»zc Bakx houdt bod Sparta in beraad Winstpunten voor Kooman bij dressuur Schouwse Ruiters Hoek-bestuur wil nu rust T eamcompetitie biljarters zit in beslissende fase {anvaller kan tweejarig contract tekenen 19 Ramon Telussa opgenomen in Vlolukse selectie Nieuw bestuur voor bowlingdistrict Turner Van Minde naar Berlijn Derde plaats schaatsster Wisse Ysebaert toch Zeeuws kampioene Aantjes terug als bondscoach uitslagen agenda Blessure van Addo valt mee bei nk: er. ke: dinsdag 28 februari 2006 door Bauke Boersma GOES - De Rotterdamse club Sparta heeft Istvan Bakx een tweejarig contract voorgelegd. Dc twintigjarige voetballer uit Vlissingen, die bezig is aan zijn eerste seizoen in het tweede elf- lal van de eredivisionist, be raadt zich de komende tijd op de aanbieding. ,Er spreekt natuurlijk wel ver- rouwen en waardering uit dat Sparta mij een contract voor wee jaar aanbiedt", zegt Istvan Jakx. „Naast mij zijn er maar wee andere jongens uit het hei weede die ook een dergelijke 'Z1: aanbieding kregen. Maar dat ril niet zeggen dat de onderteke- ïing slechts een kwestie van tijd is. Er moet nog wel het een en inder goed duidelijk worden." Daarbij gaat het dan niet zozeer im de financiële inhoud van het HOEK - Het nieuwe bestuur van Hoek, dat gisteren tijdens een bijzondere ledenvergade ring is gekozen, wil de rust bin nen de club herstellen. Het spor tieve succes krijgt in de komen de maanden voorrang. John Bra- vcnboer, die met grote meerder heid werd gekozen tot tijdelijke voorzitter, wil in de eerste plaats dat zijn voetbalclub in de hoofdklasse blijft. Op bestuurlijk gebied is Hoek lot de voorjaarsvergadering op 31 mei weer onder de pannen. De oude bestuursploeg is opge- na een conflict over het functioneren van de technische commissie. Onder leiding van erevoorzitter John Bravenboer is tijdelijk een nieuwe ploeg ge- door Joop van den Oudenhoven bod, stelt de linksbenige voetbal ler. „Het is nog geen contract van eredivisieniveau, maar wel een duidelijke verbetering ten opzichte van mijn huidige over eenkomst. Maar eigenlijk inte resseert de financiële kant me op dit moment niet zo heel erg. Ik bedoel, als je je op eredivisie niveau bewijst, zitten er toch wel clausules in die een tussen tijdse opwaardering mogelijk maken." Voorwaarde Bakx richt zijn aandacht meer op de technische aspecten van een mogelijke verlenging van zijn verblijf op Het Kasteel. „Zo als het contract er nu ligt, is het nog niet duidelijk of het nu om een plek in de hoofdselectie gaat of dat ik nog in het tweede moet blijven. Daar wil ik wel helderheid over hebben." Mede omdat een voorwaarde van Sparta is dat Bakx, die nu nog dagelijks op neer en pendelt vanaf Vlissingen, zich in Rotter dam gaat vestigen. „Maar met alle respect, voor nog een jaar Sparta 2 zie ik een verhuizing naar Rotterdam niet zo zitten. Daarover moeten de club en mijn zaakwaarnemer Frank Schouten het onder meer nog gaan hebben." In de tussentijd moet Bakx, die afgelopen zomer overstapte van Kloetinge naar Sparta, zijn voe ten laten spreken. „Want je kunt wel praten, maar uiteinde lijk moet je het toch afdwingen. Na een goede periode waarin ik debuteerde in het eerste en vast meetrainde met de hoofdmacht, kreeg ik een terugslag en ben ik teruggegaan naar het tweede. De laatste tijd heb ik de stijgen de lijn weer te pakken en ik moet zorgen dat ik presteer. Dan komt het allemaal goed." door Frits Bakker vormd die uit vier man bestaat. Bravenboer zal de club de ko mende drie maanden leiden, Sjaak van der Lijke en Sjaak Lij- baart doen de werkzaamheden voor het secretariaat en Leo Breepoel is aangebleven als pen ningmeester. John Bravenboer: „We hebben tijdens de vergadering uitleg ge geven over de situatie waarin we nu verkeren en met name over het functioneren van de technische commissie. Daarna is er een stemming geweest om een bestuur te kiezen dat de za ken tot 31 mei behartigt. Ik heb gepleit voor rust, want daar zijn we na de ontwikkelingen van de laatste weken hard aan toe." Het tijdelijke bestuur gaat op zoek naar kandidaten die straks het definitieve bestuur moeten vormen. „Ik heb gezegd dat ik GOES - De teamcompetitie bil jarten van het district Delta Zuid-West heeft de beslissende bereikt. Enkele poulewin- naars zijn al bekend, maar in de meeste klassen vallen de beslis singen pas in de laatste ronde. In het driebanden eerste klasse ging de zege in poule 1 naar SBC 3, dat op de slotdag met twee partijpunten meer de club genoten van SBC 3 voorbleef. Jean Paul de Kraker, Patrick Vasseur en Hans de Witte strij den vrijwel zeker tegen Den Ouden Arend 1 om de titel in de ze klasse. De Plulstenaren leiden in poule 2 de dans met vier pun ten voorsprong op IiGL/KOT'86 en hebben nog twee wedstrijden te gaan. De Sassenaren rest al leen nog de ontmoeting met de mannen uit Hulst. Ze hebben nog wel een deel van de kansen in eigen hand, maar verblijven verder in de wachtkamer. In de tweede klasse, die liefst vier poules telt, is er nog niets beslist. In poule 1 lijkt Kastanje 2 de titel niet te kunnen ont- t. In porde 2 gaat het tussen Avontuur 1 en Delta 1. De Goe- senaren hebben, na de 7-0- GOES - Dauwendaele-doelman Ramon Telussa speelt vanavond met de Molukse voetbalselectie een benefietwedstrijd tegen eer- stedivisionist Cambuur Leeu warden. Telussa is één van de vier ama- ieurvoetballers in de achttien- koppige selectie. In de spelers groep is ook Michael Timisela opgenomen, die afgelopen zon dag Ajax met een doelpunt naai de 3-1-zege op Heracles Almelo loodste. De opbrengst van het duel, dat om 19.30 uur in Leeuwarden be gint, gaat naar de stichting Kin deren van Amurang. Die stich ting zet zich in voor het welzijn Van de kinderen in het dorp Amurang op Noord-Sulawesi. zelf zeker geen voorzitter wil blijven", benadrukte Braven boer. Het bestuur zal zo snel mo gelijk een commissie vormen die hand- en spandiensten verricht. „Want er is veel werk te doen." Voor Bravenboer telt in het res terende deel van de competitie vooral het sportieve belang. „Al les moet erop gericht zijn dat we in de hoofdklasse blijven." Daar naast wil de voorzitter ook een belangrijke inbreng hebben in het samenstellen van de selectie voor volgend jaar. „Ik wil zo veel mogelijk bij ge sprekken met spelers aanwezig zijn. De technische mensen heb ben vorige week de onderhande lingen geopend. Twee spelers hebben hun vertrek al aangekon digd. Als het aan ons ligt, willen we de spelersgroep verder zo veel mogelijk in stand houden." Istvan Bakx: „Er spreekt natuurlijk wel vertrouwen en waardering uit dat Sparta mij een contract voor twee jaar aanbiedt." foto Rob Kamminga winst op de concurrent in de af gelopen week, vier punten voor sprong met nog één wedstrijd te gaan. In poule 3 zijn er nog vier kanshebbers. HIO 2 heeft één punt voorsprong op en een wed strijd meer gespeeld dan OBK 3, Scheldezicht 1 en Kwadendam- me 1. In poule 4 zijn Schelde zicht 2 en De Sportvisser 2 kans hebbers.. Het verschil is zeven punten, maar de Yersekenaren hebben nog een duel te goed. In het libre eerste klasse ziet het er in poule 1 naar uit dat het gaat tussen DOS Nieuwerkerk 1 en Avontuur 2. De Schouwena- ren leiden met twee punten voor sprong, maar hebben nog maar één duel te gaan. Avontuur speelt er nog twee. In de andere poule hebben BW 1, BC Verza melen 1 en VEGABV 4 de beste papieren. Interessant is dat de Terneuzenaren alle concurren ten nog krijgen. In de tweede klasse zijn er geen vraagtekens meer. In poule 1 veroverde Kwa- dendamme 2 (Aaike Verweij, Sylvia Eckel en Ko Franse) de ti tel, in poule 2 deed Avontuur 3 (Phuc Nguyen, Thuong Nguyen en Pierre van den Berg) dat. In poule 1 van de derde klasse lijkt TOG de titel te pakken. Het team uit Kortgene moet nog een punt goedmaken in de laatste wedstrijd op leider Delta 2, dat is uitgespeeld. In poule 2 gaat het tussen Avontuur 4 en De Vier Linden 2. Hét verschil is een punt. De slotronde moet de beslissing brengen. De vierde klasse leverde al twee van de drie poulewinnaars op. In poule 1 won ALM 4 (Bram Baayens, Johnny de Witte, Ron Verbeek en Jan Depondt), in poule 2 De Vier Linden 3 (Jan Hein Westelaken. Cees Rijk, Se- to Acar en Rinus Braam). In pou le 3 zijn de beste kansen voor HGL/KOT'86, waarbij Kwaden- damme 5 op de loer ligt. Die ploeg heeft nog twee duels om dertien punten goed te maken. In de vijfde klasse is Onder de Toren 3.vrijwel zeker van de ti tel. Met nog twee duels te gaan, bedraagt de voorsprong vijftien punten op Scheldezicht 9. Wel komen beide teams elkaar nog tegen. En Scheldezicht 8 kan de clubgenoten de helpende hand toesteken door de buren uit Kat- tendijke van de titel te houden. door Lucien Roelandt RENESSE - Op de tweedaagse dressuurwedstrijd van de Schouwse Ruiters werd in de klasse Z2 sterk gereden. In de eerste proef slaagde de voor de organiserende ruiterclub uitko mende Caroline Kooman er met Chasing Shadows in om de concurrentie achter zich te hou den. Met een score van 187 pun ten trok Kooman de overwin ning naar zich toe. Ook de tweede proef van Caro line Kooman met Chasing Sha dows werd door de jury be loond met een winstpunt. De 186 punten waren voor de ama zone uit Burgh-Haamstede dit maal bij lange na niet voldoen de om de overwinning in eigen huis te houden. Erelint Het oranje erelint ging in de tweede omloop naar het hoofd stel van Rodinho met Annite Klip uit Rockanje in het zadel. In de klasse Z1 zegevierde San- toucha van der Meij met Beer. Zij stuurde in de eerste proef de ontspannen bewegende ruin met een totaal van 187 naar de overwinning. In de tweede manche speelde de spanning de combinatie duidelijk par ten. Met foutjes en een teleur stellende 173 punten als einds- core als gevolg. In de klasse M2 verdedigde Jo- landa Bevelander de kleuren van de thuisclub met verve. De amazone uit Kerkwerve reed Sunshine met respectievelijk 168 en 165 punten naar twee overtuigende zeges, maar niet voldoende voor de hoogste sco re. Thuisrijdster Die eer eiste clubgenote Wen dy Groeneweg voor zich op. Zij stuurde de apart bewegende Udeshika in de eerste proef van de klasse L2 met 169 pun ten naar de hoogste eer. Met slechts één puntje minder schreef Wendy Groeneweg ook de tweede proef op haar naam. In de klasse LI, was thuisrijd ster Linda Mater oppermach tig. Ze won beide proeven, met respectievelijk 161 en 163 pun ten. Linda Mater van de Schouwse Ruiters was met Nalin tweemaal de sterkste in de klasse LI. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Het bowlen in Zeeland wordt sinds dit weekein de weer bestuurd. Het district, waaronder de bowling clubs uit Middelburg, Goes, Renesse, Sas van Gent en Sluis vallen, viel in oktober ten prooi aan chaos toen het destijds zittende bestuur aftrad. Afgelopen zaterdag werd een nieuw bestuur geformeerd. NBF-bestuurder Jan Broekhuizen, die zich in oktober op wierp als een soort van crisismanager, heeft een groep van vijf personen bereid gevonden zitting te nemen in het nieuwe bestuur en in het district alle zaken in de bow- lingsport te gaan regelen. Marion de Leux (Sas van Gent) gaat de financiën behe ren. Tino van Leeuwen (Middelburg) wordt verantwoorde lijk voor jeugdzaken. Jan Walraven (Middelburg) neemt de 50+ voor zijn rekening. Reinier de Rooy (Goes) behar tigt wedstrijdzaken en fungeert als contactpersoon tussen de NBF en het district Zeeland. Martin van Dijk (Goes) krijgt een algemene functie. GOES - Carlo van Minde uit Goes is opgenomen in de na tionale jeugdploeg turnen. De fonnatie komt komend weekeinde in actie tijdens de internationale Junioren Team Cup in Berlijn. Naast Van Minde maken Tim Smeets, Emiel Tanis en Yuri de Koster deel uit van de na tionale selectie. Coach is Bram van Bokhoven. BREDA - Martje Wisse is tijdens het gewestelijk afstands kampioenschap op de 5000 meter als derde geëindigd. De schaatsster uit Goes reed voor het eerst de langste af stand bij de vrouwen in een tijd van 8.42,71 minuten. De Zeeuws kampioene verbeterde daarmee het Zeeuws re cord met 27 seconden. Die snelste tijd (9.09,84) stond sinds 1994 op naam van Dorien Janse. Voor de mannen stond de langste afstand op het program ma, de 10.000 meter. Bastiaan van 't Westeinde uit Wol- phaartsdijk eindigde op de zesde plaats en werd daarmee de beste Zeeuw. Van 't Westeinde reed de tien kilometer en kwam tot een tijd van 15.31,30. VLISSINGEN - Niet Sjaan Maartense. van AV'56, maar Ingrid Ysebaert mag zich Zeeuws crosskampioene bij cle vrouwen masters noemen. De atlete van RKHAV uit Hulst behaalde evenveel punten als Maartense (813), waarna de laatste ten onrechte kampioene werd ge noemd, Het reglement van de Delta crosscompetitie gééft echter aan dat bij een gelijke stand het aantal overwinnin gen doorslaggevend is. Ysebaert won de masterscrossen in Kruiningen, Hulst, Hoek en Middelharnis en was dus goed voor vier overwinningen. Maartense zegevierde al leen in Aardenburg en Vlissingen. NIEUWEGEIN - Johan Aantjes keert terug als bonds coach van het Nederlandse mannenwaterpoloteam. Hij volgt Robin van Galen op, die onlangs de overstap maak te naar de nationale vrouwenselectie. Aantjes (48) was eer- •der bondscoach van de mannen tussen 1999 en 2003. ANP Monterrey. A1 Grand Prix. Hoofdra ce, 36 ronden: 1. Frankrijk (Premat) 52.26,709, 2. Nederland (Verstappen) 52.27,489, 3. Zwitserland (Jani) 52.30,234. Sprintrace: 1. Frankrijk, 2. Zwitserland, 3. Italië (Toccacelo), 4. Ne derland. Stand WK: 1, Frankrijk 153, 2. Zwitserland 121, 3. Groot-Brittannie (Kerr) 73, 4. Brazilië (Christian Fittipaldi) 70,5. Nederland 69. New York. NBA: Detroit Pistons - Cle veland Cavaliers 90-78, Minnesota Tim- berwolves - Memphis Grizzlies 105-99, Orlando Magic - Hosuton Rockets 84-89, New Jersey Nets - Indiana Pa cers 91-101, Los Angeles Lakers - Boston Celtics 111-112, Portland Trail- blazers - New Orleans Hornets 75-88. Carlsbad (VSt). WK matchplay fina le (36 holes): Ogilvy (Aus) wint van Lo ve III (VSt) 3 en 2. Om derde plaats: Jo hnson (VSt) wint van Lehman (VSt) met 1 hole. Renesse. Dressuur Schouwse Rui ters. Paarden klasse Z2: 1. Carolien Kooman, Chassing Shadows (Schouw se R.) 187; 2. Daphne Schönberger, Obe- ron (Renesse) 183; 3. Liesbeth van Oos ten, Romy (Renesse) 177. Tweede proef: 1. Annitea Klip, Rodinho (Roc kanje) 193; 2. Lièsbeth van Oosten Romy, 192; 3. Daphne Schöberger, Obe- ron, 187. Z1: 1. Santoucha van der Me ij, Beer (Schouwse R.) 187. Tweede proef: 1. Santoucha van der Meij, Beer, 173. M2:1. Jolanda Bevelander, Sunshi ne (Schouwse R.) 168; 2. Jessica van Belzen, Odeste (Gouwe Reyers) 159; 3. Tamara Groot Bleumink, Romanza (Bea trix) 155. Tweede proef: 1. Jolanda Be velander, Sunshine, 165; 2. Jessica van Belzen Odeste en Marjolein van Aken, Rambo van Grol (Renesse) 158. M1: 1. Angelique Westerweel, Urbie (Schouw se R.) 154; 2. Ilona de Vrieze, Lucky Lord (Renesse) en Miranda Poll (Renesse) 153. Tweede proef: 1. Angelique Wes terweel, Urbie, 162; 2. Ilona de Vrieze, Lucky Lord, 160; 3. Miranda Poll, Rusty, 155. L2: 1. Wendy Groeneweg, Udeshi ka (Schouwse R.) 161; 2. Ingrid Kooystra, Koninghoek Stariet (Schouw se R.) 165; 3. Liseete Post, Lancelot (Schouwse R.) 154. Tweede proef: 1. Wendy Groeneweg, Udeshika, 168; 2. Li seete Post, Lancelot, 161; 3. Ingrid Kooystra, Koninghoek Starlet, 160. L1: 1. Linda Mater, Nalin (Schouwse R.) 161; 2. Leonie Hoogendoorn, Mon Ami Lindsey (Renesse) 156; 3, Sara Meijs, Milky Way (Schouwse R.) 154. Tweede proef: 1. Linda Mater, Nalin, 163; 2. Leo nie Hoogendoorn, Mon Ami Lindsey, 159; 3. Petra Zandijk, Orakel (Schouwse R.) 154. L1 groep 2: 1. Willemieneke van de Schelde, Prime Minister (Schouwse R.) 160; 2. Marije Bakker, To- naka (Schouwse R.) 154. Tweede proef: 1. Willemieneke van de Schelde, Prime Minister, 159; 2. Marije Bakker, Tonaka, 150. Pony's klasse Z2 cat. D: 1. Melissa van Toledo, Kyran (Schouwse R.) 158. Tweede proef: Melissa van Toledo, Ky ran, 163. M1 cat.De: 1. Amanda Dool, dinsdag Dammen PZDB-competitie. Tweede klasse B: Lammerenburg 2-Souburg 2. Aanvang: 19.30 uur. Vriendschappelijk: Yerseke-Apol- lo'69. Aanvang: 19.30 uur. Nurejev (Paardebloem) 168. Tweede proef: 1. Kim Koning, Shamira (Schouwse R.) 163. L1 cat. CD: 1. Pau la Hanse, Gil (Schowse R.) 160. Twee de proef: 1. Paual Hanse, Gil en Rowe- na Verkaaik, Rambo (Renesse) 158. L2 cat. E: 1. Conchita Lindhout, iwan van Grol, (Schouwse R.) 155; Tweede proef: 1. Conchita Lindhout, Iwan van Grol, 153. L1 cat. A: 1. Leanne van de Berg, Black Beauty (Schouwse R.) 168. Tweede proef: 1. Leanne van den Berg, Meiske (Schouwse R.) 164. L1 cat. E: 1. Jeske Bouwman, Temming (Schouwse R.) 160. Tweede proef: 1 Laura de Vries, Private Dancer (Schelde- stad) 162. Breda. Gewestelijk afstandskam pioenschap. Vrouwen, 5 km: 1. Ka ren Teuling (Eindhoven) 8.33,47; 3. Mar tje Wisse (Goes) 8.42,71; 6. Corina Boe kei (Brouwershaven) 8.57,72. Mannen, 10 km: 1. Gijsbert Nieuw koop (Wijk en Aalburg) 15.01,13; 6. Bas tiaan van 't Westeinde (Wolphaartsdijk) 15.31,30; 13. Quinten Meulblok (Burgh- Haamstede) 16.51,82; 18. Vincent de Vrieze (Burgh-Haamstede) 17.18,59; 22. Mare de Vrieze (Brouwershaven) 17.28,90, 26. René de Leeuw ('s-Heer Hendrikskinderen) 17.55,80. Lucky Day 3945: 2-4-10-14-15-19-22- 27-31-35-38-45-46-48-52-57-58-62-65-71 (onder voorbehoud). Dubai. Mannen. Eerste ronde: Agas si (VSt/4) - Rusedski (GBr) 7-6 6-0, Schüttler (Dui) - Ferrer (Spa/5) 6-2 3-6 7-5, Andrejev (Rus) - Seppi (Ita) 7-6 1-6 6-4, Vik (Tsj) - Tipsarevic (SMo) 6-2 6-4, Henman (GBr) - Lopez (Spa) 6-2 7-6 (6), Olivier Rochus (Bel) - Santoro (Fra) 6-4 6-1, Klec (Slw) - Bracciali (Ita) 6-4 6-4, El Ghareeb (Koe) - Bahrouzyan (VAE) 7-6 6-2. Doha. Vrouwen. Eerste ronde: Schruff (Dui) - Jankovic (SMo/8) 6-2 7-5, Li Na (Chn) - Zvonoreva (Rus) 6-4 6-4, Hingis (Zwi) - Washington (VSt) 6-1 6-0, Vinei (Ita) - Likovtsjeva (Rus/7) 6-4 6-4, Bondarenko (Oek) - Doestjevina (Rus) 7-6(1)6-1. Ronde van Californië. Zevende etap pe: 1. Pollack (Dui) 123 km in 2.50.27, 2. Haedo (Arg), 3. Greipel (Dui), 4. Haselba- cher (Oos), 5. Candelario (VSt), 6. Fra- ser (Can), 63. Kroon. Eindstand: 1. Landis (VSt) 22.46.46, 2. Zabriskie (VSt) 0.29, 3. Julich (VSt) 0.34, 4. Hincapie (VSt) 0.45, 5. O'Neill (Aus) 1.08, 6. Leipheimer (VSt) 1.10, 33. Kroon 8.26. EINDHOVEN - De knieblessure die Eric Addo zondag tijdens de wedstrijd tegen AZ opliep valt mee. De verdediger kan vermoe delijk donderdag de training weer hervatten. Dat maakte PSV gisteren bekend. Addo verving in Alkmaar André Ooijer, die afwezig was wegens een gebroken teen. De 27-jarige Ghanees moest in de 38e minuut van het veld worden gedragen na een charge van Jaliens. On derzoek in een ziekenhuis bracht gisteren geen schade aan het gewricht aan het licht. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33