Verkeersmaatregelen rond zeesluis Nuances maken het verschil PZC Politiek Terneuzen legt prioriteiten bij economie en milieu pmsiiï&MÉ Gemeente, provincie en waterschap beperken overlast 15 Cadeaus, taart en krentenbrood bij het huwelijk Drankrijder moet auto laten staan Kinderkanjerfeest in Breskens Inzittenden auto met schrik vrij Paardenzadel en aggregaat weg Boete voor uitdelen kopstoot Dertienjarig Axels meisje aangehouden na vechtpartij Politieke agenda woensdag 1 maart 2006 In het Uulehat_(Aarde"nbui*g) vond in woonzorgcentrum Coensdike een boerenbruiloft plaats. In Prinsenhof De Poort van Aardenburg barstte daSfna het feest los. Voor iedere gast stond er erwtensoep met boerenbrood op het menu. foto Wim Kooyman van onze regioredactie HULST - Ze werden ludiek volgens de wet van het Vossenrijk in de echt verbonden. Lieske van 't Schuimke baigenoamd De Baokster en 't Bolleken van den Pollepel bai genoamd Den Pleiter vormden volgens prins en pastoor een schoon koppelken. De Boerenbruiloft is een traditie in Hulst. Voor de 34e keer trok een bonte stoet door de binnenstad. Na de huwelijksplechtigheid ging het gezelschap naar het Hof van Vlaan deren waar de bekende receptie plaatsvond: cadeaus in natura en voor de gasten een stuk bruidstaart en een snee krentenbrood. In Malpertuus in Clinge verschenen land bouwer Bertram Bonte en Marie-Louise Ivens voor mevrouw de burgemeester de Poorter en pastoor Stienen. Honderd gas ten volgden de plechtigheid. De bijna zeven tig jaar oude echtelieden werden vergezeld door hun ouders en heel veel familie. Tijdens het limonadebal in het Vossenhol werden Mariëlle Groolhaert van basis school de Nobelhorst en Stijn van de Kloos ter van basisschool de Moerschans gekozen tot jeugdprinses en prins 2006. In het Uulehat (Aardenburg) trouwde de jon geheer Wannes van d'Ouwe Mènne (Cees Boeye) met mejuffrouw Krina van d'n Vlien- derstruuk (Betsy Versprille). Bijna 650 kinderen deden mee aan de kin deroptocht in Sas van Gent. In Cultureel Centrum De Speye vond de traditionele 5 5-plusmiddag plaats. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 40-jarige drankrijder uit Hans- weert 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rij ontzegging opgelegd. De verdachte bestuurde 1 juli vorig jaar in Terneuzen dronken zijn auto. Uit de blaastest volg de een score van 520 microgram, ruim twee keer zoveel al- pohol als is toegestaan. In de' strafmaat speelde zijn recidi ve op het gebied van alcohol en verkeer mee. Het rijbe wijs van de Bevelander is ongeldig verklaard. 'BRESKENS - Papiersnippers oprapen, scharen inzame len en doppen op lijmtubes draaien. Het opruimwerk na een ochtend Kinder Kanjer Feest in de kerk aan de Lange- weg in Breskens duurde gisteren lang. „Het hoort erbij. De veertig kinderen van de basisscholen in Breskens heb ben weer genoten en het worden ieder jaar meer", zei Bram Leenhouts, een van de vrijwilligers. Thema van het drie dagen durende feest is het bijbelverhaal over de brui loft in Kanaa. De deelnemende kinderen leren spelender wijs een verhaal uit de bijbel, knutselen en zingen liedjes. Vandaag - woensdag - wordt er een verjaardagskalender gemaakt en morgen maken de kinderen van een houten kistje een echte juwelendoos. De Kinder Kanjer Feesten beginnen om tien uur en duren tot twaalf uur. AXEL - Twee inzittenden van een personenauto zijn gis teravond rond acht uur met de schrik vrijgekomen op de Tractaatweg in Axel. De bestuurder van een personen auto, een 24-jarige man uit Axel, was bij de oprit Axelse Sassing, vermoedelijk door gladheid, uit de bocht gevlo gen en op het steile talud terecht gekomen. De auto kan- teldë net niet en kwam net niet in de sloot terecht. De be stuurder en zijn vriendin konden zonder verwondingen de auto verlaten. De auto werd van het talud getakeld en kon zonder noemenswaardige schade verder rijden. KRUININGEN - Inbrekers zijn aan de haal gegaan met een zadel en een aggregaat uit een-manege aan de Veerha ven in Kruiningen. Ze drongen tussen maandagavond half elf en gistermiddag half drie het pand binnen door een deur te forceren. Het gestolen zadel was een zoge naamd 'westernzadel' met een waarde van ruim vijftien honderd euro. Het aggregaat had een waarde van ruim duizend euro. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik veroordeelde gisteren een 23-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor het uitdelen van een kopstoot bij verstek tot 250 euro boete. Het slachtoffer, een,24-jari- ge inwoner van Vlissingen, ging vervolgens in de fout door met een ketting met hangslot terug te slaan. De Mid delburger werd niet geraakt. De politierechter vond de reactie echter niet kunnen en veroordeelde de Vlissinger tot 150 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. In de strafmaat werd meegenomen dat de rol van de Middel burger groter was. Terneuzenaren kunnen vooral kiezen tussen meer van hetzelfde Met verkiezingskrantjes, -pamfletten en -kaartjes proberen politieke partijen de zwevende kiezers over de streep te trekken. foto Wim 'Kooyman door Frank van Coo'ten TERNEUZEN - Wegbeheerders treffen maatregelen om lange fi les rond het sluizencomplex in Terneuzen te voorkomen. Ge meente Terneuzen, provincie Zeeland, Rijkswaterstaat en het Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren zijn dat gistermorgen over eengekomen. De maatregelen zijn het gevolg van de botsing die het schip Tor Flandria afgelopen zaterdag maakte tegen de geopende brug van de zeesluis. Het herstel van de noordbrug duurt zeker een halfjaar. Chemieconcern Dow Benelux vreest voor lange files. Ook poli tieke partijen TOP/Gemeente- belangen en de PvdA vragen in middels aandacht voor het pro bleem. Door de wegbeheerders zijn gis termorgen afspraken gemaakt om de overlast tot een minimum te beperken. Tijdens de och tend- en avondspits (van 07.40 tot 08.00 uur en van 16.40 tot 17.00 uur) blijven de zuidbrug en de brug bij Sluiskil gegaran deerd open voor het wegver keer. Deze bloktijden worden mogelijk nog iets opgerekt. Dynamische borden Verder komen zo snel mogelijk drie dynamische borden aan de westelijke toegangswegen. Als de zuidbrug gestremd is, komt op de borden de melding 'Ver keer sluizencomplex gestremd' te staan. De borden komen te staan langs de weg vanuit de Westerscheldetunnel richting Terneuzen, de weg vanaf Dow èn het Valuepark richting Ter neuzen en de weg vanuit Bier vliet (N61) voor de afslag Hoek. Vanuit Axel/Zaamslag (bij streekziekenhuis De Honte) en vanaf de Tractaatweg (voor de stoplichten) komen twee vaste borden. Het verkeer wordt met de borden gewezen op een moge lijke stremming bij het sluizen complex. In verband met een goede door stroom van het openbaar ver voer komen er opstelstroken VLISSINGEN - Een 13-ja- rig meisje uit Axel is gister middag aangehouden in de Nieuwstraat in Vlissingen. Het meisje werd aangehou den na een vechtpartij met een 58-jarige man uit Vlis singen en een 32-jarige vrouw uit diezelfde stad. Het meisje had beide vol wassenen geschopt en gebe ten. De vrouw liep hier door een kneuzing aan.' haar bovenarm op. De man kneusde zijn mond. Het meisje zit nog vast. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEU WS-VLA AIM DEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31. 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voor de bus voor de zuidbrug. De rotondes worden met borden vrijgehouden van verkeer. Rijkswaterstaat bekijkt of fiets- verkeer mogelijk is via de sluis deur, Aan de andere kant van de Westerscheldetunnel (Zuid-Be veland) staat op de matrixb or den dat er sprake is van ver- keershinder bij het sluizencom plex. Voor de hulpdiensten is er vie- rentwintig uur per dag altijd een brug open. Of de zuidbrug van de Westsluis of de brug bij Sluiskil. Voor hulpdiensten is af gesproken dat, zodra een mel ding binnenkomt bij de regiona le alarmcentrale, de meldkamer onmiddellijk contact opneemt met Rijkswaterstaat. Op die ma- nier Inrijgen de hulpdiensten van de meldkamer direct te ho ren wat de snelste route is. Raadsleden G. van Boom van TOP/Gemeentebelangen en J. Jonkman van de PvdA doen nog een aantal suggesties om fi les te voorkomen. Van Boom vraagt het dagelijks gemeentebe stuur te onderzoeken of Omroep Terneuzen bereid is met de ver keersleiders van Rijkswater staat in de Middensluis contact te houden over de openstelling van de bruggen in Sluiskil en Terneuzen en dit rechtstreeks in de uitzending te melden. Ook vraagt hij te regelen dat in de spits de bruggen langer dan nor maal alleen voor het wegverkeer beschikbaar blijven. Jonkman verzoekt Rijkswater staat automobilisten via een gra tis sms-bericht te laten weten of de sluizen voor het wegverkeer gesloten zijn. Weggebruikers kunnen dan tijdig de alternatie ve route via de brug van Sluiskil nemen. Het gaat om de cell-broad- cast-techniek, waarmee een tekstbericht wordt, verzonden naar alle mobiele telefoons bin nen een bepaalde afstand van een zendmast. Rijkswaterstaat gaat in Zeeland experimenteren met informatieverstrekking per mobiele telefoon. Jonkman wil dat techniek ook beschikbaar komt voor de weggebruikers die op weg zijn naar de sluizen. door René van Stee TERNEUZEN - De brievenbus wordt de laatste dagen niet al leen overstelpt met reclamefol ders, maar oök met verkiezings krantjes, -pamfletten en -kaart jes. Daarin zetten de partijen hun standpunten voor de ko mende vier jaar uiteen, waar mee ze een laatste poging doen om nog weifelende kiezers over de streep te trekken. En dat niet alleen, ze kloppen zich ook nog even volop op de borst over de bereikte resultaten in de voor gaande raadsperiode. In de gemeente Terneuzen din gen negen partijen naar de gunst van de kiezer. Dat doen ze allemaal op hun eigen ma nier. De kandidaten van de WD, CDA, PvdA en SGP spat ten van hun gelikte brochures 'af. GroenLinks, een partij die zich er op laat voorstaan dat zij hart voor het milieu heeft, pakt het iets bescheidener aan. Zij brengt een verkiezingskrant je dat ongetwijfeld op gerecycled papier is gedrukt. Andere par tijen zoals D66, de Lijst Cees Freeke (LCF), Top-Gemeente- belangen en de ChristenUnie doen het ook rustiger aan en volstaan met een A4-tje of een folder van een ander formaat in de Terneuzense brievenbussen. Of alle inspanningen van de lo kale politici om kiezers aan zich te binden effect hebben, is nog maar de vraag. Want valt er wel iets te kiezen? Onder scheiden de partijen zich wel nadrukkelijk genoeg van el kaar? En zijn voor veel mensen landelijke politieke ontwikke lingen niet vaak doorslagge vend bij hun keuze voor de ge meenteraad? Of kiezen ze puur voor een persoon of de partij waar zij altijd landelijk op stemmen? En: lezen de mensen de foldertjes wel of belanden ze samen met ander reclamemate riaal linea recta in de blauwe bak? Wie' de brochures in Terneuzen bestudeert kan maar tot één conclusie komen: bijna alle par tijen willen hetzelfde en vaak ook allemaal tegelijkertijd. Een stevig kleine kernenbeleid, een efficiënt gemeentebestuur dat dicht bij de burger staat, het sti muleren van economische ont wikkelingen, de bouw van bre de scholen, extra aandacht voor zowel ouderen als jonge ren en extra aandacht voor vei ligheid in de wijken en het ver keer zijn zo maar wat onderwer pen waarover de partijen het ongeveer wel eens zijn. Dergelijke eensgezindheid is niet eens zo verrassend, want een goed bestuurder wil immers altijd het beste voor zijn bur gers. Opvallend genoeg is er ei genlijk geen enkele partij die er bij vertelt hoé het de komende jaren allemaal moet en boven dien zijn ze weinig concreet. Het is daardoor lastig om keu zes te maken, maar ook om par tijen over vier jaar op hun pres taties of beloftes aan te spre ken. Dus zijn de folders mis schien toch alleen maar verkie zingsretoriek om het pluche voor de komende vier jaar vei lig te stellen? Die stelling is te kort door de bocht. Want vooral ten aanzien van religieuze achtergronden is er wel degelijk een onderscheid te maken. Dat klinkt met name door in de programma's van de SGP en de Christen Unie. Zo wil de SGP vanouds erkenning en naleving van Gods Wet in het openbare leven. Extra kie zers levert dit nagenoeg zeker niet op, maar de partij heeft een stabiele achterban waardoor haar standpunten de vaste kie zers niet van haar vervreemden. Ook de ChristenUnie wil ker ken en geloofsgemeenschappen uitdagen om zich niet uit het maatschappelijke middenveld te laten slaan en alles in het werk te stellen om de politiek van hun opvattingen blijk te ge ven. Net als GroenLinks en D66 heeft de ChristenUnie meer dan de overige partijen oog voor het milieu. Ideologische scherpslijperij is er tegenwoordig in de Terneu zense gemeentelijke politiek niet echt meer bij. De WD zet vanuit haar liberale principes in op de eigen verantwoordelijk heid van de burger waarbij over heden de juiste voorwaarden moeten scheppen. Maar stand punten innemen waarbij de libe ralen zich vervreemden van een grote groep kiezers kan ook niet. Zeker niet als zij kans wil len maken op bestuursverant- woordelijkheid. Dat geldt even zeer voor de PvdA en het CDA, omdat die partijen in het maat schappelijke middenveld opere ren. Maar toch is er in dit geval ook een nuance, want net als de SGP en de ChristenUnie laten de CDA'ers zich bij him bestuur lijke handelen leiden door de bijbelse boodschap als grond slag en inspiratiebron. De ge meenschap staat hierbij cen traal. Weliswaar geldt dit ook voor de PvdA, maar met als gro te verschil dat de sociaal-demo craten zich niet laten leiden door religieuze beginselen. De lokale partijen LCF en Top-Gemeentebelangen in Ter neuzen laten zich er vooral op voorstaan dat zij niet worden beïnvloed door landelijke partij politiek, waardoor zij het echt het dichtst bij de burger zouden staan. door René van Stee TERNEUZEN - Terneuzen is bij uitstek een werkstad en die posi tie moet de komende jaren al leen maar worden versterkt. Dat bleek gisteren tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de lokale omroep Terneuzen FM in het Scheldetheater. Maar de negen deelnemende par tijen aan de gemeenteraadsver kiezingen hebben ook andere am bities waarvoor zij zich de ko mende raadsperiode willen inzet ten. Zonder het belang van eco nomische ontwikkeling te onder schatten streeft Marnix van Oyen (PvdA) naar een gemeente met de laagste lasten voor de burgers in Nederland. „Laten we vooral een sociale gemeente zijn. We moeten kiezen voor mensen en niet alleen voor ste nen", aldus Van Oyen. Ellen Mekkaoui (TOP-Gemeente- belangen) vindt dat er werk ge maakt moet worden van het dichter bij de burger brengen van het openbaar bestuur. „On ze inwoners moeten over vier jaar kunnen zeggen dat we met z'n allen echt die inspanning hebben verricht." Eric Beumer (VVD) denkt dat de gemeente vooral goed scoort door het professioneel uitbou wen van het merk Terneuzen. Een uitgekiende wervingsbeleid gekoppeld aan de ontwikkeling van de westelijke kanaaloever ziet hij hierin als speerpunten. „We moeten ook niet te veel som beren. Terneuzen heeft volop mo gelijkheden, maar die moeten dan wel worden benut." Voor Cees Freeke (Lijst Cees Freeke) was het klip en klaar dat maatregelen zoals natuur compensatie in de Braakman een rem vormen op economische ontwikkeling. „Dow kan daar door geen kant meer op. Dus hak dat bos maar weer om", vond Freeke. De zorg voor het milieu deed het ook goed. Zo staat Anja Dijk huis (CDA) voor duurzame eco nomische ontwikkelingen waar door het goed wonen en werken in de gemeente Terneuzen is. Dick Og'gel (ChristenUnie) liet soortgelijke geluiden horen, Hij hield ook een warm pleidooi voor het bevorderen van duur zaam bouwen. Maar net als Piet Hamelink (SGP) voegde hij er aan toe dat er eerst geld moet worden verdiend om allerlei an dere beleidsvoornemens op met name sociaal terrein, in daden om te zetten. Ook D66 deed een duit milieu zakje, want lijsttrekker Patricia van Veen-de Rechter droomde hardop van het eerste tanksta tion op Nederlandse bodem waar biobrandstoffen kunnen worden getankt, Van Veen-de Rechter: „Vlakbij komt er een biobrandstoffabriek in Gent. Dit is bij uitstek een mogelijk heid om ons te profileren als mi lieuvriendelijk gemeente." De woorden van. Oggel, Dijkhuis en Van Veen-de Rechter klonken Peter Clijsen (GroenLinks) als muziek in de oren. Die 'liefdes verklaring' werd overigens niet echt door Dijkhuis en Oggel ge waardeerd, omdat hun partijen zich van oudsher al om het mi lieu zouden bekommeren. Clijsen vindt dat Terneuzen geen te grote broek moet aan trekken en zich er van bewust moet zijn wat het nu voorstelt. In zijn visie gaat het stimuleren van economische ontwikkeling hand in hand met ecologie. Zijn ideaalplaatje is elkaar verster kende - liefst schone - bedrijvig heid waarbij zuinig wordt omge gaan de beschikbare ruimte. VUoensdag 1 maart SLUIS - raadzaal belfort Sluis - aan vang 19.30 uur - slotdebat met alle lijst trekkers van de gemeente Sluis. Donderdag 2 maart HULST - Dienstencentrum De Lieve - 19.30 uur - BN/De Stern-lijsttrekkersde bat over onder meer binnenstad Hulst en Kloosterzande aan Zee. Vrijdag 3 maart CADZAND - Zwingebouw, Prinsest raat - aanvang 19.30 uur - lijsttrekkers debat van Dorpsraad Cadzand, waarbij het vooral over de toekomstvisie voor Cadzand zal gaan. (Advertentie) Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43