Rabout pakt de titel zonder zege Ongelijk gevecht, mooie belevenis PZC Korfbal in teken van handhaving Zeeuwse ploegen I foost de Klerk na winst in Braakmancross ook sterkste in Kustcross te Vlissingen 23 Broer en zus mar NK judo )ubbeltoernooi s omschakeling oor tennissers adzuric weer n een glansrol 'uvvwgm BV Fax.010-4143G94 PWG en GZC in finale dambeker Mannen TTCM 2 halen schade in Grochal wint snelschaaktoernooi Patrick Goverse mist de slotafstand ■jiorSiaak Sinke maandag 27 februari 2006 11ISSINGEN - Joost de Klerk, ix-lid van AV'56 en nu uitko pend voor Phanos uit Amster- M lam, was na zijn zege in de Braakmancross ook de sterkste jnde Kustcross te Vlissingen. Al- 3 leen Remy Vasseur (Dynamica) l'_ jj hi junior Kevin de Pagter (Dyna mica) beperkten de schade tot minder dan een minuut op de loodzware kilometers in de omgeving van het Nollebos. daJCl tred* Zeeuwse crosstitel bij de pannen naar Theo Rabout van Wielingen zou gaan, stond ie weken geleden na de Pal- landtcross al vast. Alleen een ze- 'm\i re ontbrak. „De Kustcross ligt >lsJ* ine niet en met een griepje onder ie leden was mijn kans op de ze- fi/oto »e bij voorbaat verkeken", zei [about, die blij was met zijn der- je crosstitel. „Ik heb afgelopen orinter veel wedstrijden gelopen ,8- mga wat rust inbouwen." 11 - 2 gare Riemens (Dynamica) verze- terde zich met de achtste plaats Ie I ran de tweede plek in de eind- 16 angschikking van de Delta- |gi josscompetitie. „Dat is boven 19- envachting", zei Riemens, die log maar drie jaar serieus aan lletiek doet nadat hij zijn voet- Icarrière moest beëindigen na rreal een vijftal knieoperaties. Eric Cappon (Wielingen) kreeg de overwinning in Vlissingen bij de masters H40 op een presenteer blaadje omdat zijn trainings maat Sjaak Luteyn, die de titel al eerder veiligstelde, aan de kant bleef. Jan Zuidweg (Flakkee) was met afstand de sterkste bij de mas ters H50 en haalde terecht de ti tel binnen. Karei van de Gruiter (Dynamica) nam verrassend de titel over bij de masters H60 van Joop Lasseur (Delta Sport). iporO /arba!' Kaysai Bij de vrouwen senioren werden twee vrouwen eerste. Marissa Hopmans (Spado) kwam na zes kilometer als eerste binnen, al lag ze in de wedstrijd ruim ach ter Dominika Vanakova (AV'56) lag. Het mysterie was snel opge lost. Vanakova liep een ronde te veel omdat ze niet naar de finish was gestuurd. De wedstrijdlei der riep beiden uit tot winnaar. In de crosscompetitie werd Vanakova tweede achter Arijo- lie Engels (Haag Atletiek). Sjaan Maartense (AV'56) was to taal verrast door het behalen van de crosstitel bij de Masters D35: „Wie had ooit gedacht dat ik de titel dit jaar zou winnen." Het was een nipte zege. Favorie te Ingrid Ysebaert (RKHAV) haalde hetzelfde aantal punten van 813. In dat geval is de laat ste onderlinge confrontatie be palend. Die won Maartense over tuigend nadat Ysebaert op het zware parcours volledig instort te en derde werd. Een bittere pil voor de voormalig Nederlands marathonkampioene uit Hulst, die onbedreigd de titel leek te pakken. Dochter Sara hield de familie-eer hoog en pakte de ti tel bij de meisjes pupillen Al. Kevin de Pagter was ongenaak baar bij de jongens A en liep na het behalen van de titel de laat ste twee wedstrijden bij de se nioren, waar hij twee keer derde werd. Niek den Exter (Schelde- sport) won zevenmaal op rij bij de jongens C en hield daarmee Stefan Schoenmaker (Dynami ca) achter zich. Milan Roelofs zag in Vlissingen, bij afwezig heid van Tommy Staal, zijn kans schoon bij de jongens D de zege te grijpen. Staal had de ti tel binnen na vijf zeges, Roelofs werd tweede in de eindstand. Esther Platteeuw (Scheldesport) liep in de Kustcross bij de meis jes C bijna haar zevende zege mis omdat ze lopend zonder startnummer bij aankomst een verkeerd nummer doorgaf aan de jury. De misser werd snel ge repareerd, voor de zevende keer was de hoogste trede van het ere podium voor haar. IEN HAAG - Judoka's Sam en ess van 't Westende zijn giste ren districtskampioen geworden an Zuid-Holland in de catego- tot 17 jaar. Broer en zus heb- :n zich daardoor gekwalifi- ecrd voor het NK voor aspriran- ra, zaterdag in Drachten. (12) verraste iedereen, naar zeker ook zichzelf met aar gouden plak in de klasse ot 48 kilogram. De Vlissingse ;omt namelijk net terug van een ware schouderblessure. Haar wee jaar oudere broer was al fa- oriet in de klasse tot 50 kilo en laakte het waar. Ondanks de druk won hij al zijn partijen. i! I0ES - In de TSI-hal in Goes rerd gisteren de zevende editie an het Lukaart-Nieuwenhuy- en jeugdminitennistoernooi af- siverkt. Ruim 110 jongens en 27wi leisjes tot en met zestien jaar icoliï «amen in het dubbelspel in ac- ieseJ ie. Bovendien werd er geld op- c ihaald voor het goede doel Tennis out of your heart". let was een flinke omschake- aritiw ng voor de jeugdige tennissers, X Fem ip bijna alleen enkeltoernooien BenI. pelen. Het dubbelspel schiet er j, n=: aak bij in. Het grootste jeugd- 32, M? ubbeltoernooi van Zeeland is aarom de ideale mogelijkheid m eens flink aan de specifieke waliteiten die nodig zijn bij et dubbelspel te spijkeren. „Je iet dat veel jeugdspelers tekort- chieten in hun volleys omdat ze weinig dubbelen"geeft orga- isator, en tevens tenhistrainer, ander van Buren aan. „Tijdens competitie wordt er wel ge- iyoi-S ubbeld, maar bij de toernooien iS, 'of.oen ze vaak alleen aan het en- slspel mee." pvallend was dat Niek Her- ius (11) zo wel. in de categorie it en met twaalf als die tot en lyoil et zestien jaar in de finale MailM ond. De tennisser, die tot de ationale top behoorde, maar Jorlopig alleen voor z'n lol ten- ist, was in de jongste categorie >k de beste in de eindstrijd. De Kustcross leverde mooie taferelen op, maar voor de deelnemers ook loodzware kilometers over het strand van Vlissingen. foto Lex de Meester Krabbendijke geniet van bekeravontuur ondanks 7-0-nederlaag bij Kozakken Boys EN HAAG - Het was alweer sn tijd geleden dat Dan Gadzu- c eens een echt lekkere basket- ilwedstrijd afwerkte. De Ne- 'landse center van de Milwau- Bucks speelde tot op heden •'inig én imponeerde zelden. iterdag, in het duel met Atlan- Hawks, speelde hij eindelijk ip- eens een glansrol. Gadzu- kreeg vlak voor tijd nota be- een publiekswissel. Bucks in met 89-99. Gadzuric speel- dit seizoen tot op heden 50 ils, niet een keer startte hij in basis. Gemiddeld kreeg hij ,2 minuten, pakte slechts 3,1 lunds en maakte 5,2 punten. Atlanta plukte Gadzuric za- 11 rebounds, waarvan 7 wallende. Bovendien liet hij punten noteren. Coach Terry totts liet de Hagenaar lang op vloer en gunde hem vervol- !ns een publiekswissel. GPD door Bauke Boersma WERKENDAM - 'Wie gaan we pakkééén? Kóóózakkééén!' De yell van de naar Werkendam meegereisde Krabbendijke-sup- porters is humoristisch, maar na tuurlijk verre van realistisch. De Bevelandse vierdeklasser kan de hoofdklasser zoals ver wacht geen tegenstand van bete kenis bieden (7-0), maar dat kan de pret zaterdag geen moment drukken. Daarvoor is het avontuur in de vijfde ronde van het bekertoer nooi nu eenmaal te mooi. Wemel- dinge, Kruiningen, Yerseke; al te veel verder dan die plaatsen komt Krabbendijke doorgaans niet. En nu mag de ploeg van trainer Joost van de Griek zo maar naar Werkendam. Met de bus. Om te voetballen op een ac commodatie waar de vierdeklas ser alleen van kan dromen. „Juist het randgebeuren is wat deze trip leuk maakt", zégt aan voerder Joost Polderdijk na af loop van het ongelijke gevecht. „De publiciteit, het aantal toe schouwers, het reizen met cle bus naar een wedstrijd en deze prachtige accommodatie." Robin van Koeveringe is het daar roerend mee eens. „We heb ben behoorlijk veel spelers mee, maar dan nog was er in de kleed kamer alle ruimte", lacht de kleine doelman, terwijl zijn blik vol bewondering door de Wer- kendamse catacomben dwaalt. „Fantastisch, heel bijzonder." Zo bijzonder dat Van Koeverin ge er een gezondheidsrisico voor over heeft om het mee te kunnen maken. „Ik ben al een paar da gen ziek", vertelt de doelman, die er tegen Kozakken Boys zes om de oren krijgt, alvorens zijn broer Ramon hem een kwartier voor tijd vervangt. „Voor een competitieduel zou ik me wel licht afmelden, nu heb ik geen moment overwogen om thuis te blijven. Misschien krijg ik een terugslag, maar dat neem ik dan maar op de koop toe." Tevreden Kan de koortsachtige keeper op zijn ziekbed in elk geval tevre den terugdenken aan een ge slaagd optreden Vanaf de af trap neemt Kozakken Boys het initiatief, maar mede dankzij en kele goede saves van Van Koe veringe valt de openingstreffer van Jeffrey van der Meijden pas fyjumgj ■o Ondanks de onmogelijke missie hadden veel supporters er een busreis voor over om vierdeklasser Krabbendijke in actie te zien tegen foto Hans Kieboom hoofdklasser Kozakken Boys. na achttien minuten. Weer acht tien minuten later verdubbelt dezelfde speler de marge en Ter- neuzenaar Jean-Philip Becht be paalt de ruststand op 3-0. „Eigenlijk één te veel", stelt Van Koeveringe, die zich de kop goal van Becht aantrekt. „Met 2-0 de rust ingaan, is gevoelsma tig toch een heel stuk beter dan met 3-0, al scheelt het maar één doelpunt. Maar ja, ik ging he laas onder die voorzet door." Na de pauze onderscheidt Van Koeveringe zich weer enkele ma len, al brengen Becht, Arco van Oord en Van der Meijden de stand op 6-0. „Ik voelde het licht langzaam uit gaan", zegt de keeper, die gaandeweg meer slippertjes kent en eenmaal op de bank ziet dat Becht er uit een strafschop 7-0 van maakt. „Dat ik vannacht door mijn ziekte slecht sliep, begon zich te wre ken. Maar keepen tegen een club als Kozakken Boys eist ook meer van je. In de vierde klasse verdedigt iedereen op de man, lekker duidelijk. Maar dat kan nu niet. Zij bewegen zoveel dat wij al snel de kluts kwijtraken. Dan wordt er in coachende zin ook meer van mij gevraagd. Om nog maar te zwijgen van het feit dat zij veel harder schieten." Onderkant lat Hoewel het schot van Danny We ber, halverwege het tweede be drijf, er ook mag zijn. Laat Theo van Houte even eerder al een kans op de eretreffer liggen, We ber teistert de onderkant van de lat boven Kozakken Boys-doel man Patrick Werther. „Dat is ei genlijk het enige wat aan deze dag ontbreekt; een eretreffer", verwoordt trainer Joost van de Griek het heersende gevoel. Misschien was die er wél geko men als Martin Bal mee had ge daan. Maar de goalgetter ont popt zich zaterdag noodgedwon gen tot assistent-leider en sfeer maker omdat hij twee weken te rug een flinke enkelblessure op liep. „Jammer, maar het is niet anders", zegt Bal op de heenreis in alle nuchterheid. Maar halver wege het duel bekruipt de spits toch een licht gevoel van onbe hagen. „Het begint nu toch wel te kriebelen hoor", erkent Bal. „Er ligt ruimte, er moet volgens mij wat mogelijk zijn. En dan denk je stiekem: wat als ik wel had kunnen spelen?" Dan had hij misschien meer lol gehad dan Joost Polderdijk. „Puur voetballend gezien vind ik zo'n wedstrijd, zeker als ik over de eerste helft praat, hele maal geen pretje", stelt de aan voerder. „Het is onrustig, een kwestie van lange ballen in een niemandsland trappen. Leer zaam? Nou, misschien als je er vanaf de tribune naar kan kij ken. Maar in het veld is het voor al een kwestie van overleven." Buiten het veld trouwens ook. Wentelen de bobo's van Krab bendijke zich voor het duel en in de rust nog enigszins in alle pracht en praal in de bestuurs kamer en sponsorruimte, na af loop houden ze het vlot voor ge zien. Simpelweg een tikkeltje te veel kouwe kak voor eenvoudige Bevelandse mannen, die zich lie ver in de kantine verschansen. Daar regeert de geur van bier. ZIERIKZEE - PWG 's-Graveripolder en GZC plaatsten zich in Zierikzee voor de finale van de Zeeuwse dambe ker. Het viertal van PWG had de handen vol aan Middel burg. Martijn Rentmeester kon de defensie van Jaap de Jonge niet slopen en Jaap Veerhoek won ondanks groot voordeel niet van Jan Moens. Toen Johnny de Leeuw ver loor van Daaf Kasse hing een sensatie in de lucht, maar dankzij de zege van Arjo Kousemaker op Piet Nieuwën- huijzen sleepte PWG er een barrage uit. Daarin waren de uitslagen identiek aan die in het reguliere duel. Kousema kers zege aan het eerste bord bracht zodoende de beslis sing in het voordeel van het Zuid-Bevelandse viertal. GZC speelt maandag 27 maart in Gapinge de finale tegen PWG. Het viertal won met 6-2 van PWG 's-Gravenpolder 4, dat in het vierde speeluur moest buigen. Na een verras send gelijkspel in de partij tussen Kees Rijk en Rinus van de Plasse werd het 2-2 toen Cor Boot en Sicco Talsma de vrede tekenden. Daarna maakte GZC geen fouten meer. Aart Walraven versloeg Jeanine van der Horst en Jos de Wild won van de jonge Paulan van Nes. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg 2 wonnen met 10-0 van Smash'76. In een eenzijdig duel kwamen de zeges van Thomas Groenewoud, Jeroen Louws en invaller Koen de Vries nooit in gevaar. Door de ze monsterscore meldde TTCM 2 zich aan de kop van de ranglijst in de Hoofdklasse A. Hotak'68 2 volgt op één punt. Belcrum 3 heeft zeven punten achterstand, maar nog een wedstrijd tegoed. Voor Smash'76 kwam de neder laag slecht uit. Het Thoolse team had enkele punten mee moeten snoepen om van de laatste plaats af te komen. ZIERIKZEE - Joey Grochal is winnaar geworden van het open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duive- land. Met tien punten uit elf duels bleef hij Jan de Korte en Alex Jonkheer voor. Jan de Korte kende een daverende start van vier punten uit evenveel wedstrijden, waarmee hij aan kop stond. Daarna streefde Goesenaar Joey Gro chal hem voorbij. Eerst speelde De Korte remise tegen Alex Jonkheer, vervolgens verloor hij van de latere win naar. Grochal had alleen met Alex Jonkheer het punt ge deeld en kon door een remise in de laatste ronde tegen clubgenoot Joey van de Braak de eindzege veiligstellen. GRONINGEN - Patrick Goverse is in Groningen negen tiende geworden bij het NK neo-senioren. De schaatser uit Kapelle werd op de 500 meter 23e in 40,64 en op de 3000 meter dertiende in 4.05,35. Daardoor plaatste hij zich niet voor de slotafstand, de 5000 meter. Gisteren res tte hem de 1500 meter. Die sloot Goverse af met de twin tigste plaats in 1.58,67. Eindwinnaar werd Rhian Ket. Erwin Mesu werd zaterdag bij de Cl-rijders zesde in de fi nale van de baancompetitie in Breda. Daardoor werd de marathonschaatser uit Middelburg zevende in het eind klassement. Maarten Janse jr. (Wolphaartsdijk) bekleedt daarin de elfde plek, Patrick Goverse (Kapelle) eindigde als zestiende. Bij de C2-rijders werd Niels Mesu uit Mid delburg vierde en Olivier. Goud uit Waarde zesde. Zij ein digden daardoor respectievelijk als zevende en negende. ten maar één doelpunt verschil. Scores All Ready: Dennis Voshart en Remy Quist 4, Anoulc van Tig- gelhoven 2, Manon Torensma, Henk de Graaf, Maunce Brul, Luuk van Eijken, Esther Snoek, Desiree Voshart, Given Noteboom en Bram Bolle. Korbis-TOP 13-10: De eerste twintig minuten van TOP waren goed, daarna liet de ploeg het af weten. De Arnemuidse tweede klasser kwam nog met 6-8 voor, maar miste toen een strafworp. Daardoor laaide het vuur bij Korbis op. Bij rust stond TOP met 9-8 achter. Na rust hep Kor bis uit tot drie punten en gaf die marge niet meer weg. Scores TOP: Hannuël Kramer 4, Jantine Meulmeester en Jan-Wil lem Poortvliet 2, Corola Meulmees ter en Petra de Ridder. Net als in de bus, die om half zes de thuisreis aanvaardt. En hoe dichterbij Krabbendijke komt, des te uitbundiger wordt de stemming. Met elftalleider Foort de Schipper als gangma ker galmen klassiekers als You' 11 never walk alone en Take me home country road door de bus. Zelfs 'het hondje van de bakker' passeert de revue. En het uitblijven van de eretref fer? Ach, dat lijkt al lang en breed weer vergeten. Kozakken Boys-Krabbendijke 7-0 (3-0). 18. Jeffrey van der Meijden 1-0, 36. Jeffrey van der Meijden 2-0, 43. Jean-Philip Becht 3-0, 56. Jean-Philip Becht 4-0, 67. Arco van Oord 5-0, 69. Jeffrey van der Meijden 6-0, 84. Jean-Philip Becht 7-0 (strafschop). Scheidsrechter C. Sprong (Ammerzoden). Aantal toeschouwers: 350. Krabbendijke: Robin van Koe veringe (74. Ramon van Koeverin ge); Steven Constandse, Joost Pol derdijk, Peter Polderdijk, Pieter Zandee; Theo van Houte (67. Wim- Jan van 't Leven, Marcel Moer land, Johan Pekaar, Ruud Lagen dijk; Danny Weber, Robert van de Vreede (60. Thomas Mattheijer). door Pieter van Klinken GOES - Voor de Zeeuwse korf balteams was het zaterdag de dag van de handhavingen. Over- gangsklasser Fortis en eerste klassers Swift en Tjoba kunnen niet meer degraderen. In de tweede klasse moet TOP nog al le zeilen bijzetten omdat de ploeg weer verloor. In de derde klasse lonkt een beslissingsduel voor Atlas en Stormvogels. KCC-Fortis 12-6: Fortis hoorde ongeveer anderhalf uur voor het duel dat de ploeg veilig was door puntenverlies van de con currentie speelde daardoor tam. Bij rust was het 7-4 en in de slot fase maakte KCC het af door in de laatste drie minuten nog drie keer te scoren. Scores Fortis: Elze Blankenburgh 3, Marieke de Rijke, Chaïm Koole en Jacob van Maurïk. Swift-Tempo 19-18: Swift speel de zich veilig en wil nu tweede worden. In de eerste helft kwa men de Middelburgers niet ven der dan een voorsprong van een punt. Na rust speelde Tempo sta- tischer en Swift kwam op drie punten voorsprong: 19-16. Vol komen onnodig werd het weer spannend, maar Tempo kwam niet verder dan tot op een punt. Scores Swift: Richard Geldof 6, Ivo de Hond en Roel Klootwijk 4, Paul van den Berg en Mabel van de Velde 2, Eefje van den Berg. Tjoba-Ondo (G) 21-16: Nadat Tjoba vlak voor rust een kleine voorsprong (11-9) pakte, nam de eersteklasser uit 's-Heer Hen drikskinderen het duel in han den. Na rust liep Tjoba vlot uit naar 19-11. Door de zege is de ploeg van trainer Ko Crucq vei lig. Met nog één speelronde kan Tjoba niet meer op één van de laatste twee plekken komen. Scores Tjoba: Pieter Potter 5, San- der Harinck 4, Jojanneke Fokke 3, Kim Hollestelle, Marcel de Dreu, Eric van Zon 2, Esther van Boven, Petra Rijn, Robert van Schaik. All Ready-Sagitta 18-19: Nadat All Ready vorige week al promo veerde omdat de ploeg zeker was van de tweede plaats in de tweede klasse, deed het duel van zaterdag er niet echt meer toe. Toch gaven de Zierikzeeën- aars de kampioen goed partij en daardoor was er na zestig minu- Atlas-Ondo 9-16: Ondo uit Sint Laurens liep direct weg bij At las uit Ritthem. De ruststand was al 3-8. Ondo zette de At las-verdediging klem, speelde aanvallend goed en liep daar door uit naar 3-13. Daarna kwam Atlas ietwat terug omdat Ondo de zege al binnen had. Voor Atlas rest een beslissings duel om degradatie als Stormvo gels volgende week verliest. Maar in deze vorm zal Atlas dan weinig kans hebben, denkt trai ner Hans de Meij. Scores Atlas: Michel Wezemer 3, André Polfliet 2, Martij Osté, Rob de Pagter, Anneke de Visser en El len de Pagter. Scores Ondo: Sandra van der Broek en Wim Allaard 3, Renee Groenleer, Sanne Platzbeecker, Bas de Pagter en Bram Nieuwen- huizen 2, Joris Hoogwerf en Anne- lie Wisse. Stormvogels-Seolto 9-9: Storm vogels pakte de laatste strohalm in de strijd tegen degradatie. Door het gelijkspel tegen Seolto heeft de ploeg volgende week te gen Ondo aan een punt genoeg. Bij Seolto is die druk eraf en daardoor speelde de ploeg niet goed. Veel strijd in een kwalita tief magere wedstrijd. Het ver schil werd nooit groter dan een punt. Seolto stond steeds voor. maar in de laatste minuut maak te Stormvogels de gelijkmaker. Scores Stormvogels: Jan Theune, Marianne Verhulst en Arjen Schoe 2, Arno Sanderse, Linda de Witte en Suzan Ollefers. Scores Seolto: Rob Harthoorn 4, Anja Ovaa 2, Remy Schuuring, Koen Harthoorn, Kristy Schipper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23