pzc Kamer wil alle stations behouden Rapport kernenergie te rooskleurig Hoge mast vangt veel wind Seniorenraad Hulst gaat zelf de boer op Gemeenten zijn te weinig betrokken bij natuurnetwerk firede steun in parlement om ook Arnemuiden open te houden :17 Eis zes jaar cel tegen kopstuk drugssmokkel Commissie bekijkt splitsing energiebedrijven Westerscheldetunnel even dicht Proef met alarm via mobieltje Oudste Zeeuws-Vlaamse overleden Terneuzenaar is belastingrechter Automobiliste met de schrik vrij weekenddiensten Slapen met onderbroek van Bl0f vrijdag 24 februari 2006 ,s. tor Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De Tweede Ka- j,cr wil dat staatssecretaris Schultz van Haegen (WD, Ver keer en Waterstaat) de NS geen intheffing geeft om de stations ju Arnemuiden, Kapelle-Bieze- liuge en Krabbendijke te slui- Omdat Schultz dat gisteren HULST - De seniorenraad in de lemeente Hulst voelt zich nog al- lijd te weinig betrokken bij het gemeentelijk beleid. leden van de raad hebben daarom gisterochtend tijdens vergadering afgesproken meer werk te gaan maken van rol om ook ongevraagd ad- \ies uit te brengen aan het colle gevan burgemeester en wethou ders. De seniorenraad functioneert nu bijna driekwart jaar, maar is il die tijd slechts één keer ge- »d advies uit te brengen, betrof toen de startnota over de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu nt Waarnemend voorzitter F. Mou- óis van de seniorenraad wijt het an 'onbekendheid en angst' bin- jen de ambtelijke organisatie, die de raad tot op heden links laat liggen. „Over de hele iróonvisie van de gemeente is bijvoorbeeld niet eens ad vies gewaagd, terwijl die toch de ouderen aangaat", zegt jitoubis blijft zich naar eigen i 'een beetje boos maken' over het gebrek aan aandacht dat de amtenarij heeft voor de rol van de seniorenraad. „Als je zo'n ambtenaar dan aanspreekt, je de reactie 'wat moet ik sedan voorstellen bij ouderen'. Ik denk dat men hier nog niet he niet wilde toezeggen, volgt over twee weken een nieuw debat waarin een motie van deze strek king wordt ingediend. Die wordt vrijwel zeker onderte kend door CDA, PvdA, Groen Links, SP, CU, SGP en D66. Bijna alle Kamerfracties uitten gisteren zware kritiek op het voornemen van de NS om drie stations in Zeeland te sluiten. Dat druist in tegen de aan het vervoerbedrijf afgegeven conces sie, waarin staat dat de bereik baarheid van alle landsdelen moet worden gegarandeerd. CD A-Kamerlid Van Hijum deed een 'dringende oproep' aan Schultz om 'pal te staan' voor deze bereikbaarheid. Zijn PvdA-collega Dijksma stelde dat mensen door sluiting van stations de auto worden inge jaagd. „Dat is de verkeerde prik kel." Beiden maakten geen uit zondering meer voor Arnemui den. Eerder deze week, tegen- •aor Harold de Puysseleijr lemaal in de gaten heeft, dat je met samenwerken een hoop kunt bereiken. De ambtenaren trekken zich nog te veel terug in hun eigen hok om alleen hun ei gen ideeën uit te werken", aldus Moubis. De Seniorenraad telt negen le den en een voorzitter. In ver band met het recente overlijden van voorzitter H. Hageman heeft secretaris Moubis tijdelijk de voorzittershamer ter hand ge nomen. Daar komt volgens hem in maart verandering in, omdat er dan een nieuwe voorzitter wordt benoemd. Het college kan het eerste onge vraagde advies van de senioren raad binnenkort tegemoet zien. Op aangeven van commissielid B. Buyle vraagt de raad aan dacht voor de verbetering van de oversteekplaatsen in de ge meente. Buyle pleitte al eerder voor zacht hellende oversteek plaatsen, zodat ouderen die slecht ter been zijn zich gemak kelijker kunnen bewegen in het verkeer. Wethouder F. van Driessche zei daarover eerder al dat die hellin gen automatisch worden aange legd. „Maar blijkbaar is de wet houder de enige die daarvan op- de hoogte is", bracht Buyle giste ren naar voren. „Bij werken aan de Groenendijk in Kloosterzan- de, aan de voetpaden rond woon zorgcentrum Aritonius in Kloos- terzande en aan de Lageweg in Ossenisse zijn die voorzieningen niet aangebracht." doorMelita Lantinq XOORDGOUWE - Gemeentera den en Provinciale Staten zijn onvoldoende betrokken bij de 3?- vaststelling van de gebieden voor Natura 2000. Dat zegt Iwcede-Kamerlid J. Snijder |WD). „De vaststelling zou in overleg gebeuren met gemeente raden en Statenleden en dat is niet of onvoldoende gebeurd." Snijder heeft zich gistermiddag laten bijpraten door partijgeno- uit de gemeenten Schou- wn-Duiveland, Veere, Noord- Beveland en uit Provinciale Sta len. „Het is een beeld dat ik niet alleen in Zeeland zie, maar in 0plf heel Nederland." Natura 2000 ro£1j wordt een Europees netwerk van beschermde natuurgebie- Momenteel loopt de proce dure om de gebieden (de contou ren) vast te leggen. In de volgen de fase worden de doelen afge sproken en dan gaat het er om wat beschermd moet worden in een gebied en in welke mate. „En dat wordt ook bepaald door de provincies." Snijder is niet gelukkig met de gang van zaken tot nu toe. „Ik weet niet wat ik nog kan, want de reactietermijn loopt zondag af, maar ik heb ik ieder geval overleg met minister Veerman aangevraagd." Ze heeft daarbij de steun van het CDA. „Er moet meer helderheid komen over de trajecten en effecten van Natura 2000." Binnen Zeeland hebben de VVD-vertegenwoordigers van gemeenten en Provinciale Staten met haar afgesproken in tensief contact te houden en ver der samen op te trekken. door Harmen van der Werf NEEUWDORP - De techniek stond gisteren voor niets bij Nieuwdorp. In drie uur tijd lukte het een hoogspanningsmast met twaalf meter te verlengen tot 51 meter. Vanwege een te harde wind kon het karwei af gelopen dinsdag niet doorgaan. Ook woensdag waaide het te hard. Gisteren was het ideaal weer. Al was het 's morgens erg koud voor de mannen die nog wat voorbereidende werkzaam heden in de toen nog 39 meter lange mast moes ten doen, voordat die kon worden opgetild. Het nieuwe onderstel ter verlenging van de mast moest vervolgens worden gemonteerd. „En dat verliep heel voorspoedig", aldus woord voerster M. Weisfeit van Delta Netwerkbedrijf. Het hijs werk begon tegen tien uur, de mast kon al tegen één uur worden herplaatst. Langs de Bernhardweg - de weg tussen Middel burg en de Westerscheldetunnel - lopen twee hoogspanningsleidingen. Een tweede mast moet nog worden verlengd en dat gebeurt van daag. De hele operatie is nodig vanwege de aanleg van een nieuw goederenspoor (de Sloelijn) van haven- en industriegebied Vlissingen-Oost naar het Zeeuwse hoofdspoor tussen Arnemui den en Lewedorp. Het spoor komt ter hoogte van de masten op een zeven meter hoge dijk te liggen en passeert dan de Bernhardweg over een nog te-bouwen spoorviaduct. De hoogspan ningslijnen zouden te dicht op het Sloespoor ko men te hangen, als de masten niet zouden zijn verlengd. Hoge bomen vangen veel wind, zo is het ook met hoogspanningsmasten. Om de grotere wind belasting aan te kunnen, zijn vooraf al extra staalprofielen aangebracht. Schoon aan de haak wegen de masten plus geleiders zestien. foto Willem Mieras over de PZC, deden ze dat wel, maar kennelijk hadden ze de brief ter harte genomen waarin de gemeente Middelburg hen er op heeft geattendeerd dat de provincie en de drie betrokken gemeenten gelijk optrekken in hun streven de stations open te houden. Dijksma refereerde zelfs aan de actie om in Arnemuiden te tel len hoeveel mensen dagelijks van het station gebruik maken. Vaart de staatssecretaris niet blind op de cijfers van de NS? „Wat moeten we met die getal len van de NS?", viel Groen- Links-Kamerlid Duyvendak haar bij. „Dat is de slager die zijn eigen vlees keurt." Schultz zegde toe de tellingen van de NS te controleren. Het ene na het andere Kamerlid veroordeelde de voorgenomen sluiting van de Zeeuwse sta tions, maar VVD-Kamerlid Van der Sande hield zich op de vlak te. Hij wees op 'het ongenoegen dat lokaal ieeft' en vroeg of Schultz mogelijkheden zag daar iets aan te doen. De LPF meng de zich.als enige partij niet in de discussie over de Zeeuwse sta tions. Afspraken Even leek Schultz toe te geven aan de wens van de Kamer door te zeggen dat sluiting van de drie stations in strijd is met af spraken in het vervoerplan van de NS. Ze zei te willen wachten op de alternatieven die de regio aandraagt. Die gaan allemaal uit van het openhouden van de stations in Arnemuiden, Kapel- le-Biezelinge en Krabbendijke. Kort daarop krabbelde ze terug en gaf ze aan dat ze niet had be doeld dat er geen station kan worden gesloten. Dat was voor de Kamer reden aan te dringen op een vervolg overleg waarin een motie kan worden ingediend. Van Hijum kondigde na afloop aan dat Schultz daarin wordt opgedra gen 'het maximale te doen wat binnen de concessie mogelijk is om de drie stations open te hou den'. Hij verwacht dat de motie 'Kamerbreed' wordt gesteund. MIDDELBURG - Tegen een 56-jarige Vlissinger is gisteren bij de rechtbank in Middelburg zes jaar cel geëist wegens drugs smokkel. De man wordt door justitie ge zien als het kopstuk van een cri minele organisatie die zich de af gelopen drie jaar bezighield met handel in softdrugs en sigaret ten, het witwassen van geld en het plegen van valsheid in ge schrifte. De hoofdverdachte was de eigenaar van een Engels transportbedrijf, dat als dek mantel fungeerde. Vier landge noten van de Engelsman werden vorig jaar januari in Breskens gearresteerd, toen de politie bij een inval in een loods van het be drijf 2880 kilo hasj aantrof. Zij zijn veroordeeld tot celstraffen van acht maanden tot vier jaar. De Vlissinger ontkende zijn be trokkenheid. De rechtbank doet 8 maart uit spraak. BEN HAAG - Minister Brink- Borst (D66, Economische Za ten) heeft een commissie be noemd die alle gegevens over de splitsing van de energiebedrij ven nog eens tegen het licht gaat [ouden. GroenLinks eist nieuw onderzoek naar kosten Be commissie wordt voorgeze ten door A Kist, bestuurslid van de Autoriteit Financiële Mark len' Hii krijgt steun van de hoog leraren C. van Raad en A. Boot. Be commissie moet een oordeel Seven over de onderzoeken die tel dusver zijn uitgevoerd naar uijj ?e kosten, baten en werkgelegen- 3ia ïeidseffecten van de voorgeno- jjK teen splitsing van de energiebe- jlef drijven (waaronder Delta) in e[ji ten netwerkbedrijf een een com- kke aerciële energieleverancier. Bok moeten de gevolgen worden Bekeken die de splitsing heeft voor contracten die de energie- uw ^drijven hebben gesloten met illes Afrikaanse financiers. wij. "Is de commissie oordeelt dat ieef onderzoeken het splitsings- [„fll voorstel ondersteunen, is de ver- jjn Achting dat ook het CDA zich s°haart bij de meerderheid van fVdA, WD, D66 en Groen- i, die achter Brinkhorst staat, door Ben Jansen BORSSELE - GroenLinks eist een nieuw onderzoek naar de kosten van kernenergie. Volgens F. Halsema, fractievoorzitter in de Tweede Kamer, baseert staatssecretaris Van Geel (mi lieu) zich op een rapport dat een te rooskleurig beeld geeft van die kosten. Van Geel sluit de bouw van nieuwe kerncentrales in Nederland niet uit. Halsema deed haar uitlatingen na een bezoek aan het opslagcen trum voor radioactief afval Covra, vlakbij de kerncentrale Borssele. Naar het oordeel van Halsema zijn de kosten van de eindber- ging van radioactief afval, de ri sico's van ongevallen met kern centrales en de kosten van bevei liging in verband met terreur dreiging onvoldoende meegewo gen in het rapport van het Ener gie Onderzoek Centrum en het Milieu- en Natuurplanbureau. Ondanks de verzekering van Covra-directeur Codée dat voor de berging van hoogradioactief afval op een nader te bepalen plek diep in de grond over hon- De Covra-directeur (I) laat fractievoorzitter Halsema een opslagloods voor laag- en middelradioactief afval zien. foto Willem Mieras TERNEUZEN - Het verkeer via de Westerscheldetunnel was gisterochtend enige tijd gestremd, nadat in de oost buis richting Zuid-Beveland een cement-silo van een diep- lader was gevallen. Dat gebeurde om half negen. Uit vei ligheidsoverwegingen werden aanvankelijk beide tunnel buizen afgesloten, maar al snel werd de westbuis richting Zeeuws-Vlaanderen weer geopend. Tegen half tien werd ook één rijbaan van de oostbuis vrijgegeven. Op de ande re baan werd in ijltempo de schade aan de weg hersteld. GOES - Op zeer beperkte schaal is gisteren in Zeeland be proefd of het mogelijk is mensen via de mobiele telefoon te alarmeren, de zogenaamde 'cell broadcasting'. Het ging om een technische test, aldus een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Begin volgende week weet hij of de proef geslaagd is. Is dat het geval, dan volgt er medio volgende maand een grote proef waarbij vele in woners van Zeeland via hun gsm een bericht krijgen. OOSTBURG - De oudste inwoonster van Zeeuws-Vlaan deren, de 107-jarige Bertha Aers-Lampo, is dinsdaga vond in Oostburg overleden. De laatste weken ging de ge zondheid van de in Heille geboren bewoonster van zorg centrum De Burght zichtbaar achteruit. „Van een lang ziekbed was geen sprake, maar mevrouw Aers was echt op", zegt Ine Karreman van De Burght. Bertha Aei'S-Lam- po liet zich vorig jaar ontvallen, tijdens cle viering van haar 107e verjaardag: „Ach, ik vind het wel goed zo, 107 is genoeg." Nadat de oudste man van Nederland, Ko de Lavoir uit Axel, vorig jaar overleed, mocht Aers zich cle oudste inwoonster van Zeeuws-Vlaanderen noemen. De 103-jarige Cyriel de Baere uit Eede is nu de oudste Zeeuws-VI aming. BREDA - Terneuzenaar Gerard Blommers (57) is gisteren officieel beëdigd als belastingrechter bij de rechtbank in Breda. Het betreft een deeltijdfunctie. Blommers ver wacht gemiddeld per maand zo'n twee dagen zitting te houden in Breda. Hij combineert zijn nieuwe functie met zijn dagelijks werk als belastingadviseur bij Schipper Ac countants in Terneuzen. Als belastingrechter moet Blom mers uitspraken doen in geschillen tussen burgers en de belastinginspectie. „Bijvoorbeeld als mensen bezwaar ma ken tegen de hoogte van hun belastingaanslag. AXEL - Een 25-jarige vrouw uit Axel is gistermorgen goed weggekomen bij een aanrijding op de Tractaatweg ter hoogte van Terneuzen. De vrouw reed in een auto die werd gesleept, toen haar stuur door onbekende oorzaak in het slot viel. De auto werd onbestuurbaar, kwam op de verkeerde weghelft terecht en dreigde frontaal tegen een tegemoetkomende vrachtwagen te botsen. De bestuurder van deze vrachtwagen, een 25-jarige man uit Helmond, voorkwam de botsing door zijn truck de berm in te stu ren. Daardoor bleef het bij schampen tussen beide voertui gen. derd jaar voldoende geld be schikbaar is, meende Halsema dat het afvalprobleem blijft be staan. „Onder de grond stoppen is geen oplossing, want dan blij- ven onze kinderen en kleinkinde ren ermee opgezadeld." Daarmee raakte Halsema aan het fundamentele meningsver schil tussen voor- en tegenstan ders van kernenergie. De eerste categorie is ervan overtuigd dat diep in de ondergrond in stabie le lagen opgeborgen radioactief afval geen enkel probleem vormt; de tweede huldigt de op vatting dat het afval ook in die situatie niet is opgeruimd en dus in cle toekomst een last blijft vormen voor de samenle ving. Gesterkt Halsema voelde zich in haar standpunt gesterkt door de er kenning van Codée dat de kos ten per kubieke meter van defi nitieve berging van radioactief afval lager worden, als er meer van is. „Dat betekent dat de nei ging bestaat kernenergie te blij ven toepassen. En zolang die nei ging bestaat, wordt er niet echt serieus gezocht naar werkelijk duurzame alternatieven." Na een rondleiding door de lood sen waar laag- en middelradio actief afval wordt opgeslagen en door de bunker waar hoogradio actief afval staat, zei Halsema de indruk te hebben dat Covra zich buitengewoon zorgvuldig van haar taak kwijt. zaterdag 25 en zondag 26 februari 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan- steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuïs, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel.(0117)420828 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30. uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: E. G. Tan, Stationsstraat 8, Axel, Tel. (0115) 561686. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Diereroartsers Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek "De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Ternèuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. VLISSINGEN - Vermoeide voeten rust gunnen in de sloffen van Bas, snuffelen in Paskals gitaarhoes, zwij melen bij hun onderbroe ken en ondertussen opgaan in hun muziekclips. In het Vlissingse hotel Arion is een hotelkamer helemaal gewijd aan Blof. Voor tussen de 250 en 350 euro per nacht (inclusief ontbijt) kunnen gasten zich volledig onderdompelen in Blof. Gasten kunnen er de favoriete boeken van de bandleden lezen, Blofs fa voriete films kijken of hun geliefde drankjes drinken. Er hangen gouden platen en de TMF Award. Onder broeken en shirts van de muzikanten hangen in de gordijnen en met een draad loos toetsenbord is vanuit bed elk nummer op te roe pen. Een computer tovert films en foto's van de band op een lcd-scherm. „Of je er ook een nachtje met Paskal kan doorbren gen? Dat zal je hem zelf moeten vragen", reageert directeur J. van Damme van het Arion-hotel. De Blof-kamer trekt veel belangstelling. Al voor de oplevering, volgende week, bellen mensen het hotel plat voor boekingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59