PZC Mogelijk uitstel deel kustproject Een snoepje en een knuffel voor Mieke bij huis houden spitaüïPHOTO Walstraat krijgt kleur terug Aagtekerke wil bedrijven dicht 100 foto's voor 12,00e PPM verbaasd over plan afhandeling schade bouwput Overleg met staatssecretaris over Veerse inbreng in Zwakke Schakels Doorstroming tunnel beter zeeuwse almanak Uit Vechtend meisje (13) aangehouden Schepen botsen in kanaal Winkeldievegge aangehouden Jongen gewond door vernielde ruit Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 1 maart 2006 editie Walcheren Ook via de website www,sprintphoto.nl Alleen geldig bij nnneengesloten bestanden, levertijd 2 dngen door Maurits Sep MIDDELBURG - De gemeente Veere krijgt wellicht het ge vraagde uitstel bij de aanpak van de kustversterking op Wal cheren. Gedeputeerde M. Kra mer heeft begrip voor het ver zoek en zal daarover volgende week overleggen met staatsse cretaris M. Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat. In april moeten de keuzes wor den gemaakt voor de manieren waarop de diverse zwakke plek ken in de Waleherse kust wor den verstevigd. Die keuzes heb ben meteen gevolgen voor het ge bied voor en achter de duinen en dijken. Met name voor West kapelle, Zoutelande en Vlissin- gen kan dat ingrijpend zijn. De gemeente Veere wil meer tijd hebben om na de installatie van de nieuwe gemeenteraad nog goed te kunnen kijken naar de plannen voor het project Zwak ke Schakels en naar de kansen die daaruit voortvloeien voor verbetering van het achterland. Gedeputeerde Kramer, voorzit ter van het bestuurlijk overleg kust, is gevoelig voor dat argu ment. „Als het even kan, wil ik dat uitstel ook wel honoreren." Hij tekent wel aan dat er termij nen vastliggen waarbinnen be sluiten moeten worden geno men. „En sommige zwakke scha kels, zoals ten noorden van Westkapelle en bij de Nolle in Vlissingen, moeten al op korte termij n worden aangepakt. Verzoek Volgende week vindt opnieuw een bestuurlijk overleg plaats. Daarbij zal ook staatssecretaris Schultz van Haegen aanwezig 's-HEERENHOEK - Om de doorstroming op de Sloeweg van en naar de Westerschelde- tunnel te verbeteren, wil de pro vincie op twee kruispunten aan passingen doorvoeren. Met het oog op de verdubbeling van de Sloeweg wordt gedacht aan een voudige maatregelen. Zo kan de verkeerslichtinstalla tie op de kruising Sloeweg- Stoofweg (tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoekj fijner worden af gesteld en kan er speciaal voor vrachtwagens 'een verklikker' worden geplaatst die aangeeft of het licht nog lang op groen zal blijven op de kruising. Ook wordt gedacht aan het rui mer maken van de bochten op de T-splitsing Sloeweg-Bern- hardweg richting de tunnel en de aanleg van een aparte strook op dezelfde splitsing, zodat het verkeer uit de tunnel vóór de verkeerslichten al rechtsaf kan afslaan naar Goes. De maatrege len moeten nog worden uitge werkt. De provincie verwacht de aanpassingen op de kruising Sloeweg-Stoofweg voor de zo mer uit te kunnen voeren,, bij de Bernhardweg na de zomer. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Politieke Partij Middelburg (PPM) heeft met verbazing kennisgenomen van het plan van aanpak voor de afhandeling van schade aan woningen rond de bouwput. Vol gens de partij wijkt het plan dat de omwonenden hebben ontvan gen af van het plan dat door de gemeenteraad is vastgesteld. Dit blijkt uit schriftelijke vra gen die de PPM gisteren heeft ge steld aan het college van B en W van Middelburg. De gemeenteraad heeft op 23 ja nuari een amendement van de PPM aangenomen en het scha- de-afhandelinsgplan gewijzigd vastgesteld. Volgens de partij staan er nu dingen in het plan die niet door de raad zijn goed- gekeurd. L. Clarijs van de belan genvereniging Van A tot Z be- zijn. Kramer wil met haar over leggen over het Veerse verzoek om uitstel. Kramer: „Bij Zwakke Schakels gaan veiligheid van de kust en ruimtelijke kwaliteit van de om geving hand in hand. Als de staatssecretaris op korte ter mijn voor alle zwakke schakels een beslissing wil hebben en ook meteen geld beschikbaar door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wasmachines konden het vuur tegenhouden, overburen hebben 112 gebeld en ook nog eens de bovenburen geë vacueerd. Gelukkig, zucht Mie- ke Musters. Anders was zij nu niet zo enthousiast haar Snuffel hoek aan het herinrichten. Op nieuwjaarsdag, rond een uur of vijf 's ochtends stond ineens haar zoon aan haar bed. „Mam, word eens wakker", zei hij, „er is iets heel ergs gebeurd." (Advertentie) (Tijdelijk) Ruimtegebrek? Mini - Opslag www.safe store goes.nl 0113 -693 113 vestigt dat. Als voorbeeld noemt zij de verandering van de term bouwkundige schade in bouw- schade. Dat betekent juridisch iets heel anders, stelt zij. De PPM wil van het college weten waarom dat is veranderd. Clarijs wijst er verder op dat als mensen de overeenkomst met de gemeente tekenen, zij meteen af stand doen van alle schade die in de toekomst nog kan ont staan door werkzaamheden aan de bouwput. Zij vindt dat niet juist. De PPM vindt dat even min redelijk. De PPM wil dat de besluitvor ming over het plan van aanpak voor de schade-afhandeling op geschort moet worden. Omwo nenden moeten in de volgende commissievergadering alge meen bestuur hun zegje kunnen doen, zodat de raad nog eens met het college kan praten. heeft voor investeringen in na tuur, infrastructuur, bedrijfsle ven en toerisme, dan moeten we het moment grijpen en geen uit stel vragen. Maar als zij alleen de nadruk legt op de meest spoedeisende locaties, dan is uit stel voor de andere plekken wel mogelijk." Daar wil hij zich dan ook voor inspannen. De gemeente Veere heeft een De spulletjeswinkel, die Mieke Musters voor de Stichting Klus- sendienst Middengebied runt, bleek te zijn uitgebrand. De ra men waren al dichtgetimmerd. „Ik wist gelijk: jongens hebben vuurwerk door de brievenbus ge gooid. Die had ik niet dichtge maakt. Helemaal vergeten, mijn gedachten waren bij mijn vader, die heel ernstig ziek was." Mieke is niet meteen gaan kij ken. „Ik denk, ik ga morgen wel. Ik kon het even niet aan. Maar groep burgers uitgenodigd om mee te denken over de manier waarop de kust versterkt kan worden en tegelijkertijd het ach terland een impuls kan krijgen. Dat speelt vooral in het gebied tussen Westkapelle en Zoutelan de en in Zoutelande zelf. In het dorp wordt gevreesd dat een ver sterking van de kust kan leiden tot een gedeeltelijke sloop van wat ik de volgende dag zag was echt verschrikkelijk. Alles, alles was zwart. Alle spulletjes, de al lerkleinste kopjes, de keuken, de muren. Zelfs het isolatiemate riaal was zwart. Van de luchtfil- ters zag je alleen nog een frotje gesmeuld plastic. Alles was ka pot. "Twee kastjes, waar Mieke geen afstand van kon doen, heeft ze laten oplappen. De rest is vernietigd. Al-les heeft zijn witte kleür te rug. De zaak ziet er schoon uit, het dorp en de bedrijven vlak achter de duinen. De inspraak van burgers en ge meente komt echter in het ge drang als al in april de keuze ge maakt moet worden voor de aan pak van de kustversterking, vindt Veere. De gemeente Vlis singen, die ook met de kustver sterking te maken heeft, heeft volgens Kramer niet om uitstel en van brand ruik je niets meer. Mieke is de afgelopen tijd over laden met nieuwe, tweedehands spulletjes. „Het lijkt wel of men sen nog meer komen brengen. Ze vinden hef zo erg voor me. Er zijn zelfs oude mensen die snoep jes komen brengen. Ze geven me een kus en een knuffel en ze zeg gen dat ze me zo missen." Maar Mieke is terug in de Presi dent Rooseveltlaan. Ze is nu be zig de winkel opnieuw in te rui men. Maar natuurlijk is het niet gevraagd. Bijna de hele Waleher se kust tussen Vlissingen en Domburg voldoet niet aan de veiligheidseisen van het Rijk. Al leen de duinen tussen Dishoek en Zoutelandezijn hoog en breed genoeg om ook in het jaar 2200 een superstor® te trotse ren. Het gaat dan om een storm die eens in de vierduizend jaar kan voorkomen. meer zoals eerst. „Ik sta met ge mengde gevoelens in de winkel. Het is zo clean. Natuurlijk ben ik blij dat alles schoon is, maar toch voelt het anders. Het is het verschil tussen een bruin café en een nieuwe." Nu nog nieuwe camera's, een rol luik en een nieuwe medewerk ster (mét gevoel voor spulletjes, zegt Mieke erbij) en dan kan de Snuffelhoek er weer helemaal te genaan. Vrijdag om 9.00 uur gaat de knip weer van de deur. door Selma Osman AAGTEKERKE - De dorpsraad van Aagtekerke peilt de interes se van ondernemers voor een be drijfsruimte op een bedrijventer rein bij het dorp. Het terrein aan de Zuidweg is vol. De dorps raad wil bij de provincie en ge meente pleiten voor een nieuw stuk bedrijventerrein. Aagtekerkenaren worden nu doorverwezen naar De Zompe in Serooskerke of Karreveld in Koudekerke. Op die twee plek ken wil de gemeente de huisves ting voor bedrijven de komende jaren concentreren. De dorps raad vindt dat ondernemers uit Aagtekerke zo dicht mogelijk bij huis moeten kunnen blijven. „Er is ruimte zat", zegt voorzit ter H. Willems. Het dorp telt vol gens hem veel zelfstandige on dernemers zonder personeel die voornamelijk bouwwerkzaamhe den verrichten. Op het bedrij venterrein aan de oostkant van de Zuidweg staan de loodsen van een aannemer, een autorepa ratiebedrijf en een staalcon structiebedrijf. Daartegenover, aan de westkant, is landbouw grond waarop makkelijk nog wat loodsen neergezet kunnen worden, denkt Willems. „Maar in het omgevingsplan van de provincie staat die kant juist niet aangegeven als plek waar in de toekomst gebouwd mag worden." Dat wil de dorpsraad veranderen. Voordat het bestuur naar provin cie en gemeente stapt, wil het ze ker weten of de ondernemers be langstelling hebben voor een be- drijfsloods of een deel daarvan. De dorpsraad baseert zich nu nog op opmerkingen die de be stuursleden hebben opgevan gen. Deze week peilt de dorpsraad de behoefte onder de Aagtekerk- se ondernemers. Dorpsgenoten kunnen tot 8 maart schriftelijk laten weten of ze belangstelling hebben voor een bedrijfsruimte dicht bij huis. Op donderdag 9 maart wordt het onderwerp be sproken in de dorpsraadvergade ring in zaal Kodde (20.00 uur). VLISSINGEN - De tegels zijn nu nog grauw en zitten vol witte kauwgomvlekken. Maar over twee weken is te zien dat de Wal straat eigenlijk kleuren kent. De gemeente laat alle tegels schoon maken. Met heet water, bijna stoom, wordt de hele oppervlakte van 10.000 vierkante meter tussen Zeilmarkt en Aagje Deken straat schoongespoten. Ron Steenaert, van de afvalverwijdering, heeft in december al een proefstuk op de Kleine Markt laten doen. „Dat gaf een wereld van verschil. En dat zal in de Wal straat niet veel anders zijn. Er hangt nu echt een grauwsluier over die tegels. Straks zijn alle kleuren weer te zien." Voorbijgan gers hebben geen last van de stoommachine. „De stoom blijft bin nen de kap. En ja, het apparaat maakt lawaai, maar je moet toch ergens beginnen." foto Ruben Oreel (Advertentie) het alfabet van Zeeland De kinderen uit de klas be kwaamden zich samen met een moeder in de beginselen van het lezen. Eerst werd een lijst met relevante woordjes doorgenomen, voordat het complete verhaal zou worden gelezen. „Wat is 'eik'?", vroeg de moe der. „Dat is een boom", luid de het, correcte, antwoord. Het volgende woordje in de rij was 'uit'. „Ik weet wat dat is", zei een meisje prompt. „Dat is als je een date hebt met een jongen. Nu tweedehandswinkel de Snuffelhoek na de brand is verbouwd, kan Mieke Musters (1) weer spullen voor de winkel aannemen. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Een dertienjarig meisje uit Axel is gister middag aangehouden in de Nieuwstraat in Vlissingen. Het meisje werd aangehouden na een vechtpartij met een 58-jarige man uit Vlissingen en een 32-jarige vrouw uit diezelfde stad. Het meisje had beide volwassenen geschopt en gebeten. De vrouw liep hierdoor een kneuzing aan haar bovenarm op. De man kneusde zijn mond. Het meisje zit nog vast. TERNEUZEN - Een containerschip en een duwboot zijn maandagnacht met elkaar in aanvaring gekomen op het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Het containerschip raakte dusdanig beschadigd dat het niet meer verder kon varenl Bij de botsing raakte niemand gewond. De aanvaring gebeurde ter hoogte van zetmeelfabrikant Cerestar in Sas van Gent. Het containerschip Monica was onderweg van Avelgem naar Antwerpen en merkte na het passeren van de brug bij Sas van Gent de duwbak Aqua rius te laat op. Eén van de schepen zat vermoedelijk in de verkeerde vaarweg, waardoor een frontale botsing onver mijdelijk bleek. Door de hevige klap kwam de Aquarius vast te zitten in het voorschip van de Monica. Nadat de bolders van de duwbak waren losgebrand, konden de schepen in de loop van de ochtend van elkaar gescheiden worden. De waterpolitie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de aanvaring. Mogelijk heeft gebrekkige communica tie tussen de beide schepen een rol in de aanvaring ge speeld. MIDDELBURG - In een supermarkt in het centrum van Middelburg is gistermiddag rond half twee een 39-jarige Middelburgse aangehouden. De vrouw had diverse goederen in haar tas gestopt en wil de deze meenemen zonder ze af te rekenen. De vrouw werd betrapt en toen bleek dat zij ook nog een winkelver bod had dat nog gold tot juni 2006. Zij was namelijk al eerder, en in dezelfde winkel, aangehouden wegens win keldiefstal. Nu krijgt zij een winkelverbod voor onbepaal de tijd. MIDDELBURG - Een Middelburgse jongen (leeftijd onbe kend) is gisteravond rond acht uur gewondgeraakt toen er een ruit werd ingegooid. De jongen zat in zijn huis aan de Langevieleweg in de woonkamer en werd geraakt door rondvliegend glas. Zijn verwondingen zijn, voor zover be kend, niet ernstig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13