Cultuurnota wordt aangepast Tijd voor discotheek in de regio PZC PZC Johan Dobbelaar levert vijfde blijspel af Hulst onderzoekt alternatieve plek bergbezinkbassin .15 Op gebied amateurkunst en carnaval Alzheimercafé met info over ergotherapie Workshop digitale aangifte voor ouderen Carnavalsstoeten Leerlingen Zeeuws-Vlaamse middelbare scholen hebben wel mening over politiek Politieke agenda röe\aQet Optocht Hulst begint vroeger Wandelbosje bij La Salette Verwaarlozing pony's bestraft Boete voor illegale opslag zand agenda hoé ids vrijdag 24 februari 2006 TERNEUZEN - Het Alzhei- niercafé Zeeuws-Vlaanderen houdt maandag (i maart een bijeenkomst in Brasserie Xieje in Terneuzen. Het informatieve gedeelte be gint om 19.30 uur en gaat over de rol van ergotherapie. Deze heeft als doel mensen met be perkingen optimaal hun dage lijkse activiteiten uit te laten voeren in hun eigen omgeving. Ergotherapiebehandeling vindt bij mensen met dementie aan huis plaats. Zij worden als gevolg van geheugenproble men beperkt in hun dagelijkse activiteiten. Daarom wordt ook de mantelzorger bij de be handeling betrokken. Om 21.00 uur wordt de avond afgesloten en is er nog gelegen heid om na te praten. De toe gang is gratis." Voor nadere in formatie kan contact worden opgenomen met de verschillen de Stichtingen Welzijn voor Ouderen in Zeeuws - Vlaande ren. Hnor René van Stee 'TERNEUZEN - De cultuurnota 2006-2 0 0 9 van de gemeente Ter- neuzen is gisteravond op diverse punten aangevuld. Dat gebeur de bij vaststelling van de nota door de gemeenteraad. Op initiatief van F. van Hulle (Gemeentebelangen Kanaalzo ne) werd toegevoegd dat carna val te beschouwen is als cultu reel fenomeen en dat de gemeen te bovendien zorg moet dragen voor het instandhouden van car- l. Ook amateurkunstbeoefening pjgt meer aandacht. Een rui- meerderheid was het met Pv- H'er R. de Regt eens dat de hui dige voorzieningen minstens be houden moet blijven of worden 'uitgebreid. Verder moet de ge meente gunstige voorwaarden PHILIPPINE - De ouderen in de gemeente Terneuzen kunnen le ren hoe ze belastingopgave via de computer moeten doen. De workshop digitale belastin gaangifte vindt plaats op maan- 6 maart in de bibliotheek in Philippine. In de workshop leren de deelne- mers wat de voordelen zijn van elektronische aangifte, hoe het programma wordt gedownload en geïnstalleerd op de compu ter, hoe een elektronische hand tekening wordt aangemaakt en 'hoe het programma werkt. Eni ge computerkennis is wel ver eist. Deelname kost tien euro en [belangstellenden kunnen zich [aanmelden bij de SWO Axel, SWO Assencle/Sas van Gent en de bibliotheek in Sas van Gent. scheppen om de amateurkunst - waaronder toneel, (kinder)caba- ret en muziek- te kunnen beoefe nen. Met uitzondering van de WD. SGP en ChristenUnie steunde de raad dit amende ment van de PvdA. P. Clijsen (GroenLinks) kreeg een ruime meerderheid achter zijn voorstel om de bevordering van beeldende kunst in de pu blieke ruimte in cle nota op te ne men. Succesje Ook WD'er W. Broekhuysen boekte een succesje. Hij ver wierf voldoende steun voor zijn amendement om het legaat van de familie Van Sprang aan de ge meente Terneuzen mee te nemen in onderzoeken naar een mu seumbeleid. Andere amendemen ten van Broekhuysen haalden het niet of werden door hem te ruggetrokken. Het ging onder meer om het streven naar één nieuw museum in Terneuzen met het Schoolmuseum en de maritieme historie als belang rijkste pijlers. Een ruime meerderheid vond de voorstellen van Broekhuysen te gedetailleerd of overbodig. De cultuurnota zou volgens de meeste fracties voldoende gele genheid bieden om dergelijke voorstellen in een later stadium uit te werken. Scène uitSanseveria', schrijver Johan Dobbelaar (derde van links) kijkt toe. foto Camile Schelstraete door Marjon Sarneel ZAAMSLAG - De gepensioneerde dokter Zebedeus Quist wil niets liever dan rus tig genieten. Vanuit Leiden strijkt hij met zijn dochter in Zaamslag neer. De dochter heeft heel andere ideeën over de toekomst van haar vader en als haar vriendin komt logeren, verzinnen ze sa men een plan om de oude dokter aan de vrouw te krijgen. Ziehier het plot van 'Sanseveria', het blij spel dat 3 maart in Zaamslag in première gaat. Voor Toneelvereniging Zaamslag Noord worden stukken op maat geschre ven door de huisschrijver Johan Dobbe laar (1964). Met 'Sanseveria' levert Dob belaar zijn vijfde blijspel af. „Natuurlijk schrijf ik op de personen in die toneelvereniging. Toneelschrijven doe ik vanuit het 'Zaamslag-gevoel'. Ter wijl ik schrijf zie ik de personages voor me. In mijn hoofd zit een rolverdeling en hoewel ik die nooit doorgeef, komt het wel meestal zo uit als ik in gedachten had." Twee vuren Dit jaar zat Dobbelaar tussen twee vu ren: zijn uitgeverij (Vink) heeft hem ge waagd om langere stukken, omdat daar in het algemeen meer waag naar is. De Zaamslagse vereniging vindt veertig pagi na's lang zat. Om de uitgever wat tege moet te komen, heeft Dobbelaar in 'Sans everia' de spanningsboog iets opgerekt. 'Sanseveria', blijspel door Johan Dobbelaar, regie Beppie Coosen en Lennie Hamelink, spel toneelgroep Zaamslag Noord, te zien op vrijdag 3 en zaterdag 4 maart in gebouw De Poort in Zaamslag, op vrijdag 10 maart in De Veste in Terneuzen en op zaterdag 11 maart in de Drie Gehugten in Spui. Kaarten verkrijqbaar via 0115 431697 of 0115 431513. J| SLUISKIL - Carnavalsstichting De Zwartsnuvers en voetbalver- juiging Koewacht zorgen er dat in Sluiskil en Koe- jacht zaterdag weer carnavals- jptochten door het dorp trek- ffieide verenigingen willen de tra- |ditie nieuw leven inblazen en ge- Aen iedereen de kans in de stoet «nee te lopen. In Koewacht moe iten deelnemers zich inschrijven |)ij jeugdvoorzitter F. Dorka, jchoolstraat 40. Na afloop van ||ae rondgang door het dorp is er in de voetbalkantine carnavals- al. h Sluiskil kunnen deelnemers tanaf 13.00 uur inschrijven in aal Atlanta. De stoet vertrekt paar om 14.30 uur. Na de rond ing door het dorp is er een petterend' limonadebal in At lanta. j Bezorgklachten: J0-O231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Paul Begijn TERNEUZEN - 'Jongeren heb ben de toekomst', klinkt het vaak vanuit de gemeentepoli tiek. Maar interesseren Zeeuws-Vlaamse middelbare scholieren zich wel voor wat er in de gemeente speelt en welke onderwerpen missen zij nog op de politieke agenda? Een rondje langs de vier middelbare scho len in de regio. Aan een tafeltje bij de entree van het Reynaertcollege zitten Josje Cappetijn (16), Anne Sta- tujeu (15), Amber Clarijs (16) en Astrid van Rosmalen (15) uit vwo 4 te leren. Ondanks hun jonge leeftijd denken ze wel na over de inrichting van hun re gio. Eén grote discotheek voor heel Zeeuws-Vlaanderen mis sen de meiden nog. „Hier in Hulst hebben we alleen disco theek Champs, maar dat begint ook te vervelen als je daar elk weekend naartoe gaat. Wij zijn verder aangewezen op België als het om discotheken gaat", aldus Amber. „En een groot bui- tènbad vlakbij zou ook wel leuk zijn", roept klasgenoot Astrid. Even verderop geniet de zestien jarige Jamie de Blok uit Kloos- terzande van een tussenuur. De politiek? Het doet hem nog wei nig. „De gemeentepolitiek volg ik nauwelijks. Er zijn hier genoeg voorzieningen voor de jongeren. Ik mis niks." Maar wanneer er een partijfolder bij hem in de brievenbus valt, gooit hij die niet meteen bij het oud papier. „Ik kijk altijd even welke aan sprekende onderwerpen er in een partijprogramma staan. Maar verder heb ik er weinig mee." Ondanks haar achttien jaar stemt Karlijn de Buck uit Hoek niet. „Daar volg ik cle politiek niet goed genoeg voor", geeft de havo-scholiere van scholenge meenschap De Rede uit Terneu- zen aan. Toch lijkt ze goed op de hoogte van de ontwikkelin gen in haar gemeente. „Belachelijk die plannen om kroegen en discotheken in Ter neuzen al om twee uur te slui ten. Daarmee verleg je het pro bleem alleen maar naar een vroeger tijdstip." In tegenstelling tot haar leef tijdsgenoten, die een grote disco theek in Zeeuws-Vlaanderen wel zien zitten, hoor je Karlijn niet klagen. „In Terneuzen zijn er genoeg uitgaansgelegenhe den. Genoeg in ieder geval als je kijkt naar.het inwoneraantal." Net als Karlijn interesseert ook Randy van Overmeeren (17) uit vmbo 4 van De Rede zich nog niet voor politiek. Maar ook hij heeft wel een mening over de po litieke agenda. „In de binnen stad van Terneuzen moeten meer beveiligingscamera's ko men. Er worden aan de lopende band fietsen gestolen." Voor de zestienjarige Robbert Lauret van De Rede is de poli- tiek al wel een belangrijk onder deel in de samenleving. Zijn lan delijke politieke voorkeur neemt hij waarschijnlijk ook mee naar cle volgende gemeente raadsverkiezingen als hij wel mag stemmen. Hij heeft een punt waar ze in Zeeuws-Vlaan deren over moeten nadenken. „Een rechtstreekse busverbin ding naar Gent. Daar ontbreekt het hier nog altijd aan. Het wordt hoog tijd dat die er komt!" Eerste keer Tim Groote (19) uit vwo 6 en Ro bert Ongena (17) uit vwo 5 van het Zwin College in Oostburg beginnen zich steeds meer in de gemeentelijke politiek te verdie pen. Voor Tim wordt het de eer ste keer dat hij gaat stemmen. Door alle binnengekomen partij programma's te bekijken en de plussen en minnen tegen elkaar weg te strepen komt hij tot een besluit. „Ik heb het programma van het CDA doorgenomen, maar dat vond ik inhoudelijk niks. En dat ondanks het feit dat onze le raar Verpaalen op de lijst van deze partij staat. Ook de stand punten van D&T passen niet in mijn straatje. Mijn voorkeur gaat vooralsnog uit naar de WD. Het plan 'Sluis aan zee' Leerlingen van De Rede in Terneuzen. Vlnr: Robbert Lauret, Karlijn de Buck en Randy van Overmee ren. foto Camile Schelstraete spreekt me erg aan." Zijn mede scholier Robert uit Biervliet mag nog niet naar de stembus. Desondanks heeft cle vwo-leer- lipg een kritische kijk op de ge meentepolitiek. „De politiek is Vrijdag 24 februari GROEDE - De Drie Koningen - 20.30 uur - Dorpsraad Groede - politiek forum met vertegenwoordigers van alle par tijen uit de gemeente Sluis. BRESKENS - studio Radio Schelde- mond -14.00-17.00 uur - debat met lijst trekkers CDA, VVD, D T en Gemeente belangen. Dinsdag 28 februari TERNEUZEN - Yarazaal, Scheldethea- ter - 19.30 uur - politiek debat Terneu zen FM met vertegenwoordigers van al le raadsfracties. Woensdag 1 maart SLUIS - raadzaal belfort Sluis - aan vang 19.30 uur - slotdebat met alle lijst trekkers van de gemeente Sluis. Donderdag 2 maart HULST - Dienstencentrum De Lieve - 19.30 uur - BN/De Stem-lijsttrekkersde- bat over onder meer binnenstad Hulst en Kloosterzande aan Zee. niet vernieuwend. Het gaat er hier soms te bureaucratisch aan toe. Misschien dat cle toenemen de vergil j zing er iets mee te ma ken heeft. Er is in deze regio niet zoveel animo om leuke idee ën te ontplooien." Niek cle Meijer (18) en Amanda de Munck (17), beiden van havo 5 van het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen, pleiten net als de leerlingen uit Hulst voor eën grote discotheek in Zeeuws-Vlaanderen. „Alleen een paar kroegen en een discotheek in de Nieuwst- raat van Terneuzen is niet ge noeg. Daar ben je ook snel op uitgekeken. Er moet serieus worden nagedacht over een dis cotheek die voor alle jongeren uit de streek interessant is", vindt Amanda. Weinig begaan Zij is in ieder geval van plan om bij de volgende verkiezingen haar stem uit te brengen. Dat in tegenstelling tot Niek, die net als de meerderheid van zijn leef tijdgenoten nog weinig begaan is met het wel en wee van cle ge meente waarin hij woont. (Advertentie) HULST - De grote carnavalsoptocht vertrekt zondag in Hulst eën half uur vroeger dan gewoonlijk. Het bestuur van carnavalsstichting De Vossen hoopt de doorstroming in de binnenstad te bevorderen door de praalwagens zon dag al om 14.00 uur te laten vertrekken. Het vroegere aan- vangsttijdstip geeft wagenbouwers bovendien de kans om nog met daglicht veilig terug te keren naar de stalling. De route is dezelfde als voorgaande jaren. De wagens vertrek ken vanaf de Van der Maelstedeweg en rijden dan via de Stationsweg, Gentsestraat, Grote Markt, Cornelis de Vos- plein, Houtmarkt, Kleine Bagijnestraat, Schuttershof, Nieuwe Weg, Moervaartstraat, Godsplein, Dubbele Poort, Overdamstraat, Steenstraat terug naar de Grote Markt. VOGELWAARDE - Op de nationale boomplantdag op woensdag 15 maart wordt een begin gemaakt met de aan leg van een wandelbosje bij opvangcentrum Hoeve La Sa- lette in Vogelwaarde. De eerste 45 bomen zullen die dag worden geplant. Wat struikgewas en ander klein groen moet al iets van de uiteindelijke doelstelling - een tweede wandelbos naast dat aan de Bossestraat - duidelijk ma ken. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland zegde eer der een bedrag toe als bijdrage voor het bosje. De gemeen te Hulst springt bij om het noodzakelijke voorbereidende werk, ontgraven en frezen, te bekostigen. Het dagelijks be stuur van Hulst ziet het wandelbosje als een mooie ma nier om La Salette bij het dorp te betrekken en tegelijker tijd de leefbaarheid te verhogen. MIDDELBURG - Een 39-jarige inwoner van 's-Heer Arendskerke is gisteren in Middelburg voor het verwaar lozen van zijn pony's veroordeeld tot veertig uur werk straf en een week voorwaardelijke gevangenisstraf. De economische politierechter J. Begheyn legde de verdachte daarnaast voor het niet laten ruimen van drie (pony) kada vers 350 euro boete op. De pony's werden aangetroffen op plaatsen aan de Nieuwe Rijksweg en de Meeldijk. Drie po ny's zijn overleden tengevolge van de slechte verzorging. Eén pony overleefde de erbarmelijke omstandigheden. Een dierenarts maakte de trieste balans op. Zo stonden de raspaardjes in de sneeuw en hadden de dieren geen voedsel en drinken. Een van cle pony's was zodanig onder koeld, dat het dier een dag later bezweek aan de gevolgen van de slechte verzorging. MIDDELBURG - De economische politierechter J. Beg heyn heeft gisteren in Middelburg een 44-jarige inwoner van Meliskerke voor een milieuovertreding 600 euro boe te, waarvan de helft opgelegd. De akkerbouwer bleek 23 september vorig jaar op een perceel in Meliskerke zand te hebben opgeslagen, terwijl hij daarvoor geen vergunning had. De man zei niet te weten dat hij vergunningsplichtig is. Ook vond hij dat de gemeente hem niet netjes had be handeld. Hij gaf wel toe geen aanvraag te hebben gedaan. Het zand was bestemd voor bestratingswerk. De politie rechter adviseerde verdachte een vergunning aan te vra gen, zodat dergelijke problemen in de toekomst voorko men kunnen worden. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten Kanaalzone); De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, creatief; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, KBO bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal; GROEDE - De Drie Koningen, 19.30 uur: Jaarvergadering dorpsvereniging Groede met daarna politiek forum; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: The Free Coun try Dancers; Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; HULST - Het hof van Vlaanderen, 20.00 uur: Ouwe vossen bal; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, compu teren, Engels, fysio gym; 9.30 uur: Bloemschikken;10.00 uur: Fysio gym;10.30 uur: Engels;13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur; Bridge, internet café, KBO; KLOOSTERZANDE - Café De Kastan je, 19.30 uur: Carnavalesk pietsbakken- toernooi; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur: Volksdansen; LAMSWAARDE - De Luifel, 20.00 uur: Sleuteluitreiking aan carnavalsstichtin gen voormalige gemeente Horïtenisse; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Regionale biljartcompetitie; De Regenboog, 13.00 uur: ANBO biljar ten; SINT-JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; SPUI - De Drie Gehughten, 19.00 uur: Kindercafé; 21.00 uur: Open huis; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Carnavals disco jeugd tot en met 13 jaar; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Op aange ven van een groep kritische dor pelingen onderzoekt de gemeen te Hulst een alternatieve plaats voor een bergbezinkbassin in Kloosterzande. Hulst laat onderzoeken of een weiland in het verlengde van een groenstrook aan de Groenen dijk geschikt is voor de aanleg van een bergbezinkbassin. De lo catie van eerste keus van de ge meente, een groenstrook achter de Trompstraat en de Lange Munt, oogstte veel kritiek van de bewoners. Zij dienden eind vorig jaar een bezwaarschrift in. Ze willen dat de groenstrook achter hun hui zen intact blijft. In het perk staan grote bomen van zo'n twintig jaar oud die voor priva cy zorgen. Daarnaast vrezen de omwonen den voor schade aan de wonin gen door het verzakken van de grond na de aanleg van het bas sin en zijn ze beducht voor stan koverlast. Groenendijk De omwonenden opperden tij dens een hoorzitting in januari zelf al een alternatieve locatie voor het bezinkbassin: het wei land bij de Groenendijk. Het perceel is eigendom van de ge meente, maar is verhuurd aan de plaatselijke manege. Deze plek sprak oök wethouder B. Pauwels wel aan. De plek aan de Groenendijk wordt daarom nu onderzocht door een inge nieursbureau en een milieukun dig adviesbureau. De resultaten van die onderzoeken worden ver geleken met de uitkomsten van het onderzoek naar de plek aan de Trompstraat en Lange Munt. In de loop van de zomer zal de gemeente de knoop doorhakken en de meest geschikte locatie be kendmaken. De huurder van het perceel aan de Groenendijk is inmiddels op de hoogte gesteld van de mogelij ke komst van een bergbezinkbas sin. Volgens een woordvoerder van de gemeente Hulst kijkt de huurder vooralsnog even de kat uit de boom. Mocht de keus op de strook aan de Groenendijk vallen, dan wil dat nog niet zeggen dat de bo men bij de Trompstraat en de Lange Munt gespaard blijven. De wortels zorgen nu al voor problemen bij de bestaande rio lering. In Kloosterzande moet een berg bezinkbassin worden aangelegd in het kader van het Gemeente lijk Riolering Plan en de door de wet opgelegde milieumaatrege len. Het bassin krijgt een om vang van circa 450 kubieke me ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57