m TCioolse raad voor duur centrum PZC Politiek gaat ook over feesten ,15 ïïudgeto ver schrijding van 162.000 euro zorgt voor vertraging van een jaar ijbelclub Scholieren luisteren naar jeugdboekenschrijvers ilzheimer-café n theater Goes Politieke agenda Verwaarlozing pony's bestraft Boete voor illegale opslag zand Meisje betrapt bij schoenen stelen Station Arnemuiden is wel druk Optocht Hulst begint vroeger weekenddiensten agenda Kunstfestijn voor goed doel 'ei i; vrijdag 24 februari 2006 frnrComelleke Blok ^-MAARTENSDIJK - Het jjng absoluut niet van harte, jaar na veel discussie stemde ooi] jjXhoolse gemeenteraad gister- ivond toch in met de budgeto- oora ffrschrijding van 162.000 euro [0or de bouw van het nieuwe 'icaSf jultifunctionele centrum diul-Vossemeer. h Êj [let multifunctionele centrum ve£( ij Oud-Vossemeer gaat onder- °gs jak bieden aan onder meer een dorpshuis, een peuterspeelzaal en een jeugdhonk. 'dsi [oktober 2003 stemde de raad '8*3 [met een budget van 1,8 mil- joen voor het centrum. „Het was lslu1 jen taakstellend budget. We heb- ten daar destijds met veel moei- mee ingestemd", aldus P. van '®é|clzen (ChristenUnie). "ti ie Materialen lleiE( [n oktober 2005 hoorde het Jhoolse college van Marsaki en Castria dat het budget niet toe- teikend was. „Tot die tijd gin- e9 jen we ervan uit dat het een- vo r 1,8 miljoen euro ge- )r°i ouwd kon worden", zei verant- (oordelijk wethouder M. Velt- uis (PvdA). De oorzaken van budgetoverschrijding lagen onder meer in een stijging van Je materiaalkosten, ontwikke- ngen in de markt en een kli- iaatbeheersingssysteem. i de commissie samenleving Bezorgklachten: 10-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 i E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl van vorige week werd al duide lijk dat de gemeenteraad niet blij was met de slechte commu nicatie van het college. De ge meenteraad hoorde pas drie we ken geleden over de problemen. Verantwoordelijk wethouder M. Velthuis gaf nogmaals aan alles te hebben gedaan om de budge toverschrijding beperkt te hou den. „De overschrijding was ei genlijk vele malen groter." GOES - De Christelijke Gerefor- ir-- Beerde Kerk in Goes houdt op en-'dinsdag en woensdag in het Buys Ballot College aan de Berg- ec:i ïegeen vakantiebijbelclub. oda n^- Dat gebeurt in samenwerking 'F eet de vrijgemaakte kerk en de ereformeerde bond. De bijbel- club heeft het thema 'Wonder- »jk' en richt zich op kinderen fan vier tot en met twaalf jaar. ?ide dagen (van 9.00 tot lü.OOuur) zijn er diverse activi- 10 teiten om kinderen op een speel se manier in aanraking te laten komen met de bijbel. Leerlingen van het Goese Lyceum, het Sint Willibrordcollege en het Buys Ballot College luisterden in café Matisse naar Wilma Geldof, die fragmenten voorlas uit haar boeken Nathans Val en Rosa Rotmeid. foto Willem Mieras door Cornelleke Blok GOES - Wat houdt een vijftien jarige zoal bezig? Jeugdboeken schrijfster Wilma Geldof heeft geen moeite met die vraag. Haar boeken gaan over vriendjes, ge zeur van ouders, onzekerheid en jaloezie. Veel leraren zullen ja loers op de schrijfster zijn: ze weet dertig scholieren donder dagmiddag drie kwartier lang te boeien in café Matisse in Goes. Het is het vijfde Leescafé: een jaarlijks terugkerend evene ment op initiatief van de Goese openbare bibliotheek. Zes jeugd boekenschrijvers vertellen in zes Goese cafés over hun boeken en hun schrijfervaringen. Naast Wilma Geldof zijn ook Marjan van Abeelen, Dirk Bracke, Wim Daniëïs, Bobje Goudsmit en Ma- rita de Sterck van de partij. Het publiek bestaat uit vierhon derd tweede- en derdeklassers van het Goese Lyceum, het Sint Willibrordcollege en het Buys Ballot College. Het is een gemoedelijk sfeertje in café Matisse. De scholieren van 2 havo/vwo van het Goese Lyceum luisteren onder het ge not van een glas cola naar Wil ma Geldof, die fragmenten voor leest uit haar boeken Nathans Val en Rosa Rotmeid. De scholie ren belonen de voordracht met luid geklap. Geldof legt ook uit hoe je een verhaal schrijft. Een vragen- vuur barst los. De scholieren vragen Geldof het hemd van het lijf. Vindt u het het niet saai om te schrijven? Daar krijg je toch wel een zere hand van? Waarom bent u eigenlijk boeken gaan schrijven? Hoe verzint u de na men van de hoofdpersonen? Marian Koene, bibliothecaresse van de openbare bibliotheek Goes en organisator van het eve nement, kijkt tevreden toe. „En thousiast zijn ze hè? Ik kwam op Wilma Geldof doordat mijn dochter erg enthousiast was over haar boeken." Met het lees café probeert Koene het lezen onder de jongeren te bevorde ren. „En het is ook leuk natuur lijk. Als je het in een café houdt, zijn ze er toch even uit. Wilma Geldof sluit het leescafé af met een quiz. De rollen wor den omgedraaid: nu stelt de schrijfster de vragen aan de scholieren. Het'winnende team krijgt een zak snoep als belo ning. Alhoewel, de échte belo ning is een handtekening van Wilma Geldof, natuurlijk. M. Klippel (SGP) was niet over tuigd van de noodzaak van de overschrijding. „We stellen voor om het klimaatbeheersingssys teem te schrappen. Dat is over dreven", aldus Klippel. Dat zou een besparing opleve ren van 60.000 euro. Velthuis gaf aan dat het systeem abso luut noodzakelijk is. „Het is op dit moment ergernis nummer één in het dorpshuis. Als je het systeem later alsnog moet inbou wen, zijn de kosten twee keer zo hoog." De overige raadsleden konden zich vinden in de noodzaak van het systeem. Gevolgen P. van Belzen (ChristenUnie) vreesde voor de toekomst. „Wat heeft dit voor gevolgen voor an dere projecten? Wat gebeurt er straks met het nieuwe gemeente huis en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartens dijk?", vroeg Van Belzen zich af. Ook Klippel vroeg het college hoe ze dit soort situaties in de toekomst gaat voorkomen. Velthuis gaf in reactie daarop aan dat het college het in de toe komst anders gaat aanpakken. „Dat heet risicomijdend bou wen", verduidelijkte wethouder E. Goossen (WD). Daarnaast verzekerde Velthuis de raadsleden nogmaals dat er niet nog meer financiële verras singen in het verschiet liggen. „Marsaki neemt verder alle on voorziene kosten op zich." Instemming Uiteindelijk zagen alle partijen in dat ze niet anders konden dan instemmen met de over schrijding. „We staan met de rug tegen de muur", was een veel gehoorde kreet. „We betreu ren de gang van zaken, maar we voelen ons verantwoordelijk voor Tholen en Oud-Vosse meer." De Thoolse raad stemde uiteindelijk schoorvoetend, maar unaniem in met de over schrijding. Het multifunctionele centrum loopt door de over schrijding een vertraging op van een jaar. In het najaar van 2007 moet het gebouw er staan. I0ES - In theater De Mythe in oes wordt maandagavond een zheimer-café gehouden. Iet thema van de bijeenkomst ~e deelname van Schouwen- uiveland en de Bevelanden an het Landelijke Dementie rogramma. J. de Meij, mede erker van Emergis en project ielen van dit programma, ireekt hierover. Het is de be- leling om de samenwerking te rbeteren tussen instellingen lezich met dementie bezighou- en. Eén van de doelen is tot n snelle en goede diagnose én geleiding te komen van de- enterende mensen en hun naas- Het Alzheimercafé is ge iend vanaf 19.00 uur en de bij- nkomst begint om 19.30 uur. ratis entree. Joth geeft Thoolse gemeenteraad advies over jongerenzaken door Cornelleke Blok THOLEN - Er ging een wereld voor ze open. Waar veel jonge ren naar de politiek kijken als saai, onbereikbaar en ver-van-mijn-bed, hebben de leden van de Thoolse jongeren- raad in de afgelopen jaren ge merkt dat je wel degelijk wat kan bereiken. En: politiek is ab soluut niet saai! Jonge politici zijn in de gemeen te Tholen amper te vinden. De Thoolse jongerenraad (Joth) maakt dat gebrek aan jonge in breng meer dan goed. Joth is sinds vier jaar actief. Ze geeft de gemeenteraad gevraagd en ongevraagd advies over alles wat jongeren aangaat. Op 7 maart vinden in de ge meente Tholen, tegelijkertijd met de gemeenteraadsverkiezin gen ook jeugdbeleidverkiezin- gen plaats. Jongeren van twaalf tot achttien jaar mogen op die dag tussen drie uur 's middags en negen uur 's avonds de partij kiezen, die naar hun mening het aansprekendste jeugdbeleid heeft. De jeugd verkiezingen zijn uniek in Nederland. „De po litiek zal wel gek zijn om geen rekening te houden met de uit slag van de jeugdbeleidverkie- zingen", zo staat er in de promo tiefolder. Leon de Rijke, Annet Vroegop en Leonie Potappel uit Stavenis- se (alledrie 17) zitten al een paar jaar in de Thoolse jonge renraad. Annet: „Het begon ei genlijk met een jeugdhonk in Stavenisse. Leonie en ik hadden een brief geschreven dat we graag een jeugdhonk wilden. Toen vroegen ze of we bij Joth wilden. Leon is er een jaar latei- bij gekomen." Uit eigen ervaring weten de Joth-leden inmiddels dat de po litiek wel degelijk rekening met ze houdt. Annet: „We spelen best wel een grote rol. Zet dat er maar groot in. De gemeente- Vrijdag 24 februari WiSSENKERKE Gemeentehuis - 19.30 uur. Lijsttrekkersdebat onder lei ding van Bert van Leerdam, presentator van Omroep Zeeland. SINT ANNALAND - De Wellevaete - 19.30 uur. CDA-bijeenkomst met (onder anderen) lijsttrekker en fractievoorzitter Jaap Bout van het CDA-Tholen en de twee Zeeuwse CDA-gedeputeerden Toi- ne Poppelaars en Harry van Waveren. Leonie Potappel, Annet Vroegop en Leon de Rijke (vlnr). raad komt echt naar ons toe om advies te vragen." Leon: „Je merkt dat ze zich afvragen wat de jongeren willen." De relatie met de gemeentepoli tiek zit dus wel goed. De leden van de jongerenraad merken dat ze onder hun leeftijdsgeno ten vaak alleen staan in hun in teresse voor politiek. Annet: „Veel jongeren zijn niet bekend met de politiek en daar om denken ze dat het saai is." Leon: „Jongeren denken ook vaak dat politiek geen jeugdaan- gelegenheid is, terwijl het heel vaak juist om hén gaat. Ze we ten bijvoorbeeld niet dat wij achter de jongerenontmoetings plaats in Sint-Philipsland en de skatebaan in Oud-Vossemeer zaten. Toen er een paar jaar ge leden bezuinigd moest worden, hebben wij ons sterk gemaakt voor het behoud van de biblio theken en bureau Halt. Er werd toen wél naar ons geluisterd." „Politiek gaat ook over feesten, maar dat beseffen veel jongeren niet", vult Annet aan. Jongeren zijn vaak ook niet be reid om ergens voor te vechten, vinden de Joth-leden. Leonie: „Veel jongeren hebben geen zin om veel moeite te doen als ze iets willen bereiken. Het kost te veel tijd en ze denken: dat lukt toch niet." Leon: „Dat is jam mer, want ik vind dat je moet dóórgaan als je iets wilt berei ken." Leonie: „Jongeren moe ten doorkrijgen dat ze een deel van de toekomst kunnen bepa len." De Joth-leden hebben nog ge noeg toekomstdromen voor Tho len. Ze willen graag nog meer jongerenontmoetingsplaatsen. Leon: „Net zoals de JOP in Sint-Philipsland. Die loopt echt goed." En meer uitgaansgele genheden op Tholen natuurlijk. Aan de inzet van Joth zal het niet liggen. Leonie: „We probe ren steeds meer naamsbekend heid te krijgen." Leon: „We ver gaderen bijvoorbeeld op ver schillende plaatsen en gaan zelf naar de jongeren toe." Annet: „We hebben een publie ke tribune bij onze vergaderin gen, maar die is bijna altijd leeg. Ik snap wel dat het een drempel is voor jongeren om naar ons toe te komen. We heb ben niemand uit Scherpenisse in Joth. Jongeren uit Scherpe nisse komen dus ook nooit naar ons toe. Ik denk dat het heel moeilijk is om dat te verande ren." Genoeg werk te verzetten dus voor de leden van de jongeren raad. Ze willen jongeren laten zien dat er naar ze geluisterd wordt. De jeugdbeleidsverkie- zingen moeten daaraan bijdra gen. Annet: „Het is heel moei lijk voor ons om te weten wat de jongeren precies willen." MIDDELBURG - Een 39-jarige inwoner van 's-Heer Arendskerke is gisteren in Middelburg voor het verwaar lozen van zijn pony's veroordeeld tot veertig uur werk straf en een week voorwaardelijke gevangenisstraf. De economische politierechter J. Begheyn legde de verdachte daarnaast voor het niet laten ruimen van drie (pony) kada vers 350 euro boete op. De pony's werden aangetroffen op plaatsen aan de Nieuwe Rijksweg en de Meeldijk. Drie po ny's zijn overleden tengevolge van de slechte verzorging. Eén pony overleefde de erbarmelijke omstandigheden. Een dierenarts maakte de trieste balans op. Zo stonden de raspaardjes in de sneeuw en hadden de dieren geen voedsel en drinken. Een van de pony's was zodanig onder koeld, dat het dier een dag later bezweek aan de gevolgen van de slechte verzorging. De verdachte liet gisteren in Middelburg verstek gaan. MIDDELBURG - De economische politierechter J. Beg- heyn heeft gisteren in Middelburg een 44-jarige inwoner van Meliskerke voor een milieuovertreding 600 euro boe te, waarvan de helft opgelegd. De akkerbouwer bleek in september vorig jaar op een perceel in Meliskerke zand te hebben opgeslagen, terwijl hij daarvoor geen vergunning had. De man zei niet te weten dat hij vergunningsplichtig is. Het zand was bestemd voor bestratingswerk. De poli tierechter adviseerde verdachte een vergunning aan te vragen, zodat dergelijke problemen voorkomen kunnen worden. GOES - Een veertienjarig meisje uit Goes is gisteren in haar woonplaats betrapt bij een poging tot diefstal. Zij werd om kwart voor drie aangehouden op het Schutters hof, op verdenking van diefstal van schoenen. ARNEMUIDEN - Station Arnemuiden is drukker dan de Nederlandse Spoorwegen denken. In elk geval was dat woensdag zo. Vrijwilligers uit Arnemuiden en leden van de partij Middelburg Transparant telden van de eerste tot en met de laatste trein exact 45'9 reizigers. De NS houden het op een gemiddelde van 328 per dag. De gemeente Mid delburg, die ook twijfelt aan de juistheid van dat aantal, heeft al aangekondigd de komende weken nog vaker te gaan tellen. W. Steketee van Middelburg Transparant denkt dat de telling van woensdag een goed beeld geeft van de werkelijkheid. Op dinsdag en donderdag is het drukker omdat dan mensen uit Arnemuiden met de trein naar de weekmarkten in Goes en Middelburg gaan. Op an dere dagen kan het weer rustiger zijn, denkt Steketee. HULST - De grote carnavalsoptocht vertrekt zondag in Hulst een half uur vroeger dan gewoonlijk. Het bestuur van carnavalsstichting De Vossen hoopt de doorstroming in de binnenstad te bevorderen door de praalwagens zon dag al om 14.00 uur te laten vertrekken. Het vroegere aan- vangsttijdstip geeft wagenbouwers bovendien de kans om nog met daglicht veilig terug te keren naar de stalling. zaterdag 25 en zondag 26 februari 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderséweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland B. Rijksen, Vroonlandseweg 33, Ka- pelle, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: foto Willem Mieras Leon: „We hopen dat de jonge ren zich in het jeugdbeleid van de partijen gaan verdiepen." An net: „Als ze dan op een bepaal de partij stemmen, weten wij wat ze bezighoudt. Het idee van stemmen spreekt denk ik wel aan. We hopen dat er veel jonge ren komen." Carrière De Joth-leden zijn er nog niet helemaal uit wat ze zelf gaan stemmen met de jeugdbeleids- verkiezingen. Annet: „Ik neig naar het CDA, maar ik wil de programma's nog een keer goed doorlezen." Leonie: „Ik denk dat het WD wordt." Leon is nog 'zwevende' kiezer. „Ik weet het echt nog niet." De politieke interesse van de Joth-leden blijft voorlopig be perkt tot de jongerenraad. Ze ambiëren (nog) geen politieke carrière. Alhoewel, Annet twijfelt wel. „Je merkt wel dat het nu van je verwacht wordt, maar ik weet het niet hoor." Leonie: „Mijn droom ligt bij sociaal pedago gisch werk. En zó geïnteres seerd ben ik niet in politiek." STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur: Soos in vastenavond sfeer; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning,- Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Café Baarends, 20.00 uur: Sjokkersfesti- val; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; 's-HEERENHOEK - 18.30 uur: Carnaval met o.a. onthulling van Jikke en prijs kaarten; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur; Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur. Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; KWADENDAMME - 's Lands welva ren, 18.30 uur: carnavalsbal; LEWEDORP - 21.00 uur: Café De goede verwachting: Carnavalsbal; OUD VOSSEMEER - Hof van Holland, 20.30 uur: Carnavalsbal; RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 8.00-13.00 uur. Weekmarkt; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur. Biljarten; De Zaete, 14.00 uur ANBO middag. De Toneelvereniging Baarland presenteert het toneelstuk Wachtmeester van Bom mel. P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113) 218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M de Winter, tel-0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. RILLAND - In hotel 't Klooster van Rilland vindt zondagmid dag het Rilland Kunst Festijn plaats. Vanaf vier uur kunnen schilde rijen, beelden en keramiek wor den bekeken. Daarna, om vijf uur, worden ze geveild. De op brengst gaat naar de stichting Internationale Kinderhulp voor de bouw van een derde huis in een kinderdorp in Roemenië. Het festijn wordt afgesloten met een benefietdiner. Inschrijven daarvoor kan via telefoonnum mer 0113-551177. Advertentie V-iaS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35