Kartkampioenschap zit in de lift PZC Gepromoveerd zonder te spelen Kerkwerve dichter bij steeds degradati Provoost dicht bij finaleplaats NK All Ready 3 te sterk voor SKNWK Piet van den Aarsen negentiende Oefenzege voor Arnemuiden Tovaal gaat hard onderuit Dennis Evertse wint met Olesa in klasse M Dallinga buigt hoofd voor De Kraker Br Br ai Provoost wint schaaktoernooi eb uitslagen ijDi Jan-Willem van Nieuwenhuijze van All Ready keert volgend seizoen terug door Sven Bakker MIDDELBURG - Het open Zeeuws kampioenschap kar- ten, dat afgelopen weekeinde in het kartcentrum in Middel burg werd gehouden, was in meerdere opzichten een ge slaagd evenement. Opvallend veel toeschouwers vonden de weg naar de kartbaan, waar de rijders er op hun beurt een spektakelstuk van maakten. maandag 27 februari 2006 Blio ARNHEM - Bennie Provoost heeft een uitstekende kaï om zich te plaatsen voor de finale van het Nederlam 13' damkampioenschap. Het afgelopen weekeinde behaal de dammer uit Aagtekerke op' sportcentrum Papenc drie punten, waarmee hij zich handhaafde op de tw< plaats in zijn groep C. Vrijdagavond beleefde de Zeem kampioen hachelijke momenten in zijn partij tegen Eurj pees veteranenkampioen Peter van der Stap. Het werd n mise. Zaterdag herstelde Provoost zich met een keunj overwinning op Henk Kleinrensink. Alles draait nu om slotronde op zaterdag 11 maart. Provoost begint met punt voorsprong op zijn clubgenoot Jeroen van den Al ker aan het laatste bedrijf. Ook Toby Hage houdt uitzie! op een finaleplaats. De voormalige Zeeuws kampioen Baarle-Nassau, die dit weekeinde twee keer gelijkspee de, deelt de eerste plaats in zijn groep met Sven Win| en Michiel Kloosterziel. Leonie de Graag verloor zate van zesvoudig Nederlands kampioene Barba Graas, maar de speelster uit Goes is dankzij haar goei start nog niet uitgeschakeld voor een plaats in de vroi oor wenfinale. er: aat ZIERIKZEE - Het derde korfbalteam van All Ready hee SKWNK verslagen. De derby in de zesde klasse eindigi iak in een 13-1 O-zege voor de korfballers uit Zierikzee. In jgd eerste helft stond SKNWK vrijwel steeds voor, maar Ready ging rusten met een 7-6-voorsprong. Na de wiss kon SKNWK tot 11-9 goed volgen, maar het eerste aa:He1 vals vak van de Nieu werkerkers kwam slechts één keert en scoren. Mede daardoor won All Ready met 13-10 Scores SKNWK: Johan van de Linde 3, Anneke van de Linde i Jaap van Gastel 2, Jacco Folmer, Jos Flikiveert en Rocco Bax l •lam iai aal - end^ vee®J :eul ooi' ink Bo\ at DEN HAAG - Schaatser Piet van den Aarsen Burgh-Haamstede is als negentiende over de finish gek:bi men in de zevende wedstrijd om de Oomssport Cup. I et s marathon wedstrijd ging over 25 ronden en werd verredf nnr mt op de ijsbaan in Den Haag. Van den Aarsen kon geen ten breken in het sterke deelnemersveld. Nico Woldei dorp uit Zoetermeer won in Den Plaag. lob: ARNEMUIDEN - De voetballers van zaterdag-eerstekla >br ser Arnemuiden hebben zaterdag een oefenwedstrijd g an wonnen van zondag-derdeklasser Vlissingen. Het we; ink 4-1. Bij rust leidde de thuisploeg met 3-0, door twee tre rug fers van Bart van Steveninck en één van Patrick Sier oor. veld. Na rust kwam Vlissingen op 3-1 door Jack Blij! an vens, die een strafschop binnenschoot. Marinus Baas til: ok de stand daarna naar 4-1. ind LEIDEN - De Goese rugbyclub Tovaal is in Leiden teg ijn een zware nederlaag opgelopen in het duel met koplop oor LSRG. Na een 26-0-achterstand bij rust verloren de Go ote senaren uiteindelijk met 52-3. LSRG heeft nu nog overwinning nodig om de titel in de tweede klasse z: an binnen te halen. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dennis Evertse, de Zeeuws kampioen in de Z-klasse, liet za terdag in de springring van ma nege Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland zien dat hij meer getalenteerde paarden op stal heeft. In de barrage schreef het achttienjarige talent met Olesa de klasse M op zijn naam. Bert Verseput uit Zonnemaire kwam in de barrage van de klas se L een paar honderdste van een seconde te kort voor de winst. Vier combinaties hielden in het basisparkoers van de klas se M het strafblad blank. In de barrage kreeg manege-eigenaar Martin de Kroo de ondankbare taak om met Holanda K het spits af te bijten. De thuisrijder stuurde zijn viervoeter in de snelle tijd van 26,91 naar de fi nish. Naar later bleek de snelste tijd, maar Holanda schopte een paal naar beneden. Stouten's Katinka liet met Wil- ma Stouten in het zadel zien dat ze over veel springvermogen be schikt. Een week geleden, tij dens het Zeeuws kampioen schap, liet de Kimball-dochter zijn pas veertienjarige berijd ster volledig in de steek door twee maal te weigeren. In Nieuw- en Sint Joosland was voor de combinatie uit Seroos- kerke geen hindernis te hoog. Met een foutloze rit nam Stou ten de leiding over. De tijd van 27,39 bleek net niet voldoende. Uiterst géconcentreerd en scherp aansturend verbeterde Dennis Evertse, die in Nieuw en Sint Joosland woont, met Ole sa de tijd met tweetiende secon de. Simon den Exter deed met Twister nog een uiterste poging om het heft in handen te nemen. Maar de ruiter uit Kortgene luk te dat niet. De klasse L telde ge woontegetrouw ook in Nieuw en Sint Joosland het grootste aantal deelnemers. Liefst tien combinaties hielden in het basis parkoers de nul op de lei. Als eerste starter in de barrage stuurde Jan Janse Emblayh in 27,69 foutloos over het par koers. Naar later bleek gooide Janse daarmee voor de concur rentie de deur op slot. Toch was hij pas zeker na de laatste sprong in de barrage. De laatste starter Bert Verseput kreeg het meelevende publiek op de ban ken. Maar de ruiter uit Zonne maire kwam vijfhonderdste te kort voor de overwinning. door Peter Snelders TERNEUZEN - Louis Dallinga slaagde er niet in om voor de dertüe keer in successie het Hein- eken Loontjens driebandentoer- nooi te winnen. In café 't Kelder tje in Terneuzen moest de biljar ter uit Sluiskil in een zenuwslo pende, matige en langdurige vijf setter het hoofd buigen voor Jean-Paul de Kraker. Voordat het zover was, moesten beiden de poulewedstrijden en de kruisfinales zien te overle ven. In de finale was de eerste set ma tig. Die won Jean-Paul de Kra ker in 27 beurten (15-12). In de tweede liet Louis Dallinga een glimp van zijn kwaliteiten zien door de set in acht beurten vol te maken: 15-3. Ineens begon het heilige vuur te branden, want de derde set schreef hij in tien beurten (15-9) op zijn naam. Het vuur werd echter snel gedoofd. Toen De Kraker de vierde set in eveneens 27 beurten (15-12) won, was Louis Dallinga uitgeblust. De Kraker putte moed uit die overwinning en pakte de toernooizege door de vijfde set in twaalf beurten te voltooien: 15-5. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Degradatie uit de derde klasse A komt steeds dich terbij voor de tafeltennissers van Kerkwerve. Dit weekeinde leed het vlaggenschip opnieuw een dikke nederlaag. Tegen Hot- ak'68 5 werd het 9-1. Hotak'68 5-Kerkwerve 1 9-1. Opnieuw een dikke nederlaag voor het eerste team van Kerk werve. Alleen Stoffel van dei- Wekken kon een partij winnen. Arie de Mik en invaller Jaap Huigens delfden in al hun par tijen het onderspit. Ook de dub bel Mik en Van der Wekken kon niet winnen. Het was de vierde partij voor Kerkwerve in de voorjaarscom petitie. Tot nu toe heeft Kerk werve 1 slechts twaalf punten uit vier wedstrijden. Reijnaert 3-Kerkwerve 2 9-1. Het tweede verloor met dezelfde cijfers als het eerste team. Hier won alleen Jaap Huigens een en kelpartij. Jos Lindeman en Henk 't Hart vochten voor wat ze waard waren, maar mochten de felicitaties geen een keer in ontvangst nemen. Kerkwerve 3-'t Batje 3 6-4. Jos Lindeman, Henk 't Hart en Ger ard Knol boekten een kleine overwinning op het team uit Wolphaartsdijk. Jos Lindeman won drie partijen. Knol en 't IRE Hart hadden het veel moeilijk: ?oo Scaldina 4 - Kerkwerve 4 1 lopc Daan van de Hoek was de gr: ieo\ man bij Kerkwerve met drieg ebi wonnen partijen. An ja Plan Ires soen kon slechts twee keer ji tn, chen en Wilbert Huigens w sal, één wedstrijd. Kerkwerve 5-TTVO 4 2-8. han Pannekoek pakte als erjboei Kerkwervenaar punten. Rob ieu Kool en Edwin van de Bok «j e h: ren niet opgewassen tegen h. tegenstanders. rel ruk leg; ZUIDDORPE - Simon Provóo riti van de West Zeeuws-Vlaam foer schaakvereniging is winnaarfl cho worden van het eerste H\ïl ienl jeugdtoernooi. Na barrage bit hij Maarten en Steven Raden kers van de organiserende vet: Lenl niging voor. [roo I0U1 Het jeugdtoernooi werd ter ge genheid van het vijftigjarig b en staan van schaakvereniging B De Witte Paard georganiseerd. S Woo mon Provoost werd eerste wefile in groep 1. Souburger Tim Jonge verloor vroeg in het toe cht nooi een partij, maar won ai tan nog in groep 2. In de deri lurf groep trok Veronique Hamelü loer aan het langste eind. Oih tal 2 rot rek chc toni 4. Mevo'801 15-29 N 5. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 15-2: Ook 6. Profile Tyrecenter Rinus Roon 15-2 7. Brogum 14-11 8. Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 14- 9. Bijdevaate Hypotheken 15-8 10. Marleco/C 1000/Cluzona 15-13 11. Connexxion 15-5 BV Renesse. Woensdagleague: Schil dersbedrijf v/d Ham - Mercedes Louwer- se 1-3, Nameless - Boomkwekerij Haam stede 4-0, Bungalowverhuur de Kam - De Dekkertjes 3-1, Mary's Bowlingteam - Juwelier JP Staal 3-1 Donderdagleague: Cafe Bar de Stulp - Rest. de Zeelandbrug 4-0, Alprokon - Camping de Rozenhof 4-0, Konsensus - Bowling Renesse 1-3, Simar - Braber Groenvoorziening 1-3. Mevo '80 Recreatievolleybal compe titie. Bijdevaate Hypotheken-v.c. Lob 0-3, Big Boss-Zeelandia 1 2-1, Profile Ty recenter' Rinus Roon-Brogum 3-0, HCR De Kroon/Wiska-Sgravo-de Verfbron 2-1, Sgravo-DEK verkeersopleidin- gen-Zeelandia 2 3-0, Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix-Schouwse Bouwmate- rialenhandel 3-0, C 1000/Cluzona-BolleDier&Tuin/Wik 1 1-2, Juwelier Postma-Grand Café Helder 3-0, Airpack Mevo '80 meisjes-Mevo '80 dames 1 2-1. Stand poule A. 1. v.c. Lob 16-43 2. Big Boss 16-40 3. Zeelandia 1 16-39 Stand poule B. 1De Brug 2 14-37 2. Fixet Schuddebeurs 15-36 3. HCR De Kroon/Wiska 15-33 4. Schilder de Oude/Kwiek H4 16- 5. Profile Tyrecenter Rinus Roon 14-25 6. De Brug 1 13-23 7. Sgravo-de Verfbron 15-22 8. Sgravo-DEK verkeersopl. 14-14 9. Marleco/C 1000/Cluzona 14-12 10. Zeelandia 2 16-9 11. Schouwse Bouwmaterialen 16-5 Stand poule DA. 1. DRV accountants/Wik 2 14-38 2. Juwelier Postma 15-33 3. Mevo '80 dames 1 15-30 4. Airpack Mevo '80 meisjes 15-26 5. Bolle Dier&Tuin/Wik 1 14-15 6. Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 154' 7. C 1000/Cluzona 15-13 8. Grand Café Helder 15-8 MIC ïht Mid Iet dec den Pen naa üro lias Waar het voorgaande jaargan gen ietwat tegenviel met het aantal toeschouwers kwamen er dit jaar veel mensen de lucht van de ronkende kartmotoren opsnuiven. Het waren vooral fa milieleden en kennissen van de deelnemers die de wedstrijden aandachtig volgden, maar ook de neutrale liefhebbers van de racesport vonden de weg naar het kampioenschap in het hart- centrum. Een goede zaak voor het Zeeuwse karten, dat zich ook sportief in een groeifase be vindt. Vorig jaar namen er nog onge veer veertig mensen plaats in de kart om hun rondjes tijdens het open Zeeuws kampioen schap af te leggen. Dit jaar had den 64 mensen zich ingeschre ven. Er bevonden zich vooral Zeeuwen onder de deelnemers. Maar er hadden ook een aantal mensen uit Noord-Brabant en Noord- en Zuid-Holland de moeite genomen om de reis naar Zeeland te maken. Rechterhand „Zij willen zich weieens meten met het niveau in Zeeland", gaf Joop Stolk aan. Stolk was tijdens het kampioenschap de rechterhand van organisator en eigenaar van het kartcen trum, Jan-Willem de Coninck. Hij hield zich vooral bezig met de tijden en had daarom een goede kijk op het reilen en zei len van het toernooi. „Het niveau in Zeeland is voor al de laatste jaren erg hoog ge worden. Er zijn er steeds meer De veertienjarige Dimitri Schnitzler uit Kerkwerve snelt naar de winst in de juniorenklasse. die enorme snelheden realise ren. Dat zie je vooral tijdens het kampioenschap van dit jaar. In allevier de categorieën zitten de eerste drie a vier kar- ters ontzettend dicht bij el kaar. En die competitie zorgt er weer voor, dat er steeds meer mensen komen kijken. Die zeggen tegen elkaar: zeg, ben jij dit weekeinde naar het karten in Middelburg ge weest?" Veel mensen vinden het vooral leuk om zélf te karten, in plaats van om naar karten te kijken. Karten is - vooral in Ne derland - als kijksport nog lang niet geëvalueerd tot wat het kan zijn, zoals in Italië. Middelburg is echter de ideale plaats om een evenement als het open Zeeuws kampioen schap te organiseren. Zo is er een hoger gelegen kantine met uitzicht op de kartbaan en de mogelijkheid om beneden naast de baan het gevoel van het karten te beleven. In de juniorenklasse, het twee de niveau van het totaal van vier, was de spanning het grootst. Vier karters streden in de drie kwalificatieruns op het scherp van de snede om de felbegeerde eerste positie. Slechts een paar honderdsten scheidden hen van elkaar. Het was echter tel kens Dimitri Schnitzler uit Kerkwerve die de tien punten van de overwinning bij mocht schrijven. En ook in de finale was Schnitzler de beste, die met een ronderecord de kroon op het werk zette. De nummers twee en drie, Leon de Visser uit Vrouwenpolder en Ruben Bou- tens uit Middelburg, konden het slechts elkaar lastig ma ken. Rondetijden „Ik voelde al tijdens de race dat het erg goed ging", zei de dolgelukkige Schnitzler na af loop. „Ik reed erg goede ronde foto Lex de Meester tijden en heb ook nog eens het baanrecord van vandaag op m'n naam staan." De reden dat hij zover vooruit lag? „Dat was vooral omdat de nummer twee verdedigend moest rijden tegen de nummer drie. Maar de vori ge wedstrijden heb ik ook alle maal gewonnen." Ook de mensen tijdens de be- drijvencompetitie in Middel burg moeten aan de racekun sten van Schnitzler geloven. Al rijdt hij daar meestal in een ho gere klasse mee, toch eindigt hij vaak op het podium. „Maar zo makkelijk als ik nu in de fi nale won, komt in de bedrijven- competitie niet voor, hoor. door Bas Abresch ZIERIKZEE - Jan-Willem van Nieu wenhuijze debuteert volgend seizoen in de eerste klasse van het zaalkorfbal zonder ook maar een seconde in de tweede klasse te hebben gespeeld. De korfballer van All Ready scheurde in de derde veldwedstrijd van dit seizoen zijn kruisband en moest toezien hoe zijn ploeggenoten promoveerden in de zaal. „Ik sla inderdaad een klasse over in de zaal", zei Jan-Willem van Nieuwenhuij ze met een glimlach na afloop van de wedstrijd All Ready-Sagitta (18-19). Het duel ging nergens meer om, want de ploeg uit Zierikzee promoveerde vo rige week al naar de eerste klasse na slechts één jaar in de tweede klasse te hebben gespeeld. Tegenstander Sagitta was als kampioen ook al zeker van pro motie. Daarom kreeg de wedstrijd toch een aardig tintje, zo besefte speaker (en voorzitter) Jan Voshart. „Dit is eigen lijk een wedstrijd in de eerste klasse", hield hij het publiek voor. Aardige test Van Nieuwenhuijze, zaterdag coach door de afwezigheid van Hans Land man, noemde het duel der promovendi niet meer dan een aardige test. „Het ni veau kunnen we aan. Dat hebben we vandaag weer laten zien", vond hij. Als iemand de prestaties van All Ready dit zaalseizoen goed kan beoordelen, is hij het. Van Nieuwenhuijze zag noodge dwongen alle wedstrijden vanaf de zij kant. „Soms was dat moeilijk. Zeker kort nadat ik geblesseerd raakte. Met een toen ik mijn kruisband scheurde, wist ik dat het einde seizoen zou zijn. Vijf jaar geleden ben ik ook langdurig geblesseerd geweest, dus ik heb er mee leren omgaan." Het kostte hem weinig moeite om er vrijwel elke wedstrijd en training bij te zijn. Hij maakte op die manier de voor All Ready unieke promotie naar de eer ste klasse mee. Het voelde wat vreemd. „Je bent wel gelukkig, maar op een heel andere manier. Ik ben wel gepro moveerd, maar ik heb er zelf niks voor gedaan. Ik ga er wel van genieten vol gend seizoen", aldus de gelegenheids- coach. Van Nieuwenhuijze gedroeg zich zater dag rustig langs de lijn. „Als je druk gaat doen, slaat dat over naar de Spe lers in het veld. Sommige spelers kun nen daar niet goed tegen. Ik leef altijd erg mee, maar ik ben blij dat we vorige week al gepromoveerd zijn. Anders was het lastig geworden met de wed strijden tegen Sagitta en TOP in het vooruitzicht." Persoonlijkheid Trainer/speler Dennis Voshart zei uit te kijken naar de rentree van Van Nieu wenhuijze. „Jan-Willem is een kracht mens, een persoonlijkheid binnen de groep. Hoewel iedereen zei dat lijfsbe houd de doelstelling was voor de zaal competitie, wilde ik diep in mijn hart binnen één jaar pi-omoveren. Toen Jan-Willem geblesseerd raakte, viel die droom in duigen, dacht ik. Wonder bo ven wonder hebben we het toch ge haald. Volgend jaar kunnen we Jan-Willem goed gebruiken want het zal vooral fysiek lastig worden in de eerste klasse." Het is fijn voor de kersverse Schouwse sportploeg van het jaar dat er ook pres taties kunnen worden neergezet zonder ervaren spelers als Jan-Willem van Nieuwenhuijze. „We hebben het als ploeg goed gedaan", prees Voshart zijn teamgenoten. Hij zag de wedstrijd tegen Sagitta niet als test voor de eerste klasse. Volgens hem was iedereen bij All Ready minder scherp dan normaal. Desalniettemin bood zijn ploeg goed partij aan de onge slagen kampioen. Versnelling Tot een kwartier voor het einde ging het gelijkop. Daarna schakelden de Rid derkerkers een versnelling hoger. Een versnelling waarover All Ready niet be schikte, al kwam de ploeg nog gevaar lijk dichtbij. „We kunnen er ook van winnen, hoor", beweerde Voshart. „We hebben ook al van eersteklassers ge wonnen in oefenwedstrijden. Het zal moeilijk worden volgend jaar, maar dat zei ik dit jaar ook. Eerst maar eens kijken wat we op het veld kunnen doen." In de tweede klasse van de veldcompeti- tie staat All Ready op de tweede plaats. Volgende week speelt de Zierikzeese ploeg nog het Zeeuwse onderonsje met TOP uit Arnemuiden. Scores All Ready: Dennis Voshart en Remy Quist 4, Anouk van Tiggelhoven 2, Manon Torensma, Henk de Graaf, Mauri ce Brul, Luuk van Eijken, Esther Snoek, Desiree Voshart, Given Noteboom en Bram Bolle 1. Anouk van Tiggelhoven (rugnummer 2) wordt op de huid gezeten door spelers van Sagitta. Gwen Noteboom (links) schiet haar ploeggenote te hulp. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34