PZC Shorttrackers krijgen steun van schaatsbond Diepe frustratie pijnigt Glas Verheijen heeft gelijk Koreaan Ahn wist schande uit Mau-Asam en Juffermans sneuvelen in kwartfinale Rogge neemt Oranje-fans als voorbeeld alle medaillewinnaars ssa olympische uitslagen maandag 27 februari 2006 Hyun-Soo Ahn viert zijn derde gouden medaille in Turijn op de ploegenachtervolging. foto Mike Segar/RTR door Peter van der Hulst TURIJN - Hyun-Soo Ahn zag vier jaar geleden een olympi sche medaille in rook opgaan. De Chinees Jiajun Li nam drie shorttrackers, onder wie Ahn, mee in zijn val, waarna de Au straliër Steve Bradbury verras send de 1000 meter won. Die schande is uitgewist. Ahn nam afscheid van Turijn als short trackkoning van de Spelen. Hij won drie keer goud en één keer brons. In Seoel wacht de twintigjarige atleet een heldenontvangst. Zelf blijft de verlegen Koreaan er ui terst nuchter onder. „De liefde en aandacht van de mensen doet me goed. Het is heel bemoedi gend, maar ik hoop vooral dat het tot extra shorttracksucces sen leidt." Nog meer succes? Be ter dan in Turijn kan bijna niet. Op de acht nummers die werden afgewerkt, veroverden de Azia ten zes keer goud, drie keer zil ver en één keer brons. Kang Seok Lee haalde op de lange- baan nog een extra bronzen plak. De circusartiesten van het ijs zorgden er zo voor dat Korea op de zevende plaats eindigde in het medailleklassement. Ahn die op zijn achtste met shorttrack begon en aan de na tionale sportuniversiteit door coach Ki-Hoon Kim werd ge- Jacques Rogge TURIJN - De Olympische Win terspelen van Turijn zijn in de ogen van IOC-voorzitter Jac ques Rogge een succes gewor den. De sport, de accommoda ties, het transport, de sfeer, Rog ge is tevreden. „Het IOC is erg gelukkig met Turijn 2006." De Belgische bestuurder prees tij dens zijn terugblik bovendien de Nederlandse schaatsfans. Er was wat kritiek op de Itali aanse organisatie, toen bleek dat bij verschillende sportonder delen de tribunes niet altijd even vol zaten. „Net als bij Athe ne 2004 waren er in de eerste da gen wat lege plekken, maar daarna verbeterde dat sterk. De venues waren vol met enthou siaste fans, neem als voorbeeld de vele Nederlandse toeschou wers bij het schaatsen, die iede re deelnemer even enthousiast begroetten." Rogge stond in zijn afscheidsre de stil bij de dopingaffaire rond de Oostenrijkse ploeg. „Er is maar één sporter betrapt", zo doelde de Belg op de Russische biatlete Pileva, die een zilveren medaille moest inleveren en in middels is geschorst. „Het is goed dat het bij één is gebleven. Maar de Oostenrijkse zaak is nog niet afgerond." Bij tien Oos tenrijkse skilopers en biatleten werden bloedmonsters afgeno men, maar alle waren negatief. Het pleit de Oostenrijkers nog niet vrij, meent Rogge. „Er zijn meer manieren om schuld aan te tonen. Zoals bezit van verboden middelen, apparaten of een tele foongesprek of e-mail. We moe ten doping met alle macht tegen gaan. We kunnen pas echt vast stellen wie schuldig of onschul dig is als het onderzoek is afge rond." ANP/RTR/AFP vormd, pakte zaterdagavond op de ploegenachtervolging zijn derde gouden plak. Op de 500 meter moest hij, mede door een slechte start, genoegen nemen met het brons. De zege ging naar - Apolo Anton Ohno. Hij zorgde er zo op de valreep voor dat Amerika toch nog een rolmo del als held kreeg in Turijn. Pu bliekslievelingen Bode Miller en Sasha Cohen konden eerder de verwachtingen niet waarmaken. Ahn kon er niet mee zitten dat hij slechts derde werd. „De men sen vernachtten dat ik zo maar even viervoudig kampioen zou worden, maar de 500 meter is mijn zwakste afstand. Het brons geeft mij ook veel vreugde. Ik ben al blij dat ik drievoudig ti telhouder ben. Vooral de teamze ge doet me deugd, zeker als je te rugkijkt op al die jaren van trai ning." Oudste Ahn is de laatste jaren door nie mand bij te houden. Hij won drie keer op rij het WK en pakte ook nog eens op zeven afstan den de wereldtitel. Stopt hij met shorttrack dan wil hij naar Au stralië of Canada om Engels te studeren. Zo ver is het nog lang niet. Ahn kan nog jaren mee en de gekte die ongetwijfeld bij thuiskomst zal losbarsten, zorgt voor ge noeg motivatie. GPD door Peter van der Hulst TURIJN - Omgeven door stren ge veiligheidsmaatregelen meld de de Amerikaanse minister van defensie Donald Rumsfeld zich zaterdagavond aan de poorten van ijshal Palavela. Hij was op tijd om landgenoot Apolo Anton Ohno het goud te zien pakken op de 500 meter shorttrack. De Nederlanders waren op dat mo ment al naar huis. Tevreden over de prestaties en content met de toegezegde financiële steun van de KNSB. Cees Juffermans en Liesbeth Mau-Asam sneuvelden beiden in de kwartfinale van de sprint. Waar Mau-Asam er in haar race niet aan te pas kwam, miste Juf fermans met de breedte van een mes de halve eindstrijd. „Op de 500 meter is de startpositie bepa lend. Ik stond vierde en dan weet je dat het lastig wordt. Ik kan niet ontevreden zijn over hoe ik hier deze twee weken heb geschaatst en met wat mazzel had er meer ingezeten." Juffer mans miste de finale van de 1500 meter, nadat hij 'vergat' te finishen in halve finale. Het goede gevoel overheerst bij de Nederlanders. Juffermans: „Ik denk dat we een stap dich ter bij de top zijn gekomen. Vier jaar geleden reed ik alleen, nu waren we met drie rijders op de Spelen vertegenwoordigd." Toch neemt het gat tussen topna- tie Zuid-Korea en de rest van de wereld zorgwekkende vormen aan. Gouddelver Huyn-Soo Ahn vertrouwde zijn gehoor toe dat hij acht uur per dag traint. In Nederland is dat ondenkbaar. Toch zijn er ontwikkelingen die de sport naar een hoger plan moeten tillen. Na voorgaande Olympische Spelen werd het budget in de eerste twee jaar fors afgebouwd en richting een nieuwe Olympiade weer opge voerd. Een periode waarin de shorttrackers telkens terrein prijs gaven. De KNSB heeft dit keer de toe zegging gedaan dat ook komend seizoen het budget op zes ton blijft staan. „Maar dat is niet al leen voor de topsport. Op een la- De Nederlandse shorttrackster Liesbeth Mau-Asam (rechts) strandde zaterdag in de kwartfinale van de 1000 meter, foto Robert Vos/ANP Bobpionier neemt afscheid van Spelen met zoveelste achterhoedegevecht door Roel Wiche CESANA - De mimiek van vier zwaar gefrustreerde mannen zei zaterdagavond alles over de staat van het Nederlandse bob sleeën. Eerst liepen drie rem mers vertwijfeld langs de tribu nes, vergeefs zoekend naar oran je vlaggen en tv-camera's. Ver volgens strompelde de piloot naar beneden, met gebogen hoofd en het gezicht op onweer. Arend Glas besloot zijn laatste olympische race alsof hij een maagzweer had. „Niemand te zien, een paar seconden op tv. Daar zakt m'n broek van af. We worden in Nederland absoluut niet serieus genomen." Het was niet de eerste keer dat Glas en co hun frustraties de vrije loop lieten. Bobsleeën is in Nederland een sport die de kin derschoenen maar niet kan ont groeien. En na de bepaald niet historische prestaties tijdens de ze Winterspelen zal niemand jui chend langs de grachten staan. De viermansbob eindigde zater dag op een anonieme zestiende plaats, met de constatering dat er vier verloren jaren achter de rug zijn. In Salt Lake eindigde het kwartet als zeventiende. Eer der al bleven Arend Glas en Sy- bren Jansma in de tweemans bob steken op een bedroevende negentiende stek. Ook de vrou wen bakten er weinig van, met de huiveringwekkende crash van Ilse Broeders en Jeanette Pennings als absoluut diepte punt. De conclusie ligt voor de hand dat de Nederlandse bobsleeërs simpelweg te weinig talent heb ben om de eindeloze achterhoe degevechten te ontvluchten. En de nodige stuurfouten zullen dat beeld alleen maar verster ken. Maar de waarheid ligt ge compliceerder in een sport waar in het materiaal bijna net zo do minerend is als bij de Formule 1. Nederland is op technisch ge bied een ijstijd verwijderd van de wereldtop. Illustratief was dat onderzoekers pas een paar maanden voor Turijn begonnen te sleutelen aan de aërodynami ca. Veel te laat. Zo kwamen de Duitsers, die met piloot Andre Lange met succes hun olympi sche titel verdedigden, met een revolutionaire achteras op de proppen. En de Amerikanen werden bijgestaan door ruimte vaartdeskundigen. Glas greep, nadat hij uitgeraasd was over de desinteresse in Ne derland, de internationale ver houdingen gretig aan om de prestaties van de Oranje-bob- bers te verbloemen. De 37-jari ge Groninger wees niet voor het eerst op het gebrek aan finan ciële middelen en nam daarbij het woord 'amateurisme' zonder schroom in de mond. „De schaatsploegen werken met tien tot vijftien miljoen. Ik krijg 175 euro per maand. Wat moet ik Arend Glas (vooraan) wilde nog een jaar of twee in het wereldbeker circuit meedraaien, maar na het slechte slot van de Winterspelen is hij hevig aan het twijfelen. foto Fabrizio Bensch/RTR daarmee? Zo blijven we in een vicieuze cirkel draaien." Na deze Winterspelen zullen de sponsors niet in rijen van drie aan de deur kloppen. Wat het toch al sombere toekomstper spectief er niet beter op maakt. Structureel mist de bobsport in Nederland elk fundament. De bobsleebond komt vooral in het nieuws door besluiteloosheid en intern gekonkel. Bondscoach Harald Czudaj heeft zijn ver trek al aangekondigd. En het is maar afwachten of de innova ties van de grond komen. TNO, TU Delft en DSM hebben aange kondigd voor de Spelen in Van couver de eerste Nederlandse bob in de historie te bouwen. Maar Glas weet dat er al vaker iets beloofd is. „Het enthousiasme van die jon gens is prima. Maar het besef is er gewoon niet wat er nodig is om deze sport op een hoger plan te brengen." Zelf zou hij graag de basis voor een nieuwe generatie willen leg gen. Als topsportcoördinator van de bond. Want in de slee zul len ze hem niet vaak meer zien. Glas wilde nog een jaar of twee in het wereldbekercircuit mee draaien, maar na het desolate slot van de Spelen is hij hevig aan het twijfelen. „De toekomst is onzeker, voor onze hele ploeg. Per 1 april moet ik gewoon solli citeren. Twee keer op de Spelen geweest. En ik heb nog niks." GPD Gianni Ronnne draagt een karren vracht aan olympische ervaring met zich mee. De tweevoudig kampioen van 1998 in Nagano bekijkt de Spelen tussen de trainingen door thuis in Uit hoorn. Vandaag de laatste aflevering. „De affaire-Gretha Smit heeft de gemoe deren de laatste dagen bezig gehouden en dat kan ik me best voorstellen. Het is heel lullig voor Gretha dat ze niet mocht starten op de vijf kilometer. Maar ik ben van mening dat je in dit soort situaties de regels moet volgen. Ik deel de mening van chef de mission Eddy Verheijen die heeft gezegd dat je je op een hellend vlak begeeft als je van de regels gaat afwij ken. Als je Smit voor Groenewold had la ten rijden op de vijf kilometer, dan schep je een precedent. Trouwens, ik had dat niet zo'n goed plan gevonden. Renate wint zilver op de drie kilometer. Dan kun je toch moeilijk zeg gen dat ze uit vorm is? Monique Kleins man zal zich wel heel lullig voelen. Maar of daar echt reden voor is? Zij heeft zich geplaatst voor de drie kilometer. Dan be staat de mogelijkheid dat je een plaatsbe wijs voor de vijf kilometer verspeelt. Dat is all in de game. Ik heb het zelf ook aan de hand gehad. Op het EK plaatste ik me niet, waardoor Nederland met een man minder naar het WK moest. Dat kan gebeuren. Zoals het ook kan gebeuren dat je valt. Het hoort er allemaal bij. De man van de Olympische Spelen is voor mij Bob de Jong. Fantastisch wat hij heeft gedaan. Hij stond niet eens bij de kanshebbers, terwijl hij nota bene we reldkampioen op de tien kilometer is. Wat ik vooral mooi vind, is dat hij uit een diep dal is gekomen. Salt Lake City f t ^attune turijn 2006 OO was een drama voor hem. Ik heb van dichtbij meegemaakt hoe moeilijk hij het daar had. En dan zó terugkomen. Onvoor stelbaar. De schaatsvrouw van de Spelen vind ik een lastige. Het is Marianne Tim mer óf Ireen Wüst. Dan kies ik maar voor beiden. Het is opvallend hoeveel medaillewin naars uit een andere sport voortkomen. Vooral veel Amerikanen en Canadezen zijn pas later op het schaatsen overge stapt. Zelf zie ik me nu niet opeens gaan skeeleren in de zomer. Wel wil ik weer wat wielerkoersjes gaan rijden zoals ik vroeger heb gedaan. Dat is een goede ma nier om de zomermaanden door te ko men. En komende winter wil ik mara thons gaan schaatsen. Dat is nieuw voor mij. Ik denk dat het me een impuls kan geven om er een mooi seizoen van te ma ken. Soms heb je zo'n verandering nodig. Verder hoop ik een sponsor te vinden, want de Postcodeloterij stopt er mee. Ik ga ervan uit dat er nog interesse voor mij is, maar mocht zich niemand melden, dan is dat voor mij geen reden om te stop pen. Ik ben met schaatsen begonnen als liefhebber en wil ook eindigen als liefheb ber." ger niveau ligt een enorme klus te wachten. Je kunt wel alleen naar de top kijken, maar dan is het snel over", zegt scheidend bondscoach Jan-Herman Mogen- dorff. „Je zult van onderaf op moeten bouwen. Kinderen moe ten al op jonge leeftijd leren wat topsport is. Nu worden de schaatsers daarmee pas gecon fronteerd als ze in de kernploeg komen en dan is het al te laat." Of Mau-Asam en Juffermans van alle goede voornemens zul len profiteren, is niet duidelijk. Mau-Asam: „Ik ga rustig kijken wat ik nu ga doen. Vier jaar te rug zei ik dat hier in Turijn mijn agenda af zou lopen en dat is nog niet veranderd. Nu ga ik na denken over de toekomst." GPD Mannen, 20 km. Goud: Michael Greis (Dui). Zilver: Ole Einar Björndalen (Noo). Brons: Halvard Hanevold (Noo). Mannen, 4x 7,5 km estafette. Goud: Duitsland. Zilver: Rusland. Brons: Frank rijk. Mannen, 10 km sprint. Goud: Sven Fi scher (Dui). Zilver: Halvard Hanevold (Noo). Brons: Frode Andresen (Noo). Mannen, 12,5 km achtervolging. Goud: Vincent Defrasne (Fra). Zilver: Ole Einar Björndalen (Noo). Bróns: Sven Fischer (Dui). Mannen, 15 km massastart. Goud: Michael Greis (Dui). Zilver: Tomasz Sy- kora (Pol). Brons: Ole Einar Björndalen (Noo). Vrouwen, 15 km. Goud: Svetlana Isj- moeratova (Rus). Zilver: Olga Pileva (Rus). Brons: Martina Glagow (Dui). Vrouwen, 7,5 km sprint. Goud: Flo rence Baverel-Robert (Fra). Zilver: Anna Carin Olofsson (Zwe). Brons: Lilia Efre- mova (Oek). Vrouwen, 10 km achtervolging. Goud: Kati Wilhelm (Dui). Zilver: Marti na Glagow (Dui). Brons: Albina Achato- va (Rus). Vrouwen, 4x 6 km estafette. Goud: Rusland. Zilver: Duitsland. Brons: Frank rijk. Vrouwen, 12,5 km massastart. Goud: Anna Carin Olofsson (Zwe). Zil ver: Kati Wilhelm (Dui). Brons: Uschi Disl (Dui). Mannen, tweemansbob. Goud: Andre Lange/Kevin Kuske (Dui). Zilver: Pierre Lueders/Lascelles Brown (Can). Brons: Martin Annen/Beat Hefti (Zwi). Mannen, viermans. Goud: Duitsland 1. Zilver: Rusland 1. Brons: Zwitserland 1. Vrouwen, tweemansbob. Goud: San dra Kiriasis/Anja Schneiderheinze (Dui). Zilver: Shauna RohbockA/alerie Fle ming (VSt). Brons: Gerda Weissensteiner/Jennifer Isacco (Ita). Mannen. Goud: Canada. Zilver: Fin land. Brons: Verenigde Staten. Vrouwen. Goud: Zweden. Zilver: Zwit serland. Brons: Canada. Vrouwen, buckelpiste. Goud: Jenni fer Heil (Can). Zilver: Kari Traa (Noo). Brons: Sandra Laoura (Fra). Vrouwen, aerials. Goud: Evelyne Leu (Zwi). Zilver: Nina Li (Chn). Brons: Alisa Camplin (Aus). Mannen, buckelpiste. Goud: Dale Be- gg-Smith (Aus). Zilver: Mikko Ronkai- nen (Fin). Brons: Toby Dawson (VSt). Mannen, aerials. Goud: Xiaopeng Han (Chn). Zilver: Dimïtri Dasjinski (WRu). Brons: Vladimir Lebedev (Rus). Mannen. Goud: Jevgeni Ploesjenko (Rus). Zilver: Stephane Lambiel (Zwi). Brons: Jeffrey Buttle (Can). Vrouwen. Goud: Shizuka Arakawa (Jap). Zilver: Sasha Cohen (VSt). Brons: Irina Sloetskaja (Rus). Paarrijden. Goud: Tatjana Totmjanina/Maksim Marinin (Rus). Zil ver: Dan Zhang/Hao Zhang (Chn). Brons: Shen Xue/Hongbo Zhao (Chn). IJsdansen. Goud: Tatjana Navka/Roman Kostomarov (Rus). Zil ver: Tanith Belbin/Benjamin Agosto (VSt). Brons: Jelena Groesjina/Roeslan Gontsjarov (Oek). EE Mannen, sprint. Goud: Felix Gottwald (Oos). Zilver: Magnus Moan (Noo). Brons: Georg Hettich (Dui). Mannen, 90 m schans/15 km ski loop. Goud: Georg Hettich (Dui). Zilver: Felix Gottwald (Oos). Brons: Magnus Moan (Noo). Mannen, landenwedstrijd. Goud: Oostenrijk. Zilver: Duitsland. Brons: Fin land. Mannen. Goud: Armin Zöggeler (Ita). Zilver: Albert Demtsjenko (Rus). Brons: Martin Rubenis (Let). Mannen, tweezits. Goud: Andreas Linger/Wolfgang Linger (Oos). Zilver: Andre Florschütz/Torsten Wustlich (Dui). Brons: Gerhard Plankensteiner/Oswald Haselrieder (Ita). Vrouwen. Goud: Sylke Otto (Dui). Zil ver: Silke Kraushaar (Dui). Brons: Tatja na Hüfner(Dui). Mannen, 500 m. Goud: Joey Cheek (VSt). Zilver: Dmitri Dorofejev (Rus). Brons: Kang-seok Lee (ZKo). Mannen, 1000 m. Goud: Shani Davis (VSt). Zilver: Joey Cheek (VSt). Brons: Erben Wennemars (Ned). Mannen, 1500 m. Goud: Fabris (Ita). Zilver: Davis (VSt). Brons: Hedrick (VSt). Mannen, 5000 m. Goud: Chad Hedrick (VSt). Zilver: Sven Kramer (Ned). Brons: Enrico Fabris (Ita). Mannen, 10.000 m. Goud: Bob de Jong (Ned). Zilver: Chad Hedrick (VSt). Brons: Carl Verheijen (Ned). Mannen, ploegachtervolging. Goud: Italië. Zilver: Canada. Brons: Nederland. Vrouwen, 500 m. Goud: Svetlana Zjoerova (Rus). Zilver: Manli Wang (Chn). Brons: Hui Ren (Chn). Vrouwen, 1000 m. Goud: Marianne Timmer (Ned). Zilver: Cindy Klassen (Can). Brons: Anni Friesinger (Dui). Vrouwen, 1500 m. Goud: Cindy Klas sen (Can). Zilver: Kristina Groves (Can). Brons: Ireen Wüst (Ned). Vrouwen, 3000 m. Goud: Ireen Wüst. Zilver: Renate Groenewold. Brons: Cin dy Klassen (Can). Vrouwen, 5000 m. Goud: Clara Hughes (Can). Zilver: Claudia Pechstein (Dui). Brons: Cindy Klassen (Can). Vrouwen, ploegachtervolging. Goud: Duitsland. Zilver: Canada. Brof Rusland. Mannen, 500 m. Goud: Apolo Ana- Ohno (VSt). Zilver: Frangois-LouisTrenv blay (Can). Brons: Ahn Hyun-soo (ZKoi. Mannen, 1000 m. Goud: A7- Hyun-Soo (ZKo). Zilver: Lee Ho-Sjj (ZKo). Brons: Apolo Anton Ohno (VSt) jES. Mannen, 1500 m. Goud: Ah- forel Hyun-Soo (ZKo). Zilver: Lee Ho-Sul (ZKo). Brons: Li Jia Jun (Chn). Mannen, 5000 m aflossing. Goud. Zuid-Korea. Zilver: Canada. Brons: Verf- j„ Tt nigde Staten. Vrouwen, 500 m. Goud: Wang Menc (Chn). Zilver: Evgenia Radanova (Bul)- Brons: Anouk Leblanc-Boucher (Can). Vrouwen, 1000 m. Goud: Jin Sun-yt (ZKo). Zilver: Meng Wang (Chn). Brons Yang Yang (A) (Chn). Vrouwen, 1500 m. Goud: Jin Sun-Yb (ZKo). Zilver: Choi Eun-Kyung (ZKo) Brons: Wang Meng (Chn). Vrouwen, 3000 m aflossing. Gouri: Zuid-Korea. Zilver: Canada. Brons: Ita lië. Mannen. Goud: Duff Gibson (Can ver: Jeff Pain (Can). Brons: Grega Stahli (Zwi). Vrouwen. Goud: Maya Pedersen (Zva) Zilver: Shelley Rudman (GBr) Brors Melissa Hollingsworth-Richards (Can), Mannen, afdaling. Goud: Antoinefe neriaz (Fra). Zilver: Michael Walchhois (Oos). Brons: Bruno Kernen (Zwi). Mannen, super-G. Goud: Kjetil Andt? Aamodt (Noo). Zilver: Hermann Mais (Oos). Brons: Ambrosi Hoffmann (Zwili Mannen, combinatie. Goud: Ted Liga ty (VSt). Zilver: Ivica Kostelic (Krol Brons: Rainer Schónfelder (Oos). 1 Mannen, reuzenslalom. Goud: Benja' min Raich (Oos). Zilver: Joël Chendj (Fra). Brons: Hermann Maier (Oos). 1 Mannen, slalom. Goud: Benjami- Raich (Oos). Zilver: Reinfried Herbs: (Oos). Brons: Rainer Schónfelder (Oos).! Vrouwen, afdaling. Goud: Michasfel Dorfmeister (Oos) Zilver: Martina Schild (Zwi). Brons: Anja Parson (Zwelt Vrouwen, combinatie. Goud: Janica' Kostelic (Kro). Zilver: Marlies SchK (Oos). Brons: Anja Parson (Zwe). Vrouwen, super-G. Goud: Michael; Dorfmeister (Oos). Zilver: Janica KosE-l lie (Kro). Brons: Alexander Meissnita (Oos). Vrouwen, slalom. Goud: Anja Parso: (Zwe). Zilver: Nicole Hosp (Oos). Brons Marlies Schild (Oos). Vrouwen, reuzenslalom. Goud: Jul.- Mancuso (VSt). Zilver: Tanja Poutiaina (Fin). Brons: Anna Ottosson (Zwe). j E5ÏÏ23Ü Mannen, teamsprint. Goud: Zweden] Zilver. Noorwegen. Brons: Rusland. 3 Mannen, 2x 15 km achtervolging.' Goud: Jevgeni Dementjev (Rus). ZilverJ Frode Estil (Noo). Brons: Pietro Pillet Cottrer (Ita). Mannen, 15 km klassiek. Goud: Antt rus Veerpalu (Est). Zilver: Lukas Baua (Tsj). Brons: Tobias Angerer (Dui). Mannen, 4x 10 km estafette. Goud. Italië. Zilver: Duitsland. Brons: Zweden. Mannen, sprint. Goud: Björn Lino - (Zwe). Zilver: Roddy Darragon Fra). Brons: Thobias Fredriksson (Zwe). Mannen, 50 km vrije stijl masse- start. Goud: Giorgio Di Centa (Ita). Zü-j ver! Jevgeni Dementjev (Rus). Brons. Mikhail Botvinov (Oos), Vrouwen, teamsprint. Goud: Zwe den. Zilver: Canada. Brons: Finland. I Vrouwen, sprint. Goud: Chandra Cra-; wford (Can). Zilver: Claudia Künal' (Dui). Brons: Alena Sidko (Rus). Vrouwen, 4x 5 km estafette. Goud Rusland. Zilver: Duitsland. Brons: Italië. Vrouwen, 2x 7,5 km achtervolging Goud: Kristina Smigoen (Est). Zilver:Ke terina Neumannova (Tsj).. Brons: Evge nia Medvedeva-Abroezova (Rus). Vrouwen, 10 km klassieke stijl Goud: Kristina Smigun (Est). Zilver: Me rit Björgen (Noo). Brons: Hilde Peda sen (Noo). Vrouwen, 30 km vrije stijl. Goud:fe terina Neumannova (Tsj). Zilver: Joela Tsjepalova (Rus). Brons: Justyna Kowafl czyk (Pol). ;oor istas rerd' Na v leid tUR Mannen, 90-meterschans. Goud pil Lars Bystol (Noo). Zilver: Mar. Hautamaki (Fin), Brons: Roar Ljökelsêf (Noo). Mannen, 120-meterschans. Goud nttei Thomas Morgenstern (Oos). Zilver Andreas Kofier (Oos). Brons: Leo Bystól (Noo). Mannen, landenwedstrijd. Goud nedi Oostenrijk. Zilver; Finland. Brons: Noot wegen" Mehat lege: Mannen, halfpipe. Goud: Shaun Whi te (VSt). Zilver: Daniel Kass (VStl. Brons: Markku Koski (Fin). Mannen, cross. Goud: Seth Wescoti (VSt). Zilver: Radoslav Zidek (Slwl Brons: Paul-Henri Delerue (Fra). Mannen, parallelreuzenslalom. Goud: Philipp Schoch (Zwi). Zilver: Si mon Schoch (Zwi). Brons: Siegfried Gra- bner (Oos). Vrouwen, halfpipe. Goud: Hannah Te ter (VSt). Zilver: Gretchen Bleiier (VStl. ;eha; Brons: Kjersti Buaas (Noo). Vrouwen, cross. Goud: Tanja Frieden (Zwi). Zilver: Lindsey Jacobellis (VStl. Brons: Dominique Maltais (Cabn). Vrouwen, parallelreuzenslalom. Goud: Daniela Meuli (Zwi). Zilver: Ame- lie Kober (Dui). Brons: Rosey Fletcher (VSt). Vrouwen. Goud: Canada. Zilver: Zwe den. Brons: Verenigde Staten. Mannen. Goud: Zweden. Zilver: Fin land. Brons: Tsjechië. •flto laill iym son ril Mannen. 15 km massastart: 1. Greis (Dui) 47.20,0 (1 strafronde), 2. Sikora (Pol) 47.26,3 (1), 3. Björndalen (Noo) 47.32.3 (3), 4. Puurunen (Fin) 47.43,7 (0), 5. Tsjepikov (Rus) 47.59,1 (0), 6. Svendsen (Noo) 48.13,8 (3). Vrouwen, 12,5 km massastart: 1. Olofsson (Zwe) 40.36,5 (1 strafronde), 2. Wilhelm (Dui) 40.55,3 (1), 3. Disl (Dui) 41.18.4 (3), 4. Glagow (Dui) 41.33,6 (2), 5. Baverel-Robert (Fra) 41.40,5 (2), 6. Na- zarova (WRu) 41.50,5 (1 Mannen, viermans. Eindstand na vier runs: 1. Duitsland 1 (Lange) 3.40,42, 2. Rusland 1 (Zoebkov) 3.40,55. 3. Zwitserland 1 (Annen) 3.40,83, 4. Ca nada 1 3.40,92, 5. Duitsland 2 3.41,04, 6. Verenigde Staten 2 3.41,36, 7. Verenig de Staten 1 3.41,44, 8. Zwitserland 2 3.41,80, 9. Rusland 2 3.41,93, 10. Let land 1 3.42,59, 16. Nederland (Glas/Kortbeek/Jansma/Klaassen) 3.43,19. Vrouwen. 5000 m: 1. Hughes (Can) 6.59,07, 2. Pechstein (Dui) 7.00,08, 3. Klassen (Can) 7.00,57, 4. Sablikova (Tsj) 7.01,38, 5. Anschütz (Dui) 7.02,82, 6. Groves (Can) 7.03,95, 7. Raney (VSt) 7.04,91, 8. Haugli (Noo) 7.06,08, 9. Groe newold (Ned) 7.11,32, 10. Kleibeuker (Ned) 7.12,18. Mannen 500 m: 1. Ohno (VSt) 41,935, 2. Tremblay (Can) 42,002, 3. Ahn Hyun-soo (ZKo) 42,089, 4. Bedard (Cam 42,093, 5. Eley (GBr) 42,497. Uitgescha keld in kwartfinales: Juffermans. 5000 m aflossing: 1Zuid-Korea 6.43,376, 2. Canada 6.43,707,3. Verenig de Staten 6.47,990, 4. Italië 6.48,597,5. China 6.53,989. Vrouwen 1000 m: 1. Jin Sun-yu (ZKo) 1.32,859, 2. Meng Wang (Chn) 1.33,079, 3. Yang Yang (A) (Chn) 1.33,937. Gedis kwalificeerd: Choi Eun-kyung (ZKo) Uit geschakeld in kwartfinales: Mau-Asam. Mannen, slalom: 1. Raich (Oost 1 43,14 (53,37+49,77), 2. Herbst (Oos) 1.43,97 (53,55+50,42), 3. Schónfelder (Oos) 1.44,15 (54,03+50,12), 4. Myhret (Zwe), Minagawa (Jap) 1.44,18, 6. Koste lic (Kro) 1.44,45, 7. Yuasa (Jap) 1.44,57. 8. Brolenius (Zwe) 1.44,81, 9. Grandi (Can) 1.44,84, 10. Hansson (Zwel 1.45,24. Mannen, 50 km vrije stijl massa start: 1. Di Centa (Ita) 2.06.11,8, 2. De mentjev (Rus) 2.06.12,6, 3. Botvinov (Oos) 2.06.12,7, 4. Jonnier (Fral 2.06.13,5, 5. Piller Cottrer (Ita) 2.06.14,0, 6. Södergren (Zwe) 2.06.14,1. Mannen, finale: Finland - Zweden 2-3 (1-0 1-2 0-1). 15. Koivu 1-0, 25- Zetter- berg 1-1, 34. Kronwall 1-2, 36. Peltonen 2-2, 41. Lidström 2-3. Om derde plaats: Tsjechië - Rusland 3-0 (1-0 1-® 1-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16