Bakx houdt bod Sparta in beraad Rossi zet Italië op z'n kop PZC Hoek-bestuur wil nu rust Teamcompetitie biljarters zit in beslissende fase Aanvaller kan tweejarig contract tekenen 19 lam on Telussa opgenomen in Molukse selectie Nieuw bestuur voor bowlingdistrict Turner Van Minde naar Berlijn Derde plaats schaatsster Wisse Ysebaert toch Zeeuws kampioene Aantjes terug als bondscoach uitslagen agenda Hoofdprijzen Verburg en Kulik in Vrouwenpolder door Bauke Boersma dinsdag 28 februari 2006 wb GOES - De Rotterdamse club Sparta heeft Istvan Bakx een tweejarig contract voorgelegd. De twintigjarige voetballer uit Vlissingen, die bezig is aan zijn eerste seizoen in het tweede elf- lal van de eredivisionist, be- zich de komende tijd op de aanbieding. .Er spreekt natuurlijk wel ver- irouwen en waardering uit dat jparta mij een contract voor twee jaar aanbiedt", zegt Istvan x. „Naast mij zijn er maar twee andere jongens uit het tweede die ook een dergelijke lanbieding kregen. Maar dat vil niet zeggen dat de onderteke ning slechts een kwestie van tijd is. Er moet nog wel het een en ander goed duidelijk worden." gaat het dan niet zozeer om de financiële inhoud van het Bak: bod, stelt de linksbenige voetbal ler. „Het is nog geen contract van eredivisieniveau, maar wel een duidelijke verbetering ten opzichte van mijn huidige over eenkomst. Maar eigenlijk inte resseert de financiële kant me op dit moment niet zo heel erg. Ik bedoel, als je je op eredivisie- niveau bewijst, zitten er toch wel clausules in die een tussen tijdse opwaardering mogelijk maken." Voorwaarde Bakx richt zijn aandacht meer op de technische aspecten van een mogelijke verlenging van zijn verblijf op Het. Kasteel. „Zo als het contract er nu ligt, is het nog niet duidelijk of het nu om een plek in de hoofdselectie gaat of dat ik nog in het tweede moet blijven. Daar wil ik wel helderheid over hebben." Mede omdat een voorwaarde van Sparta is dat Bakx, die nu nog dagelijks op neer en pendelt vanaf Vlissingen, zich in Rotter dam gaat vestigen. „Maar met alle respect, voor nog een jaar Sparta 2 zie ik een verhuizing naar Rotterdam niet zo zitten. Daarover moeten de club en mijn zaakwaarnemer Frank Schouten het onder meer nog gaan hebben." In de tussentijd moet Bakx, die afgelopen zomer overstapte van Kloetinge naar Sparta, zijn voe ten laten spreken. „Want je kunt wel praten, maar uiteinde lijk moet je het toch afdwingen. Na een goede periode waarin ik debuteerde in het eerste en vast meetraindê met de hoofdmacht, kreeg ik een terugslag en ben ik teruggegaan naar het tweede. De laatste tijd heb ik de stijgen de lijn weer te pakken en ik moet zorgen dat ik presteer. Dan komt het allemaal goed." HOEK - Het nieuwe bestuur van Hoek, dat gisteren tijdens een bijzondere ledenvergade ring is gekozen, wil de rust bin nen de club herstellen. Het spor- icve succes krijgt in de komen de maanden voorrang. John Bra- venboer, die met grote meerder heid werd gekozen tot tijdelijke voorzitter, wil in de eerste plaats dat zijn voetbalclub in de hoofdklasse blijft. Op bestuurlijk gebied is Hoek ot de voorjaarsvergadering op 1 mei weer onder de pannen. )e oude bestuursploeg is opge- tapt na een conflict over het unctioneren van de technische lommissie. Onder leiding van tevoorzitter John Bravenboer tijdelijk een nieuwe ploeg ge Joor Joop van den Oudenhoven door Frits Bakker vormd die uit vier man bestaat. Bravenboer zal de club de ko mende drie maanden leiden, Sjaak van der Lijke en Sjaak Lij- baart doen de werkzaamheden voor het secretariaat en Leo Breepoel is aangebleven als pen ningmeester. John Bravenboer: „We hebben tijdens de vergadering uitleg ge geven over de situatie "waarin we nu verkeren en met name over het functioneren van de technische commissie. Daarna is er een stemming geweest om een bestuur te kiezen dat de za ken tot 31 mei behartigt. Ik heb gepleit voor rust, want daar zijn we na de ontwikkelingen, van de laatste weken hard aan toe." Het tijdelijke bestuur gaat op zoek naar kandidaten die straks het definitieve bestuur moeten vormen. „Ik heb gezegd dat ik zelf zeker geen voorzitter wil blijven", benadrukte Braven boer. Het bestuur zal zo snel mo gelijk een commissie vormen die hand- en spandiensten verricht. „Want er is veel werk te doen." Voor Bravenboer telt in het res terende deel van de competitie vooral het sportieve belang. „Al les moet erop gericht zijn dat we in de hoofdklasse blijven." Daar naast wil de voorzitter ook een belangrijke inbreng hebben in het samenstellen van de selectie voor volgend jaar. „Ik wil zo veel mogelijk bij ge sprekken met spelers aanwezig zijn. De technische mensen heb ben vorige week de onderhande lingen geopend. Twee spelers hebben hun vertrek al aangekon digd. Als het aan ons ligt, willen we de spelersgroep verder zo veel mogelijk in stand houden." iOES - De teamcompetitie bil jarten van het district Delta Zuid-West heeft de beslissende bereikt. Enkele poulewin- laars zijn al bekend, maar in de iceste klassen vallen de beslis- lingen pas in de laatste ronde. nhet driebanden eerste klasse (ing de zege in poule 1 naar SBC 3, dat op de slotdag met twee partijpunten meer de club enoten van SBC 3 voorbleef, ean Paul d e Kraker, Patrick fasseur en Hans de Witte strij- vrijwel zeker tegen Den luden Ai-end 1 om de titel in de- klasse. De Hulstenaren leiden a poule 2 de dans met vier pun- en voorsprong op HGL/KOT'86 hebben nog twee wedstrijden egaan. De Sassenaren rest al- Een nog de ontmoeting met de aannen uit Hulst. Ze hebben ög wel een deel van de kansen eigen hand, maar verblijven rader in de wachtkamer, n de tweede klasse, die liefst ier poules telt, is er nog niets «slist. In poule 1 lijkt Kastanje de titel niet te kunnen ont man. In poule 2 gaat het tussen kontuur 1 en Delta 1. De Goe- enaren hebben, na de 7-0- 'OES - Damvendaele-doelman anion Telussa speelt vanavond »et de Molukse voetbalselectie fn benefietwedstrijd tegen eer- tedivisionist Cambuur Leeu- 'arden. ;a is één van de vier ama- Eurvoetballers in de achttien- oppige selectie. In de spelers- toep is ook Michael Timisela jpgenomen, die afgelopen zon- iagAjax met een doelpunt naar 3-1 -zege op Heracles Almelo Jodste. k opbrengst van het duel, dat "i 19.30 uur in Leeuwarden be- pnt, gaat naar de stichting Kin ken van Amurang. Die stich- og zet zich in voor het welzijn de kinderen in het dorp taurang op Noord-Sulawesi. winst op de concurrent in de af gelopen week, vier punten voor sprong met nog één wedstrijd te gaan. In poule 3 zijn er nog vier kanshebbers. HIO 2 heeft één punt voorsprong op en een wed strijd meer gespeeld dan OBK 3, Scheldezicht 1 en Kwadendam- me 1. In poule 4 zijn Schelde zicht 2 en De Sportvisser 2 kans hebbers.. Het verschil is zeven punten, maar de Yersekenaren hebben nog een duel te goed. In het libre eerste klasse ziet het er in poule 1 naar uit dat het gaat tussen DOS Nieuwerkerk 1 en Avontuur 2. De Schouwena- ren leiden met twee punten voor sprong, maar hebben nog maar één duel te gaan. Avontuur speelt er nog twee. In de andere poule hebben BW 1, BC Verza melen 1 en VEGABV 4 de beste papieren. Interessant is dat de Terneuzenaren alle concurren ten nog krijgen. In de tweede klasse zijn er geen vraagtekens meer. In poule 1 veroverde Kwa- dendamme 2 (Aaike Verweij, Sylvia Eckel en Ko Franse) de ti tel, in poule 2 deed Avontuur 3 (Phuc Nguyen, Thuong Nguyen en Pierre van den Berg) dat. In poule 1 van de derde klasse lijkt TOG de titel te pakken. Het team uit Kortgene moet nog een punt goedmaken in de laatste wedstrijd op leider Delta 2, dat is uitgespeeld. In poule 2 gaat het tussen Avontuur 4 en De Vier Linden 2. Het verschil is een punt. De slotronde moet de beslissing brengen. De vierde klasse leverde al twee van de drie poulewinnaars op. In poule 1 won ALM 4 (Bram Baayens, Johnny de Witte, Ron Verbeek en Jan Depondt), in poule 2 De Vier Linden 3 (Jan Hein Westelaken, Cees Rijk, Se- to Acar en Rinus Braam). In pou le 3 zijn de beste kansen voor HGL/KOT'86, waarbij Kwaden- damme 5 op de loer ligt. Die ploeg heeft nog twee duels om dertien punten goed te maken. In de vijfde klasse is Onder de Toren 3 vrijwel zeker van de ti tel. Met nog twee duels te gaan, bedraagt de voorsprong vijftien punten op Scheldezicht 9. Wel komen beide teams elkaar nog tegen. En Scheldezicht 8 kan de clubgenoten de helpende hand toesteken door de buren uit Kat- tendijke van de titel te houden. Valentino Rossi droomt weg bij de presentatie van zijn nieuwe Yamaha. foto Daniele La Monaca/RTR door Martin Messing MILAAN - Je kunt veel bewe ren van Italië, maar niet dat het land geen sportcultuur heeft. De passionele beleving van sport hoort bij Italianen zoals parme zaanse kaas bij spaghetti en de paus bij het Vaticaan. Als dus het nationale knuffeldier en su perster Valentino Rossi komt praten over het nieuwe motor sportseizoen, staat zo ongeveer het hele land op zijn kop. Breaking news voor de nationa le sportzenders op televisie. Met een supergelikte presenta tie stelde Valentino Rossi gister middag zijn in fel geel en blauw gespoten Camel Yamaha Ml en zijn nieuwe teamgenoot Colin Edwards voor aan de media. In de East End tv—studio's in Mi laan werd alles uit de kast ge haald om de twee superkrachti- ge tweewielers en hun 'jockeys' een beetje waardig voor het voet licht te brengen. Vijf levensgro te tv-schermen, oorverdovende technomuziek, een lichtshow, zwevende camera's, een hand vol in keurige kostuums gesto ken kleerkasten, draadloze zen ders met de vertaling in het En gels en danseressen bekend van de slotceremonie van Turijn. Dit alles overgoten met de Italiaan se mix van chaos en drukdoene rij. Formule 1 Maar het ging allemaal maar om één man gistermiddag in Mi laan: Valentino Rossi. Aan hem werden veruit de meeste vragen gesteld. En natuurlijk hadden de meeste vragen maar betrek king op één ding: wanneer kun nen we de zevenvoudig wereld kampioen, onlangs 27 jaar ge worden, verwachten in de For mule 1? Rossi, weer eens met een levendige bos krullen op de kop en nonchalant gestoken in een gele teampolo, vale spijker broek en beige schoenen, was ui terst zuinig met antwoorden. „Ja. Nee. Ik weet het niet. Geen idee." Dat werk ongeveer. Het leek hem zelfs een beetje te irriteren, al dat gedoe over de Formule 1. Hij was hier toch om over het nieuwe motorraceseizoen te pra ten? Toch waren de vragen voor stelbaar en logisch. Want was het niet Rossi zelf die voeding gaf aan alle geruchten door met enige regelmaat op te draven bij Ferrari om testwerk te doen? En helemaal niet onverdienstelijk hoor! Recent nog, op.2 februari, noteerde de Italiaan op het cir cuit van Valencia supersnelle rondetijden in een Formule 1-bo- lide. Hij reed in de 'oude' Ferra ri F2004 maar anderhalve secon de langzamer dan de huidige we reldkampioen Fernando Alonso in zijn Renault. Op Michael Schumacher gaf Rossi slechts 1,1 seconde toe. Rossi: „Toch zijn het twee totaal verschillende disciplines. Auto- en motorsport zijn niet met el kaar te vergelijken. Alles is an ders. Dit jaar staat alles in het teken van de wegrace. Wat daar na komt, zie ik wel. Of ik een deadline heb gesteld voor mijn beslissing? Nee." Teambaas Davide Brevio van Camel/Yamaha haalde noncha lant zijn schouders op. „Wij staan het Valentino toe dat hij af en toe bij Ferrari test. We wil len zijn ontwikkeling niet in de weg staan. En als zijn volgende uitdaging in de Formule 1 ligt, dan is dat prima. Al hopen wij natuurlijk van harte dat hij ge woon bij ons blijft. We kunnen het Valentino alleen maar enorm naar de zin maken. Met een goed team, met goede men sen en met prima materiaal. Wij moeten hem de keus zo moeilijk mogelijk maken." Wereldtitel Tot slot dan nog maar eventjes kijken naar de kansen in het ko mende seizoen. Gaat Yamaha voor de derde opeenvolgende we reldtitel op rij in de MotoGP? „Als het aan mij ligt wel", sprak de Amerikaan Colin Edwards, afkomstig uit de Superbike, vol bravoure. „Yamaha één en twee. Daar droom ik van." Rossi was iets voorzichtiger. „Mijn machine voelt in de tes ten snel aan, maar Honda en Du- cati hebben vast niet stilgezeten deze winter. Het worden span nende races. Ik reken op veel spektakel." GPD GOES - Het bowlen in Zeeland wordt sinds dit weekein de weer bestuurd. Het district, waaronder de bowling clubs uit Middelburg, Goes, Renesse, Sas van Gent en Sluis vallen, viel in oktober ten prooi aan chaos toen het destijds zittende bestuur aftrad. Afgelopen zaterdag werd een nieuw bestuur geformeerd. NBF-bestuurder Jan Broekhuizen, die zich in oktober op wierp als een soort van crisismanager, heeft een groep van vijf personen bereid gevonden zitting te nemen in het nieuwe bestuur en in het district alle zaken in de bow- lingsport te gaan regelen. Marion de Leux (Sas van Gent) gaat de financiën behe ren. Tino van Leeuwen (Middelburg) wordt verantwoorde lijk voor jeugdzaken. Jan Walraven (Middelburg) neemt de 50+ voor zijn rekening. Reinier de Rooy (Goes) behar tigt wedstrijdzaken en fungeert als contactpersoon tussen de NBF en het district Zeeland. Martin van Dijk (Goes) krijgt een algemene functie. GOES - Carlo van Minde uit Goes is opgenomen in de na tionale jeugdploeg turnen. De formatie komt komend weekeinde in actie tijdens de internationale Junioren Team Cup in Berlijn. Naast Van Minde maken Tim Smeets, Emiel Tanis en Yuri de Koster deel uit van de na tionale selectie. Coach is Bram van Bokhoven. BREDA - Martje Wisse is tijdens het gewestelijk afstands kampioenschap op de 5000 meter als derde geëindigd. De schaatsster uit Goes reed voor het eerst de langste af stand bij de vrouwen in een tijd van 8.42,71 minuten. De Zeeuws kampioene verbeterde daarmee het Zeeuws re cord met 27 seconden. Die snelste tijd (9.09,84) stond sinds 1994 op naam van Dorien Janse. Voor de mannen stond de langste afstand op het program ma, de 10.000 meter. Bastiaan van 't Westeinde uit Wol- phaartsdijk eindigde op de zesde plaats en werd daarmee de beste Zeeuw. Van 't Westeinde reed de tien kilometer en kwam tot een tijd van 15.31,30. VLISSINGEN - Niet Sjaan Maartense van AV'56, maar Ingrid Ysebaert mag zich Zeeuws crosskampioene bij de vrouwen masters noemen. De atlete van RKHAV uit Hulst behaalde evenveel punten als Maartense (813), waarna de laatste ten onrechte kampioene werd ge noemd. Het reglement van de Delta crosscompetitie geeft echter aan dat bij een gelijke stand het aantal overwinnin gen doorslaggevend is. Ysebaert won de masterscrossen in Kruiningen, Hulst, Hoek en Middelhamis en was dus goed voor vier overwinningen. Maartense zegevierde al leen in Aardenburg en Vlissingen. NIEUWEGEIN - Johan Aantjes keert terug als bonds coach van het Nederlandse mannenwaterpoloteam. Hij volgt Robin van Galen op, die onlangs de overstap maak te naar de nationale vrouwenselectie. Aantjes (48) was eer der bondscoach van de mannen tussen 1999 en 2003. ANP Monterrey. A1 Grand Prix. Hoofdra ce, 36 ronden: 1. Frankrijk (Premat) 52.26,709, 2. Nederland (Verstappen) 52.27,489, 3. Zwitserland (Jani) 52.30,234. Sprintrace: 1. Frankrijk, 2. Zwitserland, 3. Italië (Toccacelo), 4. Ne derland. Stand WK: 1. Frankrijk 153, 2, Zwitserland 121, 3. Groot-Brittannië (Kerr) 73, 4. Brazilië (Christian Fittipaldi) 70, 5. Nederland 69. Vrouwenpolder. Dressuur RV Sé-Ros. Paarden klasse Z2: 1. Ingrid Verburg, Luca Cadalora (Oranjezon) 182; 2. Ingeborg van Zeele, Decadent (Zwinr.) 172; 3. Lucie Louws, Hexagon's Tasja (Gouwe Reyers) 170. Z1: 1. Remi Kulik, Tristan (Allround) 187; 2. Sandra van der Hoofd, Pretty Woman (Sé-Ros) 185; 3. Denise van Vliet, Unique (Roc- kanje) 178. M2: 1. Babette Bookelaar, Lavienne (Sé-Ros) 162; 2. Arianne Fran- cke, Silvano (Gouwe Reyers) 151; 3. Do minique Sturm, Harlette (Oranjezon) 146. M1: 1. Aad Markus, New Fashion Style's (Z-Bev.) 160; 2. Evelien Cevaal, Summer (Gouwe Reyers) 158; 3. Joan- neke Wisse, Asdullah (Sé-Ros) en Ange- lique Callon, Surprise (Sé-Ros) 155. L2: 1. Mieke Evertse, Utah (Oranjezon) 178; 2. Lisette van den Broeck, Noah (Weelr.) 173; 3. Marleen Louwerse, Rio Negro (Sé-Ros) 161. LI: 1. Gonneke Schamhart, Noud (Allround) 167; 2. Wanda Verhage, Unicorn (Gouwe Reyers) 165; 3. Elna Ridderbos, Inone- gro (Sé-Ros) 162. Breda. Gewestelijk afstandskam pioenschap. Vrouwen, 5 km: 1. Ka ren Teuling (Eindhoven) 8.33,47; 3. Mar tje Wisse (Goes) 8.42,71; 6. Corina Boe kei (Brouwershaven) 8.57,72. Mannen, 10 km: 1. Gijsbert Nieuw koop (Wijk en Aalburg) 15.01,13; 6. Bas tiaan van 't Westeinde (Wolphaartsdijk) 15.31,30; 13. Quinten Meulblok (Burgh- Haamstede) 16.51,82; 18. Vincent de Vrieze (Burgh-Haamstede) 17.18,59; 22. Mare de Vrieze (Brouwershaven) 17.28,90; 26. René de Leeuw ('s-Heer Hendrikskinderen) 17.55,80. Lucky Day 3945: 2-4-10-14-15-19-22- 27-31-35-38-45-46-48-52-57-58-62-65-71 (onder voorbehoud). Dubai. Mannen. Eerste ronde: Agas si (VSt/4) - Rusedski (GBr) 7-6 6-0, Schüttler (Dui) - Ferrer (Spa/5) 6-2 3-6 7-5, Andrejev (Rus) - Seppi (Ita) 7-6 1-6 6-4, Vik (Tsj) - Tipsarevic (SMo) 6-2 6-4, Henman (GBr) - Lopez (Spa) 6-2 7-6 (6), Olivier Rochus (Bel) - Santoro (Fra) 6-4 6-1, Klec (Slw) - Bracciali (Ita) 6-4 6-4, El Ghareeb (Koe) - Bahrouzyan (VAE) 7-6 6-2. Ronde van Californië. Zevende etap pe: 1. Pollack (Dui) 123 km in 2.50.27, 2. Haedo (Arg), 3. Greipel (Dui), 4. Haselba- cher (Oos), 5. Candelario (VSt), 6. Fra- ser (Can), 63. Kroon. Eindstand: 1. Landis (VSt) 22.46.46, 2. Zabriskie (VSt) 0.29,3. Julich (VSt) 0.34, 4. Hincapie (VSt) 0.45, 5. O'Neill (Aus) 1.08, 6. Leipheimer (VSt) 1.10, 33. Kroon 8.26. dinsdag Dammen PZDB-competitie. Tweede klasse B: Lammerenburg 2-Souburg 2. Aanvang: 19.30 uur. Voetbal Vriendschappelijk: Yerseke-Apol- lo'69. Aanvang: 19.30 uur. Evenals een week eerder in Hei- kenszand bij zijn eerste optre den, ging de voormalige inwo ner van Breda ook in Vrouwen polder met de overwinning aan de haal. De ruiter uit Yerseke stuurde Tristan naar een totaal van 187 punten. Door de terug keer van Zeeuws kampioene Raz Nitzani naar Israël, is vi- ce-kampioene Sandra van der Hoofd de Zeeuwse vertegen woordiger op de nationale titel strijd in Wanrooi. De amazone uit Gapinge bewees dat ze klaar is om het vaandel over te ne men. Van der Hoofd stuurde Pretty Woman met 185 punten naar de tweede plaats. In de klasse L2 toonde Mieke Evertse hoe een dressuurproef dient te worden gereden. De amazone uit Heinkenszand stuurde Utah perfect rond. De combinatie werd daarvoor be loond met het aansprekende to taal van 178 punten. Dat was goed voor een overtuigende over winning en het hoogste dagto taal. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Manege houdster Ingrid Verburg toonde zich in de klasse Z2, tijdens de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros, een maatje te groot voor haar bezoek. De amazone uit Vrouwenpolder stuurde in mane ge De Eendracht Luca Cadalora overtuigend naar de zege. Remi Kulik toonde zich met Tristan de beste in de klasse Zl. Ingrid Verburg pakt iedere gele genheid met beide handen aan om te trainen. Die arbeid zag ze beloond met een fraaie overwin ning in de klasse Z2. Verburg reed Luca Cadalora met 182 punten naar het oranje erelint. De 26-jarige amazone vormde met de schimmel de enige combi natie in deze klasse die een vol doende wist te scoren voqr een winstpunt. Met de komst van Remi Kulik lijkt voor de deelnemers in de klasse Zl slechts de strijd om de tweede plaats te zijn weggelegd. Istvan Bakx: „Er spreekt natuurlijk wel vertrouwen en waardering uit dat Sparta mij een contract voor twee jaar aanbiedt." foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19