Verhuisplan voor sportcomplexen Wijkraad wil theater in centrum Hulst Zware schade door aanvaring op kanaal Gent-Terneuzen iJRrc PZ c Lichtparade lijkt nu al een blijvertje zeeuwse almanak Uit Werkstraffen voor henneptelers Drankrijdster raakt rijbewijs kwijt Uitkeringsfraude bestraft Gemeente Hulst wil ruimte gebruiken voor woningbouw Ruiters en Recron zien obstakels in nieuwe natuur T rouwringsteken 100 foto's voor 12,00€ Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 1 maart 2006 I editie Zeeuws-Vlaanderen door Paul Begijn TERNEUZEN - Een container schip en een duwboot zijn maan dagnacht met elkaar in aanva ring gekomen op het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Het containerschip raakte dusdanig beschadigd dat het niet meer verder kon varen. Bij de botsing raakte niemand gewond. De aanvaring gebeurde ter hoog te van zetmeelfabrikant Ceres- tar in Sas van Gent. Het contai nerschip Monica was onderweg van Avelgem naar Antwerpen en merkte na het passeren van de brug bij Sas van Gent de duwbak Aquarius te laat op. Eén van de schepen zat vermoe delijk in de verkeerde vaarweg, waardoor een frontale botsing onvermijdelijk bleek. Door de hevige klap kwam de Aquarius vast te zitten in het voorschip van de Monica. Nadat de bolders van de duwbak wa ren losgebrand, konden de sche pen in de loop van de ochtend van elkaar gescheiden worden. De waterpolitie stelt een onder- Advertentie ifïïR het alfabet va Zeeland De kinderen uit de klas be kwaamden zich samen met I een moeder in de beginselen j van het lezen. Eerst werd een lijst met relevante woordjes doorgenomen, voordat het i complete verhaal zou worden gelezen. zoek in naar de oorzaak van de aanvaring. Volgens medewer kers van de waterpolitie in Hansweert was er geen alcohol in het spel en waren beide sche pen goed verlicht. Mogelijk heeft gebrekkige communicatie tussen beide schepen een rol in de aanvaring gespeeld. Een lek in het voorschip zorgde ervoor dat de Monica niet meer verder kon. Daarom werd het schip uit voorzorg naar een scheepswerf in Sluiskil ge sleept,' waar de scheepvaartin spectie nader onderzoek ver richtte. De duwboot kon on danks een gat van een meter bo ven de waterlijn zijn weg naar Gent vervolgen. Advertentiej (Tijdelijk) Ruimtegebrek? Mini - Opslag www.safe store goes.nl 0113 - 693 113 „Wat is 'eik'?", vroeg de moe der. „Dat is een boom", luid- j de het, correcte, antwoord. Het volgende woordje in de j rij was 'uit'. „Ik weet wat dat I is", zei een meisje prompt. I „Dat is als je een date hebt j met een jongen. MIDDELBURG - Vijf mannen en een vrouw uit Zeeuws-Vlaanderen zijn gisteren in Middelburg veroor deeld voor hennepteelt. Politierechter G. van Unnik ver oordeelde een 57-jarige man uit Terneuzen tot tweehon derd uur werkstraf. Een 35-jarige vrouw uit Terneuzen en een 31-jarige man uit Koewacht kregen werkstraffen van respectievelijk 112 uur en 194 uur opgelegd. Een 60-jarige inwoner van Sas van Gent werd veroordeeld tot 128 uur werkstraf. Zijn 27-jarige zoon uit Oostburg moet 1700 euro boete betalen en een 50-jarige man uit Sas van Gent werd bij verstek veroordeeld tot 132 uur taakstraf. De verdachten kwamen vorig jaar in beeld bij observaties door de politie en na het aftappen van telefoongesprek ken met een contactpersoon, die een belangrijke rol speel de bij de wietteelt. Het motief van de hennepkwekers was om er financieel beter van te worden, maar ze realiseer den zich gisteren dat ze er alleen maar op achteruit zijn gegaan. Zo vertelde de 60-jarige Sassenaar voor zijn in vestering in de wietplantage 8500 euro te hebben moeten lenen. Zijn zoon moest even slikken bij de veroordeling tot de 1700 euro boete. „En dat voor het aansluiten van een paar draadjes." De 57-jarige Terneuzenaar, die een opvallend drugsverleden heeft, had het met de softdrugs wel gehad. „Ik begin er niet meer aan. Ik ga in de vut", klonk het oprecht. De vrouw meende ook haar lesje te heb ben geleerd. De politie trof in de voormalige woning in Sluiskil een werkende hennepkwekerij aan. Er werden 227 planten in beslag genomen. De officier zag de meeste eisen door de politierechter ingewilligd. SLUIS - Een 39-jarige automobiliste uit de gemeente Sluis moest in de nacht van maandag op dinsdag na de blaastest haar rijbewijs.inleveren. De vrouw had ruim drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. MIDDELBURG - Een 47-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren in Middelburg voor uitkeringsfraude veroor deeld tot zestig uur werkstraf. Een 58-jarige man uit Vlis singen kreeg eveneens Zestig uur werkstraf opgelegd. De vrouw had een jaar lang de Sociale Verzekeringsbank be nadeeld door niet óp te geven dat ze samenwoonde met haar nieuwe partner. Dit alles in verband met een nabe staanden-uitkering. Door het verzwijgen van haar nieu we woonsituatie werd de uitkeringsinstantie voor ruim 17.000 euro benadeeld. Dat bedrag heeft het Vlissingse paar inmiddels terugbetaald aan de SVB. Officier van Jus titie R. Rammeloo hield hiermee rekening in zijn eis. Ook zag hij een verzachtende omstandigheid in de vrij korte periode van de uitkeringsfraude. De eisen van zestig uur werkstraf werden overgenomen door de politierechter. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst be studeert de mogelijkheid om de hockeyvelden van Rapide, de voetbalvelden van HVV'24 en de sporthal van Den Dullaert te verhuizen naar locaties ten zuid-oosten van Hulst. Op de plaatsen van de twee sportvel den en de sporthal kunnen dan nieuwe woonwijken verrijzen. De sporthal en de hockeyvelden zouden volgens de studie ver plaatst worden naar de omge ving van recreatiecentrum Rey- naertland. Of daarmee het wei land omklemd tussen de Grote Kreekweg, de Wittebrugstraat en Rijksweg N60 bedoeld wordt, wilde wethouder F. van Dries- sche (sportzaken) niet zeggen. Het is in die omgeving wel de meest logische locatie. De Hulster voetbalvereniging zou volgens de plannen weg moeten uit de Dullaertwijk en een nieuwe stek krijgen aan de Waterstraat, vlakbij nieuw bouwwijk Groote Kreek. Van Driessche haast zich te zeg gen dat het om „nader te onder zoeken opties" gaat. „Het be stuur van HW'24 is nog niet op dé hoogte gebracht. We zullen nog met het bestuur om de tafel moeten. Een verhuizing van de voetbalvelden is nogal rigou reus, misschien kan het wel hele maal niet, maar het is het waard het te onderzoeken. Ik wil in ie der geval de geruchtenstroom niet voeden. Het is echt nog te vroeg nu al concrete uitspraken te doen." Het bestuur van hockeyvereni- ging Rapide zou wel op de hoog te zijn van een mogelijke verhui zing. Van Driessche: „Ze heb- NIEUWVLIET - Ruiters en ama zones van manege Hippo d'Or in Nieuwvliet en de vereniging van recreatieondernemers Recron signaleren een aantal knelpun ten in het nieuwe natuurgebied in de Verdronken Zwarte Polder en Herdijkte Zwarte Polder. De Dienst Landelijk Gebied hoopt in april de aanleg van nieuwe natuur in de polders af te ronden. De Recron als mane gehouder S. van de .Vijver van Hippo d'Or hopen voor die tijd met een brief aan de Gebieds- I commissie West-Zeeuws-Vlaan- j deren nog een aantal veranderin gen te bewerkstelligen. De paardenliefhebbers hebben bij vloed last van een verdiepte strandgeul in de Verdronken Zwarte Polder. „Vroeger kon den wij buitenritten maken met een duur van twee uur. Nu de geul is verdiept, kan dat niet meer. De verdieping loopt name lijk niet vloeiend af, maar gaat meteen twee meter steil naar be neden. Het is daarom te gevaar lijk om met pony's en paarden de geul te passeren", schrijft Van de Vijver. De manegehouder pleit daarom voor een op- en afrit bij de strandgeul. Ook de Recron zit met de situatie in zijn maag. Voorzitter F. Vriends en secreta ris J. van Damme komen echter met een andere oplossing: een ruiterpad over de dijk ter hoog te van strandpaviljoen Saint Pierre, De Recron maakt zich ook nog druk over een aantal andere punten, zoals de veiligheid van wandelaars, fietsers, recreanten en kinderen Op het pad dat over de dijk loopt. „Omdat de verbin dingsweg onderaan de dijk is op geheven, gaan verschillende groepen passanten nu over het pad de dijk op. Een verbreding is daarom wenselijk, want het huidige pad is veel te smal", al dus Van Damme en Vriends. Zij pleiten ook voor een nieuwe, veilige vlonder richting strand. „De oude vlonder wordt verwij derd. Langs het nieuwe, exem plaar zien wij graag een opstaan de rand, zodat recreanten met bolderkarren en buggy's zonder risico het strand kunnen berei ken", schrijven de belangenbe- I har tigers. I De Gebiedscommissie West- Zeeuws-Vlaanderen behandelt j de suggesties morgen om 10.00 uur tijdens een vergadering in het Sluise belfort. ben nu drie velden en willen zelf terug naar twee. Het kunstgras veld is al afgeschreven en ver nieuwing kost ook veel geld. Daarom is een verplaatsing van de velden wellicht een optie." De wederopbouw van de sport hal in Hulst zuid-oost, vindt Van Driessche' „een logisch idee." De wethouder laat zich hiermee voor het eerst uit over zijn eigen voorkeur voor de her bouw van de hal. Ook brancheorganisatie MKB Hulst is voorstander van de verhui zing van de sporthal naar Hulst zuid-oost. De wijkraad Den Dullaert wil juist dat de hal, na dat die eind november instort te, terug op dezelfde plaats, aan de Sportlaan, wordt opge bouwd. De verhuizing van de sportcom plexen zou Hulst nieuwe bouw grond opleveren. Als Den Dul laert uit de wijk verdwijnt, zou hier alleen al ruimte zijn voor zo'n zestig woningen. Over nieuwbouw op de hockeyvelden is ook al nagedacht. Hier zou on der meer ruimte zijn voor 'niet grondgebonden bebouwing' wat zoveel wil zeggen als dat er ook hoogbouw, zij het niet heel erg hoog, gebouwd mag worden. Van Driessche wil in de gemeen teraadsvergadering, donderdag avond 30 maart, meer openheid van zaken geven, onder meer over de sporthal. „Het is kort dag, de gemeentelijke project groep is nog druk bezig. Het zal aan de nieuwe raad zijn om uit eindelijk knopen door te hak ken." door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - De poging die vorig jaar werd ondernomen om met de lichtparade een nieuwe traditie in gang te zetten lijkt te slagen. Gisteravond waren honderden be langstellenden op de been om de lichtparade door het Sasse uitgaanscentrum te zien trekken. Vanaf de Oostkade reden of liepen de ruim honderd deelnemers, die ver deeld waren over dertig creaties door de straten. Net als de deelnemers had het mas saal opgekomen publiek de ijzige kou getrotseerd. Een vliegtuig, een iglo, de zingende Toppers en zelfs Zwitsalbaby's passeerden op ver lichte wijze de revue. De een was daarbij uitgedost met enkele kleine lampjes, de an der met meters lichtslang in wit of allerlei bonte kleuren. De carnavalsverenigingen PijkeZot, de Sasse Leutesnokkers, de Pierewieten en vele andere waren van de partij tijdens het afsluitende lichtfeest dat door verschillende dweilbandjes van muziek werd voorzien. Na een klein halfuur was de karavaan voorbijgetrokken en doken vele toeschouwers de warme en overvolle cafés in voor een laatste kroegentocht. De lichtparade lijkt een blijvertje te worden en daarmee blijken de Betekoppen een juiste en sfeervolle afslui ter voor hun leUtfeest te hebben gevonden. Eerder op de dag hadden jong en oud zich al vermaakt tijdens een kinderparade en een 55-plusmiddag in De Speye. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer HULST - Wijkraad Hulst Bin nenstad wil dat een nieuw thea ter voor de gemeente in de bin nenstad wordt gebouwd. Ook meent het bestuur van de wijk raad dat er in het centrum be hoefte is aan een feestzaal voor zo'n vijfhonderd personen. „Wij zijn van mening dat er hoognodig iets moet gebeuren aan de kwaliteit van de bebou wing binnen de wallen", zegt wijkraad-voorzitter B. Zand- voort. „De Nieuwe Bierkaai is daarom een goed plan, maar wat ons betreft zijn daar wel een aantal belangrijke randvoor waarden aan verbonden." In de schetsen van het stadsver nieuwingsplan is tussen de Over- damstraat en de Bierkaaistraat een zogenaamd multifunctio neel gebouw ingetekend. Een ge bouw dat een 'bijzondere publie- ke functie' moet krijgen. De Stichting Hulst Cultureel! had in dat pand het theater en de bi bliotheek al bedacht. Zandvoort en de rest van de wijkraad willen dat de functie en de-kosten van het multifunc tionele gebouw nader worden toegelicht door de gemeente. „Misschien is het beter en kos tenbesparend dat dit pand el ders in de binnenstad wordt ge plaatst." Bioscoop De wijkraad wil hiermee voorko men dat alle aandacht in de bin nenstad enkel uitgaat naar de omgeving Bierkaaistraat. „Er moet ook oog blijven voor de ver paupering van andere gebou wen." Zandvoort heeft geruch ten opgevangen dat er mogelijk plannen zijn met de bebouwing naast de bioscoop, aan de Hout markt. Het multifunctionele ge bouw zou wellicht ook daar ge bouwd kunnen worden wat de wijkraad betreft. Wat De Nieuwe Bierkaai betreft vindt de wijkraad dat als wordt afgezien van de aanleg van de haven, het hele plan herzien moet worden. De raad noemt het „verontrustend" dat een aan tal fracties in Hulst openlijk twijfelt aan het terugbrengen van het water in de stad. Hoe dan ook mag de bouwtijd van het hele project de vijf jaar niet overschrijden. Zandvoort: „Ver traging brengt de volledige uit voering van het plan in gevaar en de overlast door de bouwacti viteiten moet zo kort mogelijk duren. Daarom lijkt ons een maximale bouwtijd van vijf jaar gepast." Bouwverkeer De wijkraad wil dat het bouw verkeer de binnenstad zo veel mogelijk mijdt. De Dubbele Poort zou volgens Zandvoort tij dens de werkzaamheden weer toegankelijk gemaakt moeten worden voor klein bouwverkeer door het verwijderen van de paaltjes. Dat de gemeente Hulst een nieuw verkeerscirculatieplan voor de binnenstad koppelt aan De Nieuwe Bierkaai, vindt Zandvoort geen goed idee. „Het lijkt ons niet verstandig daar op te wachten." Ook vindt Zand voort dat de Albert Heijn in de binnenstad moet blijven. Hij wordt hierin gesteund door wet houder P. Weemaes die de super markt ook in de binnenstad wil houden. Van groot belang vindt de wijk raad dat de bevolking en de oudheidkundige kring voldoen de geconsulteerd worden over de plannen. HULST - In Hulst deden gistermiddag 184 perso nen mee aan het ludieke In de Wiele Raie of de Sterrenplakkersrit. Samen goed voor 42 inschrij vingen van mensen die met een vehikel op wielen door de binnenstad een puzzeltocht aflegden. Eén van de onderdelen was het trouwringsteken (fo to). De originalteitsprijs ging naar de Twister Ti gers. De pechprijs was voor Berend Botje aan La ger wal. In het puntenklassement gingen de prijzen naar Footh Bike (le), 't Dak eraf (2e) en Chipszakken (3e). foto Camile Schelstraete Ook via de website www.sprintphoto.nl Alleen geldig bij aaneengesloten bestonden, levertijd 2 dogen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41