Ontsluiting via Koningsweg werkt Langs de deuren voor een stem PZC Ik heb al zoveel muntjes in die put gegooid PZC -11 llissingse Gravestraat drukker geworden, Nieuwendijk rustiger 'olitieke agenda Walcherse politici gaan 'canvassenom kiezers naar stemlokaal te krijgen Vlissinger aangehouden Vernielingen in flatgebouw Twee gewonden bij ongeval A58 Boerenschuur brandt uit Panden van Leger des Heils worden verkocht Sjoel toernooi W ereldgebedsdag keuze in trouwpakken! maandag 27 februari 2006 tor Wendy van den Hurk JSSINGEN - Verkeerswet- ouder Van der Maden heeft zo- aar gelijk gekregen: het is in- erdaad bestemmingsverkeer, at gebruik maakt van de Ko- ingsweg. En het werkt: het is eliswaar drukker in de Grave- raat, maar op de Nieuwendijk het rustiger geworden. Is de Koningsweg eenmaal )en is. wordt het chaos in de ravestraat. Toeristen gaan indjes rijden, bewoners kun- hun auto nergens meer rijt. Dacht iedereen. Want uit etingen blijkt het toch vooral estemmingsverkeer te zijn, dat oor de Gravestraat naar de bin- enstad rijdt. e zwarte draden die lange tijd rer een stel invalswegen lagen, ebben al die tijd gemeten hoe- jel auto's via de Koningsweg lissingen binnen reden en hoe- iel auto's via de Nieuwendijk estad weer uit reden. En of ze avonds weer keurig de binnen- ad verlieten. Ju blijkt dat het meeste bin- aistad'verkeer is, dat als het jare vanzelf in de wijk ver- wijnt", kan wethouder P. van er Maden concluderen. Ook is gebleken dat het ver eer in de Gravestraat fors is 'zat Kgenomen, wat al werd voor- peld. Dat is vooral op piekmo menten, als mensen van en naar het werk rijden. Dan moeten au tomobilisten wel eens even wachten, voordat ze verder kun nen rijden. Maar de capaciteit is nog lang niet bereikt." Op de Nieuwendijk is het juist rustiger geworden. Precies wat de wethouder al hoopte. „Ik merk ook dat ondernemers tevre den zijn. Niet alleen over de her inrichting, maar ook over het meer autoluwe karakter. Dat maakt het zeker in de zomer toch meer flaneergebied." Al met al is de tweede binnen stadontsluiting een succes, vindt de WD'er. „Het is een enorme verbetering. Vorig jaar lagen de Spuistraat en de Nieuwendijk nog helemaal open. Het zal volgend jaar in de Spui straat nog wel even lastig wor den, als het riool helemaal ver vangen wordt, maar daarna heb ben wij een hartstikke goed be reikbare binnenstad." En voorlopig is dat er eentje met gratis parkeren. Op het terrein achter de Koudenhoek, dan. Want de betaalapparatuur wordt er nog steeds niet neerge- agenda STREEKACTIVITEITEN IGGEKERKE - Dorpshuis Biggekerke, .00 - 16.00 uur: Tafeltennis voor •plussers; OUDEKERKE - Sportcentrum Cou- urg, 9.15 - 10.15 en 10.15 - 11.15 uur: ewegen voor ouderen; LISSINGEN - Open Hof, 9.10 uur Ha- yoga en om 10.45 uur 55+ yoga; ogazaal Open Hof, 19.00 - 20.00 uur: Ijembelessen voor beginners en tus- in 20.00 - 21.00 uur voor gevorderden; ogazaal, 18.00 - 19.00 uur; Kung Fu jor jongeren en volwassenen; ialk-lnn, 20.00 uur: Bingoavond voor door bewoners uit het Middenge- ied. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Belachelijk, om achteraf een theaterreferen dum te houden. Als het aan de SP had gelegen, was Middelbur gers al veel eerder naar hun me ning gevraagd. Maar ja, die par tij heeft achteraf óók makkelijk praten. Zij zit immers niet in de gemeenteraad. Nóg niet! Want Jurgen Vos doet zijn best om de raadszetels de komende periode door rooie billen te la ten bezetten. Daarom voer je je campagne niet tussen alle ande ren op de Markt, heeft de voor zitter gedacht. Nee, daarvoor moet je maar op één plek zijn en dat is bij de bouwput. De hekken die het stadszwem- bad omarmen, waren zaterdag ochtend behangen met witte wensbriefjes. Met een rood lint je vastgemaakt aan het ijzer. „We laten de mensen hun wens opschrijven", vérklaart Vos de actie. „Daarna krijgen ze een muntje van een eurocent, en die mogen ze dan in de put gooien." Achterover natuurlijk, zoals dat hoort bij een fontein. De socialisten hoeven geen moei te te doen om mensen aan te hou den. Onherroepelijk zetten da mes hun fiets aan de kant. En zelfs die meneer stopt zijn Ja guar uit nieuwsgierigheid. Ze hebben het hart op hun tong liggen, blijkt uit de geschreven noodkreten. 'Stadspark op de plaats van Miniatuur Walche ren - Schouwburg naar Vlissin- gen', is een wens. 'Genoeg geld zodat ik niet meer naar de voed- selbank hoef', is een andere. Mensen zijn poëtisch: 'Een nieuw theater, een nieuw geluid en de oude garde de wereld uit'. En mensen zijn het zat: 'Ik hoop dat het geld dat IN de put zit, er ooit nog eens UIT komt'. Niet alle wensen komen overeen met die van de SP. Maar dat maakt niet uit, benadrukt Vos. Hij belooft alle briefjes in zijn achterzak te steken, als zijn par tij eenmaal in de raad zit. „Dan zullen wij kenbaar maken dat het theatergeld anders besteed moet worden. Knap het filmhuis op, bouw voor een poppodium en zorg dat die voedselbank niet meer nodig is. Maar alsjeblieft, stop dat prestigeproject." Helemaal wat die meneer denkt. Hij woont drie huizen bij de put vandaan. Op zijn briefje staat dat de put snel moet worden ge dempt. „Het ligt al een jaar stil en in dat jaar rolt de hele poli tiek over elkaar heen, maar dan gebeurt er nog niks! Zo'n actie als deze heeft mijn steun. Alles wat tegen die put ageert, daar sta ik achter. Hoezo, een muntje in het water gooien? Ik heb al meer dan genoeg muntjes in die put gegooid!" De SP-campagne concentreert zich rond de bouwput in Middelburg. dinsdag 28 februari ILISSINGEN - Beréa Vlissingen aan Gildeweg 29: verkiezingsavond ihristenUnie met bezoek van iud-Tweede Kamerlid Leen van Dijke; mensdag 1 maart IIDDELBURG Schuttershof, I9.30-23.OO: jongerendebat met o. a. Batssecretaris A. Nicolai; jvine, 21.30 uur: PvdA-bijeenkomst oor jongeren; eeuwse Bibliotheek, 20.00 uur: verkie- ngsavond ChristenUnie, met lijsttrek- erK. Hamelink. onderdag 2 maart IIDDELBURG - Zeeuwse Bibliotheek, 9.00 uur: Lijsttrekkersdebat. (rukkerij, 19.30 - 20.30 uur: lezing over ikale politiek: Waarom u zeker (niet) loei gaan stemmen, door H. Lelie- lldt, universitair docent politicologie sn de Roosevelt Academy LISSINGEN - Wijkgebouw, A. Coorte- an, 16.00 - 22.00 uur: wereldmaaltijd li discussie over leefbaarheid, organi se GroenLinks. rijdag 3 maart IIDDELBURG - Wijkcentrum Palet o: Bezoek PvdA-raadslid G.erdi Ver- eet in het teken van de WMO. «erdag 4 maart LISSINGEN - Bibliotheek 't Spui, P-30-16.00 uur: Verkiezingsmarkt. I Bezorgklachten: J0-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl I Maurits Sep (chef) I Nadia Berkelder Edith Ramakers I Miriam van den Broek j Selma Osman I Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - In acht jaar tijd kelderde het opkomstper centage bij raadsverkiezingen in Vlissingen met tien procent. Van 58 naar 48 procent: nog niet eens de helft van de Vlissin- gers neemt de moeite om te gaan. Maar, beweren politici - zoals ze dat al jaren doen - dit jaar komt het helemaal goed met die opkomst. Ze gaan can- Ze gaan wat...? Canvassen! 'Werven, met name van kiezers door politici', verklaart de Dik ke Van Dale. Oftewel: aanbel len, bewoners aan hun stern- kaart herinneren en dan voor zichtig vertellen dat ze op jou kunnen stemmen. Noem het slij men; zo is Sjef van Wijnen, Pv dA-voorzitter in Vlissingen, toe vallig wel in de raad terechtge komen. Uit Paauwenburg gin gen driehonderd voorkeursstem men naar Van Wijnen en die kon zo plaats 16 inruilen voor de allereerste plek. Afgelopen woensdagochtend in Paauwenburg: Van Wijnen haalt opnieuw zijn trucje uit de kast. Plaats 8 op de kandidaten lijst, dat bevalt hem maar niks. Rens Reijnierse staat dertiende. Ook hij gaat mee canvassen. Dus omknopen die rode sjaal en aanbellen maar. Dingdong! - „Stem PvdA!" - „Aha, U herinnert mij nog?" - „Ja, u was hier vier jaar gele den ook al. Toen heb ik op u ge stemd. En ik doe het weer. Jul lie doen toch wat jullie belo ven?" „Absoluut. Hier is mijn brief en kijk, er staat ook nog iets over Paauwenburg in." - „Als de wijk maar niet wordt volgebouwd. Ik woon hier al 35 jaar naar mijn zin. Dat wilde ik graag zo houden." - „Nou, 35 jaar is me nogal wat. Wij willen ook niet dat de wijk wordt volgebouwd. We gaan er weer vandoor, veel te koud om zo lang buiten te staan kletsen. Goedemiddag mevrouw! Het is niet de eerste ochtend dat Sjef van Wijnen de wijk intrekt. Hij laat een lijstje huisnummers zien. „Die waren niet thuis toen ik bij ze aanbelde. Daar moet ik dus nog naartoe. We houden het kort hoor. Soms word je binnen uitgenodigd en dan zit je zo een uur aan de keukentafel." - „Dagmeneer!" Bij de ChristenUnie geloven ze in 'ludieke acties'. Zoals vorige week, toen enkele leden net deden of ze het standbeeld van Michiel de Ruy- ter gingen opkalefateren. foto Ruben Oreel - „Hallo." (kijkt bedenkelijk) - „Weet u nog, vier jaar terug?" - „Inderdaad, u bent het. PvdA, is het niet? Ik heb toen een kruisje achter iemands naam ge zet. Ik dacht dat u het was." - „Dat is heel mooi. Ik heb weel een brief opgesteld, alstublieft. Mijn bedankbrief heeft destijds twee weken in de hal gehangen. Oh kijk, daar heb je die meneer. Dag" meneer, gaat u stemmen?" - „Nou zegt-ie ineens meneer te gen me. Het hele jaar zie je hem niet en dan ineens staat hij hier. Je weet toch dat ik niet stem?" Samen met de man die scep tisch op het partijpunt van een sterk financieel beleid reageert („en wie zitten hier in het colle ge?") zijn het pittige gesprekjes. Maar toch: van de drie heeft Van Wijnen weer een stem bin nen. Als mensen niet naar de po litiek willen, komt die wel naar hen. Ook bij de SP gaan ze langs de deuren. Alleen, zij doen dat va ker. „Niet alleen als er verkie zingen zijn", zegt Lian Colijn. Zij staat op de derde plaats van de kandidatenlijst. „Ook wij roepen mensen op om te gaan stemmen, en dan natuurlijk het liefst op ons. Wij doen alle wij ken, behalve Lammerenburg en Rosenburg. Dat is niet rendabel voor ons. Maar als mensen al gaan stemmen, is dat alvast winst. Zeker in Vlissingen. Ik vraag me sowieso af of je de uit slag serieus moet nemen als maar 48 procent van de mensen heeft gestemd." Deegroller Colijn strijkt verkiezingsborden glad met een deegroller. Ze ver dwijnen straks op willekeurige lantaarnpalen in de stad. Er zijn 10.000 folders verspreid. En dan heb je nog de laatste dagkaarten, vertelt Wilma van Antwerpen, die ook kandidaat is. „Dat is in feite ook canvas sen. En we schrijven nog even op wat mensen écht belangrijk zeggen te vinden. Dat nemen we mee." Bij de ChristenUnie geloven ze in 'ludieke acties'. Zoals vorige week, toen de politieke christe nen net deden of ze het stand beeld van Michiel de Ruyter gin gen opkalefateren. Coen van Da len, voorzitter, heeft zich er spe ciaal voor in een wit schilders- pak gestoken. Hij begrijpt best dat mensen de politiek beu zijn. „Alleen, niet stemmen betekent dat dit college blijft zitten waar het zit en dat het financiële gat groter en groter groeit. De men sen moeten moed houden. Stem men op partijen die dat gat niet hebben veroox-zaakt. Op ons." Tei-wijl politici zich in allerlei bochten manoeuvrex-en voor die ene gouden stem, stelt Dick de Kok de rijtijden van zijn mobie le stembureau op. Dat rijdt op 7 maart tussen het station, het zie kenhuis en verzoi-gingshuizen. „Naar mensen die niet zelf naar het stemlokaal kunnen komen. Anders zouden nóg minder men sen gaan stemmen." Ook op het stadhuis baart de op komst zox-gen. „Natuurlijk zijn wij geschrokken van de laatste uitslag. Ik begrijp het niet, want op het referendum voor de Europese grondwet zijn veel meer mensen afgekomen. Maar ja, die had landelijke bekend heid." Ja, daar zal het wel aan liggen. zet, belooft Van der Maden. „Het blijft gi-atis tot de parkeer kelder van de Fonteyne klaar is en dat zal pas eind dit jaar zijn. Ik wil zoveel mogelijk mensen opvangen, voordat ze nodeloze rondjes in de binnenstad gaan lijden." foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een 33-jaiige Vlissinger is gistermiddag rond vier uur in zijn woning aan de Bonedijkestx-aat aan gehouden op verdenking van mishandeling van een 26-ja- rige Rotterdamse. De man wex'd, in eei'ste instantie, aangehouden omdat hij de vi-ouw met een hamer zou hebben geslagen. De man vertelde dat de vrouw zijn complete inboedel had ver nield en vroeg de agenten mee te lopen naar binnen om te kijken hoe erg de ravage was. Binnengekomen wilde de man snel een paar deuren dicht doen. Hij was te laat, want de agenten hadden nog net gezien dat er een hennep kwekerij in de woning aanwezig was. De man is naar het bureau overgebracht en de kwekerij is geruimd. Er weid den 81 hennepstekjes in beslag genomen en vernietigd en ook de apparatuur is in beslag genomen en vernietigd. De vrouw raakte lichtgewond door de mishandeling. Zij heeft zich bij de huisartsenpost onder behandeling ge steld. De Vlissinger zit nog vast. MIDDELBURG - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in een flat aan de Haringvlietstraat in Middelburg vernielingen aangericht. Tegen vijven werden bloempot ten kapotgegooid, graffiti op de muren gespoten en een in validenwagentje gemolesteerd. Ook trapten de daders te gen deuren. Daardoor werden de bewoners wakker. WAARDE - Twee Amsterdammers zijn zaterdagmiddag even voor zes uur gewondgeraakt bij een ongeval op de A58 bij Waarde. De 59-jarige bestuurder verklaarde heel even in slaap te zijn gevallen, waarop hij met zijn auto tegen de vangrail aanreed. Hij en een 54-jarige bijrijdster raakten gewond en zijn met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. De man had flinke kneuzingen over zijn hele lijf en een bi'andwond op zijn arm van de airbag die was openge klapt. De vrouw liep scheurtjes op in haar bekken en had ook veel kneuzingen. De tx-aumahelikopter is ter plaatse geweest, omdat het vex-moeden bestond dat de bestuurder zijn nek gebroken had. De benzinetank was openge scheurd door de botsing. Rijkswaterstaat heeft het weg dek laten schoonmaken. WOLPHAARTSDIJK - Een boex-enschuur aan de Noord- dijk bij Wolphaai-tsdijk is zaterdagmorgen volledig in de as gelegd door een felle brand. Het vuur is tussen half elf en kwart elf ontstaan, vermoe delijk op de plek waar een petx'oleumkacheltje brandde. Van de boerenschuur uit 1871 is helemaal niets overgeble ven. De felle noordoostenwind wakkerde het vuur stevig aan. „Het is binnen een kwartier door de hele schuur ge gaan", aldus officier van dienst E. van Dijk van de Goese brandweer. Veel meer dan het vuur gecontroleerd laten uitbranden zat er voor de brandweer niet op. Alle aan dacht richtte zich op behoud van de vlakbij de schuur staande woning. Het huis is gered, maar er is binnen veel rook- en waterschade. Plet dak raakte beschadigd door dat de schuur er deels opviel. De vijftien schapen en lammeren werden op tijd uit de schuur gered, net als enkele ganzen die waren opgehokt. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Voor een war me trui en een kerkdienst moe ten daklozen vanaf 5 maart naar wat vroeger de St. Marti- nuskerk was, in West-Souburg. Daar zitten voortaan de Middel burgse en Vlissingse afdelingen van het Leger des Heils samen. De secties Middelburg en Vlis singen waren al eerder samenge voegd. Simpelweg omdat de or ganisatie niet meer genoeg le den had om ze allebei open te houden. Nu hebben ze dus ook samen een plekje gevonden. De voormalige kerk aan de Kerk- laan 19 in West-Souburg is pas geleden gekocht door de 7e Dag Adventisten. Maar omdat die er toch alleen op zaterdag zijn, mag het Leger het gebouw de rest van de week hux-en. Het is een tussenoplossing. Het Leger des Heils kxïjgt namelijk een nieuwbouwpand aan de Sti'omenweg in Middelbux-g, aan de zogenoemde kerkboulevax-d. Dat zal pas in 2008 zijn. Om geld te verdienen voor die nieuwbouw worden de huidige panden aan de Hoogstraat 12-14 en 18-20 verkocht. Dat geldt ook voor het pand in Vlis singen aan de Dr. Staverman- stx-aat 39-41. Maar zolang dat pand nog niet is verkocht, kun nen daklozen er nog steeds te recht voor maatschappelijke dienstverlening. Kledingbeux- zen blijven voorlopig nog ge woon aan de Paul Krugerstraat 190 in Vlissingen, en de Hoogst raat 25 in Middelbux-g. Spreekuur De kex-k is voox-alsnog alleen be doeld voor kerkdiensten. Maar het Leger des Heils mikt wel op uitbreiding. Ze wil er ook maat schappelijk spreekuur houden en zang- en muziekrepetities. Ook moeten daklozen er op den duur kleding kunnen halen, him uux-tje bijbelstudie, en ook afde lingen zoals de vrouwenbond willen er terecht. Een multifunctioneel gebouw dus. Alleen vangt het Leger er geen daklozen op, benachukt ka pitein Paul Jansen. „Nu hebben we in de Hoogstraat ook alleen maar crisisopvang voor gezin nen. Daar komen geen alcohol en drugsverslaafden. Maar we willen in de buurt van de kerk in West-Souburg niet op voor hand een discussie in de buux-t losmaken over onze opvang. Bo vendien is de ruimte er veel te klein voor. Dat zal aan de Stx-o- menweg niet veel anders zijn." OOST-SOUBURG - Sjoelvereni ging Schijf '83 houdt op zater dag het jaarlijkse toernooi in De Zwaan in Oost-Souburg. Iedereen kan deelnemen. Er zijn vijf dames- en vijf herenklassen en een jeugdklasse tot 16 jaar. Het toex-nooi begint om 10.30 uur. Inschrijven kan tot een uur na aanvang of vooraf telefo nisch bij het secretariaat (0118-634366). OOST-SOUBURG - Wereldge bedsdag, het kan ook Oost-Sou- burg niet ontgaan. Het dorp doet zondag mee aan de wereld se traditie, die in Nederland op 500 plaatsen wordt uitgespro ken. Het gebed heeft Aids in Zuid-Afrika als thema. Meer dan 170 landen doen mee, waar door het gebed in 24 uur de hele wereld x-ondgaat. In Oost-Sou burg is het gebed te beleven in de Open Havenkerk aan het Oranjeplein, vanaf 19.00 uur. Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com Advertentie Onze nieuwe collectie is binnen. STERTEL Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage I tel. 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11