Waterschap zoekt samenwerking Regelgeving verstikt het toerisme PZC Brouwersdamconcert krijgt vervolg Boete dreigt voor reder Werkendam 13 leeuwse Eilanden streeft naar allianties om geld te besparen 'olitieke agenda Vandalen vernielen auto Inbraak in bedrijfspand Gewond bij ongeval Heinkenszand Veroorzaken schade niet bestraft Weigeren bloedtest bestraft bij nader inzien agenda keuze in trouwpakken! dinsdag 28 februari 2006 nnr Maurits Sep BDDELBURG - Waterschap eeuwse Eilanden blijft zoeken aar manieren om te bezuinigen de kosten. Dat lukt vooral oor samenwerking met gemeen- „En daar zit geen grens an", zegt waarnemend dijk- taaf B. van de Hoef. Wij blijven zelf initiatieven ne- voor samenwerking met an- leren. Maar ook als we worden •d, zullen we daarop in- iaan. Dit past in ons streven de paatschappelijke kosten van werk zo laag mogelijk te ouden voor de burgers",, stelt an de Hoef. eeuwse Eilanden wil de hef- ig en inning van belastingen jen gaan doen met de jeenten. Om te onderzoeken of tt geld oplevert, is vorige week >n overeenkomst gesloten met os gemeenten (Middelburg, eere, Vlissingen, Noord-Beve- md, Schouwen-Duiveland en eimerswaal). Eerder is ook een menwerking opgezet met de emeenten Noord-Beveland en eimerswaal voor het beheer ran afvalwater. Met de provin- [3 ie en het Rijk wordt samenge- i I rerld bij de bestrijding van I ladheid op de wegen. Om te I Irkomen dat op de weg die de I rovincie beheert wel is ge- Srooid, maar op die van water- ihap niet, of omgekeerd. Iiét leggen van verbanden met ajtere <overheden is geen strate- .eom'het waterschap te veran- eren in diverse verbonden en «onmisbaar te maken, ontkent an de Hoef. „De discussie over et opheffen van de waterschap- Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- purende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-maïl: redwalch@pze.nl. Maurits Sep (chef) fel ia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet "Wvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl pen is gelopen. Het kabinet heeft vorig jaar besloten dat we zelfstandig moeten blijven. Na tuurlijk kan het politieke tij ke ren, maar het is voor ons geen doel om onszelf in stand te hou den." Het enige doel, zegt de waarne mend dijkgraaf, is de kosten voor het uitvoeren van de taken in het waterbeheer zo laag moge lijk te houden. „We zoeken naar alle mogelijkheden om onze or ganisatie goédkoper te laten werken en toch het werk goed te doen. Als dat lukt, is dat goed voor de burgers. Als die minder geld kwijt zijn aan ons, houden zij meer geld over om aan ande re dingen te besteden. Daar pro fiteren andere bedrijven dan weer van." De beste 'efficiency-slag' is in de ogen van waterschap Zeeuw se Eilanden een fusie met het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren. Dat zou pas echt veel geld schelen, voorspelt Van de Hoef. Maar het Zeeuws-Vlaamse wa terschap verzet zich, Omdat een fusie ten koste zou gaan van de werkgelegenheid daar. De samenwerkingsverbanden van Zeeuwse Eilanden met ge meenten in het eigen beheerge- bied (Zeeland boven de Wester- schelde) gaan ten koste van werkgelegenheid bij het water schap, erkent de waarnemend dijkgraaf. Daarover zijn afspra ken gemaakt met het algemeen bestuur, benadrukt hij. „En wij zijn er ook niet om mensen aan het werk te houden." De ondernemingsraad van het waterschap heeft geen moeite met de toename van het aantal samenwerkingsverbanden om de tarieven in de hand te hou den. Ook niet als dat banen kost. „We krimpen al enkele ja ren in, maar dat gaat zonder ge dwongen ontslagen", zegt secre taris E. van der Veeken van de ondernemingsraad. En dat is vol gens hem steeds de cruciale vraag: vallen er gedwongen ont slagen of niet, Van der Veeken: „De onderne mingsraad moet op het alge meen belang letten. De kosten wegen dan zwaarder dan enkele banen. Tenzij er ineens een sa menwerking komt die heel veel banen kost. Of wanneer de werk druk op een afdeling te groot wordt." Zolang dat niet het geval is, is samenwerking het beste voor de toekomst van het waterschap, vindt Van der Veeken. „Want hoe duurder wij worden, hoe eer der de discussie over het ophef fen van Zeeuwse Eilanden weer begint." ge- door Esme Soesman BROUWERSDAM - Het zag er even naar uit dat het Brouwers damconcert uit 2003 een eenma lige gebeurtenis zou blijven. Maar met Concert at Sea krijgt het kippenvelconcert van wel eer zaterdag 8 juli een vervolg. Met optredens van onder meer Bief, Racoon en Ilse DeLange. Tegen een schappelijk tarief. Want daar is het ooit ook mee begonnen. Ter ere van de vijftig ste verjaardag van de Stichting Renesse kregen de bewoners van Schouwen-Duiveland drie .jaar geleden een gratis concert cadeau. Op een zomerse dag langs de waterkant traden Blof en Thé Lau op voor een ruim 40.000 koppen tellend publiek. Pogingen de afgelopen twee jaar om nogmaals een dergelijk eve nement op poten te zetten, strandden onder meer op finan ciële haalbaarheid. (Advertentie) Digitale telefonie.. DOE MEE, naar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com nsdag 28 februari LISSINGEN - Beréa Vlissingen aan Gildeweg 29: verkiezingsavond ftristenUnie met bezoek van -Tweede Kamerlid L. van Dijke; oensdag 1 maart IDDELBURG - Póttenmarkt 8, 17.30 ir: VVD-staatssecretaris A. Nicolaï lent het Liberale Huis in Middelburg, lartot de dag van de verkiezingen (7 sart) informatie verkrijgbaar is over verkiezingen, het VVD-programma Ihet burgeradvies over het theater; :huttershof, 19.30-23.00: jongerende- Imet o. a. staatssecretaris A. Nicolai; ivine, 21.30 uur: PvdA-bijeenkomst tor jongeren; euwse Bibliotheek, 20.00 uur: verkie- igsavond ChristenUnie, met lijsttrek- !f,K, Hamelink. onderdag 2 maart IIDDELBURG - Zeeuwse Bibliotheek, I' I.OO uur: Lijsttrekkersdebat, tükkerij, 19.30 - 20.30 uur: lezing over ikale politiek: Waarom u zeker (niet) Bet gaan stemmen, door H. Lelie- tidt, universitair docent politicojogie inde Roosevelt Academy LISSINGEN - Wijkgebouw, A. Coorte- "n, 16.00 - 22.00 uur: wereldmaaltijd discussie over leefbaarheid, organi se Groen Links. Bredere insteek Op initiatief van de Onderne mersvereniging Renesse, en ge steund door grote sponsors, heb ben horecaondernemers L. Hart en L. van Vliet echter opnieuw de schouders onder het muzika le festijn gezet. Met een wat bre dere insteek, omdat geprobeerd wördt niet alleen Zeeuwen maar mensen uit heel het land te trek- Blef speelde in 2003 ook al op de Brouwersdam. ken. De bedoeling is een nieuw Nederlands evenement leven in te blazen, dat jaarlijks terug keert. Vooralsnog zijn er (sponsor)af- spraken voor de komende drie jaar gemaakt. Om een zo breed mogelijk publiek (ook gezinnen) de kans te geven het concert te bezoeken, is bewust voor laag foto Dirk-Jan Gjeltema geprijsde tickets gekozen. Een gratis concert bleek niet haal baar te zijn. Het 220 meter lan ge terrein wordt in drie vakken verdeeld. Voor het voorste vak (goed voor 20.000 mensen) moet 15 euro worden betaald, voor het middelste vak (maximaal 15.000 mensen) betalen bezoe kers 10 euro. In het achterste vak kunnen de meeste mensen (25.000 concertgangers) terecht. Zij betalen 7,50 euro voor het zes uur durende concert. De voorverkoop (via de bekende ticketadressen) start zaterdag 4 maart. Die dag wordt ook de website www.concertatsea.nl in werking gesteld. Oude bekende Het concert wordt gegeven op één van de twee uitstulpingen die aan de Noordzeekant van de zesenhalve kilometer lange dam liggen. Blof is op die plek een oude bekende. Maar dat bete kent geen herhaling van zetten, aldus Van Vliet. De Zeeuwse band heeft, zeker met het inter nationale project Umoja, de laat ste paar jaar namelijk niet be paald stil gezeten. Racoon („Geen discussie, absoluut top") en Ilse DeLange („Daar hou je van. Dat past daar heel goed.") zijn eveneens Nederlandse na men. En dan komt er nog een in ternationale (nog onbekende) ar tiest. Die bands tegen de achter grond van zand en zee zeggen wat Van Vliet betreft eigenlijk genoeg. „Op die plek. Dat vind je nergens. Dat is gewoon onver- getelijk." door Miriam van den Broek DOMBURG - De partijen in Veere willen er bijna allemaal mee scoren: het toerisme. Het aantal vakantiegangers loopt terug. En omdat een groot deel van de inwoners financieel af hankelijk is van het toerisme, moet het tij worden gekeerd, menen de partijen. Mooie woor den, maar wat moet en kan de politiek concreet doen? We vroe gen het de sector. Unaniem en met stip op num mer één noemen ondernemers de regelgeving. Die moet zo snel mogelijk versoepeld worden, vinden zij. „Het gaat inderdaad slecht met het toerisme", zegt Monique Poppe van minicam- ping De Kreekrug in Grijp sker- ke. „Dat is althans de algemene tendens. Ik 'zie wel veel initiatie ven van ondernemers, maar de meeste plannen lopen vast in de regelgeving. Steeds stuiten ze weer op het bestemmingsplan. En als een ondernemer het be stemmingsplan al wil laten aan passen via een zogenoemde Arti kel 19-procedure, krijgt hij te maken met bezwaarmakers. Dat hebben wij zelf ook onder vonden. Op dit moment weet je 1 als ondernemer in Veere dat het dan een jarenlang traject wordt. Dat weerhoudt mensen er van om met initiatieven te ko men." Peter Bommeljé van Aparthotel Bommeljé in Domburg heeft eveneens vastgesteld dat het toe risme almaar afneemt. „De Duitse toerist komt minder. Als ondernemer kijk je dus: Kan ik nieuwe producten ontwikkelen? Maar om extra faciliteiten te scheppen, heb je ruimte nodig. En dan wordt het lastig. Op het moment dat de gemeente niet kan of wil meewerken, ben je zo vijf tot tien jaar bezig voordat je een plan kan uitvoeren." Het is de hoogste tijd dat er één loket komt voor vergunningen, vindt Krijn Jan Coppoolse van camping Ons Buiten in Oostka- pelle. „Er wordt al jaren over één loket gesproken. Toch komt het maar niet van de grond. Ver schillende procedures lopen daardoor telkens langs elkaar heen. Ik hoor de politieke par tijen nu wel zeggen dat het lo ket er moet komen, maar dat heb ik vaker gehoord." Poppe vindt dat de Veerse poli- tiek zich te veel door angst laat leiden, Als voorbeeld noemt ze Een gast van vakantiepark Hof Domburg in Domburg loopt met zijn dochtertje naar het strand. Het aantal toeristen loopt al jaren terug en iedereen in Veere wil het tij keren. foto Lex de Meester het voorstel om het aantal standplaatsen op minicampings verder uit te breiden. „Dit wordt door de politiek tegenge houden omdat ze bang is dat boeren het hele land gaan vol zetten met caravans. Dat is na tuurlijk onzin. En zo groot is de groep niet, die iets wil begin nen. Uit een onderzoek van Ve- kabo blijkt dat minder dan vijf entwintig procent van de mini- campinghouders interesse heeft in een uitbreiding." Ook Coppoolse, wiens camping door de ANWB is uitgeroepen tot een van de beste campings in Europa, vindt dat Veere meer lef moet tonen en soepel moet zijn met nieuwe initiatieven. „Zo'n plan voor waterhutten bij de Veerse Dam in Vrouwenpol der is een kans die Veere met beide handen moet aanpakken. Diversiteit en innovatie. Dat hebben we nodig. Voor concur rentie moeten we niet bang zijn. Als het met de buurman goed gaat, gaat het met ons ook goed." Toch moet ook niet ineens alles zo maar kunnen, nuanceert de campingeigenaar die laag op de kieslijst van het CDA staat. „Kamperen bij de boer is een prima product, maar het zou jammer zijn als het aantal standplaatsen wordt opgetrok ken naar vijfentwintig of vijf tig", zegt Coppoolse. „En grote flats zoals aan de Belgische kust, hoef ik hier ook niet te hebben. Maar verstening van ca ravanparken moet volgens mij geen enkel probleem zijn. Ver geet niet dat mensen steeds meer kiezen voor luxe en rust. Daar moeten we als onderne mers op in kunnen springen. Het aantal 55-plussers onder va kantiegangers neemt toe. Daar past een stukje welbevinden per fect in. Veel campings uit de ja ren zestig en zeventig worden momenteel overgedragen aan de jongere generatie. Dat zijn mensen die daar frisse ideeën over hébben." Volgens Bommeljé mist Veere een duidelijk toeristisch beleids plan. „Er ligt wel een nota met een opsomming van plannen, maar dat noem ik geen beleids- plan. Er moeten eens duidelijke regels gesteld worden zodat alle ondernemers weten waar ze aan toe zijn. Verder is het van be lang dat de gemeente zich speci fiek gaat richten op en bekwa men in kwaliteit. Niemand zit te wachten op driehonderd extra eenheden. Wel op kwali teit." Afwachten De toekomst, politiek gezien, zien de drie ondernemers kri tisch tegemoet. „De meeste par tijen zeggen oog voor het toeris me te hebben. De wind lijkt gun stig te staan, maar het blijft af wachten.", zegt Coppoolse. Pop pe is 'gematigd positief'. „Ik merk steeds vaker dat sommige politici met alle winden mee waaien en dat onderwerpen na de verkiezingen op een laag pit je komen te staan." VLISSINGEN - In de Cirkel in Vlissingen is zondag tus sen 15.30 en 18.15 uur een auto vernield. De auto is beko geld met kluiten en met stenen is het hele voertuig be krast: ook de ramen en spiegels zijn niet over het hoofd ge zien. De schade wordt geschat op 3000 euro. MIDDELBURG - In een bedrijf aan de Breeweg in Mid- delburg is ingebroken door een ruitje in te tikken. Dat is gebeurd tussen zaterdag 21.00 en maandag 8.00 uur. In het bedrijf is een enorme bende achtergelaten. Levensmid- - delen, sterke drank en rookwaren zijn weggenomen. Hoe veel die bij elkaar bedragen, is nog niet bekend. HEINKENSZAND - Een 77-jarige inwoner van Heinkens zand is gistermiddag even na half twee gewond geraakt bij een ongeval op de kruising Heinkenszandseweg- Drieweg'. Hij reed in een brommobiel en verleende op het kruispunt geen voorrang aan een voor hem van links komende 47-jarige autombiliste, ook uit Heinkenszand. De man is met onbekende verwondingen naar het zieken huis in Goes overgebracht. De voertuigen die bij het ongeval betrokken waren, raak ten zwaar beschadigd. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Ertvelde (B) is gisteren in Middelburg vrijgesproken. De man was vo rig jaar 26 juni in Oostburg met zijn auto op de Margare- thaweg in de sloot beland en had daarna de benen geno men. Bij het eenzijdig ongeval zou er schade aan de sloot (eige naar Waterschap Zeeuws- Vlaanderen) zijn geweest. Raadsman N. Koole vroeg zich af hoe zijn cliënt had ku- nen weten dat er schade was. De Middelburgse advocaaj bepleitte vrijspraak. Officier van justitie R. Jeuken eiste in eerste instantie 220 euro boete, maar concludeerde na het pleidooi van de raadsman tot vrijspraak. Politierech ter I. Woltring sloot zich bij de officier en de strafpleiter MIDDELBURG - Een 62-jarige inwoner van Knok- ke-Heist is gisteren in Middelburg veroordeeld tot acht maanden rijontzegging en 800 euro boete voor het weige ren van een bloedtest. Daarnaast kreeg hij nog twee maan- den voorwaardelijke rijontzegging. Het rijgedrag van de Belg viel 28 oktober vorig jaar in Oostburg nogal op. „De auto kroop over de rotonde", stond er in het proces-ver baal te lezen. Een blaastest wilde niet vlotten, omdat de man astmatisch is. Nadat een aantal blaassessies misluk te, bood de agent hem aan in plaats daarvan een bloed proef af te laten nemen. Daar had de man geen trek in, hetgeen als weigering werd opgevat. Zijn raadsman hield het op een communicatiestoornis. „Mijn cliënt is van Itali aanse afkomst. Zijn temperament heeft hem al meer par ten gespeeld." De verdachte was volgens de strafpleiter daarnaast de Nederlandse taal niet machtig. De Belg ver scheen gisteren overigens niet op de zitting. door René van Stee TERNEUZEN - Reder J. van Berchum uit Werkendam hangt onterecht een boete van veertig duizend euro boven het hoofd in verband met illegale arbeid aan boord van zijn containerschip Ara Zeebrugge. Dat zegt zijn Temeuzense advocaat R. de Groot. Het schip ligt tot en met donder dag voor onderhoud op scheeps werf De Schroef in Sluiskil, Op de werf vond vorige week don derdag een actie van de mare chaussee en de arbeidsinspectie plaats. Die werd ondernomen na een tip. Vijf Poolse beman ningsleden zijn hierbij aange houden en voor verhoor meege nomen naar het marechaussee kantoor in Terneuzen. Na zes uur werden zij heengezonden. Volgens de marechaussee en de arbeidsinspectie was er sprake van een overtreding omdat de mannen geen werkvergunning hadden. Zij zijn teruggekeerd naar Polen. - De. Groot: „En daar klopt niks van. Allereerst gaat het om zee varenden waarvoor een uitzon deringspositie geldt. Zij hebben in dit geval geen tewerkstellings vergunning nodig. Bovendien voldoen zij aan alle eisen die voor zeevarenden gelden. Ver der vervalt per 1 mei zo goed als zeker het voorbehoud dat ons land voor werknemers uit nieu we EU-leden zoals Polen heeft gemaakt. Die hebben dan geen tewerkstellingsvergunning meer nodig. Volop aanleiding dus om een eventuele boete aan te vech ten." Los van het feit dat hij aan alle wettelijke vereisten heeft vol daan, is reder Van Berchum vooral boos over de manier waarop de marechaussee te werk is gegaan. „Het was rond uit intimiderend. Die jongens zijn zwaar de dupe. Het kost ook handenvol geld, omdat het onderhoudswerk vertraging heeft opgelopen", verklaart van Berchum. Woordvoerder R. Claessen van de marechaussee in Den Haag verklaarde vrijdag dat de actie op correcte wijze is uitgevoerd. - Over het verdere verloop van het inmiddels ingestelde onder zoek wilde hij niets kwijt. Vol gens woordvoerder M. de Vetten van de arbeidsinspectie staat het niet vast dat Van Berchmn de boete moet betalen, omdat hij nog een zienswijze bij de ar-- beidsinspectie kan indienen. Volgens De Groot gaat het on dertussen om een juridisch steekspel, waarbij met name de marechaussee de verkeerde in terpretatie van de feiten niet wil toegeven. „Als het toch tot een boete komt, zoek ik het hogerop bij de staatssecretaris." In het artikel over het nieuwe onderko men van de Walcherse afdeling van het Leger des Heils, dat gisteren in de PZC stond, is een fout geslopen. Maatschap pelijke activiteiten worden niet in de voorlopige huisvesting in de voormali ge St. Martinuskerk in West-Souburg gehouden, maar blijven van kracht aan de Dr. Stavermanstraat in Vlissingen, Later gaan ze naar de Stromenweg, STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Wijkcentrum Palet: 13.30-16.30: Seniorenelub, met oa biljar ten, kaarten, koersbal en sjoelen; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00-11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30-20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Welzijnscentrum A. Coortelaan, 13.30-16.30 uur: Schaakso ciëteit schaakclub Vlissingen; Open Hof, 16.15 uur: Poweryoga; Open Hof, 20.15-21,30 uur: Oerdansles- (Advertentie) Onze nieuwe collectie is binnen. STERTEL yz-jiv Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage I tel, 0113 - 27 00 25 j www.steutelgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13