bevat vrijwel uitsluitend Indone sische nummers. In 2003 is de stap gemaakt naar het interna tionale EMI-label, waarbij met het derde album Hot Dogz de doorbraak in andere delen van Azië gemaakt wordt. De Shaggydog-muzikanten voe gen nu steeds vaker traditione le, Indonesische invloeden toe aan hun muziek. Elk optreden van Shaggydog is een feest. Niemand kan stil blij ven staan als zanger Heru be gint te dansen en te zingen. De onmiskenbare ska beat draagt daar zeker aan bij. Shaggydog treedt vrijdag op in 't Beest in Goes vanaf 21.00 uur Hardcore Twee bands spelen een repertoire van hardcore. Op het podium staan achereenvolgens Uppercut en Upshot •Kafe Domburg, Domburg, 22.00 uur ZATERDAG Concert Lies Visschedijk met (liggend) Najib Amhali, Titus Tiel Groenestege, Marisa van Eyle, Viggo Waas en Genio de Groot. foto GPD et Vendetta brengt De Ploeg een eigen versie van The Godfather op de planken. Willem van de San- de Bakhuyzen zou de regie doen, maar hij overleed voor de eerste repetitie. Daarom werkte De Ploeg, het gezel schap met Han Römér en Peter Heerschop, samen met onder anderen Najib Amhali en een nieuwe regisseur aan dit stuk over de maffia, vandaag en morgen te zien in Middelburg. Dan ben jë opeens een thea tercollectief. Niet van har te, natuurlijk, want de jongens van De Ploeg en NUHR (Niet Uit Het Raam) hebben niet zo veel met collectieven. Tot nu toe deden ze dus alles met een regisseur: de legendari sche Driestuiveropera van een paar jaar geleden met Matthijs Rümke en twee jaar geleden de toneelbewerking van de Dog- ma-film Festen met Willem van de Sande Bakhuyzen. Dat beviel zo goed dat ze voor hun nieuw ste stuk opnieuw met de regis seur van films als Cloaca en Leef! in zee zouden gaan. Maar Willem van de Sande Bak huyzen overleed en liet het gezel schap, met uiteenlopende types als Viggo Waas, Han Römer en Peter Heerschop, achter met een onvoltooid theaterstuk. Dat het Vendetta moest heten, en dat het het definitieve vierde deel van The Godfather moest worden, dat stond vast. Maar dan? In eerste instantie wilden ze het intern oplossen. Han Römer kan regisseren, Titus Tiel Groenestege ook. „Maar én re gisseren én meespelen gaat op den duur niet", verklaart Römer. „We kwamen onderling een heel eind, maar uiteindelijk moet er iemand zijn die de kno pen doorhakt. Eerst werd daarvoor samenge werkt met Ko van den Bosch, de voorman van Alex d'Electrique, maar voor het definitieve schaaf- en slijpwerk werd Mo- niek Merkx aangetrokken.Er werd geregisseerd. Dat was dui delijk. „Dat was hard nodig ook!", vertelt Lies Visschedijk, de actrice die als grote onbeken de gast aan De Ploeg is toege voegd. Met actrice Marisa van Eyle, be kend van haar vertolking van Annie M.G. Schmidt in het gelij knamige toneelstuk, en Najib Amhali, de cabaretier die in di verse films al heeft bewezen dat hij ook een meesterlijk acteur is, vormt zij het verse bloed bij de ze voorstelling. Wat de acteurs allemaal wel wis ten, was dat het stuk over de maffia moest gaan, en dat Najib Amhali de slechterik moest spe len. 'Godfathertje spelen', dus. Voor Najib Amhali was het wer ken aan Vendetta een hele nieu we ervaring: „Ik werk altijd in mijn eentje, dus het is al bijzon der om opeens in een groep te moeten werken. Soms moet ik me inhouden, omdat iemand an ders een scène heeft, en dat ben ik niet gewend." Voor regisseuse Moniek Merkx, die met haar eigen gezelschap pen Max en Suver Nuver al heel wat ervaring heeft opgedaan met improvisatie, is deze produc tie een nieuwe uitdaging. Ze moest in een week een voorstel ling maken van iets dat vooral een verzameling van leuke idee ën was: „Ik kan heel goed naar twintig meningen luisteren en dan toch gewoon mijn eigen plan trekken. Dit is crisismana gement. Maar wel heel leuk cri sismanagement hoor." Wijnand Schaap Vendetta is vandaag en morgen te zien in de Stadsschouwburg van Mid delburg, 20.00 uur. Beide voorstellin gen zijn uitverkocht. Jarenlang was 'meer' het sleu telwoord voor de carrière van René Froger. Van het café van zijn vader Bolle Jan naar Carré en van een uitverkocht Ahoy en een bomvolle Kuip in Rotterdam naar een swingende Arena in zijn thuisbasis Amster dam... het ging van groot, gro ter naar grootst. Nu keert de zanger terug naar de intimiteit van het theater, waarmee hij aantoont dat ook kleinere dingen een mens geluk kig kunnen maken. De Amster damse zanger staat vrijdag met zijn achtergrondkeeltjes The Frogettes en de zeven man ster ke René Frogerband op de plan ken in het Scheldetheater in Terneuzen. Met de tour Pure More in Concert focust Froger zich weer op dat waarmee hij groot is geworden: zingen. Die kwaliteit werd de voorbije ja ren vooral door zijn verschijnin gen op televisie al dan niet be wust wat naar de achtergrond verdrongen. Drie jaar geleden schitterde dë familie Froger op de televisiezender SBS6 met een eigen realityshow Puur Fro ger en de Amsterdammer schuw de de voorbije maanden voor de camera's ook geen geintjes met zijn maatjes Gerard Joling en Gordon. In het Terneuzense Scheldethea ter doet René Froger .het weer gewoon als René Froger. Na drie jaar laat hij de 'megaza ken' even voor wat ze zijn, om zijn liefde voor muziek in een in tieme omgeving te etaleren. Of zoals hij het op zijn website zelf omschrijft: puur genieten van datgene waar het eigenlijk om draait: mooie muziek. Dat doet Froger in een programma dat is geïnspireerd door de stijl en sfeer van een huiskamercon cert, dat hij vorig jaar in zijn ei gen huis gaf. Raymond de Frel René Froger, Pure More in Con cert, vrijdag 20.00 uur, Scheldethea ter Terneuzen. ANTWERPEN La Merde Theaterdrieluik (Hemel, Vagevuur en Hel) met het Vagevuur naar De Pest van Albert Camus, door het collectief Skagen i.s.m. De Tijd. wo. première do. vr. en za. Monty 20.30 uur Donkisjot Theaterstuk naar de klas sieker Don Quichote, van Cervantes, door acteurs van Theater Stap, Olym- pique Dramatique en het Toneelhuis. do. vr. en za. Bourla 20.00 uur Beats Muziektheater naar een con cept van Josse De Pauw met tekst van Mare Didden, muziek en drums van Roland en Percy Jones en met ac teurs van het Toneelhuis. wo. t/m za. Tokio 20.00 uur War Cabaresteske theatervoorstel ling door Wouter Deprez. za. Theater Het klokhuis 20.30 uur Vanavond wel schat Toneelstuk, naar de auteur Ed Vanderweyden, met fri vole en humoristische levensbeschou wing van Lilly, een eigenaresse van een nachtclub, muzikaal begeleid door Hugo Ulens. do. vr. en za. E.W.T. 20.30 uur, zo. 15.00 uur Boter bij de vis Blijspel van Michael Cooney over een man, die ontslagen is en fraudeert met fictieve huurders, do. vr. en za. Noordtheater ,20.15 uur Voorstellingen in het Raamtheater: Oude Meesters, toneelbewerking van Paul Goris van Old Masters van Si mon Gray, met conflict rond de kunst handel in het Italië van Mussolini, vr. première en za. 't Klein Raamtheater 20.00 uur; Schone woorden klinken zo, muziektheaterprogramma vol her inneringen, gebaseerd op teksten van o.a. bekende schrijvers, door Warre Borgmans en Jokke Schreurs, do. vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur, zo. 15.00 uur Voorstellingen in het Fakkeltheater: Poezekes, theaterstuk van Alex van Haecke, over zes vrouwen, door Thea ter Zeemanshuis, do. vr. en za. Zwar te zaal 20.30 uur, zo. 15.00 uur;,Wij samen, theaterstuk van David Ste vens, over een goedlachse vader en zijn homoseksuele zoon en hun rela tie tot de buitenwereld, door De Spe ling VZW, vr. en za. Keldertheater 20.30 uur Voorstellingen in de Arenberg: België voor Beginners, theatershow met hilarische inburgeringcursus, door Bert Kruismans, wo. 20.15 uur; Dromer zoeken zij, literair theaterpro gramma door Simon Van Buy ten Gijs Van Laer, do. en vr. 20.30 uur; Licht, theaterconcert door Stef Bos, do. en vr. 20.15 uur; Code Red, Praga Khan, za. en zo. 20.15 uur; 123 Come- dyclub met De Nonsense Alliantie en hun DNA improshow, za. 20.30 uur; De Negende, muzikale theatervoor- stelling door pianovirtuoos en ko miek Hans Liberg, di. 20.15 uur Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Trio Joubran, concert door Palesteins Udtrio met muziek op de luit van het Midden-Oosten, wo. 20.30 uur; Lamp- fall, concert met wereldmuziek door de Senegalese muzikant Cheikh Lö, do. 20.30 uur; Meufs Marinées, thea traal concert in een ontmoeting van verschillende performers, waarin de vrouw centraal staat, vr. en za. 20.30 uur; Belgische Improvisatie Liga, za. 20.30 uur Concerten en voorstellingen in De Singel: Jakob Lenz, kameropera van Wolf gang Rihm naar Georg Büchner over de levenstragedie van Sturm und Drang-dichter Lenz, door Mu ziektheater Transparant met koor: Ensemble Teatro Colon en het Ensem ble Beethoven Academy, di. rode zaal 20.00 uur Simoenstrio. Lunchconcert op piano, viool en cello met werk van Beetho ven, Schumann en Turina. wo. Elzenveld 12.30 uur Internationals. Concert met instru mentale ska met een exotisch tintje, za. Rataplan 20.30 uur Concerten in de Kon. Elisabethzaal: Farewell Tour 2006, afscheidsconcert tournee langs de wereld van de 70-ja- rige Nana Mouskouri, zo. 20.00 uur; Zoo-concert 6: Tango Sensations, con cert met tangomuziek en dans van de grote klassiekers als Piazolla, Demar- co, Piazza en Greeo door het Arragia Strijkkwartet (bandoneon, contrabas en piano), ma. 20.00 uur; Cofena-con-, eert 6: concert met Beethoven-special doo'r de Klassisehe Philharmonie Bonn o.l.v. Hexibert Beissel m.m.v. Wen-Yu Shen, piano, di. 20.00 uur Mamma Mia. Musical aan de hand van de grootste hits van Abba, met in de hoofdrol Vera Maim. di. Stads schouwburg 20.00 uur GENT The Welcoming of Ishmael Stamp. Engelstalig toneelstuk -en schelmen verhaal, naar tekst van Pieter de Buysser door Lampe Friends of the Italian Opera. wo. Nieuwpoortthea- ter 20.30 uur Voorstellingen in de Tinnenpot: Belogen poppen, theaterstuk met hardnekkig verzet tegen het schoon heidsideaal, oorzaak van veel minder waardigheidscomplexen, naar Nico las Mannens, do. en di. 20.00 uur; Vin cent van Gogh, concept van Jo gevers en Jo Decaluwé, gebaseerd op de brie ven van Vincent aan zijn broer Theo, zijn moeder, Paul Gauguin, Pissarro e.a., vr. 20.00 uur; Cabai'eb-Fier, voor stelling door Oswald versyp, Jo De Meyere en Margriet Bruggeman, za. 20.00 uur Titus. Theatervoorstelling met beel den, muziek, tekst en drama, geïnspi reerd door liet hai'de leven van een slagerszoon, met een knipoog naar Ti tus Andronicus, door Jan Sobrie en Christine Vandekerkckhove. wo. en zo. Kopergietery 15.00 uur, vr. en za. 20.00 uur Dédé, le taxi. Internationaal tweetali ge multimediale muziektheatervoor stelling over een taxichauffeur en zijn diepe geheim, di. NTGent 20.30 Anatol. Toneelstuk over liefde, leu gens, trouw en ontrouw in het Wenen van de 19de eeuw, gebaseerd op het eerste toneelstuk van Arthur Schnitz- ler, door 't Barre Land. di. Minard 20.00 uur Concerten in Vooruit: Concert met Arabo-Andalusisch re- pei'toire door Arabanda (BE) met ac cordeonspeler Piet Maris en zangeres Laila Amezian en leden-muzikanten van Jaune Toujours, do. 20.00 uur; Christ Whitley Tribute, concert met ode aan het leven en de muziek van Whitley, vr. 20.00 uur; The Invitation Festival 2006, gothic festival met Er- ben Diorama (DE) Sideartica (IT) en Strict Confidence (DE), zo. 17.00 uur Simoenstrio. Lunchconcei't met werk van Beethoven, Schumann en Turina op piano, viool en cello. vr. Vlaamse Opera 12.30 uur Concerten in de Handelsbeurs: Humo's Rock Rally - halve finale: pre sentatie van een tiental rockgroepen met jong Belgisch rocktalent, zo. 16.00 uur; Patiicia Kopatsjinskaja, klassiek concert met werk van Yoffe, Beethoven, Cage, von Webern enBar- tok door stervioliste uit Moldavië, vr. 20.15 uur BRUGGE De keizer en het verlies Theatermonoloog, met tekst van Jan Fabre: betoog van een clown, vertolkt door Dirk Roothooft. di. Stads schouwburg 20.00 uur Voorstellingen en concert in De Werf: Narcissus Quartet, jazzconcert met o.a. alt-, tenor- en sopraansaxofonist Robin Verheyen, vr. 20.30 uur; Hero- tiëk, theaterstuk over drie helden van vandaag, die opgestaan zijn om de we reld vooi'goed te veranderen, door Monk, za. 20.30 uur; Mijn mond eet graag spinazie, maar ik niet, jeugd voorstelling (6+), door Frank Adam en Rik Teunis, zo. 15.00 uur; Delica tessen, hedendaags theater door Jobst Schnibbe, ma. 20.30 uur Concerten Mozart 2006) en voorstel ling in het Concertgebouw: De Concert! van Mozart, solist en or kest, een muzikaal gelijkspel: luister cursus door prof. Ignace Bossuyt rond het oeuvre en de persoon Mo zart, vr. 14.00 uur; La Finta Giardi- niera, opera van Mozart, door jonge zangers van Opera Fuoco o.l.v. David Stern, vr. 20.00 uur; La Finta Giardi- niera, opera van Anfossi, door jonge zangers van La Capella de Turchini o.l.v. Antonio Florio, za. 20.00 uur; Da Ponte-opera's Peter Sellers, za. en zo. 15.00 uur - volzet; Un Ballo in Maschera, opera van Verdi door de Roemeense Staatsopera Timisoara, ma. 20.00 uur Musical Pietje Bell de musical, naar het boek van Christiaan van Ab| koude is een voorstelling voor de hele familie. j Zie vrijdag i f •Stadsschouwburg Middelburg, 19.00 uur Toneel j De toneelgroep van de afdeling Tholen en Sint Philipsland van de Plattelands Jongeren Zuid presenteert De Zaak van i Gisteren. L Een visavontuurtje loopt uit op een jacht naar gestolen goe-| deren. Het stuk, geschreven door Piet Kuyper, is grotendeels in Zeeuws dialect. .1 •De Haestinge, Sint Maartensdijk, 19.30 uur Show Camut Band uit Spanje presenteert Life is Rhythm'. Afrikaanse percussie, tapdans, zang en dans worden gecom-j bineerd. De band is in 1995 ontstaan uit een samenwerking t tussen een choreograaf, een tapdanser en de leider van een Afrikaanse percussie- en dansgroep. De voorstelling is uit- verkocht. 'J •Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Delta Generation De band Delta Generation geeft een concert. Het is exact zes jaar geleden dat de band op dezelfde locaties in actie kwam. Delta Generation bestaat uit de 'oudgedien den' Bert Bleuzé, Jan Fonteine, Paul van Koeveringe, Anton van Oosten en nieuwkomer Mary-Ann Willems. Dorpshuis De Meiboom, Krabbendijke, 20.30 uur Muziektheater Theater Las Malas presenteert Kaatje is verdronken. Alex van Warmerdam schreef dit stuk over drie mensen in een huis achter de dijk. in het gezin moet iedereen steeds oj nieuw zijn plekje veiligstellen. Tot de man met de gouden tand hun leven binnenstapt. Spe Iers zijn Lara Andres Reuser, Pim Lokerse, Larissa de Keij- ser en Robb Dijkstra. Regie Marijke Reuser. De muziek is van Josie Kneepkens (compositie, muziek en zang) en Els van Zutphen (percussie). •'t Spiegeltheater, Middelburg, 20.30 uur Singer - Songwriter Twee zangers delen het podium. Evert Nieuwstede treedt semi-akoestisch op. Hij speelde tot 2000 in verschillende bands waaronder Shelter Skelter, Boom Boom Mancini en Urban Heroes. Hij wordt bijgëstaar door saxofonist Wouter Kiers. Frank van den Ende brengt onder de naam Monsieur Canni bale luisterliedjes over persoonlijke belevenissen en emotie Hij het zich inspireren door muzikanten als Tori Amos, Kati Bush, Jeff Buckley en Peter Gabriel. •Brogum, Zierikzee, 21.30 uur Rock Bullseye Powerrock treedt op. In 2005 brengt de band het eerste album Pulverize uit. On dertussen heeft de band ook tours in Zweden, België, Tsje chië en Duitsland erop zitten. Ze zijn in 2005 een van de top pers van Dijkróck in Rilland en staan ook op het Dynamo Openings Festival. Mamilla begon in 1994 als Rick, Ruud The Belt, maar wordt al snel omgedoopt tot Mamilla Paradise. Het Mamilli van nu bestaat uit vijf man, van wie drie gitaristen. In fe bruari stond de band in het voorprogramma van Wishbone Ash en in juni verzorgen ze de support voor Ten Years Aftei •De Piek, Vlissingen, 22.00 uur ZONDAG Peutervoorstelling Zzzoeff is een peutervoorstelling van Lindai Boogerman. Plet wordt een ontdekkingstocht, waarin de normaalste vooi werpen vreemd klinken en de vreemdste vooiwerpen nor maal doen. De gekke geluiden worden op papier gezet en zo ontstaat een schilderij. Een voorstelling met weinig woor- den, rare geluiden, een knuffelmuis en een reuzenkwast. •Stadsschouwburg Middelburg 11.00 en 13.30 uur GaleRichel In GaleRichel is er een jamsessie met als vaste kern Sjoege en Companen. Tussen de jams door worden verschillende gedichten voorgi dragen. En vanaf 15.00 uur is er ruimte voor de muzikale, a tistieke en theatrale presentaties van bezoekers. GaleRichel, Aardenburg, 14.00 uur d Opus One brengt Ollie B. Bommel Tom Poes in de Trullenjp hoedster op de planken. Alle bekende, figuren uit de strip van Marten Toonder passe|| ren de revue: burgemeester Dickerdack (Jimmy Hutchinson^ Markies de Canteclaer, Joost de trouwe bediende, buur- jj vrouw Doddel (Maaike Widdei'shoven), Tom Poes (Frans 'x Schraven) en Ollie B. Bommel (Frans Mulder). Er is ook een£ mysterieuze nieuwkomer, de blonde Trullenhoedster Ivy. f, Haar komst is het begin van vreemde gebeurtenissen. •Scheldetheater, Terneuzen, 19.00 uur 7 Leontien Schiekelmann (piano) en Mirjam Vossema (viool) verzorgen een concert. Als duo spelen de musici een gevarieerd repertoire van tan-v go, volksmuziek, en licht klassieke muziek tot grote klassie- j ke wérken van de bekendste componisten. Het programma F omvat werk van Brahms, Kreisler, Drdla, Elgar, Tsjaikovs-'0 ky, Paganim, Bartok, Debussy, Albeniz en Granados. •De Drukkery, Middelburg, 15.00 uur Familievoorstelling Cees Brandt speelt Baas Ben. T Baas Ben wil muzikant worden. Hij solliciteert bij drie bands. Tijdens de audities blijkt dat Baas Ben niets van mu ziek weet en niet kan spelen. Niemand wil hem aannemen, [i In het geheim ontwikkelt hij een grote stofzuigei'toeter die 'm alle muziek van de wereld opzuigt. •Arsenaaltheater Vlissingen, 15.00 uur Musical

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48