Comité Sint moet zelf gaan leuren PZC 't Mooiste dorpje van de Zak in foto's Kinderdagverblijf Pippeloentje viert verhuizing Thoolse ondernemers betalen niet te veel ozb Winkeliersvereniging coördineert binnenhalen sponsorgeld niet langer ledrijven maken ilaats voor nieuwe wijk leinkenszand Gewonde bij ongeval Heinkenszand Straf voor gebruik gestolen pas Eetpiraat opgepakt in Middelburg Werkstraf voor bezit xtc-pillen Doorrijden na schade is Belg niet te verwijten Welkom edactie: 0113-315649 iww.pzc.nl -mail:redactie@ pzc.nl 'ostbus 314460 AA Goes \dvertentie-exploitatie: |oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. dinsdag 28 februari 2006 loor Rob Paardekam editie Bevelanden-Tholen IRABBENDIJKE - De stich- ing die de intocht van Sinter- daas in Krabbendijke organi- eert, is boos op de winkeliers- ereniging, omdat die onder laar leden niet langer sponsor- eld wil inzamelen voor het venement. Volgens secretaris Luteijn van de winkeliersvere- liging is er echter niet veel aan le hand. „De sinterklaasstich- ing kan straks gewoon bij de in- lividuele winkeliers aanklop- let inhalen van de goedheilig- nan is geen vanzelfsprekend- leid in Krabbendijke. Pas vier" aar geleden werd de Sint er, nede door een bijdrage van de niddenstand, voor het eerst in gehaald. Onlangs werd de orga- üserende stichting echter uitge- lodigd bij de winkeliersvereni- ;ing. Die vertelde dat ze niet anger geld wil inzamelen on- ler haar leden. )e organisatoren van de in- ocht zijn daarvan geschrok- ren. H. Hoogwerf, die altijd linterklaas speelt, meent dat et besluit te maken heeft met iet feit dat het bestuur van de winkeliersvereniging is veran- erd en de reformatorische temmen daarin nu de meerder- leid hebben. Vanuit de winke- iersvereniging zou zijn gezegd lat de intocht van Sinterklaas liet bij het imago van het dorp ast. „Hoe kun je dat nou eggen?", vraagt voorzitter i Meijer zich af. „Er komen al- ijd heel veel mensen op af en le kinderen genieten er van." lecretaris J. Luteijn van de winkeliersvereniging zegt dat et allemaal iets genuanceer- loor Harmen van der Werf der ligt. Dat het besluit te ma ken zou hebben met het refor matorische karakter van het be stuur ontkent hij. Luteijn kan zich niet herinneren dat ie mand heeft gezegd dat de in tocht niet bij het imago van Krabbendijke zou passen. Het geld voor de sinterklaasin tocht is nooit rechtstreeks uit de algemene pot van de winke liersvereniging gekomen. Elke ondernemer bepaalde zelf of hij iets wilde geven. „Je zou kunnen stellen dat wij het ge heel coördineerden", zegt Lute ijn. „Daar stoppen we mee, maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat geen-enkele winke lier meer iets wil of mag geven. Wij zijn zelfs bereid om de stichting een ledenlijst te ge ven, zodat de middenstanders gemakkelijk benaderd kunnen worden." De reden om niet langer de coördinatie te vei'zorgen, ligt volgens de secretaris in het feit dat de animo om iets te geven afnam. Dat had wellicht te ma ken met het feit dat winkeliers alleen het vaste bedrag van vijf tig euro konden doneren. „Som migen vonden dat wellicht iets te veel", zegt Luteijn. „Als ze straks individueel benaderd worden, willen deze mensen misschien wel een kleiner be drag geven. Het zou dus best kunnen dat de stichting straks van meer ondernemers iets krijgt en op die manier meer geld ophaalt dan wij de afgelo pen jaren hebben gedaan." IEINKENSZAND - Het Hein- ;enszandse bedrijf Zwaar ïansport Zeeland BV en aan- lemer Jac. Rijk BV gaan eind lit jaar verhuizen naar Vlissin- en-Oost. De bedrijven maken 'laats voor woningbouw. waar Transport Zeeland en ac. Rijk zijn gevestigd aan iet Clara's Pad in Heinkens- and, aan de rand van de nieuw- louwwijk Over de Dijk. De be kijven moeten voor die wijk 'erhuizen. „Wonen en ons oort bedrijvigheid gaan niet :o geweldig goed samen", al- lus zittend directeur L. Rijk. ,Het is dan beter naar een ande- e, geschikte bedrijfslocatie te |aan." Werbonden lestig jaar zit aannemersbe- lrijf Jac. Rijk al in Hein- ;enszand. Zwaar' Transport leeland is in 1972 door Jac. ïijk opgericht. Beide bedrij en zijn nauw met elkaar ver- tonden. Jac. Rijk, werkzaam in lederland, België, Duitsland :n Suriname, is gespecialiseerd n grondwerken. Grote grond- 'erzetmachines, zoals kranen 'n bulldozers, zijn daarbij no- lig. Zwaan Transport Zeeland leeft het materieel in huis om lie machines te vervoeren, ook oor andere bedrijven. Bij Jac. lijk en Zwaar Transport Zee and zijn zestig mensen werk- aam. )e nieuwbouw voor Jac. Rijk n Zwaar Transport Zeeland :omt aan de Duitslandweg in flissingen-Oost. Directeur Rijk ferwacht dat de verhuizing ind dit jaar kan plaatsvinden, vindt het spijtig Heinkens- and te verlaten. „We zitten kier best graag, maar het is niet 'nders. Heinkenszand moet nu «nmaal uitbreiden." lomen eerste tekenen voor het 'ertrek zijn er al. De bomen 'an de achterzijde van het 'edrijfsterrein zijn onlangs Hapt, waardoor de loodsen ipeens goed zichtbaar zijn ge worden. Na de verhuizing moet nog een bodemsanering ge beuren. Daarna komen er wo- èngen en een tweede ontslui- ingsweg voor de wijk Over de lijk. door Cornelleke Blok GOES - Verkleed als prinses, lie veheersbeestje, piraat of indi aan dansten de kinderen in kin derdagverblijf Pippeloentje pit Goes gisterochtend de Kabouter Plop-dans. Ze vierden niet al leen carnaval, maar namen ook afscheid van hun oude onderko men aan de Montgomerystraat. Het was een feest, compleet met poppenkast en versierde eierkoe ken. Pippeloentje was 27 jaar gele den het eerste kinderdagverblijf van Kinderopvang De Bevelan- den. Sinds die tijd huist het kin derdagverblijf, dat in totaal zo'n 45 kinderen opvangt, aan de Montgomerystraat. Het kinderdagverblijf verhuist volgende week donderdag naar een nieuwe accommodatie bij basisschool De Tweemaster en peuterspeelzaal De Polderrak- kertjes aan de Kuyperlaan in de Goese Polder. Het pand van de wijkinfowinkel is verbouwd om plaats te maken voor Pippeloen tje. Buitenschoolse opvang De Stampertjes, die nu ook in de Montgomerystraat zit, verhuist een dag eerder naar de Kuyper laan. Het complex aan de Kuyperlaan wordt onderdeel van de nieuwe brede school in de Goese polder. De andere locatie, waar onder meer de Holtkampschool en ba sisschool 't Noorderlicht geves tigd worden, komt in de Spinne. Dat complex moet in september 2007 klaar zijn. Bij Pippeloentje zijn ze blij met de verhuizing. Groepsleidster Marion Goedhart; „Dit gebouw is verouderd. Het nieuwe pand is gelijkvloers en er is veel meer ruimte." Het is de bedoeling dat kinderopvang en peuterspeel zaal veel samenwerken in het nieuwe pand. „Het is handig dat alles straks onder één dak zit." foto Willem Mieras door Harmen van der Werf OVEZANDE - Ovezande, wat is dat voor een dorp? Ben Vermeu- le hoefde gisteren niet lang na te denken voor hij antwoord gaf op die vraag van burgemeester J. Gelok van Borsele. ,,'t Is het mooiste dorpje wat er is, de pa rel van de Zak." Vermeule was in het gemeente huis van Borsele in Heinkens zand, met Gelok, om alweer het zevende Borselse dorpenboekje met oude foto's van Kees van den Bovenkamp in ontvangst te nemen: 'Ovezande in vroeger tij den'. Het eerste exemplaar was voor Gelok, het tweede ging re gelrecht naar Vermeule, de man zonder wie Van den Bovenkamp nooit zoveel originele foto's van vooral mensen uit Ovezande had kunnen bemachtigen. En niet te vergeten, zonder wie de auteur nooit achter zoveel na men van mensen op de foto's had kunnen komen. Bruidjes Van de leerlingen van de vroege re St. Aloysiusschool in 1914 tot en met een voetbalelftal van Vol harding in 1983. Van het gezin van Jaap Rentmeester en Siene Adriaanse met hun elf kinderen in 1930 tot en met een jubileum foto van pastoor Van de Ven uit 1951, met zijn familie en als bruidjes verklede kinderen. „Ik wist natuurlijk niet van al die mensen de namen", vertelde Ver meule, „maar als ik ze één keer heb gehoord, vergeet ik ze niet meer. Het voelt dan net alsof ik De vrouwelijke Jongerengemeenschap uit Ovezande in 1950. reproductie uit het boek Ovezande in vroeger tijden zelf met die mensen op school heb gezeten." Wat in 'Ovezande in vroeger tij den' sterk naar voren komt, is dat het dorp zo'n rijk vereni gingsleven had én heeft, volgens Vermeule. Het telt nog altijd drie schuttersverenigingen. En de brandweer die in 1971 Neder lands kampioen werd, doet het nog steeds goed op wedstrijden. ,,'t Is vooral ook een gemoede lijk dorp", typeerde Vermeule Ovezande. Wat zeker spreekt uit een vrolijke foto van de vrouwe lijke Jongerengemeenschap uit 1950. „Maar Ovezande is ook veranderd", gaf Vermeule aan. „De mensen waren vroeger toch meer op elkaar, maar ja, dat is eigenlijk overal zo." Russische bond lonkt naar Hiddink Voorzitter Meijer van de stich ting die de intocht van de Sint verzorgt, zegt zeker van plan te zijn de winkeliers individueel te benaderen. Stuk voor stuk. Ze zal er niet één overslaan. Meijer belooft dat er dit jaar hoe dan ook weer een intocht zal komen. „Nu hebben we er eindelijk één. Dat laten we ons niet meer afpakken." HEINKENSZAND - Een 77-jarige inwoner van Heinkens zand is gistermiddag even na half twee gewond geraakt bij een ongeval op de kruising Heinkenszandseweg- Drieweg. Hij reed in een brommobiel en verleende op het kruispunt geen voorrang aan een voor hem van links komende 47-jarige autombiliste, ook uit Heinkenszand. De man is met onbekende verwondingen naar het zieken huis in Goes overgebracht. De voertuigen die bij het ongeval betrokken waren, raak ten zwaar beschadigd. MIDDELBURG - Een twintigjarige inwoner van Goes gaf gisteren in Middelburg toe met een gestolen pinpas voor 870 euro te hebben gepind. Politierechter I. Woltring veroordeelde de Goesenaar conform de eis tot tachtig uur werkstraf. De man nam vorig jaar tussen 10 en 16 juni vijf keer geldbedragen op bij de bank, met de pinpas van de partner van zijn moeder. Hij zat toen nog in zijn proef tijd na een eerdere veroordeling. Inmiddels heeft de Goesenaar bijna de helft van het gesto len geld terugbetaald en zijn spijt betuigd over het gebeur de. De verdachte had nog een voorwaardelijke gevange nisstraf van een half jaar boven zijn hoofd hangen. De off- cier van justitie stelde voor, de proeftijd van zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een jaar te verlen gen. De politierechter kon zich daarin vinden. MIDDELBURG - In een restaurant in de Lange Noord straat in Middelburg is zondagavond een man aangehou den die zijn maaltijd niet kon betalen. De man had voor bijna 34 euro gegeten in het restaurant. Na het eten vertel de hij dat hij geen geld had. De politie heeft hem aange houden. De man zei de rekening later alsnog te willen vol doen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een 22-jarige inwoner van Vlissingen wegens bezit van xtc-pillen en een keukenmes veroor deeld tot 240 uur werkstraf plus 100 uur voorwaardelijk en 250 euro boete. Volgens de verdachte was hij op 16 juli vorig jaar op cle Vlissingse kermis 'van de wereld' nadat hij twee xtc-pil len had geslikt en daarbij alcohol had gedronken. Bij het fouilleren vond de politie nog eens zes xtc-pillen en het keukenmes. In de strafmaat speelde mee dat de Vlissinger nog in zijn proeftijd zat van een eerdere veroordeling voor een geweldsdelict. door Cornelleke Blok THOLEN - Algemeen Belang Tholen (ABT) slaat de plank mis met vragen die ze het Thoolse college van B W gisteren stel de. Volgens ABT zou het college ondernemers onterecht te veel onroerend-zaakbelasting laten betalen. Uit navraag bij de ge meente Tholen blijkt echter dat dit verhaal niet klopt. Sinds 1 januari 2006 is de Wet Waardering Onroerende Zaken (woz) veranderd: het gebruikers deel van de onroerend- zaakbe lasting (ozb) is afgeschaft. Volgens de partij ABT moeten ondernemers met een gecombi neerd woon- en bedrijfspand te veel ozb betalen. „Een graai in de geldla van de ondernemers", zo noemt ABT de gang van za ken. Volgens woz-coördinator B. van Vossen van de gemeente Tholen klopt dat verhaal niet. De ge meente is druk bezig om onder nemers met een gecombineerd woon- en bedrijfspand vrij te stellen van het ozb-gebruikers- deel. Van Vossen: „Er is landelijk een amendement ingediend, waarbij het gebruikersgedeelte van de ozb voor panden met een woon gedeelte en een bedrijfsgedeelte, ook afgeschaft wordt." Die wets wijziging is aangenomen, maar gaat pas per 1 januari 2007 in. „Gemeenten mogen zelf kiezen of ze de wet dit jaar al willen doorvoeren." De gemeente Tholen heeft daar wél voor gekozen, maar is eer der nog niet toegekomen aan de praktische uitvoering ervan. „In de loop van maart informeren we de ondernemers hierover. Dat is nog vóór ze de eerste ter mijn van de belasting zouden moeten betalen. Het verlies aan opbrengsten vragen we terug bij het Rijk." De ondernemers ondervinden dus geen nadeel van de werkwij ze van de gemeente. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Ertvelde (B) is gis teren door de Middelburgse poli tierechter vrijgesproken. De man was doorgereden na een on geval. De man was vorig jaar 26 juni in Oostburg met zijn auto op de Margarethaweg in de sloot be land en had daarna de benen ge nomen. Bij het eenzijdig ongeval zou er schade aan de sloot (eige naar Waterschap Zeeuws-Vlaan deren) zijn geweest. Raadsman N. Koole vroeg zich af hoe zijn cliënt had kunen weten dat er schade was. De Middelburgse advocaat bepleitte vrijspraak. Officier van justitie R. Jeuken eiste in eerste instantie 220 euro boete, maar concludeerde na het pleidooi van de raadsman dat vrijspraak op zijn plaats was Politierechter I. Woltring sloot zich bij de officier en de straf pleiter aan. 'Ovezande in vroeger tijden' is voor 19,95 euro verkrijgbaar bij Attent Supermarkt Baaïjens, de Kreahoek van Joke Sommeijer in Ovezande en in de postkan toren van Krabbendijke en 's- Heerenhoek. zeeuwse almanak Bij die werkende moeder uit Vlissingen lopen werk en pri vé wel eens in elkaar over. Klusjes die zijn blijven liggen of die echt niet kunnen wach ten, wringen zich geregeld haar gezinsdagen binnen. Zo kwam haar chef even wat langsbrengen op het thuis adres tijdens haar zorgdag. Het geluid van de deurbel zet te als altijd haar driejarige zoon én de hond aan tot een spurt naar de voordeur, bei den benieuwd naar mogelijk leven in de brouwerij. Verwachtingsvol keek het manneke op naar de hem on bekende manspersoon op de stoep. Schatte in dat van lol geen sprake zou zijn. Wees na drukkelijk op de hond, die vriendelijk kwispelde aan zijn zijde. En deelde mee: „Deze heeft hele scherpe tan den, hoor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25