Voetbalfeestje dankzij extra veld PZC Vermeulen en Cappon leven zich uit Knappe prestaties van biljartploegen SN Louis Dallinga moet in finale buigen voo# Jean-Paul de Krakei;, Zaamslag kan leven met 7-0-nederlaag tegen hoofdklasser Hoek Halve finales futsalbeker zijn bekend Spui te sterk voor Biervliet in oefenduel Voorwaarts ten onder in bekerduel WmmB uitslagen Zaalhockey i-Mimwr.v——— Provoost wint schaakstrijd Zwaar verlies Den Ossaert 2 al maandag 27 februari 2006 door Barry van der Hooft ZAAMSLAG - Zou hij werke lijk naar de bal gaan duiken of toch gewoon voor een schoon pak kiezen? Om de officiële ope ning van het tweede, veld van Zaamslag wat op te fleuren is Jan Dees in het nieuwe doel gaan staan en heeft Tinus Wie- land een plaatsje achter de straf schopstip gezocht. Het één-twee tje tussen de oudgedienden ein digt met de slimste oplossing: de erevoorzitter van Zaamslag laat Wieland scoren. Het is niet de laatste treffer van de middag. Nadat het nieuw aangelegde tweede veld door de genodigden is verlaten, maakt wethouder van Sport Sien de Mol-Marcusse bekend hoe het complex van de voetbalvereni ging vanaf nu gaat heten. De keuze ('t Durp) is een logische, want onder die benaming is Zaamslag in de volksmond be kend. In de speciaal opgezette tent blikt De Mol-Marcusse ver volgens nog even terug op de lan ge weg die er is afgelegd, eer het nieuwe veld er ook daadwerke lijk lag. „Het eerste concrete verzoek kwam in 1999 bij de gemeente binnen", vertelt de wethouder. „In augustus van dat jaar is er een gesprek met Rijkswater staat geweest, maar pas vier jaar later is alles daadwerkelijk ondertekend. Het verwerven van de gx-ond bleek duurder dan verwacht. Nadat de grond toch was gekocht en het bestem mingsplan was gewijzigd, kon eind 2004 eindelijk begonnen worden met de aanbesteding van het werk. Het geduld van de voetbalvereniging is dus flink op de proef gesteld, maar het re sultaat mag er zijn. We hebben net allemaal kunnen zien dat het een prima grasmat is gewor den." Vuurwerk De Mol-Marcusse moet haar speech twee keer onderbreken, omdat op het hoofdveld een oor verdovend vuurwerk de lucht in wordt geschoten. De zaterdag TERNEUZEN - Na de afsluiten de voorrondes om de regionale futsalbeker zijn de halve-finalis- ten bekend. De vier overgeble ven ploegen zijn Arrow, In den Dwaes, De Pieper/Internetplan en Axa Boys. Op 5 april spelen Arrow en In den Dwaes tegen elkaar voor een plek in de finale. Hetzelfde geldt voor de ontmoeting Axa Boys-De Pieper/Internetplan. De finale wordt op 12 april in sporthal de Vliegende Vaart in Terneuzen gespeeld. SPUI - Spui was zaterdag in een oefenduel te sterk voor Bier vliet. De zaterdagvoetbalclub behaalde een ruime en dik ver diende zege: 1-4. Alex Meijer, Ludwig Kalis vaart, een van richting verander de inzet van Meijer en een tref fer van Jelmer de Pooter zorgden voor de Spui-produc- tie. Goed keeperswerk voor kwam meer doelpunten van de bezoekers, die in alle opzichten beter waren. Mustafa Yilmaz, die ook een paar kansen om zeep hielp, te kende voor het enige doelpunt van de thuisploeg. AXEL - Het volleybalteam van Voorwaarts is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale om de beker in de tweede klasse van de NeVo- Bo. Het Rotterdamse Antillen Stars was in de beslissende stadia net iets slagvaardiger. Zo pakte het de eerste set met 25-23 om ver volgens ook de tweede set met dezelfde score af te sluiten. Voorwaarts, dat alle beschikba re spelers inzette, kwam in de derde set op fikse achterstand. En dat betekende dat het achter de feiten aan mocht lopen en ook deze set aan de gasten moest laten (25-20). Met 3-0 op het scorebord was het voor de Axelaars over en uit. tweedeklasser wil het heuglijke feit niet zomaar voorbij laten gaan en heeft daarom Hoek uit genodigd voor een oefenwed strijd. De hoofdklasser verschijnt met een vrijwel complete selectie, maar dat kan van de thuisploeg niet gezegd worden. Menno den Dekker, Jaap Pijpelink, Jim de Jongh, Tommy Tissink, Ferdi Kabal en Maarten de Groene ontbreken om uiteenlopende re denen. Dennis de Nooijer kan daardoor net voldoende spelers op de been brengen. De trainer heeft even overwogen zelf nog mee te doen, maar dat blijkt tot zijn ei gen opluchting niet nodig. RCS, de ploeg waar hij nog voetbalt, verblijft een weekeinde in Am sterdam en daardoor is de nacht van vrijdag op zaterdag qua uren slaap kort geweest. De Nooijer is 's ochtends terug naar Zeeland gereden en vertrekt en kele uren na de wedstrijd weer naar de hoofdstad om zich bij zijn ploeggenoten te voegen. Zelfvertrouwen Van de wedstrijd tegen Hoek zal hij het niet echt warm hebben gekregen. De hoofdklasser is vanaf de eerste minuut veel te sterk, stqpelt kans op kans, maar weet het doel slechts drie keer te vinden. In de tweede helft staat het binnen een mi nuut via Pieter de Munnik 0-4 en Hoek maakt uiteindelijk ze ven doelpunten. Het is in elk ge val goed voor het zelfvertrou wen, want zaterdag wacht de lastige uitwedstrijd tegen FC; Lisse. Bij Zaamslag kan de ingecalcu leerde nederlaag de pret niet drukken. In de kantine wordt vrolijk gefeest, want met het extra veld krijgen de ambities van de club weer iets meer ge stalte. „We willen graag onze ei gen identiteit behouden, dus met zoveel mogelijk jongens uit het eigen dorp", zegt René Ha melink, hoofdsponsor en één van de drijvende krachten ach ter de club. „Over de eerste klas se praten we hier niet, maar we willen wel proberen bij de eer ste vijf in de tweede klasse, spe len." Dat moet dan volgend seizoen gebeuren, want deze jaargang moet het behoud nog worden veiliggesteld. De eerstvolgende stap kan komend weekeinde worden gezet in de thuis wedstrijd tegen GPC Vlissingen. Zaamslag-Hoek 0-7 (0-3). 30. Wil- co de Valk 0-1, 34. Niels Domini- cus 0-2, 40. Wesley de Smet. 0-3, 46. Pieter de Munnik 0-4, 49. Wil- co de Valk 0-5, 74. David Destor- me 0-6, SS. Djamel Buyse 0-7. Scheidsrechter: P. Maas (Hoofd plaat). Aantal toeschouwers: 325. Zaamslag: Bart Corstanje; Joris Rademakers, Jean Dooms, Arjen HamelinkCoen Goossen (46. Bart Comelisspn), David de Haan (46. Niek Lucasse), Houssein Bouzam- bou. Randy Lauret, Johnny Kloo- nen (60. Marvin van der Staal); Jac- co den Hamer en Peter Dieleman. Hoek: Filip van der Vloet; Dimitri Wellens, Charly Olconedo (46. Tho mas Ragut), Djamel Buyse, Pa trick de Guchteneire (73. Nyim MelkiPieter de Munnik (76. Stijn Porteman), Jeroen van de Broeke, David Destorme, Wesley de Smet; Niels Dominicus (55 Hiram Col lin) en Wilco de Valk. - f- A - Hoek-middenvelder Pieter de Munnik ontwijkt een tackle van Zaamslag-speler Marvin van der Staal. foto Camile Schelstraete door Wim de Vos NIEUWVLIET-BAD - Eric Cap pon en Sepp Vermeulen konden zich gistermorgen uitleven tij dens de derde Natuurloop van dit seizoen in Nieuwvliet-Bad. De wedstrijd was spannend. Uit eindelijk bleek Vermeulen meer snelheid in de benen te hebben. Hij klopte zijn opponent met en kele seconden verschil. Sepp Vermeulen stond altijd te boek als de' atleet met een voor liefde voor het strand. Wedstrij den als de Halve Marathon van Cadzand en de Kustmarathon la gen hem als geen ander, maar daar lijkt nu verandering in te komen. „Zeg dat wel", merkte Vermeulen gistermorgen in Nieuwvliet-Bad op. „Ondanks dat ik erg graag op het strand loop gaat het me steeds minder af. Ik moet het nu vooral van het asfalt, van de steentjes, kort om van de weg hebben." In de derde Natuurloop onder streepte Sepp Vermeulen die woorden. Want waar maakte de Koewachtenaar het verschil? Juist ja, op het verharde deel van het parkoers. Op die enkele honderden meters van de om loop (er moesten vier ronden van elk 2400 meter worden gelo pen) liep Vermeulen telkens van Cappon vandaan. Snelheid „Ik loop het liefst op het strand, Vooral, omdat ik hier dikwijls train en daardoor ken ik ook de betere stukken om goed door te kunnen lopen. Maar ik mis nog snelheid en daarom kon ik van daag niet aan Sepp tippen", ver- Drie koplopers in actie tijdens de Natuurloop. telde Eric Cappon na de wed strijd waarin hij uiteindelijk acht tellen achter bleef op Sepp Vermeulen. Op het strand koos Cappon telkens voor een lange re, maar beter te belopen route. „Op die momenten zag ik hem steeds dichterbij komen en vreesde ik dat hij opnieuw aan zou sluiten", zei Vermeulen. Toch kon de Koewachtenaar de aanvallen steeds afslaan. Bij de vrouwen ging dé overwin ning naar Térèse van Lare die bijna drie minuten voorsprong had op de'als tweede finishende Astrid Steijaert uit Oostburg. Op de middenafstand (4800 me ter) klopte de pas vijftienjarige Quinten Volleman zijn vader Ro land Volleman met bijna één mi- foto Wim Kooyman nuut, terwijl Jordy Engelaar uit IJzendijke de snelste was op de loop over 2400, meter. Claire Volleman maakte het familiesucces compleet door die afstand bij de vrouwen te win nen. door Peter Snelders TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse teams presteren knap in de competitie van het biljartdistrict Delta Zuid-West. Nu al heeft die regio twee winnaars af geleverd. Dat is SBC 3 in de BI-klasse driebanden en De Kastanje 2 in de B2-kIasse driebanden. De Kastanje 2 was eigenlijk al in een vroeg stadium zeker van de titel in pou le 1 van de B2-klasse. Het team bestaan de uit Jo Boogaert, Bert de Waal, Rena- to Boeting en Gino Andriessen bouwde ruim voor het einde van de competitie een onoverbrugbare kloof op. Dat team moet nog wel strijd leveren met de win naars van de poules 2 en 3 voor het kam pioenschap van het district. Topscorer bij het team uit Kloosterzan- de was Boogaert met zeventien partij- punten. Hij bleef zijn teamgenoten De Waal en Boeting nipt voor. Die kwamen beiden tot een totaal van zestien partij- punten. Wachtkamer SBC 3 veroverde de eerste plaats zon der in actie te komen in poule 1 van de BI-klasse. Het team bestaande uit Jean-Paul de Kraker, Patrick Vasseur, Hans de Witte en Lex de Feyter was reeds uitgespeeld. In de laatste ronde boekte het winst (5-2) op OBK 1. Daar na moest het drie dagen in de wachtka mer. Als het eigen eerste team de slot wedstrijd tegen VEG/ABV won kwam de titel in gevaar. SBC 1 verloor echter met 5-2. Daarmee was de weg vrij voor de eindzege. SBC 3 moet nog wel tegen de winnaar van poule 2. Wie dat wordt is nog hoogst onzeker. In die poule is de strijd om de eerste plaats nog open. Voor SBC 3 scoorden Vasseur (20) en De Kraker (18) de meeste partijpunten. In de C4-klasse libre poule 3 gaat HGL/KOT'86 4 uit Sas van Gent riant op kop. Het team is uitgespeeld, maar is nog niet zeker van de eerste plaats. BV Kwa- dendamme, dat twee wedstrijden min der gespeeld heeft, volgt op de derde plaats met een achterstand van elf pun ten. Dat is te overbruggen omdat het uit twee wedstrijden nog maximaal acht tien punten kan halen. HGL/KOT'86 4 bestaat uit Robbie Bal- legeer, Carlo van Dam, Johnny van den Beghe, Joop'Genetello, Rob Duiteme- ijer, Mario van Dam en Adrie van dei- Hooft. Van Dam en Van den Berghe zijn de respectievelijk topscoorders met twintig en achttien partijpunten. door Peter Snelders TERNEUZEN - Louis Dallinga slaagde er niet in om voor de derde keer in successie het Hein- eken Loontjens driebandentoer- nooi te winnen. In café 't Kelder tje in Terneuzen moest de biljar ter uit Sluiskil in een zenuwslo pende, matige en langdurige vijf setter het hoofd buigen voor Jean-Paul de Kraker. Voordat het zover was, moesten beiden de poulewedstrijden en de kruisfinales zien te overle ven. Beide poules lieten nogal wat verschil zien. In tegenstel ling tot poule B werd er in poule A uitstekend gespeeld. Patrick Vasseur imponeerde vooral in zijn eerste twee partijen. Daarin ook legde hij de basis voor de poulezege en een plaats in de kruisfinales. Zo maakte hij on der meer twee sets naar vijftien caramboles in slechts negen beurten uit. Toch werd die overdonderende start in de slotpartij van de pou lewedstrijden een halt toegeroe pen. Daarin vocht Frits Bakker voor zijn laatste kans. Na afloop moest hij constateren dat hij net iets te laat de juiste vorm te pak ken had. In de slotpartij van de poule was hij tegen Vasseur juist uitstekend op dreef. Hij maakte een set in slechts zeven beurten uit (2,143) en scoorde over de drie sets een moyenne van 1,50. Die 2-1-winst en dat fraaie par tijmoyenne waren niet voldoen de om nog aanspraak te maken op de tweede plaats in de poule. In dat geval had Jean-Paul de Kraker de partij tegen Cees A. Wissel moeten verliezen. Dat ge beurde niet en dus stroomden De Kraker en Vasseur door. In poule B was het allemaal min der. De schijn werd gewekt dat daarin wat behoudender ge speeld werd. Ondanks een ver- liespartij tegen zijn broer Meer- ten plaatste titelverdediger Louis Dallinga zich toch als tweede in de poule voor de kruis finales. Hij speelde niet goed, maar wist meestal aan de posi tieve kant van de score tel di ven. Hij eindigde met event matchpunten als Meerten linga omdat die verrassend! Wissel verloor. Die nederlaag: lette de jongste Dallinga ed niet om op basis van een 1* algemeen gemiddelde de ee plaats in de poule te pakken. In de kruisfinale speelde Lt Dallinga nog steeds niet op: vertrouwde niveau. Toch stond zijh moyenne van 01 om Patrick Vasseur op basisi routine en goed verdedig, ,j0l spel met 2-1 opzij te schuil Ondanks dat De Kraker een pj ger partijmoyenne scoorde 7 tegenstander Meerten Dalli (0,783 tegen 0.,826) won hij kruisfinale tegen hem met 2- In de finale was de eerste seti tig. Die won De Kraker beurten (15-12). In de twe liet Dallinga een glimp van; kwaliteiten zien door de se! acht beurten vol te maken: Ineens begon het heilige vutS'1 branden, want de derde schreef hij in tien beurten (li £a op zijn naam. Het vuurtje werd echter sne-i jjai doofd. Toen De Kraker de de set in eveneens 27 beur (15-12) won, was Louis 1 uitgeblust. De Kraker pi iej moed uit die overwinning pakte de toernooizege dooi vijfde en beslissende sel twaalf beurten te voltooi (jat 15-5. linj BARCELONA - De zaalliti vel eysters van Kampong hebben Qp plek van Nederland op het I» ze( ste Europa Cup-niveau vei „e digd. De Utrechtse ploeg deed inl R0 celona door kleine nederlage: a, gen Ritm Grodno (1-2) en nius (4-6) echter niet mee ob prijzen. De Nederlandse indoorki jier pioen voorkwam met overtuig afg de zeges op Slavia Praag (I jan en Rotweiss Wettingen (9-1) [>oc leen degradatie. ANP Nieuwvliet-Bad. 3e Rabo-Natuur- loop, 9600 meter. Mannen: 1. Sepp Vermeulen (Koewacht) 35.01, 2. Eric Cappon (Zuidzande) 35.09, 3. Gerdi Pen- nynck (B) 36.28, 4. Francois Begijn (Am sterdam) 39.13, 5. Frank Verschorre (Breskens) 39.42, 6. Michel de Ruys- scher (Breskens) 40.45, 7. Eric van Ne vel (B) 41.02, 8._Niek Wieland (Axel) 41.10, 9. Marcel Traas ('s-Heerenhoek) 41.38, 10.- Theo de Bot (Koewacht) 42.05. Vrouwen: 1. Térèse van Lare (Sluis) 45.21, 2. Astrid Steijaert (Oost burg) 48.14, 3. Maycke van Summeren (Retranchement) 51.06. 4800 meter, mannen: 1Quinten Volleman (Terneu zen) 18.58, 2. Roland Volleman (Terneu zen) 19.51, 3. Jan van Hoeve (Oostburg) 20.08, 4. Maarten van Goethem (Hulst) 20.10, 5. Eddy Musson (IJzendijke) 21.20. Vrouwen: 1Veronique Timmer mans (B) 23.42, 2. Veronique Vasseur (Oostburg) 24.48, 3. Emmy Quataert (Re tranchement) 26.22. 2400 meter, man nen: 1. Jordy Engelaar (IJzendijke) 10.06, 2. Jacques Zaman (Terneuzen) 10.22, 3. Robbert Klaaijsen (Groede) 10.52. Vrouwen: 1, Claire Volleman (Terneuzen) 10,28, 2. Dorien Vasseur (Oostburg) 14.22, 3. Leny Luteijn (Oost burg) 14.37. Jeugd, 1500 meter. Jon gens: 1. Joris Suy (Terneuzen) 7.05. Meisjes: 1. Dascha van den Hout (Bier vliet) 6.44. 750 meter, jongens: 1. Jor dy Pennynck (B) 3.18. Meisjes: 1. Ma- renne Huigh (Cadzand) 3.49. Vierde klasse regio Zeeland. Kats-Den Ossaert 2 7-1. ME: David Perquin-Peter de Pundert 15-13, 7-9 (op gave De Pundert door blessure); Piet Geelhoed-Willem Riemens 15-9, 5-15, 16-17. VE: Natasja de Smoker-Simone Mastenbroek 11-1,11-1; Elly Janson-'An- ne-Marie Hartog 11-7, 11-1. GD: Gèelhoed/De Smoker-Riemens/Hartog 15-12, 15-9; Perquin/Janson-Wim Strobbe/Masten broek 15-7, 12-15, 15-7. MD: Perquin/ Geelhoed-Riemens/ Strob- be 15-13,15-10. ZUIDDORPE - Het open jeugd schaaktoernooi, dat HWP in het kader van het jubileum (vijftig jaar) hield, is in de oudste leef tijdsgroep gewonnen door Si mon Provoost van SVWZV uit Oostburg. Na een zeer spannend slot trok hij de toernooiwinst naar zich toe. Samen met de broers Maarten en Steven Rademakers van de organiserende vereniging moest Simon Provoost na de reguliere toernooiwedstrijden een barra ge spelen. Daarin toonde hij zich de sterkste in gemeen schapshuis 't Kaaike in Zuiddor- pe. Tweede werd Maarten Rade makers en derde Steven Rade- makers. In groep 2 ging de eind zege naar Tim de Jonge van de schaakvereniging Souburg. Hij bleef met een half puntje de zeer jeugdige Renzo Ducarmön van Terneuzen voor. In de jongste leeftijdsgroep was Veronique Hamelink van Terneuzen de sterkste. Tweede werd Maarten Nieuwelink uit Zuiddorpe. VD: De Smoker/Janson-Mastenbi; Hartog 15-3, 15-7. Zesde klasseri Zeeland: De Sjuttul 2-Terneuzen4! Heineken-Loontjens driebanJ 'u toernooi in Terneuzen. 016 Eindstand poule A: 1. Patrick Vas vin 4 matchpunten, 10 setpunten, i j meen gemiddelde 1,167, 2. Jearv de Kraker 4-10-1,028, 3. Frits Ea |CS 4-8-0,990,4. Cees A. Wissel 0-4-0,EI op Poule B: 1. Meerten Dallinga 4-80 i 2. Louis Dallinga 4-8-0,837, 3. Eddi; 1U Goethem 2-6-0,866, 4. Cees J. \Yi 2-6-0,709. Kruisfinales: Louis Oil Pol ga-Patrick Vasseur 2-1 (moyw^n 0,843-0,740), Jean-Paul de Kraker-te m ten Dallinga 2-1 (0,783-0,5 Zevende/achtste plaats: CeesA.1 het sel-Cees J. Wissel 2-0 (0,638-0,1 vijfde/zesde plaats: Frits Bakker? die van Goethem 2-1 (1,049-0,71 derde/vierde plaats: Patrick spr seur-Meerten Dallinga 2-1 (1,050-05 finale; Jean-Paul de Kraker-LouisOi c ga 3-2 (0,679-0,702). Kanaalzone. De Veste-Gregoriusi (Ie 343-198, De Vlaschaard-Het Dorpsl i;. 279-214, 't Steen-De Lovent) 358-214, De Lieve-St. Albert 290-2 Malpertuus-De Warande 346-279, Kasteeltje-Koewacht 155-255, Bac Dieke-Het Meulengat 229-278, Hetl punt-Hulst 265-277. Hulst. Bedrijfsvolleybalcompeti: Mannen. Eerste klasse: Party U \h Smash 2000-Kole Luctor 1-3, BVHG okompu-Brandax 1-3, Versmarkt Ti do-Doolaege Matthijs 3-1. Stand Stuntmarkt/Rhodos 12-41; 2. Bran 12-28; 2. Party Max/Smash 2000 12 4. BVH Outokompu 12-26; 5. Kolel tor 12-18; 6. Versmarkt Taxado 12-1' Doolaege Matthijs 12-12. Tweede klasse: Ambulo-WarnierljDE com 4-0. Stand: 1. Stuntmarkt2" 2. Ambulo 5-8; 3. Warnier Telecom' Vrouwen. Eerste klasse: Voorwss Rogiest Acc. 1-2, Van Waterschoot }le< Morres 1 3-0, Ferket en de Maat-fe tar Benelux 1-2, Zaman Sport-I' Vroome 2-1. Stand: 1. Zaman 14-34; 2. Vroome 14-28; 3. Ferket Maat 14-27; 4 Van Waterschoot U p|a 5. Cerestar 14-17; 6. Rogiest Acc. 11 7. Voorwaarts 14-15; 8. SC Mong 14-6. Tweede klasse: Tènce-Wentzlerft wels 0-3, SC Morres 2- Didi 1 -2, Van#] i semael-De Sterre 2-1, MultiklusV oei Rhodos 0-3, PC Place-Jong Morres! Na Stand: 1. WC Rhodos 13-32; 2,«(|„ 14-31; 3. Van Wesemael 14-26; 4 Jl Morres 14-26; 5. PC Place 14-25; 6.M m Klus 13-21; 7. SC Morres 3 13- rt-Not p an S: 'V Wentzler Pauwels 14-10; 11. Tènce' kr 3f sch KATS - Het tweede team *1 Hol Den Ossaert uit Hulst blijft (Ooi danks een 7-1-nederlaag tf? thi: Kats goed meedraaien in del ,0j van de vierde klasse van de b mintoncompetitie. Het team speelde met twee int sters en had de pech dat Pet De de Pundert in de tweede setvt tya< zijn enkelspel de strijd mof hee staken vanwege een zweepslf zet Willem Riemens boekte het 0 iet ge winstpunt voor het Hulsl na team na een spannende dries sch ter. De beslissende set eindig met minimaal verschil (17-1 in zijn voordeel. lus ki' kt s tal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42