>zc Plan Noorderpolder gaat door Contractors, proficiat! Techniek kan best leuk zijn Pontes stapt over op virtueel klaslokaal Leden van dorpsraad Scharendijke stoppen Theater aan Middelburgse Zuidsingel is duurste optie Iternatief bewonersvereniging valt niet in de smaak Station Arnemuiden is drukker dan NS denkt f Veiligheid bij Dow bereikt nieuw record. Thuis in Hypotheken Verzekeringen JSfl Pensioenen Helchersee krijgt tafeltennistafel Rekenkamer wil suggesties horen Bromfietser berooft Goesenaar zeeuwse almanak Dokter s dactie: 0113-315649 jvv.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl stbus 31,4460 AA Goes vertentie-exploitatie: ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; lionaal: 020-4562500. ijdag 24 februari 2006 wNadia Berkelder waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-19 editie Schouwen-Duiveland DDELBURG - Met nog geen eevveken te gaan voor het bur- radvies over het Middelburg theater, blijft onduidelijk- d bestaan over de gevolgen de vijf verschillende opties. Een theater bouwen aan de Zuidsingel is met 39 miljoen eu ro in totaal de duurste optie, blijkt uit een berekening van het Middelburgs college van B en W. Een theater op de plaats van de huidige schouwburg aan het Molenwater of in de Mortie- re kost bijna 29 miljoen. Aan een theater op de locatie Minia tuur Walcheren is de gemeente bijna 28 miljoen euro kwijt. Het verbouwen van de huidige schouwburg kost bijna vijftien miljoen. Voor het theater is nog een budget van 21 miljoen be schikbaar. Voor het eerst staan alle cijfers op een rijtje, maar veel is nog onzeker. Claims van de aannemer(s) van een bedrag en: Esme Soesman ERIKZEE - Na de beslissing rst een maand te hebben uitge- eld, was het gisteravond in vloek en een zucht gebeurd. Schouwen-Duivelandse ge- eenteraad gaf in meerderheid n zo snel mogelijk door te wil- met Noorderpolder. Tot oot verdriet van de Bewoners- reniging Noorderpolder, licrna kost het de gemeente, dus de gemeenschap, alleen laar geld", reageren vertegen- lordigers M. Pon en M. Ie jrcq. oorgaan. Zo snel mogelijk de ter hand nemen. We wil- verder", stelden de fracties ChristenUnie, Leefbaar Jiouwen-Duiveland (LSD), IP, Alert!, PvdA en WD wel- in koor. De geschiedenis kt zich te herhalen wees LSD' W. Stouten op de gang van za- in de periode voorafgaand de verkiezingen van vier geleden. Ook toen stond de euwe Zierikzeese woonwijk ideraadsagenda. „Vier jaar la- is er nog geen spa de grond Jammer, want we zitten om iningen te schreeuwen." Het oene licht van LSD is zeker et zonder voorwaarden. Stou- liet meteen maar weten 'te- woontorens' te zijn. dat standpunt staan ook de leden van de Bewonersvereni ging Noorderpolder, die vorige maand met succes geprobeerd hebben een raadsbesluit over de samenwerkingsovereenkomst Noorderpolder een maand uit te stellen om zich beter in de mate rie te kunnen verdiepen. In het aan dit document opgehangen Masterplan wordt gesproken over vier verkorte woontorens rondom de waterpartij. Dit als alternatief voor de twee hogere bouwblokken die eerder in de planning stonden. Met die hoog te valt het overigens wel mee, gaf Croné nog eens aan. Er zal maximaal sprake zijn van vier bouwlagen van elk maximaal drie meter. Met hier en daar hooguit nog een schuin dakje er op, wordt de 15 meter niet snel bereikt, schetste hij. Wens De bewonersvereniging koestert echter de wens de waterpartij helemaal leeg te houden. Om de boel niet verder op te houden, presenteerde Le Clercq een alter natief voorstel: twee bouwblok ken van maximaal vijftien me ter hoog aan de noordzijde van het centraal gelegen water. Ga akkoord met de samenwerkings overeenkomst onder voorwaar de dat ons alternatief in het plan wordt verweven, opperde de inspreker. Volgens wethouder A. Croné is INEMUIDEN - Station Arne- fcuiden is drukker dan de NS «likt. In ieder geval was dat loensdag zo. lijwilligers uit Arnemuiden en jden van de partij Middelburg ansparant telden van de eer- fe tot en met de laatste trein pet 459 reizigers. De NS hou- p het op een gemiddelde van J8 per dag. De gemeente Mid.- pburg, die ook twijfelt aan de juistheid van dat aantal, heeft al aangekondigd de komende weken nog vaker te gaan tellen. W. Steketee van Middelburg Transparant denkt dat de tel ling van woensdag een goed beeld geeft. Op dinsdag en don derdag is het drukker omdat dan mensen uit Arnemuiden met de trein naar de weekmark ten in Goes en Middelburg ZIERIKZEE - Het geeft een gevoel van trots als je zonder hulp van je ouders de lekke band van je fiets kunt plakken. De leerlin gen van groep zes van openbare Dalton-basisschool Binnen de Veste in Zierikzee kunnen daar prat op gaan. Zij hebben zich in het kader van een techniekproject de afgelopen twee weken on der meer beziggehouden met banden plakken. Ze brachten daar toe onder meer een bezoek aan fietsenmaker J. de Jonge in Zierik zee. Binnen de Veste toonde gisteren de resultaten van het schoolbre- de techniekproject. Dat gebeurde met een gevarieerde tentoon stelling voor iedereen die er belangstelling voor had. Zo lieten de kleuters met een grote waterbak zien dat sommige voorwerpen drijven en andere zinken. „Als een doekje helemaal nat is, zakt het naar de bodem, maar de spons blijft op het water liggen", analyseerde één van de kleuters. Verder was er metselwerk te bewonderen evenals bouwplaten, experimenten met technisch le go en een zelf gemaakte camera door de leerlingen van groep acht. Videofilms en fotocollages gaven een indruk van de manier waar op de leerlingen de afgelopen twee weken zijn bezig geweest met bouwen, herstellen en experimenten. „We hebben daarbij inten sief gebruikgemaakt van het 'techniekkasteel'het praktisch on- derwijsmeubel dat voor alle groepen zeker twintig verschillende opdrachten bevat. foto Marijke Folkertsma Advertentie Dow Benelux feliciteert al haar contractors met de geweldige prestaties van 2005. Nog nooit eerder is er zo efficiënt, schoon en bovenal veilig gewerkt door de medewerkers van alle bedrijven! Door samenwerking, inventiviteit, creativiteit en betrokkenheid wisten zij de veiligheid op ons bedrijfsterrein op een ongekend hoog peil te brengen. Bedankt! Veilig werken is een van de belangrijkste prioriteiten van Dow. Die veiligheid heeft niet alleen betrekking op onze eigen medewerkers, maar geldt ook voor de bedrijven die voor ons werken. De Verenigde Dow Partners, waarin de grotere huisaannemers zich hebben verenigd, werken nauw samen met onze afdeling Veiligheid, Gezondheid Milieu met als doel het aantal incidenten tot nul te reduceren. Met een ongevallen-index (het aantal ongevallen per 200.000 gewerkte uren) van 0,14 over 2005 is een nieuw record gevestigd. De Verenigde Dow Partners bestaan momenteel uit Amec Spie, Axima, Balliauw, Buchen, Cegelec, Delta Milieu, Eyke Hogendoorn, Gouda Vuurvast, GTI Zuid West, Houtepen, Kaefer - WKS, Mammoet, Rheinhold Mahla, Ridderikhoff, ROB, RTD, Troost, V&S Hanab, Van Kerckhoven, Watco en Xervon. Gezondheid Leefstijl Communicatie Transport Bouw Winnaar van üe Dow-ftwarfl Beste Contractor 2005'; Bheinhold Mahla Winnaar van üe Dow-flwarü Beste Veiligheids-. Gezondheids- f Milieuprestatie 2005'. Mammoet B V. Living. Improved daily. wwwdowbenelux.com door Esme Soesman ZIERIKZEE - Met een onder zoek naar de elektronische leer omgeving zet de Pontes Scholen- groep locatie Pieter Zeeman in Zierikzee in op onderwijsver nieuwing. Een onomkeerbaar proces, meent docent filosofie A. de Vos. Computers en daaruit voortkomende activiteiten als chatten zijn niet meer weg te denken. „Nu moeten wij het een functie toekennen in het onder wijs." Met de elektronische leeromge ving wordt onderwijs uit het klaslokaal gehaald. Leerlingen kunnen vanuit huis of waar dan ook bij een bepaald vak inlog gen. Aan dat vak zijn 'leerobjec- ten' gekoppeld, verduidelijkt De Vos. Denk aan een instructie filmpje, invuloefening, toets of discussievorm. Met deze opzet wordt onder meer ingehaakt op het gegeven dat leerlingen volop gebruikmaken van internet en dat scholieren over verschillen de leerstijlen en typen intelligen tie beschikken. Aantrekkelijker Doordat je veel meer leervor men kunt aanbieden waaruit leerlingen zelf de best passende kunnen kiezen, wordt leren veel aantrekkelijker, betoogt De Vos. Docenten kunnen per indi viduele leerling voor de aanvoer van leerobjecten zorgen. Maat werk dus, maar zonder de toch al individualistisch ingestelde leeidingen om te smeden tot aan de computer gekluisterde eenlin gen. „Het aardige is dat de elektro nische leeromgeving dwingt tot samenwerken. Je stapt samen een virtueel klaslokaal binnen en kunt daar bijvoorbeeld samenwerken aan een werk stuk." Tegelijkertijd wordt met de elek tronische leeromgeving inge haakt op de roep van ouders om meer structuur. Die roep klinkt vooral in 2 Havo- en 3 vwo-klas- sen. Daarom zal de introductie van dit nieuwe leersysteem voor het eerst in deze groepen plaatsvin den. Een uit docenten bestaande werkgroep oriënteert zich op de diverse .beschikbare systemen. Dat zijn veelal systemen waar scholen zelf een steentje aan bij dragen door ook zelf leerobjec ten aan te leveren, geeft De Vos aan. Concrete stappen De Vos, die ook voor ROC Zee land bij de ontwikkeling van de elektronische leeromgeving is betrokken, verwacht dat de eer ste concrete stappen wellicht nog voor de zomervakantie wor den genomen. Over een jaar of twee is de elektronische leerom geving, voorspelt hij, in de hele school geïntroduceerd. Zelf maakt de docent overigens al volop gebruik van deze mo derne methode. Als filosofiedo cent is de Zierikzeeënaar vorig jaar buiten school begonnen met het geven van een cursus fi losofie. De Vos start woensdag 15 maart opnieuw zo'n cursus; dit keer echter mét gebruikmaking van de elektronische leeromge ving. Bij het vak filosofie kan er zo optimaal worden geprofi teerd van de discussiemogelijk heden die er via de digitale snel weg zijn. Meer informatie over de cursus filosofie is verkrijgbaar via e-mail; avjdevos@zeelandnet.nl. RISICOBEHEER tot maximaal acht miljoen euro kunnen de kosten doen oplopen als er niet doorgebouwd wordt aan de Zuidsingel. Ook als daar wel wordt doorgebouwd dreigt een claim van twee miljoen. De gemeente zal die claims juri disch aanvechten. dat voorstel echter geen levens- kwalitatieve redenen. Ook van menen Le Clercq en Pon. Nu de zwaren de gemeente alleen vatbaar alternatief, om onder de kant van de gemeenteraad procedure offiéieel wordt opge- maar geld gaan kosten, stellen meer financieel-economische en kwam er geen respons. Jammer, start zal de behandeling van be- zij. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 -615151 SCHARENDIJKE - De eerste stap richting gloednieuw schoolplein voor de Helcherseeschool in Scharendijke is gezet. Tijdens een feestelijke samenkomst werd gistermor gen een tafeltennistafel in ontvangst genomen. Een niet al te groot object, door jong en oud te gebruiken en met com- petitiewaarde, somt juf Jozien Padmos de voordelen op van het cadeau. De basisschool krijgt een kleiner plein, omdat het gedeel te van het plein waar ooit de kleuterschool stond voor wo ningbouw gebruikt gaat worden. Om de resterende ruimte optimaal te gebruiken verhui zen de fietsen naar de zijkant van het schoolgebouw. De fietsenstalling, die momenteel wordt beschilderd door een ouder met leerlingen, zal in de toekomst als 'hang plek' voor scholieren worden gebruikt. Het plein wordt verder ingericht met een nieuwe berging en picknicktafel. De kinderen van de school zongen met congiërge en enter tainer Ronnie Snipperdag een op maat gesneden lied, waarmee Richard en Michel Fennet van de plaatselijke Plusmarkt indirect een bedankje kregen. Zij wijdden een zegeltjesactie aan de school, waarmee tegen de duizend euro opgehaald kon worden. Het resterende bedrag is met de verkoop van tulpen en bloembollen binnengebracht. MIDDELBURG - Zeeuwse burgers kunnen zelf met idee ën komen voor onderzoeken van de Rekenkamer Provin cie Zeeland. Als ze menen dat het provinciaal bestuur doelmatiger, rechtmatiger of doeltreffender kan werken, kunnen ze bij de Rekenkamer aankloppen die deze sugges ties zal beoordelen en er eventueel een onderzoek naar zal beginnen. Vanaf 1 maart treedt de Rekenkamer met een website naar buiten. Daarop komen alle onderzoeken te staan die zijn afgerond. Vervolgens wordt het onderzoeksprogramma gepresen teerd, dat als motto krijgt Zeeland Vitaal. De eerstvolgen de drie jaar zullen de onderzoeken vooral binnen dat the ma gehouden worden. De Rekenkamer Zeeland is een on afhankelijk instituut, onder voorzitterschap van de presi dent van het Haags gerechtshof J. Verburg. pagina 14 wij delen geen zwartepieten uit GOES - Een 51-jarige Goesenaar is gistermiddag beroofd van zijn tas toen hij over de Oostsingel in zijn woonplaats fietste. De tas werd op hardhandige wijze uit zijn handen getrok ken door een inhalende bromfietser. Er zat een digitale camera met een waarde van honder den euro's in. door Esme Soesman SCHARENDIJKE - Alle acht de leden van de dorpsraad Scharen dijke stappen op. Het is tijd voor het ontwikkelen van een vi sie op de toekomst van Scharen dijke, verklaart dorpsraadvoor zitter J. Prins. „En ik vind dat de jeugd dat moet doen; mensen tussen de pakweg 25 en 50 jaar. Zij zijn de energiedragers van de samenleving." Met het collec tieve vertrek wordt tevens een signaal afgegeven richting ge meente. Want nee, het is niet altijd soe pel verlopen de afgelopen jaren. Onvoorstelbaar vindt Prins het bijvoorbeeld dat de dorpsraad eerdér deze week niet uitgeno digd was bij de bekendmaking van de route van de - sinds ja ren bediscussieerde - rondweg. „Een teken dat je niet serieus wordt genomen", meent hij. Het is een klacht die wel vaker door de dorpsraden op Schou wen-Duiveland is geuit. Een af gelopen zomer bereikt diepte punt in de communicatie met de gemeente heeft de motivatie van de Scharendijkse dorpsraadle den aardig doen afnemen, blikt de voorzitter terug. Dat speelt mee in de overweging om geza menlijk de biezen te pakken, legt Prins uit. Daarnaast heb ben de huidige leden het idee dat het tijd is voor 'nieuw jeug dig elan'. „De meeste van ons zijn vijftig-, zestigplusser. We staan op het punt in Scharendij ke aan een toekomstvisie te gaan werken. Dat moet je doen met mensen die met hun gezin midden in de Scharendijkse sa menleving staan." Als dorpsraadman en lid van een privatiseringscommissie van de haven is Prins bezig een clubje Scharendijkenaren bij el kaar te krijgen -om - gestimu leerd door Innovation Island - te gaan werken aan de totstand koming van een toekomstvisie. Uitermate belangrijk, geeft hij aan - al wil hij daar niet meer als dorpsraadvoorzitter bij be trokken zijn. „Kijk vanuit de historie naar het Scharendijke van nu. Wat heeft groei Scharen dijke gebracht? Zou dat matiger moeten of juist niet? Daar moet je over praten." Er wordt dit jaar ook een begin gemaakt met de herziening van het komplan, mogelijk - die wens koestert de Scharendijkse dorpsraad al jaren - inclusief een visie op het dorp. Die visie ontbreekt, in de ogen van Prins, in de woonmilieunota. In dat stuk moet zijn dorp het blijkens de plannen de komende paar jaar met wat woningen aan de Dijkstraat. Platteweg en de zorg- zone doen. Daarnaast is Scha rendijke in planologisch opzicht 'een ramp', waaraan aardig wat valt te sleutelen. „Met een nieu we ramp in aantocht", verwijst Prins naar het tracé dat voor de rondweg gekozen is. Frustraties Dus ja, volop reden voor dorpe lingen om in de nieuwe dorps raad - vanaf april - zitting te ne men. Daar doen de frustraties die dorpsraadleden door de tijd hebben opgelopen niets aan af. „Je moet je ambitieniveau niet te hoog stellen, want dan krijg je een motivatieconflict. Je hebt geen macht en geen budget. Maar je kunt wél in het commu nicatiekanaal blazen", geeft Prins de waarde aan. Op die ma nier heeft de Scharendijkse dorpsraad onder meer brede in formatie kunnen geven over zorg en verbeterpunten kunnen afdwingen op groen- en ver keersgebied. De Temeuzense dokter maak te zich deze week erg druk over een parkeerprobleem voor zijn praktijk. „Man, ik zit hier geivoon .weer van op winding te trillen", zei hij via de telefoon. Waarop de ver slaggever de huisarts met een zin om de oren sloeg, die hem meer dan bekend in de oren klonk. „Dokter, ik kom zo ivel eens even bij u kijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43