KB O vraagt vaste biljartzaal PZC PZC Wachten op een aardverschuiving Die wereldkaart brengt heel veel op 1 PvdA wil beter imago voor Hulst Vieuw zorgcomplex Philippine zou grote recreatieruimte moeten krijgen 1 1 Mosselexpositie op Neeltje Jans Boerenschuur brandt uit Brand in caravan Ruiten gesprongen bij brandje Drankrijder raakt rijbewijs kwijt Radio zendt debatten uit keuze in trouwpakken! Z( maandag 27 februari 2006 nor René Hoonhorst HILIPPINE - Het woonzorg- jmplex in het Philippiense puikompark moet een grote re- teatieruimte krijgen: een zaal ie groot genoeg is om penna- ent biljarttafels neer te zetten bij tijd en wijle koersbalmat- m uit te rollen. Dat vindt secre- iris W. van Limmen van de laatselijke afdeling van de Ka- lolieke Bond van Ouderen IBO). agenda STREEKACTIVITEITEN XEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; iarten,vrïj biljarten; uur: Bewegen 55+; Halle, 14.00 uur: Prijskaarten, biljar- efpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar- UNGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO lersbal en biljarten; ■IKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar- i, koersbal; Line dance; 20.00 uur: Bad- inton; iféDu Commerce, 13.30 uur: Carnaval rjong en oud; IEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar- Bridge; JLST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar- 00 uur: Biljarten; 30 uur: Jeu de boules; Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: Kaarten; IEVUACHT - De Vlaschaard, 13.00 r: Biljarten; 30 uur: SWO creatief; riflaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen- mst; IEUW-NAMEN - De Kauter, 13.30 r: KBO koersbal en handwerken; maf 14.00 uur: Carnavalsoptocht; IS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: go; Vlaanderen, 20 uur: Bingo; Regenboog, 14 uur: ANBO koersbal; NT-JANSTEEN - Café de Kroon, ,00 uur: Kaarten; Warande, 13.30 uur: Limonadebal;; 30 uur: Kreatieve Vorming, RHOLE - Vanaf 14.00 uur: Carnavals- tocht; RNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: irten bieden en jokeren en biljarten; jrthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: ga; r: Koersbal en bowls; Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country nee voor beginners; ,45 uur: Country dance voor gevorder- Van Limmen ziet het nieuwe woonzorgcomplex als een prach tige kans om alle ouderen van Philippine een thuishonk te ge ven. Ouderen kunnen nu voor di verse activiteiten terecht in so ciaal-cultureel centrum De Schotse Hoek en in zaal 't Kaai- ke achter Hotel Au Port. „We zijn natuurlijk blij niet 't Kaai- ke, maar het blijft een commer cieel uitgebate ruimte die niet speciaal op ons is afgestemd. Voor ruimtevretende activitei ten als biljarten en koersballen hebben we geen plek. De ge meente heeft ons onlangs laten weten dat we in De Schotse Hoek terecht kunnen. Maar daar kun je niet permanent een biljarttafel neerzetten en al hele maal geen koersbalbaan uitzet ten." Een multifunctionele ruim te in het nieuwe woonzorgcom plex is een ideale plaats om acti viteiten voor ouderen te houden. Bewoners komen onder de men sen en ouderen die elders in het dorp wonen, kunnen er altijd te recht voor een praatje en een spelletje, betoogt Van Limmen. De afdelingssecretaris van de KBO was dan ook des duivels dat bewoners van het Spuikom park onlangs opnieuw ageerden tegen de bouwplannen in hun di recte woonomgeving. De 'Vereniging Bewonersbelan gen Spuikompark is al jaren te gen de komst van een zorgcom plex in het Spuikompark, om dat er volgens haar mogelijkhe den genoeg zijn om de 'groene long van het dorp' te sparen. Vo rige maand protesteerden de be woners nog tegen een aan te leg gen toegangsweg naar het woon zorgcomplex. Eerder liet de vere niging al weten dat een recrea tiezaal een te groot deel van het park in beslag neemt. Burgemeester en wethouders kunnen zich daar wel in vinden, liet wethouder A. van Waes vori ge maand weten. Het college is niet van plan Philippine haar dorpspark te ontnemen. Van Limmen vindt het echter 'onzin' dat een recreatiezaal te veel park opslokt. In zijn optiek blijft er nog genoeg park over.. Limmen stelt dat De Schotse Hoek toaal niet geschikt is om te biljarten of te koersballen. Maar wethouder C. de Mol-Mar- cusse laat weten dat de gemeen te een architect opdracht heeft gegeven om de mogelijkheden van De Schotse Hoek nog eens onder de loep te nemen. Het voormalige gemeentehuisje wordt door de inwoners van Phi lippine als beeldbepalend pand gezien. De Mol: „We hebben ons best gedaan om het gebouw te behouden. Maar we moeten dan natuurlijk wel bekijken hoe de gemeenschap van Philippine De Schotse Hoek goed kan blijven gebruiken. We doen ons best om alle ouderen van het dorp aan hun trekken te laten komen." door Harmen van der Werf KRABBENDIJKE - Zijn hand rust op een grote, statige Bij bel. Alsof hij het boekwerk wil beschermen. En zo is het ook. W. van Gent uit Ridderkerk, elektrotechnicus van beroep en boekentaxateur van hobby, weet wat de Bijbel uit 1702 waard is. In geld: zeshonderd euro. Emotionele waarde: on schatbaar. Zaterdag staat hij er toch mee op een grote boekenbeurs in het Calvijn College aan de Kerkpolder in Krabbendijke. Het is druk, druk, druk. Wie denkt dat ontlezing alom toe slaat, vergist zich. Orthodox- christelijk Nederland leest in elk geval nog. In naam van Oranje ligt uitgestald naast boeken van Karl May (met Win- netou en Old Shatterhand). Ook L. Penning is in geschrift aanwezig met De Leeuw van Modderspuit en Voortrekkers- bloed-, boeken over 'de heldhaf tige strijd' van de Nederlandse Boeren tegen de Engelsen in Zuid-Afrika eind negentiende eeuw. Ze zijn gedateerd én spannend. Tien euro Van Gent heeft een klant. Een bezoeker laat hem een uit el kaar gevallen boek met preken van de eind zeventiende eeuw- se predikant Florentius Coster- ~us uit Rotterdam taxeren. „Tien euro is nog te veel", merkt Van Gent op. Hij heeft in de gauwigheid gezien dat ze ventien bladzijden ontbreken en raadt de man aan 'een nieuw exemplaar met dezelfde W. van Gent taxeert Bijbels op de boekenbeurs in het Calvijn College in Krabbendijke. foto Willem Mieras preken te kopen'. „Dat is beter dan dit boek te laten inbin den." Eerder op de ochtend heeft de Ridderkerker een kostbaarder werk onder ogen gehad, een Bijbel uit 1731. „Het eerste blad van het Oude Testament was eruit gescheurd, maar op het titelblad van het Nieuwe Testament stond gelukkig ook een jaartal." Een huisbijbel is het altijd geweest, zag Van Gent direct. „In een kerkbank bijbel zijn de bladzijden met de Psalmen altijd zwaar be schadigd. En van een kanselbij bel is de onderkant van de bladzijden opgevreten door het zuur, van de handen van de predikant." Hoewel oud, uit 1731, schatte Van Gent de waarde van de huisbijbel op 'slechts' 150 euro. „De tekst was kort afgesneden." Hij opent zijn eigen Bijbel en laat de wereldkaart erin zien. „Al leen daarvoor stelen ze tegen woordig Bijbels uit kerken. In gekleurd brengen die kaarten veel geld op." Van Gent vindt dat verschrik kelijk, maar stelt vast: „Van oorsprong zaten ei- nooit afbeel dingen in Bijbels. Het is ook niet nodig." NEELTJE JANS - Waterland Neeltje Jans opent in augus tus een nieuwe permanente expositie die is gewijd aan mosselen. Het attractiepark geeft daarmee invulling aan het derde thema naast veiligheid en milieu: de visserij. De expositie is gekocht van het Museum der Natuurweten schappen in Brussel. De tentoonstelling heet Mosselen Na tuur en is zowel informatief als interactief, stelt directeur B. van de Hoef van Waterland Neeltje Jans. Er zullen le vende mosselen in een aquarium te zien zijn, maar ook re cepten over de bereiding van mosselgerechten, informatie over de mosselvisserij en voorwerpen die van mosselschel pen zijn gemaakt. Als de mosselexpositie is ingericht, gaat Waterland Neeltje Jans verder met het uitwerken van het thema visserij. Daarbij wordt gedacht aan kreef ten en oesters en aan de visserij in het algemeen. WOLPHAARTSDIJK - Een boerenschuur aan de Noord- dijk bij Wolphaartsdijk is zaterdagmorgen volledig in de as gelegd door een felle brand. Het vuur is tussen half elf en kwart elf ontstaan, vermoedelijk op de plek waar een petroleumkacheltje brandde. Van de boerenschuur uit 1871 is helemaal niets overgebleven. De felle noordoosten wind wakkerde het vuur stevig aan. „Het is binnen een kwartier door de hele schuur gegaan", aldus officier van dienst E. van Dijk van de Goese brandweer. Veel meer dan het vuur gecontroleerd laten uitbranden zat er voor de brandweer niet op. Alle aandacht richtte zich op be houd van de vlakbij de schuur staande woning. Het huis is gered, maar er is binnen veel rook- en waterschade. Het dak raakte beschadigd doordat de schuur er deels opviel. De vijftien schapen en lammeren werden op tijd uit de schuur gered, net als enkele ganzen die waren opgehokt. AXEL - Twee Axelse jongens van 13 en 17 jaar zijn gister middag aangehouden, omdat ze er van worden vei'dacht brand te hebben gesticht in een caravan. Een van de ver dachten heeft samen met een getuige het vuur in de cara van op de Nieuwendijk in Axel geblust. De omvang van de schade is nog niet bekend. TERNEUZEN - Bij een brandje in een flatgebouw aan de. Jacob van Lennepstraat in Terneuzen zijn zondagavond de ruiten in de hal gesprongen. De brand is ontstaan in een papiercontainer. Vermoedelijk is de inhoud van de container aangestoken, waarna de rolemmer is gesmolten en de ruiten sprongen. In de hal ontstond brand-, rook- en waterschade. TERNEUZEN - Een 36-jarige Terneuzense automobilist raakte gistermorgen vroeg zijn rijbewijs kwijt, nadat hij was aangehouden in de Professor Zeemanstraat in zijn woonplaats. De man had drie keer zoveel alcohol gedron ken als is toegestaan. Hij raakte zijn rijbewijs kwijt en kreeg direct een dagvaarding mee, omdat hij al vier keer eerder was aangehouden terwijl hij te diep in het glas had gekeken. Politieke agenda Dinsdag 28 februari TERNEUZEN - Yarazaal, Schelde- theater-19.30 uur - politiek debat Terneuzen FM met vertegenwoor digersvan alle raadsfracties. Woensdag 1 maart SLUIS - raadzaal belfort Sluis - aanvang 19.30 uur - slotdebat met alle lijsttrekkers van de ge meente Sluis. Donderdag 2 maart HULST - Dienstencentrum De Lie ve -19.30 uur - BN/De Stem-lijst- trekkersdebat over onder meer binnenstad Hulst en Kloosterzan- de aan Zee. Vrijdag 3 maart CADZAND - Zwingebouw, Prins estraat - aanvang 19.30 uur - lijst trekkersdebat van Dorpsraad Cad- zand, waarbij het vooral over de toekomstvisie voor Cadzand zal gaan. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Oud-wethouders Sluise lokale partijen hopen weer op collegepluche door Raymond de Frel en René Hoonhorst SLUIS - Op het bordes van het Sluise belfort giechelen ze nog wat meesmuilend op de sugges tie dat het nieuw college alvast poseert. Maar een paar pils, palm en spa rood later constate ren de oud-wethouders Carien Bolijn (D&T), Jacky Boogaard (Gemeentebelangen) en Adri Rosendaal (Nieuw West) dat ze het stiekem best goed met el kaar kunnen vinden. Tijd voor een politieke revolutie! Het is nog maar de vraag of de drie wethouderskandidaten van de lokale partijen elkaar straks dagelijks in het Sluise gemeente huis tegenkomen. Maar nie mand van het trio sluit op voor hand samenstellingen van coali ties Uit. Hoewel Boogaard, die onlangs uit onvreden met zijn plaats op de kandidatenlijst de PvdA de rug toekeerde, wel veel moeite zou hebben om met de so ciaal-democraten in één college te zitten. „Technisch is het na tuurlijk mogelijk dat ik met Leen Wille in het college kom. Ik zeg niet bij voorbaat nee, maar ik ben wel heel teleurge steld in een aantal mensen bij de PvdA. Die combinatie is al leen om pragmatische redenen mogelijk." Onzekere periode Maar verder? „Er valt geen peil op te trekken, maar ik verwacht een ware aardverschuiving", zegt Boüjn. Rosendaal: „We heb ben in Sluis nog niet eerder zo'n onzekere periode voor de verkie zingen gekend. Voor mij ligt al les open. Ja, ook een samenwer king met Johan Provoost (diè Rosendaal in 1998 op de kandi datenlijst van de WD voorbij stak). Johan en ik komen niet bij elkaar over de vloer, maar on ze relatie is genormaliseerd." Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com Oud-wethouders van Sluis (vlnr) Jacky Boogaard (Gemeentebelangen) Carien Bolijn (D&T) en Adri Rosendaal (Nieuw West). foto Camile Schelstraete De partijen maken het de kiezer niet makkelijk, beseffen de drie kandidaat-wethouders. „Al die verkiezingsprogramma's... ik had ze stuk voor stuk zelf kun nen schrijven, omdat bijna over al hetzelfde in staat. De uitslag van de verkiezingen zal heel sterk afhankelijk zijn van perso nen. Mensen stemmen op een be kende die ze sympathiek vin den", verwacht Boogaard. Bolijn en Rosendaal beamen dat. Bolijn hoopt wel dat de kei zers meer op vrouwen stemmen. „Een bestuur met alleen maar kerels is helemaal niets. Kijk maar naar het vorige college, dat was volgens mij het gezellig ste sinds eeuwen." Het kon niet uitblijven, maar het onderwerp komt wel heel snel ter sprake: het huidige college van burge meester en wethouders, dat be staat uit PvdA, CDA en WD/Gemeentebelangen. De voormalige dagelijks be stuurders Bolijn (wethouder tot 2002), Boogaard (tot 2002 voor de PvdA) en Rosendaal (tot 1998 voor de WD) roepen in koor dat er in de voorbije raadsperiode veel te weinig is gebeurd. Dat ligt overigens niet alleen aan burgemeester en wethouders. De gemeenteraad kan nog steeds niet erg uit de voeten met het dualisme. Hoewel Boogaard wel vindt dat het college de raad vaak beter had moeten in formeren. „Ik heb de beloofde openheid en transparantie ge mist." Tijd voor verandering dus. De drie lokale partijen samen aan de macht? Waarom ook niet! En maakt het nog wel zoveel uit welke poppetjes op het pluche zitten? Bolijn: „De vraag is voor al hoe je voor elkaar krijgt dat de raad als zelfstandig bestuurs orgaan functioneert, zonder vast te houden aan de coali tie-gedachte. In de voorbije drie jaar werden beslissingen over heikele punten te vaak vooraf afgekaart, terwijl er binnen de partijen verschillende opvattin gen heersten. Ik heb verscheide ne keren van raadsleden ge hoord dat ze een besluit moes ten steunen, terwijl ze een ande re mening hadden." Pittig Het trio harmoniezangers valt even uit zijn rol. Oud-coalitielid Boogaard stelt dat de coalitie partijen 'wel degelijk pittig dis cussieerden'. Zeker bij de PvdA stonden beslissingen niet vooraf vast, roept de voormalig so ciaal-democraat. Heftige discussies over grote za ken. Ze waren er wel, maar vol gens de drie veel te weinig. Want er had natuurlijk al veel meer duidelijk moeten zijn over langlopende projecten als Sluis aan Zee. Dat Bolijn een fel te genstander is van het Zwingeul- project („Het college weet voor negentig procent zeker dat het niet doorgaat, maar durft het niet te zeggen") is bekend, maar ook Rosendaal wordt steeds sceptischer. „We hadden intus sen moeten weten of het al of niet doorgaat. Ik verwacht dat het 'aan zee-gedeelte' een heel lastig verhaal wordt." Voor Bolijn, Boogaard en Ros endaal staat het vast dat er min stens één lokale partij in het nieuwe college komt. Wie met wie, durven ze niet te voorspel len. Maar mocht het echt tot een lo kale machtsgreep komen, dan lijkt het verdelen van de por tefeuilles een fluitje van een cent. Drie wethouders is genoeg voor Sluis, vinden ze alle drie. Financiën kan beter aan haar voorbij gaan, maar voor alle an dere bestuurstaken staat Bolijn open. Rosendaal en Boogaard wijzen geen enkele portefeuille bij voorbaat af. door Harold de Puysseleijr HULST - De Partij van de Ar beid in Hulst vindt dat burge meester J.F. Mulder zich na de gemeenteraadsverkiezingen be zig moet gaan houden met de imagoverbetering van Hulst. Dat zegt lijsttrekker P. Wee- maes. „De verantwoordelijkhe den over het imago van onze ge meente schuiven nu van links naar rechts", legt hij uit. „Daar om willen wij binnen het college van burgemeester en wethou ders een portefeuille Imago in het leven roepen, met de burge meester als portefeuillehouder." De PvdA vindt verder, dat er binnen de gemeente een werk groep moet worden geformeerd die zich nadrukkelijk bezig houdt met de verbetering van het imago van de gemeente Hulst. Volgens de sociaal-democraten is het hard nodig om daar duide lijke afspraken over te maken. „Wij merken dat er een redelij ke vorm van ontevredenheid be staat over het imago van onze ge meente. We moeten daar met zijn allen aan werken door er eerlijker, opener en duidelijker met elkaar over te praten." „Als een gemeenteraadslid op merkingen maakt over de ambte lijke organisatie die kant noch wal raken, dan moet de porte feuillehouder Imago het betref fende raadslid daar op aan kun nen spreken", aldus lijsttrekker Weemaes. Zonder het met zoveel woorden te zeggen, doelt Weemaes op de serie gebeurtenissen waarmee de gemeente de voorbije maan den negatief in het nieuws kwam, zoals de discussie over de stichting Bezoekersmanage- ment en het samenwerkingsver band Collectief Vervoer Zeeuws -Vlaanderen. TERNEUZEN - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 7 maart worden er diverse de batten met politieke partijen uit gezonden op de radio. Vanavond tussen 18.00 uur en 21.00 uur en morgenmiddag tus sen 14.00 uur en 17.00 uur zendt radio Scheldemond een herha ling uit van een debat met de lijsttrekkers van de PvdA, Nieuw-West en Lijst Babijn van de gemeente Sluis. Vanmiddag tussen 14.00 uur en 17.00 uur en morgenavond tus sen 18.00 uur en 21.00 uur zendt Scheldemond een herhaling uit van een debat met de lijsttrek kers van WD, D&T, CDA en Ge meente Belangen uit Sluis. Radio Terneuzen FM verzorgt morgenavond een rechtstreeks debat met verschillende politie ke partijen vanuit het Schelde- theater. Bij deze discussie (om 19.15 uur) is iedereen welkom. Woensdag is er een slotdebat in de gemeente Sluis onder leiding van Fred Rabaut en Jans Keij- mel met alle lijsttrekkers van de partijen. Dit debat in de raad zaal van het Belfort in Sluis be gint om 19.30 uur en is voor ie dereen toegankelijk. Bovendien wordt deze discussie recht streeks uitgezonden via Radio Scheldemond. Waterschap Ook besteedt Scheldemond aan dacht aan de waterschapsverkie zingen in Zeeuws-Vlaanderen. Donderdag tussen 14.00 uur en 16.00 uur komen waterschaps kandidaten uitleg geven over de waterschapsverkiezingen. Dit programma wordt herhaald op maandag 6 maart tussen 14.00 uur en 16.00 uur. (Advertentie) Onze nieuwe collectie is binnen. STEÜTEL 1/4-kv Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage I tel. 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37