Willeboordse loopt brons mis Verliezen van Anky geen schande PZC Van Dijk verovert goud in Hamburg Michaud sluit af in stijl Stepanek geeft Rochus pak slaag Vriezema verwijst judoka naar vijfde plek 21 Ward nu geen goudhaantje bij indoorwedstrijd Ben Schroder gedeeld tweede Zweistra achtste, Nijpjes op dertiende plek Okken naar Moskou Jaar voorwaardelijk atletiektrainer Henin verslaat Sjarapova in finale Agassi laat gravelseizoen schieten Timman speelt tweekamp dee GOES/HAMBURG - Judoka Eli sabeth Willeboordse (27) was gisteren allerminst te spreken over haar optreden in Hamburg, j,. waar ze zaterdag tijdens de Su- f per Worldcup uitgerekend door Danielle Vriezema naar de vijf de plaats werd verwezen. „Ik heb niet goed gejudood. Ik ben i jblij dat ik voor het EK nog één toernooi heb, in Rome. Daar moet ik weer laten zien wat ik kan." It B Klot strt ma h n a "('l'i Medt arbi maandag 27 februari 2006 joor Roeland van Vliet low Mei De uit Middelburg afkomstige sportster maakte twee weken ge len indruk met haar bronzen medaille op de Super Worldcup in Parijs, het officieuze WK. Maar in Hamburg, op een bijna net zo sterk bezet toernooi, kon ¥7 ze die goede lijn niet doorzetten. w\ „Alleen in de eerste partij was "ied. Daarna was het alle- een stuk minder dan in Pa trijs", vertelde de studente ge- j ïeeskunde, die uitkomt in de klasse -63. Toch haalde ze wel weer, net als in de Franse hoofdstad, de halve finales. Na overwinningen op de Russin Liubov Belskaia (eerste ronde), de Oostenrijkse Hilde Drexler (tweede ronde) en de Koreaanse Ju-young Kong (kwartfinale) stuitte ze daarin op de Sloveense Urksa Zolnir. Een oude bekende. Wille boordse kwam haar vorig onder meer tegen in de finale van de Worldcup van Sofia. Toen won de Zeeuwse, nu leed ze een dui delijke nederlaag. Willeboordse: „Het domme aan die halve finale was dat ik al meteen tegen een straf je aan liep. Daardoor kon zij het initia tief aan mij laten en zelf de boot afhouden. Zij houdt ervan om af stand te houden en toe te slaan als de ander aanvalt. En daar slaagde ze nu heel goed in. Zo goed zelfs dat op een gegeven moment het hele scorebord vol stond. Maar als ik niet tegen die koka1 aangelopen was, had ik het zo net nog niet geweten. Ik vind ook echt dat ik die finale had moeten halen." Nu restte echter de strijd om het van onze sportredactie ,c gl HAMBURG - Judoka Bryan van Dijk heeft zaterdag het hoog aangeschreven toernooi van Hamburg in de klasse -73 op naam geschreven. Hij ver- g in de finale van de Super Worldcup Rasoel Bokjev uit Tadzjikistan. Henry Schoeman veroverde in dezelfde klasse het irons. leervoudig nationaal kam pioen Van Dijk en Schoeman, He huidige nummer vijf van Eu ropa, zijn dit seizoen met elkaar verwikkeld in een strijd om een ticket voor de Europese kam pioenschappen in mei. Bryan van Dijk getuigde met zijn eind zege in Hamburg van kam- pioensvorm. Claudia Zwiers viel, net als Eli sabeth Willeboordse, buiten de prijzen. De 32-jarige Haarlem se, die na de Europese kam pioenschappen in mei een punt zet achter haar loopbaan, ver loor in de strijd om brons iri de klasse -78 van de Japanse Ho- rie. ANP brons. Tegen de Amersfoortse Daniëlle Vriezema, die in de tweede ronde een nederlaag had geleden en via de herkansingen een opmars had gemaakt. Wat in Parijs niet gebeurde - toen verloor Vriezema de finale van de herkansingen en kwam het net niet tot een Nederlands ge vecht - voltrok zich in Ham burg dus wel. En was Wille boordse haar rivale eerder dit jaar de baas tijdens het NK voor clubteams, zaterdag waren de rollen omgedraaid. In de reguliere speeltijd (vijf mi nuten) kwam geen van beiden tot een score. En ook in de vol gende vijf minuten, waarin het ging om een zogenoemde golden score, verdiende Willeboordse noch Vriezema een puntje. Van daar dat het aan de drie arbiters was om te beslissen wie het brons verdiende. „Twee van hen wezen Daniëlle aan als winnares, eentje koos voor mij", zei Willeboordse, die daardoor de partij verloor. „Ik geloof dat niet iedereen in de hal het met die beslissing eens was. Goed, zij had wel de mees te bijna-scores, maar ik was aan vallender. Daniëlle was heel af wachtend, ze deed er alles aan om niet op haar rug te belanden. Tja, dan is het aan de scheids rechters om te oordelen wat ze belangrijker vinden... Maar na tuurlijk had ik het zelf al eerder moeten afmaken." Na haar toernooi in Parijs was -Willeboordse opgelaten. Het was haar beste prestatie sinds het veroveren van de Europese titel. „Nu ben ik duidelijk min der euforisch", bekende ze. „Een vijfde plaats in Hamburg isniet genoeg." Over een maand volgt de World cup in Rome, in mei is het Euro pees kampioenschap in het Fin se Tampere. Dat Vriezema in Hamburg boven Willeboordse eindigde, heeft op haar selectie vóór die titelstrijd geen invloed. UTRECHT - Cedric Michaud heeft de strijd om de KNSB/Essent marathonbeker in stijl afgesloten. De Fransman won gisteren in Utrecht de zestien de en laatste wedstrijd van de cyclus door in de sprint Bert Jan van der Veen en Henk Angenent te verslaan. Michaud had zich eerder al verzekerd van de eind zege. foto Michael Kooren/ANP vest IVJ'lGOES - Daniel Ward heeft één [ouden plak gepakt tijdens re- nanü gionale studentenkampioen- :tkaP! schappen in Houston, maar niet een individueel onderdeel. i'/Dek Als slotloper op de 4x400 meter 'VZf- passeerde hij zaterdag als eerste de meet, op de 200 en 400 meter en t moest hij anderen voor laten, is h atan^De 22-jarige Ward, afkomstig uit Hulst en studerend in het Uittf Texaanse El Paso, was vorig -DeH ïaai me* ziïn universiteitsteam 9, Bi ingedeeld in de Western Athle- -NeJ lies Conference. Toen liep hij tij- "Q..': lens de indoorkampioenschap pen daarvan naar drie eerste n w plaatsen: op de 200 meter, de 100 meter en de 4x100 meter. Maar dat zat er in de Conferen- longf te USA, de andere 'regio' waar- in de Zeeuws-Vlaming nu zijn MO wedstrijden afwerkt, niet in. Mi'a Ward kwam zaterdag wel drie 5Q teer op het podium, maar werd liet het goudhaantje van vorig aar. Voornamelijk doordat hij amelijk ver van zijn persoonlij- 3, W te records verwijderd bleef. d;0"- Op de 200 meter eindigde Ward lis derde, in 21,67. Het verschil 17 met de winnaar bedroeg 0,32. In Ie finale van de 400 meter, zijn avoriete onderdeel, klokte hij 17,98, waarmee hij tweede werd 2-W m op de nummer één meer dan fen halve seconde toegaf. J] de estafette haalde Daniel ard revanche op concurrent éders Carey LaCour, die voor de u- Kuip iiversiteit van Houston de 200 (Vhs 11 ^0 meter had gewonnen. Bei- cht I fe atleten waren slotloper op de redai 4x400 meter en vlak voor de 1 Sen -lmsh lag LaCour nog voor. Maar Ward ging hem in de laat ste meters voorbij: 3.15,89 om 3.16,05. kg): Laurens van Lieren mist nationale dressuurtitel op een haar Liefhebbers van human interest hebben Laurens van Lieren de laatste dagen op de voet kunnen volgen. Vorige week zon dag werd de dressuurruiter uit Schore in De Telegraaf aan de tand gevoeld door Beertje van Beers en donderdag was hij te gast in het tv-programma RTL Boule vard. Je zou bijna denken dat Van Lieren (24) zich in de wereld van de bekende Ne derlanders heeft gestort, maar niets is minder waar. Hij is met zijn paard Hexa gons Ollright in alle stilte bezig met iets dat heel saai lijkt: het perfectioneren van eenvoudige dingen. door Koen de Vries ROOSENDAAL - Tijdens de eerste proef van het indoor-NK, zaterdag in manege Den Goubergh in Roosendaal, viel het al op. Laurens van Lieren en Hexagons Oll right gingen heel soepel door de ring. Nergens een storinkje of een aarzeling, het leek wel of paard en ruiter een ont spannen tochtje door de natuur maakten. Een dag later bij de kiir op muziek was het net iets minder, waardoor Van Lie ren zijn vorig jaar veroverde titel aan An ky van Grunsven kwijtraakte. In de topsport gaat weinig vanzelf. Het optreden van zaterdag van Van Lieren en Hexagons Ollright was het resultaat van enkele weken schaven en schuren bij bondscoach Sjef Janssen. In Erp is hij niet de Robbie Williams van de dressuur (De Telegraaf), of de jonge 'dekhengst die het imago van zijn sport wil opvijzelen (RTL Boulevard). Hij lijkt eerder op de arbeider die aan de lopende band steeds hetzelfde product voor-bij ziet komen. Van Lieren en Janssen zijn bezig de punt jes op de i te zetten. De simpelste onder delen van de dressuursport worden her haald en herhaald tot het absoluut niet beter kan. Het lijkt saai, maar dat is het niet, vindt Van Lieren. „Het gaat om het perfectioneren en dat is verschrikkelijk moeilijk. Het is juist uitdagend om de kleine dingetjes te verbeteren, ze zo uit te voeren dat het lijkt alsof het heel sim pel is. Je moet hele hoge eisen stellen aan jezelf en aan je paard." Voor Sjef Janssen, echtgenoot van 's we relds beste dressuurruiter allertijden An ky van Grunsven, is het werken aan de basis het mooiste dat er is: „Dit is juist gruwelijk interessant. Het is het werk 1 BREMEN - Ben Schroder is gis- 1191 'eren in de Grote Prijs van Bre ien op de gedeelde tweede plaats geëindigd, samen met de Zweed Rolf-Göran Bengtsson. Ge Twentse springruiter maak- 'c met Eucommerce Rome ook in de barrage geen fouten, maar ersepi P Was sne^ genoeg om nbos twintigjarige Duitser Philipp Weishaupt van de hoofdprijs af Ie houden. Schroder kwam ruim (Bra anderhalve seconde tekort. Zijn broer Gerco werd met Eu- 'Om )Ud,i ^commerce Acapulco zevende, it. D: ANP 03Ö3 ROOSENDAAL - Thamar Zweistra en Jessica Nijpjes hebben op het NK dressuur lichte toer goed gepres teerd. De ruiters van stal Hexagon uit Schore eindigden respectievelijk als achtste en dertiende in het eind klassement. Zweistra en Nijpjes deden het daar mee beter dan verwacht. Nijpjes had zich met de ruin Maquire als twintigste en laatste gekwalificeerd voor de titelstrijd op het op een na hoogste niveau van Nederland. In de proef van vrijdag werd ze 10e, in de kür op muziek van zaterdag vijf tiende en in de afsluitende interme diair I van gisteren veertiende. Tha mar Zweistra had zich met de mer rie Hexagons Roumanda als vijftien de geplaatst voor het NK. In haar drie optredens werd ze achtste, ze vende en achtste. GENT - Amoud Okken is in zijn eerste poging geslaagd. De middenafstandloper plaatste zich gisteren voor de we reldkampioenschappen inclooratletiek in Moskou door op zijn allereerste 800 meter van deze winter onder de limiet te lopen. Okken finishte als vierde in een tijd van 1.48,30, tweetiende onder de limiettijd. De sprinters Guus Hoog moed en Caimin Douglas slaagden er (nog) niet in zich te plaatsen voor het WK, dat 10 maart beginnen. ANP SAN FRANCISCO - Atletiektrainer Remy Korchemny is veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke celstraf. Een rechter in San Francisco achtte hem schuldig aan het ver strekken van doping aan topatleten. De 73-jarige Kor chemny bekende vorig jaar schuld. Hij had twee jaar lang atleten voorzien van steroïde-achtige stoffen die hij kreeg van Victor Conté. De directeur van het laboratoium Balco kreeg onlangs vier maanden gevangenisstraf. Korchemny was trainer van onder anderen de Britse spi'inter Dwain Chambers, die in augustus 2003 werd betrapt op het ge bruik van de chemische anabole steroïde THG. Cham bers' schorsing van twee jaar liep onlangs af. ANP DUBAI - Justine Henin-Hardenne heeft het tennistoer nooi van Dubai op haar naam gebracht. Het was haar der de titel in het Golfstaatje. De Belgische, vierde op de plaatsingslijst, versloeg zaterdag in de finale de iets hoger ingeschatte Maria Sjarapova. Deze achttienjarige Russi sche kon in de eerste set nog behoorlijk tegenstand bie den, maar was in de tweede kansloos: 7-5 6-2. De Chileen Nicolas Massu won op dezelfde dag het tennis toernooi in het Braziliaanse Costa do Sauipe. In de finale rekende de als zesde geplaatste speler eenvoudig in twee sets af met de Spanjaard Alberto Martin: 6-3 6-4. ANP DUBAI - Andre Agassi komt dit seizoen niet in actie bij de graveltoernooien. De Amerikaanse tennisser laat de wedstrijden op deze ondergrond schieten om zich volle dig op Wimbledon te kunnen concentreren. „Het is vooral een voorzorgsmaatregel", legde hij aan de vooravond van het toernooi in Dubai uit. „Het graveltennis is de afgelo pen twee jaar een zware belasting geweest voor mijn lichaam. Bovendien denk ik dat ik me niet meer met de specialisten kan meten." Agassi moest vorig jaar wegens acute rugproblemen op het laatste moment afhaken voor Wimbledon. ANP/RTR ALMELO - Oude tijden herleven: Jan Timman en Viktor Kortsjnoi spelen 14 en 15 april in Almelo een tweekamp. De 54-jarige Amsterdammer en de dan 75-jarige Zwitser spelen al ruim drie decennia tegen elkaar, in toernooien maar ook in tweekampen. In Almelo spelen ze de Cogas Energie Tweekamp. Timman speelde vorig jaar ook een match in Overijssel, toen versloeg hij er het talent Daniel Stellwagen met 2,5-1,5. De grootmeesters spelen vier par tijen. Op vrijdag twee van een uur bedenktijd per per soon, zaterdags twee met twee uur per speler. ANP Laurens van Lieren ging zaterdag nog aan de leiding op het NK, maar moest de kop positie gisteren afstaan. foto Thom van Amsterdam van de fijnproever. Het gaat om leren luisteren en voelen. As je het goed doet, krijg je zoveel informatie van je paard dat je weer jaren verder kunt." Natuurlijk De trainingen zijn de opmaat voor een nieuwe stap vooruit, weet Van Lieren: „As de basis goed is, kun je makkelijker werken aan de moeilijke onderdelen. De proef van zaterdag zag er heel natuurlijk uit, maar was nog niet superspectaculair. Dat moet later komen." Dit jaar staan voor Van Lieren belangrij ke evenementen als Indoor Brabant (23-26 maart), de finale van de wereldbe ker in Amsterdam (20-23 april) en de we- reldruiterspelen (het WK) in Aken (20 au- gustus-3 september) op het programma. De buitenwereld verwacht veel van het Zeeuwse talent. Zijn progressie met Hexagons Ollright is enorm en boven dien wordt hij als een van de weinige he teroseksuele mannen tussen het leger vrouwen zo langzamerhand het sekssym- bool van paardenminnend Nederland. Janssen is onder de indruk van de voor uitgang die Van Lieren maakt, maar ver langt ook het een en ander op andere ter reinen. „Laurens werkt keihard en pikt de dingen heel snel op", vindt hij. „Maar of hij een supertalent is, moet de toe komst uitwijzen. Eerst moet blijken of hij met wedstrijdspanning en de druk van buitenaf kan omgaan. Die wordt steeds hoger." In Roosendaal speelden deze factoren geen enkele rol. Hoewel de accommoda tie werd bevolkt door enkele honderden toeschouwei's en een nationale titel op het spel stond, werkte Van Lieren ont spannen zijn programmaatje af. „Voor mij is dit een oefenwedstrijd. Ik wil kij ken of de trainingen effect hebben en of ik klaar ben voor Indoor Brabant", zei hij- Zo dacht Janssen er ook over. Zijn pupil len, onder wie zijn echtgenote Anky van Grunsven, rijden zo veel internationale wedstrijden dat er bijna geen tijd over blijft om de paarden te testen. „Dit mag dan een NK zijn, wij komen vooral om te trainen. Het mes snijdt aan twee kanten. Wij kunnen oefenen, terwijl het publiek zijn idolen kan ontmoeten." Tot die idolen behoort Laurens van Lie ren dus ook. En wat zaterdag mooi was in in Roosendaal: hij versloeg er zijn ei gen idool Anky van Grunsven. Een dag later ging het echter onverwachts mis. Hexagons Ollright was, in paardenter- men, iets te heet. Daardoor ging hij bij de galopwissel om de twee even in de fout. Het verbaasde de ruiter enigszins. „Als je denkt dat je details onder de knie hebt, verwacht je dit niet meer. Gelukkig was dit maar een oefenwedstrijd. Je titel verliezen is niet leuk, maar als je die aan Anky verliest, is het geen schande." Een streaker verrast toernooidirecteur Richard Krajicek (links) en eindwinnaar Radek Stepanek. foto Toussaint Kluiters/ANP door Gertjan van Geen ROTTERDAM - Een finale in slechts 43 minuten en 43 secon den. Het kon er allemaal nog wel bij in Ahoy'. Er was in ieder geval één iemand dolgelukkig na een week vol teleurstellin gen, en dat was de winnaar. Ra- dek Stepanek pakte bij het 33e ABN Amro-toernooi in Rotter dam op 27-jarige leeftijd zijn eerste titel door de Belg Chris- tophe Rochus te slachten: 6-0 6-3. Het was de kortste finale ooit in Rotterdam, de 'bom-finalè' niet meegerekend. In 1984 speelden Ivan Lendl en Jimmy Connors zeven games (6-0 1-0) in 35 mi nuten toen Ahoy' ontruimd werd vanwege een bommelding. De eindstrijd werd nooit uitge speeld. Nu kwam er tenminste nog een winnaar uit. En er was een licht hilarisch moment toen een streaker tijdens de prijsuit reiking bezit nam van het centre court. Stepanek, tijdens de laatste ga mes duidelijk nerveus, ging zelfs uit extase op zijn rug lig gen. Het is ook niet niets om je naam terug te vinden tussen grootheden als Athur Ashe, Jimmy Connors en Roger Fede- rer. „Ik moest eerst drie finales verliezen voor ik er eentje kon winnen", sprak de Tsjech. „Toen ik vanmorgen wakkef werd zei ik tegen mezelf: no way dat je vandaag de trofee niet mee naar huis neemt. Ik voelde me geweldig tijdens het inslaan. Het kon mij niet schelen of het drie kwartier of vijf uur zou du ren." Stepanek werd een verdiende winnaar in Ahoy', dat zo door rampspoed getroffen werd. Na de afzegging van Roger Federer schatte toernooidirecteur Ri chard Krajicek de kans laag in dat er meer toppers zouden afha ken. Maar nadat hij die woor den de donderdag voor het be gin had uitgesproken, regende het ineens afzeggingen van top pers. Als klap op de vuurpijl blesseerde publiekslieveling Raemon Sluiter zich in zijn ope ningspartij. Het zei Krajicek niet veel dat Sa- fin, Nadal en Federer vanaf van daag wel aan de start staan in Dubai. „Ze hebben allemaal de intentie gehad om hier te spe len. In het verleden is het niet ge beurd dat er zo veel afzeggingen waren, dus ik zie het als een inci dent. Blessures en teleurstellin gen horen bij topsport." Het laat onverlet dat hij in maart bij het Masters Series Toernooi van Miami is om te pra ten over wat er de afgelopen twee weken gebeurd is. Rotter dam ontving afgelopen week no ta bene de Award of Excellence van de ATP, omdat Ahoy' de bes te organisatie en uitstraling heeft. Omdat in 2008 de kalen der drastisch wijzigt, het sei zoen wordt een stuk korter dan nu het geval is, wil Krajicek een goede plek op de kalender krij gen. „Er gaat een hoop verande ren, maar we zijn en staan sterk, De ATP ziet het als kracht dat we al 33 jaar dezelfde sponsor hebben. Ik kan nu nog niet in schatten of we in een andei'e week willen of kunnen zitten. Jé moet rekening houden mét Grand Slams, Davis Cup en de toernooien in de Masters Series. Vooralsnog leek deze week ons ideaal, twee weken na de Davis Cup." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21