Verkeer Terneuzen wordt chaos Par ij zenaars betogen tegen antisemitisme PZC Coalitie scoort slecht ondanks campagne Reparatie aangevaren brug over sluizencomplex duurt minstens halfjaar Amalia poseert in sneeuw van Lech Ad van 't Veer krijgt kunstprijs Duur puntenverlies Feyenoord Van Lieren grijpt naast titel 15 en 21 Justitie maakt te weinig gebruik van oorafdruk 1 Praalwagen slipt: twintig gewonden Vlissinger rijdt met twee lekke banden over A58 Zon in heel Europa deels verduisterd op 29 maart Ritsma leidt Oranje 248e jaargang no. 49 maandag 27 februari 2006 los nummer 1,25 ochtend Af en toe zon en overwegend droog. Zwakke tot matige west- tot noordwes tenwind. Maxima 5 graden. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊm PSV op weg naar titel ■i i' In wintersportoord Lech poseerde het kroonprinse lijk paar met kroost giste ren geduldig voor de inter nationale visuele pers. Af en toe werd het ge schreeuw en geroep van de fotografen de tweejarige Amalia te veel en zocht het prinsesje beschut ting bij haar ouders. Scheidend directeur Ad van 't Veer van Nieuwe Muziek Zeeland, tegenwoordig Muziekpodium Zeeland genoemd, heeft zaterdagmiddag in het provinciehuis in Middelburg de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Wetenschap pen gekregen. Commissaris van de koningin Wim *6 O) van Gelder noemde Van 't Veer 'een pionier'. Feyenoord zag de achterstand op koploper PSV gisteren oplopen tot zeven punten. De Rotterdammers kwamen in en tegen Groningen niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Het doelpunt van Feyenoord kwam op naam van Pierre van Hooijdonk, die daarmee voor het r*#, y 'p eerst scoorde sinds zijn overgang van NAC. Dressuurruiter Laurens van Lieren heeft op het Ne derlands indoorkampioen schap dressuur zijn titel niet geprolongeerd. Hij stond na de eerste dag nog eerste, maar zag Anky van Grunsven gisteren de kop positie overnemen. Varia: 2; Binnenland: 3; Gezondheid: 4; Buitenland: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11,13 en 14; Sport: 15, 16, 17, 18,19, 20, 21, 22, 23 en 24 BORNE - De Nederlandse poli- lie moet in rechercheonderzoe ken vaker gebruik maken van oorafdrukken. Die laten daders achter op de plaats van het de lict terwijl ze luisteren aan ra men of deuren. Net als bij vingerafdrukken zijn uk 'oorsporen' met poeder te trace ren. Software kan ze koppelen met bestanden in een databank. Dr. Lynn Meijerman (36), recen telijk op dit onderwerp gepromo veerd aan de Universiteit van Leiden, ziet louter pluspunten aan het gebruik van 'oren'. „Met oorsporen valt stukken minder Ie rommelen dan met vingeraf- drukken of DNA-sporen", zegt de kersverse doctor, die bij het :a» Nederlands Forensisch Instituut Den Haag gaat werken. Vin gerafdrukken en DNA-sporen zijn relatief simpel te vervalsen; met sigarettenpeuken en sper ma van anderen, uit gebruikte condooms, leggen daders soms w dwaalsporen. Meijerman denkt za bi liet dat een oorafdruk ooit het Schï benige bewijs kan vormen, zoals lat in 2004 in een Engelse I pioordzaak gebeurde. „Maar _J «en oorafdruk is wel een prima begin voor een rëcherche-onder- Zes zoek.GPD M door Wout Bareman TERNEUZEN - Het wegver keer in Zeeuws-Vlaanderen moet de komende zes maan den rekening houden met fi les en ernstige vertraging bij het passeren van het slui zencomplex in Terneuzen. Volgens Rijkswaterstaat het herstel van de noordbrug van de zeesluis, die zaterdag werd geramd door een ro-ro-schip, min stens een half jaar duren. Rijkswaterstaat probeert de hin der voor het verkeer zo veel mo- c te beperken. Tijdens de ochtend- en avondspits blijft de zuidbrug open voor wegverkeer. Doorgaand verkeer wordt op di verse plekken verwezen naar de alternatieve route via de kanaal bij Sluiskil. Nu al staat vast" dat de economische schade door het oponthoud in de tiental len miljoenen euro's loopt. Het ro-ro-schip Tor Flandria van de Tor Line, die een lijn dienst tussen Göteburg en Gent onderhoudt, ramde de noord- g zaterdag rond half twaalf het invaren van de sluis. Daarbij raakte de 44-jarige Zweedse kapiteinzwaarge wond. De kapitein stond op de ischeepsbrug om met een hand set het schip de sluis in te ma noeuvreren, Vermoedelijk werd het schip door een zware wind- tegen de brug aangedrukt. |De scheepsbrug raakte zwaar be schadigd en ook benedendeks De Tor Flandria kreeg tegen vijf uur 's middags toestemming de reis naar Gent te vervolgen. Dui kers inspecteerden eerst nog de sluisbodem en zagen dat er geen afgebroken stukken staal waren achtergebleven. Het schip arri veerde omstreeks half acht in het Mercatordok in Gent. Zaterdag en gisteren ontston den al direct files voor de open staande zuidbrug. De verwach ting is dat er vandaag en de ko mende maanden, zeker in de ochtend- en avondspits, een ver keerschaos ontstaat. De scheepvaart van en naar Gent lag zaterdag van half twaalf tot half zes stil. Slechts een handvol schepen liep daar door vertraging op. De schade aan de brug, die uit het lood staat, wordt geschat op ettelijke miljoenen euro's. Voor Rijkswaterstaat herhaalt zich de geschiedenis. In 1978 en 1982 ramden achtereenvolgens de autocarriers Blue Hawk en Maple Ace de tweesluisbrug gen. Ook toen leidde dat tot ern stige verkeersproblemen, die meer dan een half jaar aanhiel den. pagina 9 reparatie brug is miljoenenkius Duitsland 2. Verenigde Staten 3 Oostenrijk t Rusland 5 Canada 3- Zweden p Zuid-Korea 8. Zwitserland 3- Italië Frankrijk Nederland 12-Estland '3. Noorwegen t China rk,f 4 Tsjechië n «.Kroatië wer "Australië aarV "Japan njfl' 13. Finland 13. Polen mdü!l- Bulgarije Groot-Brittannië Slowakije Wit-Rusland IQ0' 23. Oekraïne 12 3 K. Letland Goud Zilver Brons 11 12 6 9 9 7 9 7 7 8 6 8 7 10 7 7 2 5 6 3 2 5 4 5 5 0 6 3 2 4 3 2 4 3 0 0 2 8 9 2 4 5 1 2 1 1 2 0 1 0 1 1 0 0 0 6 3 0 1 1 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 0 2 0 0 1 liep de Tor Flandria (33.652 brt) flinke schade op. De kapitein raakte bekneld en moest door de brandweer wor den bevrijd. Hij werd met een heupfractuur, gebroken ribben en inwendige bloedingen overge bracht naar streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. De stuurhut waar de kapitein in zat, werd vol geraakt. De kapitein raakte zwaargewond. foto Camile Schelstraete door Frank Hendrickx DEN HAAG - Na weken van campagne voeren voor de ge meenteraadsverkiezingen op 7 maart blijven de peilingen on verminderd slecht voor de drie regeringspartijen. Bij het CDA en de WD zit er ondanks de ver kiezingsoptredens van bijna alle ministers amper beweging in de aanhang. D66 staat op verlies. In de gisteren gepubliceerde pei lingen van Maurice de Hond staan de drie linkse oppositie partijen op een meerderheid van 76 zetels (één meer dan de helft). De coalitiepartijen staan op 60 zetels. De peilingen van TNS Nipo voorspellen nagenoeg dezelfde uitslag. Het is vooral dankzij het verval van de lokale partijen dat de re geringspartijen voor de gemeen teraadsverkiezingen niet hoeven te wanhopen. Vier jaar geleden stemden drie van elke tien Ne derlanders op een lokale partij. Dit keer is dat volgens de peilin gen een stuk minder: circa 25 procent van de kiezers. Bijna al le landelijke partijen zullen pro fiteren van de neergang van de lokalen. Het CDA en de WD zullen het daardoor volgens de onderzoekers op 7 maart waar schijnlijk iets beter doen dan vier jaar geleden. Alleen D66 weet amper te profiteren. De WD-ministers bezoeken de ze week bijna dagelijks een poli tieke bijeenkomst. Ook zal Van Aartsen met WD-coryfee Hans Wiegel optreden. Bij het CDA weet vooral minister Donner van Justitie aandacht te trekken met een anti-drugsrap. Pv- dA-leider Wouter Bos doet deze week nog tien steden aan. Ook zal hij bijna iedere dag in een tv-programma zitten, soms meerdere keren per dag. GPD pagina 3 PvdA en VVD botsen rapper in driedelig pak van onze redactie buitenland PARIJS - Tienduizenden men sen zijn gistermiddag in Parijs de straat op gegaan om hun af schuw te uiten over de recente gruwelijke moord op de 23-jari- ge joodse Parijzenaar Ilan Hali- mi. Onder de betogers waren minis ter van Binnenlandse Zaken Sar- door Wim Meyboom DE BILT - In heel Europa is op woensdag 29 maart een gedeelte lijke zonsverduistering te zien. In delen van Afrika en Azië en een smal gebied tussen Kreta en Cyprus en boven Turkije en Ge orgië is de zonsverduistering to taal. Het KNMI meldde gisteren dat de gedeeltelijke zonsverduiste- MARKT INDERSDORF - Zeker twintig mensen zijn gisteren tij dens de carnavalsviering in het Beierse dorp Markt Indersdorf gewond geraakt door een onge val met een praalwagen. De wagen slipte op een gladde weg waardoor de feestvierders van de wagen werden geslin gerd. Een van de gewonden is er ernstig aan toe. ANP/AFP kozy en kardinaal Lustiger, de vroegere aartsbisschop van de Franse hoofdstad. De mars was een initiatief van organisaties tegen racisme en an tisemitisme. Halimi werd 13 februari sterven de aan zijn verwondingen aange troffen langs een spoorlijn in een Parijse voorstad. Hij werd 21 januari meegelokt door een jonge vrouw, ontvoerd ring in ons land om 11.47 uur be gint. Op het hoogtepunt, rond 12.40 uur, is een derde van de zon door de maan bedekt. Om 13.33 uur is de verduistering hier voorbij. In het zuidoostelijke deel van Europa zijn de klimatologische omstandigheden gunstig, zodat de kans groot is dat de zonsver duistering daar goed te zien is. De centrale baan van de totale verduistering, 189 kilometer breed, begint om 10.35 uur onze tijd in het uiterste noordoosten van Brazilië. Na de oversteek van de Atlantische Oceaan ver volgt de diagonaal door Afrika over Ghana, Togo, Benin, Nige- ria, Niger, Tsjaad, Libië en het uiterste noordwesten van Egyp te. De duistere lijn loopt vervol gens over de Middellandse Zee tussen Kreta en Cyprus door naar Turkije, Georgië en Ka- zachstan en eindigt om 13.47 uur aan de grens tussen Rusland en Mongolië. De laatste gedeeltelijke zonsver duistering in Nederland was be gin oktober vorig jaar. ANP en wekenlang door een bende jonge misdadigers gemarteld. De hoofdverdachte in deze zaak is aangehouden in het Afrikaan se Ivoorkust. Parijs heeft om zijn uitlevering gevraagd. De man ontkent dat antisemitisme een rol heeft ge speeld. De politie heeft gezegd dat de bende ook niet-joodse burgers heeft ontvoerd of wilde ontvoeren dan wel afpersen. De Franse politie verrichtte tot dusver zeventien arrestaties. De bende bestond uit personen van verschillende etnische en reli gieuze achtergrond. ANP/AFP 'S-HEER ARENDSKERKE - Met twee lekke banden, een flin ke slok op, zonder rijbewijs én met harddrugs in de auto is in de nacht van zaterdag op zon dag tegen half vijf een 26-jarige Vlissinger aangehouden op Rijksweg A58 ter hoogte van 's-Heer Arendskerke. Volgens de politie reed de auto op de velgen en veroorzaakte de ze flink wat rook op de weg. Zowel de auto (van een bekende van de man) als de harddrugs zijn in beslag genomen. Schade aan het wegdek van de A58 door het rijden met twee lekke ban den zal op de Vlissinger worden verhaald. De man verklaarde dat hij wel moest doorrijden, omdat hij maar één reservewiel had. Al drie keer eerder is de Vlissinger bekeurd voor het rij den zonder rijbewijs. TURIJN - Rintje Ritsma nam gisteravond afscheid van de Olympi sche Spelen als vlaggendrager. De Nederlandse schaatser, die in Tu rijn deelnam aan zijn vijfde Winterspelen, ging de Nederlandse ploeg voor tijdens de sluitingsceremonie van de twintigste Winter spelen. Geruchten als zou Ritsma over vier jaar als bobsleeër naar de Spelen van Vancouver gaan, ontzenuwde hij. „Ik heb niet de am bitie een bobsleecarrière na te streven." foto Olaf Kraak/ANP Advertentie ipast (bankrekeningnummer Kijk op www. pzcnl/abonneren. bel gratis T0 - 0231231 ol stuur deze bon naar. PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes O Noteert u mij van 5 weken Vuui -c it.» Ik geel daarbij eenmalig toeslemming i proefabonnemen piueidumineimait yc<>ou. O Noteert u mij voor een vast abonnemen De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: - CD per maand met automatische incasso 20.55)* CJ per kwartaal met automatische incasso l€ 59.751*. CJ per jaar met automalrsche incasso 229.201* met gratis PZC-paraplu S'lTllóSS'^SSBO" het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1