JVOZ in zee met Scheldemond Echte klapper bleef afgelopen seizoen uit PZC Duel der giganten Duivenliefhebbers moeten opnieuw dreun verwerken U Vlissingse scholengemeenschap biedt talenten voetbalopleiding nieuwe kansen duiven agenda uitslagen Knappe winst voor incompleet Morres/Hulst Natuurloop in Nieuwvliet-Bad vrijdag 24 februari 2006 door Jan Daqevos VLISSINGEN - De Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ) en Scheldemond slaan de han den ineen. Vanaf augustus wor den talentvolle voetballers on dergebracht op de Vlissingse scholengemeenschap. Zij wor den in de gelegenheid gesteld hun sport te combineren met school. Scheldemond, dat ruim 1100 leerlingen telt, heeft zich de laat ste jaren flink op het sportonder- wijs gestort. De openbare scho lengemeenschap met de afdelin gen vmbo, havo en vwo kent sinds 2003 sportklassen, waar bij leerlingen extra uren bewe gingsonderwijs volgen. De direc tie probeert nu ook een Loot- school (Landelijk overleg onder wijs en topsport) te worden. De roosters op dergelijke scholen worden dusdanig aangepast dat de leerling alle kansen krijgt om sport op topniveau uit te oefe nen. Verder is er onder meer be geleiding van een topsportmana ger en studiecoördinator. Beleid „Of we die Lootstatus nu wel of niet krijgen, we gaan toch aan de slag met de voetbalschool", zegt Eugène Fagg, directeur on derwijs van Scheldemond. „Dit initiatief past in ons beleid. JVOZ wil een goede voetbalop leiding bieden, wij willen de kin deren een goede schoolopleiding geven. We kunnen elkaar ver sterken." De spelers van de JVOZ worden komend seizoen op Scheldemond geplaatst. Daar krijgen ze faciliteiten (on der meer huiswerkbegeleiding, flexibel lesrooster, afspraken over repetities, individuele en maatschappelijke begeleiding) aangeboden. Door die opzet zijn de jonge voetballers (11, 12, 13 en 14 jaar) in de gelegenheid 's middags te trainen. De initiatiefnemers van de Zeeuwse voetbalopleiding wil len komend seizoen drie a vier keer per week op de velden in de buurt van de school gaan trai nen. „We trainen nu met die jon gens in de avonduren in Kortge- ne", zegt Dennis de Nooijer, die samen met zijn broer Gérard en Dolf Roks JVOZ vorm geeft. „Dat betekent dat ze laat thuis komen. Van huiswerk maken komt dan niet veel meer. Nu we met de school gaan samenwer ken, kunnen ze overdag trainen en worden ze tevens in staat ge steld om hun huiswerk te ma ken." JVOZ richt zich in eerste instan tie op de D-pupillen en C-junio- ren. Daarna is het de bedoeling dat ook andere categorieën (A- en B-junioren) volgen. Iedereen die wordt toegelaten tot de voet balopleiding - er gaat een selec tie aan vooraf - wordt verplicht voor Scheldemond te kiezen, ook al woont hij bijvoorbeeld in Dreischor. „Deze school creëert de facilitei ten, dus daar moet je dan ook voor gaan", vindt Dennis de Nooijer. „Trouwens bij clubs als RBC, Feyenoord of NAC werkt het niet anders. Die vinden dat het talent ook in de buurt naar school moet. Natuurlijk is het voor sommige talenten een eind je rijden, maar je mag er ook wel iets voor over hebben. Dat hoort ook bij het talent zijn. Toen ik naar Sparta ging zat ik drie tot vier keer per week an derhalf uur in de trein." Dennis de Nooijer ziet louter voordelen, evenals Eugène Fagg, in het verleden zelf ook ac tief als voetballer van VC Vlis- singen en Oostkapelle. „Ik heb nu zoiets van: goh, was dit er in mijn tijd ook maar geweest. Ik denk dat het voor een voetballer die iets wil bereiken een ideale combinatie is. Wat ook belang rijk is, is het sociale aspect. De spelertjes blijven in eigen omge ving. Ze trainen samen, zitten samen op school en houden nog tijd over om met vriendjes te spe len." Overigens zullen ook de leerlin gen van de sportklassen profite ren van het samenwerkingsver band.. Zij krijgen structureel een trainingsclinic aangeboden door Dennis en Gérard de Nooijer. JVOZ en Scheldemond beleggen op 7 maart een informatie avond voor de ouders. Eind maart worden de voetbalvereni gingen ingelicht over de opzet. PHILADELPHIA - LeBron James (rechts) probeert stonden gisteren tegenover elkaar. Iverson stapte als met 116-107. James nam de meeste punten voor zijn re- Allen Iverson van scoren af te houden. De twee vedet- winnaar van het veld. Zijn ploeg, de Philadelphia kening. Het 21-jarige talent kwam tot 33 punten, ter- tes van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA 76ers, won het thuisduel met de Cleveland Cavaliers wijl Iverson op 29 bleef steken, foto Tim Shaffer/RTR Vrijgezel bezorgde Gerard van der Kamp in augustus 2001 een nationale zege door Fred Rabout NOORDWELLE - Gerard van der Kamp begroet straks voor de 68e keer de lente. Zijn geheu gen vertoont wat krasjes, maar de datum 25 augustus 2001 is nog niet gewist. Op die dag kwam zijn vrijgezel, een jonge krasdoffer, vanuit de richting van waaruit hij moest komen: van Neeltje Jans. Het bleek de vroegste van Neder land te zijn op het nationale con cours voor jonge duiven vanuit Orleans. „Het was de 036, een zoon uit het ras Dofferhoff/ Raaymakers", weet Van der Kamp ook nog te melden. Een fraaie herdenkplaat, opgehan gen boven de schouw tussen de vele andere borden en plaquet tes in de woonkamer in Noord- welle, bevestigt de prestatie van de vrijgezel. Een jonge geschelp te doffer die zijn naam te dan ken heeft aan het feit dat hij het vrouwelijk schoon onaange roerd liet. Van der Kamp: „Hij keek ner gens naar om, zat maar op zijn plekje voor zich uit te staren ter wijl de mooiste duivinnetjes om hem heen zaten of liepen te pron ken en te flirten. De weg naar huis wist hij in ieder geval wel te vinden." Het zou voor de melker uit Noordwelle een voordeel kun nen zijn dat de kerktoren hoog boven het vlakke landschap en de woningen van het Schouwse dorp uitsteekt. Het moet een dui delijk herkenningspunt zijn voor de Van der Kamp kolonie, want zijn hok staat op nog geen hectometer van de voet van dat kerkgebouw. Die 25e augustus van 2001 was, zo probeert Van der Kamp zich te herinneren, geen al te beste duivendag. „Wat ik me nog voor de geest kan halen, is dat er op diezelfde dag een natoercon cours werd gevlogen. Die dui ven kwamen in de morgenuren maar moeizaam naar huis. Or leans daarentegen verliep won derwel vlot. Het mooiste was nog dat een maat van me, Chris van Dieyen uit Rotterdam die hier in de omgeving op een cam ping staat, me vooraf vertelde gedroomd te hebben dat ik na tionaal Orleans zou winnen. Chris komt hier vaak duiven wachten. Hij is zelf ook een lief hebber geweest. Je ziet dus dat dromen niet altijd bedrog zijn." Gerard van der Kamp kwam in 1986 in Noorwelle wonen. Hij had zijn huidige echtgenote Ria op de nabijgelegen camping Bo nafide leren kennen. „We fiets ten door dit dorp en waren ge lijk verliefd op het huis hier aan de Dorpsring." Van der Kamp is geboren in een Haags ziekenhuis maar zijn ouders woonden in Poeldijk, in de 'glazen stad' waar de dui vensport knap populair is. Ook Ria komt uit Den Haag, maar heeft Zeeuwse roots. Haar moe der kwam uit Zierikzee. Duiven waren er al voor Van der Kamp Ria leerde kennen. Als achtjarige had hij sierdui- ven, ving een postduif op en was besmet. Toch zou het tot zijn achttiende duren alvorens hij lid werd van het plaatselijke dui- venliefhebbersgilde De Gevleu gelde Vrienden. Hij boekte er knappe resultaten, onder meer eind jaren zeventig op de grote fond. Zes jaar waren er geen duiven ih zijn leven, van 1980 tot 1986. In 1987 werd in Noordwelle de draad weer opge pakt, combinatie spelend met zijn echtgenote Ria. Later ging hij weer verder onder eigen naam. Met jonge duiven, en met name met Rien Dofferhoff, een crack op de midfond uit het Zuid-Hol landse Lisse die hem aan het ma teriaal hielp: het Eyerkamp bloed. „Ooit was ik bij hem op een verkoping en sindsdien zijn we de beste vrienden. Afgelopen seizoen heb ik zelf 35 jonge ge kweekt, en kreeg ik er nog 31 van Dofferhoff. Van die lichting heb ik twintig jonge doffers een verlengd contract gegeven. Wat de overnacht betreft heb ik dui ven van Sjaak Steketee (Bruinis- se), Van Wanrooy en Braakhuis op mijn hok zitten. Ook het bloed van Raaymakers en Fabry (Antwerpen) zit nog op mijn hokken." Geheugen Van der Kamp kwam dan wel in Noordwelle wonen, maar moest voor zijn werk in de bouw iede re dag op en neer naar Hellevoet- sluis. Dat betekende dat Ria, die in eerste instantie niets met dui ven had, in actie moest komen. „Ze heeft in die periode veel voor me betekend. Trouwens nog, zij het nu op het administra tieve vlak; want mijn geheugen hè, zo lek als een zeef. Alles moet opgeschreven worden." Van der Kamp was in het verle den meerdere keren Generaal van rayon 6 en de voorgaande kring en kende ook in 2005 een uitstekend seizoen. Hij moest in rayon 6 wel de combinatie Hoek (Sint Philipsland) en vaste waar de Jan-Jaap Boller (Scherpenis- se) voor laten gaan. Er werden in verenigingsver band veertien eerste plaatsen ge pakt met daarbij een aantal ket- door Fred Rabout GOES - De vogelgriep lijkt de duivensport opnieuw een flinke tik uit te gaan delen. „Het ziet er allemaal niet best uit. Het is een ramp voor de duivensport", zei Gerrit van Boven, secretaris van de Afdeling Zeeland'96, be gin deze week nadat de ophok- plicht werd ingevoerd. „Veel liefhebbers zitten nu met jonge duiven, die moeten naar buiten om zich te leren oriënte ren. Ook de oude duiven moeten trouwens dagelijks hun vleugels kunnen strekken om alles een beetje soepel te houden." Patrick Derijcke uit Vogelwaar de, dierenarts gespecialiseerd in duiven en zelf ook duivenmel ker, ziet het somber in. „Ik heb het gevoel dat het wel eens half mei zou kunnen worden voordat met de wedvluchten kan wor den begonnen. Uit een gesprek dat ik eind december met verant woordelijken van het Belgische Federale Voedselagentschap had bleek al dat men vastbera den was een ophokplicht en ver bod op duivenvluchten in te voe ren tijdens de vogeltrek in het voorjaar. Terwijl er toen nog geen daadwerkelijke gevallen van het H5N1 virus in België wa ren geconstateerd. Als dat wel het geval wordt dan verandert wellicht' ook die zienswijze. Een optie zop kunnen zijn, dat we on ze vliegduiven mogen enten. Ho pelijk komt de ophokplicht voor jonge duiven te vervallen, dat zou onder deze omstandigheden al een grote opsteker zijn." Ook Europarlementariër Camiel Eurlings geeft de duivensport weinig hoop na een gesprek met minister Veerman. „Uit dat ge sprek blijkt dat er wel degelijk een variant is die bij postduiven ziekte en sterfte kan veroorza ken. Postduivenhouders moeten zich daardoor bewust zijn van de ernst van de situatie, vooral omdat het dodelijke virus al in Nederland aanwezig zou zijn. Ook de eigenaren/verzorgers kunnen besmet worden. De mi nister is druk doende met het op stellen van een vaccinatiepro gramma waar hij ook de postdui ven bij wil betrekken." Gerard van der Kamp met de beker die hij overhield aan zijn zege bij het nationale concours vanuit Orleans. foto Marijke Folkertsma tinguitslagen zoals 1 tot en met 7 in de vereniging De Gevleugel de Vrienden uit Zierikzee op de natoer vanuit Morlincourt. Toen vielen 33 van zijn 45 duiven in de prijzen. Op Creil oude duiven was er een tien op tien op de uit slag, en op Sourdun jong op 30 juli acht van de negen, te begin nen met 1,2,3,4 en 5. Op Peron- ne had hij er zes van de acht met zes prijzen bij de toptien. Kortom, een seizoen als van ouds. Alleen de echte klapper, een provinciale zege, was er niet bij. Hij begon het seizoen met 33 vliegkoppels. Gespeeld wordt het weduwschapspel met dof fers. „Ooit heb ik wel met dof- fers en duivinnen op we duwschap gevlogen maar daar ben ik, hoewel met name de dui vinnen goed naar huis kwamen, mee gestopt." Naast de vliegkop pels zaten er begin 2005 nog tien kweekkoppels op de hok ken. Plet seizoen 2006 begint hij straks, als de vogelpest niet al te veel roet in het duivenvoer gooit, met 39 koppels. Het bete kent een uitbreiding van de ren stal omdat hij vorig jaar boven matig veel jonge had. Tien over- nachtkoppels moeten het op de grote fond gaan doen. „De over nacht is er de laatste jaren een beetje bij ingeschoten. Daar wil ik weer wat meer aandacht aan gaan schenken." Van der Kamp is geen al te vroe ge koppelaar. Pas half januari gaat de zaak bij elkaar. Verduis tering zorgt ervoor dat met de jonge toch het weduwschapspel wordt beoefend, behalve als er verstokte vrijgezellen tussen zit ten. Geselecteerd wordt puur op prestatie. De zelfopleer gaat richting Neeltje Jans, want van uit die richting moeten ze ko men. Ooit vond die zelfopleer plaats vanuit Middelburg, maar de oversteek van de Oosterschel- de leverde te veel verliezen op. „Opvallend is dat ik bij regen geen duif naar huis krijg. Met een sterke kopwind wel en zelfs met een'Westenwind pak ik hier in de Kop van Schouwen wel een keer een eerste plaats, als ze' maar Neeltje Jans gezien heb ben." En zijn er voor deze geïm porteerde Westlander nog wen sen? „Wensen zijn er altijd, zo wel in de sport als het gewone le ven. In de sport zou ik nóg wel een keer een nationale zege wil len pakken. Dat zou heel erg mooi zijn." vrijdag Basketbal Mannen. Eerste klasse: Volhar- ding-BC Vlissingen 2 (20.30 uur). te Zierikzee. Aanvang: 13.00 uur. HWP jeugdschaaktoernooi. Lm Gemeentschapshuis 't Kaaike, plein 15 te Zuiddorpe. Aanvang jï Biljarten Voetbal Heineken-Loontjes driebandentoer; nooi. Locatie: café 't Keldertje in Ter- neuzen. Aanvang: 19.30 uur. PZDB-bekercompetitie: halve fina les. Locatie: De Driehoek in Zierikzee. Aanvang: 19.30 uur. Vriendschappelijk. Zaamslag-fl Arnemuiden-VC Vlissingen, WoKj dijk-'s-Heer Arendskerke, De L wen-FC Dauwendaele, Yersekëa kenszand. Aanvang: 14.30 u Volleybal Tafeltennis Senioren, hoofdklasse: TTCM 2- Smash'76. Aanvang: 20.00 uur. i zaterdag Atletiek Kustcross. Finale van Delta-cross- competitie. Programma: 12.00 uur: 1200m pupillen B en C. 12.15 uur: 1200m pupillen meisjes A1 en A2. 12.30 uur: 1200m pupillen jongens A1 en A2. 12.45 uur: 1200m meisjes D. 13.00 uur: 3200m jongens C. 13.20 uur: 2000m jon gens D, meisjes BC, vrouwen korte cross. 13.40 uur: 4000m mannen korte cross, jongens B, meisjes A. 14.15 uur: 10000m mannen H20/H40, 8000m man nen H50/H60, 6000m vrouwen D20/D35 en jongens A. Inschrijven: kantine ten nisclub De Schelde aan de Van Woelde- renlaan te Vlissingen. Regiodivisie: Rijnmond 4-Jola pus. Promotieklasse A: Rijm Phoenix. Promotieklasse Gepidae (Baskensburg, 16,00 Tweede klasse G: VVS'92 2-DeB." pi Vrouwen. Eerste klasse VVS'92-Volley Zuid 2. Tweede kip F: VVS'92 2-Mikro Electro/Roost^ 5. Derde klasse G: VVS'92 3-WS'J| Regiobeker: Mannen B, kworti Ie: Voorwaarts-Antillen Stars, Mi Les Deux Intermezzo, Bernisse-Gtéj Vrouwen A, kwarfinale: Mj Hulst-Kwiek (Hontenissehal, 14.00u l Zaalkorfbal Overgangsklasse B: KCC/Van ten-Fortis. Eerste klasse G: Svvift-l po (19.45 uur), Tjoba-Ondo (G) uur). Tweede klasse G: Korbi.;" All Ready-Sagitta (14.30 uur), ft klasse C: Atlas-Ondo (17.00 Stormvogels-Seolto (15.00 uur). zondag Basketbal Atletiek Vrouwen. Hoofdklasse: Black Eag- les-Pendragon (20.15 uur). Biljarten Heineken-Loontjes driebandentoer- nooi. Locatie: café 't Keldertje in Ter- neuzen. Aanvang: 14.00 uur Rabo-Natuurloop. Aanvang, uur: 750 m en 1500 m. 10.30 u.- km, 4.4 km en 8.8 km. Inschrj Strandpaviljoen St. Pierre te N'i vliet-Bad. Biljarten Paardensport- Dressuur LR PC De Schouwse Rui ters. 9.00 uur: paarden Z. 10.40 uur: po ny's Z. 11.56 uur: pony's M. 13.16 uur: paarden L. 14.04 uur: paarden M. Loca tie: manege Hofstede Grol, Stoofweg te Heineken-Loontjes driebandel nooi. Locatie: cafe 't Keldertje in neuzen. Aanvang: 12.00 uur. F- 15.00 uur. Paardensport Dressuur PSV De Vossenrijders. 11.30 uur: paarden Z2. 13.00 uur: paar den Ml. 13.22 uur: pony's M1. 14.00 uur: paarden M2. 14.22 uur: pony's M2. 15.00 uur: paarden L, 15.45 uur: pony's L. 16.00 uur: paarden B. 16.52 uur: po ny's B. Locatie: Manege Magrette te Axel. Springen LR PC Walcheren. 9.00 uur: pony's B, met aansluitend L, M en Z. 13.00 uur: paarden, met aansluitend L, M, Z en ZZ. Locatie: manege Stal De Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur LR PC De Schouw» ters. 8.30 uur: pony's B. 9.18 uut ny's L. 11.26 uur: pony's B. 13,1M paarden B. 15.42 uur: paarden L, tie: manege Hofstede Grol, Stoof Renesse. Dressuur paarden RV Sé-Roi uur: klasse B. 11.45 uur: klasse LI uur: klasse L2. 15.45 uur 17.00 uur: klasse M2. 18.00 uur Z1. 19.00 uur: klasse Z2. Locatie',i ge De Eendracht, Rijkebuurt Vrouwenpolder. Rugby~ Tweede klasse zuid: LSRG-T: Aanvang: 14.00 uur. Schaken 32e Open snelschaakkampioen schap van Schouwen-Duiveland. Lo catie: MFC-gebouw, Huijbertsstraat 35 Tennis Jeugddubbeltoernooi Lukaartlï wenhuysen. Locatie: tennishal" Goes. Aanvang: 9.30 uur. ISSDHHHHHHHHHIl Midden Zeeuws-Vlaanderen. Beker. Eindstanden poules. AA: 1Arrow Ca ravan 6-18; 2. AXA Boys 6-9; 3. Wentz- ler-Pauwels 6-6; 4. Meermarkt Goethals 6-3. AB: 1 In den d'Waes 4-12; 2. Kroes/Rubio 4-6; 3. Max Korting-SAA Zld 4-0. AC: 1. De Pieper 4-9; 2. Tence/Zaman Sport 4-9; 3. In Axtion 4-0. BA: 1. Smit Sportprijzen 4-9; 2. Ma rine Service 4-6; 3. HKC Driewegen 4-3. BB: 1. Reham Vastgoed 4-9; 2. DOW 4-7; 3. Atoom Boys/Kraaghof 4-1BC: 1 Bakkerland 4-10; 2. Cerestar 4-4; 3. Sportcafé Axel 4-2. BD: 1. Chocolaterie Mauritsz 2-3; 2. DS Calypso 2-3. CA: 1. Café de Mops 4-10; 2. FC Vatitec 4-4; 3. Deurwaarder M&T 4-3. CB: 1. Benny Sport 4-9; 2. Amstelhoekje Vdeco 4-9; 3. Schipper/Adhanco 4-0. CC: 1. Flux Elec tro 4-9; 2. Café Driewegen 4-9; 3. Café de Griete 4-0. CD: 1. Unitron 4-9; 2. Sportkantine 't Zwaantje 4-9; 3. FC Ilex msmmsmmmwmm Lucky Day 3942: 12-13-20-26-31-34- 37-45-48-53-56-57-60-62-65-66-69-70-76 -80 (onder voorbehoud). Rotterdam. Mannen. Tweede ronde: Djokovic (SMo) - Hen man (GBr) 5-7 6-3 6-4, Bracciali (Ita) - Ca- latrava (Spa) 4-6 6-2 7-6 (5), Stepanek (Tsj/6) - Santoro (Fra) 6-4 6-1, Olivier Ro- chus (Bel) - Ferrer (Spa/3)6-4 6-4. Uefa Cup. Derde ronde, return. Hamburger SV (Dui) - FC Thun (Zwi) 2-0 (2-0). 1. Van Buyten 1-0, 33. Van Buyten 2-0. Scheidsrechter: Yefet (Isr). Rode kaart (2x geel): 82. Jarolim (Ham burger SV). Aantal toeschouwers: 43.000. Hamburger SV naar achtste fina les. RC Strasbourg (Fra) - Litex Lovech (Bul) O-O. Scheidsrechter: Ceferin (Slw). Aantal toeschouwers: 10.000. RC Strasbourg naar achtste finales. Rapid Boekarest (Roe) - Hertha BSC (Dui) 2-0 (O-O). 54. Niculae 1-0, 74. Bu- ga 2-0. Scheidsrechter: Layec (Fra), Aan tal toeschouwers: 16.300. Rapid Boeka rest naar achtste finales. Levski Sofia (Bul) - Artmedia Bratis lava (Slw) 2-0 (2-0). 14. E. Angelov 1-0, 27. E. Angelov 2-0. Scheidsrechter: Lehner (Oos). Aantal toeschouwers: 20.000. Levski Sofia naar achtste fina les. Shakhtar Donetsk (Oek) - Lille (Fra) O-O. Scheidsrechter: Vollquartz (Den). Aantal toeschouwers: 20.000. Lille naar achtste finales. Zenit St. Petersburg (Rus - Rosen borg BK (Noo) 2-1 (0-1). 45. Riseth 0-1, 55. A Kerzhakov 1-1, 87. Denisov 2-1. Scheidsrechter: Hrinak (Slw). Aan- TILBURG - De volleybalsters van Morres/Hulst hebben in een inhaalwedstrijd in de onderste regionen van de regiodivisie goe de zaken gedaan. De Zeeuws- Vlamingen versloegen in Til burg Triade/VCT met 3-1. Morres/Hulst was op éen doorde weekse dag incompleet, maar vormde met aanvulling uit het tweede team een hecht collec tief. Dat resulteerde in Tilburg in een prima wedstrijd. De formatie van Guido de Beule bestookte de thuisploeg met een uitstekende opslag en won dank zij een grote inzet drie sets op rij (25-19, 25-17, 25-23). Pas in de laatste set kon de thuisploeg daar een 25-20-setwinst tegen over stellen. tal toeschouwers: 15.000. Zenit S tersburg naar achtste finales. Palermo (Ita) - Slavia Praag (Ti) (O-O). 51. Godeas 1-0. Scheidsrr.- Allaerts (Bel). Aantal toeschcw 8000. Palermo naar achtste finals Gouden Gids Divisie. FC Eint* - FC Den Bosch 2-1 (1-1). 18 v dam 1-0, 45. Rajcomar 1-1, 85. Di 2-1. Scheidsrechter: Janssen kaart: 82. Uneken (FC Den E geel). Gele kaart: Barakat (FC Ei ven), Davids, Beekmans (FC| Bosch). Aantal toeschouwers: 1 Ronde van Californië. Derde pe, individuele tijdrit in San Jc Landis (VSt) 27,4 km in 35.58, 2.' kie (VSt) 0.26, 3. Julich (VSt) 0.35, capie (VSt) 0.55, 5. O'Neill (Aus)' Cancellara (Zwi) 1.02, 48. Kroot 53. Giling 3.09. Algemeen klassement: 7.56.36. 2. Zabriskie 0.29, 3. Julich 4. Hincapie 0.45, 5. O'Neill 1 heimer (VSt) 1.10, 31. Kroon 6.30, P ling 12.59. Ronde van Valencia. Derde et* Sagunto - Port de Sagunto: 1. chi (Ita) 162,5 km in 3.46.56, 2. Nap: no (Ita), 3. Davis (Aus), 4. Guidiü Jegou (Fra), 6. Ventoso (Spa), H Kort, 66. Moerenhout, 89. Thomas ker, 93. Erik Dekker, 94. Boogerd De Groot. Algemeen klassement: 1. Koitf (Rus) 7.10.36, 2. Petacchi, 3. Napt* 0.29, 4. Ventoso 0.30, 5. Serrano 0.35, 6. Palomares (Spa) 0.36, Kort 0.41, 55. Moerenhout, 67. Ert ker 1.21, 69. De Groot, 74. Booge:: Thomas Dekker. lijn NIEUWVLIET-BAD - Het lie tal Natuurlopen dat atletiek reniging De Wielingen in i IV6' winterseizoen houdt, is dit j; teruggebracht tot vier. Zoni staat de derde loop op hel gramma bij Nieuwvliet-Bad 0U1 raj oe ■I m eft ieuv I.- ivaa Over de serie van vier Natuiu pen wordt per categorie klassement opgemaakt. Omti voor in aanmerking te kon dient aan minimaal drie w strijden te worden men. Bij de mannen-sei (lange afstand) gaat Michc Ruysscher aan de leiding, hij als enige aan de eerdere I wedstrijden heeft deelgeni De atleet uit Breskens punten wordt gevolgd dooi eerdere twee winnaars Rut Veerman uit Aardenburg Bart Verschoren uit het ifote gische Leent. Bij de masters hebben meer pers beide wedstrijden gelof |ks waardoor de verschillen nu: aare groot zijn. De Belg Eric van! anir vel voert de ranglijst met punten aan, voor Johan Hu uit Schoondijke (195) en van der Linde uit Oostl (193), de organisator van d aft 1 wedstrijdenreeks. Er kan zondag worden deelge et te men aan drie verschillende standen; 2200, 4400 en ter. De start is om 10.30 uur strandpaviljoen Saint-Piem Nieuwvliet-Bad. Om 10.15 zijn er jeugdlopen over de standen 750 en 1500 meter ;rd lees nd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 62