Legaal wildkamperen in bossen m PZC Dow vreest vertragingen bij zeesluis uHiSs' n PZC Advocaat De Groot: onterechte boete dreigt voor rederij 2( Staatsbosbeheer opent eerste paalkampeerterreinen in Zeeuws-Vlaanderen Broodjes poep van Ome Willem tijdens leuren Biervliet krijgt nieuw fietspad '4vj| - H w&feU SJTP mededeling Tarief parkeren Sluis moet lager Internetsite waterschap vernieuwd Veroorzaken schade niet bestraft Welkom IF! er ach Paalkampeerterreinen liggen in open plekken in bossen of aan bosranden vlakbij lange afstand wandel- of fietsroutes en zijn UIT| niet per auto bereikbaar. De voorzieningen zijn zeer sober. Er is alleen een grondwater- •rot pomp aanwezig, gemonteerd op een paal. Het water dient om mee te wassen of te koken. Onge kookt is het water niet drink- baar. Binnen een straal van tien meter van deze paal mogen ten hoogste drie (trekkers)tenten worden opgezet. Kamperen is er gratis, maar er mag niet langer dan drie dagen (72 uur) worden gebivakkeerd. Open vuur is ver boden. De eerste Zeeuwse paalkam- er(* peerterreinen komen in het Zoe te Vaart-bos in Hulst, tussen de 11Wittebrugstraat en de Water- V0Ci straat, in Canisvliet in Westdor- f pe en vlakbij het Fort Sint Ja cob aan de Fortdijk in Koe wacht. Rond Pasen moeten ze zijn ingericht. „We hebben voor deze drie locaties gekozen omdat daar in de buurt geen tod .verblijfsaccommodaties zijn", zegt boswachter H. van Hage. r „Ik weet zeker dat de paalkam- c'e 'peerterreinen een succes wor- den, in de rest van Nederland worden ze ook veelvuldig ge bruikt." )be; Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl £-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 28 februari 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen door Sheila van Doorsselaer HULST - Staatsbosbeheer (SBB) opent rond Pasen drie zo genaamde paalkampeerterrei nen in Zeeuws-Vlaamse bossen bij Hulst, Koewacht en Westdor- pe. Het zijn de eerste legale wild- kampeerterreinen in Zeeland. In de meeste andere provincies bestaan deze voorzieningen al ja- meiBreskens en Biervliet ten noor- In de nabije toekomst wil SBB ook paalkampeerterreinen inrichten in de Bx-aakman bij Hoek en bij de Linie-Passageu- le tussen IJzendijke en Oost burg. Voor dergelijke terrei nen dieper in West-Zeeuws- Vlaanderen wordt nog gezocht naar een geschikte locatie. Van Hage: „Als de paalkam peerterreinen in Zeeuws-Vlaan deren voldoen aan onze ver wachtingen, dan zullen ze ook in de rest van Zeeland worden opgezet." De terreinen worden volgens Van Hage opgenomen in het sur- veillanceplan van SBB. Deson danks vex*wacht hij geen onregel matigheden. „Over het alge meen zijn de gebruikers van paalkampeerteiTeinen, meestal avontuurlijk ingestelde fietsers en wandelaars, heel erg netjes. Zelfs aangezien er sanitaire voorzieningen ontbreken. Na tuurlijk zullen we wel controle- ren of de terreinen schoon blij ven en of de regels worden nage leefd." Concurrentie De plaatsen van de paalkam peerterreinen worden vermeld in wandel- en fietsbi'ochures en zijn te vinden op de website van Staatsbosbeheer. Het is volgens Van Hage niet de bedoeling dat de VW-kantoi'en mensen gaan dooiwerwijzen naar de paalkam- peerteireinen. „Omdat het toch geen gangbare kampeerterrei nen zijn. Recreatieondei-nemers hoeven niet bang te zijn voor concuiTentie. De meeste trek- kers kiezen meestal na een of twee nachtjes toch voor een re guliere camping of een hotel. Ze BIERVLIET - Nog voor de zo mer is de route van Hoofdplaat via Driewegen naar Biervliet vei liger voor fietsers. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen legt een vrijliggend fietspad aan. Schoonmaakbedrijf Proper neemt een Sas' café onder handen. Dit gebeurt in het kader van het verkeersveiligheidsproject Duur zaam Veilig in West-Zeeuws- J Vlaanderen. Momenteel worden maatregelen getroffen in het gebied tussen den van de Rijksweg N61. De route van Hoofdplaat via Driewegen naar Biervliet wordt duurzaam veilig ingericht. Be halve aapassingen. aan deze weg komt op twee delen van de weg een vrijliggend fietspad te lig gen. Dat is tussen Hoofdplaat en de Oudeweg in Driewegen en tussen de IJzendijkseweg en de bebouwde kom van Bieiwliet. Het nieuwe fietspad sluit aan op het onlangs door de gemeente Terneuzen gerealiseerde fiets pad. Het nieuwe fietspad is gepland aan de oostzijde van de Zuidlan- geweg en de Hoofdplaatseweg. Voor het uitvoeren van de werk zaamheden j.s ruim vier maan den gepland, zodat de w,erken voor de zomer kunnen worden opgeleverd. De werkzaamheden in het hele gebied tussen Bres kens en Biervliet zijn in 2004 be gonnen. Zo is de snelheid op de waterschapswegen terugge- bracht van tachtig naar zestig kilometer per uur. Op de door gaande plattelands wegen, de provinciale wegen N677 en 678 is de snelheid van tachtig ge handhaafd. Dit met uitzonde ring van de delen bij de bebouw de kommen van Breskens en Driewegen en bij de afslag met de Westelijke Dwarsweg lich ting Schoondijke. Op deze drie weggedeelten is de maximum toegestane snelheid van zestig ingesteld. Tussen Breskens en Schoondij ke is acht kilometer nieuw fiets pad aangelegd. De gemeente Ter- neuzen legde aanvullend een fietspad aan binnen de bebouw de kom van Biervliet. De eerste werkzaamheden begin nen naar alle veiwvachting vol gende maand. De provinciale weg tussen Hoofdplaat en Bier vliet is voor kortere of langere tijd voor het doorgaande ver keer afgesloten. Wel zuUen de woningen en percelen langs de route zo goed mogelijk bereik baar blijven. De busroute blijft gehandhaafd. Doorgaand ver keer wordt omgeleid. door Paul Begijn SAS VAN GENT - Wie denkt dat carna valsvierders uit Sas en Hulst maandag morgen uitslapen, heeft het mis. „Uitsla pen doen wij hier niet tijdens carnaval, vanmorgen staat het leuren op het pro gramma." Carnavalsvierders probeerden ook dit jaar weer van alles aan de man te brengen. En of ze daar nu wel of niet met een kater voor uit bed moeten, leuren is een traditie waar een recht geaarde leuttrapper niet aan voorbij mag gaan. Zo stond de vierentwintigjarige Jan Schoonis, verkleed als Ome Willem, daar om gistermorgen al om tien uur op de Sasse Westkade klaar om zijn handeltje kwijt te raken. Wat hij verkocht? Brood jes poep. „Het is eigenlijk de bedoeling dat ik deze broodjes verkoop voor vijftig cent, maar tot nu toe heb ik er alleen nog maar weggeven." Ook een gemeentewerker, die de rotzooi van vorige avond opruimde, ontkwam niet aan een broodje poep. „Nee, dank je... jij liever dan ik", hielp hem niet. Jan Schoonis stak hem het broodje on der zijn neus, waarop de gemeentewer ker zich toch maar voorzichtig aan het broodje waagde. Jan bracht intussen zijn eerste bezoekje aan café de Ouwe Brug, want 'het is tijd voor een Schrob- belaertje'. „We gaan door tot aan het gaatje", galmde het uit de geluidsboxen. Buiten probeerden Rachel (9) en Zoey (4) van Opzeeland hun toverlichtjes te foto Camile Schelstraete slijten. En het duurde niet lang of ook daar meldden de eerste klanten zich. „En dat is nummer drie", riepen ze en thousiast. Naarmate de ochtend vorderde werd het drukker en drukker. De cafés liepen al ver voor de middag vol. De elfjarige Alisha Burm had dan ook een prachtige leurplek voor haar Chinese grabbelton vlak voor de ingang van café Het Schip pershuis. „Ik ben nog maar net begonnen en heb al zes grabbeltjes verkocht", zei ze trots. Wethouder Van Schaik bepleit voorlichtingscampagne door René van Stee en Wout Bareman TERNEUZEN - Chemieconcern Dow Benelux maakt zich zorgen over de verkeerssituatie rond het sluizencomplex in Terneu zen. De 'bloktijd' van twintig mi nuten, die Rijkswaterstaat heeft ingesteld in de ochtend- en avondspits is naar verwachting onvoldoende om het verkeer van en naar het chemiecomplex vrije doorgang te garanderen. Gisteren ontstonden al direct lange files. Wooi'dvoerder F. Neve van Dow gisteren: „We zullen de ontwik kelingen de komende dagen van zeer nabij volgen." Contact over aangepaste werktijden bij Dow is er nog niet geweest. Neve ver wacht dat die de problemen bij de sluizen slechts voor een klein deel oplossen. „Voor mensen in de dagdienst zijn er al flexibele werktijden. Zij hoeven niet stipt om acht uur te beginnen. Daar door kunnen zij tot op zekere hoogte rekening houden met de ontstane verkeerssituatie op het sluizencomplex. Mensen die in ploegendiensten werken kunnen zich er niet op instellen, omdat zij op stipte tijden op hun werk worden verwacht." De Terneu- zense verkeerswethouder J. van Schaik verwacht echter dat de beschikbaarheid van de zuid- brug tijdens de spits wel dege lijk een deel van de verkeerspro blemen voor het verkeer van naar Dow ondervangt. Op die tijdstippen is ook de brug bij Sluiskil open voor het wegver keer. Verder moeten signale ringsborden op strategische plaatsen, zoals de i-otondes bij het busstation en de Wester- scheldetunnel en de kruisingen bij Hoek en Sint-Anna voorko men dat er een verkeersinfarct op het sluizencomplex ontstaat. Van Schaik: „Ik denk dat een uitgebreide voorlichtingscam pagne kan bijdragen aan een vei'andering in bepaalde ge- Verkeersdrukte bij de Westsluis wanneer de beide bruggen openstaan. Advertentie >j •In verband met Carnaval is de afdeling Lezersservice gesloten op maandag 27 februari vanaf 12.30 uur. Het kantoor in Hulst (Baudeloo 16) is gesloten op dinsdagmiddag 28 februari vanaf 12.30 uur De redacties blijven telefonisch bereikbaar. het alfabet van Zeeland woontes en reispatronen. Zo is het logisch dat mensen, die in het zuidelijke deel van Terneu zen moeten zijn, de komende maanden niet meer over de slui zen ï'ijden maar de bmg bij Sluiskil kiezen. Dat geldt ook voor het verkeer dat naar West- Zeeuws-Vlaanderen rijdt." Irritatie De wethouder erkent dat de brug bij Sluiskil een 'lastig obsta kel vormt, maar verwacht dat automobilisten er buiten de spitsuren toch sneller overheen kunnen. De brug bij Sluiskil heeft volgens hem nog capaci teit over. Hij rekent er wel op dat de irritatie over de wachttij den zal toenemen. „Daarom den ken we na over displays waarop wordt gemeld hoe lang de brug nog open staat." De beste oplossing is volgens Van Schaik een systeem van elekti'onische vooi'signalisatie bij het sluizencomplex en de brug bij Sluiskil, met duidelijke informatie over de openstaande bruggen. Volgens de verkeers wethouder toont de kwetsbaar- heid van het sluizencomplex de noodzaak van de aanleg van een tunnel bij Sluiskil nog eens dui delijk aan. „Dat is de beste ga rantie voor een goede verkeersaf wikkeling. Wat mij beti'eft gaat de eerste spade nog vandaag de grond in." Havenschepen D. Ter- mont van Gent vreest dat Rijks waterstaat extra maati'egelen zal treffen om toekomstige scha- devaringen te voorkomen en pleitte gisteren opnieuw voor snelle besluitvonning over de bouw van een nieuwe, grotere zeesluis. Het Terneuzense D66-raadslid P. van Veen-de Rechter brak gis- foto Camile Schelstraete teren in schriftelijke vragen aan B en W een lans voor een snelle vervanging van de kwetsbare basculebruggen door rolbrug- gen. Rijkswatei-staat gaat er vanuit dat de reparatie van de bmg over ongeveer een maand kan worden gegund aan een aan nemer. Volgens woordvoerder W. Vinke vergt dat karwei ze ker een half jaar. Gisteren werd duidelijk dat ook één van de lagers van de brug is ontzet. Dei'eparatie moet vrijwel ze ker op de wal worden uitge voerd. Het ro-ro-schip Tor Flandria, dat zaterdagmiddag de schade aan de brug veroor zaakte, lag gistermiddag nog voor de wal in het Mercatoi'dok in Gent. Over de borgsom, die in de miljoenen, loopt, was op dat moment nog geen overeenstem ming. Russische bond lonkt naar Hiddink willen zich dan toch fatsoenlijk kunnen douchen." De paalkampeerten-einen zijn het hele jaar geopend, maar in de wintermaanden wordt de wa terpomp verwijderd om beviie- zing te voorkomen. Van Hage wil de eerste Zeeuwse paalkam peerterreinen feestelijk laten openen. Wie dat gaat doen en wanneer, dat is nog niet precies bekend. SLUIS - Het Sluise raadslid J. Boogaard van Lijst Boo gaard wil het tarief van een parkeervergunning voor de in woners van Sluis halveren. Boogaard vindt het Sluise ta rief van vijftig euro per jaar niet in verhouding staan tot de 21 euro in Terneuzen. In een motie stelt Boogaard voor het tarief van een par keervergunning in Sluis vast te stellen op 25 euro per jaar. Een parkeervergunning in de daarvoor aangewezen woonwijken in Sluis kost momenteel vijftig euro. De mo tie wordt behandeld in de gemeenteraad van donderdag. Lijst Boogaard dient de motie ook in omdat de gemeente lijke païkeemota pas in juni of mogelijk september klaar is. Ook wijst hij op het raadsbesluit van 2 februari over het afschaffen van het betaald parkeren in de winter maanden langs de kust, in Cadzand-Bad en in het cen- trum van Oostburg. Toen zei hij al dat hij niet wil dat de inwoners van Sluis voor alle parkeerkosten moeten op- draaien. „Het is in dit verband niet reëel te wachten met aanpassing van het tarief in Sluis tot het moment dat het college aan de raad een voorstel voorlegt om de tarieven aan te passen." TERNEUZEN - De internetpagina van het watei'schap Zeeuws-Vlaanderen is vanaf vandaag vernieuwd. Nieuw is de mogelijkheid tot het raadplegen van kaartmateriaal. Er kan op iedere gewenste plaats van Zeeuws-Vlaande ren worden ingezoomd. Van grote hoogte tot op luchtfoto niveau. De pagina is verder uitgerust met diverse nieuwe elementen zoals de mogelijkheid tot het opvragen van voor burgers relevante beleidsstukken, een module waar in geplaatste bekendmakingen te raadplegen zijn en een zoekmachine waarin door het waterschap gepubliceerde nieuwsitems zijn terug te .vinden. De internetpagina wordt ook gebruikt als platform voor de kandidaten voor de waterschaps verkiezingen. Deze verkiezingen zijn op 7 maart, gelijktijdig met de gemeenteraadsverkiezingen. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Ertvelde (B) is gistei'en door de politierechter in Middelbux'g vrijge- sproken. De man was vorig jaar 26 juni in Oostburg met zijn auto op de Margarethaweg in de sloot beland en had daarna de benen genomen. Bij het eenzijdig ongeval zou er schade aan de sloot (eigenaar Waterschap Zeeuws- Vlaanderen) zijn geweest. Raadsman N. Koole vroeg zich af hoe zijn cliënt had kunnen weten dat er schade was. De Middelburgse advocaat bepleitte vrijspi'aak. Officier van justitie R. Jeuken eiste in eerste instantie 220 euro boete, maar concludeerde na het pleidooi van de raads man tot vrijspraak. Politierechter I. Woltring sloot zich bij de officier en de strafpleiter aan. door René van Stee TERNEUZEN - Reder J. van Berchum uit Werkendam hangt onterecht een boete van veertig duizend euro boven het hoofd in verband met illegale arbeid aan boord van zijn containerschip Ara Zeebrugge. Dat zegt zijn Terneuzense advocaat R. de Groot. Het schip ligt tot en met donder dag voor onderhoud op scheeps werf De Schroef in Sluiskil. Op de werf vond vorige week don derdag een actie van de mare chaussee en de arbeidsinspectie plaats. Die werd ondernomen na een tip. Vijf Poolse beman ningsleden zijn hierbij aange houden en voor verhoor meege nomen naar het marechaussee kantoor in Terneuzen. Na zes uur werden zij heengezonden. Volgens de mar-echaussee en de arbeidsinspectie was er sprake van een overtreding omdat de mannen geen werkvergunning hadden. Zij zijn teruggekeerd naar Polen, omdat zij geen on derhoudswerk aan het schip meer mochten verrichten. De Groot: „En daar klopt niks van. Allereerst gaat het om zee varenden waarvoor een uitzon deringspositie geldt. Zij hebben in dit geval geen tewerkstellings vergunning nodig. Bovendien voldoen zij aan alle eisen die voor zeevarenden gelden. Ver der vervalt per 1 mei zo goed als zeker het voorbehoud dat ons land voor werknemers uit nieu we EU-leden zoals Polen heeft gemaakt. Die hebben dan geen tewerkstellingsvergunning meer nodig. Volop aanleiding dus om een eventuele boete aan te vech ten." Los van het feit dat hij aan alle wettelijke vereisten heeft vol daan, is reder Van Berchum vooral boos over de manier waarop de marechaussee te werk is gegaan. „Het was rond uit intimiderend. Die jongens zijn zwaar de dupe. Het kost ook handenvol geld, omdat het onderhoudswerk vertraging heeft opgelopen en wij in allerijl vaklieden van elders moesten in schakelen", verklaart van Ber chum. Woordvoerder R. Claessen van de marechaussee in Den Haag verklaarde'vrijdag dat de actie op coirecte wijze is uitgevoerd. Over het verdere verloop van het inmiddels ingestelde onder zoek wilde hij niets kwijt. Vol gens woordvoerder M. de Vetten van de ai'beidsinspectie staat het niet vast dat Van Berchum de boete moet betalen, omdat hij nog een zienswijze bij de ar beidsinspectie kan indienen. Volgens De Groot gaat het on dertussen om een juridisch steekspel, waarbij met name de mai'echaussee de verkeerde in terpretatie van de feiten niet wil toegeven. „Als het toch tot een boete komt, zoek ik het hogerop bij de staatsseci-etai'is." zeeuwse almanak Bij die werkende moeder uit Vlissingen lopen werk en pri vé wel eens in elkaar over. Klusjes die zijn blijven liggen of die echt niet kunnen wach ten, wringen zich geregeld haar gezinsdagen binnen. Zo kwam haar chef even wat langsbrengen op het thuis adres tijdens haar zorgdag Het geluid van de deurbel zet te als altijd haar driejarige zoon èn de hond aan tot een spurt naar de voordeur, bei den benieuwd naar mogelijk leven in de brouwerij. Verwachtingsvol keek het manneke op naar de hem on bekende manspersoon op de stoep. Schatte in dat van lol geen sprake zou zijn. Wees na drukkelijk op de hond, die vriendelijk kivispelde aan zijn zijde. En deelde mee: „Deze heeft hele scherpe tan den, hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35