Somber toekomstbeeld voor woningzoekenden Belangengroep zeereservaat slaat alarm SPiSBff PHOTO Ambtelijk dieet Schouwen-Duiveland werpt vruchten af 100 foto's voor 12,00€ Verkeersmaatregelen bij zeesluis Paardenzadel en aggregaat weg Uitkeringsfraude bestraft Provincie wil betere doorstroming tunnelverkeer Zelfs urgentie garandeert geen huis binnen halfjaar Leuk, maar niet bijzonder Ook via de website www.sprintphoto.nl Alleen geldig bij aaneengesloten bestanden, levertijd 2 dogen woensdag 1 maart 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Om te beginnen komt er een zo genoemde bypass bij de T-split- sing Sloeweg/Bernhardweg, zo dat het verkeer dat vanuit de tunnel rechtsaf moet richting Goes niet meer voor het ver keerslicht hoeft te wachten. Ook worden de opstelbanen op de Sloeweg om linksaf richting de tunnel te rijden' wat breder, zodat daar twee rijen vrachtwa gens kunnen rijden. Verkeerslichten De verkeerslichten op de Stoof- weg worden ook aangepakt. Ze worden zo afgesteld dat het ver keer dat vanuit de tunnel komt en richting de tunnel gaat, meer door kan rijden. Het verkeer dat daar bij de krui sing ter hoogte van 's-Heeren- hoek af moet slaan, krijgt ook aparte wegvakken om voor te sorteren, aldus Poppelaars. Hij verwacht dat door het invoe ren van deze plannen het ver keer sneller wordt afgewikkeld en de doorstroming wordt bevor derd. De beide maatregelen gaan de provincie zo'n drie tot vier ton kosten, zo schat Poppelaars in. De aanpassing van de T-split- sing Sloeweg/Bernar.dweg kan na de zomer gebeuren. De aan passing van de kruising Sloeweg/Stoofweg kan waar schijnlijk nog voor de zomer zijn uitgevoerd'. Een van de taxateurs bekijkt een muntencollectie die een verzamelaar hem heeft voorgelegd. Voor veel verzamelaars was het eindoordeel teleurstellend: opvallende stukken zaten er niet tussen in Goes. foto Willem Mieras door Rob Paardekam GOES - Sommige mensen verlieten de taxatiedag voor postzegels, munten en ansichtkaarten in Goes gisteren enigs zins teleurgesteld. Hun map met postze gels bleek na een korte bestudering door een deskundige niet veel meer dan een paar tientjes waard te zijn. De Munten- en Postzegelorganisatie reist het hele land door om mensen de mogelijkheid te geven hun verzamelin gen te laten beoordelen. Gistermiddag na men twee deskundigen hun intrek in het museum in Goes. Ze kwamen zeker niet voor niets, want de wachtkamer was goed gevuld. Elke bezoeker kreeg een nummertje en moest geduldig op zijn of haar beurt wachten. Een oude man die met een dikke map postzegels was komen aanzetten, kreeg te horen dat zijn collectie niet bijzonder was. „Een leuke verzameling", stel de taxateur I. Septer. „Maar ik zie geen heel bijzondere dingen. Ik schat de waar de op 45 euro." Het echtpaar dat volgde kreeg een zelfde soort boodschap te horen. Tussen de ge stempelde postzegels zat weinig waarde vols. De taxateur had wel een verrassen de mededeling over de zegels zonder stempel. Die zijn volgens hem nog ge- bruiksgeldig. „Postzegels van na 1977 mag u gewoon nog op uw brieven plak ken", legde hij uit. „Wel even omreke nen, natuurlijk." Fantasiekaarten Twee vrouwen die met een paar geërfde boeken vol ansichtkaarten naar het mu seum waren gekomen. En ook voor hen had de taxateur diezelfde ontnuch terende conclusie in petto: hun collecte bevat geen onvermoede juweeltjes. De taxateur kwam vooral felicitatie- en fantasiekaarten tegen, en die zijn vol gens hem niet zo heel veel waard. Hoog uit een euro. „Dorpsgezichten of prenten met bijvooi- beeld een paardentram of mensen in kle derdracht. Dat zijn de betere kaarten." Septer gaf toe dat hij op taxatiedagen als die in Goes maar af en toe een heel bij zondere postzegel of ansichtkaart tegen komt. Toch vindt hij het leuk om te doen. „Mensen zijn doorgaans, benieuwd naar wat de collectie of de verzameling die ze van hun vader oh opa hebben geërfd, waard is. Ik zoek dat graag voor ze uit." door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Gemeenteraad, verzoek en dwing zo nodig ons gemeentebestuur proactief te handelen." Deze smeekbede komt uit de mond van voorzitter A. Schouw van de stichting Be langenbehartiging Schouwen- Duiveland met betrekking tot de Tweede Maasvlakte en het zeereservaat voor de kust van hef eiland. Advertentie Schouw is niet gerust op de eco nomische gevolgen van de aan leg Tweede Maasvlakte en het Zeereservaat voor deze gemeen te en probeert het college van burgemeester en wethouders krachtig wakker te schudden. Hij is spreekt namens een brede achterban. In de stichting Be langenbehartiging zijn talrijke organisaties vertegenwoor digd: ondernemersverenigingen, Recron, Pomona, Vekabo, Strandpaviljoenhouders, VW, Vliegclub Haamstede en diverse bij het toerisme betrokken par- tijen. Belangen verkwanseld De voorzitter verwijt het dage lijks gemeentebestuur de belan gen van de recreatiesector op Schouwen-Duiveland te hebben verkwanseld aan Project Main- portontwikkeling Rotterdam (PMR), de organisatie die zich bezighoudt met de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Hij ba seert dat verwijt op het feit dat de gemeente, evenals de provin cie overigens, al in december 2004 een schriftelijke overeen komst met PMR heeft gesloten: „Deze afspraken zijn gemaakt zonder enige vorm van overleg met het betrokken bedrijfsleven of andere belanghebbenden", zegt Schouw. De meest gewraak te afspraak daarin luidt: 'De ge meente zal kennis en expertise en zo nodig haar wettelijke be voegdheden inzetten ten behoe ve van het proces dat moet lei den tot tijdige realisatie van de eerste fase van het zeereser vaat'. „Wij vinden dan ook dat we alle recht hebben eventuele schade mede op gemeente en provincie te verhalen. Er moet dan ge dacht worden in tientallen mil joenen euro's", aldus Schouw. Hij wil het tij keren en dringt er bij de gemeenteraad op aan het college middels een motie de op dracht te geven de overeen komst met PMR schriftelijk op te zeggen en tevens de provincie te verzoeken hetzelfde te doen. Volgens Schouw staan zowel recreatiebelangen als de veilig heid op het spel. „Het gaat om de werkgelegenheid van heel velen, maar ook om het imago van ons eiland als aantrekkelijk toeristisch gebied waar de gas ten in vrijheid kunnen genie ten. Gedeelde zorg WD-gemeenteraadslid H. Coo- mans deelt de zorg van Schouw. De reactie van het college op de kritiek op het tot nu toe gevoer de beleid stelt hem bepaald niet (Advertentie) (Tijdelijk) Ruimtegebrek? Mini - Opslag www.safe store goes.nl 0113 - 693 113 gerust. B en W geven in een raadsbrief een overzicht van de beslissingen tot nu toe over Tweede Maasvlakte en zeèreser- vaat. Het stoort hem dat tot nu toe al leen ambtenaren meewerken aan de onderzoeken van PMR en zelfs onderhandelingen voe ren over eventuele financiële compensatie voor beperkende maatregelen. Hij acht het van wezenlijk belang dat daartegen geageerd wordt indien die beper kingen de veiligheid en de econo mische belangen van Schou wen-Duiveland schaden. Coomans heeft zich nauwkeurig verdiept in de materie en gaf op basis van zijn bevindingen maandagavond in de commissie Openbare Ruimte een uitvoerige toelichting op de bedreigingen van Tweede Maasvlakte en zee reservaat. „Ik doe dat niet als woordvoerder van de WD, maar als een betrokken raads lid. Dit belang overstijgt partij belangen", zegt Coomans. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het resultaat van de afslankkuur van de gemeente Schouwen-Duiveland begint zichtbaar te worden. In vier maanden tijd is het totaal aan tal arbeidsplaatsen met twaalf gekrompen tot een totaal van (bijna) 339 banen bij de ambte lijke organisatie. De meting loopt van 1 septem ber tot 1 januari en is een direct uitvloeisel van een raadsbesluit. Een meerderheid dwong in sep tember af dat de raad regelma tig op de hoogte wordt gehou den van de ontwikkeling van de ambtelijke formatie. Aanleiding daarvoor was de discussie over het onderzoek van het organisa tiebureau Berenschot, dat de personele invulling van tien ver gelijkbare gemeenten naast el kaar had gezet. IJkpunt was 1 ja nuari 2005. Daaruit bleek dat Schouwen-Duiveland 353,7 ar beidsplaatsen had, gemiddeld 26 meer dan de andere gemeen ten. Dat aantal is tot ergenis van wet houder G. Houtekamer een ei gen leven gaan leiden. „Beren schot heeft alleen geconstateerd dat Schouwen-Duiveland op een aantal onderdelen afwijkt en er wat dat betreft nader on derzoek zou moeten volgen om het waarom duidelijk te maken. Maar dat is nooit gebeurd." Tussentijds heeft de gemeente echter niet stilgezeten, zegt Hou tekamer. Vacatures worden al leen nog maar ingevuld als het niet anders kan. Deze tactiek wordt gevolgd om 'zoveel moge lijk te voorkomen dat na het voe ren van de kerntakendiscussie eventueel gedwongen ontslagen zouden moeten volgen'. In de praktijk komt dat neer op een afname van 12,4 arbeids plaatsen in het afgelopen kwar taal, zo blijkt uit het overzicht dat gisteren aan de raad werd verstuurd. Houtekamer conclu deert daaruit dat de ingeslagen weg zijn vruchten begint af te werpen. „We zijn ontegenzegge lijk aan het minderen." Brandweer In de loop van dit jaar verdwij nen gegarandeerd nog eens vijf banen door het overstappen van vijf beroepskrachten van de ge meentelijke brandweer naar (de loonlijst van) het regionale korps, aldus de wethouder perso neelszaken. Daarnaast ver wacht hij de komende maanden binnen het kader van het kemta- kenonderzoek ook duidelijkheid over privatisering van de jacht havens van Brouwershaven en Scharendijke waarmee nog eens drieënhalve baan vervalt. „Of neem zo'n afdeling als de reini gingsdienst, ook die taak wordt (naast nog vele anderen) nader bekeken. Wanneer de raad vindt dat uitbesteden goedkoper en verstandiger is, dan praat je in één klap over nog eens 22 forma tieplaatsen." Houtekamer mist in de aanpak tot dusver een duidelijke 'ka derstellende taak' van de raad, waarin wordt aangegeven hoe ver de 'gemeente hierin moet gaan. Hij houdt daarbij voor ogen dat achter elke baan een mens schuilgaat en dat de servi- cepeil van de gemeente niet om laag mag. zeeuwse almanak De kinderen uit de klas be kwaamden zich samen met een moeder in de beginselen van het lezen. Eerst werd een lijst met relevante woordjes doorgenomen, voordat het complete verhaal zou worden gejezen. Wat is 'eik'?", vroeg de moe der. „Dat is een boom", luid de het - correcte - antwoord. Het volgende woordje in de rij was 'uit'. „Ik weet wat dat is", zei een meisje prompt. „Dat is als je een date hebt met een jongen." Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. TERNEUZEN - De diverse wegbeheerders treffen maatre gelen om lange files rond het sluizencomplex in Terneu- zen te voorkomen. De maatregelen zijn nodig doordat het schip Tor Flandria afgelopen zaterdag tegen de geopende brug van de zeesluis botste en ernstige schade veroorzaak te. Het herstel van de noordbrug duurt zeker een halfjaar. Chemieconcern Dow Benelux vreest voor lange files. Ook politieke partijen vragen inmiddels aandacht voor het probleem. Tijdens de ochtend- en avondspits (van 7.40 tot 8.00 uur en van 16.40 tot 17.00 uur) blijven de zuidbrug en de brug bij Sluiskil gegarandeerd open voor het wegverkeer. Deze bloktijden worden mogelijk nog iets opgerekt. Verder komen zo snel mogelijk drie dynamische borden aan de westelijke toegangswegen. Als de zuidbrug ge stremd is, komt op de borden de melding 'Verkeer sluizen complex gestremd' te staan. Rijkswaterstaat bekijkt of fietsverkeer mogelijk is via cle sluisdeur. Aan de andere kant van de Westerseheldetunnel (Zuid-Beveland) staat op de matrixborden dat er sprake is van verkeershinder bij het sluizencomplex. Voor de hulpdiensten is er vierentwintig uur per dag al tijd een brug open. KRUININGEN - Inbrekers zijn aan de haal gegaan met een zadel en een aggregaat uit een manege aan de Veerha ven in Kruiningen. Ze drongen tussen maandagavond, half elf en gistermiddag half drie het pand binnen door een deur te forceren. Het gestolen zadel was een zogenaamd 'westernzadel' met een waarde van ruim vijftienhonderd euro. Het aggre gaat had een waarde van ruim duizend euro. MIDDELBURG - Een 47-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren in Middelburg voor uitkeringsfraude veroor deeld tot zestig uur werkstraf. Een 58-jarige man uit Vlis singen kreeg voor hetzelfde vergrijp eveneens zestig uur werkstraf opgelegd. De vrouw had een jaar lang de Sociale Verzekeringsbank benadeeld door niet op te geven dat ze samenwoonde met haar nieuwe partner. Dit alles in verband met een nabe staanden-uitkering. Door het verzwijgen van haar nieu we woonsituatie werd de uitkeringsinstantie voor ruim 17.000 euro benadeeld. Dat bedrag heeft het Vlissingse paar inmiddels terugbe taald aan de SVB. Officier van justitie R. Rammeloo hield hiermee rekening in zijn eis. Ook zag hij een verzachten de omstandigheid in de vrij korte periode van de uitke ringsfraude. De eisen van zestig uur werkstraf werden overgenomen door de politierechter. door Emile Calon MIDDELBURG - De doorstro ming van met name het vracht verkeer naar en vanuit de Wes terseheldetunnel moet beter. Om dat te bereiken gaat de pro vincie enkele maatregelen ne men op het traject tunnel-Goes, aldus gedeputeerde A. Pop pelaars (CDA, verkeer). door Ali Pankow ZIERIKZEE - Woningbouw vereniging Zeeuwland verwacht dat het de komende tijd wat moeilijker wordt mensen met een urgentieverklaring binnen een half jaar aan een huis te helpen. „Tot nu toe lukt het met uitzondering van een enkele keer in Burgh-Haamstede nog steeds, maar door sloop- projecten in Zierikzee zal het ook hier wat lastiger wor den", zegt A. Tange van Zeeuw- land. Hij doelt op de sloop van de flats in de De Jongestraat in de wijk Malta. Ook voor deze bewo- 11 ners zal vervangende woonruim te gevonden moeten worden, ter wijl het aanbod tijdelijk wat minder zal zijn ijl Woningzoekenden met een ur gentieverklaring krijgen voor rang op mensen die deze aante kening niet hebben. Zeeuwland j belooft binnen een half jaar een huis voor hen beschikbaar te hebben en slaagt daar tot nu toe vrijwel altijd in. Noodoplossing M. Möhlmann uit Zierikzee heeft zo'n urgentieverklaring, maar zij vraagt zich vertwijfeld af wat die nou eigenlijk waard •j is; Ze woont nu al weer drie maanden noodgedwongen sa men met haar aanstaande man bij haar ouders in. Dat gebeurt weliswaar in goede verstandhou- ding, maar het is een noodoplos- sing, waar ze zo snel mogelijk verbetering in wil. „Mijn vriend en ik zijn begin de cember plotseling uit onze woon ruimte aan de Baden Powellweg gezet door een huurbaas die on betrouwbaar bleek. Hij wilde ons geen huurcontract geven, on danks dat we daar verschillende keren om hadden gevraagd. Hij zou het opsturen, maar dat ge beurde maar niet. Uiteindelijk hadden we totaal geen rechten toen hij ons plotseling uit zijn huis wilde hebben", vertelt Möhlmann. Zij stuurde via e-mail een brand brief aan vrienden en bekenden: 'Help ons alsjeblieft! Zeeuw land vertikt het gewoon om iets voor ons te doen.' Ten einde raad klopten Möhlmann en haar vriend aan bij wethouder W. Renden van Volkshuisves ting. „Dankzij zijn bemiddeling hebben we alsnog een urgentie verklaring gekregen voor een huurwoning." Tweede plaats Möhlmann zegt best te be grijpen dat er meer mensen zijn die met spoed om een woning verlegen zitten en dat zij niet di rect op de eerste plaats zou ko men te staan. „Maar we zijn nu drie maanden verder en we staan nog steeds in elke catego rie op de tweede plaats. Dat kan toch niet? In de tussentijd zijn er woningen toegewezen, dan hadden wij toch moeten door schuiven naar de eerste plaats? Bij Zeeuwland kom ik niet ver der. Daar geven ze me geen uit leg", verzucht Möhlmann. De tijd begint te dringen, want op 10 april staat haar trouwdag ge pland en uiteraard zou het echt paar dan graag de beschikking hebben over een eigen woon plek. „Het werkt bij een urgen tieverklaring niet zo dat je van de tweede plaats automatisch De flats in de De Jongestraat die op de nominatie staan gesloopt te worden. foto Dirk-Jan Gjeltema doorschuift naar de eerste", legt Zeeuwland-directeur Tange uit. „Daar gelden andere criteria voor en het hangt dus helemaal af van degenen die dan weer rea geren op een nieuw aanbod. We onderscheiden leeftijdscatego rieën en kijken ook naar hoe vaak iemand al gereageerd heeft en hoe lang iemand al op een woning wacht." Volgens hem wisselt dat per keer. Ook mensen met een urgentieverkla ring tekenen om persoonlijke re denen soms voor het ene huis wel en voor het andere niet in. Volgens Tange duurt het voor mensen met een urgentieverkla- ring echter nog steeds niet lan ger dan maximaal een half jaar voor ze een huis krijgen toegewe zen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37